Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy PiS powinien być zdelegalizowany?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
17-12-2023 20:30romaro (25211 punktów)Czy PiS powinien być zdelegalizowany?
Ocena 3 na 3
Dziennikarka Eliza Michalik od roku 2016 twierdzi, że tak - PiS jest partią faszystowską i powinien być zdelegalizowany. I podaje argumenty na potwierdzenie tej tezy
"Zmiana ustroju państwa, pozbawienie obywateli karty praw człowieka i praw obywatelskich, sprzężenie prawa religijnego z prawem świeckim, przemoc instytucjonalna i bezpośrednia, demagogia, negacja nacjonalizmu i antysemityzmu, gloryfikowanie przemocy na tle nacjonalistycznym, tworzenie partyjnych bojówek, ideologia szukania zewnętrznego i wewnętrznego wroga, którego należy się pozbyć, odczłowieczanie przeciwników i zabieranie i m praw, demontaż parlamentu, śledzenie opozycji, tworzenie bezwzględnej partyjnej propagandy, dzielenie obywateli na lepsze i gorsze kategorie - to faszyzm w czystej postaci."

I dalej

"Patrzycie na nacjonalistów, antysemitów i faszystów, a także fanatyków religijnych. Patrzycie na zwolenników Kremla i Putina, fanów faszystowskiej ideologii i praktyki działania i patrzycie najprawdopodobniej na wielu rosyjskich agentów wpływu, o czym się zapewne przekonamy, kiedy w Polsce znowu zacznie sprawnie działać kontrwywiad. Nie musimy się tego domyślać czy zgadywać - ci ludzie pokazują nam to od co najmniej dekady, a tak naprawdę o wiele dłużej."
Całość przeczytacie tutaj natemat.pl(*)by-to-najwiekszy-blad-opozycji

Nie powiem, że podzielam jej zdanie co do delegalizcji PiS z powodow ideologicznych, a przynajmniej nie w sytuacji gdy faszystowskich bojówek w ciągu ostatnich lat nam obrodziło. Państwo Polskie powinno ten coraz groźniejszy problem rozwiązać. Natomiast co do PiSu, to uważam, że członkom tej partii powinna się przyjrzeć niezależna prokuratura (ewentualnie komisje śledcze), żeby w końcu politycy nie czuli się bezkarnie, żeby w końcu ukrócić to wszechwładne złodziejstwo elit.
I zeby było jasne - w 2015 nie głosowałem. W zalewie antypeowskiej propagandy przecież było ziarno prawdy (przynajmniej tak wtedy uważałem). Po 8 latach okazuje się, że nawet harcownicy Kaczyńskiego nic na członków PO i na Tuska nie znaleźli. Tak więc albo w PO są aniołki, albo w pisowskiej patologii aż takie miernoty prawnicze działały w strukturach państwa, że nie postawiły w stan oskarżenia ani jednego wysoko postawionego funkcjonariusza państwowego. A przynajmniej nie przypominam sobie żadnego uprawomocnionego wyroku. Czy powodem tego było niedołężne kierowanie państwem - z tylnego fotela - przez złote dziecko PRLu? Tego się już nie dowiemy.
Dlatego tym razem Polacy nowej władzy nie powinni odpuścić. Każde złodziejstwo dokonane przez ich poprzedników musi być rozliczone; każdy przestępca winien znaleść się w celi. To powinno być piorytetem, bo tylko wtedy będziemy mieć pewność, że żadna mafia Pruszkowska się nie odrodzi.
Co do delegalizacji: wydaje sie, że gdy wymiar sprawiedliwośći oczyści to nasze państwo z partyjnych i przypartyjnych przestępców, to w zasadzie nie będzie potrzeby delegalizować PIS. Te resztki które zostaną wyprowadzą sztandar, jak niegdyś partia Napieralskiego, która przecież miała nieporównanie mniej za pazurami (mam na mysli działalność lewicy już w wolnej Polsce).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

18-12-2023 00:08Nie na temat
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>"Patrzycie na nacjonalistów, antysemitów i faszystów, a także fanatyków religijnych.

...Fanatyzm religijny jest źródłem konfliktów między grupami społecznymi, który związany jest z kształtowaniem tożsamości człowieka, jego kompetencjami międzykulturowymi oraz życiem we wspólnocie w społeczeństwie

Źródłem konfliktów będzie sposób spędzania wiligli. Wigilii niechcianej dla wielu osób.

Źródłem konfliktów jest chrzczenie dzieci.
Źródłem konfliktów jest posyłanie ich na religię

>Otóż nie mój drogi - nie chcesz w wieczór wigilijny z nikim się spotykać? I czy to jest coś co ma mi zaimponować, czy może szukasz małpy do naśladowania? Jeśli tak to idź do zoo i ze zwierzętami porozmawiaj

Czy powyższe słowa pochodzą od fanatyka religijnego?
Napewno pochodzą od romaro.

Założyłem temat o odmowie i czy ktoś i w jaki sposób odmawia.

PiS problemem? Nie. Za kilka dni przez podobnych tobie ludzie że strachu będą uczestniczyć w niechicnej wigilii.

Kiedyś to miejsce skupiało ludzi którzy szukali odskoczni ludzi którzy nie mieli szans na zrozumienie z otoczeniem.
To otocznie zawładnęło tym miejscem.

Edit.
Romaro nie plusuj.
18-12-2023 00:28 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
Bełkot bez ładu i składu półanalfabety.
Farmer jesteś zwykłym trollem i ateistycznym dewotem
farmer (22440 punktów)
>Bełkot bez ładu i składu półanalfabety.
>Farmer jesteś zwykłym trollem i ateistycznym dewotem

Cenzorze ja twojego wpisu na moim temacie ani bełkotem nie nazwałem ani nie wyszarzalem.

Jesteś cenzor nie zdolny do podjecia dyskusji.

