Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy ludzie są z natury dobrzy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
29-02-2024 08:01zedmo (4 punktów)Czy ludzie są z natury dobrzy?
Mam wrażenie, że ludzie nie są z natury dobrzy. W naturze nie ma dobra ani zła. I nie ma żadnej moralności. To dla nas przemyślany i świadomy wybór bycia dobrym i życzliwym. Ale najdziwniejsze jest to, że doświadczyłem, że ludzie szukają dobra, chcą być dobrzy. Chcą pokazać się na tym świecie jako bardziej wyrafinowana i lepsza wersja siebie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ludzie nie są z natury dobrzy
Skoro z natury, to chyba dobrze?

>ludzie [...] chcą być dobrzy.
Czy to źle?

>W naturze nie ma dobra...
Nic w tym złego.

>...ani zła.
To i lepiej.


cr
29-02-2024 13:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>ludzie nie są z natury dobrzy
>Skoro z natury, to chyba dobrze?
kobiety sa z natury złe

ale życie wewnętrzne mają bogate

ludzie z natury są

współpracujący, życzliwy, pomocni, kochający, przyjacielscy, braterscy, siostrze..
złymi czyni nas liberalny system (produkt diabła)



gorsza od małp kategorią są liberałowie, dla nich bogiem jest INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, co oznacza śmierć


fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>kobiety sa z natury złe
Ale w którym znaczeniu?

cr
29-02-2024 18:45 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>kobiety sa z natury złe
> w którym znaczeniu?
dziewczyna o imieniu "chętnie" podchodzi do tematu metodycznie

kobiety sa z natury złe, albowiem są źródłem grzechu
ale to pomówienia tych, którzy są słabi
tak jak ja

fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>dziewczyna o imieniu "chętnie" podchodzi do tematu metodycznie
Czy to źle?

>kobiety sa z natury złe, albowiem są źródłem grzechu
Jakiego grzechu?

cr
01-03-2024 12:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>dziewczyna o imieniu "chętnie" podchodzi do tematu metodycznie
>Czy to źle?
wydaje się że to pożądana i rzadko spotykana cecha, zastanawiam się czy to wrodzone czy "skrzywienie" zawodowe

>>kobiety sa z natury złe, albowiem są źródłem grzechu
>Jakiego grzechu?
grzech jest wynikiem antyludzkiej organizacji społecznej a nie działaniem kobiet (Ewa)
dla porównania 2 gat szympansów, zwyczajny i bonobo (mają wspólnych przodków)
u szympansa zwyczajnego rywalizacja, walki sa częste w tym bratobójstwo, dzieciobójstwo, mają patriarchat
szympans karłowaty nie grzeszą, albowiem obowiązuje u nich matriarchat, mają raj


fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>dziewczyna o imieniu "chętnie" podchodzi do tematu metodycznie
>>Czy to źle?
>wydaje się że to pożądana i rzadko spotykana cecha, zastanawiam się czy to wrodzone czy "skrzywienie" zawodowe
Podejrzewam, że to cecha wykształcona pod wpływem fR.

>>>kobiety sa z natury złe, albowiem są źródłem grzechu
>>Jakiego grzechu?
>grzech jest wynikiem antyludzkiej organizacji społecznej a nie działaniem kobiet (Ewa)
No to na jakiej zasadzie źródłem grzechu miałyby być kobiety?

>obowiązuje u nich matriarchat, mają raj
No właśnie! ( )


cr
01-03-2024 19:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>>kobiety sa z natury złe, albowiem są źródłem grzechu
>>>Jakiego grzechu?
>>grzech jest wynikiem antyludzkiej organizacji społecznej a nie działaniem kobiet (Ewa)
>No to na jakiej zasadzie źródłem grzechu miałyby być kobiety?
ktoś musiał być winny wygnania z raju
baranku boży który jesteś grzechem świata (kobieta), zmiłuj się nad nami

My mężczyźni w raju byliśmy nieświadomi swojej roli w prokreacji. Kobieta była bogiem. Gdy zostaliśmy udomowieni, ta wiedza nam się objawiła, nasze męskie EGO jęło puchnąć jak balon, a wraz z nim poczucie własności wobec kobiet (rodzących wtedy nawet 16 dzieci, permanentna ciąża i karmienie piersią, a więc niewolnica)
dodatkowo w świętych księgach jest uzasadnienie jej niższej pozycji To nie kobieta rodzi, tylko mężczyzna stwarza, nie potrzebna jest do tego materia i ciało, a sam Bóg i rozum; to nie kobieta rodzi mężczyznę, ona z żebra Adama, bo on samotny.

Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia (św. Tomasz z Akwinu)
Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. kobieta ma służyć mężczyźnie. (św. Augustyn 354-430 - najznakomitszy ojciec Kościoła)
Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275)
Kobiety są błędem natury... o duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... . (św. Tomasz z Akwinu)

>>obowiązuje u nich matriarchat, mają raj
>No właśnie! ( )
współcześnie na podstawowym poziomie (rodzina) mamy matriarchat (równouprawnienie), raj wraca
zedmo (4 punktów)
>Mam wrażenie, że ludzie nie są z natury dobrzy. W naturze nie ma dobra ani zła. I nie ma żadnej
>moralności. To dla nas przemyślany i świadomy wybór bycia dobrym i życzliwym. Ale najdziwniejsze 9apps.ooo/
>jest to, że doświadczyłem, że ludzie szukają dobra, chcą być dobrzy. Chcą pokazać się na tym świecie
>jako bardziej wyrafinowana i lepsza wersja siebie.

I got this,..
endymion (638 punktów)

>I got this,..

O co chodzi z tym "I got this,..", dostrzegam to już w nie pierwszym wątku. To jakiś wirus?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>I got this,..
>O co chodzi z tym "I got this,..", dostrzegam to już w nie pierwszym wątku. To jakiś wirus?
Czyli epidemia.


cr
01-03-2024 11:44 
 Ocena 1 na 1
TyDraniu (6569 punktów)
>O co chodzi z tym "I got this,..", dostrzegam to już w nie pierwszym wątku. To jakiś wirus?

Tak, na tym forum rozmawiają już tylko chat-boty. Może ze dwie osoby są prawdziwe.
endymion (638 punktów)
>>O co chodzi z tym "I got this,..", dostrzegam to już w nie pierwszym wątku. To jakiś wirus?
>Tak, na tym forum rozmawiają już tylko chat-boty. Może ze dwie osoby są prawdziwe.
>

Tak przypuszczałem, to dużo tłumaczy ;]
endymion (638 punktów)
>Mam wrażenie, że ludzie nie są z natury dobrzy. W naturze nie ma dobra ani zła. I nie ma żadnej
>moralności. To dla nas przemyślany i świadomy wybór bycia dobrym i życzliwym. Ale najdziwniejsze
>jest to, że doświadczyłem, że ludzie szukają dobra, chcą być dobrzy. Chcą pokazać się na tym świecie
>jako bardziej wyrafinowana i lepsza wersja siebie.

Ludzie TAK, samozwańczy "nadludzie nie-goje" NIE
Dlaczego? Bo Ludzie mają od narodzin wrodzoną empatię (lustrzane neurony w mózgu), "nie-goje" wyrywają je sobie z korzeniami i uczą się znosić dysonans poznawczy, który sami tworzą

www.bitchute.com/video/gqjjJuG5LhBS/
quick (6853 punktów)
>Mam wrażenie, że ludzie nie są z natury dobrzy. W naturze nie ma dobra ani zła. I nie ma żadnej
>moralności. To dla nas przemyślany i świadomy wybór bycia dobrym i życzliwym. Ale najdziwniejsze
>jest to, że doświadczyłem, że ludzie szukają dobra, chcą być dobrzy. Chcą pokazać się na tym świecie
>jako bardziej wyrafinowana i lepsza wersja siebie.
Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi; tak.
Jesteśmy z natury dobrzy bo zależy nam na porządku i harmoni.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
02-03-2024 16:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Jesteśmy z natury dobrzy bo zależy nam na porządku i harmoni.
dlatego uważam że
nasz bug organizujący nam życie społeczne, dla którego najważniejszy jest; INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, czyli liberalizm, jest antyludzki, wymieramy
za 300 lat nie będzie po NAS libkach niedorozwojkach śladu (chyba że w internecie), każdy libek z czasem (max 2 pokolenia) staje się bezpłodnym niedorozwojkiem jak nasz geniusz, balcerowicz czy tusk

fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
quick (6853 punktów)
>>Jesteśmy z natury dobrzy bo zależy nam na porządku i harmoni.
> dlatego uważam że
> nasz bug organizujący nam życie społeczne, dla którego najważniejszy jest; INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, czyli liberalizm, jest antyludzki, wymieramy
>za 300 lat nie będzie po NAS libkach niedorozwojkach śladu (chyba że w internecie), każdy libek z czasem (max 2 pokolenia) staje się bezpłodnym niedorozwojkiem jak nasz geniusz, balcerowicz czy tusk
Trzeba wyjść poza te ideologiczne nadbudowy takie jak liberalizm czy konserwatyzm bądź komunizm faszyzm czy nazizm. Trzeba racjonalnego myślenia, a te kieruje nas na realizm tj. bezpieczeństwo i dobrobyt, porządek, równowaga i harmonia.

