 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-04-2024 19:43 | okragly (21676 punktów) | dzik
1 na 1 | tak mi źle, tak mi dziko, że usazyd zrobił z nas libków niedorozwojków, że nic nie potrafimy wymyśleć, zrobić, nawet głupiej Izery na licencji komunistów z Chin za komuny produkowaliśmy dziki www.google(*):37afe544,vid:38DqKSRDtyQ,st:0 i wiele innych mechanizmów, dziś wszystko to przeniosło się do komunistycznych Chin przyszło mi się cieszyć, że JP2 i Wałesa to moi rodacy, choć ich niecierpię, bo czym innym mam się pochwalić? nawet wódka, piwo, sklepy, są usażyda usazyd wykupuje na pniu mieszkania od patodeweloperów, będzie się działo, a my libki sie cieszymy, mamy nasz święty INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, żyć nie umierać znienawidzeni przez nasze patoelity Białorusini robią np. największe na świecie ciężarówki i dziki i wiele, wiele, innych białoruskich produktów, a my? trumny, meble, buraki, ziemniaki, co jeszcze? tak mi źle, tak mi dziko | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | To nie jakiś mityczny "usazyd" zrobił z nas parobków lecz polacy sami to zrobili. Gdy otworzono granice nagle okazało się, że nikt już nie chce kupować ani "dzików" ani traktorów, ni ciężarówek, o telewizorach i całej reszcie nie wspominając. Wolny rynek.. doprowadził do upadku całego przemysłu dlatego, że nasze było siermiężne i liche, więc nabywcy woleli kupić coś używanego z zachodu niż rodzimego. A że naszych wyrobów zachód nie pragnął a rusek brać nie chciał bo miał swoje, to co można było z tym zrobić ? Do tego dodać wypada nieudolność tych, którzy władzę przejęli, dekomunizacji nie przeprowadzili bo się przy nomen omen okrągłym stole porozumieli z byłymi władzami. A także to że "wschodni bratni kraj" okupujący naszą republikę nie sowiecką zadbał skutecznie oto by wszystkich, którzy mieli w głowie wywrotowe, imperialistyczne i burżuazyjne myśli o postępie i nowatorskości skutecznie do tych planów zniechęcić. Wszelkie próby "wychylania się" były skutecznie tłumione by zostało jak jest.. bo w gospodarce centralnie planowanej nie było miejsca na "indywidualność i własność intelektualną". > usażyd wykupuje na pniuA kto im to sprzedaje i dlaczego ? Ocalała jeszcze fabryka "Andoria" produkująca niegdyś silniki wysokoprężne, które jak wiadomo liche, słabe, paliwożerne i ciężkie były.. więc nie wytrzymały konkurencji na rynku. Dziś produkuje się tam tylko silniki stacjonarne w oparciu o plany/projekty z lat 50-tych (!!!) - a mamy 2024 r - które eksportuje się do Chin.  Produkowaliśmy niemal wszystko bo byliśmy krajem "zamkniętym na zachodnie rynki" w radzieckiej strefie wpływów, a ludzie to kupowali bo wyboru nie mieli, choć produkty były przestarzałe i nie modernizowane od dekad. Świat się zmienia, ludzie emigrują ze wsi do miast coraz szybciej.. bo opłacalność rolna maleje a pracy nie ubywa. A Ty byś chciał za "dzikiem" po polu biegać..
