Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy nihilizm jest nieunikniony?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
24-03-2024 11:10warev (-1 punktów)Czy nihilizm jest nieunikniony?
Z wiekiem stałem się mniej religijny i zacząłem interesować się nihilizmem. Martwię się, że w końcu dałem się wciągnąć w ten pomysł, ponieważ czuję, że gdybym miał być w pełni ateistą (obecnie agnostycznym deistą), nie miałbym innego wyboru, jak tylko podążać tą ścieżką. Coś, z czym, jak sądzę, będę się zmagał, jest ostatecznym celem. Jeśli pewnego dnia wszyscy odejdziemy, po co robić cokolwiek znaczącego? Dlaczego miałbym przejmować się przyszłością za 300 lat, skoro nie będę w niej obecny?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

endymion (638 punktów)
>Z wiekiem stałem się mniej religijny i zacząłem interesować się nihilizmem. Martwię się, że w końcu
>dałem się wciągnąć w ten pomysł, ponieważ czuję, że gdybym miał być w pełni ateistą (obecnie
>agnostycznym deistą), nie miałbym innego wyboru, jak tylko podążać tą ścieżką. Coś, z czym, jak
>sądzę, będę się zmagał, jest ostatecznym celem. Jeśli pewnego dnia wszyscy odejdziemy, po co robić
>cokolwiek znaczącego? Dlaczego miałbym przejmować się przyszłością za 300 lat, skoro nie będę w niej
>obecny?

Nihilizm jest dla ludzi, którzy nie myślą o przyszłych pokoleniach - dla tych, którzy nie mają dzieci z różnych powodów: są zbyt nieudolni, albo żydki kupiły ich żonę, która okazała się kurwą i p*****li swoje dzieci i miłość w ogóle.

www.youtube.com/watch?v=B9dSYgd5Elk
!?Talarek?! (2 punktów)
>Z wiekiem stałem się mniej religijny i zacząłem interesować się nihilizmem. Martwię się, że w końcu
>dałem się wciągnąć w ten pomysł, ponieważ czuję, że gdybym miał być w pełni ateistą (obecnie
>agnostycznym deistą), nie miałbym innego wyboru, jak tylko podążać tą ścieżką. Coś, z czym, jak
>sądzę, będę się zmagał, jest ostatecznym celem. Jeśli pewnego dnia wszyscy odejdziemy, po co robić
>cokolwiek znaczącego? Dlaczego miałbym przejmować się przyszłością za 300 lat, skoro nie będę w niej
>obecny?


Nie mamy pojęcia, co jest po śmierci. Ludzkość z tego powodu zaczęła tworzyć różne religie by nadać sens własnemu życiu, i nie ma w tym nic złego, gdyż zdecydowana większość religii uczy wartości i pomaga w uniknięciu nihilizmu. Jednak jeżeli uważasz, że po śmierci nie ma nic, to tym bardziej powinn*ś cieszyć się życiem, gdyż właśnie fakt tego, że jest ono tylko jedno i jest takie kruche nadaje mu wartość. Gdybyśmy mieli nieskończoną liczbę żyć, to wtedy nie mialyby one wartości, gdyż po śmierci rozpocznie się następne. Przeżyj życie pełnią, gdyż nie wiemy czy dostaniesz następne.
27-03-2024 11:50 
 Ocena-1 na 1
endymion (638 punktów)

> Nie mamy pojęcia, co jest po śmierci. Ludzkość z tego powodu zaczęła tworzyć różne religie by nadać sens własnemu życiu, i nie ma w tym nic złego, gdyż zdecydowana większość religii uczy wartości i pomaga w uniknięciu nihilizmu. Jednak jeżeli uważasz, że po śmierci nie ma nic, to tym bardziej powinn*ś cieszyć się życiem, gdyż właśnie fakt tego, że jest ono tylko jedno i jest takie kruche nadaje mu wartość. Gdybyśmy mieli nieskończoną liczbę żyć, to wtedy nie mialyby one wartości, gdyż po śmierci rozpocznie się następne. Przeżyj życie pełnią, gdyż nie wiemy czy dostaniesz następne.

Umrzeć każdy musi i to jest najsprawiedliwsze co może być. Jednak nie każdy musi umrzeć bezradnie. W Wiźnie jest mural pamięci kapitana Raginisa. Przedstawia on jego portret z opisem, głoszącym, że zmarł heroiczną śmiercią broniąc swoich ludzi i że jego pamięć jest pielęgnowana wśród miejscowej ludności.
Nie do końca, bo...

Heroiczna walka i bohaterska śmierć kpt. Raginisa stała się inspiracją twórców kultury i oświaty, w tym m.in.:

filmu dokumentalnego pt. Wierność (1969)[23] według scenariusza i w reżyserii Grzegorza Królikiewicza[24];
filmu dokumentalnego pt. "Dzwony znad Wizny" (1969)[25] zrealizowany przez Franciszka Burdzego;
utworu "40:1" (Czterdzieści do jednego) - autorstwa szwedzkiego zespołu metalowego Sabaton[26]; przed swoim koncertem w Polsce, 23 października 2008 roku, członkowie Sabatonu odwiedzili Wiznę, aby oddać tam hołd żołnierzom kpt. Raginisa[27]. Reżyserem teledysku do piosenki "40:1" jest wnuk siostry Władysława Raginisa - Jacek Raginis-Królikiewicz[28];
filmu dokumentalnego "Strękowa góra walczy" ramach programu z cyklu "Było, nie minęło" (premiera: 25 września 2010 roku)[29];
w 2007 roku na portalu poetyckim Jest-lirycznie pojawiło się haiku Wołodyjowski znad Wizny poświęcone bohaterskiej śmierci mjr. Raginisa[30];
komiksu Wizna 1939 40:1 autorstwa Rafała Roskowińskiego[31];
w 2013 roku została wydana płyta "Kto dziś upomni się o pamięć?" zespołu Forteca, na której znajduje się utwór "Obrońcy spod Wizny"[32];
wiersza "Ciężko ranny kapitan Raginis podejmuje decyzję" autorstwa Wojciecha Borosa, opublikowanego kwartalniku literackim Red. (2/2009);
w 2020 roku ukazała si
ę książka autorstwa Jacka Komudy pt. Wizna, wydana przez wydawnictwo "Fabryka Słów" z Lublina.

Władysław Raginis jest również patronem m.in.:

31. Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych ZHP w Białymstoku - od 1969 roku[36];
Muzeum Polskich Formacji Granicznych pod auspicjami Komendy Głównej Straży Granicznej - od 2012 roku[37];
18 Łomżyńskiego pułku logistyczny podlegającego pod 18 Dywizję Zmechanizowaną - od 2020 roku;
1 Liceum Ogólnokształcącego dla młodzieży "Centrum Edukacji Wojskowej" w Ełku;
Patron 1. Podhalańskiej Drużyny Wędrowniczej "40:1" przy Podhalańskim Hufcu ZHP.[potrzebny przypis]
1 Kostrzyńskiej Drużyny Harcerzy "Gawra"[38];
22 ulic w Polsce (18 miast i 4 wsie)[39] m.in.:

ulica w Warszawie w dzielnicy Bemowo
ulica w Szczecinie na osiedlu Śródmieście-Północ
ulica w Rzeszowie na osiedlu Baranówka
ulica w Lublinie
ulica w Opolu
ulica w Białymstoku
ulica w Kielcach
ulica w Zambrowie
ulica w Działdowie
ulica w Łomży
ulica w Tarnowie
ulica we wsi Kiekrz, gm. Rokietnica



Jak widać pamięć jego jest zachowana na całym świecie, gdyż obecni bardowie opiewają w pieśniach jego czyny, a wyrazy szacunku oddają mu wszelkie nacje. Poczytaj komentarze:

www.youtube.com/watch?v=epeQwq-aYV0

Umrzeć musi każdy... Nawet tych 40 bezimiennych szwabskich psów, których (statystycznie) zabił Raginis, którym wydawało się, że "mogą więcej" i są silniejsi, na których pluje cały świat, którzy okryli się hańbą i słuch po nich zaginął.

Taki kontrast mały
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Przeżyj życie pełnią,
A co to niby znaczy według Ciebie ? Skorzystać ile się da, zagarnąć dla siebie ile zdołasz, doświadczyć wszystkiego co pozytywne (a może negatywne też ?), spełnić biologiczny imperatyw przedłużenia gatunku (jakby miało mu grozić wyginięcie..), czy jednak odwrotnie.. przeżyć życie w ascezie poświęcając się służbie "biednym" ?
Co to znaczy "żyć pełnią" ? Bo to co sobie ludzie wyobrażają i myślą o tym i tamtym, to jedynie ich złudzenia - wyobrażenia właśnie, że coś tak a nie inaczej ma być.
A kiedyś był taki ktoś, kto powiedział: "jest droga która wydaje się słuszna człowiekowi.. lecz na jej końcu jest śmierć".
Skąd mamy wiedzieć jak żyć ? Może nie ma tu jakiegoś chwalebnego wyznacznika..? Może wszystko jest bez znaczenia ? Patrząc z perspektywy pozaziemskiej, to co tu się wyrabia nie ma żadnego znaczenia. Pewnego dnia nawet ta ziemia przestanie istnieć, potem nasze słońce a na końcu cała galaktyka i wszechświat.
Wiesz na czym polega problem z człowiekiem ?
- Na tym że życie przeżywamy do przodu a rozumiemy je do tyłu już po fakcie.
Gdyby każdy wiedział i rozumiał jakie będą konsekwencje jego działań, nikt nie popełniałby życiowych błędów a świat nasz byłby pięknym miejscem szczęśliwych istot.
03-04-2024 16:24 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Skąd mamy wiedzieć jak żyć ?
Bo mamy kompas moralny i inteligencję.


Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Bo mamy kompas moralny i inteligencję.
Skąd wiesz co jest słuszne ? Może pomagając bezdomnemu albo kalece podtrzymasz życie przyszłego zbrodniarza ? A może ten ktoś zrobi coś (nawet nie chcący) co doprowadzi do wielkiej tragedii ?
"kompas moralny" - to takie coś co karze chronić życie ludzkie , a ono wcale nie jest wartością nadrzędną.. bo osobników wadliwych, szkodliwych, ułomnych psychicznie, czyli w konsekwencji ich wadliwe geny trzeba wręcz należy usuwać ze społeczeństwa aby się nie namnarzali i nie zagłuszali jak chwasty tej lepszej części społeczeństwa.
Tkz: Ochrona życia - jest elementem sprzyjającym negatywnej selekcji, gdzie osobniki zdemoralizowane, wadliwe i ułomne rozmnarzają się bez żadnej kontroli i ograniczeń, uzyskując w końcu ewolucyjną przewagę w społeczeństwie, tymsamym doprowadzając je do upadku.
To właśnie teraz obserwujemy - półmózgi, przygłupy i debile przejęli kontrolę/władzę nad narodami i robią sobie z nimi co im się podoba. Gdyby takich tępaków bezpardonu zabijano, to ich geny stopniowo zanikałyby a ludzkość wkroczyłaby na drogę rozwoju cywilizacyjno/ewolucyjnego stymulowanego właśnie selekcją pozytywną , gdzie osobniki wartościowe, pożądane, szlachetne, mądre, inteligentne itd. byłyby wspierane, motywowane, dowartościowywane, chołubione, oraz rozmnarzane na zasadzie z mądrych rodziców = mądre dzieci.
Jesteśmy organizmami biologicznymi których wartość determinuje genetyka a tą da się kierować z pomocą eugeniki.
I wtedy nie byłoby głupich polityków ani przestępców bo takie indywiduła , zabijanoby .
Nie różnimy się pod tym wględem od zwierząt, które bez selekcji pozytywnej kundleją.
Obecne problemy świata: wojny, głód, zbrodnie itd. są całkowicie winą ludzkiej troski nad ochroną życia.
Chwastów się nie izoluje, nie zsyła na odludzie, nie zamyka w więzieniach, nie pozwala im się rozmnarzać... chwasty się eliminuje !
- Ktoś się oburzy.."to faszyzm !"- tak.. ale to jest właśnie to co należy zrobić aby nie powtarzać wciąż i wciąż tych samych błędów, które są produktem głupoty wciskanej nam przez religie.
"Miłuj nieprzyjaciół swoich" - a wtedy oni urosną w siłę i urżną ci łeb..
Podsumowując nichilizm jest nieunikniony, gdyż nie mamy podstaw sądzić że jest coś poza tym co doświadczalne tu i teraz, a nawet jeśli coś jest to nie mamy o tym żadnej wiedzy, więc jedyne co możemy zrobić to zadbać o właściwy dobór naturalny, bo natura sama w sobie już nie ma nad nami władzy.. jest tu bezradna.
I nikt mi nie wmówi, że istnieje "dobry pan bóg", który się jednak nie wtrąca w sprawy człowieka pozwalając na wszelkie plugastwo oraz cierpienie sprawiedliwych tylko dlatego że łajdakom coś zaszumiało w ich parszywej łepetynie.
Sami powinniśmy zadbać oto by zło usunąć z ziemskiej rzeczywistości, a uśmiercanie popaprańców nie jest złem lecz życiową i ewolucyjną koniecznością nawet jeśli przy okazji straci głowę kilkoro niewinnych - fałszywie oskarżonych.. gdzie drwa rąbią itd.
Nawet tu na to forum zagląda paru kandydatów do dekapitacji.
Spartanie mieli rację.
04-04-2024 18:47 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>"kompas moralny" - to takie coś co karze chronić życie ludzkie , a ono wcale nie jest wartością nadrzędną.. bo osobników wadliwych, szkodliwych, ułomnych psychicznie, czyli w konsekwencji ich wadliwe geny trzeba wręcz należy usuwać ze społeczeństwa

To jest kompetentny do eutanowania Stephena Hawkinga?
Kto powoła komisję oceniającą czy i kogo należy usunąć ze społeczeństwa?
Kto określi kryteria?

>aby się nie namnarzali i nie zagłuszali jak chwasty tej lepszej części społeczeństwa.
Bój się, żeby kryterium nie stała się zdolność do zdobycia elementarnego wykształcenia.
Matury to nie masz

>Tkz: Ochrona życia - jest elementem sprzyjającym negatywnej selekcji, gdzie osobniki zdemoralizowane, wadliwe i ułomne rozmnarzają się bez żadnej kontroli i ograniczeń, uzyskując w końcu ewolucyjną przewagę w społeczeństwie, tymsamym doprowadzając je do upadku.

pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_T4

>- Ktoś się oburzy.."to faszyzm !"- tak.. ale to jest właśnie to co należy zrobić aby nie powtarzać wciąż i wciąż tych samych błędów, które są produktem głupoty wciskanej nam przez religie.

Resztę twojego nazistowskiego bełkotu litościwie pomijam

>Sami powinniśmy zadbać oto by zło usunąć z ziemskiej rzeczywistości, a uśmiercanie popaprańców nie jest złem lecz życiową i ewolucyjną koniecznością

mam nadzieję, że tak samo myśli ten, który dobrał sobie kryteria wartościowości i ma na muszce twoje dzieci

>nawet jeśli przy okazji straci głowę kilkoro niewinnych - fałszywie oskarżonych.. gdzie drwa rąbią itd.
Jeśli zginą przez pomyłkę... trudno

Wolałbym jednak, żeby to twoje a nie moje dzieci


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Najpierw naucz się poprawnie wysławiać a potem dyskutuj.
Uderz w stół a nozyce się odezwą.
Jesteś szkodnikiem w przeciwieństwie do Hawkinga, podając go za przykład tylko potwierdziłeś że NIC z tego nie rozumiesz.
05-04-2024 09:54 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Najpierw naucz się poprawnie wysławiać a potem dyskutuj.
Wskaż błędy w mojej wypowiedzi

Podałem argumenta
Ucieczka

Ciekawe co byś zrobił z dzieckiem z downem
Eutanował, jak twoi idole z T4?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Wskaż błędy w mojej wypowiedzi
"To jest kompetentny do eutanowania Stephena Howkinga".
Po jakiemu to jest napisane ?
Bo po polsku pisze się: kto jest kompetentny do wykonania eutanazji na...
Nie zaczynaj znowu i nie powielaj ze mną swojego sposobu atakowania jaki stosujesz wobec Hamerlika.
Wspomniałem o eugenice zgadza się ? Czyli także o usuwaniu płodów obarczonych wadami. Gdybyś na wstepie zrozumiał o czym piszę wiedziałbyś, że mam na myśli eliminowanie osób szkodliwych
a nie takich które się komuś nie podobają.
Gdybyś to zrozumiał moglibyśmy prowadzić dalszą dyskusję a tak "muszę" ci tłumaczyć co miałem na myśli, choć to wyraźnie napisałem, więc brakuje ci umiejętności czytania ze zrozumieniem. Bo w tej umiejętności nie chodzi tylko o składanie literek w wyrazy z tych w zdania lecz o rozumienie koncepcji nimi wyrażanych.
>jak twoi idole z T4?
Nie mam żadnych idoli a T4 kojarzy mi się wyłącznie z VW T4.
Wróć ponownie do tego tekstu i postaraj się zrozumieć co autor miał na myśli.?
05-04-2024 12:30 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Wskaż błędy w mojej wypowiedzi
>"To jest kompetentny do eutanowania Stephena Howkinga".
>Po jakiemu to jest napisane ?

Po polsku
Weź pod uwagę, że nie jestem Polakiem, nie chodziłem do polskich szkół. W mojej polszczyźnie znajdziesz sporo takich "spolszczonych" słów, ale nie znajdziesz, jak u Ciebie ortograficznych błędów

>Bo po polsku pisze się: kto jest kompetentny do wykonania eutanazji na...
Pytanie w mnocy

>Wspomniałem o eugenice zgadza się ?
Tak
>Czyli także o usuwaniu płodów obarczonych wadami.
Także, ale:
1 wiele chorób ujawnia się po porodzie
2 Przymusowa aborcja cuchnie faszyzmem

>Gdybyś na wstepie zrozumiał o czym piszę wiedziałbyś, że mam na myśli eliminowanie osób szkodliwych
Pytania w mocy:
Kto określa kryteria szkodliwości

>Gdybyś to zrozumiał moglibyśmy prowadzić dalszą dyskusję a tak "muszę" ci tłumaczyć co miałem na myśli,
Skoro musisz tłumaczyć, to znaczy, że wypowiadasz się nieprecyzyjnie

>>jak twoi idole z T4?
>Nie mam żadnych idoli a T4 kojarzy mi się wyłącznie z VW T4.
Przykro mi, ale Twoje postulaty były już realizowane właśnie w czasie akcji T4
Trochę historycznej wiedzy nie zaszkodzi


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Weź pod uwagę, że nie jestem Polakiem
Tak "marsjaninem".. pewnie.
>Przymusowa aborcja cuchnie faszyzmem
Faszyzm to tylko słowo a kto tu mówi o przymusie ?
Prawo do eutanazji, bo jeśli chcesz urodzić i wychować kalekę to twoja sprawa ale sam ją/go utrzymuj i nie proś o wsparcie.
>Kto określa kryteria szkodliwości
Ty sam możesz je dla siebie zdefiniować a pomoże ci w tym lektura tego opracowania:
www.wolnyswiat.pl/
>Skoro musisz tłumaczyć, to znaczy, że wypowiadasz się nieprecyzyjnie
A może po prostu ty rozumiesz to co chcesz rozumieć a nie to co ja zamierzyłem ?
Są ludzie którzy mają odpowiedź zanim usłyszą pytanie.. a rzecz w tym że wpierw trzeba się nauczyć odbierać/słuchać by potem móc mówić/nadawać.
Jest takie mądre powiedzenie: to co ja mówię nie jest dokładnie tym co ty słyszysz
Co ono oznacza ? Ano to panocku, że myśl nie jest tożsama ze słowem a słowo z myślą.
Przykładowo mówiąc: "miłość" - jeden zrozumie to jako pociąg do osobnika przeciwnej płci połączony z przywiązaniem, a ktoś inny jako bezinteresowność w czynieniu dobra.
I tak jest ze wszystkimi pojęciami, dlatego ludzie piszą książki by rozwinąć zaledwie jedną myśl !