Tak swoją drogą, liberalizm i konserwatyzm to jądra idei politycznych, to między nimi musi zachodzić równowaga. Ich dziećmi są lewica i prawica.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
03-03-2024 11:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>> nasz bug organizujący nam życie społeczne, dla którego najważniejszy jest; INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, czyli liberalizm, jest antyludzki, wymieramy Każdy libek z czasem (max 2 pokolenia) staje się bezpłodnym niedorozwojkiem jak nasz geniusz, balcerowicz czy tusk
>Trzeba wyjść poza te ideologiczne nadbudowy takie jak liberalizm czy konserwatyzm
tak jak finansujemy naukę tak powinniśmy finansowac inowacyjne formy organizacji społecznej np komunizm w jednej wiosce w innej anarchizm, albo przynajmniej nie zwalczać policja, sądami, mediami
za propagowanie komunizmu, faszyzmu idziesz do więzienia a można pod nie podpiąć kazde odstepstwo od liberalizmu

> komunizm faszyzm czy nazizm. Trzeba racjonalnego myślenia, a te kieruje nas na realizm tj. bezpieczeństwo i dobrobyt, porządek, równowaga i harmonia.
30% nowych aut w Anglii jest z komunistycznych Chin, 100% paneli foto volt, my przegrywamy bo mamy klapki na oczach jak konie czy inni niewolnicy np kk, my widzimy tylko liberalizm i koniec histori (że to ostateczna forma)

>Tak swoją drogą, liberalizm i konserwatyzm to jądra idei politycznych, to między nimi musi zachodzić równowaga. Ich dziećmi są lewica i prawica.
liberalizm i konserwatyzm to to samo, pochwała kapitalizmu, własności, indywidualizmu, wolności.
Różnica taka, że konserwatyści chcą by było tak jak dawniej a liberałowie wymyslają zmiany ale dogodne dla siebie- kapitalu, LGBT, itp


fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
quick (6853 punktów)
>>> nasz bug organizujący nam życie społeczne, dla którego najważniejszy jest; INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, czyli liberalizm, jest antyludzki, wymieramy Każdy libek z czasem (max 2 pokolenia) staje się bezpłodnym niedorozwojkiem jak nasz geniusz, balcerowicz czy tusk
>>Trzeba wyjść poza te ideologiczne nadbudowy takie jak liberalizm czy konserwatyzm
>tak jak finansujemy naukę tak powinniśmy finansowac inowacyjne formy organizacji społecznej np komunizm w jednej wiosce w innej anarchizm, albo przynajmniej nie zwalczać policja, sądami, mediami
>za propagowanie komunizmu, faszyzmu idziesz do więzienia a można pod nie podpiąć kazde odstepstwo od liberalizmu
Źle się wyraziłem. Konserwatyzm i liberalizm to nie ideologiczne nadbudowy, to orientacje, postawy polityczne, z których wynikają inne. Jakim cudem komunizm czy anarchizm jest innowacyjny?

>> komunizm faszyzm czy nazizm. Trzeba racjonalnego myślenia, a te kieruje nas na realizm tj. bezpieczeństwo i dobrobyt, porządek, równowaga i harmonia.
>30% nowych aut w Anglii jest z komunistycznych Chin, 100% paneli foto volt, my przegrywamy bo mamy klapki na oczach jak konie czy inni niewolnicy np kk, my widzimy tylko liberalizm i koniec histori (że to ostateczna forma)
Koniec histori to gorzka pigułka, którą teraz przełykają na zachodzie. Zrozumieli, że historia się nie kończy, tylko trwa, a dynamika zmian w świecie przyśpiesza i wymusza reformę w strategicznym podejściu do globalnych spraw. Nie zgadzam się z Tobą, że przegrywamy, jako zachód pozycjonujemy się względem BRICS i globalnego południa, o którego dusze walczymy.

>liberalizm i konserwatyzm to to samo, pochwała kapitalizmu, własności, indywidualizmu, wolności.
>Różnica taka, że konserwatyści chcą by było tak jak dawniej a liberałowie wymyslają zmiany ale dogodne dla siebie- kapitalu, LGBT, itp
Mylisz się, konserwatyzm i liberalizm to nie to samo. Z jednej strony jest; praca, religia, naród, państwo, rodzina, hierarchia, autorytet, z drugiej; wolność, indywidualizm, wartość prywatna, wolny rynek, etc... Więc różny jest też stosunek obu tych orientacji do kapitalizmu.
Obie akcentują w kapitalizmie różne wartości. Sam kapitalizm nie jest czymś wymyślonym, w odróżnieniu od utopi jaką jest marksizm, to naturalny, wyrosły na handlu, porządek ekonomiczny. Tobie zwyczajnie chodzi o jego zinstrumentalizowaną formę jaką mu nadały mocarstwa zachodnie w swojej imperialnej polityce, które wspomogły się przy tym liberalizmem (jako nadbudowa ideologiczna uzasadniająca ekspansję geopolityczną).
Wtedy zgoda, ma on charakter wyzyskujący.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
05-03-2024 08:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> Jakim cudem komunizm czy anarchizm jest innowacyjny?
trzeba pozwolic z życzliwością, zwolennikom sprawdzić w praktyce wymyslony przez nich system
tak się robi z wszystkimi inowacjami, ba są ogromne pieniądze
Komunizm był w raju, to 99.9% czasu naszego życia na ziemi, 2 000 000 lat, to nasze ustawienie fabryczne
kapitalizm, liberalizm to gwałt na istocie, tak jak bycie koniem bryczki na krupówkach jest gwałtem względem jego poprzednich wcieleń (dzikim koniu)

>>30% nowych aut w Anglii jest z komunistycznych Chin, 100% paneli foto volt, my przegrywamy bo mamy klapki na oczach jak konie, widzimy tylko liberalizm i koniec histori (ostateczna forma)
> Nie zgadzam się z Tobą, że przegrywamy, jako zachód pozycjonujemy się względem BRICS i globalnego południa, o którego dusze walczymy.
organizacja spoleczna premiująca INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, własność, musi przegrać, to można udowodnić
A my jego wyznawcy powymieramy bezpotomnie (w Korei przyrost naturalny wynosi 0.7)

fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
quick (6853 punktów)
>> Jakim cudem komunizm czy anarchizm jest innowacyjny?
>trzeba pozwolic z życzliwością, zwolennikom sprawdzić w praktyce wymyslony przez nich system
>tak się robi z wszystkimi inowacjami, ba są ogromne pieniądze
>Komunizm był w raju, to 99.9% czasu naszego życia na ziemi, 2 000 000 lat, to nasze ustawienie fabryczne
>kapitalizm, liberalizm to gwałt na istocie, tak jak bycie koniem bryczki na krupówkach jest gwałtem względem jego poprzednich wcieleń (dzikim koniu)
Kapitalizm to naturalny, wyrosły na handlu, porządek ekonomiczny, komunizm zaś jest wymyśloną przez Marksa ideologią, więc nie jest tak jak piszesz, musisz to przyznać.
Czy nie było już sprawdzenia komunizmu w praktyce? Co do anarchizmu to anarchiczny jest system międzynarodowy, porządek światowy, ma on anarchiczną strukturę, nie ma centrali, jest równowaga sił. Tobie jednak chodzi o inny wymiar anarchizmu, cóż, to byłby bezład i niekontrolowany chaos rodzący przemoc.

