Racjonalista - Strona głównaDo treści
usazyd zrealizował swoje cele

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
07-04-2024 16:58okragly (21676 punktów)usazyd zrealizował swoje cele
Ocena -1 na 1
rozmowa P. Zychowicza z prof. Z. Lewickim, amerykanistą, dotyczył konfliktu rosyjsko-ukraińskiego z punktu widzenia USAŻYDA. Zychowicz zapytał, jakie cele realizują USAŻYDY na wojnie pomiędzy Rosją a Ukrainą.

Lewicki powiedział, że USAŻYD ma 3 cele, które już udało im się osiągnąć, dlatego ich pomoc dla Kijowa słabnie. Pierwszy to maksymalne osłabienie Rosji - w wymiarze gospodarczym i politycznym, i osłabienie jej zasobów zbrojnych. - Drugi cel to było rozpoznanie możliwości broni rosyjskiej. Bo co innego dane podawane w specyfikacjach, a co innego sprawdzenie, co ta broń naprawdę może. Trzecia sprawa to było sprawdzenie własnej broni w warunkach bojowych. Te 3 cele zostały osiągnięte bez straty choćby jednego amerykańskiego żołnierza

USAZYD realizuje swoje cele naszą krwią, słowian (mam kości przodków i rodzinę na Ukrainie)
w związku z tym słabnie zainteresowanie usazyda do udziału w wojnie Rosji z Ukrainą
Prof. Lewicki dodał, że kolejna sprawa dotyczy kosztów, choć nie są one dla USAŻYDA wysokie, $ drukują ile chcą, mowa bowiem o kilkudziesięciu miliardach dolarów, w zdecydowanej większości na broń dawaną Ukrainie, ale produkowaną w Stanach, co napędza PKB usazyda

uwielbiam usazyda i 90% Polaków którzy za jego komendą rzuci się w ogień, Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)
branżę.
>uwielbiam usazyda i 90% Polaków którzy za jego komendą rzuci się w ogień, Polak, prawdziwy, dobry,
>pies usazyda , brawo pies, dobry pies
>

Znów onuco plujesz na Polaków z ciepłego domku. Gdybyś atencyjno onuco żył w Rosji nikt by twoich wpisów nie czytał bo siedzialbys w okopach na Ukrainie . Ku chwale PUTINA i jego oligarchow .

Ty już pisałeś że się do Ruskich przyłączysz ale widzę że ci mało trollownaia więc Polaków nazywasz psami.

Polak to przygłupie dobry pies ? Nie lajzo. Dyktatura Moskwy się skonczyla. I Polak już nie musi słuchać czerwonej zarazy.

Nieźle was z Thotherm piecze ta ruska dupa o wolną Polskę.

Ale że aż tak?

Co ci onuco brakuje ? Talonów do Pewexu?
Kartek na benzynę ?
Kolejek
Biedy ?

Coś czuję onuco przjeblaes swoje życie.


<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
08-04-2024 08:55 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>uwielbiam usazyda i 90% Polaków którzy za jego komendą rzuci się w ogień, Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
>Znów onuco plujesz na Polaków
93% z NAS wypowiada się o USA pozytywnie, jesteśmy najbardziej proamerykańskim narodem na świecie, bardziej od Izraela który bez USA nie przeżyje roku, bardziej od samych amerykanów gdzie co 2 ma wywieszoną flage na domu
Po Polsce najwięcej osób, które pozytywnie postrzegają USA mieszka w Nigerii i Kenii.
Najmniej proamerykańscy są Węgrzy - 44% wypowiada się o nich pozytywnie

ostatnia wizyta prezydenta i premiera u usazyda była celem odebrania poleceń
ile razy ambasador usazyda mówił co i jak mamy robic naszemu rządowi, ba sejmowi (tak się tylko psy traktuje i tak sie tylko psy pozwalaja traktować)


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
08-04-2024 10:26 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>uwielbiam usazyda i 90% Polaków którzy za jego komendą rzuci się w ogień, Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
>>Znów onuco plujesz na Polaków
>93% z NAS wypowiada się o USA pozytywnie, jesteśmy najbardziej proamerykańskim narodem na świecie,

Kilkadziesiąt lat na smyczy Moskwy tej czerwonej zarazy biedy która nie pozwoliła Polakowi wyjechać ruska onuca że swojego kraju.

Dzisiaj ruska onuco nikt już się nie musi pyta esbka czy może wyjechać z kraju.
I podpierdlac kolegów z pracy bo moskiewska zaraza musi wiedzieć.

O czym ty p*****lisz onuco? O Katyniu ? Zabito inteligencję oficerów i kur,wa przywieziono rząd w teczce a Polakom zamknięto usta.

Kretynie to nie lata przed 89 że nie było dostępu do Historii. A za takie teksty Ubecja zrobiła by mi nalot na dom.


<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
10-04-2024 19:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Dzisiaj ruska onuco nikt już się nie musi pyta esbka czy może wyjechać z kraju.
z szczęścia, wolności wyjechało 1 mln polek i rodzą usazydowi
podczas żadnej wojny nie straciliśmy tyle dobra narodowego
w raju 1 kobieta = 10 mężczyzn

>O czym ty p*****lisz onuco? O Katyniu ? Zabito inteligencję oficerów
zabito paleolity, ich głowa spieprzyła do Rumuni
Niemcy zabiły 1 000 x więcej Polaków i nikt tak za nimi nie płacze jak za patoelitami z katynia, gdzie tu logika, gdzie sens? jesteśmy libki niedorozwojki od 2 rp, a może od 1 rp, może od przyjęcia chrześcijaństwa, które nas otumania (jak dym na pszczoły)


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
10-04-2024 21:27 
 Ocena 3 na 3
Elasp (6859 punktów)
>>Dzisiaj ruska onuco nikt już się nie musi pyta esbka czy może wyjechać z kraju.
>z szczęścia, wolności wyjechało 1 mln polek i rodzą usazydowi

Dlaczego nie wyjeżdzają do Rosji i nie rodzą dzieci Rosjanom?
11-04-2024 16:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Dzisiaj ruska onuco nikt już się nie musi pyta esbka czy może wyjechać z kraju.
>>z szczęścia, wolności wyjechało 1 mln polek i rodzą usazydowi
> Dlaczego nie wyjeżdzają do Rosji i nie rodzą dzieci Rosjanom?
więcej Ukrainek wyjechało do Rosji niż do nas
Ukraina z kraju 40 mln stała się 24mln dzięki polityce anglousazyda i naszego geniusza ekonomi, prof balcerowicza który im doradzał , zapewne z rekomendacji usazyda
a Białoruś ładnie się rozwija co kłuje nasze patoelity, chcieli by tam powstal nastepny majdan, nastepna wojna i bieda


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Elasp (6859 punktów)
>>>>Dzisiaj ruska onuco nikt już się nie musi pyta esbka czy może wyjechać z kraju.
>>>z szczęścia, wolności wyjechało 1 mln polek i rodzą usazydowi
>> Dlaczego nie wyjeżdzają do Rosji i nie rodzą dzieci Rosjanom?
>więcej Ukrainek wyjechało do Rosji niż do nas

Proszę o źródła potwierdzające to twierdzenie.
12-04-2024 12:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>Dzisiaj ruska onuco nikt już się nie musi pyta esbka czy może wyjechać z kraju.
>>>>z szczęścia, wolności wyjechało 1 mln polek i rodzą usazydowi
>>> Dlaczego nie wyjeżdzają do Rosji i nie rodzą dzieci Rosjanom?
>>więcej Ukrainek wyjechało do Rosji niż do nas
> Proszę o źródła potwierdzające to twierdzenie.
słyszałem na YT, prawdopodobnie u Dylewskiego www.youtube.com/watch?v=IpmuWrYBK3M&t=2262s
w 2022 r w Rosji było 9.5mln emigrantów, u nas 0.8 mln (na początku wykres z 1.4 minuty, Rosja była za Niemcami) nie chce mi się słuchac całości gdzie mówił ile Ukrainców po wybuchu wojny tam wyjechało


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
farmer (22440 punktów)
>>Dzisiaj ruska onuco nikt już się nie musi pyta esbka czy może wyjechać z kraju.
>z szczęścia, wolności wyjechało 1 mln polek i rodzą usazydowi
>podczas żadnej wojny nie straciliśmy tyle dobra narodowego
>w raju 1 kobieta = 10 mężczyzn

Gdyby Polki pojechały do Rosji w 2004 zamiast do UE. To dzisiaj onuco ich dzieci wracalby z ukraińskiego frontu w workach.


A tak mogą cieszyć się życiem.



>>O czym ty p*****lisz onuco? O Katyniu ? Zabito inteligencję oficerów
>zabito paleolity, ich głowa spieprzyła do Rumuni

Ci co nie spieprzyli dostali kule w łeb.
W pluciu na Polaków przebijesz gnojku tego przygłupa Thohera.

To byli Polacy. Nie psy.




>Niemcy zabiły 1 000 x więcej Polaków i nikt tak za nimi nie płacze jak za patoelitami z katynia, gdzie tu logika, gdzie sens? jesteśmy libki niedorozwojki od 2 rp, a może od 1 rp,


Ty nie płaczesz ruski trollu pisząc o Polakach że są psami.

Wojnę wspomina się co roku.

To właśnie zbrodnie katyńskie i komunistyczne były trollu przez kilkadziesiąt lat przemilczane.

Te ubeckie czasy się skończyły ruska onuco.


<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
quick (6853 punktów)
Rosja swoje cele zrealizowała? Polska powinna wspierać Ukraine humanitarnie, nie wojskowo.

Nie ze wszystkim się zgadzam co pisze Sykulski, ale w kilku punktach ma rację;
Uważam, że można bardzo wiele spraw załatwić przez dialog. Nie powinniśmy się absolutnie zamykać na dialog z Federacją Rosyjską. To, co się dzieje obecnie, ta nienawiść wzbudzana oczywiście odgórnie, wzbudzana za pomocą inżynierii społecznej, będzie prowadzić do tego, że nie będzie sytuacji alternatywnej. Polscy politycy znajdą się w sytuacji, gdzie wejdą w taki mechanizm eskalacyjny który - jak myślę - Rosjanie wykorzystają. I nawet, jeżeli doszłoby do jakiegokolwiek konfliktu zbrojnego - nie mówię o wojnie, tylko nawet o jakimś konflikcie ograniczonym - nie będzie tutaj zwycięzców.
politykare(*)-robic-aby-dzis-uniknac-wojny/

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
07-04-2024 18:57 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>. To, co się dzieje obecnie, ta nienawiść wzbudzana oczywiście odgórnie, wzbudzana za pomocą inżynierii społecznej, będzie prowadzić do tego, że nie będzie sytuacji alternatywnej.

Przecież nienawiść do USA podsyca cały czas okrągły a Thother do Brytoli.

Nikt tu od lat nie pisał "nic" o Rosji a jestem tu juz kilkanaście lat.
Oczywiście temat Rosji gdzieś się przwija od czasu do czasu ale wraz z wybuchem wojenn Okrągły się odpalił wraz z Thotherm.

Jak można pisać o nienawiść odgornej jak większość ludzi boi się zwyczajnie że Ruskie zaatakują.
Do czasu wojny każdy miał swoje zdanie a większość to zapomniała że jest taki kraj jak Rosja.

Ukraińcy mieli gwarancję od Rosji oddając Arsenal nuklearny.
Putin nie pogodził się nigdy z rozpadem ZSRR i bloku wschodniego.

Polak mając swoje zdanie nie sieje nienawiści!!!

Stop!!! MoskWa już nie rządzi.

Daleko mi do różnych środowisko ale kiedy do ku.y nędzy Polak będzie dumny ze swoich wyborów a nie tłumaczył się urazi Rosję.

Wybraliśmy NATO. Dziś by na ZJEBANO za drazninie Rosji takimi pomysłami.
A wejście dla NATO i UE to najlepsze co się przytrafiło temu krajowi po 89 gdy wyszedł z tego nieszczęsnego bloku wschodniego.




<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
08-04-2024 15:21 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Przecież nienawiść do USA podsyca cały czas okrągły a Thother do Brytoli.
Ignoruje to, Ty też powinieneś, dla spokoju. Punktuje gdzie się da. Przekonałem się, iż nie ma żadnej odpowiedzi na konkretne pytania. Chodzi o to, że jak coś nie pasuje do ich teorii, to nie może mieć racji bytu.

>Nikt tu od lat nie pisał "nic" o Rosji a jestem tu juz kilkanaście lat.
>Oczywiście temat Rosji gdzieś się przwija od czasu do czasu ale wraz z wybuchem wojenn Okrągły się odpalił wraz z Thotherm.
Z tego co wiem to ten portal ma tropić różne kwiatki, więc trzeba tak robić. Tam gdzie się da trzeba dawać odpór. My Polacy o Rosji rozmawiamy bo to nasz sąsiad, który wykazuje się agresywną polityką, trzeba reagować.

>Jak można pisać o nienawiść odgornej jak większość ludzi boi się zwyczajnie że Ruskie zaatakują.
Myślę, że dobrze wiesz co ma na myśli Sykulski. Mimo wszystko dialog, a nie jak głoszą podżegacze wojenni, na ruskich na całego. Dokąd to nas zaprowadzi? Jest jeszcze czas by ratować sytuację, która w chwili obecnej jest na kursie eskalacji.

>Do czasu wojny każdy miał swoje zdanie a większość to zapomniała że jest taki kraj jak Rosja.
A Krym i Donbas?

>Ukraińcy mieli gwarancję od Rosji oddając Arsenal nuklearny.
Mitem jest to, iż mogli przy niej pozostać.

>Putin nie pogodził się nigdy z rozpadem ZSRR i bloku wschodniego.
To prawda.

>Polak mając swoje zdanie nie sieje nienawiści!!!
Zimna krew i spokój ducha. Dialog, kompromis, pokój a nie wojna.