Wariat jest osobnikiem szkodliwym a ten nie zdaje sobie sprawy z tego kim jest.
Wariatem jest np. ktoś kto upiera się przy swoim mimo iż jego działanie wyrządza niemal wyłącznie szkodę ogółowi, choć jemu się wydaje że postępuje "właściwie".
Wśród głupców przeciętniak staje się mędrcem, a mędrzec staje się głupcem.
05-04-2024 13:21 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>Weź pod uwagę, że nie jestem Polakiem
>Tak "marsjaninem".. pewnie.
Bez komentarza

>>Przymusowa aborcja cuchnie faszyzmem
>Faszyzm to tylko słowo a kto tu mówi o przymusie ?
Ty

>Prawo do eutanazji, bo jeśli chcesz urodzić i wychować kalekę to twoja sprawa ale sam ją/go utrzymuj i nie proś o wsparcie.
Nie piszesz o prawie do eutanazji
Cytat:
ich wadliwe geny trzeba wręcz należy usuwać ze społeczeństwa aby się nie namnarzali i nie zagłuszali jak chwasty tej lepszej części społeczeństwa.


słowo "należy"....

>>Kto określa kryteria szkodliwości
>Ty sam możesz je dla siebie zdefiniować a pomoże ci w tym lektura tego opracowania:
Kto je określa dla INNYCH, nie dla siebie

>Wariatem jest np. ktoś kto upiera się przy swoim mimo iż jego działanie wyrządza niemal wyłącznie szkodę ogółowi,
Widziałeś w lustrze?

Mnie nazwałeś szkodnikiem, choć nie poradzisz wskazać jaką szkodę wyrządziłem społeczeństwu

To jest dyskusyjne forum, to, co głosisz podlega krytyce, pytaniom, dyskusji
Jeśli chcesz głosić kazania, z którymi nikt nie polemizuje idź do zakonu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>>.. kto tu mówi o przymusie ?
>Ty
Nie rozumiesz tej części a tłumaczyłem ci kolejny raz.
>słowo "należy"....
Jak wyżej.. należy usuwać osobniki szkodliwe żeby się nie rozmnarzali (nadąrzasz ?) jak ktoś jest pojebem to mu łeb odrąbać, żeby bastruków nie płodził a nie w więzieniu zamykać. Czy tobie trzeba wszystko po trzy razy tłumaczyć ? - jak ty szkołę skończyłeś ?
>Widziałeś w lustrze?
Ciebie ?.. nie.
>Mnie nazwałeś szkodnikiem, choć nie poradzisz wskazać jaką szkodę wyrządziłem społeczeństwu
>To jest dyskusyjne forum, to, co głosisz podlega krytyce, pytaniom, dyskusji
No to pytaj, odnoś się, proponuj swoje rozwiązania.. kto ci broni ?
Szkodnikiem jesteś tu w tej przestrzeni bo zamiast być rozumnym dyskutantem, jesteś prowokatorem stresu i zdenerwowania, który nie wacha się obrażać kogoś tylko dlatego że czegoś nie zrozumiał lub mu się nie spodobał.
Ile razy zwyzywałeś Hamerlika od najgorszych (i jego rodzinę !) - za co ?
Mnie nazwałeś: Nazistowskim gównem , bo pozwoliłem sobie zacytować dwa niewinne (i dość stare) żarty o żydach, które nikomu nie ubliżały ani nie wyrządzały skrzywdy..
To nie jest szkodzenie ?!
Razem z *farmer'em* i *endymion'em* tworzycie "oś zła" w tej forumowej przestrzeni.
Nie znasz mnie, nie chcesz poznać człowieka ale aż palisz się do oceniania na podstawie powierzchowności z ekranu - to jest szkodliwe działanie.
Nie wiem (jeszcze) czy zasługujesz na szafot ale są ku temu pewne solidne wskazania..
Miarkuj się więc i nie miel ozorem bez potrzeby.
05-04-2024 13:54 
 Ocena 1 na 3
szarley (54913 punktów)
>>>.. kto tu mówi o przymusie ?
>>Ty
>Nie rozumiesz tej części a tłumaczyłem ci kolejny raz.
słowo "należy"....

Proste pytanie: co w twoim postulacie znaczy owo "należy"?

>należy usuwać osobniki szkodliwe
Co to znaczy?
Przymusowa eutanazja? Przymusowa aborcja?
W dwóch europejskich krajach prowadzono niemal przymusową aborcję i sterylizację wśród Cyganek
Wmawiano im, że ciąża zagraża ich życiu i podczas aborcji pozbawiano możliwości kolejnej ciąży. Ot, spełnienie twojego postulatu. ktoś uznał że Cyganie nie powinni się rozmnażać

>jak ktoś jest pojebem to mu łeb odrąbać, żeby bastruków nie płodził a nie w więzieniu zamykać.
A w więzieniu spłodzi dzieci?

O karze śmierci było wiele dyskusji na tym forum, umarły po zwolnieniu Komendy z więzienia

>Czy tobie trzeba wszystko po trzy razy tłumaczyć ? - jak ty szkołę skończyłeś ?
Uniwersytet Karola, a potem Jagielloński
A Ty?

>>Mnie nazwałeś szkodnikiem, choć nie poradzisz wskazać jaką szkodę wyrządziłem społeczeństwu
>>To jest dyskusyjne forum, to, co głosisz podlega krytyce, pytaniom, dyskusji
>No to pytaj, odnoś się, proponuj swoje rozwiązania.. kto ci broni ?
No to pytam: Mnie nazwałeś szkodnikiem, jaką szkodę wyrządziłem społeczeństwu?

>Szkodnikiem jesteś tu w tej przestrzeni bo zamiast być rozumnym dyskutantem,
Użyj argumentów a nie skupiaj się na mnie

>Ile razy zwyzywałeś Hamerlika od najgorszych (i jego rodzinę !) - za co ?
Za zmyślanie mi przestępstw

>>Mnie nazwałeś: Nazistowskim gównem , bo pozwoliłem sobie zacytować dwa niewinne (i dość stare) żarty o żydach,

Tak, takie "żarty" głoszą jedynie nazistowskie gówna. To nie były dowcipy o Żydach, ale o ich przemysłowym zabijaniu

>Nie wiem (jeszcze) czy zasługujesz na szafot ale są ku temu pewne solidne wskazania..
Dobrze, że jesteś nikim, i na szafot skazywać nie możesz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>>należy usuwać osobniki szkodliwe
>Co to znaczy?
Było się pilniej uczy w szkole. Nie pisałem o dzieciach nienarodzonych lecz o dorosłych już łażących i szkodzących, dodając odnośnik do strony która wiele wyjaśnia, zajrzałeś gdziekolwiek poza muszlą klozetową ?
Wspomniałem o eugenice szerzej w innym wątku, tu pisałem o potrzebie zastosowania pozytywnej selekcji wykazując szkodliwe skutki braku jej stosowania - przeczytałeś to w ogóle ? Pewnie NIE.. jedynie omiatając wzrokiem by jak najszybciej przypierdzielić się bo poco zadać sobie trud zrozumienia jakiejś koncepcji ?
>> - jak ty szkołę skończyłeś ?
Widzisz tu literkę "ą" ? Jak z tobą rozmawiać skoro nie umiesz czytać ?
>Uniwersytet Karola, a potem Jagielloński
Jak a nie jaką ? I na uniwersytecie tak schamiałeś czy to w gratisie było po przodkach ?
>No to pytam: Mnie nazwałeś szkodnikiem, jaką szkodę wyrządziłem społeczeństwu?
Wyjaśniłem ale ty nadal nie rozumiesz bo nie chcesz.. gdyż nie posiadasz zdolności do autorefleksji.
>Tak, takie "żarty" głoszą jedynie nazistowskie gówna.
Gówno to ty masz w głowie i dlatego tak piszesz. Nie umiesz się zdystansować, na żartach się nie znasz, czytać ze zrozumieniem masz kłopoty, widzisz nie to co jest napisane, a potem szczekasz.
>Dobrze, że jesteś nikim, i na szafot skazywać nie możesz
Ty zato jesteś "kimś" i dlatego możesz obrażać, wyzywać, poniżać i wyśmiewać dowoli.
Głupiś a durnyś !?
Czy ja gdziekolwiek napomknąłem o nacji ? Też nie ! Ale ty widzisz swoje..

Jak się nazywają żydzi wkopani rządkiem głowami w dół ? ŻYDOPŁOT.

To też cię pajacu "obraża" ?
szarleyu się nażarłeś czy jak szkodniku !??

Odpowiadam tobie tylko dlatego żebyś nie poczuł satysfakcji, że "uciekłem przed twoim naporem głupoty". Wogóle nie potrafisz rozmawiać za to wykłucać się aż nadto.
Pisząc coś nastawiam się (od zawsze) na to, że czytelnik jest inteligentny i wmig zrozumie w czym rzecz, by można pójść dalej w rozmowie. Ale ty do tej kategorii nie należysz jak widać.
Są ludzie do których wogóle nie trafiają naukowe wyjaśnienia w konkretnych dziedzinach i nie ma sensu im nic tłumaczyć a do ciebie nie trafiają ogólnie znane pojęcia socjologiczne, jak więc tu mówić o rozmowie ?

A idźrze do hasioka ciulu !
05-04-2024 18:51 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>A idźrze do hasioka ciulu !

Niektórzy przed pytaniami i argumentami uciekają w rynsztok
Nie będę cię tam szukał

Pytanie jaką szkołę skończyłeś odwołuję, po ortografii widać


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Wszyscy widzą jak niski poziom prezentujesz.
Sęk w tym że to forum odwiedza bardzo mało osób a te które tu są, często boją się odezwać byś ich nie zmieszał z błotem.
Napisałem już kiedyś "że nie chcę mieć z tym osobnikiem nic wspólnego" - mając na myśli ciebie odpowiadając komuś tam, na twoją zaczepkę wobec mnie.

Chcesz tu zostać sam ? Mogę cię ignorować i będziesz miał spokuj, jeszcze paru "kolegów" do obsmarowywania znajdziesz.. Hamerlik udaje że "nic się nie dzieje" i tylko dlatego masz na kim się wyżywać.. a z kim sobie pogadasz jak on się w końcu obrazi i ci "faka" pokaże ?
06-04-2024 10:19 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Skup się na argumentach, a nie na rozmówcy.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
06-04-2024 16:34 
 Ocena-1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Dopominasz się argumentów.. dobrze.. ale wysilić mózgownicę by je samemu znaleźć ze źródła (choć podałem) to nie łaska było.
No to masz tu "kawę na ławę": www.wolnyswiat.pl/23.html
Czytaj, zrozum, przyswój i ewoluuj, abyś się do tego parszywego grona sam nie zaliczał.
06-04-2024 17:13 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
>Dopominasz się argumentów..

Tak.

>dobrze.. ale wysilić mózgownicę
Gówno nie jest argumnentem

>No to masz tu "kawę na ławę": www.wolnyswiat.pl/23.html

po 10 linijkach doszedłem do wniosku, że to jakiś pseudonaukowy bełkot

>Czytaj, zrozum, przyswój i ewoluuj, abyś się do tego parszywego grona sam nie zaliczał.
A jak się zaliczę, to co?
Zastrzelisz mnie?

Jestem wg ciebie szkodnikiem, bo zadaję kłopotliwe pytania, na które nie poradzisz odpowiedzieć, bo mam argumenta, których nie rozumiesz. Uzdrawiacze ludzkości dla takich budowali Oranienburg

Jesteś zwolennikiem kary śmierci?
Za jakie przestępstwa?

Nie słyszałeś nigdy o sądowej pomyłce?
Już samo to, jest argumentem przeciwko stosowaniu stryczka
Nikt dotąd tego argumentu nie obalił




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-04-2024 09:24 
 Ocena-1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>po 10 linijkach doszedłem do wniosku, że to jakiś pseudonaukowy bełkot
No właśnie, poco się wysilić żeby cokolwiek zrozumieć.. prościej jest pluć na forum udając "racjonalistę"
>A jak się zaliczę, to co?
>Zastrzelisz mnie?
Bez wachania, jesteś szkodnikiem.
>Jesteś zwolennikiem kary śmierci?
>Za jakie przestępstwa?
Za rażące (sadystyczna przemoc, skrajna demoralizacja itp.) Pozytywna selekcja nie jest "karą" lecz pieleniem.
>Nie słyszałeś nigdy o sądowej pomyłce?
Słyszałem i nic się by nie stało jeśli taki "Komenda" zginąłby - i tak nie był kim szczególnie wartościowym, mamy przeludnienie.
Ty wogóle nie rozumiesz poco istniejemy i jak powinniśmy żyć ?
- Istniejemy poto by tworzyć a nie niszczyć: pozytynie, twórczo, rozwijająco funkcjonujące społeczństwa.
Osobnicy wadliwi (opisani w tym czego czytać nie chciałeś - kierowany swoją ignorancją i arogancją) nie tylko w tym przeszkadzają ale wręcz uniemożliwiają budowanie szczęśliwego świata.
Ogrodnika czy chodowcę zwierząt, którzy wyrywają chwasty (by mieć piekny ogród a nie zachwaszczony nieużytek) i zabijają nieporządane zwierzęta (na rzeź zamiast je rozmnarzać) też nazwiesz "psychopatami" ?
Jeśli masz sąsiada który pluje z okna na przechodniów, wywala ogryzki przez okno, czy śmieci byle gdzie a nie do śmietnika, czy robi cokolwiek innego wyrządzającego komuś szkodę - to kim jest i na co zasługuje ?
Jest odpadem który trzeba zabić. Ale ty pewnie będziesz się z nim dalej męczył i znosił np. krzyki i wyzwiska - bo "życie człowieka jest bezcenne". No to powodzenia..
Nie jesteś w stanie tego zrozumieć, bo nie potrafisz spojrzeć na problem z dystansu, a pojawiające się propozycje skutecznie go rozwiązujące natychmiast odrzucasz ze strachu, że sam mógłbyś zostać wyeliminowany - no i co z tego ?
Tematem głównym jest nichilizm poco więc zabierasz tu głos ?
- Kto miałby być "ręką sprawiedliwości" ? - sprawiedliwi, którzy mają dość mieszkania w świecie opanowanym przez chołotę !
Kto to jest człek sprawiedliwy tego pewnie też nie wiesz..
07-04-2024 10:04 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>po 10 linijkach doszedłem do wniosku, że to jakiś pseudonaukowy bełkot
>No właśnie, poco się wysilić żeby cokolwiek zrozumieć..

Może zacznij inaczej
1 Skończ rzucać gównem
2 Napisz, kto jest autorem tego "naukowego" tekstu i jaka uczelnia go wydała

>prościej jest pluć na forum udając "racjonalistę"
Serio myślisz, że czytanie każdego bełkotu nie jest stratą czasu?

>>A jak się zaliczę, to co?
>>Zastrzelisz mnie?
>Bez wachania, jesteś szkodnikiem.
Zastrzelisz mnie?
jedynym argumentem twojego kapturowego sądu, gotowego skazać mnie na szafot jest to, że nie przeczytałem zadanej lektury?

>>Jesteś zwolennikiem kary śmierci?
>>Za jakie przestępstwa?
>Za rażące (sadystyczna przemoc, skrajna demoralizacja itp.)
Co to jest skrajna demoralizacja?

>>Nie słyszałeś nigdy o sądowej pomyłce?
>Słyszałem i nic się by nie stało jeśli taki "Komenda" zginąłby

Mam nadzieję że to spotka twoje dzieci, nie moje

>- i tak nie był kim szczególnie wartościowym,

Czujesz się bogiem, że określasz, kto jest wartościowym?

> mamy przeludnienie.
To się powieś

>Osobnicy wadliwi
Kto ma prawo określać kryteria wadliwości?
Kto ma prawo kwalifikowania do wadliwych?

> Ogrodnika czy chodowcę zwierząt,
A może wadliwi są ci, którzy nie są w stanie przyswoić zasad ortografii?

>którzy wyrywają chwasty (by mieć piekny ogród a nie zachwaszczony nieużytek) i zabijają nieporządane zwierzęta (na rzeź zamiast je rozmnarzać) też nazwiesz "psychopatami" ?

Czym innym jest chwast w polu, kim innym CZŁOWIEK

>Jeśli masz sąsiada który pluje z okna na przechodniów, wywala ogryzki przez okno, czy śmieci byle gdzie a nie do śmietnika, czy robi cokolwiek innego wyrządzającego komuś szkodę - to kim jest i na co zasługuje ?
>Jest odpadem który trzeba zabić.

Za plucie kara śmierci?
Wyrzucenie ogryzka to skrajna demoralizacja?

>Ale ty pewnie będziesz się z nim dalej męczył i znosił np. krzyki i wyzwiska
Nie, nie będę się z nim męczył, zrobię wszystko, żeby mi nie szkodził, ale nie będę za to domagał się stryczka!

>Nie jesteś w stanie tego zrozumieć,
Twoja pycha ci kiedyś fiuta rozerwie

>bo nie potrafisz
Twoja pycha ci kiedyś fiuta rozerwie

>spojrzeć na problem z dystansu, a pojawiające się propozycje skutecznie go rozwiązujące natychmiast odrzucasz ze strachu, że sam mógłbyś zostać wyeliminowany - no i co z tego ?

Co z tego, że nie chciałbym być zabity?
jakoś nie widzę twoich kompetencji do bycia oskarżycielem, sędzią i katem w jednym

>Tematem głównym jest nichilizm
A mnie, cudzoziemcowi, doszukujesz się błędów w polszczyźnie, polaczku

>poco więc zabierasz tu głos ?
Wolno mi polpociku, wiem tacy ja ty nie lubią pytań, argumentów i dyskusji

>- Kto miałby być "ręką sprawiedliwości" ? - sprawiedliwi,
Kto ocenia, kto jest sprawiedliwy?
Kto ocenia kryteria sprawiedliwości?