>>>30% nowych aut w Anglii jest z komunistycznych Chin, 100% paneli foto volt, my przegrywamy bo mamy klapki na oczach jak konie, widzimy tylko liberalizm i koniec histori (ostateczna forma)
>> Nie zgadzam się z Tobą, że przegrywamy, jako zachód pozycjonujemy się względem BRICS i globalnego południa, o którego dusze walczymy.
>organizacja spoleczna premiująca INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, własność, musi przegrać, to można udowodnić
>A my jego wyznawcy powymieramy bezpotomnie (w Korei przyrost naturalny wynosi 0.7)
Spadek dzietności to złożony problem, ma on kilka fundamentalnych przyczyn. Natomiast my jako zachód nie musimy przegrać w tym pozycjonowaniu się do BRICS i globalnego południa. Spójrz na podejście do Indii, mimo iż Indie są w BRICS dają się wciągać w grę na kilku fortepianach, są jednocześnie liderem światowego południa, i czyim będą stronnikiem w rywalizacji chińsko-amerykańskiej? Z Brazylią jest podobnie.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
05-03-2024 20:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>kapitalizm, liberalizm to gwałt na istocie, tak jak bycie koniem bryczki na krupówkach jest gwałtem względem jego poprzednich wcieleń (dzikim koniu)
>Kapitalizm to naturalny, wyrosły na handlu, porządek ekonomiczny,
kapitalizm to niewolnictwo 3 (feudalizm to niewolnictwo 2)

>komunizm zaś jest wymyśloną przez Marksa ideologią,
coś wymyślił, a my libki niedorozwojki co wymyśleliśmy? potrafimy tylko małpować usazyda
Powinniśmy zlikwidowac szkoły wyższe, tylko przez YT słuchac co powie usazyd

>Czy nie było już sprawdzenia komunizmu w praktyce?
nigdy nic nie działa od razu, auta spaliniowe 100 lat temu przegrywały z elektrycznymi.
Komunizm był od zarania zwalczany nawet przez ledwo co odrodzoną Polskę w wojnie 1920r
Komunizm w Chinach miał spokój, z nasionka wyrosło potężne drzewo
ale o nasionka, sadzonki komunizmu trzeba dbać a nie randapem

>Co do anarchizmu to anarchiczny jest system międzynarodowy, porządek światowy, ma on anarchiczną strukturę, nie ma centrali, jest równowaga sił.
jest hegemon, usazyd, on najsilniejszym w klasie, ustala kogo bojkotować np Kubę, Wenezuelę, Iran, Koreę
usazyd to bezrozumny osilek a my są jego psy

>>A my jego wyznawcy powymieramy bezpotomnie (w Korei przyrost naturalny wynosi 0.7)
>Spadek dzietności to złożony problem,
w komunie kobiety rodzą na wyścigi bo czują się bezpieczne


fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
05-03-2024 20:28 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>kapitalizm to niewolnictwo 3 (feudalizm to niewolnictwo 2)
>

Kolonializm 1. Okupacja ludzi i terytoriów
Kolonializm 2. Manipulacja przez zastępcze reżimy
Kolonializm 3. Manipulacja za pomocą idei i mediów

Na terenie na którym działają kapitaliści mamy 3 rodzaje kolonializmów.
Kapitaliści bogacą się poprzez okradanie i mordowanie słabszych.
Banksterzy bogacą się na wojnach.
Reszta ciuła na grosze w nadziei, że łopatą i widłami, dorobią się majątków, takich jak mają bandyci kapitaliści.
W dorobieniu się ma im pomóc "demokracja" zainstalowana im przez kapitalistycznych bandytów.
quick (6853 punktów)
>>>kapitalizm, liberalizm to gwałt na istocie, tak jak bycie koniem bryczki na krupówkach jest gwałtem względem jego poprzednich wcieleń (dzikim koniu)
>>Kapitalizm to naturalny, wyrosły na handlu, porządek ekonomiczny,
>kapitalizm to niewolnictwo 3 (feudalizm to niewolnictwo 2)
Odwróć monetę, bo cały czas patrzysz na zinstrumentalizowaną formę tego porządku, która posłużyła/służy imperializmowi zachodu.

>>komunizm zaś jest wymyśloną przez Marksa ideologią,
>coś wymyślił, a my libki niedorozwojki co wymyśleliśmy? potrafimy tylko małpować usazyda
>Powinniśmy zlikwidowac szkoły wyższe, tylko przez YT słuchac co powie usazyd
Przeceniasz wpływ USA. Tak samo nie chcesz przyznać, iż liberalizm, tak jak konserwatyzm, jest jądrem sił politycznych (tak są dwa jądra, z których następuje rozgałęzienie). To naturalne postawy, orientacje polityczne. Tak jak w przypadku kapitalizmu, tak i w przypadku liberalizmu, zahodzi zjawisko intrumentalizacji, na potrzeby imperializmu zachodniego, na potrzeby jego ekspansji geopolitycznej. Każdy naród rodzi konserwatystów i liberałów, więc czy rosyjscy liberałowie, bądź chińscy, czy irańscy, identyfikują się z zachodnim ekspansjonizmem geopolitycznym, który wykorzystuje instrumentalnie liberalizm? Oczywiście, że nie, ale i tym pierwszym, jak i tym drugim zależy na wolnym rynku. Komunizm natomiast jest ideologią utopijną.

>>Czy nie było już sprawdzenia komunizmu w praktyce?
>nigdy nic nie działa od razu, auta spaliniowe 100 lat temu przegrywały z elektrycznymi.
>Komunizm był od zarania zwalczany nawet przez ledwo co odrodzoną Polskę w wojnie 1920r
Ludzie po prostu się poznali na komunizmie, do czego on doprowadził? Jak można było od niego nie odejść skoro pochłonął tyle ofiar, w tak relatywnie krótkim czasie?

>Komunizm w Chinach miał spokój, z nasionka wyrosło potężne drzewo
>ale o nasionka, sadzonki komunizmu trzeba dbać a nie randapem
Chiny to hybryda. Połączyli kapitalizm z komunizmem, a we wczesnym stadium kiedy komuna w Chinach się rozwijała, ile ofiar pochłonęła?

>>Co do anarchizmu to anarchiczny jest system międzynarodowy, porządek światowy, ma on anarchiczną strukturę, nie ma centrali, jest równowaga sił.
>jest hegemon, usazyd, on najsilniejszym w klasie, ustala kogo bojkotować np Kubę, Wenezuelę, Iran, Koreę
>usazyd to bezrozumny osilek a my są jego psy
Ok, hegemon, rozumiem. Wobec tego mam pytanie. Co to za hegemon, który nie może blokować innych mocarstw (stała rada bezpieczeństwa ONZ)?
Teoria o cyklach hegemonicznych wyjaśnia co prawda uwarunkowania geoekonomiczne, ale tylko realizm polityczny dobrze ujmuje strategie geopolityczne, które kształtują globalny układ sił. W ładzie realistycznym nie ma hegemona, jest strategiczna równowaga geopolityczna.

>>>A my jego wyznawcy powymieramy bezpotomnie (w Korei przyrost naturalny wynosi 0.7)
>>Spadek dzietności to złożony problem,
>w komunie kobiety rodzą na wyścigi bo czują się bezpieczne
Co jest powodem spadku dzietności? Co jest powodem odchodzenia od wiary?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
quick (6853 punktów)
>>Jesteśmy z natury dobrzy bo zależy nam na porządku i harmoni.
> dlatego uważam że
> nasz bug organizujący nam życie społeczne, dla którego najważniejszy jest; INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, czyli liberalizm, jest antyludzki, wymieramy
>za 300 lat nie będzie po NAS libkach niedorozwojkach śladu (chyba że w internecie), każdy libek z czasem (max 2 pokolenia) staje się bezpłodnym niedorozwojkiem jak nasz geniusz, balcerowicz czy tusk
Polska jest chyba bardziej konserwatywna niż liberalna, czyż nie?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
03-03-2024 11:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Polska jest chyba bardziej konserwatywna niż liberalna, czyż nie?
o tym kto jaki, decyduje geografia
powinniśmy się jej poddać i płynąć jak "guwno" w rzece, wykorzystując prądy, dbając tylko by nie wpaść w trzciny czy inne bagno (np wojna z Rosją)

rola usazyda spada a Rosji, Chin, Indi, Brazyli, rośnie, my wybraliśmy odwrotnie, wszystkie swoje dobra oddaliśmy usazydowi, przyjdzie za to słono nam zapłacić (nasz antykomunizm to choroba nieuleczalna, musimy wymrzec)


fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
quick (6853 punktów)
>>Polska jest chyba bardziej konserwatywna niż liberalna, czyż nie?
>o tym kto jaki, decyduje geografia
>powinniśmy się jej poddać i płynąć jak "guwno" w rzece, wykorzystując prądy, dbając tylko by nie wpaść w trzciny czy inne bagno (np wojna z Rosją)
Wojny z Rosją nie będzie, z dwóch powodów. Nie ma tak głupich na zachodzie by ją rozpocząć, tak samo Rosjanie nie są tak głupi by atakować zachód.
Co do geografi to masz rację, że ona determinuje, ale tylko do pewnego stopnia. Naszą strategią powinno być budowanie siły geoekonomicznej wykorzystującej tranzytowe położenie, oraz budowa silnej armi.