Mam rację i będę ją powtarzał. Tak długo by każdy kto jest zastraszany takimi podejsciem jak twoje wiedzial że można z tego wyjść.

Że można się odważyć przciewstaiwc takim jak ty.

Że nie należy się bać choć może ich spotkać słowna agresja.

Jesteś miernota intelektualna nie zdolna do refleksji a nie własnych przemyślen.

Trollem to jesteś ty.
18-12-2023 00:41 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
Farmer czy ty przechodzisz jaką andropauza?
Miotasz się jak by ci kto w dupę coś włożył.
18-12-2023 00:48 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Farmer czy ty przechodzisz jaką andropauza?
>Miotasz się jak by ci kto w dupę coś włożył.

To jest forum dyskusyjne. Odnoszę się do fanatyzmu z którym mierzą się ludzie.
Z hipokryzja.

Mam ci redagować twoje teksty żebyś wiedział o czym piszesz i jak się to przekłada na to jak się wyrażasz i kim jesteś?

.Fanatyzm religijny jest źródłem konfliktów między grupami społecznymi, który związany jest z kształtowaniem tożsamości człowieka, jego kompetencjami międzykulturowymi oraz życiem we wspólnocie w społeczeństwie

Źródłem konfliktów będzie sposób spędzania wiligli. Wigilii niechcianej dla wielu osób.

Źródłem konfliktów jest chrzczenie dzieci.
Źródłem konfliktów jest posyłanie ich na religię



Rozumiesz coś z tego?

Wiesz że przy tych stołach wigilijnych usiądą ludzie o odmiennych poglądach którzy zasiada tam przez hipokryzje?
18-12-2023 00:51 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
Pisz zwięźlej: jedno, no góra dwa zdania . Nikt tak długiego bełkotu twojego raczej nie przeczyta.


Piłeś coś? Tematem wigilii ty nas uraczyłeś. Mi tam nie przeszkadza, możesz się i tu wypróżniać
18-12-2023 01:00 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Pisz zwięźlej: jedno, no góra dwa zdania . Nikt tak długiego bełkotu twojego raczej nie przeczyta.

Chyba ty CHAMSKI CENZORZE. Aczkolwiek czekam aż zaczniesz pisać samodzielnie a nie tylko trawić czyjeś myśli.
Póki co miernoto nie wywyższają się.
Tymczasem .

Każdy kto miał w życiu okazję odmówić poslania dziecka na religię.
Odmawiać wigilii tak jak założyłem temat spotakal się z takim jak ty.

.Fanatyzm religijny jest źródłem konfliktów między grupami społecznymi, który związany jest z kształtowaniem tożsamości człowieka, jego kompetencjami międzykulturowymi oraz życiem we wspólnocie w społeczeństwie

Źródłem konfliktów będzie sposób spędzania wiligli. Wigilii niechcianej dla wielu osób.

Źródłem konfliktów jest chrzczenie dzieci.
Źródłem konfliktów jest posyłanie ich na religię

Przy stołach zasiada ludzie którzy będą tam siedzili by zadowlic takich jak ty.
18-12-2023 01:19 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Każdy kto miał w życiu okazję odmówić poslania dziecka na religię.
Nie rób z siebie większej sieroty niż jesteś. Tak się składa,że nawet kilka dni temu pisałem w twoim wątku, że "edukację religijną" zakonczylem na trzeciej klasie szkoły podstawowej. Dlaczego, zajrzyj do mojej odpowiedzi.
Moje wnuki na religię nie chodzą wcale i ani rodzice ani dzieci nie mają z tego powodu żadnych problemów. Może dlatego, że mieszkają w dużym mieście, a może dlatego, że tak wychowywałem swoje dzieci. Nie mam bierzmowania, nie mam ślubu kościelnego, tak jak i moi rodzice nie mieli. Chcesz ze mną konkurować który z nas jest prawdziwym ateistą? Ja nie mam potrzeby swoim ateizmem się afiszować.
A te twoje użalanie się nad tym jaki to masz problem z nie posylaniem dzieci na religię słyszę od kilkunastu lat. Aż dziw, że tyle razy repetowali.
farmer (22440 punktów)
>>Każdy kto miał w życiu okazję odmówić poslania dziecka na religię.
>Nie rób z siebie większej sieroty niż jesteś. Tak się składa,że nawet kilka dni temu pisałem w twoim wątku, że "edukację religijną" zakonczylem na trzeciej klasie szkoły podstawowej. Dlaczego, zajrzyj do mojej odpowiedzi.

Każdy kto miał okazję. Ty nie widzę byś taka miał.

>Moje wnuki na religię nie chodzą wcale i ani rodzice ani dzieci nie mają z tego powodu żadnych problemów. Może dlatego, że mieszkają w dużym mieście.

Każdy kto miał okazje. Ty nie widzę byś taka miał.

>A te twoje użalanie się nad tym jaki to masz problem z nie posylaniem dzieci na religię słyszę od kilkunastu lat. Aż dziw, że tyle razy repetowali.
>

Naucz się polskiego a potem pisz. Wspominam coś co miało miejsce chamie a nie coś co jest cyklicznie.

To pokazuje że nie czytasz że zrozumieniem.

Tak jak nie potrafisz samodzielnie przetrawic nawet czegoś co wstawiasz.
W temacie w którym przywołujesz fanatyzm.

Jedno jest pewne.
Takie słowo takie traktowanie:

>Otóż nie mój drogi - nie chcesz w wieczór wigilijny z nikim się spotykać? I czy to jest coś co ma mi zaimponować, czy może szukasz małpy do naśladowania? Jeśli tak to idź do zoo i ze zwierzętami porozmawiaj


To jest źródło konfliktów hipokryzji.
Z tym będą mierzyć się ludzie przy stołach wigilijnych.