>Kto to jest człek sprawiedliwy tego pewnie też nie wiesz..
Ty wiesz?
Podaj jakieś nazwiska

Brevik? Eichmann?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-04-2024 14:32 
 Ocena-1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Napisz, kto jest autorem tego "naukowego" tekstu i jaka uczelnia go wydała
To nie ma żadnego znaczenia ale nie jest tajne i wiedziałbyś gdybyś czytać chciał.
>Co to jest skrajna demoralizacja?
Nie kompromituj się.. każde określenie, słowo czy porównanie musisz mieć zdefiniowane co to jest.. uczelnia ? Książki tu piszemy czy rozmawiamy na forum ?!
>Czujesz się bogiem, że określasz, kto jest wartościowym?
Nie trzeba nim być - to oczywista rzecz dla każdego kto rozumie całość zagadnienia.
Nie masz tej świadomości, więc nie rozumiesz i stąd twoja złość.
A ludzie ci są jak Borg (pewnie i tak nie wiesz kto to..to się dowiedz), nie przekonasz ich, nie nawrócisz, nie zresocjalizujesz, nie zmienisz ich nastawienia, nie ulegną perswazji, nie zmądrzeją - jak ty.
>Kto ma prawo kwalifikowania do wadliwych?
No na pewno nie tacy, którzy nie zadają sobie trudu zgłębienia tematu by wiedzieć o czym potem pisać. Ale są psycholodzy, psychatrzy, bechawioryści - oni są kompetentni.
>Twoja pycha ci kiedyś fiuta rozerwie
A poza chamstewm masz jakieś logiczne, racjonalne argumenty ?
>A mnie, cudzoziemcowi, doszukujesz się błędów w polszczyźnie, polaczku
Nie jesteś cudzoziemcem tak jak region śląska nie jest odrębnym krajem zaanektowanym przez Polskę.
Co byś zrobił z SS-manem z Dachau, co z obozowym Kapo, co z mendą która dźga nożem przypadkową ofiarę - zaprosisz ich wszystkich do swojego domku na śląską roladę ?? Bo ja bym up****lił łeb !
Z jakiej grupy społecznej rekrutowały się te człekopodobne indywidua ?
- Właśnie z tej o której mówię głombie !
Zrozumiałeś to w końcu czy masz za daleko do łba ?
Jesteś tak męczący, że szkoda gadać.. "rozmowa" z tobą to nie rozmowa.. lecz katorga
Wiesz na czym polega rozmowa ? Na wymianie myśli w taki sposób by po jej zakończeniu czuć się lepiej niż przed jej rozpoczęciem, potrafisz sobie coś podobnego wypobrazić ??? Z pewnością nie.
08-04-2024 07:50 
 Ocena-1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Napisz, kto jest autorem tego "naukowego" tekstu i jaka uczelnia go wydała
>To nie ma żadnego znaczenia ale nie jest tajne i wiedziałbyś gdybyś czytać chciał.

Oczywiście MA znaczenie.
Czym innym jest artykuł opracowany w "Science" lub dane z SSdS, a czym innym tekst z "Wróżki" i dane od Bubla

>>Co to jest skrajna demoralizacja?
>Nie kompromituj się.. każde określenie, słowo czy porównanie musisz mieć zdefiniowane co to jest..
Tak, jeśli ma to być podstawą PRAWA, to definicja musi być ścisła

>>Czujesz się bogiem, że określasz, kto jest wartościowym?
>Nie trzeba nim być - to oczywista rzecz dla każdego kto rozumie całość zagadnienia.
Tylko dla tych, którzy czują się bogami, ja nie podejmuję się oceniać kto jest, a kto nie jest wartościowy

>>Kto ma prawo kwalifikowania do wadliwych?
>No na pewno nie tacy, którzy nie zadają sobie trudu zgłębienia tematu
Kto ma prawo kwalifikowania do wadliwych?
Kto taką "komisję" wybiera"
Pytanie w mocy

>>A mnie, cudzoziemcowi, doszukujesz się błędów w polszczyźnie, polaczku
>Nie jesteś cudzoziemcem tak jak region śląska nie jest odrębnym krajem zaanektowanym przez Polskę.
Nie mam nawet polskiego obywatelstwa. Nie wychowałem się w Polsce, a całe życie mieszkałem na Śląsku ; rozmowa nie jest o historii mojego kraju
Nie zmienia to faktu, że Twoja polszczyzna nie umywa się do mojej, choć nie kończyłem polskiej podstawówki

>Co byś zrobił z SS-manem z Dachau, co z obozowym Kapo, co z mendą która dźga nożem przypadkową ofiarę - zaprosisz ich wszystkich do swojego domku na śląską roladę ?? Bo ja bym up****lił łeb!

Oddałbym pod sąd. Z prawem do obrony.
Co byś zrobił z takimi, którzy o Dachau opowiadają dowcipy?

>>Nie słyszałeś nigdy o sądowej pomyłce?
>Słyszałem i nic się by nie stało jeśli taki "Komenda" zginąłby

Mam nadzieję że to spotka twoje dzieci, nie moje

>Z jakiej grupy społecznej rekrutowały się te człekopodobne indywidua ?
Zobacz film "Zwykli ludzie" na Netflix.

>- Właśnie z tej o której mówię głombie !
A bez chamstwa?

>Jesteś tak męczący, że szkoda gadać.. "rozmowa" z tobą to nie rozmowa.. lecz katorga
Czekam na argumenta, wiem, dla niektórych argumentowanie to katorga

>Kto to jest człek sprawiedliwy tego pewnie też nie wiesz..
Ty wiesz?
Podaj jakieś nazwiska

Brevik? Eichmann?
Pytanie w mocy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Koniec tematu, z oportunistą dla zasady nie będę dyskutował.
A przechwalać się to możesz ze swoimi kumplami pod śmietnikiem (chasiokiem) jaki to jesteś "elokwentny" i bardziej wyszczekany.
szarley (54913 punktów)
>Koniec tematu,
Cóż, jak widać, zabrakło argumentów, a pytania przerosły

>A przechwalać się to możesz ze swoimi kumplami pod śmietnikiem (chasiokiem)

1 Hasiok, a nie chasiok
2 Gówno nie jest argumentem
3 Jeśli chcesz zostać kaznodzieją, który nie słyszy argumentów i pytań, załóż jakąś sektę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Regionalna pisownia równie regionalnego określenia będącego wyrazem lokalnej gwary nie daje ci podstaw do wytykania mi jej braku znajomości z oczywistych względów.
Gównem to TY mnie obrzuciłeś, więc gówniany ten twój "pseudoagrument".
A po trzecie ja nie wygłaszam kazań, ale ty jako oportunista dla samego oporu, przy braku chęci zrozumienia tematu rozmowy, nie tylko odstręczasz mnie ale i skutecznie zniechęciłeś (wystraszyłeś) wszystkie potencjalnie zainteresowane osoby przez zabraniem głosu w obawie przed obrzuceniem ich tym gównem, które tak chętnie ciskasz.
Ty nie rozmawiasz artykułując swój pogląd ale czepiasz się jakiegoś zdania - czasem jego fragmentu - by się w nie wgryźć i doprowadzić oponenta do nerw.. tak jak starasz się to zrobić z Hamerlikiem. Chłop jednak ma mocne nerwy i nie daje się jednak sprowokować. Ja też.. lecz moja cierpliwość jest mniejsza i nie mam chęci kopać się koniem.
-
szarley (54913 punktów)
>Regionalna pisownia równie regionalnego określenia będącego wyrazem lokalnej gwary nie daje ci podstaw do wytykania mi jej braku znajomości z oczywistych względów.

W twoim języku też popełniasz rażące, ortograficzne błędy, a wytykasz je cudzoziemcowi
(przy czym, ortograficznych błędów mi nie wykazałeś, a jedynie użycie źle przełożonego na polski słowa. Dla Twojej wiadomości, zajmuję się przekładami z polskiego , a nie na polski)

>A po trzecie ja nie wygłaszam kazań, ale ty jako oportunista dla samego oporu,

Oportunista (SJP) - człowiek bierny, ugodowy, przystosowujący się do okoliczności dla osiągnięcia własnych korzyści

Używasz słów, których nie rozumiesz w Twoim ojczystym języku

>przy braku chęci zrozumienia tematu rozmowy,
Zmyślaj dalej

Podałeś jakiś artykulik z netu, pytam: kto go napisał i jaka uczelnia firmuje
ucieczka

>nie tylko odstręczasz mnie
Wisi mi to

>i skutecznie zniechęciłeś (wystraszyłeś) wszystkie potencjalnie zainteresowane osoby...
.. do słuchania Twoich kazań

>Ty nie rozmawiasz artykułując swój pogląd
Bredzisz

Pisałeś o karze śmierci, użyłem ARGUMENTÓW
Uciekłeś przed nimi

Głosisz jakąś tezę - zadaję pytania o doprecyzowania
Ucieczka

>>Kto ma prawo kwalifikowania do wadliwych?
>No na pewno nie tacy, którzy nie zadają sobie trudu zgłębienia tematu
Kto ma prawo kwalifikowania do wadliwych?
Kto taką "komisję" wybiera"
Pytanie w mocy

>Kto to jest człek sprawiedliwy tego pewnie też nie wiesz..
Ty wiesz?
Podaj jakieś nazwiska
Pytanie w mocy

Skup się na argumentach
UZASADNIJ, że ktoś, kto zadaje Ci pytania jest szkodnikiem
UZASADNIJ, że ktoś, kto rzuca ogryzek przez okno zasłużył na karę śmierci
Odpowiedz, KTO ma wybierać tę "radę sprawiedliwych"
UZASADNIJ. Tylko tyle


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-04-2024 10:27 
 0 na 2
farmer (22440 punktów)

>>Nie słyszałeś nigdy o sądowej pomyłce?
>Słyszałem i nic się by nie stało jeśli taki "Komenda" zginąłby - i tak nie był kim szczególnie wartościowym, mamy przeludnienie.

Czy można usunąć tego człowieka z tego forum? On sam nie ma nic przeciw.

Halo moderacja zgłaszam!!!

<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
07-04-2024 10:16 
 0 na 2
farmer (22440 punktów)

>Razem z *farmer'em* i *endymion'em* tworzycie "oś zła" w tej forumowej przestrzeni.


Idioto. Ty mnie z endymionem nie łącz. Bo to taki sam buc jak ty.

Jedyne co potraficie to pisać IDIOTO jak wam języka nie starczy.

Gdyby była moderacja już dawno wyleciałbys na zbity pysk z tego forum razem z nim i jeszcze innymi.

Tacy ludzie jak ty czy endymion potraficie się zachować tylko gdy czujecie bat nad sobą.

Jesteście idealnym przykładem po co regulaminy moderacja itd.
Jesteście przykładem syfu w przestrzeni.







<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
quick (6853 punktów)
>Skąd wiesz co jest słuszne ?
M.in. z dziesięciu przykazań.
Jestem katolikiem, i nie wyobrażalne jest dla mnie to co piszesz.
Naziści tak myśleli. Oglądałeś Forresta Gumpa? Jakiego syna się doczekał, mimo tego jaki był?
Tak w życiu jest, że dziecko rodzi się zdrowe, mądre, i inteligentne, bez względu na swoich rodziców. Przykład Sparty jest chybiony. Tam żołnierzem mógł zostać głupek, a zrzucali ze skał tylko te dzieci, które rodziły się kalekie. Spartanie nie zaglądali dziecku do umysłu.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
06-04-2024 14:58 
 Ocena 1 na 1
endymion (638 punktów)
>>Skąd wiesz co jest słuszne ?
>M.in. z dziesięciu przykazań.
>Jestem katolikiem, i nie wyobrażalne jest dla mnie to co piszesz.
>Naziści tak myśleli. Oglądałeś Forresta Gumpa? Jakiego syna się doczekał, mimo tego jaki był?
>Tak w życiu jest, że dziecko rodzi się zdrowe, mądre, i inteligentne, bez względu na swoich rodziców.

To gdzie masz przykazanie: czcij syna swego i córkę swoją?, bo to oni mają przyszłość w rękach, a ty im oddasz wszystko co masz, więc służ im jak najlepiej, aby ten świat był lepszy.
Jak sam zauważyłeś, dziecko jest tabula rasa i zasługuje na szacunek z góry, to rodzic musi się wykazać i zasłużyć na szacunek dziecka.

Co mają powiedzieć dzieci z domów dziecka?

Widzisz dysonans w swojej wypowiedzi? Jak nie, to już ci nic nie pomoże.

Czasoprzestrzeń, na której się wszystko opiera, ma to do siebie, że czas płynie do przodu a nie wstecz. Jeżeli więc hołdujesz temu co było kosztem tego co będzie, to cofasz się w rozwoju. Dlatego wszystkie abrahamozjeby skazani są na cierpienie, bo nie dbają o swoją przyszłość, tylko chcą ją sobie podporządkować, niszcząc ją tym samym.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>.. nie wyobrażalne jest dla mnie to co piszesz.
Ponieważ zobaczyłeś nie to co ja chciałem pokazać, lecz własne lęki i obawy.
Dlatego powiem Ci inaczej: chodzi o zabijanie złych ludzi zamiast ich karać, izolować itd.
lub co gorsza unikać ich, ignorować, lub się ich bać udając "że ich nie ma".
Źli ludzie to tacy którzy są: psychopatami, wariatami w szkodliwym tego słowa znaczeniu, demoralizują otoczenie, szkodzą innym, wypaczają, wynaturzają, wyrządzają krzywdę, dręczą, poniżają, umniejszają, są toksyczni, pośrednio lub bezpośrednio czy to wpływając swoim zachowaniem na otoczenie, czy tworząc coś co doprowadza osoby stykające się z nimi bezpośrednio, bądź ich tworami do upodlenia, pogorszenia ich stanu psychicznego, fizycznego itd.
Tu masz wszystko wyjaśnione: www.wolnyswiat.pl/23.html
Nasz świat dlatego jest tak fatalnym miejscem od tysiącleci, bo nikomu nie przyszło do głowy by pozbywać się szumowim wszelkich ze społeczeństwa tak jak pozbywamy się kleszczy, pcheł itd.
06-04-2024 17:07 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
>Dlatego powiem Ci inaczej: chodzi o zabijanie złych ludzi zamiast ich karać, izolować itd.

Za każde przestępstwo kara śmierci?

>Źli ludzie to tacy którzy są: psychopatami, wariatami w szkodliwym tego słowa znaczeniu, demoralizują otoczenie, szkodzą innym, wypaczają, wynaturzają, wyrządzają krzywdę, dręczą,

Dlaczego tchórzysz przed pytaniem: KTO ma o tym decydować?
Ty sam z bronią w ręku masz określać kto jest złym człowiekiem i mieć prawo gp zabić?

Jeśli tak, jesteś psychopatą i znajdzie się kto, kto ciebie odstrzeli

A jeśli posłużyłeś się argumentem rozmnażania się "złych ludzi" to wskaż jakieś statystyki

Wieeeeelu przestępców pochodzi z tzw. dobrych rodzin

>Nasz świat dlatego jest tak fatalnym miejscem od tysiącleci, bo nikomu nie przyszło do głowy by pozbywać się szumowim wszelkich ze społeczeństwa tak jak pozbywamy się kleszczy, pcheł itd.

Nie chciałbyś żyć w swoim świecie socjopatyczny kaznodziejo. Na szczęście poza ujadaniem na forum nic nie zrobisz. Brevik to twój idol?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-04-2024 12:51 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>.. nie wyobrażalne jest dla mnie to co piszesz.
>Ponieważ zobaczyłeś nie to co ja chciałem pokazać, lecz własne lęki i obawy.
>Dlatego powiem Ci inaczej: chodzi o zabijanie złych ludzi zamiast ich karać, izolować itd.
A czy dobrym ludziom nie przytrafia się zrobienie czegoś złego? Co wtedy?

>lub co gorsza unikać ich, ignorować, lub się ich bać udając "że ich nie ma".
Obecne prawo należy usprawnić, to na pewno. Rozejrzyj się, ilu złych ludzi widzisz na co dzień?

>Źli ludzie to tacy którzy są: psychopatami, wariatami w szkodliwym tego słowa znaczeniu, demoralizują otoczenie, szkodzą innym, wypaczają, wynaturzają, wyrządzają krzywdę, dręczą, poniżają, umniejszają, są toksyczni, pośrednio lub bezpośrednio czy to wpływając swoim zachowaniem na otoczenie, czy tworząc coś co doprowadza osoby stykające się z nimi bezpośrednio, bądź ich tworami do upodlenia, pogorszenia ich stanu psychicznego, fizycznego itd.
Wymieniasz postawy, które nieraz są udziałem dobrego człowieka, który akurat jest w złym miejscu i czasie. Nic Ci nie da to, że będziesz likwidował jednostki patologiczne, bo ludzka natura jest nie zmienna i posiada swoje wady, które w zależności od okoliczności dają mniej lub bardziej o sobie znać w konkretnych sytuacjach, to zależy. Nieraz trzeba wybrać mniejsze zło. Co wtedy?

>Tu masz wszystko wyjaśnione: www.wolnyswiat.pl/23.html
Czytałem, i nie znajduje przekonywujących argumentów.

>Nasz świat dlatego jest tak fatalnym miejscem od tysiącleci, bo nikomu nie przyszło do głowy by pozbywać się szumowim wszelkich ze społeczeństwa tak jak pozbywamy się kleszczy, pcheł itd.
Nasz świat nie jest doskonały, ale żyć się da. Żeby żyć świadomie trzeba zrozumieć mechanizmy światem rządzące, wtedy się rozumie, iż ludzka natura nie jest doskonała, jest podatna na zło, które nieustannie kusi. Czy świat jest miejscem gdzie każdy prowadzi wojnę z każdym?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Cały pomysł polega na zastosowaniu selekcji pozytywnej, której efektem jest usuwanie genów (wraz z ich nosicielem) wywołujących szkodliwe/patologiczne zachowania. W ten sposób społeczeństwo tak oczyszczane, będzie się stawać coraz doskonalsze pod względem moralnym, psychicznym, etycznym itd. znikną wszelkie patologie, gdyż wyeliminowane zostaną geny je prowokujące.
- Dobrzy ludzie nie są źli, nawet gdy zrobią coś złego. Gdy ktoś się zagapi i rozjedzie staruszkę na "pasach" to nie jest "złym do zabicia" lecz zwyczajnie do ukarania za gapiostwo i czyjąś niezamierzoną śmierć.
Chcąc wyhodować łagodną rasę psów o porządanych cechach, nie rozmnaża się osobników agresywnych i niepokornych - tak to działa.
- Ludzie też są zwierzętami i podlegają tym samym prawom eugenicznym, genetyce. Gdy osobników agresywnych, patologicznych będzie się sterylizować (by nie przekazywali swych genów) a ludzi skrajnie upodlonych - psychopatów, zboczeńców, zwyrodnialców itd. - będzie się bezpardonowo uśmiercać.. wspomniany wyżej cel zostanie osiągnięty.
- Zapoznaj się z definicją (i rozwinięciem) pojęcia: toksyczni ludzie, toksyczni rodzice.
To również jest grupa osób do co najmniej wysterylizowania, gdyż swoim upośledzeniem: niszczą, dręczą, upokarzają itd. etc. tych którzy są bezbronni wobec ich przemocy - dzieci.
Wychowywanie nie polega na "tresurze" i narzucaniu swojej bezwzględnej woli.
Ale "toksyczni" również b.negatywnie oddziaływują na dorosłych i to właśnie opisane było w tekscie, który przeczytałeś.
- Można przyjąć postawę miłości bliźniego, niekrzywdzenia, nie stosowania przemocy, nie ingerowania itd. etc. lecz to... nie działa a co gorsze przynosi odwrotny skutek, bo: aby zło zwyciężyło, wystarczy że dobro pozostanie bezczynne..

