 |
śmiejesz się z czegoś, co nie jest dla ciebie zabawne? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-10-2023 10:10 | claus (2 punktów) | śmiejesz się z czegoś, co nie jest dla ciebie zabawne? | Chcę tylko porozmawiać, ale przedstawię trochę tła na temat tego, co wiem:
W moim rozumieniu ma to na mnie wpływ, ponieważ to, co zyskuję, śmiejąc się z czegoś, co nie wydaje mi się śmieszne, różni się od tego, co zyskuje druga osoba. Ja zyskuję ich szczęście i brak niezręczności, oni zyskują wyobrażenie, że mnie to uszczęśliwiało ze śmiechu, co nie jest prawdą. Jednak nie przejmuję się wpływem, jaki to ma na mnie, ale raczej wpływem na drugą osobę, biorąc pod uwagę, że nie poznaje ona moich intencji po fałszywym śmiechu. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Jednak nie przejmuję się wpływem, jaki to ma na mnie, ale raczej wpływem na drugą osobę, biorąc pod uwagę, że nie poznaje ona moich intencji po fałszywym śmiechu.Zanim wkleisz tu link robocie dla innego robota, żeby zrobić go w konia, pomówmy o mówieniu tego co inni chcą usłyszeć albo jak wolisz o utwierdzaniu innych w ich wierzeniach od czego czują się dobrze w odróżnieniu od sytuacji gdy ich wierzenia zostaną zakwestionowane od czego czują się źle. Moglibyśmy tu nawet odkryć tu zależność pomiędzy mówieniem tego w co inni wierzą a wynagrodzeniem. Do istnienia społeczeństwa potrzebny jest konformizm, który jest wbudowany w umysł każdego człowieka, choć najczęściej nie chodzi o konformizm ale o stadomyslenie, mózg człowiek jak owca podąża za stadem. Ludzki mózg dostraja się do tego w co wszyscy wierzą i skutecznie ignoruje rzeczywistość albowiem istnienie stada ważniejsze jest od każdej prawdy. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>Do istnienia społeczeństwa potrzebny jest konformizm, który jest wbudowany w umysł każdego człowieka, choć najczęściej nie chodzi o konformizm ale o stadomyslenie, mózg człowiek jak owca podąża za stadem. >Ludzki mózg dostraja się do tego w co wszyscy wierzą i skutecznie ignoruje rzeczywistość albowiem istnienie stada ważniejsze jest od każdej prawdy. Ale człowiek ma to do siebie, że gdzie pasące się stado, tam pasący się jego kosztem pasterze.
A za pasterzami ciągną psy, poszczekując na sztuki, którym ze stadem niekoniecznie po drodze.
cr
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Ale człowiek ma to do siebie, że gdzie pasące się stado, tam pasący się jego kosztem pasterze.> A za pasterzami ciągną psy, poszczekując na sztuki, którym ze stadem niekoniecznie po drodze.Widać wróg naturalny to pojęcie obejmujące swym zakresem również własny gatunek. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>Widać wróg naturalny to pojęcie obejmujące swym zakresem również własny gatunek. Wróg obrębie gatunku to rywal.
cr
|
|
| | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > rywal.Inaczej człowiek, na posiadłościach którego egzystujesz. Wg panujacej nam ideolgii możesz przyjaźnie przewłaszczyc cudze posiadłości o ile jesteś lepsza od właścicieli, mądrzejsza, sprawniejsza, piekniejsza, bardziej moralna. W rzeczywistości znakomita większość przewlaszczen w ten czy inny sposób jest wrogich. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | | |  | | Thoter (6650 punktów) |
> Wg panujacej nam ideolgii możesz przyjaźnie przewłaszczyc cudze posiadłości o ile jesteś lepsza >od właścicieli, mądrzejsza, sprawniejsza, piekniejsza, bardziej moralna.> W rzeczywistości znakomita większość przewlaszczen w ten czy inny sposób jest wrogich.> Jakiej to ideologii?? Dzisiaj jedynie Zydzi amerykańscy prowadzą imperialną wojnę ideologiczną. Wg ich ideologii mają prawo mordować i okradać tych, którzy nie mają jeszcze zainstalowanej ich "demokracji". Przejęcie przez Chazarów ziemi należącej do Żydów palestyńskich było rabunkiem i zaczęło się od ludobójstwa. Dzisiaj Chazarzy mówią, że oni mordowali i mordują ZWIERZĘTA. Hamerlik, sprawdź czy są jeszcze w Niemczech ludzie, których "demokratyczna" władza cenzuruje ?? Czy jakiemuś Niemcowi Żydzi zablokowali konto na You tube ?? www.youtube.com/watch?v=P3JvM282omQ
|
|
| | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Hamerlik, sprawdź czy są jeszcze w Niemczech ludzie, których "demokratyczna" władza cenzuruje ??> Czy jakiemuś Niemcowi Żydzi zablokowali konto na You tube ??> www.youtube.com/watch?v=P3JvM282omQYouTube, Facebook, Twitter to amerykańska komercja zbudowana na dzikim kapitalizmie. Nie jest chyba dziwne, że wyłączają wszystko co godzi w ich fundament. Zamiast pouczać innych ludzi co jest dobre i co złe można w tym czasie zbudować samemu platformę bardziej użyteczną w komunikacji od tych serwisów a potem finansować jej utrzymanie. Chińczycy zrobili tiktoka i on w tym sensie jest tylko państwowy, że ma za zadanie pokazywać inteligentnych i wysportowanych Chińczyków oraz naćpanych i zdemoralizowanych Amerykanów. Czegoś Chińczycy widocznie nauczyli się od Amerykanów i teraz za Hollywood będą pokazywać jednego Chińczyka z nazwiskiem, osiągnięciami i historią oraz masę tępych, bezsilnych i agresywnych Amerykanów zawsze bezosobowo jakby nie mieli żadnej tożsamości. W ten sposób będą budować powszechne przekonanie, że Chińczycy mają wartość a Amerykanie żadnej, tak jak przez ostatnie 10-lecia Amerykanie pokazywali Rosjan. Mowisz, że wojnę ideologiczną prowadzą jedynie Amerykanie ale ja w to szczerze wątpię. Ludzie to zwierzęta a te mają w geny wpisane dążenie do dominacji nad innymi osobnikami i ten proces zachodzi na każdym poziomie od rywalizacji dwóch roboli na budowie po walkę totalną banków centralnych o panowanie nad światem. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| claus (2 punktów) | > Chcę tylko porozmawiać, ale przedstawię trochę tła na temat tego, co wiem:> W moim rozumieniu ma to na mnie wpływ, ponieważ to, co zyskuję, śmiejąc się z czegoś, co nie wydaje> mi się śmieszne, różni się od tego, co zyskuje druga osoba. Ja zyskuję ich szczęście i brak> niezręczności, oni zyskują wyobrażenie, że mnie to uszczęśliwiało ze śmiechu, co nie jest prawdą. omegle xender> Jednak nie przejmuję się wpływem, jaki to ma na mnie, ale raczej wpływem na drugą osobę, biorąc pod> uwagę, że nie poznaje ona moich intencji po fałszywym śmiechu.I got this,...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|