>Daleko mi do różnych środowisko ale kiedy do ku.y nędzy Polak będzie dumny ze swoich wyborów a nie tłumaczył się urazi Rosję.
>Wybraliśmy NATO. Dziś by na ZJEBANO za drazninie Rosji takimi pomysłami.
>A wejście dla NATO i UE to najlepsze co się przytrafiło temu krajowi po 89 gdy wyszedł z tego nieszczęsnego bloku wschodniego.
Jesteśmy dumni ze swoich wyborów, to były mądre wybory, wejście do NATO, a potem do UE.
Problem leży w tym, iż u nas polityką nie rządzi zimny strategiczny umysł, choć takich nie brakuje, i mają oni wpływ na kierunki, to większość, bo takie jest polskie powołanie, to emocjonalni romantycy, których porywa mesjanizm. Trzeba zimno kalkulować interes. Sykulski ma rację mówiąc, iż potrzebna nam polityka wielowektorowa.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
08-04-2024 15:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>Ukraińcy mieli gwarancję od Rosji oddając Arsenal nuklearny.
>Mitem jest to, iż mogli przy niej pozostać.
to usazyd nalegał by pozbyli się tego dobrodziejstwa
to dzieki ZSRR Ukraina miała ogrom broni, bo tam były kluczowe jednostki wojskowe i zakłady układu Warszawskiego, odziedziczyła ogrom bogactwa i to wszystko zmarnowała, przed wojną miała PKB na poziomie krajów Afryki

>>Putin nie pogodził się nigdy z rozpadem ZSRR i bloku wschodniego.
>To prawda.
jak by Szczecin, Katowice, Wrocław, Olsztyn, Gdańsk, chciałyby się odłączyć od Polski, pogodzicie się z tym?
ziemie okupowane przez Rosjan sa jej dziedziczne, tak jak dla nas Kraków czy Lublin, tam 90% mówi po rosyjsku

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Duch Prawdy (14787 punktów)
quick (6853 punktów)
>>>Ukraińcy mieli gwarancję od Rosji oddając Arsenal nuklearny.
>>Mitem jest to, iż mogli przy niej pozostać.
>to usazyd nalegał by pozbyli się tego dobrodziejstwa
Chodzi o równowagę strategiczną.

>to dzieki ZSRR Ukraina miała ogrom broni, bo tam były kluczowe jednostki wojskowe i zakłady układu Warszawskiego, odziedziczyła ogrom bogactwa i to wszystko zmarnowała, przed wojną miała PKB na poziomie krajów Afryki
Ukraina leży w strefie zgniotu. Państwom takim ciężko o wewnętrzną stabilność polityczną czy ekonomiczną, oraz ciężko o w pełni podmiotową politykę zagraniczną.

>>>Putin nie pogodził się nigdy z rozpadem ZSRR i bloku wschodniego.
>>To prawda.
>jak by Szczecin, Katowice, Wrocław, Olsztyn, Gdańsk, chciałyby się odłączyć od Polski, pogodzicie się z tym?
>ziemie okupowane przez Rosjan sa jej dziedziczne, tak jak dla nas Kraków czy Lublin, tam 90% mówi po rosyjsku
Czy wg Ciebie Rosjanie byli wykluczeni z kreślenia mapy Europy po rozpadzie ZSRR?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
08-04-2024 17:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Ukraińcy mieli gwarancję od Rosji oddając Arsenal nuklearny.
>>>Mitem jest to, iż mogli przy niej pozostać.
>>to usazyd nalegał by pozbyli się tego dobrodziejstwa
>Chodzi o równowagę strategiczną.
posiadanie broni atomowej nic by nie zmieniła, nawet pogrążyło, sprzedali by ją kitajcom czy Iranowi. To bardzo biedny kraj, nie stać go na utrzymanie takiej broni jak mnie mercedesa

>>to dzieki ZSRR Ukraina miała ogrom broni, bo tam były kluczowe jednostki wojskowe i zakłady układu Warszawskiego, odziedziczyła ogrom bogactwa i to wszystko zmarnowała, przed wojną miała PKB na poziomie krajów Afryki
>Ukraina leży w strefie zgniotu. Państwom takim ciężko o wewnętrzną stabilność polityczną czy ekonomiczną, oraz ciężko o w pełni podmiotową politykę zagraniczną.
Białoruś sobie radzi, uważam że są bogatsi od nas (my mamy więcej bogactw naturalnych, góry, morze, i najbogatszy kraj na świecie, Niemcy)

>>>>Putin nie pogodził się nigdy z rozpadem ZSRR i bloku wschodniego.
>>>To prawda.
>>jak by Szczecin, Katowice, Wrocław, Olsztyn, Gdańsk, chciałyby się odłączyć od Polski, pogodzicie się z tym?
>>ziemie okupowane przez Rosjan sa jej dziedziczne, tak jak dla nas Kraków czy Lublin, tam 90% mówi po rosyjsku
>Czy wg Ciebie Rosjanie byli wykluczeni z kreślenia mapy Europy po rozpadzie ZSRR?
nie spodziewali się, że będą mieli Jugosławię, która zapoczatkował usażyd bąmbardując ich bezlitośnie
wojna Rosja- Ukraina jest domowa, usazyd (anglosasi) wywietrzył interes i zarabia kosztem krwi i biedy naszych braci i nas

Ukraińcy są głupimy psami usażyda (anglosasów), mówię to tez o sobie, mam tam rodzinę


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
quick (6853 punktów)
>>>>>Ukraińcy mieli gwarancję od Rosji oddając Arsenal nuklearny.
>>>>Mitem jest to, iż mogli przy niej pozostać.
>>>to usazyd nalegał by pozbyli się tego dobrodziejstwa
>>Chodzi o równowagę strategiczną.
>posiadanie broni atomowej nic by nie zmieniła, nawet pogrążyło, sprzedali by ją kitajcom czy Iranowi. To bardzo biedny kraj, nie stać go na utrzymanie takiej broni jak mnie mercedesa
Tu chodzi o kontrolowanie "rynku atomowego" przez mocarstwa. To kto tą broń posiada to nie przypadek, to kwestia wyżej wspomnianej równowagi.

>>Ukraina leży w strefie zgniotu. Państwom takim ciężko o wewnętrzną stabilność polityczną czy ekonomiczną, oraz ciężko o w pełni podmiotową politykę zagraniczną.
>Białoruś sobie radzi, uważam że są bogatsi od nas (my mamy więcej bogactw naturalnych, góry, morze, i najbogatszy kraj na świecie, Niemcy)
To Twoja opinia. Czemu w latach 2020/2021 wybuchły tam protesty?
pl.wikipedia.org/wiki/Protesty_na_Białorusi_(2020%E2%80%932021)

>>Czy wg Ciebie Rosjanie byli wykluczeni z kreślenia mapy Europy po rozpadzie ZSRR?
>nie spodziewali się, że będą mieli Jugosławię, która zapoczatkował usażyd bąmbardując ich bezlitośnie
Nie wiem czego się Rosjanie spodziewali, fakt jest taki, iż wyrazili zgodę na przebieg takich a nie innych granic państw narodowych w Europie. Gdyby tej zgody nie wyrazili, mielibyśmy nową wojnę w Europie, która byłaby dużo rozleglejsza niż Jugosławia.

>wojna Rosja- Ukraina jest domowa, usazyd (anglosasi) wywietrzył interes i zarabia kosztem krwi i biedy naszych braci i nas
Nie uznajesz niepodległości Ukrainy?

>Ukraińcy są głupimy psami usażyda (anglosasów), mówię to tez o sobie, mam tam rodzinę
Czy wiesz jakby wyglądało nasze życie gdybyśmy nie byli członkiem zachodu?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
08-04-2024 21:20 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>>Jak można pisać o nienawiść odgornej jak większość ludzi boi się zwyczajnie że Ruskie zaatakują.
>Myślę, że dobrze wiesz co ma na myśli Sykulski. Mimo wszystko dialog, a nie jak głoszą podżegacze wojenni, na ruskich na całego. Dokąd to nas zaprowadzi? Jest jeszcze czas by ratować sytuację, która w chwili obecnej jest na kursie eskalacji.

Ale to Putin decyduje a nie jacyś podrzegacze. To on zadecyduje czy tu wjada Ruskie czołgi.

Ja piszę o tym że ludzie boją się ataku ruskich co jest uzasadnione.

Czy ktos podzegał do wojny 20 30 lat temu? Nie.

Sykulskie nie ma racji.

Strach przed ruskimi zaowocował wejściem do NATO. Nic się nie zmieniło od dawna.

Chyba nikt nie głosował za NATO by atakować ruskich tylko by się bronić jakby im ODJEbAlo.



Bez NATO dialog wyglądałby jak dialog z Okrągłym namtym forum.

On wie że gówno możemy.
Więc ten troll założy jeszce sto tematów byle jego były na wierzchu byle napisać USAZYD.

Tak wygląda dialog. To forum to kwintesencja pewnych zachowań.

Te trolle boją się tylko siły. Dialog? ZAPOMNIJ


<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
09-04-2024 10:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Ja piszę o tym że ludzie boją się ataku ruskich co jest uzasadnione.
ruskie boją się ataku usażyda, kraj ten jest otoczony przez wrogich 1000 baz, w tym Polska, Łotwa, Finlandia, Szwecja, Japonia, Alaska, Rumunia, Turcja, miała dojść też Ukraina. Rosja powiedziała tylko STOP usazydzie, nie będziesz montowac wrogiego nam systemu 200 km od naszej stolicy, Moskwy

usazyd to najbardziej agresywny kraj na świecie, w samym Iraku (gdzie krym gdzie rzym?) wymordował 1 000 000 arabów, bez zadnego powodu

usazyd jest tym, czy byłyby Niemcy, gdyby hitler wygrał wojnę


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Thoter (6650 punktów)

>usazyd jest tym, czy byłyby Niemcy, gdyby hitler wygrał wojnę

Ukrywa się fakt, że Hitlera wytypował i brał udział w DEMOKRATYCZNYM zainstalowaniu Niemcom na przywódcę, tworzonej za dolary, nazistowskiej partii agent Żyda Bernarda Barucha, który nazywał się Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl.

pl.wikipedia.org/wiki/Ernst_Hanfstaengl

Ernst Sedgwick dobrze na tym nie wyszedł, bo mu po wojnie skonfiskowano majątek i wystawiono na licytację.
Sedgwick był kolegą z Harvardu Żyda Waltera Lippmanna, który był prawą ręką niekoronowanego króla Ameryki Żyda Bernarda Barucha.
Banksterzy amerykańscy, kryzysami i kradzieżą złota, wyczyścili konta Amerykanom a kasa poszła na stworzenie "tysiącletniej" III Rzeszy i uzbrojenie dla Sowietów.
Amerykanie nie zbombardowali ani jednej fabryki zbrojeniowej w III Rzeszy, która miała wkład dolarowy. Brytyjczycy zrobili genetycznego idiotę generałem od zrzucania bomb na Niemców i tylko oni bombardowali amerykańskie fabryki uzbrojenia w III Rzeszy. Niemcy byli kozłem ofiarnym. Mieli pokonać komunizm Żydów niemieckich i za kredyty z planu Marshalla wybudować fundamenty amerykańskim żydowskim korporacjom. Żydzi amerykańscy wymordowali Żydów komunistów i przejęli ich plan stworzenia potężnej Europy. Żydzi amerykańscy, co tym kierowali, w rzeczywistości to byli najbogatsi Żydzi niemieccy i jedna rodzina żydowska ze Szwajcarii, którzy wyemigrowali do USA z biednych Niemiec.
Zorganizowali i finansowali serię wojen, które zniszczyły rodzącą się potężną Europę. Wywieźli łupy i skarby do siebie, czyli do Ameryki. Wymordowali ludzi, którzy tworzyli potężną Europę. Ukradli nam nieprzekupnych naukowców, którzy mieli nam zbudować nowoczesną i bezpieczną Europę.
Dzisiaj bandyci chodzą w chwale otoczeni "sojusznikami" z lokajską mentalnością.
Mam nadzieję, że ktoś da radę, posadzić ich przed niezawisłym trybunałem sędziowskim. Nie może się powtórzyć sytuacja, gdy bandyci sądzili ofiary.

09-04-2024 15:47 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>Jak można pisać o nienawiść odgornej jak większość ludzi boi się zwyczajnie że Ruskie zaatakują.
>>Myślę, że dobrze wiesz co ma na myśli Sykulski. Mimo wszystko dialog, a nie jak głoszą podżegacze wojenni, na ruskich na całego. Dokąd to nas zaprowadzi? Jest jeszcze czas by ratować sytuację, która w chwili obecnej jest na kursie eskalacji.
>Ale to Putin decyduje a nie jacyś podrzegacze. To on zadecyduje czy tu wjada Ruskie czołgi.
Dlatego należy zrobić wszystko by do tego nie doszło. Zbrojenia to jedna część, kolejną musi być dyplomacja.

>Ja piszę o tym że ludzie boją się ataku ruskich co jest uzasadnione.
Nie jest, bo należymy do NATO, Rosjanie nie przekroczą tej czerwonej linii. Ruskim chodzi o to co zaprezentowali ustami Lawrowa w grudniu 2021. Tzw. memorandum. Dla nas nie do przyjęcia, ale trzeba rozmawiać, trzeba znaleźć kompromis.

>Czy ktos podzegał do wojny 20 30 lat temu? Nie.
Zmienil sie krajobraz geopolityczny.

>Sykulskie nie ma racji.
Ogólnie też się z nim nie zgadzam. Są natomiast sprawy, w których ma rację. Ma rację mówiąc, iż z ruskimi trzeba rozmawiać. Pompowanie agresji nikomu na dobre nie wyjdzie.

>Strach przed ruskimi zaowocował wejściem do NATO. Nic się nie zmieniło od dawna.
Nie chodziło tylko o strach prze ruskimi. Mamy dzięki temu większe możliwości oddziaływania siłowego.

>Chyba nikt nie głosował za NATO by atakować ruskich tylko by się bronić jakby im ODJEbAlo.
Rosjanie tej granicy nie przekroczą. Ten kto twierdzi inaczej świadomie straszy ludzi.

>Bez NATO dialog wyglądałby jak dialog z Okrągłym namtym forum.
Pewnie tak.

>On wie że gówno możemy.
Myli sie.

>Więc ten troll założy jeszce sto tematów byle jego były na wierzchu byle napisać USAZYD.
>Tak wygląda dialog. To forum to kwintesencja pewnych zachowań.
>Te trolle boją się tylko siły. Dialog? ZAPOMNIJ
Troll na tym forum to nie mocarstwo jądrowe. Trzeba z ruskimi prowadzić dialog jeśli się chce zachować bezpieczeństwo. Przede wszystkim dyplomacja. Dalsza eskalacja grozi wojną. Wiesz gdzie ta wojna będzie prowadzona, jeśli do niej dojdzie?
Dlatego powtarzam, zbrojenia to jedno, tym drugim jest skuteczna dyplomacja.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
farmer (22440 punktów)
.
>>Sykulskie nie ma racji.
>Ogólnie też się z nim nie zgadzam. Są natomiast sprawy, w których ma rację. Ma rację mówiąc, iż z ruskimi trzeba rozmawiać. Pompowanie agresji nikomu na dobre nie wyjdzie.