Taki jest właśnie powód upadku cywilizacji.. ciche przyzwolenie na degrengoladę i niech się dzieje co chce.
- Naturalne selekcja, która już nie ma władzy nad ludźmi eliminowała jedynie geny biologicznej słabości - braku przystosowania środowiskowego.
Rzecz w tym że człowiek jako istota wykraczająca poza ustalony przez naturę/biologię zakres działań mentalnych, zdolny jest do wszelkich nieprawości, zdziczenia, zwyrodnienia itp. oraz przekazywania tych cech nieporządanych kolejnym pokoleniom.
Należy więc tą linię genetyczną przerwać.
Tylko powstrzymując propagację wadliwych genów np.psychozy da się uratować ludzkość przed samozagładą.
- Powiem Ci tak: spotkałem na swojej drodze zbyt wielu osobników tego "podgatunku" i wiem, że jedyną metodą zapobieżenia ich rozmnożeniu jest eksterminacja.
Człowiek który napisał wspomniany tekst, którego fragment przeczytałeś przeszedł przez piekło, którego nie chciałbyś doświadczyć i dlatego doskonale go rozumiem.
- Od urodzenia wierzyłem we wrodzone dobro.. miłość i inne wspaniałe cechy, których spodziewałem się w innych ludziach sądząc, że to przecież naturalny stan człowieka.
Lecz niestety lata przykrych doświadczeń i rozczarowań naprowadziły mnie na tor racjonalnego rozwiązania tego problemu.
- Jedyną kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje metoda jej (pozytywnej selekcji) zastosowania.
W obecnej formie tzw: "demokracji" (lewackiej) nie ma najmniejszych szans na jej wdrożenie, konieczna byłaby dyktatura.
Wystarczy przyjrzeć się poparciu Konfederacji.. mądre postulaty nie zyskują posłuchu..gdyż prawda jest niewygodna i nie popularna.. jak i metoda selekcji.
- Pewną nadzieję na wdrożenie tego planu daje rozwój SI/AI i ogólny postęp naukowy, który w pewnym momencie pozwoli na zbudowanie "bramek" (jak na lotnisku) wyposarzonych w skaner umysłu.. ludzie po kolei przechodzą i otrzymują werdykt: "sterylizacja", "powrót do społeczeństwa bez ingerencji", "śmierć = utylizacja". I po problemie.
- Podobnie rzecz mogłaby ( i powinna) wygladać z klasyfikowaniem ludzi pod względem inteligencji, predyspozycji zawodowych, skłonności itd.
Każdy już od dzieciństwa wiedziałby kim może i powinien zostać (w jakichś ramach), a system edukacji wiedziałby kogo i w jakim zakresie edukować.
Zniknąłby problem nudy w szkole, zmarnowanego czasu i talentów.. bo nie jesteśmy równi i każdy z nas ma inne skłonności, zdolności, upodobania, predyspozycje mentalne, manualne itd.
- Sklasyfikowani ludzie mogliby w pełni wykorzystać zarówno czas w szkole jak i swój potencjał życiowy. Bo są ludzie o skłonnościach przywódczych, twórczych, artystycznych itd.
I nie można wszystkim pchać do głów tego samego.
A co gorsza nie można powierzać stanowisk kierowniczych i przywódczych przypadkowym osobom, tak jak teraz to ma miejsce.
>ilu złych ludzi widzisz na co dzień ?
Gdy gasną światła budzą się demony.. Źli nie chodzą z etykietką - "jestem palantem".
Ale gdyby przebadać całą populację pod względem, behawioralnym, psychiatrycznym, psychologicznym itd. to zdziwiłbyś się jak duży by to był procent.
- Wiesz no można żyć zwyczajnie i "dźwigać ciężar życia" znosząc różne przykrości, ale można też poszukać skutecznego rozwiązania by uczynić świat lepszym czyli wolnym od podlców, zwyroli, toksyków, pomyleńców, szaleńców, debili i całej reszty niewymienionych z nazwy "ludzi", których jedynym celem życia jest uprzykszanie go innym w radosnym samozadowoleniu krzywdzenia całkowicie bezintersownego.
- Zło na świecie bierze się z tąd, że ludzkość na nie zezwala i zamiast zabić bandytę.. ucieka.
A cały problem narodził się wraz z nastaniem łatwego dostępu do broni w dawnych czasach, co powodowało, że psychole bez wachania zabijali ludzi godnych np. chciwy głupek z kuszy zza krzaka zabijał rycerza by mu odebrać zbroję, konia i mieszek.. a potem kto miał dzieci ?
.. chciwy głupek, bo rycerz już nie żył.
I na tym zakończę bo i tak już tekst zrobił się przy długi jak na forumowe rozmowy.
09-04-2024 13:10 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
Jaki procent stanowią tzw. źli ludzie?
Proponujesz inżynierie społeczną, która jest niemoralna. Pomyśl, iż ktoś młody może być nieznośny, a jak dojrzeje zmienia się na lepsze. Chcesz ludziom odebrać prawo do życia, bo miałeś do ludzi pecha. Ja takich ludzi spotkałem kilku, ale przytłaczająca większość to byli normalni ludzie. Nie da się ulepszyć ludzkiej natury, to iż się da jest utopią. Od tego są religie, z których ludzie korzystają, i różnie to wygląda, Bóg nas osądzi. Zło na świecie bierze się z kilku źródeł, Ty swoim pomysłem go nie wyeliminujesz. Przykład; Kissinger i bombardowanie Kambodży. To była dobra decyzja, czy to było zło? Uważasz, iż był to wybitny dyplomata, czy zbrodniarz wojenny?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
To czy coś jest moralne i dopuszczalne zależy od tzw: umowy społecznej, czyli tego co zaakceptuje większość.
Kiedyś niedopuszczalne było aby kobieta nie była zapięta aż po szyję i pokazywała coś więcej niż stopę, dziś wiele "niewiast" szeroko rozkłada nogi przed internetową kamerą i bulwersuje się gdy ma małą oglądalność.
-Inżynieria społeczna jak wykazałem jest racjonalnym sposobem rozwiązania problemu jakim jest chaos w społeczeństwie, gdzie nie to decyduje kim jesteś lecz to kogo znasz i kto może Cię poprzeć-to w kwestii stanowisk.
Natomiast eliminacja z życia osób zdemoralizowanych rozwiązuje problem użerania się ze skutkami ich poczynań.
Bez patologii nie ma kosztów społecznych jej istnienia, a są nimi także krzywda i cierpienie pokrzywdzonych przez te "monstra".
>Chcesz ludziom odebrać prawo do życia
Tylko zdegenerowanym do szpiku jednostkom już od urodzenia.
>Bóg nas osądzi
Błąd, boga nie ma, ludzie go sobie wymyślili aby się pocieszyć "nagrodą w niebie"-tysiące bogów.
>Nie da się ulepszyć ludzkiej natury
Otóż da się, przez sterylizację tych którzy do rodzicielstwa nie mają ŻADNYCH predyspozycji, w wyniku czego rodzicami zostaną JEDYNIE ci którzy rodzicami być potrafią, czyli nie skrzywdzą, nie wynaturzą, nie zdeprawują itd. swojego potomstwa a wychowają na ludzi wartościowych a nie "menty".
Religie to systemy wierzeń i rytuałów, które są nic nie warte gdyż są tylko wymyślonymi na potrzeby ułomnych ludzi bzdurami, które ich uspokajają.
Mamy dekalog i to powinno wystarczyć aby na świecie była praworządność-wystarczyło ?
-Gwałcą, plądrują, niszczą, rabują, podpalają, kradną itd.
Wojny z gruntu rzeczy są złe a największym złem jest w nich bezmyślne mordowanie, lecz wszystko tu jest wględne i np. dla kogoś z poza ziemi (obcej rasy) nie ma absolutnie znaczenia.
-Zrozum że wojny wywołują właśnie ci których powiniśmy się pozbyć ze społeczeństwa, to oni dopuszczają się zbrodni na ludzkości (jak bombardowanie) i namawiają innych do ludobujstwa w imię celów politycznych.
Stalin nie eliminował popaprańców (bo sam nim był), tylko wszystkich którzy w jego mniemaniu mogli zagrozić jego panowaniu.
-Jak niemoralnym może być pragnienie sprawienia by ludzkość wreszcie stała się rasą godną życia rozumnego ?
Jak długo mamy być mieszaniną przypadkowych genów, wciąż powtarzając błędy przodków ?
Nikt jeszcze tego nie prubował, wszyscy dyktatorzy skupiali się tylko i wyłącznie na wyglądzie zewnętrznym, przynależności etnicznej i narodowościowej co NIE MIAŁO PRAWA dać porządanych skutków bo "stężenie" pomyleńców w każdej dowolnej grupie jest podobne i "strzyżenie" dowolnej z nich nie rozwiązuje problemu a jedynie zmniejsza populację.
-Ja mówię tak: redukcji populacji, poprzez eugenikę (by nie rodzić kalek), sterylizację ludzi nie godnych posiadania potomstwa ze względu na upośledznie psychiki (toksyczni), oraz eutanazję niereformowalnych i zdenerowanych osobników, którzy zasiedlają więzienia i generują ponoszenie z ich powodu wysokich kosztów społecznych jak: wydatki na ich utrzymanie (więziennictwo itd.), odszkodowania dla ich ofiar, koszty leczenia i utracone korzyści czyli np. szanse rozwojowe osób bezpośrednio przez nich pokrzywdzonych.
-Gówniarz dręczyciel w podstawówce, niszczy pewność siebie i zdolność do rozwijania potencjału przez swą ofiarę, która zamiast inwestować siły psychiczne we własny rozwój-marnotrawi je na odbudowywanie tego co ów dręczyciel zniszczył.
-Kosztami społecznymi dla poszkodowanych są też psychoterapie, leczenie psychiatryczne itd.
Pytasz jaki to procent ? psychologia.net.pl/forum.php
W Polsce 1.600.000 ludzi leczy się psychiatrycznie, a 26% ma zaburzenia neurologiczne.
Z depresją boryka się 1.200.000 polaków, z różnych przyczyn w tym i z powodów środowiskowych czyli nieporządanego kontaktu z toksycznymi ludźmi, więcej tu www.wolnyswiat.pl/
-Łyżka dziegciu zatruwa beczkę miodu-beczka to właśnie zdecydowana większość ludzi, a tą łyżką dziegciu są toksyczni, którzy nie powinni trafić do tej beczki tylko do ścieku.
Usuńmy "dziegieć" i delektujmy się "miodem" czyli społeczeństwem szczęśliwych, radosnych, wolnych od trosk i zmartwień ludzi.
Czy żałować będziesz "dziegcia" ?-czyli tego go gorycz, niesmak, ochydę przynosi ?
-Ja tylko mówię, że aby żyć w zdrowym społeczeństwie, trzeba się pozbyć chorych na umyśle ludzi. I już nigdy więcej nie zobaczysz szaleńców pokroju: Stalina, Hitlera, Polpota, Kim Ir Sena, Mao Tze Tunga, tuska itd. itp. etc. nie będzie zdrajców, sprzedawczyków, targowiczan, zboczeńców na paradach, nożowników w metrze, zamachowców, fanatyków religijnych, wyzyskiwaczy, handlarzy ludźmi, piratów, pijaków, degeneratów, zboczeńców, sadystów, pomyleńców, złodziei (czyniących zło), dręczycieli, umniejszaczy(toksyczni) itd. etc. itp.
zero tolerancji wobec zła.
Jesteśmy istotami biologicznymi o charakterach zdeterminowanych genetyką.
Gdy rozmnarzać się i żyć będą tylko ludzie wartościowi o porządanych, akceptowanych, prawych cechach charakteru-wszelki występek a więc zło, zniknie raz na zawsze razem z wadliwymi genami.
-Dla większej jasności: nie mam nic przeciwko czyjejś orientacji seksualnej i dopuki jest to czyjaś prywatna i dyskretna sprawa - to nie ma problemu.
Zboczeńcami są ci, którzy odczuwają silną potrzebę uzewnętrzniania swoich upodobań i narzucania się innym by na ich wynaturzenie patrzyli.
-Nie mam nic przeciwko ludziom upośledzonym mentalnie, którzy nikomu nie szkodzą jak Downy.
-Nie czuję odrazy do osób o niskiej inteligencji, choć oczywiście powinno się ich sterylizować.
Z drugiej jednak strony byłoby dobrze sterylizować również ludzi skrajnie brzydkich, by brzydoty nie powielać.
I tu dygresja, otóż kastracja/sterylizacja usuwa również instynkt posiadania potomstwa, gdyż ten związany jest z hormonami a więc instynktem w efekcie czego osoba wysterylizowana nie będzie odczuwać straty z powodu nie możności posiadania dzieci.
więcej się nie zmieściło.
10-04-2024 11:31 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Zrozum że wojny wywołują właśnie ci których powiniśmy się pozbyć ze społeczeństwa, to oni dopuszczają się zbrodni na ludzkości (jak bombardowanie) i namawiają innych do ludobujstwa w imię celów politycznych.
Przyczyny wojen są dużo bardziej złożone niż psychika jednostek, nawet tych na szczycie. Wojna nigdy nie sprowadza się do pojedynczych osób.

>Stalin nie eliminował popaprańców (bo sam nim był), tylko wszystkich którzy w jego mniemaniu mogli zagrozić jego panowaniu.
Stalin musiał być taki jaki był, a za nim stało głębokie państwo. Zastał Rosję drewnianą, a zostawił atomową.

>Usuńmy "dziegieć" i delektujmy się "miodem" czyli społeczeństwem szczęśliwych, radosnych, wolnych od trosk i zmartwień ludzi.
Naiwny jest w postrzeganiu ludzkiej natury i świata przyrody. Proponujesz utopię, nic nowego.

>Czy żałować będziesz "dziegcia" ?-czyli tego go gorycz, niesmak, ochydę przynosi ?
>-Ja tylko mówię, że aby żyć w zdrowym społeczeństwie, trzeba się pozbyć chorych na umyśle ludzi. I już nigdy więcej nie zobaczysz szaleńców pokroju: Stalina, Hitlera, Polpota, Kim Ir Sena, Mao Tze Tunga, tuska itd. itp. etc. nie będzie zdrajców, sprzedawczyków, targowiczan, zboczeńców na paradach, nożowników w metrze, zamachowców, fanatyków religijnych, wyzyskiwaczy, handlarzy ludźmi, piratów, pijaków, degeneratów, zboczeńców, sadystów, pomyleńców, złodziei (czyniących zło), dręczycieli, umniejszaczy(toksyczni) itd. etc. itp.
Pamiętaj, że człowiek to zwierzę polityczne, bez względu na ustrój tworzy się układy sił.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Na tym polega wolność myśli, że można sobie rozważać nawet utopijne propozycje rozwiązania realnych problemów i nic złego się nie stanie, a wręcz przeciwnie może się stać coś dobrego gdy mentalność czyli opór ludzki przed niedopuszczeniem do świadomości tego co racjonalne zostanie przełamany i ja to właśnie robię.
-Ja wiem, ja rozumiem, ja zdaję sobie sprawę..
Stalin był gruzinem-nazywał się "Dżugaszwili", był po****cem i sam tworzył to parszywe sadystyczne państwo. Nic nie działo się bez jego wyraźnego rozkazu, nikt nie śmiał zrobić nic bez rozkazu, nakazu i wyraźnego polecnia z "góry".
-Nie jestem naiwny w postrzeganiu natury ludzkiej, lecz przenikliwy gdyż wiem co trzeba zrobić i jak, by parszywców, szkodzących ludziom i cywilizacji nie było-usunąć ich.
Wiem że ludzie są "stadni" i w tym problem, że zamiast myśleć wolą polegać na woli stada i się mu podporządkować.
Dlatego gdy ktoś zakrzyknął:ukrzyżować go !, to gawiedź radośnie temu przyklasnęła zamiast wziąć kamień do ręki i pizdnąć w łeb tego kto to powiedział.
-Ludzie są głupi z natury poprzez uleganie wpływom większości i dlatego demokracja nie działa.
Gdzie dwóch polaków tam trzy zdania - znasz takie powiedzonko, o czym to świadczy ?
Większość to konformiści.. na osobności mowią jedno a głośno drugie by się większości nie narazić.
-To nie jest utopia lecz rozwiązanie problemu, którym jest przypadkowość, bezład, chaos, degrengolada. Porządek musi być a ten zaczyna się od szkoły.
Czy wiesz jakich głupot i ile wciska się dzieciom do głów ? Kto to robi..kto ustala co im wpajać ?
Właśnie te pojeby, które nie mają prawa istnieć a żyją i modyfikują nasze społeczeństwo wykorzystując zasady inżynierii społecznej, której Ty się obawiasz i nią gardzisz..
To są fakty ! NWO (nowy porzadek świata), zielony ład, klimatyzm etc. to wszystko są elementy inżynierii społecznej - nawet reklamy w telewizji, które mówią co kupować, gdzie, jak często itd.
Na jakim świecie żyjesz, że tego nie rozumiesz ?
A Ty i reszta przeciwników moich postulatów mówicie: nie wolno zabijać.. to nie ludzkie i niehumanitarne, no to poczekaj aż oni zmodyfikują społeczeństwa tak, że przejrzysz na oczy.. ale wtedy będzie już za późno.
I kto tu jest naiwny ?.
10-04-2024 17:34 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Na tym polega wolność myśli, że można sobie rozważać nawet utopijne propozycje rozwiązania realnych problemów i nic złego się nie stanie, a wręcz przeciwnie może się stać coś dobrego gdy mentalność czyli opór ludzki przed niedopuszczeniem do świadomości tego co racjonalne zostanie przełamany i ja to właśnie robię.
Racjonalne? Nie znajdziesz we mnie zwolennika.

>-Ja wiem, ja rozumiem, ja zdaję sobie sprawę..
>Stalin był gruzinem-nazywał się "Dżugaszwili", był po****cem i sam tworzył to parszywe sadystyczne państwo. Nic nie działo się bez jego wyraźnego rozkazu, nikt nie śmiał zrobić nic bez rozkazu, nakazu i wyraźnego polecnia z "góry".
Funkcjonowanie państwa, bez względu na ustrój, nie sprowadza się do jednego osobnika.

>-Nie jestem naiwny w postrzeganiu natury ludzkiej, lecz przenikliwy gdyż wiem co trzeba zrobić i jak, by parszywców, szkodzących ludziom i cywilizacji nie było-usunąć ich.
Twoja naiwność to pomijanie faktu dot. wad ludzkiej natury. Jakie są wady ludzkie, których nie usuniesz? Wiesz? Hamerlik też wierzy w utopię, bo ignoruje ludzką naturę, a twierdzi, że ją przeniknął, dokładnie tk jak Ty.

>Wiem że ludzie są "stadni" i w tym problem, że zamiast myśleć wolą polegać na woli stada i się mu podporządkować.
Wola ludu głosem Boga. Dleczego widzisz w tym problem? Umysł zbiorowy tworzy strukturę bezpieczeństwa.

>Dlatego gdy ktoś zakrzyknął:ukrzyżować go !, to gawiedź radośnie temu przyklasnęła zamiast wziąć kamień do ręki i pizdnąć w łeb tego kto to powiedział.
Taka była wola Boga. Musiało się dopełnić. Dzięki temu masz szansę na życie wieczne.

>-Ludzie są głupi z natury poprzez uleganie wpływom większości i dlatego demokracja nie działa.
Działa, tylko Ty generalizujesz zjawisko patologii. Pamiętaj, większość jest normalna.

>Gdzie dwóch polaków tam trzy zdania - znasz takie powiedzonko, o czym to świadczy ?
O polskosci, czego sie stydzisz?

>Większość to konformiści.. na osobności mowią jedno a głośno drugie by się większości nie narazić.
To zalezy z kim rozmawiasz. Z tego co piszeszz, wynika jasno, iz miales/masz do ludzi pecha. Sami wariaci?

