Racjonalista - Strona głównaDo treści
dlaczego wirusy i bakterie chcą nas zabić?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
03-02-2024 07:26lochy (4 punktów)dlaczego wirusy i bakterie chcą nas zabić?
na przykład, co wygrywają, wywołując u nas choroby, to nie ma sensu, dlaczego nie mogą po prostu żyć z nami w symbiozie, tak jakbyśmy umrzeli na końcu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>dlaczego nie mogą po prostu żyć z nami w symbiozie, tak jakbyśmy umrzeli na końcu.
Żebyśmy umarli na końcu? Ale przecież właśnie tak żyją: są z nami do naszego końca.


cr
Thoter (6650 punktów)
>dlaczego nie mogą po prostu żyć z nami w symbiozie,

Przecież żyją z nami w symbiozie.
Bakterie dbają o to by świat nie śmierdział smrodem rozkładających się ciał.
Bez bakterii nikt by w tym smrodzie nie wytrzymał.
Bakterie wykonują robotę najgorszą z możliwych, powinniśmy być im za to wdzięczni.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Bez bakterii nikt by w tym smrodzie nie wytrzymał.
Byłoby dokładnie odwrotnie, nic by się nie rozkładało. Gnicie jest efektem działania bakterii rozkładających materię organiczną.
Thoter (6650 punktów)
>>Bez bakterii nikt by w tym smrodzie nie wytrzymał.

>Byłoby dokładnie odwrotnie, nic by się nie rozkładało. Gnicie jest efektem działania bakterii >rozkładających materię organiczną.
>

Materia organiczna, którą rozkładają bakterie, nie jest wieczna.
Bakterie rozkładają materię, która dotrwała do swej starości lub i jest chora.
Można zrobić eksperyment: nafaszerować trupa antybiotykami i trzymać go sobie w domu.
lochy (4 punktów)
>na przykład, co wygrywają, wywołując u nas choroby, to nie ma sensu, dlaczego nie mogą po prostu
>żyć z nami w symbiozie, tak jakbyśmy umrzeli na końcu 19216811.cam/ 1921681001.id/.

I got this,...
alsor (3283 punktów)
>na przykład, co wygrywają, wywołując u nas choroby, to nie ma sensu, dlaczego nie mogą po prostu
>żyć z nami w symbiozie, tak jakbyśmy umrzeli na końcu.

Nie ma czegoś takiego jak chęć, zamiar, czy cel, w tym świecie:

tu chaos rządzi, czyli prozaiczna statystyka, loteria.

a to co dobre i złe,
jest... tym co jest dobre i złe - z jakiegoś tam punktu widzenia,
czyli ten kto sobie zada konkretny cel może tak to widzieć: mierzyć względem celu.

Jaki ma cel człowiek, ludzkość - naukowcy, władze i politycy?

w zasadzie żadnego, dlatego pierdoły wciąż tworzą - działają chaotycznie, właśnie!
endymion (638 punktów)
>na przykład, co wygrywają, wywołując u nas choroby, to nie ma sensu, dlaczego nie mogą po prostu
>żyć z nami w symbiozie, tak jakbyśmy umrzeli na końcu.

Żyją w symbiozie, praktycznie w każdym miejscu Twojego ciała, z czego najwięcej jest w przewodzie pokarmowym, stanowią 1-3 kg masy ciała człowieka.

pl.wikiped(*)a_fizjologiczna_człowieka

www.apteka(*)lore-bakteryjna-jelit,352.html

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365