Szwedzi weszli do NATO. Bez NATO dialog nie istnieje.

Rozmowa z Ruskimi odbywa się poprzez kupowanie uzbrojenia.

>. Przede wszystkim dyplomacja. Dalsza eskalacja grozi wojną. Wiesz gdzie ta wojna będzie prowadzona, jeśli do niej dojdzie?

Nie prawda. Ruskim najpierw pokazuje Się czołgi samoloty potem już nie musisz gadać.

Tak jest w życiu każdej skali praktycznie.

Budowanie swojej pozycji nie jest eskalacja konfliktu. To co piszesz. To jest płaszczenie się przed ruskimi.
Kiedy Polak przestanie się bać że żyje?


Eskalacja strachu to jest to co piszesz. Trzeba się bać.

Może przystań się bać w cudzysłowiu of course.






<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
quick (6853 punktów)
>To co piszesz. To jest płaszczenie się przed ruskimi.
Staram sie byc obiektywny, i kieruje sie polskim interesem. W Polsce wielu myli polski interes z interesem USA/UK. Spojrz na Wegry.

>Kiedy Polak przestanie się bać że żyje?
Przestał. Proszę nie mylić odwagi z lekkomyślnością.

>Eskalacja strachu to jest to co piszesz. Trzeba się bać.
>Może przystań się bać w cudzysłowiu of course.
Na pewno jesteśmy świadkami zmasowanego ataku propagandowego, który tworzą ruscy. Wszędzie, nawet na zachodzie. Grają na strachu, to prawda, ale trzeba odróżnić racjonalną ocenę zagrożenia od tej, którą dyktuje strach. Jest w Rosji ktoś taki jak S.Karaganow, on otwarcie pisze o możliwości uderzenia jądrowego na Poznań, żeby deeskalowac przez eskalację. Co wtedy? Dlatego musimy wysilić umysł, i poza zbrojeniami trzeba odpierdolić pracę umysłową po przez dyplomację. Anglosasi to rozumieją, my też musimy, jeśli chcemy mieć swój udział w pomyślnym zakończeniu tej sprawy. Żeby znowu nas nie ominęło ponad naszymi głowami, bo inaczej będziemy płacić

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
10-04-2024 18:34 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>To co piszesz. To jest płaszczenie się przed ruskimi.
>Staram sie byc obiektywny, i kieruje sie polskim interesem. W Polsce wielu myli polski interes z interesem USA/UK. Spojrz na Wegry.

Gdzie tu obiektywizm i Polski interes? Nie zbroić się ? To jest Polski Interes?


>>Kiedy Polak przestanie się bać że żyje?
>Przestał. Proszę nie mylić odwagi z lekkomyślnością.


Nie mylę. To strach. A raczej sianie strachu przez pokazywanie potęgi kraju który napada na swojego sąsiada.

>>Eskalacja strachu to jest to co piszesz. Trzeba się bać.
>>Może przystań się bać w cudzysłowiu of course.
>Dlatego musimy wysilić umysł, i poza zbrojeniami trzeba odpierdolić pracę umysłową po przez dyplomację.

Okrągły ośmiesza Polaków nazywajac ich psami.

Nikt ale to qrwa nikt się nie oburzył. Nawet jebanego minusa nie dał.


Powiedz na co Armia skoro mówisz nie zbroić się bo jeszce nas napadna.

To jest nie samowite.

Szwedzi już się przekonali że gadanie nic nie daje a Ty forsujewz coś co wiadomo że się nie sprawdza.

Ruski tupnie noga i trzeba się ustawić ? A Może okrągły ma rację tylko kraje pomylił i procenty



>
Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny



<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
10-04-2024 18:42 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Gdzie tu obiektywizm i Polski interes? Nie zbroić się ? To jest Polski Interes?
Powtarzam raz jeszcze, trzeba się zbroić by odstraszać, ale trzeba też rozmawiać (dyplomacja) by zminimalizować ryzyko starcia kinetycznego.

Zacytuj gdzie ja pisałem o tym by Polska się nie zbroiła?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
10-04-2024 18:57 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Gdzie tu obiektywizm i Polski interes? Nie zbroić się ? To jest Polski Interes?
>Powtarzam raz jeszcze, trzeba się zbroić by odstraszać, ale trzeba też rozmawiać (dyplomacja) by zminimalizować ryzyko starcia kinetycznego.
>Zacytuj gdzie ja pisałem o tym by Polska się nie zbroiła?

Zdecyduj się proszę. Bo widzę tu dysonans. Jedno wyklucza drugie.

>Przede wszystkim dyplomacja. Dalsza eskalacja grozi wojną. Wiesz gdzie ta wojna będzie prowadzona, jeśli do niej dojdzie?

Czym jest eskalacja ? Ja rozumiem to jako zbrojenie właśnie. Bo co ?

<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
10-04-2024 19:02 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Powtarzam raz jeszcze, trzeba się zbroić by odstraszać,

Dlaczego tego prawa odmawiasz Ukraińcom?
mają wg Ciebie mieć skromną armię określaną przez Rosję
Dlaczego Ukraina a nie Finlandia, Polska, Estonia?

>ale trzeba też rozmawiać (dyplomacja)
ROZMAWIAĆ, czyli? poddać Ukrainę?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-04-2024 21:25 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)
>Rosja swoje cele zrealizowała? Polska powinna wspierać Ukraine humanitarnie, nie wojskowo.

Chciałbyś, żeby w analogicznej sytuacji Polska była wspierana ekonomicznie, a nie wojskowo?
08-04-2024 09:08 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>Rosja swoje cele zrealizowała? Polska powinna wspierać Ukraine humanitarnie, nie wojskowo.
> Chciałbyś, żeby w analogicznej sytuacji Polska była wspierana ekonomicznie, a nie wojskowo?
chciałbym mieć przyjaciół blisko a wrogów daleko


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
08-04-2024 16:23 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Rosja swoje cele zrealizowała? Polska powinna wspierać Ukraine humanitarnie, nie wojskowo.
> Chciałbyś, żeby w analogicznej sytuacji Polska była wspierana ekonomicznie, a nie wojskowo?
Nic tu po gdybaniu. Polska to NATO.
To trzeba deeskalować, a nie eskalować;
www.rp.pl/(*)ie-powstalo-12-tajnych-baz-cia

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
08-04-2024 17:26 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>>Rosja swoje cele zrealizowała? Polska powinna wspierać Ukraine humanitarnie, nie wojskowo.
>> Chciałbyś, żeby w analogicznej sytuacji Polska była wspierana ekonomicznie, a nie wojskowo?
>Nic tu po gdybaniu. Polska to NATO.

Odpowiedz na pytanie.
quick (6853 punktów)
>>> Chciałbyś, żeby w analogicznej sytuacji Polska była wspierana ekonomicznie, a nie wojskowo?
Nie, ale jest tak jak jest, i jestem pomocy wojskowej dla Ukrainy przeciwny. To eskalacja. Pisałem tu już do innego uczestnika forum, że przy takim obrocie spraw, narastająca eskalacja w pewnym momencie przekroczy punkt po którym my już nie będziemy mieli wpływu na swoje położenie.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
09-04-2024 15:21 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)
>>>> Chciałbyś, żeby w analogicznej sytuacji Polska była wspierana ekonomicznie, a nie wojskowo?
>Nie, ale jest tak jak jest, i jestem pomocy wojskowej dla Ukrainy przeciwny. To eskalacja.

Czy opanowanie przez Rosję całej Ukrainy to eskalacja konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, czy nie?
09-04-2024 17:31 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>>> Chciałbyś, żeby w analogicznej sytuacji Polska była wspierana ekonomicznie, a nie wojskowo?
>>Nie, ale jest tak jak jest, i jestem pomocy wojskowej dla Ukrainy przeciwny. To eskalacja.
> Czy opanowanie przez Rosję całej Ukrainy to eskalacja konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, czy nie?
Tak.
Powielasz mit, który mówi o celach Rosji, iż sięgają ona opanowania całej Ukrainy. Ruskim chodzi o jej neutralizację strategiczną.
Należy powstrzymać obie strony. Tylko wiedz, że za plecami Ukraińców, są jeszcze interesy USA i Wielkiej Brytanii.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
09-04-2024 18:51 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Powielasz mit, który mówi o celach Rosji, iż sięgają ona opanowania całej Ukrainy. Ruskim chodzi o jej neutralizację strategiczną.

1 W tym celu kiedyś zajęli Kalisz I Włocławek. Mają prawo do granicy na Prośnie?
2 "Neutralizacja strategiczna" czyli wykonywanie woli Rosji? Wybieranie prezydenta i parlamentu akceptowanego przez Rosję, prowadzenie zagranicznej polityki pod dyktando Rosji?
3 Rosji chodzi o całą Ukrainę. Zaakceptują jedynie marionetkowe państwo z Łukaszenką - bis

Zapominasz o jeszcze jednym: Rosja przejęła ukraińską jądrową broń w zamian deklarując nienaruszalność ukraińskich granic

>Należy powstrzymać obie strony.
Masz pomysł jak powstrzymać (poddać) Ukrainę - przestać dostarczać broń i amunicję
Powiedz swój pomysł jak powstrzymać Rosję?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-04-2024 12:12 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>2 "Neutralizacja strategiczna" czyli wykonywanie woli Rosji?
Brak instalacji zachodnich wojsk. "Nie" dla NATO. Brak licznej armii, i ograniczenia dot. technologi militarnej. Tego właśnie chcą ruscy.

>Wybieranie prezydenta i parlamentu akceptowanego przez Rosję, prowadzenie zagranicznej polityki pod dyktando Rosji?
Ruskim chodzi o geostrategie. Jeśli rząd prozachodni, to zysk musi być w terenie.

>3 Rosji chodzi o całą Ukrainę.
Mit.
Jesli cos wiecej niz Krym i Donbas, to do Dniepru.

>Zapominasz o jeszcze jednym: Rosja przejęła ukraińską jądrową broń w zamian deklarując nienaruszalność ukraińskich granic
Nie zapominam drogi panie. Tu chodzi o geopolityke, a ta dotyczy ukladu sil w regionie miedzy USA/UK a Rosja.

>>Należy powstrzymać obie strony.
>Masz pomysł jak powstrzymać (poddać) Ukrainę - przestać dostarczać broń i amunicję
Źle pan interpretuje to co piszę.

>Powiedz swój pomysł jak powstrzymać Rosję?
Po przez Chiny. To oni muszą nacisnąć Moskwe.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
szarley (54913 punktów)
>>2 "Neutralizacja strategiczna" czyli wykonywanie woli Rosji?
>Brak instalacji zachodnich wojsk.
Czyli wykonywanie woli Rosji

>"Nie" dla NATO. Brak licznej armii, i ograniczenia dot. technologi militarnej. Tego właśnie chcą ruscy.
Hitler od Polski chciał tylko korytarza
A mają jakieś prawa do tego chcenia, oprócz siły?

Jeśli Ukraina zgodzi się nie wchodzić do NATO, ograniczy armię, to za kilka lat, Rosja zajmie Lwów

>>Wybieranie prezydenta i parlamentu akceptowanego przez Rosję, prowadzenie zagranicznej polityki pod dyktando Rosji?
>Ruskim chodzi o geostrategie.
A Ukraińcom o prawo do samostanowienia na terytorium własnego państwa i MAJĄ DO TEGO PRAWO

>>3 Rosji chodzi o całą Ukrainę.
>Mit.
>Jesli cos wiecej niz Krym i Donbas, to do Dniepru.
A Polskę tylko do Prosny

>>Zapominasz o jeszcze jednym: Rosja przejęła ukraińską jądrową broń w zamian deklarując nienaruszalność ukraińskich granic
>Nie zapominam drogi panie. Tu chodzi o geopolityke,
Piękne słowo na określenie skurwysyństwa Putina

>>>Należy powstrzymać obie strony.
>>Masz pomysł jak powstrzymać (poddać) Ukrainę - przestać dostarczać broń i amunicję
>Źle pan interpretuje to co piszę.
To pisz jasno

>>Powiedz swój pomysł jak powstrzymać Rosję?
>Po przez Chiny. To oni muszą nacisnąć Moskwe.
Baju baju baju baj

Jak dotąd Chiny na tej wojnie wygrywają.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-04-2024 13:16 
 Ocena 1 na 1
endymion (638 punktów)
nie ma czegoś takiego jak podział na siły rosji i nato... i że, rzekomo niby sobą wojują... jeżeli dojdzie do "wojny" między tymi mocarstwami to na pierwszym miejscu powinny zacząć ginąć słupy z wiejskiej - od razu wojna się skończy, gwarantuję 100%... i niech każdy pójdzie za przykładem i swojego żydca rytualnie ubije - eot. Pokój na świecie w chwilamoment
09-04-2024 19:00 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>> Czy opanowanie przez Rosję całej Ukrainy to eskalacja konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, czy nie?
>Tak.
>Powielasz mit, który mówi o celach Rosji, iż sięgają ona opanowania całej Ukrainy. Ruskim chodzi o jej neutralizację strategiczną.