>-To nie jest utopia lecz rozwiązanie problemu, którym jest przypadkowość, bezład, chaos, degrengolada. Porządek musi być a ten zaczyna się od szkoły.
I ten porzadek jest. Ty musisz zrozumiec, ze proponujesz utopie, jak wielu prze toba. Ty widzisz bezlad i chaos, a jest porzadek i rownowaga.

>Czy wiesz jakich głupot i ile wciska się dzieciom do głów ? Kto to robi..kto ustala co im wpajać ?
Za edukacje odpowiada ministerstwo edukacji. Uczymy nasze dzieci tego co jest do zycia potrzebne, wyposazamy je w wiedze.

>Właśnie te pojeby, które nie mają prawa istnieć a żyją i modyfikują nasze społeczeństwo wykorzystując zasady inżynierii społecznej, której Ty się obawiasz i nią gardzisz..
Niczym nie gardze, po prostu mnie nie przekonasz. Wymysl cos innego niz utylizacja, w koncu zyjemy w cywilizowanym swiecie.

>To są fakty ! NWO (nowy porzadek świata), zielony ład, klimatyzm etc. to wszystko są elementy inżynierii społecznej - nawet reklamy w telewizji, które mówią co kupować, gdzie, jak często itd.
Wierzysz w teorie spiskowe.

>Na jakim świecie żyjesz, że tego nie rozumiesz ?
Rozumiem swiat takim jaki on jest, bez pudru. Ty natomiast gdybys byl dojrzalszy wiedzial bys, ze tego typu propozycje to utopia.

>A Ty i reszta przeciwników moich postulatów mówicie: nie wolno zabijać.. to nie ludzkie i niehumanitarne,
Czy to Cię dziwi? Proponujesz ludobójstwo i czego wzamian oczekujesz?

>no to poczekaj aż oni zmodyfikują społeczeństwa tak, że przejrzysz na oczy.. ale wtedy będzie już za późno.
Jestes, jak widze, zwolennikiem teorii spiskowych. W pewnym wieku juz nie wypada.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Mnie zarzucasz naiwność i utopijność a sam taki jesteś, różni nas to że ja o tym wiem z Ty nie zdajesz sobie z tego sprawy. Dlatego choć użyłem kilku tysięcy słów, nadal nie rozumiesz w czym rzecz.
Co więcej wierzysz w bajki o "bożej woli i roli zbawiciela".. to dopiero naiwność.
-Przysłów też nie rozumiesz.
Co riposta to nietrafiona i mylna..
Po co miałbym dalej próbować Cię oświecać ?
Ja po\prostu widzę to czego Ty nie dostrzegasz.
---------------------------------
Utopią jest niemal wszystko w co wierzą ludzie:
-w to że z ich podatków powstaną rzeczy ważne i potrzebne, a pieniądze nie zostaną zmarnotrawione.
-w uczciwość i kompetentność polityków, służb (jak policja), urzedników itd.
-w demokrację, której NIE MA.
-w edukację, która jest ułudą i szkodliwą propagandą, produkującą masy pracujące a nie wyksztłaconych ludzi.
-w dobro które się samo obroni.
-w ludzi.. którzy są chciwi, amoralni, samolubni itd. istnieje wyzysk czy nie ?
-w religie które są trucizną zwodzącą ich umysły.
-w "teorie spiskowe" nie rozumiejąc, że jest to zwyczajna polityka o której im nikt nie mówi.
-w rozmycie odpowiedzialności na ogół.
itd. etc.
Po co mam coś jeszcze wymyślać ? Zamień zwroty "źli, durni, głupi, szkodliwi ludzie" na diabły, demony, złe duchy.. czy teraz też będziesz się z nimi układał, bo nie ma ich aż tak wiele ?
11-04-2024 16:18 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Mnie zarzucasz naiwność i utopijność a sam taki jesteś, różni nas to że ja o tym wiem z Ty nie zdajesz sobie z tego sprawy. Dlatego choć użyłem kilku tysięcy słów, nadal nie rozumiesz w czym rzecz.
>Co więcej wierzysz w bajki o "bożej woli i roli zbawiciela".. to dopiero naiwność.
Moja wiara nie czyni mnie naiwnym, tylko silnym. To nie ja lrcz Ty proponujesz krwawą utopię.

>Po co miałbym dalej próbować Cię oświecać ?
Tu nie chodzi o oświecenie, tu chodi o rację, której Ty nie masz.

>Ja po\prostu widzę to czego Ty nie dostrzegasz.
Co widzisz? Pomysł mordowania ludzi to jest to widzenie?

>Utopią jest niemal wszystko w co wierzą ludzie:
Nonsens.

>-w to że z ich podatków powstaną rzeczy ważne i potrzebne, a pieniądze nie zostaną zmarnotrawione.
I powstają. Moje rodzinne Kielce to przykład. W ciągu ponad dekady miasto się przekształciło z ubogiego na nowoczesne. Dzięki podatkom są środki.

>-w uczciwość i kompetentność polityków, służb (jak policja), urzedników itd.
Sprawdź kto realizuje program polityczny zgodnie z zapowiedzią. To nie jest tak, iż nie ma wad, ale pamiętaj, dzisiejsza Polska to już Europa zachodnia (mentalnie i ekonomicznie).

>-w demokrację, której NIE MA.
Są wybory, w których bierze się udział? Jest parlament? Sądy?

>-w edukację, która jest ułudą i szkodliwą propagandą, produkującą masy pracujące a nie wyksztłaconych ludzi.
Bzdura. System edukacji też nie jest idealny, ale w nim chodzi m.in o zasilenie rynku pracy, a nie tworzenie samych filozofów.

>-w dobro które się samo obroni.
Broni sie tak samo jak prawda.

>-w ludzi.. którzy są chciwi, amoralni, samolubni itd. istnieje wyzysk czy nie ?
Wyzysk istnieje, ale ludzie sa rozni, ty generalizujesz patologie w tym problem. Jak Ci juz wyzej pisalem wiekszosc jest normalna.

>-w religie które są trucizną zwodzącą ich umysły.
Religia daje wiare, prawde i nadzieje.

>-w "teorie spiskowe" nie rozumiejąc, że jest to zwyczajna polityka o której im nikt nie mówi.
I pisze to ktoś kto NWO uważa za fakt. Żarty sobie strisz?

>-w rozmycie odpowiedzialności na ogół.
Różne mamy skłonności, jedną z nich jest właśnie to, że w razie czego mówimy o ludziach nie precyzując o kogo chodzi bo tak jest bezpieczniej.

>Po co mam coś jeszcze wymyślać ?
Bo to co proponujesz to błąd.

>Zamień zwroty "źli, durni, głupi, szkodliwi ludzie" na diabły, demony, złe duchy.. czy teraz też będziesz się z nimi układał, bo nie ma ich aż tak wiele ?
Mieszasz porządki. Człowiek, każdy bez wyjątku, ma szansę na życie wieczne w niebie, nawet wtedy gdy czynił zło. Można się nawrócić. Nie myl ludzi z potępionymi, choć i wśród nich są też potępieni ludzie.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Twoja wiara to brednie których wpływowi uległeś pewnie dawno temu i uznałeś je za "prawdę" gdyż jak to dziecko uwierzyłeś w prawdziwość tego co Ci wpojono. Ja jestem ateistą/racjonalistą/logikiem a nie naiwniakiem, wierzącym w "bóstwo na chmurce" grożące palcem..który za dobre wynagradza a za złe karze.
-O religii to w innym dziale mogę Cię "zgasić".
O tym kto ma rację decydują fakty a nie czyjeś widzi mi się.
>Co widzisz ?
No właśnie to czego Ty nie widzisz kurde.. Mordowanie wadliwych to nie "widzenie" lecz rozwiązanie problemu, podawałem przykłady, porównania, paralere, odniesienia i co ?
Nic.. bo Twój bogobojny umysł nie myśli logicznie lecz emocjonalnie i nie jest w stanie przekroczyć mentalnego pastucha wyznaczonego Ci przez tą właśnie religię "nie zabijaj".
-Zabijaj tych, którzy niszczą świat i ludzi, by istniał świat i ludzie a nie to co teraz jest.
>I powstają.
To sobie sprawdź ile to kosztowalo i ile wzięli do kieszeni wszyscy ci, którzy przy tym korycie się nażerli do syta, to może otrzeźwiejesz.
-Sprawdź kim z zawodu są posłowie, radni, wójtowie etc. i jakie mają kompetencje by doradzać i tworzyć prawo.
Wybory uważasz za demokrację ? Naiwność do kwadratu ! Parlament-czy oni wykonują woe ludu czy swoich partii politycznych ?
Sądy, policja.. obejrzyj sobie program "Sprawa dla reportera, Państwo w państwie" i filmiki na "youtube"- o policji właśnie, żeby Ci klapki z oczu spadły.
-System edukacji to PORAŻKA-produkują IDIOTÓW a nie myślących ludzi, Zakuć/Zdać/Zapomnieć, na tym to polega.
Dobro samo się broni ?.. szkoda że nie mogłeś tego powiedzieć tym wszystkim pomordowanym w Treblince, Dachau, czy sowieckich łagrach, spalonym na stosach za poglądy, torturowanym za myślenie, nabijanym na pal i zwyczajnie zabijanym bo się komuś nie spodobali.
Indianom obu ameryk, murzynom itd. im powiedz że "dobro się samo broni".
>...większość jest normalna
No właśnie tego nie widzisz. Bo "norma" to nie domena większości lecz standardów.

Nie rozumiesz porównań i przenośni a te przecież odwołują się do prawej półkuli mózgu, stąd wniosek że tej prawie nie używasz (świadomie)-niestety.
-Patologia jest źródłem i problemem samym w sobie a mój postulat jest rozwiązaniem-wyeliminować patologię wraz z ich genami.
Religię również wykreowała ta patologia dawno temu, by mieć zabezpieczenie przed jej usunięciem.
(Żeby Ci to wszystko po kolei szczegółowo wyjaśnić {a bez tego się nie obędzie} musiałbym mówić/pisać bez przerwy aż do przyszłej środy - tyle tu jest odrębnych tematów)
-Błędem jest właśnie uważać że "jakoś to będzie i samo się ułoży" - tak właśnie upadały cywilizacje.
Nie.. to Ty masz pomieszane w głowie z powodu zatrucia religijnym bełkotem - bez urazy.
Wierzysz w niebo, piekło, czyściec, świętych obcowanie, żywot wieczny i w co jeszcze.. krasnala chałabałę ?
Nie ma żadnej kary ani nagrody za "dobre życie", ludzka moralność jest wyłącznie ludzką sprawą i kończy się tu na ziemi.
Gdzie się podziały dinozaury-potwory o wielkich paszczach pożerające wszystko..?..trafiły do piekła na wieczną mękę ? Wieczną (czyli nieskończenie długą) za stosunkowo krótkie życie ? A co takiego złego zrobiły, zjadając żywcem swoje ofiary ? Przecież Bóg ich takimi stworzył..czyż nie ?
-Nawet kler w te bajdy nie wierzy w przeciwnym razie nie byłoby pogromów innowierców, inkwizycji, wojen religijnych, tortur za poglądy-nawet te naukowe, których kościół nie akceptował (!), pedofilii księży itp.
Czy Twoja naiwność ma jakieś granice ?
-NWO.. zanim wyśmiejesz cokolwiek.. poczytaj..lub posłuchaj bo nawet Morawiecki w sejmie o tym mówił. Nowy Porządek Świata, co w tym jest zabawnego i nie pojętego ?

(Zamień liczbę mnogą na pojedynczą)
Nichilizm jest nieunikniony także z perspektywy mitologii hinduskiej, która twierdzi że żyjemy w epoce zwanej: "Kalijugą".
12-04-2024 12:52 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Twoja wiara to brednie których wpływowi uległeś pewnie dawno temu i uznałeś je za "prawdę" gdyż jak to dziecko uwierzyłeś w prawdziwość tego co Ci wpojono.
Moja wiara ukształtowała się pod wpływem doświadczeń życiowych. Jako małolat nie byłem w pełni świadomy tego w co wierzę, wierzyłem bo mnie tak nauczono. Natomiast jako dorosły człowiek zacząłem wątpić, zadawać pytania, szukać, analizować, i doszedłem do w niosku, że wiara to mechanizm obronny, który ma pozwolić radzić sobie ze strachem przed śmiercią. Zrozumiałem, że nie ma Boga, a religia to system kontroli umysłów, któremu ludzie poddają się dobrowolnie. Doszedłem nawet do tego jak powstaje "złudzenie boga". Tworzy go umysł zbiorowy. I tak się moje sprawy potoczyły, że upadłem. Wstałem dzięki Bogu właśnie. Ilość i intensywności doświadczeń przez które przeszedłem, spowodowała, iż nawróciłem się i ponownie wierzę, tylko teraz już świadomie. Modliłem się i przyszły odpowiedzi, prosiłem i było mi dane. Byłem w dupie i było czarno, a po zwróceniu się do Boga wyszedłem na prostą.

>Mordowanie wadliwych to nie "widzenie" lecz rozwiązanie problemu, podawałem przykłady, porównania, paralere, odniesienia i co ?
Nie ważne co podawałeś, ważne to co chciałbyś by zaistniało. Od kiedy mordowanie to rozwiązanie problemów? Zadałem Ci pytanie, na które świadomie nie odpowidasz, a które dotyczy tych ludzkich wad, które posiada każdy, i czego nie jesteś wstanie usunąć swoim pomysłem. Odpowiesz na to pytanie?

>Zabijaj tych, którzy niszczą świat i ludzi, by istniał świat i ludzie a nie to co teraz jest.
Ile Ty z tego co teraz rozumiesz? Ty widzisz chaos, bezład, tak wyżej napisałeś, a jest porządek i równowaga. Czy każdy prowadzi wojnę z każdym, czy jednak istnieje społeczny konsensus?

>Patologia jest źródłem i problemem samym w sobie a mój postulat jest rozwiązaniem-wyeliminować patologię wraz z ich genami.
Patologia to margines, któremu Ty nadajesz wymiar globalny. Co proponujesz w walce z patologią? Mord. Dlatego Twój pomysł nie przejdzie, bowiem nikt nie potraktuje Twoich postulatów za racjonalne, gdyż są one irracjonalne.

>-NWO.. zanim wyśmiejesz cokolwiek.. poczytaj..lub posłuchaj bo nawet Morawiecki w sejmie o tym mówił. Nowy Porządek Świata, co w tym jest zabawnego i nie pojętego ?
Ty nie rozumiesz mechanizmów rządzących światem, i tkwisz w teoriach spiskowych. Nowy porządek świata wyłania się co jakiś czas, w zależności od zmian w układzie sił globalnych. Bush i Gorbaczow użyli słów NWO na określenie końca układu bipolarnego, czyli dwubiegunowego, który od ponad trzydziestu lat transformuje się w układ policentryczny, czyli wielobiegunowy.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Wiara to nie wiedza.. wierzysz w pewien system przekonań, które ktoś wymyślił a Ty zaakceptowałeś, gdyż miałeś taką potrzebę i byłeś psychicznie na to podatny.
Strach przed śmiercią jest irracjonalny, nie ma sensu bać się niebytu. Czy telewizor "boi się", że ktoś go wyłączy i już nigdy nie włączy ?
-Śmierć rozwiązuje wszystkie problemy, które tworzy ten/ta za nie odpowiedzialny.
Ja wiem że "dzieci kościoła" lubują się w kalekach i cierpiących ale ja chcę by cierpienia było jak najmniej a świat (także ten wewnętrzny) jak najlepszym miejscem.
Czy zainteresowałeś się tematem dzieci z rodzin dysfunkcyjnych: DDD, DDA ? -poczytaj sobie.
-Ile z tego rozumiem.
Dość by wiedzieć, jak wyglądałby świat bez tych którzy ten świat niszczą, nie chodzi tylko o zewnętrzność ale i (albo przedewszystkim) tą wewnętrzną stronę czyli psychikę pokrzywdzonych, którzy już nigdy nie będą w stanie zapomnieć traumy, nadrobić straconych lat, ani przeżyć właściwie utraconego dzieciństwa.
Przeczytaj ze zrozumieniem SWOJE WŁASNE motto..przecież to jest esencja moich postulatów !
Rozumiałbyś to gdybyś temat o toksycznych rodzicach/ludziach wystarczająco poznał.
-Nie wszystkich trzeba zabić, tylko najgorszych, nie wszystkich trzeba wysterylizować tylko niezdolnych do bycia rodzicem.
NWO właśnie powstaje w europie a Tobie się wydaje, że nic się właściwie nie dzieje.. bo to nie jest "uderzenie atomowe" lecz "gotowanie żaby", poto właśnie byś się nie zorientował co się święci.
Super państwo, multikulturalizm, gender, klimatyzm, codex alimentarius, armia europejska.. to są wszystko elementy tworzenia Nowego Porządku Świata.
Patologia jest marginesem ale i tą "łyżką dziegciu", która wystarczy by zepsuć całą beczkę.
Powiem tak syty nie zrozumie głodnego.. gdybyś doświadczył na sobie oddziaływania tych podludzi.. inaczej byś gadał.
-Kto przestrzega dekalogu ?
Po co wciąż tworzy się i rozbudowuje kolejne przepisy prawa ?
Dlaczego przestępczość nie zanika a wzrasta ?
Czemu chorób cywilizacyjnych i zakaźnych przybywa ?
Dlaczego cierpienie wywołane ludzką głupotą dotąd nie znikło ?
Czemu każde kolejne pokolenie zamiast mądrzeć - głupieje ? Spada IQ.
Czemu wciąż wybuchają kolejne wojny a na granicach buduje się zasieki ???
Dlaczego biedni biednieją a bogaci się bogacą ?
Gdzie jest w tym "boży plan" ?
-Jak racjonalne rozwiązanie może przejść w świecie zdominowanym przez idiotów biegunowo odległych od racjonalizmu ?
Kretyni mieliby sami wydać na siebie wyrok ?
Dlaczego postęp nie oznacza postępu a jedynie "nowszy model" ?
Czemu dobry przykład nie działa ?
Odpowiedz po kolei na te pytania.
Ludzkość zacznie postępować racjonalnie dopiero wówczas, gdy wyczerpie już wszystkie inne możliwości.
13-04-2024 12:39 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>-Nie wszystkich trzeba zabić, tylko najgorszych, nie wszystkich trzeba wysterylizować tylko niezdolnych do bycia rodzicem.
Kto ma o tym decydować?

>Kto przestrzega dekalogu ?
Wierzący.

>Po co wciąż tworzy się i rozbudowuje kolejne przepisy prawa ?
By je dopasować do okoliczności.

>Dlaczego przestępczość nie zanika a wzrasta ?
Zależy gdzie. Rozwój ekonomiczny ma to do siebie, iż tworzy różnice. Każdy kraj natomiast radzi sobie z tym na swój sposób.

>Czemu chorób cywilizacyjnych i zakaźnych przybywa ?
Bo zasiedlamy coraz to nowe obszary.

>Dlaczego cierpienie wywołane ludzką głupotą dotąd nie znikło ?
Nie tylko głupota jest przyczyną cierpienia.

>Czemu każde kolejne pokolenie zamiast mądrzeć - głupieje ? Spada IQ.
Głowa do góry, każda tendencja może się odwrócić.

>Czemu wciąż wybuchają kolejne wojny a na granicach buduje się zasieki ???
Geopolityka.

>Dlaczego biedni biednieją a bogaci się bogacą ?
Nieprawda. Wschód i globalne południe stopniowo podnoszą standart swojego życia.