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >To nie jakiś mityczny "usazyd" zrobił z nas parobków lecz polacy sami to zrobili. to nie Niemcy nas skolonizowali podczas 2wś, to my sami daliśmy się skolonizować, to nie Anglicy zniewolili Indian Ameryki Pół to Indianie dali się zniewolić, to nie Mongołowie na nas napadli tylko my daliśmy się napaść
Prawda, że to nie Rosja, Prusy, Austria nas zniewolili (zabory) to my daliśmy się pod zabory
>Gdy otworzono granice nagle okazało się, że nikt już nie chce kupować ani "dzików" ani traktorów, ni ciężarówek, o telewizorach i całej reszcie nie wspominając. >Wolny rynek.. doprowadził do upadku całego przemysłu dlatego, że nasze było siermiężne i liche, więc nabywcy woleli kupić coś używanego z zachodu niż rodzimego. powinniśmy zrobic tak jak USA czy UE, zamyka sie na wyroby z Chin, Białorusi, Rosji, poprzez cła. Amerykanie maja rynek zamkniety my sie otworzyliśmy na patogeny (usazyda), nie dziwne że nas opanowały, dziś jesteśmy patogenem zapodanym nam przez usazyda
>A że naszych wyrobów zachód nie pragnął a rusek brać nie chciał bo miał swoje, to co można było z tym zrobić ? zrobic jak Chinczycy, brac licencje, JV, i produkowac, Polska to duzy, chłonny rynek, wszystko by sie oplacało, Polacy mieli by prace zamiast bezrobocia, mieli by wlasność zamiast pracować, kupować, tylko u usazyda
>Do tego dodać wypada nieudolność tych, którzy władzę przejęli, dekomunizacji nie przeprowadzili bo się przy nomen omen okrągłym stole porozumieli z byłymi władzami. komuniści jak Miiler, Oleksy, Kwaśniewski byli o klase lepsi od Wałęsy, balcerowicza, i inne styropiany
>>usażyd wykupuje na pniu >A kto im to sprzedaje i dlaczego ? przyjdzie ambasador usazyda i wyda polecenie
>Świat się zmienia, ludzie emigrują ze wsi do miast coraz szybciej.. bo opłacalność rolna maleje a pracy nie ubywa. A Ty byś chciał za "dzikiem" po polu biegać.. to tylko przyklad, bo za komuny budowaliśmy całe zakłady po świecie np cukrownie, fabryki domów, komputery ODRA,
zachód wprowadzi embargo na nasze towary, tak jak dzisiaj ma Iran, nie moglismy sprzedawac tam nic oprócz węgla, ziemniakow, miesa, uczynili z nas kolonie, republikę bananową (tanie banany, węgiel, ziemniaki)
np Zelmer produkowal fajne, nowoczesne, odkurzacze ale nie mógł ich sprzedawać na tzw zachod
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym św trójca racjonalistów wg okraglego
|
|
|  | | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | To wcale nie jest takie proste. Przyjęto nas do UE bo chcieliśmy "zachodu" mając dość parszywej socjalistycznej komuny, a oni nie potrzebowali konkurenta lecz rynku zbytu i rąk do pracy. Dlatego zamknięto zakłady wytwórcze i wygaszono produkcję tego co jeszcze się opłacało - polityka.. i to nie byli obcy lecz rodzimy polscy politycy.. czyli tacy jakich nasz naród się dochował przez te 45 lat sowietyzacji. Dziś mamy tuska , trzaskowskiego i choć Polska jest wolna to oni chcą byśmy to MY byli wolni od Polski, a kto ich wybrał amerykańscy żydzi czy polaczkowie zbyt głupi żeby zobaczyć co to oznacza ? To się tylko tak mówi, powinniśmy to, tamto, siamto.. ale żeby to było możliwe konieczni są mężowie stanu dla których POLSKA jest najważniejsza a nie "nienormalna". Zapytam więc kto sprowadzał i rozprowadzał w Polsce ukraińskie zboże doprowadzając polskich rolników do ruiny ? - czasem nie przedsiębiorczy polacy ? - Taka to przedsiębiorczość - przed się.. aby się samemu nachapać a reszta niech się wali..no to się zawaliło. Ja pamiętam czasy PRL-u i tamtejsze chamstwo na każdym kroku. To nie ktoś z zewnątrz wydaje polecenia "sprzedać" tylko tutejsi sprzedawczycy. - Z jednej strony koszty produkcji i innowacyjność a z drugiej atrakcyjność towarów decyduje o powodzeniu na wolnym rynku. Komuch pozostanie komuchem - wszyscy won ! Tu nie ma co przebierać. Jak Chiny były w pełni komunistyczne pod wodzą Mao, to był tam tylko syf, brud, smród i bieda - jak