Czyli chcesz powiedzieć, że jak będą mogli opanować militarnie całą Ukrainę i wprowadzić tam własne rządy, to tego nie zrobią? Dlaczego mieliby tego nie zrobić, jeżeli nadarzy się taka okazja?
11-04-2024 12:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> Czy opanowanie przez Rosję całej Ukrainy to eskalacja konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, czy nie?
>>Tak.
>>Powielasz mit, który mówi o celach Rosji, iż sięgają ona opanowania całej Ukrainy. Ruskim chodzi o jej neutralizację strategiczną.
> Czyli chcesz powiedzieć, że jak będą mogli opanować militarnie całą Ukrainę i wprowadzić tam własne rządy, to tego nie zrobią? Dlaczego mieliby tego nie zrobić, jeżeli nadarzy się taka okazja?
a Ty byś chciał by Polska opanowała Ukrainę, wyobraź to sobie
to same problemy, ile potrzeba wojska, ile pieniędzy, a jakie zyski?
wtedy nasz poziom zniży się do ukraińskiego, będzie równanie w dół

lepiej opanowac jak anglousazyd nas, bez wojny, bez kosztów, mają co chca
tak anglousazyd chciał opanować Ukrainę, w tym zainstalować armię usazyda NATO, Rosja się sprzeciwiła


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
11-04-2024 15:19 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>tak anglousazyd chciał opanować Ukrainę, w tym zainstalować armię usazyda NATO, Rosja się sprzeciwiła

Czy obecność Ukrainy w NATO uczyniłaby Polskę bezpieczniejszą?
11-04-2024 15:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>tak anglousazyd chciał opanować Ukrainę, w tym zainstalować armię usazyda NATO, Rosja się sprzeciwiła
> Czy obecność Ukrainy w NATO uczyniłaby Polskę bezpieczniejszą?
NATO, jest organizacją agresywną, powstała celem zniszczenia ZSRR (układ warszawski powstał w odpowiedzi) wprowadzła wyścig zbrojen który, biedny po 2 wś ZSRR musiał przegrać, po czy wchłoneła kraje układu warszawskiego i dziś próbuje zjeść serce dawnego ZSRR czyli Ukrainę, Nato to agresywny, ziejący ogniem smok, Rosja dała mu barana wypchanego siarką, niech zdechnie

nasza obecność w Nato nie daje nam bezpieczenstwa, wrecz przeciwnie, ginęli nasi żołnierze w Iraku, Afganistanie, dziś w Ukrainie, Ukraina (NATO) ta wojnę przegra a po jej zakonczeniu najwiekszymi wrogami dla Ukrainców będa Polacy. Wokół naszej granic będziemy mieli samych wrogów, jak przed 2wś, a to wszystko dzięki anglousazydowi no i naszych patoelit, ich wiernych psów

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
11-04-2024 16:23 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>w Nato nie daje nam bezpieczenstwa, wrecz przeciwnie, ginęli nasi żołnierze w
Iraku,

Gineli to Polacy w Katyniu strzałem w głowę przez Rosjan.

21 768 obywateli Polski (w tym ponad 10 tys. oficerów Wojska Polskiego i Policji Państwowej)

Ty łajzo nazwałeś ich patoelitami.
>>zabito paleolit

To byli Polacy. Była wojna. Zabito oficerów strzałem w głowę gdy bronisz swojego kraju.

Ty łajzo obrońców narodu nazwałeś patoelitami . Polaków psami.

Kim ty gnoju jesteś ?

Czytajcie popisy tego gnoja i milczcie INTELIGENCI

Ruska propaganda robi tu co chce. Tfuuu

<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
11-04-2024 17:07 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w Nato nie daje nam bezpieczenstwa, wrecz przeciwnie, ginęli nasi żołnierze w Iraku,
>Gineli to Polacy w Katyniu strzałem w głowę przez Rosjan. Ty łajzo nazwałeś ich patoelitami.
2rp to straszna bieda, było dużo gorzej niż pod zaborami, jak weszli Niemcy, rolnicy sie nie mogli nadziwic że tak dobrze im się żyje pod okupacja
mieliśmy fatalne elity (patoelity) taki oficer w jeden dzień zarabiał więcej niż rolnik przez 6 m-cy

>To byli Polacy. Była wojna. Zabito oficerów strzałem w głowę gdy bronisz swojego kraju.
mieliśmy ogromną armie która w 2 tygodnie się poddała a cała śmietanka elit uciekla za granicę,

>Ty łajzo obrońców narodu nazwałeś patoelitami . Polaków psami.
wiesz ilu generałów zdradziło, choc ich zarobki były ogromne

przypominam ci, że masz mnie zablokowanego

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
farmer (22440 punktów)
>>>w Nato nie daje nam bezpieczenstwa, wrecz przeciwnie, ginęli nasi żołnierze w Iraku,
>>Gineli to Polacy w Katyniu strzałem w głowę przez Rosjan. Ty łajzo nazwałeś ich patoelitami.
>2rp to straszna bieda, było dużo gorzej niż pod zaborami, jak weszli Niemcy, rolnicy sie nie mogli nadziwic że tak dobrze im się żyje pod okupacja
>mieliśmy fatalne elity (patoelity) taki oficer w jeden dzień zarabiał więcej niż rolnik przez 6 m-cy
>>To byli Polacy. Była wojna. Zabito oficerów strzałem w głowę gdy bronisz swojego kraju.
>mieliśmy ogromną armie która w 2 tygodnie się poddała a cała śmietanka elit uciekla za granicę,
>>Ty łajzo obrońców narodu nazwałeś patoelitami . Polaków psami.
>wiesz ilu generałów zdradziło, choc ich zarobki były ogromne

I z tego powodu gnoju strzela się ludziom w tył głowy
I robi to obce wojsko czyli Rosjanie ?
I dostaje za to nagrody ?

Polacy będą się rozliczać sami a nie przez strzal w tył głowy przez Rosjan.
To zbrodnia debilu.

>przypominam ci, że masz mnie zablokowanego

Już nie gnoju. Nazywasz Polaków psami. Więc gnoju nie będzie ci tu lekko.

Twoja ruska propaganda nie będzie mieć tu lekko. To nie strzelanie Polakom przez Rosjan w tył głowy do piachu. I zakłamywanie historii.

Osmieszasz Polskę po 89 na wszelkie sposoby. Osmieszasz Polaków.

Dlatego dla ciebie gnoju zmienie stopkę by kaZdy codziennie czytał jak nazywasz Polaków.
PSAMI.

<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
11-04-2024 17:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>w Nato nie daje nam bezpieczenstwa, wrecz przeciwnie, ginęli nasi żołnierze w Iraku,
>>>Gineli to Polacy w Katyniu strzałem w głowę przez Rosjan. Ty łajzo nazwałeś ich patoelitami.
>>2rp to straszna bieda, było dużo gorzej niż pod zaborami, jak weszli Niemcy, rolnicy sie nie mogli nadziwic że tak dobrze im się żyje pod okupacja
>>mieliśmy fatalne elity (patoelity) taki oficer w jeden dzień zarabiał więcej niż rolnik przez 6 m-cy
>>>To byli Polacy. Była wojna. Zabito oficerów strzałem w głowę gdy bronisz swojego kraju.
>>mieliśmy ogromną armie która w 2 tygodnie się poddała a cała śmietanka elit uciekla za granicę,
>>>Ty łajzo obrońców narodu nazwałeś patoelitami . Polaków psami.
>>wiesz ilu generałów zdradziło, choc ich zarobki były ogromne
>I z tego powodu gnoju strzela się ludziom w tył głowy
byli uczniami polskiego szlachcica, Ludwika Dzierżyńskiego, zwany krwawy lucek

Niemcy byli lepsi, wymyślili komory gazowe, 4 000 wymordowanych w jeden dzień

>>przypominam ci, że masz mnie zablokowanego
>Już nie gnoju.
lubie zapach gnoju, nawóz kurzy, koński jest na wagę złota

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
farmer (22440 punktów)
>>>>>w Nato nie daje nam bezpieczenstwa, wrecz przeciwnie, ginęli nasi żołnierze w Iraku,
>>>>Gineli to Polacy w Katyniu strzałem w głowę przez Rosjan. Ty łajzo nazwałeś ich patoelitami.
>>>2rp to straszna bieda, było dużo gorzej niż pod zaborami, jak weszli Niemcy, rolnicy sie nie mogli nadziwic że tak dobrze im się żyje pod okupacja
>>>mieliśmy fatalne elity (patoelity) taki oficer w jeden dzień zarabiał więcej niż rolnik przez 6 m-cy
>>>>To byli Polacy. Była wojna. Zabito oficerów strzałem w głowę gdy bronisz swojego kraju.
>>>mieliśmy ogromną armie która w 2 tygodnie się poddała a cała śmietanka elit uciekla za granicę,
>>>>Ty łajzo obrońców narodu nazwałeś patoelitami . Polaków psami.
>>>wiesz ilu generałów zdradziło, choc ich zarobki były ogromne
>>I z tego powodu gnoju strzela się ludziom w tył głowy
>byli uczniami polskiego szlachcica, Ludwika Dzierżyńskiego, zwany krwawy lucek
>Niemcy byli lepsi, wymyślili komory gazowe, 4 000 wymordowanych w jeden dzień

O tym wie każdy. A wycieczki szkolne łajzo odwiedzają Oświęcim.

Przez lata ukrywano jednak mord na Polakch przez Rosjan.

Nikt się nie uczył o Błochnie który osobiście zamordował kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Niemcy nie okupowali Polski przez kilkadziesiąt lat tylko ZSRR. Napadli wymordowali i siedzili w tym kraju do 89 roku. To była patoelita. Pasożyt który zniewolił Polske na długie lata.


>>>przypominam ci, że masz mnie zablokowanego
>>Już nie gnoju.
>lubie zapach gnoju, nawóz kurzy, koński jest na wagę złota

Twoja ruska propaganda ma zapach gnoju i onucy z której to nazwy sam sobie nadanej jesteś dumny.

I temu smrodowi który tu rozprzestrzeniasz trzeba kilka słów prawdy. Coś co cię gniecie jak twoja o unuca.

Jak strzelanie w tył Głowy Polakom i do piachu z rozkazu Beri.


Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
11-04-2024 18:29 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>>>Ty łajzo obrońców narodu nazwałeś patoelitami . Polaków psami.
>>>>wiesz ilu generałów zdradziło, choc ich zarobki były ogromne
>>>I z tego powodu gnoju strzela się ludziom w tył głowy
>>byli uczniami polskiego szlachcica, Ludwika Dzierżyńskiego, zwany krwawy lucek
>>Niemcy byli lepsi, wymyślili komory gazowe, 4 000 wymordowanych w jeden dzień
>O tym wie każdy. A wycieczki szkolne łajzo odwiedzają Oświęcim.
w Oświęcimiu byli gazowani niczemu niewinni cywile
żołnierz to inna kategoria, powinienen byc gotowy na śmierć
w Oświęcimu zagazowaliby Niemcy dodatkowo 4000, nikt by nie zauważył
a że to Rosjanie, to walimy w bębny
a że przy wyzwalaniu naszego kraju zgineło 200 000 żołnierzy, kogo to obchodzi

>
Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies

nigdzie nie napisałem, że kopiowanie dozwolone, to jest kradzież
ta stopka jest ładniejsza, bo krótsza i prawdziwa, dlatego w oczy kole i dobrze

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
farmer (22440 punktów)
>>>>>>Ty łajzo obrońców narodu nazwałeś patoelitami . Polaków psami.
>>>>>wiesz ilu generałów zdradziło, choc ich zarobki były ogromne
>>>>I z tego powodu gnoju strzela się ludziom w tył głowy
>>>byli uczniami polskiego szlachcica, Ludwika Dzierżyńskiego, zwany krwawy lucek
>>>Niemcy byli lepsi, wymyślili komory gazowe, 4 000 wymordowanych w jeden dzień
>>O tym wie każdy. A wycieczki szkolne łajzo odwiedzają Oświęcim.
>w Oświęcimiu byli gazowani niczemu niewinni cywile
>żołnierz to inna kategoria, powinienen byc gotowy na śmierć


W walce gnoju. A jako więzień ma swoje prawa. A nie zabity strzałem w głowę bez przesłuchania.

>w Oświęcimu zagazowaliby Niemcy dodatkowo 4000, nikt by nie zauważył
>a że to Rosjanie, to walimy w bębny


Co ruska onuco. Przez kilkadziesiąt lat nie uczono o tym w szkole. Każdy się bał.

Bałeś się powiedzieć że Niemcy zaatakowali Polske?

Za powiedzenie że Zssr napadlo na Polske razem rodzina o ile bym przezl pojechałbym na wschód za czasów komunym

Wiedziałeś kto to Blochin?
Spytaj się kogoś na ulicy. To się poknie w głowe i nie uwierzy że ten psychol zamordował sam dzisatki tysięcy ludzi.

>a że przy wyzwalaniu naszego kraju zgineło 200 000 żołnierzy, kogo to obchodzi

Polska się wyzwoliła w 89 roku spod okupacji rosyjskiej.

A nie tak jak ty piszesz że Polak to pies.


>>
Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies

>nigdzie nie napisałem, że kopiowanie dozwolone, to jest kradzież
>ta stopka jest ładniejsza, bo krótsza i prawdziwa, dlatego w oczy kole i dobrze


W twojej ruskiej propagandzie słowo prawda nic nie znaczy.
Prawda to wychodzi po latach tak jak zbrodnia Katyńska




Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
11-04-2024 19:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>>byli uczniami polskiego szlachcica, Ludwika Dzierżyńskiego, zwany krwawy lucek
>>>>Niemcy byli lepsi, wymyślili komory gazowe, 4 000 wymordowanych w jeden dzień
>>>O tym wie każdy. A wycieczki szkolne łajzo odwiedzają Oświęcim.
>>w Oświęcimiu byli gazowani niczemu niewinni cywile
>>żołnierz to inna kategoria, powinienen byc gotowy na śmierć
>W walce gnoju. A jako więzień ma swoje prawa.
Niemcy byli lepsi, pojmanych radzieckich żołnierzy, np 100 000 zostawiali na gołym polu, drutem kolczastym grodzili teren i pozostawiali samym sobie, gineli w męczarniach od głodu, chłodu (zima), chorób, niewielu przeżyło, też dzięki kanibalizmowi (kto takie tortury wymyślił?) a my placzemy po 4000 żołnierzy patoelit 2rp, a jeszcze śmieszna katastrofa samolotu z patoelitami 3rp

po naszej napastniczej wyprawy Kijowskiej z 1920r. w ciągu roku w obozach jenieckich dla rosyjskich jeńców wojennych zmarło ich 20 000 (stalin wiedział jak my potraktowaliśmy jego żołnierzy i 20 lat później się zemścił?)
dzisiaj w Rosji w odniesieniu do obozów jenieckich dla rosyjskich jeńców wojennych używa się sformułowania polskie obozy koncentracyjne lub obozy śmierci
11-04-2024 20:09 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>>byli uczniami polskiego szlachcica, Ludwika Dzierżyńskiego, zwany krwawy lucek
>>>>>Niemcy byli lepsi, wymyślili komory gazowe, 4 000 wymordowanych w jeden dzień
>>>>O tym wie każdy. A wycieczki szkolne łajzo odwiedzają Oświęcim.
>>>w Oświęcimiu byli gazowani niczemu niewinni cywile
>>>żołnierz to inna kategoria, powinienen byc gotowy na śmierć
>>W walce gnoju. A jako więzień ma swoje prawa.
>Niemcy byli lepsi, pojmanych radzieckich żołnierzy, np 100 000 zostawiali na gołym polu, drutem kolczastym grodzili teren i pozostawiali samym sobie, gineli w męczarniach od głodu, chłodu (zima), chorób, niewielu przeżyło, też dzięki kanibalizmowi (kto takie tortury wymyślił?) a my placzemy po 4000 żołnierzy patoelit 2rp, a jeszcze śmieszna katastrofa samolotu z patoelitami 3rp

Ty nie płaczesz gnoju. Nazywasz pomordowanych przez Rosjan Polaków patoelitami.

