 |
Czy klawiatura wyświetlana na monitorze jest fizyczna? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-09-2023 21:47 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Czy klawiatura wyświetlana na monitorze jest fizyczna? | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | romaro (25211 punktów) | >Czy One UI 5.1 na moim smartfonie jest fizyczny? Od niedawna posiadam s23 ultra z ZAINSTALOWANYM UI 6.0 i tu również Samsung nie zaimplementował wyświetlanej klawiatury fizycznej
>Może inaczej jeszcze sformułuje to pytanie czy niematerialne i niefizyczne jest tożsame? A czy sylwetki aktorów wyświetlane na ekranach monitorów są stricte fizyczne? Podstawowa sprawa - klawiatura ekranowa, której można używać zamiast klawiatury fizycznej, nie wymaga ekranu dotykowego. I to wydaje mi się zamyka dyskusje.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Podstawowa sprawaJest taka, iż nie opowiadasz na żadne pytanie i piszesz, że zamykasz sprawę. Klasyczna już ucieczka od tego co niezrozumiałe. Choć coś tam wspominasz o braku klawiatury fizycznej jakbyś sugerował niesmiale istnienie klawiatury niefizycznej, co mnie oczywiście rozbawia, bo na własne oczy widzisz obiekty niefizyczne.  Moje stanowisko w tej sprawie jest inne. Klawiatura na moim smartfonie choć niematerialna to jednak fizyczna, zawierająca się w fizycznym i niematerialnym ruchu. Ekran nie musi być dotykowy. Zamiast tego kamera może śledzić twoje fizyczne ruchy nadając im znaczenie tekstowe. Fizyczny zatem materialny i ruchowy. Software to fizyczny ruch procesora. Wciąż wracamy do kwestii dualizmu energii w postaciach ruchu i materii i do kwantowej transformacji energii pomiędzy tymi postaciami. Cokolwiek występuje w materii może transformować i wystąpić w ruchu. Każdy układ materii możemy wyrazić za pomocą systemu ruchu i system ruchu w układzie materii. Dlatego możemy zapisywać programy na kościach pamięci a następnie je z tych kości odtwarzać. Software transformuje do hardware i z hardware znowu do soft. Każdy procesor można zastąpić systemem i każdy system procesorem. To jest aż nadto oczywiste. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | e. > Klawiatura na moim smartfonie choć niematerialna to jednak fizyczna, zawierająca się w fizycznym i niematerialnym ruchu.Nie będę ci robił wykładu z elektroniki; nie widzę sensu. > Ekran nie musi być dotykowy.> Zamiast tego kamera może śledzić twoje fizyczne ruchy nadając im znaczenie tekstowe.Kamera, nawet wmontowana w monitor jest urządzeniem peryferyjnym naszpikowana elektroniką i automatyką; nie mówiąc już o obiektywach, peryskopach.Tak, tak, wiele smartfonów wykorzystuje w swoich aparatach peryskopy jak również mechanizmy stabilizujące obraz. > Fizyczny zatem materialny i ruchowy.> Software to fizyczny ruch procesora.Powinieneś opatentować swoje przemyślenia i zwroty, są równie fizyczne jak i (nie)logiczne. Taki Simultaneous Multi-Threading Konopki. Przed chwilą utrwaliłem księżyc (przybliżenie 100razy) kamerą telefonu. Czy ten księzyc (na twoim monitorze) jest fizyczny? A na moim? A na ekranie mojego telefonu? Nie muszę wyświetlać klawiatury na ekranie. Mogę napisać cokolwiek z pomocą rysika. Klawiatura ekranowa jest tylko obrazem odwzorowującym miejsca dotykowe na ekranie telefonu i nic poza tym. I to nie klawiatura ekranowa jest fizyczna, a ekran. Ekran dotykowy jest urządzeniem ("fizycznym")
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Nie będę ci robił wykładu z elektroniki; nie widzę sensu.Oczywiście, bo to nie jest tematem wątku. Nie mówimy tu o ruchu elektronów tylko o fizycznym ruchu ogólnie. > Powinieneś opatentować swoje przemyślenia i zwroty, są równie fizyczne jak i (nie)logiczne. Taki Simultaneous Multi-Threading Konopki.Bardzo logiczne i jestem ich źródłem również bez waszego prawa własności. > Przed chwilą utrwaliłem księżyc (przybliżenie 100razy) kamerą telefonu. Czy ten księzyc (na twoim monitorze) jest fizyczny? A na moim? A na ekranie mojego telefonu?Oczywiście inaczej nie widzielibyśmy go. Monitor jest materialny a widoczny na nim księżyc jest fizycznym ruchem monitora. Księżyc na monitorze jest tak samo fizyczny jak lot ptaka w powietrzu, który mógłbyś przerysować rysikiem. > Klawiatura ekranowa jest tylko obrazem odwzorowującym miejsca dotykowe na ekranie telefonu i nic poza tym. I to nie klawiatura ekranowa jest fizyczna, a ekran. Ekran dotykowy jest urządzeniem ("fizycznym")Obraz czyli fizyczny ruch materialnego monitora. Zarówno materialny monitor jest fizyczny jak również fizyczny jest jego ruch to znaczy obraz. Materia i ruch są fizyczne. Niematerialny nie jest tożsamy z niefizycznym, bowiem materialny to tylko połowa fizycznego świata, drugą połową fizycznego świata jest ruch. Zarówno hardware jak i software są fizyczne. Niematerialny nie oznacza automatycznie abstrakcyjny. Liczby i działania matematyczne są abstrakcyjne ale nie jest abstrakcją lecz fizycznością księżyc na zdjęciu. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | |
|
| | |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Trochę dłuższa ekspoz., a może mniej zaszumione niebo, nie wiem (jestem totalnym amatorem/nieukiem fotograficznym) Dzisiaj:
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Trochę dłuższa ekspoz., a może mniej zaszumione niebo, nie wiem (jestem totalnym amatorem/nieukiem fotograficznym)Albo trzęsące się po kreglach ręce, oklejony folią ochronną i otłuszczony palcami aparat? W Berlinie co chwilę na meblach zbiera się gruba warstwa kurzu. Tu powietrze nie jest wcale takie czyste jak się o nim mówi. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | >>Trochę dłuższa ekspoz., a może mniej zaszumione niebo, nie wiem (jestem totalnym amatorem/nieukiem fotograficznym) >Albo trzęsące się po kreglach ręce, oklejony folią ochronną i otłuszczony palcami aparat? Ręce tak, trzęsą się. Nie jest łatwo robić w tak dużym przybliżeniu. Natomiast folia... nie zabezpieczyłem. Czekam już (z dużą dozą niepewności) na S24 ultra. Nie wiem czy będzie miał tak dobry aparat.
|
|
| | | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Ręce tak, trzęsą się.Apropos, mogę pytanie zadać również w taki sposób - czy obroty księżyca są zjawiskiem fizycznym? Zabawne, że wiele wielkości ruchu jest uznawanych za wielkości fizyczne a potem klawiaturę wyświetlaną na ekranie z monitora w określonej częstotliwości nazywa się niefizyczna 😃. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Trochę dłuższa ekspoz., a może mniej zaszumione niebo,Szum nieba w korelacji z polem elektromagnetycznym, które nie ma żadnego związku z tym, że gwiazdy się trzęsą.  Kiedyś ludzie wierzyli, że Ziemia jest płaska a ktokolwiek w to wątpił był idiotą. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Powinieneś opatentować swoje przemyśleniaTe o fizycznej i niematerialnej reakcji łańcuchowej? vm.tiktok.com/ZGJvx8dGP/Reakcja łańcuchowa choć niematerialna to wciąż fizyczna, co ludziom utożsamiającym fizyczność z materią z pewnością nie zmieści się w glowie. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > A czy sylwetki aktorów wyświetlane na ekranach monitorów są stricte fizyczne?Dokładnie. Wszystko co widzisz jest fizyczne albo materialne albo ruchowe. Co więcej w obrazie sylwetki aktora zawiera się energia pochodząca strikte z ciała aktora. Każde skierowanie i uruchomienie kamery w kierunku aktora pozbawia go części energii. Na szczęście aktor potrafi energię odzyskać w różnych reakcjach z własnym otoczeniem. Obserwacja jest zawsze fizyczna i dokonuje się poprzez oddziaływania fizyczne, które zmieniają fizycznie zarówno przedmiot obserwacji jaki i obserwatora. Wychodzi na to, że używamy identyczne smartfony choć w moim procesor jest poruszony prymitywniejszym ale stabilniejszym systemem ruchu. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| eggmarked (4 punktów) | Wszystkie obserwowane zjawiska są namacalne, cielesne lub w jakiś sposób dynamiczne. Fizyczna obecność aktora jest przeniknięta nieruchomym obrazem jego ciała. Żywotność artysty zostaje osłabiona za każdym razem, gdy kamera zbliża się do niego. eggycar.net
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Wszystkie obserwowane zjawiska są namacalne, cielesne lub w jakiś sposób dynamiczne. Fizyczna obecność aktora jest przeniknięta nieruchomym obrazem jego ciała. Żywotność artysty zostaje osłabiona za każdym razem, gdy kamera zbliża się do niego.Nie robocie transformujący treści pod wklejenie linku, fizyczne zjawiska w ruchu są bezcielesne. Ciało jest porcją materii zjawisko fizyczne będące porcją ruchu określamy mianem czynności. Linux nie ma ciała ale jest zjawiskiem fizycznym. Linux jest czynnością komputera, porcją ruchu. Linux jest złożoną falą. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Wszystkie obserwowane zjawiska są namacalne, cielesne lub w jakiś sposób dynamiczne. Fizyczna obecność aktora jest przeniknięta nieruchomym obrazem jego ciała. Żywotność artysty zostaje osłabiona za każdym razem, gdy kamera zbliża się do niego.Czy u samych podstaw Linux nie jest tym samym co tsunami? youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|