>Gdzie jest w tym "boży plan" ?
Jest ukryty. Zbawienie czeka na każdego.

>-Jak racjonalne rozwiązanie może przejść w świecie zdominowanym przez idiotów biegunowo odległych od racjonalizmu ?
Świat wcale taki nie jest. Ty generalizujesz patologię, co zasłania Ci możliwość obiektywnego ujmowania sprawy.

>Kretyni mieliby sami wydać na siebie wyrok ?
Nie ma potrzeby wydawac wyrokow na kogokolwiek, tylko dlatego, ze ktos jest kretynem.

>Dlaczego postęp nie oznacza postępu a jedynie "nowszy model" ?
Ewoluujemy. Kazda kolejna rewolucja jest tego dowodem. Dzis to rewolucja cyfrowa.

>Czemu dobry przykład nie działa ?
Dziala. Rozejrzyj sie wokol siebie. Czy kazdy prowadzi wojne z kazdym, czy jednak gore bierze dyplomacja? I o to powinnismy dbac.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Subiektywność postrzegania zmienia osąd wielu rzeczy.
>Kto ma decydować ?
Powiedzmy instytut inżynierii społecznej.
Wprowadzamy karę śmierci i obowiązkowe badania psychiatryczne, psychologiczne i behawioralne oraz genetyczne dla każdego i w czym problem ?
Głupki, durnie i pomyleńcy zostaną za etykietowani i już nie zostaną urzędnikami, posłami, radnymi itd. będzie lepiej czy nie ?
Osoby z wadami genetycznymi oraz psychicznymi zostałyby wysterylizowane i owe wady nie zostaną dalej przekazane, a "czubki" nie będą mieć kim pomiatać.
-Czyżbyś wogóle nie słyszał o "rodzicach" którzy martretowali, gwałcili bądź na to zezwalali swoje malutkie dzieci ? Nic nie słyszałeś ?? Bo ja tak.
Są tacy którzy NIGDY nie powinni się rozmnażać ani mieć pod opieką bezbronne dziecko - bo nie są do tego mentalnie zdolni !
Czytałeś o rodzinach dysfunkcyjnych jak sugerowałem ?
-Prawo mówi "nie krzywdź" i normalny człowiek powinien to rozumieć w tak szerokim zakresie jak to tylko możliwe. A że mamy społeczeństwo nie normalne, to trzeba wciąż mnożyć zbędne przepisy.
Umysły normalne domagają się normalności a nie normalne nienormalności.
Większość NIE JEST NORMALNA.. demokratyczna większość mówi: wybierzmy tuska na wodza.. jest lepiej ?
Zadając te pytania spodziewałem się odpowiedzi rozbudowanych o przyczynowość mentalną tych zjawisk. Sądząc że siegnięsz po refleksyjny sposób ich zanalizowania.
14-04-2024 12:29 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Kto ma decydować ?
>Powiedzmy instytut inżynierii społecznej.
Kto ma go tworzyć?

>Wprowadzamy karę śmierci i obowiązkowe badania psychiatryczne, psychologiczne i behawioralne oraz genetyczne dla każdego i w czym problem ?
W Twoim podejściu do społeczeństwa.

>Głupki, durnie i pomyleńcy zostaną za etykietowani i już nie zostaną urzędnikami, posłami, radnymi itd. będzie lepiej czy nie ?
Wyolbrzymiasz skale problemu.

>Prawo mówi "nie krzywdź" i normalny człowiek powinien to rozumieć w tak szerokim zakresie jak to tylko możliwe.
Zdajesz sobie sprawę ile jest powodów krzywdy? Jak bardzo jest to rozległa materia? Można skrzywdzić kogoś ratując innego. Nie da się wyeliminować krzywdy. Żyjesz utopią, która nigdy nie zaistnieje.

>Zadając te pytania spodziewałem się odpowiedzi rozbudowanych o przyczynowość mentalną tych zjawisk. Sądząc że siegnięsz po refleksyjny sposób ich zanalizowania.
Wybacz, ale nie mam zamiaru się produkować, ponieważ poruszona przez Ciebie kwestia nie wymaga w mojej ocenie poszerzonej rozmowy, bo sprawa jest prosta i krótka. Ty chcesz utopii.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Zdaję sobie sprawę z tego, że pasuje Ci obecny system i nie chcesz niczego zmieniać-tylko trwać.
14-04-2024 13:20 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Zdaję sobie sprawę z tego, że pasuje Ci obecny system i nie chcesz niczego zmieniać-tylko trwać.
Myślę, że obydwaj inaczej rozumiemy czym jest system. To, że jestm przeciwnikiem Twojego pomysłu, nie oznaca, iż uważam, że wszystko funkcjonuje w sposób którego nie należy reformować. Jestem za zaostrzeniem przepisów drogowych. Wprowadzenie za PiSu nowego taryfikatora uważam za krok w dobrą stronę. Jestem za jego zaostrzeniem. Jestem za powrotem do kary śmierci, ale tylko w tych przypadkach, które są skrajnym barbarzyństwem i bestialstwem. Ponadto uważam, iż w Polsce powinniśmy wprowadzić JOW-y i system prezydencki.

Ty generalizujesz poruszany przez siebie problem do rozmiarów globalnych. I globalnie patrzysz, co wg mnie jest brakiem realizmu. Świat to nie jest jedno społeczeństwo, tylko ich zbiór.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
14-04-2024 13:27 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Zdaję sobie sprawę z tego, że pasuje Ci obecny system i nie chcesz niczego zmieniać-tylko trwać.

100% cytat z Hamerlika
Jeśli ktoś krytykuje ideę jawności mienia, to znaczy że jest miłośnikiem obecnego systemu

I to zastępuje odpowiedź na pytania.

Przyłączam się do pytania, kto ma tworzyć ten "instytut" kto ma go finansować, jak wyeliminujesz wpływ sponsorów na jego pracę?

To są pytania przez Ciebie sprowokowane. I niestety nie spodziewam się odpowiedzi

Bywał na tym forum pewien Olson, który przekonywał, że lepszym od demokracji ustrojem jest "mądra dyktatura" w podobnym stylu (i w Twoim stylu zmyślał mi narodowość, tyle, że niemiecką)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>źli ludzie
To także głupcy, pomyleńcy opętani szaloną ideologią jak lewackie oszołomy, które chcą za wszelką cenę rządzić ludźmi a nie im służyć rządzeniem, czego efektem jest np. urzędnik który wydaje decyzję o wycince przydrożnych drzew, wraz z okoliczną zielenią by następnie w tym miejscu nakazać wykopanie głębokiego kanciastego i wyłożonego betonem rowu a obok ścieżki rowerowej (ze względów czysto ideologicznych) bo rowerzystów jadących tą drogą... brak.
Takich urzędników powinno się powiesić a ich majątek zlicytować na poczet odwrócenia szkód.
-Ludziom się wydaje że mamy demokrację bo raz na kilka lat postawią "krzyżyk" przy nazwisku kogoś kto się dostał na jakąś listę. Ludzie to głupcy niestety.
A ci którzy kandydują w większości nie są ludźmi kompetentnymi w sensie racjonalnym, którzy mają na uwadze dobro ogółu lecz własne, dotyczące osobistych ambicji i posiadania władzy.
Gdyby eliminowano z życia takich pasożytów, nie mielibyśmy doczynienia z absurdami, malwersacjami, łapuwkarstwem, niszczeniem przyrody dla zysku (w.w przykładzie ktoś przecież wygrał przetarg na realizację prac, zabrał drewno, zarobił na "betonozie", a wszystko ze szkodą dla społeczeństwa), bo co zyskujemy na utracie zieleni i zabetonowaniu wszystkiego ???
-Za to wszystko płaci podatnik, nieświadom tego że z jego pieniedzy finansuje się czyjeś wzbogacenie się zamiast inwestycji pożytku wspólnego.
Za te same pieniądze dałoby się wyremontować kilkadziesiąt razy dłuższy odcinek drogi bez niszczenia przyrody - i są tego chwalebne przykłady w naszym kraju-niestety jednostkowe.
-Nie byłoby szkodliwych, kłamliwych i fałszywych polityków bo nie mieliby się z kogo "wyląc".
A wraz znimi szkodliwej polityki zagranicznej - jak wciąganie Polski w cudze wojny, niszczenie rodzimego przemysłu poprzez realizowanie dyrekty UE o redukcji "śladu węglowego".
Źli podli ludzie odpowiadają za zjawisko "fali" w wojsku, szkole itd. i zamiast wsparcia i miłości bliźniego mamy poniżenie, upodlenie i pogardę.
Co również na tym forum jest obecne.
-Proponuję oczyszczenie, katharsis, by zło nie kiełkowało a zostało zduszone, wytrzebione, wypielone i wyrwane ze społeczeństwa w samym zarodku.
Nie da się tego zrobić "dobrym słowem"-nawet Jezus powiedział: "Nie przynoszę wam pokoju lecz miecz".
09-04-2024 18:26 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
>>źli ludzie
>To także głupcy, pomyleńcy opętani szaloną ideologią ...
.... naprawy rodzaju ludzkiego metodą Mengelego
Na prawo do pracy na lewo do gazu

On też czuł się bogiem jak twoi ideolodzy

(I też niczego nie uzasadniał)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-04-2024 11:46 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Proponuję oczyszczenie, katharsis, by zło nie kiełkowało a zostało zduszone, wytrzebione, wypielone i wyrwane ze społeczeństwa w samym zarodku.
Pamiętaj, że każdy człowiek może się zmienić. Twoja utopia, jak każda, pomija realia życia, pomija prawdziwą naturę człowieka, m.in. polityczność. Nie bierzesz też pod uwagę czynnika przyrody, z którą to człowiek musi się zmagać. Zło pochodzi z różnych źródeł, np. z sił piekielnych (szatan, diabły i demony), ze świata przyrody (pożary, ludojady) i natury człowieka (gniew, przemoc).

Świat to nie jest miejsce idealne, to jest w niebie. Doceń to jak jest, bo jutro może być wojna.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Pamiętaj, że każdy człowiek może się zmienić.
Może ale tego nie robi i nie zrobi..
Powiedz to rodzicom dziecka, które popełniło samobójstwo, bo jakiś sku*wiel mu/jej dokuczał tak, że dzieciak postanowił się zabić.
I ten gnój żyje dalej i NIC mu się nie stało.. bo przecież "nic nie zrobił".
-Żyjesz chyba w świecie idealistycznych wyobrażeń, zupełnie pomijając to co robią te ludzkie śmieci.

Czy myślisz jak dziecko, które gdy zasłoni oczy to sądzi, że go nie widać ?
W ten sposób problemy nie znikają-lecz rosną.
Ja też kiedyś wierzyłem w ideały, bo wychowałem się na wyidealizowanej fikcyjnej rzeczywistości, sęk w tym że to fikcja, która zaburza postrzeganie prawdy o świecie i człowieku.
>z sił piekielnych
Co Ty pitolisz ? Myslisz że "diabeł" komuś każe być mendą i świnią ? Chyba za duży jesteś by wciąż wierzyć w takie kocopoły.
-A nawet zakładając taką właśnie hipotetyczną realność to co.. sługę szatana chcesz po główce pogłaskać, prosząc żeby nie był złym człowiekiem ???

Ja wybrał źle to musi ponieść konsekwencje i zginąć by więcej nie szkodzić !
Twardym trzeba być a nie "miętkim".
Jezus powiedział abyśmy byli jasno określeni, albo "na tak" albo "na nie".
Znam biblię i wiele religijnych koncepcji.. nie rozmawiasz z laikiem.
Nawrócenia zdarzają się tylko na filmach.. a zresztą co komu po nawróceniu takiego Stalina ???, gdy już wymordował miliony, zagłodził setki tysięcy i zniszczył narody negatywnie je selekcjonując ?
Pomyśl jak wyglądała by Polska i jakie moglibyśmy mieć społeczeństwo, gdyby te pojeby nie wymordowały naszych elit oficerskich, naukowych i pozostałych..?
Czyje geny przetrwały te "czystki" ? Tych którzy byli gorsi, głupsi, bardziej ulegli, naiwni itd. Tego chcesz ?
10-04-2024 16:29 
 Ocena-1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Powiedz to rodzicom dziecka, które popełniło samobójstwo, bo jakiś sku*wiel mu/jej dokuczał tak, że dzieciak postanowił się zabić.
>I ten gnój żyje dalej i NIC mu się nie stało.. bo przecież "nic nie zrobił".

I ten "gnój" wg ciebie powinien zostać zabity?
Nigdy w dzieciństwie nikomu nie dokuczałeś?

>Nawrócenia zdarzają się tylko na filmach..
Za rzucanie ogryzkiem w przechodniów kara śmieci? (sic!)

Jedynym twoim kontrargumentem przeciwko argumentowi o możliwe sądowej pomyłce, było to, że Komenda był człowiekiem bezwartościowym wg ciebie - boga



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-04-2024 17:40 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Pamiętaj, że każdy człowiek może się zmienić.
>Może ale tego nie robi i nie zrobi..
Ludzie to robili robią i będą robić, np. religia w tym pomaga.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>..religia w tym pomaga.
Aha.. to poproś pojebów, żeby się nawrócili zamiast być pojebami.
Za długo siedziałeś na katechezie.
Piszesz że takie (jak mój) pomysły są podszeptem "szatana" (bo w niego wierzysz, czyli w anty-boga o równej do niego mocy-ale to temat oddzielny).
A nie przyszło Ci do głowy (wiem że nie) że może być odwrotnie i właśnie "szatan" Tobie każe się takimi pomysłami brzydzić, bo wtedy jego ziemscy żołnierze zostaliby unicestwieni i straciłby władzę na ziemi ?
Jak "zły duch" miałby rządzić ziemią gdyby nie miał fizycznych rąk i nóg w postaci tych, którzy mu służą ? Dlaczego Twój argument miałby być mocniejszy niż mój ?




11-04-2024 16:34 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>..religia w tym pomaga.
>Aha.. to poproś pojebów, żeby się nawrócili zamiast być pojebami.
To sprawa sumienia każdego z nas. Nie można sila nawracać. To wybór.

>Za długo siedziałeś na katechezie.
Nie wstydze sie udzialu w katechezie, i nie wstydze sie swojej wiary.

>Piszesz że takie (jak mój) pomysły są podszeptem "szatana" (bo w niego wierzysz, czyli w anty-boga o równej do niego mocy-ale to temat oddzielny).
A czym ten Twoj pomysl jest jesli nie zlem?

>A nie przyszło Ci do głowy (wiem że nie) że może być odwrotnie i właśnie "szatan" Tobie każe się takimi pomysłami brzydzić, bo wtedy jego ziemscy żołnierze zostaliby unicestwieni i straciłby władzę na ziemi ?
Który z nas głosi, iż mord jest rozwiązaniem problemów świata?

>Jak "zły duch" miałby rządzić ziemią gdyby nie miał fizycznych rąk i nóg w postaci tych, którzy mu służą ?
Zly duch nie rzadiz.

>Dlaczego Twój argument miałby być mocniejszy niż mój ?
Tu chodzi o nazwanie rzeczy po imieniu. Nie tylko ja zwracam Ci uwagę, że masz na myśli zbrodnie, co jest sprzeczne z prawem, kulturą, obyczajem i zdrowym rozsądkiem.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Zabić tych którzy czynią zło=sprawić by kwitło dobro.
Gdy pozbędziesz się prowodyrów,chamów, łajdaków, popaprańców z szeregów wojska..automatycznie zło jakim jest fala zniknie..proste ?
Gdy znika zły przykład (wraz z nosicielem) demoralizacja pozostałych zatrzymuje się.
Sumienie masz Ty ale nie mają go (czyli zasad moralnych) istoty tylko z wyglądu podobne do człowieka a będące łajdakami.
Nie wstydzisz się swojej wiary ale powinieneś swej najwności.
>Który z nas głosi..
Odrwacasz logikę (kota ogonem)
-Zły nie rządzi.. aha.. bóg jest wielki ale większy jest ten, który go stworzył.. to pokaż gdzie mogę zobaczyć "boże dzieła i rządy" ?
Jeśli popapraniec z maczetą atakuje tłum to kto tu rządzi.. "dobry bóg" czy wariat ?
>Nie tylko ja zwracam..uwagę.
No.. a ja staram się otworzyć oczy tym, którzy mając je mocno przymknięte zwracają mi uwagę.
Odpowiedz wystarczająco wyczerpująco (co najmniej w 100 słowach): dlaczego bronisz życia tych, którzy zasługują na śmierć ?
Zamachowca z bombą, pedofila/gwałcącego niemowlęta/ szaleńca wjeżdzającego w tłum ciężarówką, pomyleńca oblewającego kobiecie twarz kwasem, sadystę czerpiącego przyjemność z czyjegoś cierpienia, dręczyciela, zwyrodnialca, fanatyka religijnego..uważającego ze innowierców trzeba zabić (allahu akbar !), sadystę wobec zwierząt (dopiero co był przypadek pokazany w telewizji), seryjnego zabójcy (wariata z karabinem walącego do dzieci w szkole), wariatów/szaleńców groźnych dla otoczenia, i wszystkich tych których cechy opisano w piśmie podanym do lektury. No dlaczego ?
Czyżbyś był tak zaślepiony swoją "wiarą" w wielkiego i szlachetnego ducha, że tego wszystkiego nie widzisz ?!
Czemu nie rozumiesz że pozbywając się tych szumowin z życia, RATUJEMY KURDE ŻYCIE, dobrostan ludzi i zwierząt oraz cywilizację ???
Dlaczego wybierasz rolę ślepca prowadzonego przez ślepych..?
Czemu nie ufasz "Bogu", który powiedział:jeśli twoja ręka jest źródłem zgorszenia-odrąb ją, albowiem lepiej ci będzie być jednorękim niźli całym popaść w potępienie.
Gdzie Twoja "wiara", jak się ona przejawia.. w co wierzysz ?
11-04-2024 18:44 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
>Zabić tych którzy czynią zło=sprawić by kwitło dobro.

1 Zabić = czynić zło
2 Argument sądowej pomyłki - ucieczka
(a Ty nawet jesteś przeciwko sądzeniu winnych !!!!)

>Gdy pozbędziesz się prowodyrów,chamów, łajdaków, popaprańców z szeregów wojska..automatycznie zło jakim jest fala zniknie..proste ?

"pozbędziesz" czyli.... ? zabijesz?
Nie ma już w wojsku fali

>Gdy znika zły przykład (wraz z nosicielem) demoralizacja pozostałych zatrzymuje się.
Doprawdy????
Dawno temu karano kieszonkowców publicznym obcinaniem rąk. W tłumie gapiów grasowali kieszonkowcy (J. Tazbir)

Sugerowałeś zabijania dzieci, które dokuczają innym dzieciom
Pytałem, czy w dzieciństwie nikomu nie dokuczałeś
UCIECZKA

>Odpowiedz wystarczająco wyczerpująco
Odpowiedz wystarczająco wyczerpująco

>(co najmniej w 100 słowach): dlaczego bronisz życia tych, którzy zasługują na śmierć ?
Odpowiedz wystarczająco wyczerpująco, kto wg ciebie zasługuje na śmierć?
Czy czujesz się bogiem, żeby decydować kto zasługuje na śmierć?
Komenda wg Ciebie zasługiwał na śmierć, choć nie popełnił żadnej zbrodni

Zabrakło argumentów?