Rosjanie strzelali w tył głowy Polakom. Zamordowali ich a ty mówisz że to patoelita.

Ruski trollu to Byli Polacy zamordowani z zimna krwią.

Nie gnoju. To ruska patoelita wydala rozkaz zamordowania inteligencji Polskiej lekarzy policjantów a także zwykłych cywilów.




>po naszej napastniczej wyprawy Kijowskiej z 1920r. w ciągu roku w obozach jenieckich dla rosyjskich jeńców wojennych zmarło ich 20 000 (stalin wiedział jak my potraktowaliśmy jego żołnierzy i 20 lat później się zemścił?)
>dzisiaj w Rosji w odniesieniu do obozów jenieckich dla rosyjskich jeńców wojennych używa się sformułowania polskie obozy koncentracyjne lub obozy śmierci

Patzrecie jak gnida ruska tłumaczy strzelanie bezbronnym ludziom w tył głowy którym związywano z tyłu rece.

Sam Blochin zabił kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Uczyłeś się gnido o tym w szkole ?

Czy czytałeś ruska propaganda i dotarłeś na to forum by Polaków nazwać psami szmaciarzu?

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
11-04-2024 20:40 
 Ocena 3 na 3
Elasp (6859 punktów)

>NATO, jest organizacją agresywną, powstała celem zniszczenia ZSRR (układ warszawski powstał w odpowiedzi) wprowadzła wyścig zbrojen który, biedny po 2 wś ZSRR musiał przegrać,

ZSRR przegrał rywalizację w latach 80-tych, 40 lat po wojnie. Czterdzieści lat po wojnie ZSRR był biedny?

>po czy wchłoneła kraje układu warszawskiego i dziś próbuje zjeść serce dawnego ZSRR czyli Ukrainę, Nato to agresywny, ziejący ogniem smok, Rosja dała mu barana wypchanego siarką, niech zdechnie

Czy jest to to serce, w którym w czasach Związku Radzieckiego miliony umarły z głodu?

>nasza obecność w Nato nie daje nam bezpieczenstwa, wrecz przeciwnie, ginęli nasi żołnierze w Iraku, Afganistanie, dziś w Ukrainie, Ukraina (NATO) ta wojnę przegra a po jej zakonczeniu najwiekszymi wrogami dla Ukrainców będa Polacy.

To, że nasi żołnierze ginęli w Iraku czy Afganistanie nie znaczy, że NATO nie daje nam bezpieczeństwa. Nie ma sojuszu zapewniającego bezpieczeństwo polegające na tym, że nie zginie żaden żołnierz.

>Wokół naszej granic będziemy mieli samych wrogów, jak przed 2wś, a to wszystko dzięki anglousazydowi no i naszych patoelit, ich wiernych psów

Niemcy, Czechy, Słowacja i Litwa będą naszymi wrogami?
12-04-2024 12:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>NATO, jest organizacją agresywną, powstała celem zniszczenia ZSRR (układ warszawski powstał w odpowiedzi) wprowadzła wyścig zbrojen który, biedny po 2 wś ZSRR musiał przegrać,
> ZSRR przegrał rywalizację w latach 80-tych, 40 lat po wojnie. Czterdzieści lat po wojnie ZSRR był biedny?
tak, rywalizacja militarna go wykonczyła, my też produkowaliśmy ogrom czołgów, samolotów, stali, 2 lata wojska, 300 000 armia, zamiast produkowac auta, pralki, papier toaletowy

w 2 wś 40% Białorusinów zgineło z rąk Niemców, to jakby nas zgineło 15 mln, to jest nie do nadrobienia, wszystko spalone, zniszczone, zrównane z ziemią
dzisiaj takimi niemcami są usazydzi, dzialają inteligentnie, naszymi (słowian) rękoma
dziel i rządź a my libki podnosimy ich pod niebiosa, dobrze że chociaż Papież Franciszek rozróżnia dobro od zła, ale i tak nikt mu nie wierzy, naszym bogiem jest anglo usa zyd (gebels mówił, klamstwo powtarzane 100x jest prawdą)

po 2 wś usazyd produkował 60% produkcji świata i miał $, drukował je za darmo np chciałes kupić 1t ropy wpierw musialeś zdobyć $, on ci dawał papierek za np 100 t węgla (usazyd dostawal 100 t węgla za darmo) niesamowity jest usazyd i cały świat mial obowiązek handlowac $ inaczej nie dostałes ropy auta czy czegokolwiek

>>po czy wchłoneła kraje układu warszawskiego i dziś próbuje zjeść serce dawnego ZSRR czyli Ukrainę, Nato to agresywny, ziejący ogniem smok, Rosja dała mu barana wypchanego siarką, niech zdechnie
> Czy jest to to serce, w którym w czasach Związku Radzieckiego miliony umarły z głodu?
to nie było intencjonalne, gineli z głodu Ukraińcy, Rosjanie, Uzbecy, Tatarzy, ..

>>nasza obecność w Nato nie daje nam bezpieczenstwa, wrecz przeciwnie, ginęli nasi żołnierze w Iraku, Afganistanie, dziś w Ukrainie, Ukraina (NATO) ta wojnę przegra a po jej zakonczeniu najwiekszymi wrogami dla Ukrainców będa Polacy.
> To, że nasi żołnierze ginęli w Iraku czy Afganistanie nie znaczy, że NATO nie daje nam bezpieczeństwa. Nie ma sojuszu zapewniającego bezpieczeństwo polegające na tym, że nie zginie żaden żołnierz.
będąc z anglo-usa-zydem zawsze będziem walczyć o ich, ICH, anglo-usa-zyda interesy (władze nad światem)

>>Wokół naszej granic będziemy mieli samych wrogów, jak przed 2wś, a to wszystko dzięki anglousazydowi no i naszych patoelit, ich wiernych psów
> Niemcy,
zabraliśmy im prusy (Warmia i Mazury, Pomorze z Szczecinem, Śląsk z Wrocławiem
dzisiaj oni nas kolonizują innymi metodami (zrobimy co chca bez wojny)

>Czechy,
napadliśmy na nich z Niemcami w 38r

>Słowacja
oni napadli na nas z Niemcami w 39

>i Litwa będą naszymi wrogami?
tak
najlepsze stosunki, bo wiernopoddańcze (jak psy) mamy z anglousazydem
bo jesteśmy dobrymi psami, może to wynika, że wszyscy jesteśmy chłopami pańszczyźnianymi (niewolnikami) z genów, tradycji, pamiętam moja babcia całowała proboszcza w rękę, wszyscy nasi przodkowie całowali pana (dziedzica) w rękę
a pies pana musi miec, inaczej głupieje, żyje bez celu?


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Elasp (6859 punktów)

>tak, rywalizacja militarna go wykonczyła, my też produkowaliśmy ogrom czołgów, samolotów, stali, 2 lata wojska, 300 000 armia, zamiast produkowac auta, pralki, papier toaletowy

Tak to jest, jak się tworzy sojusz o charakterze ofensywnym w warunkach nieudolnej gospodarki socjalistycznej. Komunizm od początku był nastawiony na eksport samego siebie. Układ Warszawski od samego początku miał charakter sojuszu ofensywnego.

>> Czy jest to to serce, w którym w czasach Związku Radzieckiego miliony umarły z głodu?
>to nie było intencjonalne, gineli z głodu Ukraińcy, Rosjanie, Uzbecy, Tatarzy, ..

Co z tego, że nie było intencjonalne? Jeżeli zabiję nieintencjonalnie 3 000 000 ludzi (lub więcej), to nie ponoszę żadnej odpowiedzialności? Jaką odpowiedzialność ponieśli włodarze Związku Radzieckiego za śmierć z głodu milionów Ukraińców? Jeżeli Federacja Rosyjska odbiera teraz to, co ZSRR dał Ukrainie (Krym przyłączono do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Sowieckiej w r. 1956), to może odda jej to, co jej zabrał (3 000 000 istnień ludzkich) w postaci jakiejś rekompensaty? Jaką rekompensatę otrzymała Ukraina?

12-04-2024 18:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>tak, rywalizacja militarna go wykonczyła, my też produkowaliśmy ogrom czołgów, samolotów, stali, 2 lata wojska, 300 000 armia, zamiast produkowac auta, pralki, papier toaletowy
> Tak to jest, jak się tworzy sojusz o charakterze ofensywnym
było odwrotnie,
ale usazyd jest naszym bogiem, my jego psem, co powie nasz pan jest święte

>w warunkach nieudolnej gospodarki socjalistycznej.
Chiny dostały spokój w rozwoju i dziś narody się przed nimi kłaniaja. A jeszcze nie tak dawno, bo jak u nas był strajk generalny wałęsy, to tam orali wołami, jedli chwasty.
Podczas strajku na placu xxx, wyciągneli wniosku z naszej "solidarności" i rozjechali czołgami,

>Komunizm od początku był nastawiony na eksport samego siebie.
ja też tu pisze, nie celem bicia czołem przed usazydem ale z chęci zaproponowania raju i wiem że wróci, jestem tego pewien
tak jestem eksprterem raju, ale nikt nie chce go kupić!!! nawet za darmo.
usazyd potrafim sprzedać nawet piasek na pustyni (nam sprzedali nienawiść do naszych braci Białorusinów, jacy my głupi, libki niedorozwojki)

>Układ Warszawski od samego początku miał charakter sojuszu ofensywnego.
powstał w odpowiedzi na NATO

>>> Czy jest to to serce, w którym w czasach Związku Radzieckiego miliony umarły z głodu?
>>to nie było intencjonalne, gineli z głodu Ukraińcy, Rosjanie, Uzbecy, Tatarzy, ..
> Co z tego, że nie było intencjonalne? Jeżeli zabiję nieintencjonalnie 3 000 000 ludzi (lub więcej), to nie ponoszę żadnej odpowiedzialności? Jaką odpowiedzialność ponieśli włodarze Związku Radzieckiego za śmierć z głodu milionów Ukraińców?
to była rewolucja, rządzi się innymi prawami
w 2 rp tez ogrom polaków umierało z głodu, czy słyszałeś o tym?

>Jeżeli Federacja Rosyjska odbiera teraz to, co ZSRR dał Ukrainie (Krym przyłączono do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Sowieckiej w r. 1956), to może odda jej to, co jej zabrał (3 000 000 istnień ludzkich) w postaci jakiejś rekompensaty? Jaką rekompensatę otrzymała Ukraina?
Ukraina powstała dzięki ZSRR, nigdy wcześniej jej nie było, czym sie odwzdzieczy Ukraina za to że ją stworzyli komuniści?
zresztą Polski też by nie było gdyby nie komuniści, żaden car by na to nie przystał

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Elasp (6859 punktów)
>>>tak, rywalizacja militarna go wykonczyła, my też produkowaliśmy ogrom czołgów, samolotów, stali, 2 lata wojska, 300 000 armia, zamiast produkowac auta, pralki, papier toaletowy
>> Tak to jest, jak się tworzy sojusz o charakterze ofensywnym
>było odwrotnie,

Nie, nie było odwrotnie. Nie przeinaczaj faktów.

>ale usazyd jest naszym bogiem, my jego psem, co powie nasz pan jest święte
>>w warunkach nieudolnej gospodarki socjalistycznej.
>Chiny dostały spokój w rozwoju i dziś narody się przed nimi kłaniaja. A jeszcze nie tak dawno, bo jak u nas był strajk generalny wałęsy, to tam orali wołami, jedli chwasty.

Dlatego, że przeszli na gospodarkę wolnorynkową za sprawą reform Deng Xiaopinga. "Spokój w rozwoju" miały już w latach 60-tych.

>>Jeżeli Federacja Rosyjska odbiera teraz to, co ZSRR dał Ukrainie (Krym przyłączono do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Sowieckiej w r. 1956), to może odda jej to, co jej zabrał (3 000 000 istnień ludzkich) w postaci jakiejś rekompensaty? Jaką rekompensatę otrzymała Ukraina?
>Ukraina powstała dzięki ZSRR, nigdy wcześniej jej nie było, czym sie odwzdzieczy Ukraina za to że ją stworzyli komuniści?

Znowu się mylisz: już w listopadzie roku 1918 powstało Państwo Ukraińskie, późniejsza Zachodnioukraińska Republika Ludowa.

13-04-2024 10:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>tak, rywalizacja militarna go wykonczyła, my też produkowaliśmy ogrom czołgów, samolotów, stali, 2 lata wojska, 300 000 armia, zamiast produkowac auta, pralki, papier toaletowy
>>> Tak to jest, jak się tworzy sojusz o charakterze ofensywnym
>>było odwrotnie,
> Nie, nie było odwrotnie. Nie przeinaczaj faktów.
układ Warszawski to 10% potęgi usazyda (Ameryka, Anglia, Kanada, Europa, Australia, Japonia, Koreaa i wiele innych krajów, komuniści nie byli tak głupi by napadać na NATO

myślimy jak nam usazyd nakazuje, ma monopol na wiedzę

>>ale usazyd jest naszym bogiem, my jego psem, co powie nasz pan jest święte
>>>w warunkach nieudolnej gospodarki socjalistycznej.
>>Chiny dostały spokój w rozwoju i dziś narody się przed nimi kłaniaja. A jeszcze nie tak dawno, bo jak u nas był strajk generalny wałęsy, to tam orali wołami, jedli chwasty.
> Dlatego, że przeszli na gospodarkę wolnorynkową za sprawą reform Deng Xiaopinga. "Spokój w rozwoju" miały już w latach 60-tych.
było odwrotnie, usazyd zyskal dzieki odejsciu od gospodarki wolnorynkowej (geniusza profesora ekonomi balcerowicza) na planową
Hitler dzięki temu podźwignął Niemcy z ogromnej biedy (republika waimarska gdzie religią był liberalizm; INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) do potęgi światowej

>>>Jeżeli Federacja Rosyjska odbiera teraz to, co ZSRR dał Ukrainie (Krym przyłączono do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Sowieckiej w r. 1956), to może odda jej to, co jej zabrał (3 000 000 istnień ludzkich) w postaci jakiejś rekompensaty? Jaką rekompensatę otrzymała Ukraina?
>>Ukraina powstała dzięki ZSRR, nigdy wcześniej jej nie było, czym sie odwzdzieczy Ukraina za to że ją stworzyli komuniści?
> Znowu się mylisz: już w listopadzie roku 1918 powstało Państwo Ukraińskie, późniejsza Zachodnioukraińska Republika Ludowa.
jak powstawała Polska też były np republika zakopianska, poznańska, lwowska, białostocka, wtedy można było sobie wymyślac i tworzyć

nie jestem historykiem ale wiem że powstawały w tych okresach różne twory tak jak u nas partie po 89r


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
farmer (22440 punktów)
.
>> Dlatego, że przeszli na gospodarkę wolnorynkową za sprawą reform Deng Xiaopinga. "Spokój w rozwoju" miały już w latach 60-tych.
>było odwrotnie, usazyd zyskal dzieki odejsciu od gospodarki wolnorynkowej (geniusza profesora ekonomi balcerowicza) na planową

Zaglodzenie Ukraińców wg ciebie ruska onuco było nie intencjonalne i tu będziesz bronił zbrodniarzy.
Stzrelanie Polakom w tył głowy... Bo oficerowie Polscy to była patoelita

Znowu usprawiedliwienie zbrodniarzy przez ciebie.

