Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy to możliwe, że Bóg jest zły?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-02-2024 08:26calla (4 punktów)Czy to możliwe, że Bóg jest zły?
Nie mówię o bogu wspomnianym w religii abrahamowej ani o diable (ponieważ Bóg jest dobrym człowiekiem), jakby istniał bóg, który to wszystko zapoczątkował, czy to możliwe, że jest zły? Dlaczego lub dlaczego nie ? I dlaczego bóg miałby to wszystko zacząć w ogóle?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14790 punktów)
Niemożliwe.
BÓG


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
calla (4 punktów)
>Nie mówię o bogu wspomnianym w religii abrahamowej ani o diable (ponieważ Bóg jest dobrym
>człowiekiem), jakby istniał bóg, który to wszystko zapoczątkował, czy to możliwe, że jest zły? router login
>Dlaczego lub dlaczego nie ? I dlaczego bóg miałby to wszystko zacząć w ogóle?

I got this,...
alsor (3283 punktów)
>Nie mówię o bogu wspomnianym w religii abrahamowej ani o diable (ponieważ Bóg jest dobrym
>człowiekiem), jakby istniał bóg, który to wszystko zapoczątkował, czy to możliwe, że jest zły?
>Dlaczego lub dlaczego nie ? I dlaczego bóg miałby to wszystko zacząć w ogóle?

pytanie raczej nie ma sensu, ponieważ zło i dobro == diabeł i bóg.

to są takie ludzkie wymysły.

Natomiast Bóg rozumiany jako twórca wszechświata,
nie podlega tej kwalifikacji, bo on sam stworzył wszystko, więc w tym dobro i zło.
haish (2909 punktów)
>Nie mówię o bogu wspomnianym w religii abrahamowej ani o diable (ponieważ Bóg jest dobrym
>człowiekiem), jakby istniał bóg, który to wszystko zapoczątkował, czy to możliwe, że jest zły?
>Dlaczego lub dlaczego nie ? I dlaczego bóg miałby to wszystko zacząć w ogóle?

Tak w ogóle to są różne 'bogi' - o którego tym razem idzie?

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365