>sadystę wobec zwierząt (dopiero co był przypadek pokazany w telewizji),
Należy zabić?
Kierowcę, który przekroczył prędkość też?

Ilu ludzi chcesz zabić?

Nie spodziewam się odpowiedzi, nie stać cię intelektualnie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Ignorowanie typa, który myli atakowanie z konstruktywną rozmową nie jest ucieczką lecz ignorowaniem natręta.
Po twoim sposobie "argumentowania" wiem z pewnością, że nie jesteś w pełni zrównoważony psychicznie, jednym słowem - wariat.
12-04-2024 12:06 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Ignorowanie typa, który myli atakowanie z konstruktywną rozmową nie jest ucieczką lecz ignorowaniem natręta.
>Po twoim sposobie "argumentowania" wiem z pewnością, że nie jesteś w pełni zrównoważony psychicznie, jednym słowem - wariat.

Cóż, znów udowodniłeś dwie rzeczy
1 Moje pytania Cię intelektualnie przerastają
2 Twoja idea kary śmierci za niemal wszystko nie broni się argumentoma

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
1 Jak zwykle bredzisz od rzeczy.
2 Nie rozumiesz o czym mówię, bo rozumiesz to co chcesz rozumieć patrząc przez swój pryzmat, który nie pozwala ci zobaczyć tego o czym piszę.
Nie da się rozmawiać z kimś, kto ma odpowiedź zanim usłyszy pytanie, mało podałem argumentów ?
-Nie rozumiesz nawet swojego motta.
Ja sprzeciwiam się dyktaturze popaprańców, ty wolisz być łańcuchowym burkiem.
12-04-2024 15:41 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>1 Jak zwykle bredzisz od rzeczy.
>2 Nie rozumiesz o czym mówię, bo rozumiesz to co chcesz rozumieć patrząc przez swój pryzmat, który nie pozwala ci zobaczyć tego o czym piszę.
>Nie da się rozmawiać z kimś, kto ma odpowiedź zanim usłyszy pytanie, mało podałem argumentów ?
>-Nie rozumiesz nawet swojego motta.
>Ja sprzeciwiam się dyktaturze popaprańców, ty wolisz być łańcuchowym burkiem.

Skup się na argumentach i pytaniach, zamiast na mnie

Czym uzasadnisz wykonanie wyroku śmierci na kim takim jak Komenda?
Czym uzasadnisz karanie śmiercią dzieci za dokuczanie w szkole?
Sam nigdy nikomu nie dokuczałeś?
Czym uzasadnisz to, że każdy ma sam wymierzać sprawiedliwość, bez sądów?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Nie bredź człowieku..kurde..płaci ci ktoś za to ?
Zostaw tego Komendę w spokoju i tak chłopina sam wykitował-o nim już napisałem.
A mnie nie wpychaj słów których nie wypowiedziałem.
Nikomu nie dokuczałem.
Na dzikim zachodzie to rewolwer wyznaczał kto ma rację, a ja (pewnie nie pamiętasz) przekonywałem Hamerlika, że "pistolet dla każdego" to zły pomysł, więc nie popieram samosądów.
Wyjaśniłem też już jak wyobrażam sobie rozwiązanie kwestii tej selekcji.
Reszta to kwestia systemowego zarządzenia, która nie jest częścia tych rozwarzań.
12-04-2024 17:40 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
>Nie bredź człowieku..kurde..płaci ci ktoś za to ?

Czym uzasadnisz wykonanie wyroku śmierci na kim takim jak Komenda?
Czym uzasadnisz karanie śmiercią dzieci za dokuczanie w szkole?
Sam nigdy nikomu nie dokuczałeś?
Czym uzasadnisz to, że każdy ma sam wymierzać sprawiedliwość, bez sądów?

>Zostaw tego Komendę w spokoju
Ani myślę
To Twoja ucieczka od argumentu przeciwko karze głównej, w dodatku określiłeś go człowiekiem bez wartości

Kto Ci dał prawo do określania wartości innych ludzi?

>Nikomu nie dokuczałem.

Kanonizują Cię!
jesteś jedynym

>Na dzikim zachodzie to rewolwer wyznaczał kto ma rację, a ja (pewnie nie pamiętasz) przekonywałem Hamerlika, że "pistolet dla każdego" to zły pomysł, więc nie popieram samosądów.
I to jest odpowiedź. (Cieszę się z jednakowych wniosków)

>Wyjaśniłem też już jak wyobrażam sobie rozwiązanie kwestii tej selekcji.
A ja dopytuję o szczegóły

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Przekręcanie cudzych słów oraz powtarzanie pytań na które otrzymałeś odpowiedź świadczy o natręctwie maniakalnym - to cecha szczególna szkodników do odstrzału.
Ty sam wartościujesz ludzi oceniając ich według własnego uznania, jednych nazywasz "nazistowskim gównem" a innych "kurwą" lub jeszcze inaczej - ja tak nie robię.
Uzasadnieniem wyroku śmierci jest działanie machiny selekcjonującej pozytywnie i dotyczyło by to absolutnie wszystkich od górnika po naczelnego kierownika.
Komenda nie zostałby nawet postawiony w stan oskarżenia bo owa machina działała by sprawnie, nie będąc skażona członkami fałszującymi dowody, lekceważącymi zeznania świadków itp.
Specjalnie dla CIEBIE się wysilę ponownie: budujemy maszynę sterowaną przez SI. Maszyna ma dwie bramki jak na lotnisku (skanery). Prawa bramka=śleboda, lewa=do wora.
-I teraz przez te dwie hipotetyczne bramki przechodzą WSZYSCY od sprzątaczki z Kopydłowa aż po naczelnika więzienia w Wąchocku i prezydenta państwa. (resztę sam sobie dopisz)
Co otrzymujemy na wyjściu urzadzenia ?
Zdrowe, pozbawione przywar, ułomności psychicznych, wad rozwojowych, mentalnych, genetycznych itp. patologii normalne społeczeństwo, które sobie wraca do swoich codziennych zadań i od tąd już wszystko od cieciówki na kopalni "wungla", przez policjanta z drogówki, sędziego sądu najwyższego a na głowie państwa (o ile jej nie straci..ale od czego są wybory), funkcjonuje tak jak od zawsze funkcjonować powinno-czyli bez zarzutu.
-Bo wszystkie popaprane umysły zakamuflowane dla niepoznaki w "białe kołnieżyki" pospadają na linię przetwórstwa mies kat.3 celem wyprodukowania dużej ilości karmy dla głodnych zwierząt.
PASI ?
Kurna olek... ile to trzeba się namęczyć, żeby chłopu oczywistość wytłumaczyć.. rence mnie opadajo jak gibonu.
szarley (54913 punktów)
>Przekręcanie cudzych słów oraz powtarzanie pytań na które otrzymałeś odpowiedź świadczy o natręctwie maniakalnym - to cecha szczególna szkodników do odstrzału.

Znów zapytam: wg Ciebie ja zasługuję na odstrzał?

Przykład Komendy jest jednym z wielu przykładów sądowych pomyłek - argumentów przeciwko karze głównej (a są i inne argumenta)

>Ty sam wartościujesz ludzi oceniając ich według własnego uznania, jednych nazywasz "nazistowskim gównem"

Nazistowskim gównem nazywam kogoś, kto żarty sobie stroi z przemysłowej zagłady Żydów

>a innych "kurwą" lub jeszcze inaczej - ja tak nie robię.
Ty zawsze kulturalny...

>Uzasadnieniem wyroku śmierci jest działanie machiny selekcjonującej pozytywnie
Tego właśnie dotyczą moje pytania.
Kogo karać śmiercią, czy także niewinnego Komendę, czy także dzieci które dokuczają innym dzieciom nawet ze skutkiem samobójczym? Czy sąsiada, który rzuca ogryzek na ulicę (twój przykład)?

>Komenda nie zostałby nawet postawiony w stan oskarżenia bo owa machina działała by sprawnie,
Ta machina NIGDY nie zadziała w 100% sprawnie.

>Specjalnie dla CIEBIE się wysilę ponownie: budujemy maszynę sterowaną przez SI. Maszyna ma dwie bramki jak na lotnisku (skanery). Prawa bramka=śleboda, lewa=do wora.

Pytanie o kryteria oceny. Geny? Postępowanie w szkole? Polityczne poglądy?

>-I teraz przez te dwie hipotetyczne bramki przechodzą WSZYSCY od sprzątaczki z Kopydłowa aż po naczelnika więzienia w Wąchocku i prezydenta państwa. (resztę sam sobie dopisz)

Resztę TY dopisz. To Twoja idea

>Co otrzymujemy na wyjściu urzadzenia ?
Rampę w Birkenau

Kto określa program (kryteria) tej "bramki"?
Kto wybiera tych, którzy ten program układają?
Jaka gwarancja, że dyktator (w warunkach demokracji ta "bramka" jest niemożliwa) nie zastosuje korzystnych dla siebie kryteriów i do wora nie pójdą opozycjoniści, dawni konkurenci żony lub starzy - "nieprzydatni" ludzie?

To są pytania do TWOICH postulatów.

>Zdrowe, pozbawione przywar, ułomności psychicznych, wad rozwojowych, mentalnych, genetycznych itp. patologii normalne społeczeństwo,
Marzenie Czerwonych Khmerów
Rozumiem, że lewicowe poglądy bramka już kwalifikuje do odstrzału

>-Bo wszystkie popaprane umysły zakamuflowane dla niepoznaki w "białe kołnieżyki" pospadają na linię przetwórstwa mies kat.3 celem wyprodukowania dużej ilości karmy dla głodnych zwierząt.
>PASI ?
Nie. Ani mnie ani Twoim dzieciom (a raczej ich zwłokom)

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Ja nie jestem ideologiem od wymyślania wszystkiego. Zasygnalizowałem pewne problemy, zaproponowałem pewne rozwiązania, nikt nie podjął wyzwania rozwinięcia tematu w konstruktywny sposób.
13-04-2024 09:05 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Zasygnalizowałem pewne problemy,
A ja pytam o doszczegółowienie

>zaproponowałem pewne rozwiązania,
A ja pytam o doszczegółowienie

>nikt nie podjął wyzwania rozwinięcia tematu w konstruktywny sposób.
???
Jak rozwinąć w konstruktywny sposób pomysł "bramki" - rampy Mengelego i usuwania ludzi ze społeczeństwa?

To można rozwinąć jedynie udoskonalając gazowe komory. Liczysz na pomoc w czymś takim?
Zamiast pozytywnego rozwinięcia doczekałeś się krytyki i pytań
Trzeba było zostać kaznodzieją

Jesteś zwolennikiem kary śmierci. Pytam za jakie przewinienia, bo wspominałeś o rzucaniu ogryzkiem na ulicę

Argumenta przeciwko karze śmierci
1 Ryzyko sądowej pomyłki (przykład Komendy)
2 Ryzyko rozszerzenia katalogu przestępstw objętych karą główną pod publiczkę (przykład Wawrzeckiego)
3 Ryzyko pozbywania się ludzi niewygodnych władzy (przykład Pileckiego)

I nie przekonuje mnie argument, że Komenda i tak już nie żyje.
Gabriel Narutowicz też by już nie żył, nawet gdyby go nie zastrzelono

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
quick (6853 punktów)
>Zabić tych którzy czynią zło=sprawić by kwitło dobro.
Każdy czyni zło, tylko w różnej mierze. Są tacy, którzy czynią go nonstop, ale są też tacy, i to jest większość, którym się zdarza.

>Zły nie rządzi.. aha.. bóg jest wielki ale większy jest ten, który go stworzył.. to pokaż gdzie mogę zobaczyć "boże dzieła i rządy" ?
Tu na ziemi rządzi człowiek, a opatrzność boża czuwa nad nami. Patrząc globalnie, mamy równowagę sił, która stabilizuje ład międzynarodowy.

>Jeśli popapraniec z maczetą atakuje tłum to kto tu rządzi.. "dobry bóg" czy wariat ?
Każdy ma wolną wolę. Wybierasz co czynisz. Bóg sądzi.

>Odpowiedz wystarczająco wyczerpująco (co najmniej w 100 słowach): dlaczego bronisz życia tych, którzy zasługują na śmierć ?
Po pierwsze, nie my decydujemy kto zasługuje na śmierć. Od tego jest prawo.
Po drugie, kto decuduje kogo zlikwidować w Twoim pomyślę?
Staje w obronie ludzi, bo wiem, iż każdy zasługuje na wybaczenie, na drugą szansę, na nawrócenie. Jeśli ktoś jednak uparcie jest zły, prędzej czy później za to odpowie. Karma wraca. Nie potzrebujemy fizycznej eliminacji patologii, by móc sobie z nią radzić, wystarczy dobre prawo.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Uściślijmy jedno, nie ma "Boga i Szatana".. to wytwór wyobraźni ludzkiej spychającej odpowiedzialność za stan rzeczy na istoty z innego wymiaru.
Teraz dyskusja jest o tym kogo i dlaczego a nie kto i kiedy za co. Roboczo przyjmijmy, że "Sędzia Dredd".
>Od tego jest prawo
Czyli zamiast pozbyć się barbarzyńców, Ty proponujesz zwiększyć wydatki na służby i środki przymusu bezpośredniego czyli obciążyć społeczeństwo jeszcze większymi kosztami zamiast je odciążyć uwalniając system penitencjarny od tego balastu.
-Mylisz pojęcia.. nie mówimy o nawracaniu grzeszników lecz o usuwaniu szkodników, którzy gwałcą, mordują, wysadzają itp.
Dzisiaj pedofil który zgwałcił i zabił niemowlę (a są tacy) otrzymuje karę dożywocia, komu to służy ? Społeczeństwo musi na niego łożyć, z tego śmiecia już NIGDY nie będzie pożytku, a Ty mówisz o przebaczeniu i nawracaniu.. Kara śmierci likwiduje ten problem, nie ma kosztów i nikomu już nie zagrozi. Natomiast Ty chcesz marnować na niego swoje, moje, nasze pieniądze - bo system kosztuje i to nie mało.
Katolik mówi o karmie ? Chyba tej dla kotów..
Nie ma czegoś takiego jak "karma" w znaczeniu należnej odpłaty za przeszłe życie..
1.Musiałbyś wierzyć też w reinkarnację.
2.Nie mógłbyś NIKOGO potępić nawet największego zbrodniarza, bo... taka jego i Twoja karma, że on jest "narzędziem w ręku Boga" by Ciebie czy kogoś tam w tym życiu przykładnie ukarać za przeszłe wcielenie bo coś tam nawywijał.
-A zatem przeszkadzanie komuś w wymierzaniu "Boskiej" sprawiedliwości karmicznej samo w sobie byłoby przestępstwem.
Oznaczałoby to że każdy bandyta jest usprawiedliwiony bo robi to co musi by wypełniła się karma.
Absurd !
13-04-2024 19:16 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Czyli zamiast pozbyć się barbarzyńców, Ty proponujesz zwiększyć wydatki na służby i środki przymusu bezpośredniego czyli obciążyć społeczeństwo jeszcze większymi kosztami zamiast je odciążyć uwalniając system penitencjarny od tego balastu.
Dlaczego zwiększyć? Czy my Polacy płacimy na to więcej niż inni? Tak, uważam że obecne rozwiązania są optymalne. Kary są adekwatne do zbrodni. Ty chcesz wprowadzić karę śmiercie, a co z pomyłkami? Mało tego, Ty chcesz kary śmierci za czyny, co do których taka kara jest nie adekwatna. Ty generalizujesz patologię, wyolbrzymiasz problem, domagasz się niesprawiedliwości, taka jest prawda.

>Dzisiaj pedofil który zgwałcił i zabił niemowlę (a są tacy) otrzymuje karę dożywocia, komu to służy ? Społeczeństwo musi na niego łożyć, z tego śmiecia już NIGDY nie będzie pożytku, a Ty mówisz o przebaczeniu i nawracaniu.
A skąd wiesz, że nic już z niego nie będzie? Za taki czyn należy się dożywocie, choćby dlatego, iż może coś się w nim poruszy, zmieni, może się nawrócić, i nie wolno nikogo tej szansy pozbawiać. Nasz społeczeństwo wyksztalciolo taką a nie inną kulturę, i nie widać protestów. Ty ze swoim pomysłem jesteś rewolucjonista, i to niebezpieczny. Odpowiedz jak można tak karać, jak Ty chcesz, dzieci czy młodzież, za to że komuś się dokuczało? To jest racjonalne?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Ty widzisz swoją "linię czasu" a ja swoją, na którą wskazuję.
Ja podaję przykłady a Ty uznajesz to za dogmaty nowego prawa.
Rozpisuję się na tyle na ile edytor tekstu pozwala by jak najlepiej wyjaśnić problem, a Ty czytasz to tak jakbym podawał kolejne zdawkowe punkty dekalogu.
Racjonalnym jest pozbyć się kleszcza wypijającego krew i go rozgnieść a nie przenieść w miejsce odosobnienia bo to "stworzenie boże".
>A skąd wiesz, ze już nic z niego nie będzie ?
Bo mam rozeznanie którego Tobie brakuje, wsparte długoletnimi przemyśleniami i znajomością tematu w którym się wypowiadam.
-Zapytaj kogoś pracującego w służbie penitencjarnej, co tam ze element trafia i jakie "rokuje" szanse na przyszłość.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,913245
Tu jest o tym wątek.
14-04-2024 12:55 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Rozpisuję się na tyle na ile edytor tekstu pozwala by jak najlepiej wyjaśnić problem, a Ty czytasz to tak jakbym podawał kolejne zdawkowe punkty dekalogu.
Proponujesz rewolucję, która ma stworzyć utopię. Nie bierzesz pod uwagę tego jak dzilaa ludzka natura. Złożoności poruszanych przez siebie problemów nie jesteś wstanie ująć racjonalnie.

>Racjonalnym jest pozbyć się kleszcza wypijającego krew i go rozgnieść a nie przenieść w miejsce odosobnienia bo to "stworzenie boże".
Chodzi o margines, który Ty generalizujesz do globalnych rozmiarów. Jestem za kazra śmierci tylko w najcięższych przypadkach, kiedy mowa jest o wyjątkowym barbarzyństwie. Tak, inne przypadki to sprawa standardów cywilizacyjnych. W naszej cywilizacji, chrześcijaństwo jest jednym z fundamentów, a to mówi o tym, iż każdy człowiek zasługuje na szansę, na nawrócenie. Tak rozpatrując sprawę, traktować trzeba każdego, bez wyjątku, jako stworzenie boże. To rodzi konsekwencje, których Ty nie chcesz przyjąć do wiadomości.

>>A skąd wiesz, ze już nic z niego nie będzie ?
>Bo mam rozeznanie którego Tobie brakuje, wsparte długoletnimi przemyśleniami i znajomością tematu w którym się wypowiadam.
To jak widać niewystarczające. Są ludzie, którzy odbywając dozywoicie nawracają się po przeczytaniu Biblii. Są pryklady osbob, które siedząc za kratami, zajmują się pożyteczna twórczością.

>-Zapytaj kogoś pracującego w służbie penitencjarnej, co tam ze element trafia i jakie "rokuje" szanse na przyszłość.
Nie odbieraj nikomu szansy na zmiane.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
endymion (638 punktów)
>Proponujesz rewolucję, która ma stworzyć utopię. Nie bierzesz pod uwagę tego jak dzilaa ludzka natura.

Bardzo jestem tego ciekaw, "jak działa ludzka natura"?

