>Nie mówię o bogu wspomnianym w religii abrahamowej ani o diable (ponieważ Bóg jest dobrym >człowiekiem), jakby istniał bóg, który to wszystko zapoczątkował, czy to możliwe, że jest zły? >Dlaczego lub dlaczego nie ? I dlaczego bóg miałby to wszystko zacząć w ogóle?
pytanie raczej nie ma sensu, ponieważ zło i dobro == diabeł i bóg.
to są takie ludzkie wymysły.
Natomiast Bóg rozumiany jako twórca wszechświata, nie podlega tej kwalifikacji, bo on sam stworzył wszystko, więc w tym dobro i zło.
|