Polak robi reformy we własnym kraju bez dzwonienia do MOSKWY a rodacy nie muszą stać w kolejce po dary z UNRY..
Polak to pies dobry usazyda.

Siedzisz ruska onuco we własnym domu który zbudowałeś. Internet alkohol ciepelko i piszesz że Polak to pies.




Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
Thoter (6650 punktów)

>układ Warszawski to 10% potęgi usazyda (Ameryka, Anglia, Kanada, Europa, Australia, Japonia, >Koreaa i wiele innych krajów, komuniści nie byli tak głupi by napadać na NATO
>

Żyd Bernard Baruch miał genialny plan przejęcia hegemonii po Brytyjczykach i pokonania rodzącej się komunistycznej potęgi Żydów niemieckich. Plan został zrealizowany połowicznie. Na terenie ZSRR i Polski walczyły ze sobą armie, z których jedna miała uzbrojenie sfinansowane przez Żydów amerykańskich i Brytyjczyków a drugiej dowieźli uzbrojenie Żydzi amerykańscy i Brytyjczycy.
Natychmiast po przegranej wojnie z ZSRR, przez Niemców, niemieccy naukowcy zabrali ze sobą 200 kg uranu i udali się do Suchumi w ZSRR i zwycięzcy zbudowali bombę atomową.
Jak wytłumaczyć te nielogiczne fakty ??



Dzisiaj Polacy broniący Polski przed kolejną proxy war używają hasła:

TO NIE NASZA WOJNA

Europa się wykrwawiła, straciła uczonych, jest pakowana w kolejną proxy war a łupy już odpływają za ocean, do Żydów amerykańksich.
farmer (22440 punktów)
>
>Jak wytłumaczyć te nielogiczne fakty ??

> TO NIE NASZA WOJNA

Nie wiem jakim cudem widzę twoja propagandę.

Ale powiedz Ruskim żeby nie latali rakietami nad Polską bo wy będziecie robić marsz. TO NIE NASZA WOJNA.

I Polska to nie jest już satelita Moskwy i się tu robi co chce.

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
farmer (22440 punktów)

>> Czy jest to to serce, w którym w czasach Związku Radzieckiego miliony umarły z głodu?
>to nie było intencjonalne, gineli z głodu Ukraińcy, Rosjanie, Uzbecy, Tatarzy, ..

Oczywisxie w twojej propagandzie broniacej oprawcy. Tymczasem.

...Niektóre represje (jak zakaz wyjazdu poza granice republiki w ucieczce przed głodem) dotyczyły wyłącznie chłopów z Ukrainy i Kubania

Represje narzucone siłą.

...wsie, które nie wykonały planów dostaw, miały oddać ich piętnastokrotną normę, co w praktyce oznaczało zamienienie tych wsi w strefy śmierci.

Opublikowany 7 sierpnia 1932 r. nazywany był potocznie prawem pięciu kłosów, gdyż za zerwanie takiej liczby groziły kara śmierci lub 10 lat łagru. Skazani nie mogli liczyć na amnestię[11]. W ciągu półtora roku skazano ponad 125 tysięcy osób

32r. To nawet wojna nie była.

W tym czasie Polska rozkwitała oczwyiscie pełna problemów

Ale nikt nie zagłodził metodycznie innych ludzi tak jak na UKRAInie

Tak jak strzelali potem n rozkaz urzedasa z Moskwy w tył głowy Polakom.tych którzy stanowili trzon kraju.



Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
12-04-2024 18:45 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> Czy jest to to serce, w którym w czasach Związku Radzieckiego miliony umarły z głodu?
>>to nie było intencjonalne, gineli z głodu Ukraińcy, Rosjanie, Uzbecy, Tatarzy, ..
>Oczywisxie w twojej propagandzie broniacej oprawcy. Tymczasem.
>...Niektóre represje (jak zakaz wyjazdu poza granice republiki w ucieczce przed głodem) dotyczyły wyłącznie chłopów z Ukrainy i Kubania
>Represje narzucone siłą.
rewolicja ma swoje prawa. Jak u nas rozkradano majątrk państwowy (społeczny) wszyscy klaskaliśmy, geniusz większy od balcerowicza tj kulczyk zarabial 1 000 000 zł na godzinę.
Odwrotna akcja, to rewolucja, kulczyk zebralby pod bron 100 000 Polakow niewolnikow i walczyl o swoje, zginełoby 2 000 000 Polaków

>Opublikowany 7 sierpnia 1932 r. nazywany był potocznie prawem pięciu kłosów, gdyż za zerwanie takiej liczby groziły kara śmierci lub 10 lat łagru. Skazani nie mogli liczyć na amnestię[11]. ciągu półtora roku skazano ponad 125 tysięcy osób
>W tym czasie Polska rozkwitała oczwyiscie pełna problemów
Polska rozkwitała ale pod zaborem Rosyjskim, np patrz Łódź
nasze patoelity z definicji są zacofane patrz nasz najwybitniejszy ekonomista, premier, minister, prezes banku, profesor ekonomi balcerowicz namaszczony przez usazyda
w porównaniu do Leppera to głupek, typowy libek niedorozwojek, pies usazyda

już się nie kłóćmy, bo to bez sensu

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
12-04-2024 19:51 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>> Czy jest to to serce, w którym w czasach Związku Radzieckiego miliony umarły z głodu?
>>>to nie było intencjonalne, gineli z głodu Ukraińcy, Rosjanie, Uzbecy, Tatarzy, ..
>>Oczywisxie w twojej propagandzie broniacej oprawcy. Tymczasem.
>>...Niektóre represje (jak zakaz wyjazdu poza granice republiki w ucieczce przed głodem) dotyczyły wyłącznie chłopów z Ukrainy i Kubania
>>Represje narzucone siłą.
>rewolicja ma swoje prawa. Jak u nas rozkradano majątrk państwowy (społeczny) wszyscy klaskaliśmy, geniusz większy od balcerowicza tj kulczyk zarabial 1 000 000 zł na godzinę.

Mordowanie systemowe ludzi porównujesz do przemian gospodarczych ?
Tfu. Siedzisz dzis łajzo w swoim domku a nie masz związanych rąk i rusek nie strzela ci w głowie.

>Odwrotna akcja, to rewolucja, kulczyk zebralby pod bron 100 000 Polakow niewolnikow i walczyl o swoje, zginełoby 2 000 000 Polaków

Wymordowano Polaków a ty onuco zbrodniarzy tłumaczysz. Przeczytaj sobie jak matka zjadła swoje dziecko głodu.

>>Opublikowany 7 sierpnia 1932 r. nazywany był potocznie prawem pięciu kłosów, gdyż za zerwanie takiej liczby groziły kara śmierci lub 10 lat łagru. Skazani nie mogli liczyć na amnestię[11]. ciągu półtora roku skazano ponad 125 tysięcy osób
>>W tym czasie Polska rozkwitała oczwyiscie pełna problemów
>Polska rozkwitała ale pod zaborem Rosyjskim, np patrz Łódź
>nasze patoelity z definicji są zacofane patrz nasz najwybitniejszy ekonomista, premier, minister, prezes banku, profesor ekonomi balcerowicz namaszczony przez usazyda
>w porównaniu do Leppera to głupek, typowy libek niedorozwojek, pies usazyda

Polska rozkwitała Ukraina umierała a za pięć kłosów więzienie albo śmierć z głodu
Aż.do czasu jak nie napadli na POLSKE sowieci i okupowali do 89 roku.


>już się nie kłóćmy, bo to bez sensu

Co ruska onuco. Masz już dość?
Masz dość czytania faktów o czerwonej zarazie?

Rosjanie wymordowali inteligencję na rozkaz PATOELITY Z Moskwy. Dla ciebie gnoju to ci jeńcy wojnnni byli patoelita tfu na xibieb gnoju i twoja propagandę ruska.

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
13-04-2024 10:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>> w czasach Związku Radzieckiego miliony umarły z głodu?
>>>>to nie było intencjonalne,
>>>Oczywisxie w twojej propagandzie broniacej oprawcy.
>>rewolicja ma swoje prawa. Jak u nas rozkradano majątrk państwowy (społeczny) wszyscy klaskaliśmy, geniusz większy od balcerowicza tj kulczyk zarabial 1 000 000 zł na godzinę.
>Mordowanie systemowe ludzi porównujesz do przemian gospodarczych ?
dokładnie, w Rosji były przemiany gospodarcze które uwłaszczonym na niewolnej pracy chłopów kułakom nie podobały się

np kk (watykan) uwłaszczył sie na Polakach za geniusza usazyda tj balcerowicza, dostał 164 mln ziemi, jeśli przyszedłby "lenin" i im zabrał, zginie miliony Polaków w obronie kk (w odwrotną stronę to nie działa)

>>Odwrotna akcja, to rewolucja, kulczyk zebralby pod bron 100 000 Polakow niewolnikow i walczyl o swoje, zginełoby 2 000 000 Polaków
>Wymordowano Polaków a ty onuco zbrodniarzy tłumaczysz. Przeczytaj sobie jak matka zjadła swoje dziecko głodu.
przeczytaj sobie jak matka w 2 rp zjadła swoje dziecko z głodu.

>Polska rozkwitała Ukraina umierała a za pięć kłosów więzienie albo śmierć z głodu
w latach 1990 Ukraina (część ZSRR) liczyła 51 mln ludzi, ludziom zyło się lepiej niż w Polsce, zapragneli liberalizmu (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) dlatego wymierają, dziś to 19 mln ludzi, nie z powodu wojny a z wolności, indywidualizmu, własności, sam nasz geniusz balcerowicz uczył ich nauk usazyda

>Aż.do czasu jak nie napadli na POLSKE sowieci i okupowali do 89 roku.
jakby wtedy usazyd na nas napadł, byłem chetny zginąć, dziś na patoelity czy inne kulczyki zlewam ciepły moczem

>>już się nie kłóćmy, bo to bez sensu
>Co ruska onuco. Masz już dość?
tak bo tym nic nie zmienimy, szkoda czasu
wolę pisać z cr, ale jej niestety od kilku dni niema
martwię się o nią


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
farmer (22440 punktów)

>>Co ruska onuco. Masz już dość?
>tak bo tym nic nie zmienimy, szkoda czasu

Nie. Nie szkoda ci czasu. Masz czas założyć ruska onuco temat i opluć Polaków i nazwać ich psami.

Ofiary mordu katyńskiego nazywasz patoelitami. Tych którzy nie mają szansy i nie mieli się bronić bo z tego mordu nie przeżył nikt.

Zabijano wszystkich. Taki był rozkaz z Mowkwy.

Tzreba było czekać do 89 roku by nagłos o tym powiedzieć . Wszyscy wiedzieli kto mordowal w Oświęcimiu. Każdy kto by powiedział o zbrodni Katyńskiej ruska onuca poszedłby do więzienia.

Szydzisz z Polaków a tłumaczysz zbrodniarzy z Moskwy którzy wydali rozkaz strzelania w tył głowy Polakom.
Tfu ruska onuco.

Obywatele Polscy, Polacy w własnym kraju nie chcieli się poddać władzy czerwonej zarazie i dostali kule w głowę a ty onuco dzis na Polaków Psami nazywasz.

Ukraińców zagłodzili. Tfu na xibieb.

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
13-04-2024 15:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Co ruska onuco. Masz już dość?
>>tak bo tym nic nie zmienimy, szkoda czasu
>Nie. Nie szkoda ci czasu.
będziemy sie kręcić w kółko, szkoda czasu

>Ofiary mordu katyńskiego nazywasz patoelitami. Tych którzy nie mają szansy i nie mieli się bronić bo z tego mordu nie przeżył nikt.
patoelity 2rp nie walczyły, uciekały do Rumuni, poddawały się Rosji lub Niemcom bez walki.

to były PATOELITY, dyzmy (obejrzyj film)

>Obywatele Polscy, Polacy w własnym kraju nie chcieli się poddać władzy czerwonej zarazie
poddawali się bez walki

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
farmer (22440 punktów)

>>Obywatele Polscy, Polacy w własnym kraju nie chcieli się poddać władzy czerwonej zarazie
>poddawali się bez walki

Jak mieli walczyć onuco jak ich wywieziono do lasu i bez sądu z rękami zawiązanymi zabili oprawcy na rozkaz PATUSOW z Moskwy.

Roztrzelano wszystkich. Nikt nie przeżył.

Tylko dlatego że chcieli być POLAKAMI dla Polski a nie sługusami OPRWCY STALINA i jego katow.

>to były PATOELITY, dyzmy (obejrzyj film)

Dla ruskiej onucy Polak jest psem więc i Polski oficer i policjant to patoelita.

Stalin się ich bal bo to nie byli tepkai. Inteligencja polska zabita na rozkaz twgo sqrwila i tej czerwonej zarazy.

gdzie by była Polska gdy by nie ta czerwona zaraza.

To tylko widać po 89 roku jak pomiotom takim jak ty nie podoba się jak Polska staje się silna i BOGATa.




Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
13-04-2024 15:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Obywatele Polscy, Polacy w własnym kraju nie chcieli się poddać władzy czerwonej zarazie
>>poddawali się bez walki
>Jak mieli walczyć onuco jak ich wywieziono do lasu i bez sądu z rękami zawiązanymi zabili
ich obowiązkiem było walczyć, o wolność Polski, a oni nie wystrzelili nawet 1 naboju
należał im się sąd wojenny, i rozstrzelanie z mojego karabinu
oni zarabiali 100 x więcej niz mój pra dziadek, chłop

>Roztrzelano wszystkich. Nikt nie przeżył.
Polacy też tak robili w 20 leciu, burzyli wszystkie cerkwie a ich elity wsadzali do więzień

>Tylko dlatego że chcieli być POLAKAMI dla Polski
Ukraińców w 2rp Polacy mordowali tylko dlatego, że chcieli być Ukraińcami dla Ukrainy

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
farmer (22440 punktów)
>>>>Obywatele Polscy, Polacy w własnym kraju nie chcieli się poddać władzy czerwonej zarazie
>>>poddawali się bez walki
>>Jak mieli walczyć onuco jak ich wywieziono do lasu i bez sądu z rękami zawiązanymi zabili
>ich obowiązkiem było walczyć, o wolność Polski, a oni nie wystrzelili nawet 1 naboju
>należał im się sąd wojenny, i rozstrzelanie z mojego karabinu

Zabito ich bez sądu. Zabrani z domu zawiezini do lasu kula w łeb bo byli zagrożeniem dla ZSRR i Stalina.
Bo byli inteligentni.

Nie zdążyłeś ruska onuco. Zabito ich wcześniej bez sądu. Na rozkaz PATUSOW z Moskwy


>oni zarabiali 100 x więcej niz mój pra dziadek, chłop
>>Roztrzelano wszystkich. Nikt nie przeżył.
>Polacy też tak robili w 20 leciu, burzyli wszystkie cerkwie a ich elity wsadzali do więzień

Ruska onuco bez sądu kula w łeb na rozkaz PATUSOW z Moskwy. Eksterminacja polskiej inteligencji.



>>Tylko dlatego że chcieli być POLAKAMI dla Polski
>Ukraińców w 2rp Polacy mordowali tylko dlatego, że chcieli być Ukraińcami dla Ukrainy

Chyba w twojej ruskiej propagandzie onuco gdzieś zabito kilkadziesiąt tysięcy Ukraiskich oficerów policjantów czy urzędników przez Polaków i te zbrodnię Polska ukrywała zwalając winę przygłupie na kogoś innego.

Nie. Coś ci się pomyliło. Ukraińców zagłodził ich własny sąsiad.
Zagrożenie po dziś dzień dla swoich sąsiadów


Chyba nie ma kraju na ziemi obok którego jest tak strach mieszkać.



Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ukraińców w 2rp Polacy mordowali tylko dlatego, że chcieli być Ukraińcami dla Ukrainy

To, że nasi przodkowie zachowywali się jak zwierzęta, którymi zresztą byli, nie usprawiedliwia dalej zwierzęcych zachowań.

Ktoś musi zdobyć się na trochę człowieczeństwa i nie chwalmy dzikich zwierząt, bo nie ma za co.

Skoro Ruscy chcieli mieć układy na Ukrainie to powinni byli je kupić bez zrzucania żadnej baomby na ukraińską infrastrukturę.

Nigdy nie stanę po stronie ludzi, którzy z siekierami w ręku biegną i krzyczą "do ataku".

Co do zepsutych Żydów amerykańskich w stylu Polańskiego, którzy potrafią wykorzystać nawet młodocianą, to nikt od tego nie umiera.

Jest jednak pewna różnica pomiędzy wyzyskiem a niszczeniem i zabijaniem.

Rosjanie muszą w końcu nauczyć się załatwiać swoje sprawy bez użycia bomb i czołgów.
Najwyższy już czas.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>To, że nasi przodkowie zachowywali się jak zwierzęta, którymi zresztą byli, nie usprawiedliwia >dalej zwierzęcych zachowań.
>

Nasi przodkowie nie zachowywali się jak zwierzęta tylko jak dzieci.
Zestarzałe, katolickie, polskie dzieci Brytyjczycy użyli do zniszczenia powstającej potęgi Żydów niemieckich a potem Osi Berlin Rzym Tokio. Na terenie Polski powstała potęga gospodarcza, a Polacy o tym nie wiedzieli i nie wiedzą do dziś. Potęga ta zagroziłaby interesom Brytyjczyków tak samo jak kiedyś talent tkaczy bengalskich. Brytyjczycy okradli tkaczy bengalskich, obcięli im palce, potem w wyniku głodu i chorób 10 mln ludzi tam zmarło. Powstającej potęgi Żydów niemieckich nie dałoby się tak łatwo pokonać jak tkaczy bengalskich. Żydzi niemieccy zdawali sobie sprawę, że dojdzie między nimi a Brytyjczykami do starcia. Pierwsze co zrobili po udanym zamachu stanu w Rosji to przystąpili do tworzenia Armii Czerwonej. Pierwsze mundury wojskowe czerwonoarmistom uszyli BRYTYJCZYCY. Do pomocy Brytyjczykom w zniszczeniu rodzącej się europejskiej potęgi przyłączyli się Żydzi amerykańscy z Bernardem Baruchem i tradycyjnie Francuzi, którzy połowę budżetu, tak jak Brytyjczycy, wydawali na szkodzenie Żydom niemieckim i Niemcom. Żydzi niemieccy dokonali zamachu stanu w Rosji po tym, jak do skarbca cara wpłynęła francuska pożyczka na zbrojenie i przyłączenie się do koalicji antyżydoniemieckiej i antyniemieckiej.

fr.wikipedia.org/wiki/Emprunt_russe

Pożyczki rosyjskie to seria pożyczek uruchomionych na zachodnich rynkach finansowych na rzecz Imperium Rosyjskiego przez cały XIX wiek aż do 1916 roku . Największe transze wyemitowano na rynku paryskim w latach 1888-1914.

Jeszcze dzisiaj Francuzi domagają się zwrotu pożyczonych carowi złotych franków. Rosja przejęła na siebie tylko zobowiązania po ZSRR, odcięła się od zobowiązań przedrewolucyjnej Rosji.

Amerykański Żyd Bernard Baruch od samego początku włączył się w europejskie wojny. Ściągnął do siebie Romana Dmowskiego i powierzył mu stworzenie "niepodległej" Polski. Prezydent USA Wilson 8 stycznia 1918 r. odczytał 14 rozkazów Barucha. Pechowy 13 rozkaz dotyczył utowrzenia "niepodległej" Polski.

pl.wikiped(*)ście_punktów_Wilsona

Był to tzw. program "pokojowy", który dał początek proxy war w "niepodległej" Polsce.
Dmowski, po namaszczeniu przez Żyda Barucha, "wyzwolił" nas w Paryżu. Po powrocie do "niepodległej" Polski zaczął organizować POGROMY ŻYDÓW, które miały rzekomo stworzyć wielką Polskę i miały zapewnić przetrwanie interesów Kościoła.

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

W wyniku tych wydarzeń, jak podaje raport wysłanników Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zamordowano co najmniej 150 Żydów, spalono ok. 50 dwu lub trzypiętrowych domów należących do Żydów, doszczętnie zrabowano ok. 500 sklepów żydowskich. W sumie poszkodowanych rodzin żydowskich, przez mordy, rabunki i kradzieże autorzy raportu dr. Leon Chrzanowski oraz red. Józef Wasserzug, szacują na ok. 7000.

Jeszcze rok nie minął od "pokojowego programu" Żyda Barucha, który utowrzył "niepodległą" Polskę a już rozpoczęła się proxy war z Żydami i ich komunizmem. To był dopiero początek tworzenia "wielkiej" i "niepodległej" Polski. Potem Żydom odbierano polskie dokumenty i na siłę wywożono do Niemiec. Dzisiaj w spisanej historii nie ma Żyda Barucha i nie ma pogromów Żydów w jego "niepodległej" Polsce.

>Rosjanie muszą w końcu nauczyć się załatwiać swoje sprawy bez użycia bomb i czołgów.

Rosjanie dwa lata po żydowskim zamachu stanu na Ukrainie w 2014 r. na forum ONZ poruszali sprawę rozpoczęcia na Ukrainie proxy war. Rosjanie od 2016 r. dawali banderowcom do zrozumienia, że dalsze zwożenie amerykańskiej broni i mordowanie Rosjan zakończy się tym, że Rosja skorzysta z art. 51 Karty ONZ.
Dzisiaj Żydzi amerykanscy zwożą BROŃ ATOMOWĄ do Japonii i celują ją w Chiny.
Chińczycy mogą legalnie wybić Japończykom z głowy pomysły z prowadzeniem amerykańskiej proxy war z ich terenu. Konstytucja Japonii zabrania posiadania wojska i prowadzenia działań militarnych.
Hamerli możesz protestować przeciwko amerykańskiej proxy war na Pacyfiku przeciwko Chińczykom.
Później będziesz płakał, że źli Chińczycy Japończyków mordują ??
Jak ktoś się zgodził: udostępnić teren i brać udział w proxy war, może w każdej chwili zostać LEGALNIE zrównany z swoją ziemią przez tego, przeciwko komu jest prowadzona proxy war.
Polak udostępnił teren i brał udział w proxy war przeciwko Żydom niemieckim i Niemcom a dzisiaj żąda odszkodowania. To jest gorsze jak choroba. Dzisiaj znowu bierze udział w proxy war, z tymi samymi bandytami. Jeszcze żeśmy nie dostali "odszkodowania" za poprzednią proxy war. Dzisiaj radzę wystawić rachunek bandytom, za używanie nas.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rosjanie dwa lata po żydowskim zamachu stanu na Ukrainie w 2014 r. na forum ONZ poruszali sprawę rozpoczęcia na Ukrainie proxy war. Rosjanie od 2016 r. dawali banderowcom do zrozumienia, że dalsze zwożenie amerykańskiej broni i mordowanie Rosjan zakończy się tym, że Rosja skorzysta z art. 51 Karty ONZ.

To jest rosyjska i twoja narracja a moja jest taka, że jeżeli Ukraina spróbuje stać się niezależna od Rosji i wyrwać się spod jej wpływów i kontroli to zostanie przez Rosję zaatakowana.

Kto wyraża prawdę?

Ja czy Ty z Rosjanami?

To zależy od chciwości?

A do tego zależy od chciwości wyłącznie Rosjan, Amerykanów, Brytyjczyków, Francuzów, bo w twojej i podobnych do twojej głowach tylko oni mają wartość a cała reszta jest bez wartości?

W kółko piesze o amerykańskiej hegemonii ale najwyraźniej stajesz po stronie nowego pretendenta do hegemona. Ty nie masz w gruncie rzeczy nic przeciw hegemonii tylko marzysz o przejęciu władzy.

Moim zadaniem za to jest, żeby wasz zgniły świat nie mógł trwać dalej bez zmiany.
Rozumujesz jak Lepper, który wyraził "Teraz MY".

Nie, teraz wasze zgniłe stosunki społeczne i międzynarodowe muszą upaść i skończyć się.
Nie będziemy żyć dłużej mieć rozumu zwierzęcia i żyć jak zwierzęta innych gatunków.

youtu.be/5VCiU1osa3w
14-04-2024 12:40 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Nie, teraz wasze zgniłe stosunki społeczne i międzynarodowe muszą upaść i skończyć się.
>Nie będziemy żyć dłużej mieć rozumu zwierzęcia i żyć jak zwierzęta innych gatunków.
>

Nie rozumiem, mówisz jak Żydzi komuniści a stoisz po stronie tych co ich za to wymordowali.
Żydów nie wymordowano dlatego, że byli Żydami. Żydów wymordowano dlatego, że byli komunistami.
Wymordowali ich ci, co dzisiaj zwożą broń pod granicę komunistów chińskich i Rosji.
Stoisz po stronie bandytów a ja po stronie tych, co zmieniają zgniłe stosunki społeczne i międzynarodowe.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Stoisz po stronie bandytów a ja po stronie tych, co zmieniają zgniłe stosunki społeczne i międzynarodowe.

Nie, nie na pewno nie stoję po stronie tych, którzy mówią, że Ukraina jest dla nich inwestycją, bo istotnie osłabia Rosję ani po stronie tych, którzy głoszą, że pomoc militarna dla Ukrainy z darów bomb powinna zamienić się na pożyczki. Ci ludzie są mi jak najbardziej obcy i wrodzy. Nawet nie próbuję wnikać w otchłań ich psyche, bo natychmiast odczuwam odruch wymiotny. Dla mnie to nie są ludzie.

Staję jednak wyraźnie przeciw tym, którzy postanowili swoje interesy chronić i rozwijać z użyciem rakiet i czołgów. Dla mnie to też nie są ludzie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Staję jednak wyraźnie przeciw tym, którzy postanowili swoje interesy chronić i rozwijać z >użyciem rakiet i czołgów. Dla mnie to też nie są ludzie.
>

Jak to możliwe??
Żydzi amerykańscy rok w rok wydają bilion dolarów na broń i prowadzą wojny po całym świecie.
Pozostali wydają grosze na obronę przed nimi.
Świat się nie zmienił, dalej kolonialiści mordują i okradają słabszych.
Dupą wypiąłeś się do słabszych a podlizujesz się do cwańszych. Na tym na pewno więcej zyskasz, ale czy to jest ludzkie ???
Na tym świecie nie ma miejsca dla słabszych ??
I kto to mówi, słaby i głupi biedak. Lokajską mentalnością daleko nie zajedziesz.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Na tym świecie nie ma miejsca dla słabszych ??
>I kto to mówi, słaby i głupi biedak. Lokajską mentalnością daleko nie zajedziesz.

O jakiej słabości mówisz?
Ruskich wobec Ukraińców?
Mam uznać agresywnych skurwieli mordujących i niszczących za biedne i słabe ofiary, które też chciałyby trochę porządzić światem?

W waszym świecie nie zajdę dosłownie nigdzie.
Zgniję na samym dnie.

Dlatego wasze emocje, wasze rozumowanie, wasze stosunki społeczne i międzynarodowe muszą umrzeć.
Wasz świat musi upaść i musi nadejść nowy świat!
Inaczej już po mnie i po wszystkich ludziach, którzy nie czują się dobrze w roli narcystycznych, bezwzględnych s*******nów, którzy nie liczą się z nikim i z niczym poza sobą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
08-04-2024 04:45 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Polska powinna wspierać Ukraine humanitarnie, nie wojskowo.
Gdyby demokratyczny świat nie wspierał wojskowo, Ukrainy by już nie było.
>Nie powinniśmy się absolutnie zamykać na dialog z Federacją Rosyjską.
Nie ma o czym rozmawiać, gdy nie ma z kim...
"Mieli do wyboru hańbę, albo wojnę. Wybrali hańbę, a wojnę dostaną i tak."