>rola usazyda spada a Rosji, Chin, Indi, Brazyli, rośnie, my wybraliśmy odwrotnie, wszystkie swoje dobra oddaliśmy usazydowi, przyjdzie za to słono nam zapłacić (nasz antykomunizm to choroba nieuleczalna, musimy wymrzec)
To co obserwujemy na świecie to nie spadającą rola USA, to tylko jego pivot na Pacyfik. Co to oznacza dla Europy? Konieczność budowy swoich sił narodowych, zarówno tych militarnych jak i tych gospodarczych. Masz rację grupa BRICS stałe rośnie i będzie rosła, pytanie co z globalnym południem, i czy to napięcie strukturalne nie spowoduje jakiejś eksplozji? A może ona już trwa?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
05-03-2024 08:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> Naszą strategią powinno być budowanie siły geoekonomicznej wykorzystującej tranzytowe położenie, oraz budowa silnej armi.
silną armie 1 000 000 żołnierzy mieliśmy w 2RP, w 2 tygodnie (wojna na Ukrainie trwa 2 lata) pokonali nas Niemcy
"Naszą strategią powinno być budowanie siły geoekonomicznej wykorzystującej tranzytowe położenie, oraz" dobre stosunki z sąsiadami
dobrze że jesteśmy w UE, inaczej mielibyśmy powtórkę z histori, złe stosunki z Rosja i Niemcami, Czechami, Litwinami, Ukraińcami



fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
Thoter (6650 punktów)

>"Naszą strategią powinno być budowanie siły geoekonomicznej wykorzystującej tranzytowe >położenie, oraz" dobre stosunki z sąsiadamidobrze że jesteśmy w UE, inaczej mielibyśmy >powtórkę z historii, złe stosunki z Rosja i Niemcami, Czechami, Litwinami, Ukraińcami

Przecież mamy powtórkę z historii.
Po rządach Brytyjczyków mamy takie same rządy Żydów amerykańskich.
Brytyjczycy używali nas do niszczenia powstających potęg zagrażających ich hegemonii.
Brytyjczycy pokornie poddali się Żydom amerykański i się do nich przyłączyli.
Dzisiaj na czele duetu niszczącego Europę i Azję stoją Żydzi amerykańscy.
Na tym polega hegemonia, że trzeba kontrolować i niszczyć konkurencję a wasali doić.
Znajdź jak Brytyjczycy napadli na tkaczy bengalskich, okradli ich i wymordowali. Dzisiaj dla Brytyjczyków i Żydów amerykańskich Chiny stanowią taką konkurencję. Głowią się jak ich wymordować, okraść i skolonizować "demokratycznie".
Indie Brytyjczykom skolonizował jeden Żyd Benjamin Disraeli. Dzisiaj kręci się przy imperilanym geszefcie tysiące Żydów.
My jesteśmy mięsem armatnim, którym zarządzają biedniejsi Żydzi, a kto jest na samej górze ??
Kto wydaje rozkazy Żydom ?? Czy to też są Żydzi ??
05-03-2024 15:27 
 Ocena 2 na 2
quick (6853 punktów)
>> Naszą strategią powinno być budowanie siły geoekonomicznej wykorzystującej tranzytowe położenie, oraz budowa silnej armi.
>silną armie 1 000 000 żołnierzy mieliśmy w 2RP, w 2 tygodnie (wojna na Ukrainie trwa 2 lata) pokonali nas Niemcy
>"Naszą strategią powinno być budowanie siły geoekonomicznej wykorzystującej tranzytowe położenie, oraz" dobre stosunki z sąsiadamidobrze że jesteśmy w UE, inaczej mielibyśmy powtórkę z histori, złe stosunki z Rosja i Niemcami, Czechami, Litwinami, Ukraińcami
Koniecznością jest zbudowanie silnej, co nie znaczy jak najliczniejszej, armi. Musimy swoimi realnymi zdolnościami na poziomie operacyjnym, taktycznym i strategicznym wpływać tak na kalkulację ryzyka u oponenta by mu wychodziła nieopłacalność ataku na nas. To bardzo ważne, poszerzyć własne zdolności bojowe. Zgadzam się z Tobą, iż trzeba budować również dobre relacje z sąsiadami, ale czy przy obecnej koniunkturze międzynarodowej możliwe jest by dotyczyło to każdego naszego sąsiada? Pytanie wydaje sie retoryczne.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
05-03-2024 20:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>trzeba budować również dobre relacje z sąsiadami, ale czy przy obecnej koniunkturze międzynarodowej możliwe jest by dotyczyło to każdego naszego sąsiada?
patoelity (to one nas formują) sa rusofobami
nie mam nic do Rosjan, więcej mam do Niemców, Ukraińców, Anglikow, Szwedów, dzisiaj najwięcej do usazyda


fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
> nie mam nic do Rosjan, więcej mam do Niemców, Ukraińców, Anglikow, Szwedów, dzisiaj najwięcej do usazydalistów

A ja mam problem z poziomem agresji Rosjan.
Są ewidentnie niebezpieczni.
Co jakiś czas rozwija się u nich kolektywnie poszukiwanie wroga, którego następnie atakują.
Nie da się obok nich żyć w spokoju ani w pokoju.

Wolę już narcyzm, arogancję i bezwzględność innych narodów niż ciągłe zagrożenie ze strony Rosjan.

Rosjanie znani są z niszczenia fizycznego i psychicznego ludzi, których uznają za swoich wrogów, przy czym zawsze muszą mieć wroga i zawsze go sobie znajdują.

youtu.be/5VCiU1osa3w
06-03-2024 08:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> nie mam nic do Rosjan, więcej mam do Niemców, Ukraińców, Anglikow, Szwedów, dzisiaj najwięcej do usazydalistów
>A ja mam problem z poziomem agresji Rosjan.
to jest wojna domowa jak w Jugosławi pomiedzy Serbami a Chorwatami
wtedy też usazyd z powietrza zniszczyli gospodarkę Serbi
U nas jakby Szczecin sie oddzielił tez byśmy na nich napadli

>Są ewidentnie niebezpieczni.
są szczerzy, uczciwi, najgorszy jest usazyd, robi w bialych rekawiczkach, żeby nie bylo widac, i wie gdzie bić by nie było siniakow

>Co jakiś czas rozwija się u nich kolektywnie poszukiwanie wroga, którego następnie atakują.
Rosja została oszukana, tak jak Niemcy po 1 wś, i tam się tli wrogość do tego kto tak oszukuje
Wiesz dlaczego papież nie potepił Rosjan?

>Nie da się obok nich żyć w spokoju ani w pokoju.
nam nic nie grozi, chyba że ich napadniemy a wiadomo, że nalegamy na NATO by tam wkroczyć

>Rosjanie znani są z niszczenia fizycznego i psychicznego ludzi, których uznają za swoich wrogów, przy czym zawsze muszą mieć wroga i zawsze go sobie znajdują.
zabijaja Rosjan np Nawalny, nigdy obywateli obcych narodów jak to robi usazyd np likwidując z drona przywódcę irańskiego, generała Sulejmani

fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rosja została oszukana,

Rosja obiecała Ukrainie, że jej nie napadnie, jeżeli odda jej bomby atomowe.
Wystarczyło się na Ukrainie zmienił się rząd, na taki, który nie był już pod wpływem Moskwy i od razu na Ukrainę weszło rosyjskie wojsko.