Pomijając to, że prawem też da się kogoś skrzywdzić, bo prawo zna tylko prawnik i może nim władać jak bronią, w myśl słynnego: "daj mi człowieka, znajdę paragraf".
Kto ma decydować o tym jakie w ogóle są choroby psychiczne i kto jest na nie chory? To nawet nie byłaby utopia tylko dystopia.

Społeczeństwo utopijne istnieje wśród społeczeństw plemiennych, tudzież wśród amiszów.

Doskonały system, który istnieje to ekosystem oraz ci którzy z niego wyrośli - społeczności plemienne. Jak zaburzysz coś w ich funkcjonowaniu to zaburzona jest cała reszta; więc zamiast eksperymentować próbując zorganizować społeczeństwo, może po prostu lepiej przyjąć zasady i normy na jakich działa lokalna ludność plemienna?
13-04-2024 20:03 
 Ocena-1 na 1
szarley (54913 punktów)
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka

Pytania w mocy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Twoje pytania są tendencyjne, zwodnicze i prowokacyjne. Zapytaj lepiej o drogę do psychiatryka.
14-04-2024 10:04 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Twoje pytania są tendencyjne, zwodnicze i prowokacyjne. Zapytaj lepiej o drogę do psychiatryka.

Ot, argument, w dodatku na wysokim poziomie kultury

Powtórzę więc argumenta przeciwko stosowaniu kary śmierci, które zignorowałeś:

Argumenta przeciwko karze śmierci
1 Ryzyko sądowej pomyłki (przykład Komendy)
2 Ryzyko rozszerzenia katalogu przestępstw objętych karą główną pod publiczkę (przykład Wawrzeckiego)
3 Ryzyko pozbywania się ludzi niewygodnych władzy (przykład Pileckiego)

Używanie ARGUMENTÓW ma kierować do psychiatryka?

W postulowanym przez Ciebie systemie "bramek" pewnie za takie pytanie groziłaby sterylizacja

Proponuję obejrzyj. Starannie oparty na faktach
www.imdb.com/title/tt0087553/
I nie dziw się, że w Europie niewielu chce tego samego

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Już odpowiedziałem na te pytania i Tobie i innym zainteresowanym, więc sobie poczytaj i nie męcz.
Najpierw zrozum ideę a potem postaraj się zrozumieć całą resztę.
Skierowaniem do psychiatryka jest uporczywość połączona z ignorancją czyli nie przyjmowaniem do wiadomości odpowiedzi celem sprowokowania dyskutanta do ostrzejszej reakcji.
Nie ze mną te numery *Bruner*.
14-04-2024 13:26 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
>Już odpowiedziałem na te pytania i Tobie i innym zainteresowanym, więc sobie poczytaj i nie męcz.

Nie, nie odpowiedziałeś

Nie odpowiedziałeś w jaki sposób chcesz zabezpieczyć społeczeństwo przed ryzykiem orzeczenia kary śmieci wskutek sądowej pomyłki
Nie odpowiedziałeś w jaki sposób chcesz zabezpieczyć społeczeństwo przed ryzykiem rozszerzenia katalogu przestępstw karanych śmiercią - działaniem władzy pod publiczkę (przykład Wawrzeckiego)
Nie odpowiedziałeś w jaki sposób chcesz zabezpieczyć społeczeństwo przed ryzykiem pozbywania się przez władzę oponentów
Nie odpowiedziałeś jakie mają być kryteria kwalifikacji w "bramkach"

>Najpierw zrozum ideę a potem postaraj się zrozumieć całą resztę.
Najpierw WYJAŚNIJ ideę ze szczegółami

>Skierowaniem do psychiatryka jest...
... twój narcyzm wynikający z przekonania o własnej nieomylności. Kaznodzieje nie lubią pytań ani argumentów

Po prostu nie masz argumentów, więc rzucasz gównem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
quick (6853 punktów)
>Co Ty pitolisz ? Myslisz że "diabeł" komuś każe być mendą i świnią ? Chyba za duży jesteś by wciąż wierzyć w takie kocopoły.
To nie kocopoly, to prawdy wiary. Diabeł kusi każdego i wszędzie. Siły piekielne dążą do upadku człowieka, każdy jeden przypadek to tragedia i zarazem sukces diabła. Zło nie śpi. Twoja propozycja likwidowania fizycznego ludzi, to na poziomie duchowym, nic innego jak podszept diabła. On wie, że my tu na ziemi nie stworzymy raju, ale mami tymi utopiami umysły błądzących, by zło panowało. Dla zbawionych jest życie wieczne w niebie. To właśnie niebo jest tym doskonałym do życia miejscem, ziemia to przystanek, próba, test, przez który musimy przejść.

Wiem, że to co napisałem nie jest tu popularne i wielu się roześmieje, ale musiałem to napisać jako katolik byś wiedział, że to co poruszasz ma swoje odbicie również w sferze duchowej.
Ty propagujesz ludobójstwo, czyli kolejna krwawa utopia. One to właśnie do siebie mają, że obiecują rajskie życie, ale w terrorze i kaźni, ludobójstwie, w ustroju totalitarnym.

Ponawiam więc swoje pytanie. Jakie są wady człowieka, których nie usuniesz po przez swój pomysł? Wiesz? To odpowiedz.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
endymion (638 punktów)
nadstawianie drugiego policzka to droga do upadku... wyobraź sobie, że jesteś chory bo masz pasożyda: powiedzmy tasiemca. Lecząc się zabijasz go, więc to nie po katolicku bo powinieneś "nadstawić drugi policzek" i dać się zabić.

To samo jest z ludobójstwem. Jeżeli ktoś zniża się do poziomu pasożyda, to nie należy go traktować jako człowieka nawet. Bo on cię niszczy i wyjada od środka. To nie szatan jest przyczyną zła na tym świecie, ale ludzie, którzy przestali być ludźmi i zaczęli innych ludzi zniewalać.
Przed takimi trzeba się bronić bo pasożyd zniszczy żywiciela i przez to umrze razem z nim, bo innego tu nie ma.
Bronić się to nie jest coś złego - to jest coś obowiązkowego.
Jak człowiek schodzi na psy? zaczyna się od niszczenia sfery sacrum i upadlania własnego ciała, np poprzez tatuowanie się, okaleczanie swoich dzieci itp. Po tym ich poznacie, bo rodzą złe owoce. Każdy kto nie robi sam, tylko stara się go zniewolić i obchodzi hanukę, jest tym, przed którym trzeba się bronić koniecznie.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Dopóki nie "wyjechałeś" z tą religią, uważałem Cię za rozsądnego.
Odpowiedź na pytanie brzmi:Nie ma takich wad, jesteśmy zdeterminowani genetyką, która decyduje również o charakterze czyli usposobieniu.
-Nie proponuję "ludobójstwa" lecz SELEKCJĘ czyli selektywny odstrzał ułomnych osobników, dokładnie tak jak robią to myśliwi by sprawić, że tak pielęgnowane stado osiąga porządane cechy tak fizyczne, jak i psychiczne.
Nie ma czegoś takiego jak "życie wieczne zbawionych".. kompletnie nie wiesz o co chodzi ale to temat do działu religia a nie tu. Trzeba było się zainteresować naukami Jezusa, jogą, buddyzmem i przeczytać parę książek a nie tylko katechizm.
-Wyobraź sobie małe społeczeństwo w których normą jest agresja, zaborczość i wszystkie inne złe, nieporządane cechy. A Ty jesteś jako jedyny "odszczepieniec" nie wyznający tych "wartości". Kto tam jest pomylony a kto zdrowy ?
-Jeśli jako prawy człowiek powystrzelasz tych nieprawych a potem będziesz mieć dzieci, które kiedyś same będą mieć dzieci to jaka będzie przyszłość tego nowego społeczeństwa, jakie cechy będą tam uważane za normalne ?
Czy dalej przemoc, agresja i żądze czy te które sam wyznajesz ?
Tak wygląda w praktyce inżynieria społeczna i selekcja POZYTYWNA.
Dziś wszystko zostawione jest przypadkowi czyli panuje chaos, jedne geny (np. te szlachetne) zanikają a inne zyskują dominację (np. te wadliwe), całkiem losowo.
Jak to się dzieje.. Jesteś człowiekim uczciwym i masz tylko jedno dziecko.. a łobuz, łajza, pijus itd. jest dzieciorobem z dziesięciorgiem pędraków.
Czyje geny zyskają dominację Twoje czy jego ? I jak to wpływa na dobrostan całej społeczności teraz i w przyszłości ?
-W jakiej rzeczywistości chcesz żyć, tej podyktowanej genami zaborczości czy miłości ?
Dlaczego wszyscy omijają tzw: "dzielnice biedy" - bo tam namnaża się patologia, gdyż rodzące się w takich dysfunkcyjnych rodzinach dzieci nie mając ani dobrego przykładu ani wzorców, dziedziczą złe nawyki, przekonania i sposób życia po rodzicach.
We wszystkich krajach są tzw: "slumsy" gdzie lepiej się nie pokazywać bez ochrony kogoś z tamtąd.. ciekawe czemu ?
Podobnie jest w dzielnicach imigranckich/islamskich, gdzie nawet policja boi się pokazywać !
Ale co tam, przecież wszyscy oni są "dziećmi bożymi" mogą się nawrócić, i zasłużyć na zbawienie.. śnij dalej.
Od zawsze byliśmy SELEKCJONOWANI tylko tego nie dostrzegasz, że robili to łajdacy, mordując wartościowych polaków: zaborcy, dyktatorzy wojenni, władcy, kler KrK (!) itp.
Kto kończył na stosie ? ten kto nie chciał się ukorzyć przed KrK i nie uległ mu w pokorze.
12-04-2024 14:02 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Odpowiedź na pytanie brzmi:Nie ma takich wad, jesteśmy zdeterminowani genetyką, która decyduje również o charakterze czyli usposobieniu.
Jesteś w błędzie. Tą wadą są żądze, władzy (polityczność), majątku (posiadanie), seksu. Jest też pycha, zazdrość i zawiść, to przymioty ludzkiego ducha, umysłu, charakteru, które są nie usuwalne po przez Twój pomysł, ale są tłumione i wypierane przez kompas moralny, nakazy religijne, i prawo.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
I Ty mi wytykasz błędne myślenie..
Te przymioty "ludzkiego ducha" czyli wady psychiczne umysłu, są warunkowane genetyką i wychowaniem a te warunkowane jest jakością pracy rodzicielskiej i otoczenia (podwórka) często mającego zgubny wpływ na słabsze ulegające wpływom jednostki.
-Jaki ojciec taki syn, jaka matka taka córka, jacy koledzy takie dziecko i późniejszy dorosły.
Nakazy prawa cywilnego jak i religijnego to jedynie KAGANIEC STRACHU PRZED KARĄ (czyli tłumienie instynktów).. a nie coś co kształtuje "kompas moralny".
Ja nie zostałem przestępcą ze strachu przed karą.. dla mnie prawo mogłoby nie istnieć a i tak postępowałbym moralnie w myśl idei: nie czyń drugiemu co tobie nie miłe, czyń tak jak chcesz aby i tobie czyniono.
Dobrze wychowane przez dobrych rodziców w dobrym środowisku dziecko nie będzie chciwie pożądać: władzy, zaszczytów, mienia itd.
Pożądliwość jest sygnałem braku szczęścia w dzieciństwie wynikającym z nieumiejętności zaspokojenia emocjonalnych potrzeb dziecka przez jego opiekunów.
I dlatego tak "wychowany" dorosły szuka zaspokojenia tego emocjonalnego głodu w świecie materialnym nie rozumiejąc, że tego braku miłości nie da się zaspokoić posiadaniem dóbr, władzy i żądzy.
Problem należy rozwiązać u samego źródła: nie wolno dopuścić by osoby nie wydolne wychowawczo (z brakami psychicznymi) posiadały dzieci i je demoralizowały swoją nieudolnością.
Pisałem o tym by badać ludzi psychicznie, psychiatrycznie i behawioralnie. A potem sterylizować niezdolnych do pełnienia bardzo odpowiedzialnej roli rodzica.
Bo to że ktoś ma potrzebę instynktowną posiadania potomstwa nie oznacza, że ma też zdolność wychowawczą.
A zabijać trzeba tych, którzy zagrażają bezpośrednio i pośrednio bezpieczeństwu społeczeństwa.
13-04-2024 12:57 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Te przymioty "ludzkiego ducha" czyli wady psychiczne umysłu, są warunkowane genetyką i wychowaniem a te warunkowane jest jakością pracy rodzicielskiej i otoczenia (podwórka) często mającego zgubny wpływ na słabsze ulegające wpływom jednostki.
Nie sądzę by dobre wychowanie mogłoby zagluszc ego dorosłego. Tak samo nie wiem czy to jest uwarunkowane genetyką, ale wiem, iż dorosłość to właśnie to; Władza, pieniądze, seks. Nie wyeliminujesz tego z życia ludzkiego.

>Dobrze wychowane przez dobrych rodziców w dobrym środowisku dziecko nie będzie chciwie pożądać: władzy, zaszczytów, mienia itd.
Tu niechodzi tylko o chciwość. Nie znasz przykładów bandyty z dobrego domu?

>Pożądliwość jest sygnałem braku szczęścia w dzieciństwie wynikającym z nieumiejętności zaspokojenia emocjonalnych potrzeb dziecka przez jego opiekunów.
Nie, to bardziej złożona rzecz. Pożądanie to naturalne uczucie, które się objawia każdemu, względem różnych sfer.

>Problem należy rozwiązać u samego źródła: nie wolno dopuścić by osoby nie wydolne wychowawczo (z brakami psychicznymi) posiadały dzieci i je demoralizowały swoją nieudolnością.
Jak dochodzisz do tego kto jest wydolny?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Seksualność jest niezbędna do podtrzymania gatunku - o czym tu debatować.
Władza - też jest jakaś konieczna, ktoś rządzić zawsze musi, ważne by robił to dobrze i z pożytkiem dla "zarządzanych".
Pieniądze - wystarczy, że będą środkiem do celu a nie celem samym w sobie.
O tym wszystkim decyduje mentalność czyli odpowiednio rozwinięta świadomość, znacznie ponad prymitywne instynkty.
Gdy z "dobrego domu" wyrasta bandyta to znak, że nie był to "dobry dom" a tylko co najwyżej bogaty.
Bo "dom" to nie budynek, lecz rodzina i co najważniejsze właściwe, przyjazne i pełne miłości, zaufania itd. relacje.
Pożądliwość a porządanie to dwie różne sprawy.. Ty przecież jako wierzący powinieneś to rozumieć. Pożądliwość=skłonność do zła (podszept "szatana"), a pożądanie to wstęp do chciwości posiadania czegoś.
>Jak dochodzisz do tego kto jest wydolny?
Nie ja "dochodzę" lecz wiem jakich cech takiemu człeku brak. Ludzie toksyczni= niestabilni emocjonalnie, z zaburzeniami behawioralnymi, psychicznymi, emocjonalnymi.. no kurde.. ile razy muszę powtarzać to samo ?
Nie czytasz ze zrozumieniem ? Zapoznałeś się z tymi zagadnieniami ?
Trzeba trochę "liznąć" psychologii i tych brudów które im towarzyszą by wiedzieć o czym się rozmawia.
I trzeba kastrować/sterylizować bo same "nauki przedmałżeńskie" u plebana są psu na budę.
quick (6853 punktów)
>Władza - też jest jakaś konieczna, ktoś rządzić zawsze musi, ważne by robił to dobrze i z pożytkiem dla "zarządzanych".
Jeśli rządzą konserwatyści, to czy liberałowie beada uważać, iż jest dobrze, i z pożytkiem dla nich?
Wiesz czym jest konflikt interesow?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Wiesz czym jest konflikt interesow?
A za kogo mnie uważasz..?..za półgłówka który nie wie o czym mówi ?
Dlaczego zamiast rozumieć mądrość jako Mądrość, zaraz tworzysz podziały na kasty polityczne ?
Gdzie i w którym miejscu ja wspomniałem coś o polityce ?
-Mądrość nie dzieli się na ideologie a tym właśnie są podziały polityczne, których zwolennicy często pragną wzajemnie wykluczających się stanów.
Mądry władca, wie i rozumie co jest najlepsze dla ludzi dla których służy, bo ich słucha.
Zrozum że mądre zarządzanie polega na zastosowaniu możliwie najlepszego rozwiązania w oparciu o dostępne środki oraz sposoby realizacji.
-Zarówno w komuniźmie, faszyźmie, demokracji, dyktaturze, nacjonaliźmie, monarchii i w każdym innym systemie dotąd stosowanym są pewne dobre rozwiązania, które trzeba umieć dostrzec i zastosować wtedy i tam gdzie wymaga tego sytuacja - tak rozumiem MĄDRE zarządzanie.
quick (6853 punktów)
>Dlaczego zamiast rozumieć mądrość jako Mądrość, zaraz tworzysz podziały na kasty polityczne ?
To nie ja je tworzę. Człowiek rożną ma orientację polityczną, te się ze sobą ścierają, i w ramach kompromisu uzyskują różne rezultaty.

>Gdzie i w którym miejscu ja wspomniałem coś o polityce ?
Wladza.

>-Mądrość nie dzieli się na ideologie a tym właśnie są podziały polityczne, których zwolennicy często pragną wzajemnie wykluczających się stanów.
Tu nie chodzi o ideologie, tylko o polityczne organizowanie się, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne.

>Mądry władca, wie i rozumie co jest najlepsze dla ludzi dla których służy, bo ich słucha.
Jasne, ale zauważ, iż każdy wychodzi z jakiś sił politycznych.

>Zrozum że mądre zarządzanie polega na zastosowaniu możliwie najlepszego rozwiązania w oparciu o dostępne środki oraz sposoby realizacji.
Tak, mężowie stanu się tym cechują.

>-Zarówno w komuniźmie, faszyźmie, demokracji, dyktaturze, nacjonaliźmie, monarchii i w każdym innym systemie dotąd stosowanym są pewne dobre rozwiązania, które trzeba umieć dostrzec i zastosować wtedy i tam gdzie wymaga tego sytuacja - tak rozumiem MĄDRE zarządzanie.
I dobrze rozumiesz, tylko źle postrzegasz różnice polityczne.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Nie interesują mnie podziały, nie każdy "wychodzi" z jakichś sił politycznych i nie każdy szuka różnic by je potem rozumieć.
A Ty nie starasz się zrozumieć tego, że pragnienie uszlachetnienia świata/społeczeństwa nie jest "utopią" lecz realną możliwością, której realizację powstrzymuje jedynie opór przez naruszeniem "status quo", gdyż widzisz jedynie przeszkody na drodze a ja widzę szeroką perspektywę ponad nimi.
I nie dziwi mnie to gdyż jako katolik, sam się skazałeś na ograniczenie horyzontu.
warev (-1 punktów)
>Z wiekiem stałem się mniej religijny i zacząłem interesować się nihilizmem. Martwię się, że w końcu
>dałem się wciągnąć w ten pomysł, ponieważ czuję, że gdybym miał być w pełni ateistą (obecnie
>agnostycznym deistą), nie miałbym innego wyboru, jak tylko podążać tą ścieżką. Coś, z czym, jak omegle xender
>sądzę, będę się zmagał, jest ostatecznym celem. Jeśli pewnego dnia wszyscy odejdziemy, po co robić
>cokolwiek znaczącego? Dlaczego miałbym przejmować się przyszłością za 300 lat, skoro nie będę w niej
>obecny?

I got this,...

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365