>Zatem obecnie w Wielkiej Brytanii mamy kilka zimnych dni, w ciągu ostatnich kilku nocy temperatura >wynosi -5°C, a temperatura kilkakrotnie spada do około -10°C. Dzisiaj próbowałem podnieść kilka >betonowych bloków, każdy po około półtorej tony, i miałem parę sklejonych lodem jako klejem >wiążącym. Wiem, że w grę wchodzi wiele czynników, takich jak temperatura, objętość wody, wszelkie >zanieczyszczenia i czas pozostawienia lodu. Ale czy istnieje sposób obliczenia, jak mocne może być >wiązanie lodu klejącego i jaka maksymalna wytrzymałość może utrzymać to wiązanie?
spaw lodowy jest tak mocny jak lód.
Sprężystość lodu = około 1GPa, czyli słabiutki.
|