Więc może nie rozczulajmy się nad oszukaną Rosją.

>nam nic nie grozi, chyba że ich napadniemy a wiadomo, że nalegamy na NATO by tam wkroczyć

Nato wkracza do krajów w taki sposób, że żyjący tam ludzie trzęsą się przed Ruskimi, bo ci są nieobliczalni i niebezpieczni. Nigdy nie wiadomo kiedy Ci spuszczą bombę na łeb.

>zabijaja Rosjan np Nawalny,

Nawalny był Rosjaninem, który został zabity przez innych Rosjan za to, że nie pasował do ich kolektywnego szukania wroga, którego trzeba zniszczyć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Rosja została oszukana,

>Rosja obiecała Ukrainie, że jej nie napadnie, jeżeli odda jej bomby atomowe.
>Wystarczyło się na Ukrainie zmienił się rząd, na taki, który nie był już pod wpływem Moskwy i od >razu na Ukrainę weszło rosyjskie wojsko.

Rząd na Ukrainie się nie zmienił tylko Żydzi amerykański przeprowadzili ZAMACH STANU.
Żydami biorącymi udział w zamachu kierowała Żydówka Victoria Nuland.
Teraz Żydówka Nuland zrezygnowała z funkcji w "demokratycznym" rządzie USA.

dorzeczy.p(*)obec-rosji-konczy-kariere.html

Dodano dzisija 06:55

Podsekretarz stanu USA ds. politycznych Victoria Nuland zapowiedziała, że odejdzie ze swojego stanowiska. Wobec Rosji polityk uchodzi za "jastrzębia".
Informację przekazał we wtorek szef amerykańskiej dyplomacji USA Antony Blinken. Nuland, formalnie trzecia najważniejsza osoba w resorcie, była szczególnie znana ze zdecydowanie negatywnego stosunku do Rosji i zaangażowania w sprawy Ukrainy. Blinken przekazał, że Nuland postanowiła odejść z urzędu w "nadchodzących tygodniach".


pl.wikipedia.org/wiki/Antony_Blinken

Antony Blinken urodził się 16 kwietnia 1962 roku w Yonkers w stanie Nowy Jork jako syn żydowskich rodziców Judith i Donalda Blinkenów (1925-2022) pochodzenia ukraińsko-węgierskiego.

pl.wikipedia.org/wiki/Victoria_Nuland

Victoria Nuland urodziła się w rodzinie żydowskiej. Jej rodzicami byli Sherwin B. Nuland (urodzony Shepsel Bar Nudelman) i chrześcijanka Rhona McKhann.

W 1905 r. Rosja obroniła się przed żydowskim atakiem. W 1917 r. Żydzi już pokonali Rosję.

pl.wikipedia.org/wiki/Jakow_Jurowski

Pochodził z ubogiej, wielodzietnej rodziny rosyjskich Żydów, dziadek Izaak był rabinem w Połtawie, ojciec Chaim został zesłany na Syberię za złodziejstwo. (...)
Był głównym organizatorem zabójstwa Mikołaja II Romanowa i jego rodziny w domu Ipatiewa w Jekaterynburgu w nocy z 16 na 17 lipca 1918 roku. Osobiście zastrzelił cara i carewicza Aleksego (którego, podobnie jak w. księżną Tatianę dobił strzałem w głowę).


Brytyjczycy i Żydzi warują przy granicy z Rosją trzysta lat.
Żydzi amerykańscy stworzyli: dwa razy "niepodległą" Polskę, Niemcom nazistów, Ukraińcom banderowców, nam tzw. solidarność i tzw. partie "demokratyczne".
Wszystko w celu prowadzenia imperilanych proxy war, wojen zastępczych.
Thoter (6650 punktów)
>najgorszy jest usazyd, robi w bialych rekawiczkach, żeby nie bylo widac, i wie gdzie bić by nie >było siniakow
>

Żyd Bernard Baruch doprowadził do tego, że Żydzi amerykańscy stali się hegemonem, po bandytach Brytyjczykach. Jak on to zrobił i kto miał szansę stworzyć potęgę, ale mu nie dano ??
Zydzi niemieccy opracowali plan stworzenia potęgi ze stolicą w Berlinie i bazą surowcową za naszą wschodnią granicą.
Udało im się stworzyć ZSRR. W 1937 r. administrację cywilną i wojskową WYMORDOWALI ŻYDZI.
Kolejny plan to była Oś Berlin Rzym Tokio. Też zostali wymordowani, bronią dowożoną do Europy z USA.
Żydzi amerykańscy stali się po pokonanych Brytyjczykach hegemonem, połowy Europy i brytyjskich kolonii. Żyd Bernard Baruch zablokował kolejne próby tworzenia silnej Europy, każąc swojemu sekretarzowi Walterowi Lippmannowi wprowadzić propagandę zimnowojenną.
Żydzi amerykańscy zabrali nam nieprzekupnych naukowców pracujących nad bombą atomową i nad lotami w Kosmos. Wymordowali Europejczyków, Żydów za ich plan stworzenia potężnej Europy i obrócili w gruzy połowę Europy.
Zydzi amerykańscy przejęli hegemonię i kradną i mordują, tak jak poprzedni hegemon Brytyjczycy.

www.ndtv.c(*)h-colonisation-of-india-669705

Na początku XVIII wieku udział Indii w gospodarce światowej wynosił 23%, czyli tyle, ile wynosi cała Europa razem wzięta. Do czasu uzyskania niepodległości odsetek ten spadł do niecałych 4%. Powód był prosty: Indie były rządzone na korzyść Wielkiej Brytanii. Rozwój Wielkiej Brytanii przez 200 lat był finansowany przez grabieże w Indiach.
Brytyjska rewolucja przemysłowa została zbudowana na deindustrializacji Indii - zniszczeniu indyjskich tekstyliów i zastąpieniu ich produkcją w Anglii, przy użyciu indyjskich surowców i eksporcie gotowych produktów z powrotem do Indii i reszty świata. Tkacze ręczni z Bengalu produkowali i eksportowali niektóre z najbardziej pożądanych tkanin na świecie, zwłaszcza tanie, ale delikatne muśliny, niektóre lekkie jak "tkane powietrze". Odpowiedzią Wielkiej Brytanii było odcięcie kciuków bengalskim tkaczom, złamanie ich krosien oraz nałożenie ceł i ceł na indyjskie sukno, zalewając jednocześnie Indie i świat tańszymi tkaninami z nowych satanistycznych młynów parowych w Wielkiej Brytanii. Tkacze stali się żebrakami, produkcja upadła; populacja Dhaki, niegdyś wielkiego ośrodka produkcji muślinu, spadła o 90%. Zamiast więc być wielkim eksporterem wyrobów gotowych, Indie stały się importerem wyrobów brytyjskich, a ich udział w światowym eksporcie spadł z 27% do 2%.
Kolonialiści tacy jak Robert Clive kupowali swoje "zgniłe dzielnice" w Anglii za dochód z łupów w Indiach (nawiasem mówiąc, łup to słowo, które weszli do ich słowników i nawyków), jednocześnie publicznie dziwiąc się własnemu powściągliwość, by nie kraść jeszcze więcej niż oni. A Brytyjczycy mieli czelność nazywać go "Clive of India", jakby należał do tego kraju, podczas gdy w rzeczywistości jedyne, co zrobił, to upewnienie się, że znaczna część kraju należy do niego.
Pod koniec XIX wieku Indie były największą dojną krową Wielkiej Brytanii, największym na świecie odbiorcą brytyjskiego eksportu i źródłem dobrze płatnego zatrudnienia dla brytyjskich urzędników państwowych - a wszystko to na własny koszt Indii. Dosłownie zapłaciliśmy za własny ucisk.
Gdy Wielka Brytania bezlitośnie wyzyskiwała Indie, od 15 do 29 milionów Hindusów zginęło tragicznie, niepotrzebną śmiercią z głodu. Ostatni głód na dużą skalę, jaki miał miejsce w Indiach, miał miejsce pod panowaniem brytyjskim; od tamtej pory nic takiego nie miało miejsca, ponieważ wolne demokracje nie pozwalają swoim obywatelom umierać z głodu. Około czterech milionów Bengalczyków zginęło podczas Wielkiego Głodu w Bengalu w 1943 r. po tym, jak Winston Churchill celowo nakazał przekierowanie żywności od głodujących indyjskich cywilów do dobrze zaopatrzonych żołnierzy brytyjskich i europejskich zapasów. "Głód i tak niedożywionych Bengalczyków jest mniej poważny" niż "silnych Greków" - argumentował. Kiedy funkcjonariusze sumienia zwrócili uwagę w telegramie do Premiera na skalę tragedii spowodowanej jego decyzjami.