Usiądą tam ci którzy posłali dziecko ma religie ochrzczone że strachu przed takiminjak ty.
18-12-2023 01:43 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>To pokazuje że nie czytasz że zrozumieniem
Może tak być, bo raczej nie wszystkie twoje żale są do strawienia i niewiele się traci jeżeli większość, a nawet całość pominiemy

>Wspominam coś co miało miejsce chamie
To andropauza, czy ktoś ci w dupę ołówek włożył i stąd tymi wiórami głupoty nas zasypujesz w swoich wypo...wiedziach?
farmer (22440 punktów)
>>Wspominam coś co miało miejsce chamie
>To andropauza, czy ktoś ci w dupę ołówek włożył i stąd tymi wiórami głupoty nas zasypujesz w swoich wypo...wiedziach

I co ? Robisz z siebie idiotę i potem jedyne co jesteś wstanie wybełkotać to agresja gdy już nie możesz manipulować bo cie chamie do pionu stawiam.

Chamski CENZORZE jakimi nas? Ja pokazuje IM jaki jesteś. Jak tacy ludzie w tym ty są agresywni jak reagują jak są zakłamani.

To nie ja to napsilem tylko ty.

>Otóż nie mój drogi - nie chcesz w wieczór wigilijny z nikim się spotykać? I czy to jest coś co ma mi zaimponować, czy może szukasz małpy do naśladowania? Jeśli tak to idź do zoo i ze zwierzętami porozmawiaj

Wiesz o czym założyłeś temat? Tobie się wydaje że jestes lepszy?
Nie.

>Patrzycie na nacjonalistów, antysemitów i faszystów, a także fanatyków religijnych

.Fanatyzm religijny jest źródłem konfliktów między grupami społecznymi, który związany jest z kształtowaniem tożsamości człowieka, jego kompetencjami międzykulturowymi oraz życiem we wspólnocie w społeczeństwie

18-12-2023 02:19 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>jedyne co jesteś wstanie wybełkotać to agresja gdy już nie możesz manipulować bo cie chamie do pionu stawiam.

Kolejny raz nazwałeś mnie chamem więc, żeby zadość uczynić twojej fantazji:
Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry (rozumiem, będąc żarliwym ateistą od dzieciństwa(?) modlitwy nie znasz żadnej?)
farmer (22440 punktów)
>>jedyne co jesteś wstanie wybełkotać to agresja gdy już nie możesz manipulować bo cie chamie do pionu stawiam.
>Kolejny raz nazwałeś mnie chamem więc, żeby zadość uczynić twojej fantazji:
>Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry (rozumiem, będąc żarliwym ateistą od dzieciństwa(?) modlitwy nie znasz żadnej?)

Jesteś zwykła pyskatą chamska miernotą intelektualną.
Zwykły prymit

Te ciągłe nawiązania do odbytu:

>To andropauza, czy ktoś ci w dupę ołówek włożył

>Miotasz się jak by ci kto w dupę coś włożył

Teraz coś o fiucie.

To porownanie ludzi do małp.
> nie chcesz w wieczór wigilijny z nikim się spotykać? I czy to jest coś co ma mi zaimponować, czy może szukasz małpy do naśladowania? Jeśli tak to idź do zoo i ze zwierzętami porozmawiaj

O ile większość oponentów potrafi co nie co dyskutować inni dużo to ty zaliczasz się do tej kategorii chama co jak mu nie idzie to zakrzyczec chce.

Uspokój się chamie.

Założyłeś temat w którym
>....Patrzycie na nacjonalistów, antysemitów i faszystów, a także fanatyków religijnych....

Jak ty się zachowujesz? Ogarniesz to jeszcze?

Nikt nie musi czuć się małpa bo odmówi wigilii z tego powodu że przeczytał mój temat.




18-12-2023 03:54 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Nikt nie musi czuć się małpa bo odmówi wigilii
Napisałem durniu, że wieczór ten niech każdy spędza jak chce. Natomiast tobie - przyznam - poradziłem iść do zoo z małpami pogadać w tym dniu bo rzępolisz jak stary dewot. A właściwie to nie czekaj do wigilii, udaj się już teraz do zoo coby jakiej małpie wylać swoje zdewociałe żale.

Jakie stare takie głupie, wyliniałe trollisko. Takiemu durniowi to i viagra chyba nie pomoże. Nie wiem czym to to leczyć... A p*****le, to nie moje zmartwienie
Amen
farmer (22440 punktów)
>>Nikt nie musi czuć się małpa bo odmówi wigilii
>Napisałem durniu, że wieczór ten niech każdy spędza jak chce. Natomiast tobie - przyznam - poradziłem iść do zoo z małpami pogadać w tym dniu bo rzępolisz jak stary dewot. A właściwie to nie czekaj do wigilii, udaj się już teraz do zoo coby jakiej małpie wylać swoje zdewociałe żale.
>Jakie stare takie głupie, wyliniałe trollisko. Takiemu durniowi to i viagra chyba nie pomoże. Nie wiem czym to to leczyć.
>Amen
>

Chamski oszołomie uspokój się bo za kilka dni będziesz wigilię miał czy tam ja wyprawiał i się opłatkiem dzielił obok pustego miejsca być może dla małpy która będzie mnie być może naśladować.

>nie chcesz w wieczór wigilijny z nikim się spotykać? I czy to jest coś co ma mi zaimponować, czy może szukasz małpy do naśladowania?

W czym mnie ma naśladować pyskaty chamie? W tym że śmie odmówić pojscia na wigilię ? Podając powód ?

Pyskaty chamie jestem na forum racjonalista a ty oszlomie myślący o odbytach sugerujesz że mam iść o tym rozmawiać do zoo

>Jeśli tak to idź do zoo i ze zwierzętami porozmawiaj


Nie chamie. Jeśli ktoś nie chce iść na wigilię może o tym gadać na tym forum i pisac ze mną.