teraz w Korei Północnej. - Dziś Chiny są kapitalistyczne choć mają nadal przewodnią partię rządzącą i dlatego odniosły sukces, a także z powodu samo "zagłady" głupców europejskich, którzy woleli pozamykać rodzimą produkcję przenosząc ją właśnie do Chin - bo taniej i norm przestrzegać nie trzeba. Taka to hipokryzja. - Niestety ale konsumpcyjny model gospodarczy jest nieubłagalnie żarłoczny na "nowości" i jak się ich w kółko nie oferuje to trzeba zwijać manatki. A gdybyśmy byli gatunkiem w pełni rozumnym to można by produkować to co jest konieczne tak by było trwałe, tanie i funkcjonalne zarazem - jak samochód który przejeżdza 1.000.000 km bez remontu. Z czym my dzisiaj możemy wejść na rynek jak chińczyk wszystko zrobi szybciej, lepiej i taniej ? Musiało się tak stać właśnie przez komunistów dla których każdy kto chciał coś zrobić lepiej (czyli indywidualnie bez nakazu z góry) był wrogiem klasowym i albo skazywano go na banicję albo ignorowano. I tak było samej góry w rządzie aż po brygadzistę w fabryce. - A czym skorupka za młodu..(w przeszłości).. taki naród będzie w kolejnych pokoleniach.  Widzisz mapkę ? To stan z 2022 r. pokazujący to co zakorzeniło się w XVIII jeszcze wieku.. Minęło ponad 200 lat, a mentalność się nie zmieniła. Jak więc miała się zmienić po zaledwie 30 latach odzyskania niepodległości politycznej ? Obwód Kaliningradzki - jest rosyjskim przyczułkiem pilnowania by zewnętrzna nieformalna republika radziecka jaką był PRL zbytnie się nie buntowała. I nadal ten przyczułek tam istnieje - poco ? - A wracając do produkcji to trzeba nadmienić, że jak już były pomysły i prototypy to nie było pieniędzy na realizację. - Był następca "malucha"z Bosmalu, był nowy Junak i WSK z 4T, Beskid, Wars, Warszawa ale nie było za co dopracować konstrukcji i wdrożyć produkcji o woli politycznej nie wspominając.
|
|
|  | | Thoter (6650 punktów) |
> Prawda, że to nie Rosja, Prusy, Austria nas zniewolili (zabory) to my daliśmy się pod zaboryPrawda jest zupełnie inna. Nas zniewoliły nasze sprzedajne elity i sprzedajni Żydzi. Pierwszy dzień zniewolenia to dzień w którym brytyjskiej agenturze udało się kupić polskie elity i polskich Żydów. Tak rządzona "niepodległa" Polska automatycznie stała się wrogiem dla siebie i sąsiadów. "Wolnym" i "niepodległym" pradziadkom podstawiono sprzedają władzę, którą Kościół kazał błogosławić. Nasi sąsiedzi nie mogli robić interesów ze sobą i Polaków do klatki wsadzili. Polacy w zaborze z najmniejszą ilością Żydów od razu odżyli dzięki niemieckiemu zarządzaniu. Polaków z tej klatki wypuścił amerykański Żyd Bernard Baruch rozkazem z 8 stycznia 1918 r. pl.wikiped(*)ście_punktów_WilsonaOd razu mieliśmy pecha bo był to 13 pkt. "Niepodległa" Polska za kilka miesięcy przeszła pod bezpośrednie ręczne sterowanie przez misję czołowego kolonialisty i imperialisty, Brytyjczyków. Dobrali sobie Francuzów, którzy stracili pożyczkę, którą dali niedawno zamordowanemu carowi. pl.wikiped(*)ędzysojusznicza_do_PolskiPrawda jest taka, że to ta misja rządziła "niepodległą" Polską z polskimi kolaborantami. Celem tego rządzenia było użycie nas do wojny z komunizmem Żydów niemieckich. Nazwisk kolaborantów nie ma w książkach. Możemy się tylko domyśleć po ich czynach. Można ich nazwiska znaleźć na tablicach z nazwami ulic. Po tych proxy war, które nas o mało nie doprowadziły do tego, że zniknęlibyśmy z mapy, zaczęli rządzić komuniści. Komuniści trzymali nas jak najdalej od wojen. Potem znowu nas "wyzwolili" Żydzi amerykańscy tym razem operacją QRHELPFUL. Po co oni to zrobili dowiecie się z tego filmu: www.youtube.com/watch?v=CVjr7yaiVCw"Amerykanie chcą walczyć z Rosją w Polsce"dodano 7 lat temu wyświetleń 1,8 mln. > np Zelmer produkowal fajne, nowoczesne, odkurzacze ale nie mógł ich sprzedawać na tzw zachod> Dawno temu mieszkałem koło tego zakładu. Kuzyn był w Zelmerze konstruktorem. Zakład przeniesiono za miasto.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|