Dzisiaj głupkowatym polskojęzycznym demokratom roi się w szarych komórkach, że się sami wyzwolili i że dzięki demokracji i wolności, z pomocą kolonialistów, dorobią się takich majątków jakie mają kolonialiści.
Historia skolonizowania Indii i brytyjskie rządy muszą być obowiązkową nauką w Polsce.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Żyd

Oczywiście nie własna chciwość, nie własne ograniczenia, nie własny strach, nie własna bezwzględność, nie własna agresja lecz wszystko Żydzi.

Jakie to jest proste i oczywiste.

Wszystkiemu co złe winni są Żydzi a my jesteśmy super!

Dokładnie tak samo rozumował Hitler i wszyscy naziści, którzy zostali zarażeni jego memami.
Gdybyś z takim porozmawiał jeszcze w czasie zwycięskiej wojny, to wytłumaczyłby Ci, że on jest dobry i walczy ze złem gazując i spalając żydowskie dzieci.

Podejrzewam, że sam zostałeś zarażony memami antysemityzmu czytając stare książki.
Nienawiść ich autorów do Żydów wlała Ci się do mózgu i chyba już nie da się go oczyścić.

Sam nigdy nie pójdę twoim tokiem myślenia.
W moim mózgu jest blokada dla nienawiści do Żydów.
Jak bardzo być amerykańskich i izraelskich Żydów nienawidził, jak bardzo ta nienawiść będzie u Ciebie autentyczna i szczera, choćbyś dał tu i tam sto tysięcy wyrazów tej twojej nienawiści mój mózg tego nie przymie.

Nigdy nie pójdę twoją drogą.
Nigdy też nie przyznam, że pan Putin miał rację, choćby Putin prowadził wojnę do śmierci, co zresztą najprawdopodobniej się wydarzy.

Z moich obserwacji wynika, że Putin został już zupełnie opętany a teraz jego opętanie wylewa się na wszystkich Rosjan.

Jeśli Putin chce zostać przy władzy, a chce i nie chodzi tu już tylko o jego narcyzm ale o głębokie przekonanie, że ratuje świat, to będzie musiał konflikt dalej eskalować.

Wojna się raczej nie skończy dopóki Putin żyje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Dokładnie tak samo rozumował Hitler i wszyscy naziści, którzy zostali zarażeni jego memami.
>

Rozumujesz dokładnie tak jak ci co im wstawiono memy napisane przez siostrzeńca Freuda Edwarda Bernaysa. Bajki o Hitlerze i nazistach napisali Żydzi. Nie ma takiej możliwości żeby biedak z ulicy, rządził dolarami amerykańskich i brytyjskich banksterów. Kto wytypował Hitlera do roli groźnego "antysemity" ??

pl.wikipedia.org/wiki/Ernst_Hanfstaengl

Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl (ur. 2 lutego 1887 w Monachium, zm. 6 listopada 1975 tamże) - podwójny agent: pracował zarówno dla Franklina Delano Roosevelta, jak i dla Adolfa Hitlera.

Agent Żyd Bernarda Barucha wytypował Hitlera na lidera tworzonych Niemcom, za dolary i funty, nazistów. Baruch ściągnął do siebie Dmowskiego, któremu powierzył realizację jego proxy war na terenie "niepodległej" Polski. Hitler i Dmowski stali się antysemitami za sprawą Żyda Bernarda Barucha. Takie są ukrywane FAKTY.
Hamerlik, nie rozróżniasz co to jest: sprawstwo wykonawcze a co to jest sprawstwo KIEROWNICZE.
Ten co ma dolary i funty jest sprawcą KIEROWNICZYM, a ten co ma krew na łapach jest sprawcą wykonawczym.
Żydzi niemieccy stworzyli komunizm, który miał być ideologią wspólnego działania dla stworzenia potężnej Europy. Zydzi niemieccy zdobyli rosyjską bazę surowcową, która miała być podstawą rozwoju Europy. Droga z tej bazy, do rosnącej potęgi przemysłowej Żydów niemieckich, niestety musiała biegnąć przez Polskę. Polskich otumanionych "katolików" ustawiono na tej drodze.

pl.wikiped(*)ędzysojusznicza_do_Polski

Misja Międzysojusznicza do Polski (ang. Interallied Mission to Poland, fr. Mission interalliée en Pologne) - brytyjsko-francuska misja dyplomatyczna w Polsce powołana zgodnie z postanowieniami konferencji w belgijskim mieście Spa. Misja przybyła do Warszawy 25 lipca 1920 (...)
Misją kierował brytyjski ambasador w Berlinie Edgar Vincent D'Abernon. Oprócz niego Wielką Brytanię reprezentowali Maurice Hankey, sekretarz gabinetu premiera Davida Lloyda George'a i generał Percy Radcliffe

W Polsce zjawili się eksperci od kolonializmu i brytyjskiego imperializmu i to oni rządzili "niepodległą" Polską, którą teraz naiwnym przedstawia się jako dzieło "wielkich" Polaków.
Najlepszą ofertę jaką miała Polska, która gwarantowała naszemu narodowi rozwój i bezpieczeństwo, była OFERTA ŻYDÓW NIEMIECKICH.
Jedynie premier Leon Kozłowski rozumiał w niej nasz interes. "Wielcy" Polacy rzucili się na Żydów. Od dnia, w którym "wielki" Polsk Dmowski nas "wyzwolił", zaczęły się w "niepodległej" Polsce pogromy Żydów.

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

W piątek 22 listopada 1918 roku o godz. 5.30 nad ranem we Lwowie rozpoczął się pogrom lwowskich Żydów. Wtedy to na ul. Bóżniczej znajdującej się w centrum dzielnicy żydowskiej, wojska polskie, za nieformalnym przyzwoleniem komendanta miasta Lwowa i powiatu lwowskiego kpt. Czesława Mączyńskiego, rozpoczynają pogrom, która trwa do godz. 8.00 rano w niedzielę tj. 24 listopada 1918 r. W wyniku tych wydarzeń, jak podaje raport wysłanników Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zamordowano co najmniej 150 Żydów, spalono ok. 50 dwu lub trzypiętrowych domów należących do Żydów, doszczętnie zrabowano ok. 500 sklepów żydowskich. W sumie poszkodowanych rodzin żydowskich, przez mordy, rabunki i kradzieże autorzy raportu dr. Leon Chrzanowski oraz red. Józef Wasserzug, szacują na ok. 7000!

Dzisiaj Żydzi amerykańscy, którzy okupują nas brytyjskimi metodami, morderców Żydów, "wielkich" Polaków, używają w swojej propagandzie do pozytywnego otumanienia międzywojenną Polską.
Żydów europejskich nie wymordowano dlatego, że byli Żydami. Żydów wymordowano dlatego, że byli komunistami, którzy mogli stworzyć potężną Europę. Polska leżałaby w centrum tej wielkiej Europy. Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami wymordowali Żydów europejskich. Wymordowali Polaków w ZSRR. Celem mordowania Polaków było ułatwienie przejścia przez Polskę Armii Czerwonej. Polak najpierw walczył z armią Lwa Dawidowicza Bronsteina, 1920 r. Po ludobójstwie w ZSRR w 1937 r., kiedy zamordowano kadry oficerskie Armii Czerwonej, stworzone przez też zamordowanego Żyda Iona Jakira, Polaków przyłączono do nowej Armii Czerwonej. Nowej Armii Czerwonej i Polakom broń dali Żydzi amerykańscy i Brytyjczycy i skierowali do centrum Europy.
Dzisiaj przetumanionym Polakom znowu broń dali Żydzi amerykańscy i Brytyjczycy i skierowali "katolików" polskich w drugą stronę. W tą samą stronę, gdy Brytyjczycy używali naszych dziadków do wojny z armią Lwa Dawidowicza Bronsteina. Sto lat i Polsk wciąż ma w łapach broń brytyjską i Żydów amerykańskich.

