No widzisz mówić Tobie a Ty dalej swoje i jeszcze się upierasz, że "masz rację". Nie zauważyłeś że ten eksperyment zrobiono na stacji kosmicznej w warunkach nieważkości ???? Co napisałem a czego Ty nie zrozumiałeś aż do teraz !? Znowu mam Ci wytłumaczyć ? Kropla ta powstała bo grawitacja na nią NIE DZIAŁAŁA ! A nieważkość (pewnie też tego nie rozumiesz) to stan równowagi między grawitacją a siłą odśrodkową działającą na obiekt w kosmosie w tym przypadku stację kosmiczną. I TYLKO dlatego woda mogła uformować kroplę tej wielkości, co przecież napisałem, wyjaśniłem, podkreśliłem etc. już wcześniej. Podałem zasadę formowania się kropli w dwóch słowach.. i powinno wystarczyć. Poza stacją w przestrzeni między gwiezdnej taka kropla by wyparowała lub szybko zamarzła (od parowania czyli spadku temperatury) a żeby znacznie większa mogła w przestrzeni się uchować to jak napisałem musi tej cieczy być na tyle dużo by jej własna grawitacja zapobiegła jej odparowaniu. Czyli jednak dobrze zrobiłem zamieszczając poprzednio tą fotografię z sentencją.. nie pomyliłem się. Ech Ty matematyku.. za malutką masz wyobraźnię jak widać by rozumieć pojęcia abstrakcyjne.
|