I to chamie nie czyni go małpa.
Za to ciebie oszlomie czyni

FANATYKIEM.



18-12-2023 04:34 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Pyskaty chamie jestem na forum racjonalista
Wstęp tu jest wolny nawet dla takiego durnego starego wyliniałego trolla, więc nie widzę powodu by się tym chełpić. To nie ZOO
farmer (22440 punktów)
>>Pyskaty chamie jestem na forum racjonalista
>Wstęp tu jest wolny nawet dla takiego durnego starego wyliniałego trolla, więc nie widzę powodu by się tym chełpić. To nie ZOO

I znów chamie jedyne co mozesz to agresja.

Jak nie odbyty to fiuty. Jesteś miernota. Inyelktulna już usuwam bo taki oszołom nie zasługuje by łączyć go intelektem.

Porozmawiam z tymi co są wstnien być może najzwyczajniej w świecie nie iść na wigilię.
A może przeczytali tylko.

>nie chcesz w wieczór wigilijny z nikim się spotykać? I czy to jest coś co ma mi zaimponować, czy może szukasz małpy do naśladowania? Jeśli tak to idź do zoo i ze zwierzętami porozmawiaj
18-12-2023 04:54 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Porozmawiam z tymi co są wstnien być może najzwyczajniej w świecie nie iść na wigilię.
Porozmawiaj, może cię zrozumią.
18-12-2023 05:27 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Porozmawiam z tymi co są wstnien być może najzwyczajniej w świecie nie iść na wigilię.
>Porozmawiaj, może cię zrozumią.
>

Na tym forum to byla norma. Norma że pisze się o takich sprawach.

Zawsze byli oponenci ale nie tak chamscy jak ty. Zawsze mieli mniej lub bardziej coś do powiedzenia ale potrafili utrzymać poziom dyskusji.

Fiuty odbyty. Co to ma być?

To że ty nie romuiesz już dałeś do zrozumienia. Pokazałeś pokazujesz jak to się odbywa zapewne w wielu polskich domach.

Przerasta cię zwykła wymiana zdań.

Ktos kto mnie naśladuje jest małpa? Ludzie którzy będą dyskutować to zwierzęta ?

Chamie. Ale nic więcej. Nie zniżę się do was chamy .

panTeista (6808 punktów)
>Czy PiS powinien być zdelegalizowany?

Siedmiu milionom wyborców rządy PiS-u odpowiadały. Delegalizacja oznaczałaby pozbawienie ich prawa wyboru.
18-12-2023 14:15 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Siedmiu milionom wyborców rządy PiS-u odpowiadały. Delegalizacja oznaczałaby pozbawienie ich prawa wyboru.
Zupełnie się z Toba zgadzam, to jest następny powód i chyba najważniejszy żeby nie rozważać takiej opcji.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Siedmiu milionom wyborców rządy PiS-u odpowiadały. Delegalizacja oznaczałaby pozbawienie ich prawa wyboru.
W wyborach w 1932 r. NSDAP osiągnęła 37% poparcia. W 1944 r. partia liczyła 8,5 mln członków. Delegalizacja partii w 1945 r. nie pozbawiła wyborców prawa wyboru, a jedynie nie mogli głosować na zdelegalizowaną partię.
>Zupełnie się z Toba zgadzam, to jest następny powód i chyba najważniejszy żeby nie rozważać takiej opcji.
Żaden powód. Po klęsce III Rzeszy kierownictwo partii (ok. 600 tys. osób) zostało uznane w procesie norymberskim za organizację zbrodniczą...

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
21-12-2023 12:22 
 Ocena 3 na 3
panTeista (6808 punktów)
>>>Siedmiu milionom wyborców rządy PiS-u odpowiadały. Delegalizacja oznaczałaby pozbawienie ich prawa wyboru.
>W wyborach w 1932 r. NSDAP osiągnęła 37% poparcia. W 1944 r. partia liczyła 8,5 mln członków. Delegalizacja partii w 1945 r. nie pozbawiła wyborców prawa wyboru, a jedynie nie mogli głosować na zdelegalizowaną partię.

NSDAP zamordowała miliony ofiar. Zestawianie PiS-u z NSDAP to absurd.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>>Siedmiu milionom wyborców rządy PiS-u odpowiadały. Delegalizacja oznaczałaby pozbawienie ich prawa wyboru.
>>W wyborach w 1932 r. NSDAP osiągnęła 37% poparcia. W 1944 r. partia liczyła 8,5 mln członków. Delegalizacja partii w 1945 r. nie pozbawiła wyborców prawa wyboru, a jedynie nie mogli głosować na zdelegalizowaną partię.
>NSDAP zamordowała miliony ofiar. Zestawianie PiS-u z NSDAP to absurd.
Żaden absurd, tylko inna skala zbrodni. Zdelegalizować PiS!

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
homopitek (1536 punktów)
>>NSDAP zamordowała miliony ofiar. Zestawianie PiS-u z NSDAP to absurd.
>Żaden absurd, tylko inna skala zbrodni. Zdelegalizować PiS!

Jednak absurd, właśnie ze względu na tę "inną skalę".
Co do delegalizacji PiS, to głupi pomysł, bowiem totalnie nieskuteczny - dzień później zarejestrują nową partię pod inną nazwą. Poza tym, taka delegalizacja to wymarzony argument za zamordyzmem totalsów i ich przemianą w totalitarystów. Taka delegalizacja to prosta droga do przegrania przez totalsów kolejnych wyborów i nieustających konfliktów z Unią.

Nie stosuję emoticonów
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>NSDAP zamordowała miliony ofiar. Zestawianie PiS-u z NSDAP to absurd.
>>Żaden absurd, tylko inna skala zbrodni. Zdelegalizować PiS!
>Jednak absurd, właśnie ze względu na tę "inną skalę".
Jasne, cóż znaczą 1252+ afery...
wiesci24.p(*)-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/
>Co do delegalizacji PiS, to głupi pomysł, bowiem totalnie nieskuteczny - dzień później zarejestrują nową partię pod inną nazwą.
Ale chyba już nie ci skazani, a powinno ich być całkiem sporo...

