Witam, obecnie bardzo interesuję się studiowaniem epistemologii i filozofii nauki. W szczególności lubię pozytywizm i pragmatyzm. Moje badania doprowadziły mnie do Ernsta Macha, co z kolei doprowadziło mnie do rosyjskich machistów (byli grupą filozoficzną w przedrewolucyjnej Rosji) i jednego z ich członków Aleksandra Bogdanowa. Bogdanow omawia swoją koncepcję „empiriomonizmu”, która skłoniła mnie do rozpoczęcia badań nad monizmem w ogóle. Jak na razie zgadzam się z Bogdanowem i monistyczną filozofią fizykalizmu, ale zawsze staram się brać pod uwagę kontrargumenty, które prowadzą mnie do filozoficznego zombie. Obejrzałem wiele filmów na ten temat, ale nadal jestem trochę zdezorientowany. Miałem nadzieję, że ktoś mi to prosto wyjaśni. Dziękuję. |