06-03-2024 17:33 
 Ocena 2 na 2
quick (6853 punktów)
>>trzeba budować również dobre relacje z sąsiadami, ale czy przy obecnej koniunkturze międzynarodowej możliwe jest by dotyczyło to każdego naszego sąsiada?
>patoelity (to one nas formują) sa rusofobami
> nie mam nic do Rosjan, więcej mam do Niemców, Ukraińców, Anglikow, Szwedów, dzisiaj najwięcej do usazyda
Wiesz ile wojen stoczyliśmy z Rosją? Ile Polak był pod butem rosyjskim? Też uważam, iż z Rosjanami należy rozmawiać, ale nie wolno zapominać o realnych zagrożeniach.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
endymion (638 punktów)
>>Jesteśmy z natury dobrzy bo zależy nam na porządku i harmoni.
> dlatego uważam że
> nasz bug organizujący nam życie społeczne, dla którego najważniejszy jest; INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, czyli liberalizm, jest antyludzki, wymieramy

Co to k***a za farmazon do potęgi??? Brak wolności głosi komunizm, spropagowany przez żydka lenina: wszystko wspólne, jedna wielka orgia włączając dzieci, a żydki to się dziećmi dzielą, a jak nie to idziesz do paki jak Fritzl.

te boty potrafią udawać człowieka, ale nawet nie potrafią stworzyć pozorów, że w ogóle myślą
03-03-2024 18:29 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Jesteśmy z natury dobrzy bo zależy nam na porządku i harmoni.
>> dlatego uważam że
>> nasz bug organizujący nam życie społeczne, dla którego najważniejszy jest; INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, czyli liberalizm, jest antyludzki, wymieramy
>Co to k***a za farmazon do potęgi??? Brak wolności głosi komunizm,
w PRL-u było więcej wolności, dlatego były możliwe strajki, dzisiaj są niemożliwe, ze strachu a więc braku wolności
W PRL się duzo rozmawialo, były na stole różna opcje, dzisiaj tylko to co zaakceptuje ambasador usazyda
nawet bezdomni, bezrobotni się boją strajkowac
liberalizm to totalitarny ustrój

fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
endymion (638 punktów)

>W PRL się duzo rozmawialo, były na stole różna opcje, dzisiaj tylko to co zaakceptuje ambasador usazyda

w prl była cenzura, teraz sobie rozmawiamy otwarcie, ktoś tu się boi? czego? żydka z usa? Zobacz co z nimi zrobili w afganistanie czy na sri lance... masońskie kolonie to zdecydowana mniejszość na świecie, oni po prostu robią wewnątrz swoich stref wpływów propagandę sukcesu, że rządzą światem tak jak Kim W korei pn. Tak na prawdę tym światem rządzą Chiny/Indie, dominując nie tylko liczebnie ale i ekonomicznie. Usa się skończyło zanim na dobre się zaczęło. Teraz tylko przypieczętują swoją klęskę ogłaszając wszem i wobec, że są kukoludami gwałcącymi swoje dzieci i papa... tam już jest zupełne odklejenie.
Thoter (6650 punktów)

>w prl była cenzura, teraz sobie rozmawiamy otwarcie, ktoś tu się boi? czego? żydka z usa?

kto to rozmawia i o czym ??
W PRL-u była taka sama cenzura jak obecnie. Ta cenzura obowiązuje na całym świecie. Ma na celu ukryć ŻYDOWSKIE ZBRODNIE, które planowane były przez amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha.
Baruch zrobił z Ameryki hegemona. Jak to zrobił, ile milionów ludzi zginęło, to już jest tajemnica. Żyd Baruch ściągnął do USA, dwa razy, "wielkiego" Polaka Dmowskiego i od tych wizyt Dmowski stał się antysemitą i nas "wyzwolił". Niemieccy Żydzi używając komunizmu przystąpili do tworzenia potężnych Niemiec. Po tym jak im Brytyjczycy zatopili flotę pod Falklandami jedyną alternatywą były rosyjskie surowce. Żydzi niemieccy zdobyli rosyjską bazę surowcową. Brytyjczycy ukrywają, że w tym czasie organizowali zamachy na kierujących tym Żydów. Bruce Lockhard nie był jednak w stanie zamordować czołowych Żydów. W Polsce od 1918 r. non stop mordowano i prześladowano Żydów, bez wyjątków. Odbierano Żydom Polskie dokumenty i wywożono do Niemiec. Polską w tym czasie rządzili Brytyjczycy i ich polskojęzyczna agentura.

pl.wikiped(*)ędzysojusznicza_do_Polski

Lwu Dawidowiczowi Bronsteinowi udało się stworzyć ZSRR i Armię Czerwoną. W 1937 r. żydowskie NKWD dokonało ludobójstwa, które jest ukrywane. Żydzi zrobili ze Stalina kozła ofiarnego swoich zbrodni. Lwa Dawidowicza Bronsteina zamordowała banda Żydów, którą kierował Żyd Naum Eitingon. Kuzyna Bronsteina Iona Jakira zamordowano wraz z kadrami oficerskimi, które wyszkolił. Całą operacją wymordowania 35 tys. oficerów kierował następny Żyd Lew Zacharowicz Mechlis.
Żydowskie NKWD wymordowało w 1937 r.: 390 tys. Rosjan, 111 tys. Polaków, 42 tys. NIEMCÓW.
Od 1 października 1936 do 1 listopada 1938 NKWD ZSRR aresztowało 1 565 041 osób.
Rumuni aresztowani 8292 osoby, skazane na smierć 5439.
Łotysze aresztowani 21300 rozstrzelano 16 575
Estończycy aresztowani 9735 rozstrzelano 7998
Finowie aresztowani 11066 rozstrzelano 9078
Irańczycy aresztowani 13297 rozstrzelani 2046
Afgańczycy aresztowani 1557 rozstrzelani 366
Grecy rozstrzelani 22000 lub więcej

Żydów, którzy mordowali po wykonaniu zadania rozstrzelano.

Żydowskie NKWD rozstrzelało swoją rezydenturę, samych wykształconych na Zachodzie ŻYDÓW. Żydzi rozstrzelali kierownictwa szkół propagandy komunistycznej, też samych Żydów.
żydowskie NKWD rozstrzelało Polaków a celem tego było ułatwienie przejścia przez Polskę Armii Czerwonej

Co Polak dzisiaj gada?? To co mu Brytyjczyk i Żyd amerykański wstawił do szarych komórek. Chory Polak roznosi głupoty i się szczyci tym, że może gadać bzdury bez cenzury. Żydzi amerykańscy stworzyli kolejną epidemię nienawiści na terenie Polski i kolejny raz nas używają do proxy war, tym razem z sąsiadem ze wschodu. Naszych dziadków Brytyjczycy i Żydzi amerykańscy użyli do proxy war z Żydami niemieckimi a potem z Osią Berlin Rzym Tokio.
Wielcy Żydzi niemieccy planowali stworzyć potęgę gospodarczą na pół Europy, bezpieczną bo posiadającą broń atomową, zostali wymordowani przez sprawców kierowniczych Żydów amerykańskich a ci co przeżyli skończyli w malutkim Izraelu. Niemców ograbiono ze wszystkiego i zabrano nieprzekupnych Żydów pracujących nad bombą atomową.
04-03-2024 08:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>W PRL się duzo rozmawialo, były na stole różna opcje, dzisiaj tylko to co zaakceptuje ambasador usazyda
>w prl była cenzura, teraz sobie rozmawiamy otwarcie, ktoś tu się boi? czego? żydka z usa?
Julian Assange założyciel WikiLeaks od dawna przetrzymywany jest w sytuacji żywego trupa: izolatka w więzieniu, bez kontaktów z rodziną i prawnikami, bez wyroku skazującego, bez oficjalnego aktu oskarżenia. Stryczek wokół jego szyi powoli, nieubłaganie się zaciska. Umrze w więzieniu

>Tak na prawdę tym światem rządzą Chiny/Indie, dominując nie tylko liczebnie ale i ekonomicznie.
rządzi ten kto kontroluje szlaki handlowe, 90% towarów otrzymujemy droga morska, tam panuje USA (1000 baz wojskowych w kluczowych miejscach -przy cieśninach morskich- wiele lotniskowców, atomowych okretów podwodnych)
Thoter (6650 punktów)