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
23-12-2023 20:02 
 Ocena 1 na 1
homopitek (1536 punktów)
>>>>NSDAP zamordowała miliony ofiar. Zestawianie PiS-u z NSDAP to absurd.
>>>Żaden absurd, tylko inna skala zbrodni. Zdelegalizować PiS!
>>Jednak absurd, właśnie ze względu na tę "inną skalę".
>Jasne, cóż znaczą 1252+ afery...
>wiesci24.p(*)-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/
NSDAP miało na koncie kilkadziesiąt milionów afer. Policzyłeś ile milionów ludzi zginęło w wyniku tych pisowskich afer?

>>Co do delegalizacji PiS, to głupi pomysł, bowiem totalnie nieskuteczny - dzień później zarejestrują nową partię pod inną nazwą.
>Ale chyba już nie ci skazani, a powinno ich być całkiem sporo...
A dlaczego skazani nie?

Nie stosuję emoticonów
23-12-2023 22:46 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>>>NSDAP zamordowała miliony ofiar. Zestawianie PiS-u z NSDAP to absurd.
>>>>Żaden absurd, tylko inna skala zbrodni. Zdelegalizować PiS!
>>>Jednak absurd, właśnie ze względu na tę "inną skalę".
>>Jasne, cóż znaczą 1252+ afery...
>>wiesci24.p(*)-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/
>NSDAP miało na koncie kilkadziesiąt milionów afer. Policzyłeś ile milionów ludzi zginęło w wyniku tych pisowskich afer?
Twoja teza, ty licz.
>>>Co do delegalizacji PiS, to głupi pomysł, bowiem totalnie nieskuteczny - dzień później zarejestrują nową partię pod inną nazwą.
>>Ale chyba już nie ci skazani, a powinno ich być całkiem sporo...
>A dlaczego skazani nie?
Dla oczyszczenia partii z przestępców, ale czemu nie, jeśli Prawo pozwala niech przestępcy rejestrują.

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
homopitek (1536 punktów)
>>>>>>NSDAP zamordowała miliony ofiar. Zestawianie PiS-u z NSDAP to absurd.
>>>>>Żaden absurd, tylko inna skala zbrodni. Zdelegalizować PiS!
>>>>Jednak absurd, właśnie ze względu na tę "inną skalę".
>>>Jasne, cóż znaczą 1252+ afery...
>>>wiesci24.p(*)-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/
>>NSDAP miało na koncie kilkadziesiąt milionów afer. Policzyłeś ile milionów ludzi zginęło w wyniku tych pisowskich afer?
>Twoja teza, ty licz.
Nie ze mną takie numery!
Kto napisał:
>>>>>Żaden absurd, tylko inna skala zbrodni. Zdelegalizować PiS!
Ti jaka jest ta skala?

>>A dlaczego skazani nie?
>Dla oczyszczenia partii z przestępców, ale czemu nie, jeśli Prawo pozwala niech przestępcy rejestrują.
Dzięki za pozwolenie.

Nie stosuję emoticonów
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>>>>>NSDAP zamordowała miliony ofiar. Zestawianie PiS-u z NSDAP to absurd.
>>>>>>Żaden absurd, tylko inna skala zbrodni. Zdelegalizować PiS!
>>>>>Jednak absurd, właśnie ze względu na tę "inną skalę".
>>>>Jasne, cóż znaczą 1252+ afery...
>>>>wiesci24.p(*)-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/
>>>NSDAP miało na koncie kilkadziesiąt milionów afer. Policzyłeś ile milionów ludzi zginęło w wyniku tych pisowskich afer?
>>Twoja teza, ty licz.
>Nie ze mną takie numery!
Twoje numery, więc z tobą są.
>Kto napisał:
>>>>>>Żaden absurd, tylko inna skala zbrodni. Zdelegalizować PiS!
>Ti jaka jest ta skala?
Już napisałem, nie będę się powtarzał, wróć i doczytaj.
>>>A dlaczego skazani nie?
>>Dla oczyszczenia partii z przestępców, ale czemu nie, jeśli Prawo pozwala niech przestępcy rejestrują.
>Dzięki za pozwolenie.
Nie czytasz ze zrozumieniem, nie ja pozwalam, więc mi nie dziękuj.

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
homopitek (1536 punktów)
>>>>>>>>NSDAP zamordowała miliony ofiar. Zestawianie PiS-u z NSDAP to absurd.
>>>>>>>Żaden absurd, tylko inna skala zbrodni. Zdelegalizować PiS!
>>>>>>Jednak absurd, właśnie ze względu na tę "inną skalę".
>>>>>Jasne, cóż znaczą 1252+ afery...
>>>>>wiesci24.p(*)-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/
>>>>NSDAP miało na koncie kilkadziesiąt milionów afer. Policzyłeś ile milionów ludzi zginęło w wyniku tych pisowskich afer?
>>>Twoja teza, ty licz.
>>Nie ze mną takie numery!
>Twoje numery, więc z tobą są.
>>Kto napisał:
>>>>>>>Żaden absurd, tylko inna skala zbrodni. Zdelegalizować PiS!
>>Ti jaka jest ta skala?
>Już napisałem, nie będę się powtarzał, wróć i doczytaj.
Czyli post Ducha Prawdy nie był napisany przez Ducha prawdy. A może jest tu kilka Duchów Prawdy?

>Nie czytasz ze zrozumieniem, nie ja pozwalam, więc mi nie dziękuj.
Nie rozumiesz własnych postów, więc się nie dziw, że inni też tak mają.


