Wydaje mi się, że niektórzy filozofowie analityczni naśmiewają się z pisarzy kontynentalnych lub przynajmniej nie darzą ich dużym szacunkiem. Wiem, że wielu z nich ma bardziej otwarte umysły i potencjalnie nawet znajdują się pod wpływem obu tradycji, ale jacy autorzy kontynentalni cieszą się największą popularnością wśród analityków? Słyszałem, że wielu filozofów ściśle analitycznych darzy Derridę dużym szacunkiem. Czy to prawda, czy to raczej osobista anegdota? Słyszałem też, że Heidegger był krytykowany, a nawet wyśmiewany, częściej niż jakikolwiek inny kontynent xender.vip/. |