>rządzi ten kto kontroluje szlaki handlowe, 90% towarów otrzymujemy droga morska, tam panuje USA >(1000 baz wojskowych w kluczowych miejscach -przy cieśninach morskich- wiele lotniskowców, >atomowych okretów podwodnych)

Żyd amerykański pokonał Brytyjczyków i kontynuuje to co planowali zrobić Brytyjczycy, podporządkować sobie wszystkich.
Brytyjczycy byli w stanie zatapiać konkurencji statki i mordować.
Niemcom i Zydom niemieckim zatapiali statki handlowe a na końcu zatopili flotę obronną pod Falklandami.

pl.wikiped(*)itwa_koło_Falklandów

W tym roku będziemy mieć sto dziesiątą rocznicę tej bitwy i manifestu napisanego przez Żyda Ludwiga Fuldę.
Brytyjczycy okradli i wymordowali tkaczy bengalskich.
Żyd amerykański robi to samo tylko ogłupia świat "wolnością i demokracją".
Nikt nie ma prawa samodzielnie się rozwijać i nie płacić haraczu za tzw. bezpieczeństwo.
Włoska huta, jedna z największych w Europie, sprzedana Hindusowi, zbankrutowała i została znacjonalizowana.

www.reuter(*)celormittal-plants-2024-02-20/

Włoski rząd ratuje hutę. "Nasz" demokratyczny półetatowy rząd pociął by ją na złom, który by sprzedał za granicę i się bawił w wydawanie kasy w blichtr.
Skolonizowana i wasalna Europa bankrutuje. Okupant dodrukowuje co sto dni bilion dolarów. Rozwiązaniem problemów ma być światowa wojna.
endymion (638 punktów)
>>rządzi ten kto kontroluje szlaki handlowe, 90% towarów otrzymujemy droga morska, tam panuje USA >(1000 baz wojskowych w kluczowych miejscach -przy cieśninach morskich- wiele lotniskowców, >atomowych okretów podwodnych)
>Żyd amerykański pokonał Brytyjczyków i kontynuuje to co planowali zrobić Brytyjczycy, podporządkować sobie wszystkich.
>Brytyjczycy byli w stanie zatapiać konkurencji statki i mordować.
>Niemcom i Zydom niemieckim zatapiali statki handlowe a na końcu zatopili flotę obronną pod Falklandami.
>pl.wikiped(*)itwa_koło_Falklandów
>W tym roku będziemy mieć sto dziesiątą rocznicę tej bitwy i manifestu napisanego przez Żyda Ludwiga Fuldę.
>Brytyjczycy okradli i wymordowali tkaczy bengalskich.
>Żyd amerykański robi to samo tylko ogłupia świat "wolnością i demokracją".
>Nikt nie ma prawa samodzielnie się rozwijać i nie płacić haraczu za tzw. bezpieczeństwo.
>Włoska huta, jedna z największych w Europie, sprzedana Hindusowi, zbankrutowała i została znacjonalizowana.
>www.reuter(*)celormittal-plants-2024-02-20/
>Włoski rząd ratuje hutę. "Nasz" demokratyczny półetatowy rząd pociął by ją na złom, który by sprzedał za granicę i się bawił w wydawanie kasy w blichtr.
>Skolonizowana i wasalna Europa bankrutuje. Okupant dodrukowuje co sto dni bilion dolarów. Rozwiązaniem problemów ma być światowa wojna.

No i tyle w temacie... w skrócie: to żydzi żydom zgotowali ten los, żyd żydowi żydem

A tak na prawdę to: żydzi próbują "wyzwolić seksualnie" świat, tworząc z seksu walutę, tak jak to oni mają w swoich kręgach. Tak, żeby można było "posiąść" kogo im się zechce, tylko najwięcej problemu mają ze Słowianami, którzy mają monogamię głęboko zakorzenioną w kulturze i tradycji, tak samo jak dziewictwo przed ślubem (o czym świadczą np. oczepiny).
No i oczywiście mają na celu kontrolę swojej strefy wpływów, wciskając propagandę, że kontrolują ten świat i nie masz innego wyboru tylko się podporządkować i zastraszyć.
Strefa wpływów, to tam gdzie używa się alfabetu łacińskiego/cyrylicy: Rosja, USA, Australia, Europa; Ameryka płd. i Afryka jest nie do okiełznania, bo tam rządzi lud, niemniej gospodarkę trzyma się za jaja. Tam gdzie się "imperium rzymskie" nie wepchało, nie mają nic do pierdzenia: Azja czy kraje arabskie, tam mają swoje pismo, swoje wierzenia, swoją medycynę, swoją kulturę. Nawet taka Kambodża ma swój własny alfabet, a reszta urojonej "władzy ich nie interesuje", bo każdy tam ma władzę nad samym sobą.
Thoter (6650 punktów)

>No i tyle w temacie... w skrócie: to żydzi żydom zgotowali ten los, żyd żydowi żydem

W naszym interesie było bronić Żydów niemieckich i dogadać się z nimi w sprawie interesu jaki mielibyśmy, z racji naszego położenia, z tranzytu surowców z ZSRR do żydowskich i niemieckich fabryk. Znaleźlibyśmy się w centrum potęg przemysłowych, chronionych bronią atomową.
Nic nie inwestując, wykorzystując nasze położenie, przestalibyśmy być prymitywnym narodem rolniczym.
Naszych dziadków i ojców: Brytyjczycy, Kościół i agent Barucha Dmowski ogłupili i przyłączyli do niszczenia rozwijającej się potęgi Żydów niemieckich a potem Osi Berlin Rzym Tokio.
Dlaczego Żydowi Baruchowi nie udało się za jednym zamachem skolonizować jeszcze ZSRR ??
Żydowskie NKWD wymordowało w 1937 r. kadrę oficerską Armii Czerwonej wraz z Żydami, którzy ją stworzyli. Kto stworzył nowe dowództwo Armii Czerwonej ?? Nowa Armia Czerwona dostała nowe kadry oficerskie i broń od ŻYDÓW AMERYKAŃSKICH I BRYTYJCZYKÓW. W którym roku zaczęto szkolić pilotów latania na amerykańskich i brytyjskich samolotach ?? W którym roku rozpoczęto budowę terminali do przyjmowania paliwa lotniczego ?? W którym roku Amerykanie zaczęli produkować wagony z szerszym rozstawem kół, które dowieziono do ZSRR ??
W którym roku amerykańskie banki przestały finansować III Rzeszę ??
Do końca wojny amerykanie dostarczali dodatek do paliwa lotniczego, czterooktan, zarówno do ZSRR jak i do III Rzeszy. Standard Oil dostarczał do III Rzeszy a Du Pont do ZSRR.
Dlaczego Amerykanie zabronili organizować ZAMACHY NA HITLERA?? Zamach na Hitlera w Wilczym Szańcu był zorganizowany przez brytyjsko amerykańską agenturę. Czy Hitler wytypowany i szkolony przez agenta Barucha Ernsta Franza Sedgwicka Hanfstaengla był celowo podstawiony ??
Trzy osoby biorące udział w przejęciu niemieckich naukowców pracujących nad bombą atomową i zniszczeniu niemieckiego instytutu badawczego otrzymało Nagrody Nobla ?? Co z tego wynika ??
Pytan jest wiele, logicznych odpowiedzi na nie nie da się zbudować na podstawie wersji historii napisanej przez siostrzeńca Freuda, którą hegemon, Żydzi amerykańscy, narzucili do nauki.
endymion (638 punktów)

I teraz drogi nie-żydzie, który to czytasz: czy potrafisz odróżnić prawdę od fikcji i dezinformacji, odwracania uwagi pitoleniem od tego co na prawdę jest?

Czy rosja, niemcy, anglia, usa, francja, izrael to jeden i ten sam żyd, czy nie ;]
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W naturze nie ma dobra ani zła. I nie ma żadnej moralności.

Jest. Dobro i zło oznacza życie i śmierć. Moralność to postępowanie w obronie życia.

>To dla nas przemyślany i świadomy wybór bycia dobrym i życzliwym. Ale najdziwniejsze jest to, że doświadczyłem, że ludzie szukają dobra, chcą być dobrzy. Chcą pokazać się na tym świecie jako bardziej wyrafinowana i lepsza wersja siebie.

Bycie moralnym to strategia przetrwania, to najczęściej nieświadomy wzorzec zachowań opary na emocjach rozwiniętych w procesie kopiowania memów podczas wychowania.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365