Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak daleko widzę w lustrze?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
08-11-2023 05:41tartik (2 punktów)Jak daleko widzę w lustrze?
Powiedzmy, że patrzę w lustro znajdujące się w odległości A ode mnie. Za mną znajduje się przedmiot, na który patrzę w lustrze, znajdujący się w odległości B od lustra.

Jak daleko właściwie szukam? A+B? B-A? A? B? Coś innego?

Aby dodać praktyczny przykład. Znak potrafię odczytać tylko z odległości 5 m, patrząc na niego bezpośrednio, z większej odległości już nie mogę go odczytać. Jeśli ten znak zostanie umieszczony w odległości 6 m od lustra (B), a ja będę patrzeć na lustro z odległości 2 m (A), czy będę w stanie odczytać ten znak?

Dodatkowo, jeśli znak znajduje się 2 m od lustra (B), a ja stoję za nim, czyli 5 m od lustra (A), czy nadal mogę przeczytać znak?

Zakładając, że jest to lustro płaskie i nie zasłaniam obiektu/znaku.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Powiedzmy, że patrzę w lustro [...] czy nadal mogę przeczytać znak?
Sprawdź.

cr
tartik (2 punktów)
>Powiedzmy, że patrzę w lustro znajdujące się w odległości A ode mnie. Za mną znajduje się
>przedmiot, na który patrzę w lustrze, znajdujący się w odległości B od lustra.
>Jak daleko właściwie szukam? A+B? B-A? A? B? Coś innego?
>Aby dodać praktyczny przykład. Znak potrafię odczytać tylko z odległości 5 m, patrząc na niego
>bezpośrednio, z większej odległości już nie mogę go odczytać. Jeśli ten znak zostanie umieszczony w
>odległości 6 m od lustra (B), a ja będę patrzeć na lustro z odległości 2 m (A), czy będę w stanie vlc.onl/
>odczytać ten znak?
>Dodatkowo, jeśli znak znajduje się 2 m od lustra (B), a ja stoję za nim, czyli 5 m od lustra (A),
>czy nadal mogę przeczytać znak?
>Zakładając, że jest to lustro płaskie i nie zasłaniam obiektu/znaku.

I got this,...
alsor (3283 punktów)
>Powiedzmy, że patrzę w lustro znajdujące się w odległości A ode mnie. Za mną znajduje się
>przedmiot, na który patrzę w lustrze, znajdujący się w odległości B od lustra.
>Jak daleko właściwie szukam? A+B? B-A? A? B? Coś innego?
>Aby dodać praktyczny przykład. Znak potrafię odczytać tylko z odległości 5 m, patrząc na niego
>bezpośrednio, z większej odległości już nie mogę go odczytać. Jeśli ten znak zostanie umieszczony w
>odległości 6 m od lustra (B), a ja będę patrzeć na lustro z odległości 2 m (A), czy będę w stanie
>odczytać ten znak?
>Dodatkowo, jeśli znak znajduje się 2 m od lustra (B), a ja stoję za nim, czyli 5 m od lustra (A),
>czy nadal mogę przeczytać znak?
>Zakładając, że jest to lustro płaskie i nie zasłaniam obiektu/znaku.

to się chyba zwyczajnie sumuje:
A + B = 'odległość' tego widzianego obrazu.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365