Nie stosuję emoticonów
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>>>>>>>NSDAP zamordowała miliony ofiar. Zestawianie PiS-u z NSDAP to absurd.
>>>>>>>>Żaden absurd, tylko inna skala zbrodni. Zdelegalizować PiS!
>>>>>>>Jednak absurd, właśnie ze względu na tę "inną skalę".
>>>>>>Jasne, cóż znaczą 1252+ afery...
>>>>>>wiesci24.p(*)-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/
>>>>>NSDAP miało na koncie kilkadziesiąt milionów afer. Policzyłeś ile milionów ludzi zginęło w wyniku tych pisowskich afer?
>>>>Twoja teza, ty licz.
>>>Nie ze mną takie numery!
>>Twoje numery, więc z tobą są.
>>>Kto napisał:
>>>>>>>>Żaden absurd, tylko inna skala zbrodni. Zdelegalizować PiS!
>>>Ti jaka jest ta skala?
>>Już napisałem, nie będę się powtarzał, wróć i doczytaj.
>Czyli post Ducha Prawdy nie był napisany przez Ducha prawdy. A może jest tu kilka Duchów Prawdy?
Twój problem, sam go rozwiąż.
>>Nie czytasz ze zrozumieniem, nie ja pozwalam, więc mi nie dziękuj.
>Nie rozumiesz własnych postów, więc się nie dziw, że inni też tak mają.
Mylisz się, rozumiem i się nie dziwię, że inni (niektórzy) nie rozumieją. Ułatwię ci to, przeczytaj mój pierwszy post i zastanów co jest jego meritum.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,916683#w916827

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
23-12-2023 08:39 
 Ocena 3 na 3
szarley (54911 punktów)
>>NSDAP zamordowała miliony ofiar. Zestawianie PiS-u z NSDAP to absurd.
>Żaden absurd, tylko inna skala zbrodni. Zdelegalizować PiS!

Nie jestem miłośnikiem PiSu, ale porównanie PiSu z NSDAP jest łajdackim nadużyciem.

Przestępstwa należy rozliczyć (bez względu na to, kto je popełnił) Przestępców (z każdej partii) ukarać po uczciwym procesie, ale rozwiązywać należy przestępcze organizacje a nie polityczne partie które reprezentują interesy WYBORCÓW.



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>NSDAP zamordowała miliony ofiar. Zestawianie PiS-u z NSDAP to absurd.
>>Żaden absurd, tylko inna skala zbrodni. Zdelegalizować PiS!
>Nie jestem miłośnikiem PiSu, ale porównanie PiSu z NSDAP jest łajdackim nadużyciem.
Nie pierwszy raz pokazujesz, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, więc wróć do mojej pierwszej wypowiedzi i postaraj się zrozumieć co jest jej meritum. A co do łajdactw to nie ja nazywam ludzi "psimi chujami, rzygowinami, synami suki, kundlami", więc zamilcz, boś cham i łajdak.
>Przestępstwa należy rozliczyć (bez względu na to, kto je popełnił) Przestępców (z każdej partii) ukarać po uczciwym procesie, ale rozwiązywać należy przestępcze organizacje a nie polityczne partie które reprezentują interesy WYBORCÓW.
Tak czasami bywa, że partia polityczna staje się organizacją przestępczą i zaczyna bardziej reprezentować własne interesy, niż WYBORCÓW - to jest dla ciebie zrozumiałe, czy też zbyt trudne. PiS stało się organizacją przestępczą szkodzącą Polsce, demokracji i okradającą Polki i Polaków.
wiesci24.p(*)-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
21-12-2023 13:44 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>>>Siedmiu milionom wyborców rządy PiS-u odpowiadały. Delegalizacja oznaczałaby pozbawienie ich prawa wyboru.
>W wyborach w 1932 r. NSDAP osiągnęła 37% poparcia. W 1944 r. partia liczyła 8,5 mln członków. Delegalizacja partii w 1945 r. nie pozbawiła wyborców prawa wyboru, a jedynie nie mogli głosować na zdelegalizowaną partię.

Czy taka argumentacje moge zastosowac analogicznie do PO? Ze jakby zostala zdelegalizowana to by sie nic nie stalo tylko wyvorca musial by poszukac sobie innej partii?

>Żaden powód. Po klęsce III Rzeszy kierownictwo partii (ok. 600 tys. osób) zostało uznane w procesie norymberskim za organizację zbrodniczą...

Ale chyba nie dlatego, ze majstrowala przy sadach i kronice tygodniowej?

Jesli tak to czemu caly swiat patrzyl sie biernie i utrzymywal stosunki ze zbrodniczym krajem Polska kierowanym przez zbrodnicza organizacje PiS?
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>>Siedmiu milionom wyborców rządy PiS-u odpowiadały. Delegalizacja oznaczałaby pozbawienie ich prawa wyboru.
>>W wyborach w 1932 r. NSDAP osiągnęła 37% poparcia. W 1944 r. partia liczyła 8,5 mln członków. Delegalizacja partii w 1945 r. nie pozbawiła wyborców prawa wyboru, a jedynie nie mogli głosować na zdelegalizowaną partię.
>Czy taka argumentacje moge zastosowac analogicznie do PO? Ze jakby zostala zdelegalizowana to by sie nic nie stalo tylko wyvorca musial by poszukac sobie innej partii?
Oczywiście.
>>Żaden powód. Po klęsce III Rzeszy kierownictwo partii (ok. 600 tys. osób) zostało uznane w procesie norymberskim za organizację zbrodniczą...
>Ale chyba nie dlatego, ze majstrowala przy sadach i kronice tygodniowej?
Nie znasz historii?
>Jesli tak to czemu caly swiat patrzyl sie biernie i utrzymywal stosunki ze zbrodniczym krajem Polska kierowanym przez zbrodnicza organizacje PiS?
Wstrzymanie środków z KPO to bierność, zaangażowanie się USA w lex TVN to bierność, itd..., co ty bredzisz?

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
21-12-2023 18:44 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)

>Nie znasz historii?

Znam. Dlatego nie widzę, w którym miejscu PiS mordował masowo, podpalał synagogi czy internowal opozycję.

>>Jesli tak to czemu caly swiat patrzyl sie biernie i utrzymywal stosunki ze zbrodniczym krajem Polska kierowanym przez zbrodnicza organizacje PiS?
>Wstrzymanie środków z KPO to bierność, zaangażowanie się USA w lex TVN to bierność, itd..., co ty bredzisz?

Czyli można ze zbrodniczym system współpracować, handlować i wystarczy, że od czasu do czasu pomacha się palcem. Wtedy tytan intelektu Duch Prawdy będzie w pełni zadowolony? 😂

Zdelegalizować powinno się głupotę 😂
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Nie znasz historii?
>Znam. Dlatego nie widzę, w którym miejscu PiS mordował masowo, podpalał synagogi czy internowal opozycję.
Ja również.
>>>Jesli tak to czemu caly swiat patrzyl sie biernie i utrzymywal stosunki ze zbrodniczym krajem Polska kierowanym przez zbrodnicza organizacje PiS?
>>Wstrzymanie środków z KPO to bierność, zaangażowanie się USA w lex TVN to bierność, itd..., co ty bredzisz?
>Czyli można ze zbrodniczym system współpracować, handlować i wystarczy, że od czasu do czasu pomacha się palcem. Wtedy tytan intelektu Duch Prawdy będzie w pełni zadowolony? 😂
Ad personam, ale to mnie nie dziwi, od lat piszesz głupoty.
>Zdelegalizować powinno się głupotę 😂
Zrób to, wyrejestruj się.

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Elasp (6859 punktów)
>Dziennikarka Eliza Michalik od roku 2016 twierdzi, że tak - PiS jest partią faszystowską i powinien
>być zdelegalizowany. I podaje argumenty na potwierdzenie tej tezy
>"Zmiana ustroju państwa, pozbawienie obywateli karty praw człowieka i praw obywatelskich...

Gdyby PiS był partią faszystowską, z pewnością nie oddałby władzy (jak kiedyś np. NSDAP), co zresztą również kasandrycznie wieszczono. Ponieważ oddał władzę, partią faszystowską nie jest.

Delegalizacja i tak nie miałaby znaczenia, gdyż w miejsce PiSu powstałaby inna partia, skupiająca dawnych jego zwolenników. Zakładam, że E. Michalik chce sie rozprawiać z partią, nie zaś z jej zwolennikami.
18-12-2023 16:08 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)
> Gdyby PiS był partią faszystowską, z pewnością nie oddałby władzy (jak kiedyś np. NSDAP), co zresztą również kasandrycznie wieszczono. Ponieważ oddał władzę, partią faszystowską nie jest.
W ten sposób równie dobrze mógłbyś bronić PZPRu. Po wyborach oddali władzę, ale czy to znaczy, że PZPR był partią demokratyczną i nie komunistyczną?
> Delegalizacja i tak nie miałaby znaczenia, gdyż w miejsce PiSu powstałaby inna partia, skupiająca dawnych jego zwolenników.
Oczywiście, że tak, ale musiałyby się zmienić struktury i osoby rejestrujące nową partię, nie umoczone. I tu mogłby być problem dla obecnych partyjnych dygnitarzy.
Ale gdybać nie ma sensu. Jakakolwiek próba delegalizacji nie byłaby dobrym posunięciem. Osobiście jestem przeciwny takiemu działaniu między innymi ze względu na wyborców PIS.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Eliza Michalik [...] podaje [...] "dzielenie obywateli na lepsze i gorsze kategorie - to faszyzm w czystej postaci."
W takim razie faszyzmem jest też dzielenie obywateli na dobrych niefaszystów i złych faszystów.


cr
23-12-2023 20:08 
 Ocena 1 na 1
homopitek (1536 punktów)
>> Eliza Michalik [...] podaje [...] "dzielenie obywateli na lepsze i gorsze kategorie - to faszyzm w czystej postaci."
>W takim razie faszyzmem jest też dzielenie obywateli na dobrych niefaszystów i złych faszystów.
Do tego dodałbym jeszcze, że "obrzucanie" kogoś faszyzmem to ulubione zajęcie moskiewskich niby-nie-faszystów. Podobnie jest z nacjonalizmem.

Nie stosuję emoticonów
23-12-2023 22:40 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)

>Do tego dodałbym jeszcze, że "obrzucanie" kogoś faszyzmem to ulubione zajęcie moskiewskich niby-nie-faszystów. Podobnie jest z nacjonalizmem.

Obrzucanie kogoś faszyzmem, nazizmem oraz rasizmem to ulubione zajęcie wszelkich ludzi na całym świecie, którzy we własnym, niczym nie podpartym mniemaniu, są moralnie czyści i przewyższaja etyką i empatią wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają.
24-12-2023 02:24 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Obrzucanie kogoś faszyzmem, nazizmem oraz rasizmem to ulubione zajęcie wszelkich ludzi na całym świecie, którzy we własnym, niczym nie podpartym mniemaniu, są moralnie czyści i przewyższają etyką i empatią wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają.
Przyznaję się bez bicia, należę do tych ludzi, aczkolwiek nie uważam się moralnie czysty i bym przewyższał etyką i empatią wszystkich, a jedynie tych, których teksty nacechowane są szydzeniem z ludzi o innej orientacji; wyszydzaniem np. szczepień; wszelkich kodyfikatorów i tylko w wymienionych powyżej aspektach.
>[...]są moralnie czyści i przewyższają etyką i empatią wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają.
Nie leży w mojej naturze - dla dobrego samopoczucia moich oponentów - mieć ten sam punkt widzenia, jeżeli ich punktu nie dostrzegam. Ale też jeżeli go nie dostrzegam, nie znaczy że go nie ma. To twoim zadaniem jest udowodnić, że Ziemia krąży wokół słońca.
24-12-2023 02:40 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)

>To twoim zadaniem jest udowodnić, że Ziemia krąży wokół słońca.

Nie muszę nic udowadniać.

To życie udowadnia.

To co było pół roku temu nazizmem, rasizmem i faszyzmem dziś jest przez niegdysiejszych antynazistow, antyrasistow i antyfaszystów wdrażane w życie.

Pół roku temu kontrole graniczne były nazizmem, rasizmem i faszyzmem a dziś są normalnością. A kto wprowadził tę normalność? Między innymi pani Faeser. Największa antynazistka, antyrasistka i antyfaszystka Zachodniej Europy.

Parę dni temu antynazistowska, antyrasistowska i antyfaszystowska UE porozumiała się w kwestii, która pół roku temu była nazistowska, rasistowska i faszystowska.

Pół roku temu węszenie policyjnych psów w kościele za islamskimi terrorystami byłoby nazizmem, rasizmem i faszyzmem. Dzod wczoraj jest normalnością.

Dlatego tak jak już parę razy pisałem: pożyjemy, zobaczymy.

Zobaczymy ile z nazistowskich, rasistowskich i faszystowskich postulatów w cudowny sposób zamieni się w kompatybilne z czerwono zieloną ideologią 😂
homopitek (1536 punktów)
>>Do tego dodałbym jeszcze, że "obrzucanie" kogoś faszyzmem to ulubione zajęcie moskiewskich niby-nie-faszystów. Podobnie jest z nacjonalizmem.
>Obrzucanie kogoś faszyzmem, nazizmem oraz rasizmem to ulubione zajęcie wszelkich ludzi na całym świecie, którzy we własnym, niczym nie podpartym mniemaniu, są moralnie czyści i przewyższaja etyką i empatią wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają.
To była "definicja dobrotliwa", ale jest też duża grupa, a raczej tłumy, która dokonuje "obrzucania" dla konkretnych celów politycznych niezależnie od własnego mniemania o sobie i "obrzucanych".


Nie stosuję emoticonów
24-12-2023 01:13 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>>> Eliza Michalik [...] podaje [...] "dzielenie obywateli na lepsze i gorsze kategorie - to faszyzm w czystej postaci."
>>W takim razie faszyzmem jest też dzielenie obywateli na dobrych niefaszystów i złych faszystów.
Definicję faszyzmu Wikipedia opisuje stosunkowo obszernie. Już sam fakt, że w Polsce prawnie zakazane jest propagowanie faszyzmu, oznacza jedno, że ludzie kultywujący idee faszystowskie dobrymi nie są z natury.
>[...]dzielenie obywateli na dobrych niefaszystów
"Dobry niefaszysta" jest błędem leksykalnym. Nie każdy przestępca jest faszystą, ale każdy przestępca jest z natury złym człowiekiem. Przestępca, to ten co czyni przestępstwo - czyn zabroniony uznany zasadniczo za społecznie szkodliwy lub społecznie niebezpieczny, konkretnie zdefiniowany i zagrożony karą na mocy prawa karnego. I uwaga - nie musi zostać skazany, aby nim być.
W naszej mentalności głęboko zakorzeniony jest podział na ludzi dobrych i złych - "Dobrzy niefaszyści" są obecni w częsci wspólnej obu zbiorów/grup
Elasp (6859 punktów)

>"Dobry niefaszysta" jest błędem leksykalnym. Nie każdy przestępca jest faszystą, ale każdy przestępca jest z natury złym człowiekiem.

W ten sposób uniewinniasz wszystkich przestępców, ponieważ nikt nie może być karany za to, co nie zależy od niego. Nikt nie może być karany za to, co musi robić, czy tego chce, czy nie chce. A człowiek zły z natury musi czynić zło.
24-12-2023 02:29 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>"Dobry niefaszysta" jest błędem leksykalnym. Nie każdy przestępca jest faszystą, ale każdy przestępca jest z natury złym człowiekiem.
> W ten sposób uniewinniasz wszystkich przestępców, ponieważ nikt nie może być karany za to, co nie zależy od niego.
Wytłumacz proszę, nie rozumiem



Z tą naturą się w sensie prawnym zagalopowałem się. Powinienem to inaczej ująć, bo przecież człowiek nie rodzi się przestepcą niemniej w sensie biologicznym geny itd.
Obiecuję wrócić do dyskusji.Teraz niestety muszę kończyć.
25-12-2023 03:25 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

Już sam fakt, że w Polsce prawnie zakazane jest propagowanie faszyzmu, oznacza jedno, że ludzie kultywujący idee faszystowskie dobrymi nie są z natury.
A czasem nie odwrotnie: zakazano faszyzmu, bo był zły?

Bo wiesz, np. w czasie II wś zakazano ratowania Żydów...

>>[...]dzielenie obywateli na dobrych niefaszystów
>"Dobry niefaszysta" jest błędem leksykalnym.
Ciekawe jakim cudem, skoro leksykony nawet nie przewidziały słowa "niefaszysta".

>W naszej mentalności głęboko zakorzeniony jest podział na ludzi dobrych i złych - "Dobrzy niefaszyści" są obecni w częsci wspólnej obu zbiorów/grup
W tej części obecni jesteśmy wszyscy.

cr
alsor (3283 punktów)
A zajmijcie się wreszcie czymś konstruktywnym - sensownym, logicznym, a przynajmniej neutralnym,
zamiast wciąż skakać po ścianach... których nie ma w tym świecie!

Przecież w końcu Pis, Cis, czy Po-Tus - to wciąż ta sama ekipa... i bez przesady dzieciaki.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365