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
08-04-2024 09:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Polska powinna wspierać Ukraine humanitarnie, nie wojskowo.
>Gdyby demokratyczny świat nie wspierał wojskowo, Ukrainy by już nie było.
wtedy nie zginęłoby 1 000 000 ludzi, wtedy usazyd nie mialby tak dobrego wzrostu PKB, Wtedy usazyd by nie osłabił Rosji, ale jak mówi amerykanista, osiągnął co chciał, to pieniędzy nie będzie

>>Nie powinniśmy się absolutnie zamykać na dialog z Federacją Rosyjską.
>Nie ma o czym rozmawiać, gdy nie ma z kim...
>"Mieli do wyboru hańbę, albo wojnę. Wybrali hańbę, a wojnę dostaną i tak."
jest zasada w zyciu, szukaj wrogów daleko a przyjaciół blisko, Ukraina zrobiła odwrotnie bo jest głupia tak jak MY


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>Polska powinna wspierać Ukraine humanitarnie, nie wojskowo.
>>Gdyby demokratyczny świat nie wspierał wojskowo, Ukrainy by już nie było.
>wtedy nie zginęłoby 1 000 000 ludzi
Wtedy zginęłoby wielokrotnie więcej - Голодомор.
>, wtedy usazyd nie mialby tak dobrego wzrostu PKB
onuca putlera
>, Wtedy usazyd by nie osłabił Rosji
Putler największym wrogiem Rosji, onuco putlera.
>>>Nie powinniśmy się absolutnie zamykać na dialog z Federacją Rosyjską.
>>Nie ma o czym rozmawiać, gdy nie ma z kim...
>>"Mieli do wyboru hańbę, albo wojnę. Wybrali hańbę, a wojnę dostaną i tak."
>jest zasada w zyciu, szukaj wrogów daleko a przyjaciół blisko
Jest zasada, być Człowiekiem, albo onucą bestii.
>, Ukraina zrobiła odwrotnie bo jest głupia tak jak MY
Chociaż masz świadomość własnej głupoty, chociaż to.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
08-04-2024 16:45 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Polska powinna wspierać Ukraine humanitarnie, nie wojskowo.
>Gdyby demokratyczny świat nie wspierał wojskowo, Ukrainy by już nie było.
Czy wszyscy wspierają wojskowo?

>>Nie powinniśmy się absolutnie zamykać na dialog z Federacją Rosyjską.
>Nie ma o czym rozmawiać, gdy nie ma z kim...
Jest. Zacietrzewienie polityczne to nic innego jak zbędna emocja. Trzeba z Rosjanami podjąć rozmowy. Nie możemy udawać, że ich nie ma, to dla naszego, i regionu, dobra. Dalsze eskalowanie konfliktu skończy się tym, iż my nie będziemy mieli żadnego wpływu na swoje położenie.

>"Mieli do wyboru hańbę, albo wojnę. Wybrali hańbę, a wojnę dostaną i tak."
Czy wg Ciebie Rosja zaatakuje Polskę?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>Polska powinna wspierać Ukraine humanitarnie, nie wojskowo.
>>Gdyby demokratyczny świat nie wspierał wojskowo, Ukrainy by już nie było.
>Czy wszyscy wspierają wojskowo?
Nie odpowiadasz na pytania - nie masz prawa zadawać pytań.
>>>Nie powinniśmy się absolutnie zamykać na dialog z Federacją Rosyjską.
>>Nie ma o czym rozmawiać, gdy nie ma z kim...
>Jest.
Nie ma.
>>"Mieli do wyboru hańbę, albo wojnę. Wybrali hańbę, a wojnę dostaną i tak."
>Czy wg Ciebie Rosja zaatakuje Polskę?
Nie odpowiadasz na pytania - nie masz prawa zadawać pytań.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
quick (6853 punktów)
>>>>Nie powinniśmy się absolutnie zamykać na dialog z Federacją Rosyjską.
>>>Nie ma o czym rozmawiać, gdy nie ma z kim...
>>Jest.
>Nie ma.
Jestes w bledzie.

>>>"Mieli do wyboru hańbę, albo wojnę. Wybrali hańbę, a wojnę dostaną i tak."
>>Czy wg Ciebie Rosja zaatakuje Polskę?
>Nie odpowiadasz na pytania - nie masz prawa zadawać pytań.
Mam takie prawo i z niego korzystam. Na jakie pytania nie odpowiadam?
A Ty odpowiedz, czy wg Ciebie Rosja zaatakuje Polske?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Nie odpowiadasz na pytania - nie masz prawa zadawać pytań.
>Mam takie prawo i z niego korzystam.
To sobie korzystaj.
>Na jakie pytania nie odpowiadam?
Sobie odszukaj.

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
09-04-2024 15:05 
 Ocena 3 na 3
TyDraniu (6569 punktów)
>Jest. Zacietrzewienie polityczne to nic innego jak zbędna emocja. Trzeba z Rosjanami podjąć rozmowy. Nie możemy udawać, że ich nie ma, to dla naszego, i regionu, dobra.

Od początku wojny Macron dzwonił i rozmawiał. Papież dzwonił i rozmawiał. Dziesiątki innych głów państw jeździły i rozmawiały. Czemu to nic nie dało, jak Pan myśli?

>Dalsze eskalowanie konfliktu skończy się tym, iż my nie będziemy mieli żadnego wpływu na swoje położenie.

Kto eskaluje konflikt? Czemu rosja może eskalować konflikt, a Ukraina nie może?
quick (6853 punktów)
>>Jest. Zacietrzewienie polityczne to nic innego jak zbędna emocja. Trzeba z Rosjanami podjąć rozmowy. Nie możemy udawać, że ich nie ma, to dla naszego, i regionu, dobra.
>Od początku wojny Macron dzwonił i rozmawiał. Papież dzwonił i rozmawiał. Dziesiątki innych głów państw jeździły i rozmawiały. Czemu to nic nie dało, jak Pan myśli?
Tu chodzi o USA i Wielką Brytanię. To te państwa są odpowiedzialne strategicznie za poczynania Ukraińców. Ukraina w Turcji zasiadła do stołu, kto Ukraińców odwiódł od kompromisu? Boris Johnson wspierany w tych działaniach przez Waszyngton. Amerykanom i Brytyjczykom chodzi o maksymalne wykorzystanie tego konfliktu celem jaknajdotkliwszego osłabienia Rosji, by przez to nie była ona silnym wsparciem dla Chin na tle rozgrywki chinsko-amerykańskiej. Słabsza Rosja to łatwiejszy do przekonania podmiot. Amerykanom chodzi o tzw. odwróconego Kissingera. Co do Rosji, to wykonała ona posunięcie imperialne, które jest dla nas zagrożeniem, dlatego świat zachodni nie może dopuścić do upadku Ukrainu. Twardo stąpając po ziemi, musimy się pogodzić, że Krym i Donbas moga byc ceną za pokój.

>>Dalsze eskalowanie konfliktu skończy się tym, iż my nie będziemy mieli żadnego wpływu na swoje położenie.
>Kto eskaluje konflikt? Czemu rosja może eskalować konflikt, a Ukraina nie może?
A kto tak twierdzi? Żadna eskalacja, bez względu na to kto eskaluje, nie przybliża nas do rozwiązania tego konfliktu. Należy z ruskimi podjąć rozmowy, co nie znaczy, iż mamy nie być w tych rozmowach twardzi.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
09-04-2024 17:03 
 Ocena 3 na 3
TyDraniu (6569 punktów)
>musimy się pogodzić, że Krym i Donbas moga byc ceną za pokój.

Rozumiem. Należy podjąć rozmowy z Ukrainą, żeby oddała rosji wszystko, czego ta chwilowo chce. rosja nic nie musi robić, dostaje za to 25% Ukrainy i kilka lat na odbudowę armii w prezencie.
11-04-2024 17:14 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>musimy się pogodzić, że Krym i Donbas moga byc ceną za pokój.
>Rozumiem. Należy podjąć rozmowy z Ukrainą, żeby oddała rosji wszystko,
Finlandia przegrała wojnę zimowa z ZSRR, oddała sporne ziemie
ale uwaza sie powszechnie, że wygrała


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Thoter (6650 punktów)

>Finlandia przegrała wojnę zimowa z ZSRR, oddała sporne ziemie
>


Wzdłuż granicy Finlandii biegła trasa, którą Żydzi amerykańscy i Brytyjczycy dostarczali broń Sowietom. Z terenu Finlandii ostrzeliwano Kanał Białomorski. Niemcy ostrzelali kanał w pierwszym dniu wojny. Kanał miał 11 śluz. Pierwsze prace w ZSRR związane z budowami, mającymi służyć dostarczaniu uzbrojenia i paliwa przez Żydów amerykańskich i Brytyjczyków Sowietom, rozpoczęto w 1932 r. Od 1938 r. prace ruszyły na trzy zmiany. W 1938 r. 1000 buntujących się więźniów rozstrzelano. Pochowano ich na wyspie Jeziora Wygoziero.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Uważam, że można bardzo wiele spraw załatwić przez dialog. Nie powinniśmy się absolutnie zamykać na dialog z Federacją Rosyjską.

Wpierw trzeba chcieć rozmowy o nazizmie Ukraińców i o specjalnych operacjach wojskowych, w których ginie 200 tys. luda.

Trzeba też cierpliwe znosić groźby ataków atomowych.

Nie wszyscy mają na to ochotę.

Ja nie mam.

Tak samo jak nie mam ochoty jechać do Afganistanu i tam dyskutować o Bogu.

Do rozmowy potrzeba wspólnej logiki.
Jeśli nie ma wspólnej logiki rozmowa staje się bez sensu..

Rosja dokonuje zaboru, rozbioru i przy okazji destrukcji Ukrainy na naszych oczach, z tego powodu, że wykształcił się w Kijowie rząd niezależny od Moskwy. Rosja jest bardzo agresywna. Dopóki Ruscy się nie uspokoją, to nie ma z kim i o czym gadać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
14-04-2024 11:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Rosja dokonuje zaboru, rozbioru i przy okazji destrukcji Ukrainy na naszych oczach, z tego powodu, że wykształcił się w Kijowie rząd niezależny od Moskwy.
gdyby rząd na Ukrainie był niezależny, nie byłoby wojny
ale wykształcił się na Ukrainie rząd zależny od usazyda, wroga Rosji

>Rosja jest bardzo agresywna. Dopóki Ruscy się nie uspokoją, to nie ma z kim i o czym gadać.
jakbyś był smiertelnie zagrożony jak byś reagował
Ukraina to miękie podbrzusze Rosji, do Moskwy w mig doleci bomba atomowa usazyda (nato), ja bym zrobił jak rosjanie, tylko że zrobili to za późno, byli naiwni, wierzyli w tzw zachód


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
farmer (22440 punktów)
.
>jakbyś był smiertelnie zagrożony jak byś reagował

Możliwe że tak jak ta ofiara zbrodni katyńskiej
Polscy oficerowie, jako przedstawiciele elity intelektualnej i państwowej, byli mordowani już w pierwszych godzinach po sowieckiej agresji z 17 września. 

....Będąc wrogo nastawionym do władzy sowieckiej i partii komunistycznej, 20 września 1939 r. jako porucznik byłego Wojska Polskiego, w momencie wkroczenia pierwszego radzieckiego czołgu do Grodna, zorganizował z zamiarem przejęcia władzy uzbrojoną grupę spośród oficerów, żołnierzy byłego Wojska Polskiego i studentów, w ilości 50 osób do walki przeciwko władzy radzieckiej i Armii Czerwonej"


Która ty lajzo nazywasz patoelita i uzyczylbys swojego karabinu do roztrzelnia.

>ich obowiązkiem było walczyć, o wolność Polski, a oni nie wystrzelili nawet 1 naboju
>należał im się sąd wojenny, i rozstrzelanie z mojego karabinu

Nie lajzo. Tobie należy się kop w dupę i wypad z tego forum za propagowanie nienawiści do Polaków.

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie lajzo. Tobie należy się kop w dupę i wypad z tego forum za propagowanie nienawiści do Polaków.

Nikomu nie należy kop w dupę i wypad z forum za emocje i związane z nimi indywidualną prawdę i wizję rzeczywistości.

Mówisz o cudzej nienawiści a w Tobie jest jej najwyraźniej jeszcze więcej.
Nic nie zmienia, że twoja nienawiść jawi się Tobie jako sprawiedliwa i uzasadniona.
Ona jawi się tak w każdej głowie.

Forum jest właśnie po to, żebyśmy potrafili wzajemną nienawiść opanować.

Dlatego każdy ma tu prawo do głosu i każdy ma tu prawo do swojej indywidualnej prawdy a Ty z pokorą powinieneś znosić cudze prawdy, które są dla Ciebie fałszem.

Wzajemna agresja nie rozwiąże żadnych problemów tylko nowe problemy przyniesie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>ale wykształcił się na Ukrainie rząd zależny od usazyda, wroga Rosji

Rosja mogła poprowadzić rury z gazem na zachód Europy po lądzie i podzielić się zyskami z wszystkimi po drodze.

Uznaje jednak wszystkich po drodze za ludzi, którym nie można ufać i z którymi nie ma sensu się umawiać, lepiej budować rury na dnie mórz i oceanów.

Ktoś uznaje Cię za wroga i zachowuje się tak jakbyś był jego wrogiem ale Ty będziesz traktował go jak przyjaciela i odsłaniał przed nim podbrzusze?

Od Ruskim nie można niczego wymagać i oczekiwać, natomiast Rosjanie mogą wymagać i oczekiwać od wszystkich?

Chyba nie!

Wpierw trzeba okazać trochę przychylności, trochę zaufania, umieć się podzielić a dopiero potem można liczyć na odwzajemnione przyjazne zachowania.

Dlaczego Ruscy Ukraińców po prostu nie przekupili, tylko im grozili?
Bo groźby są tańsze od przekupstwa?

youtu.be/5VCiU1osa3w
14-04-2024 13:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Od Ruskim nie można niczego wymagać i oczekiwać, natomiast Rosjanie mogą wymagać i oczekiwać od wszystkich?
jest odwrotnie, Rosja obiecała Francuzom, Anglikom i sie głupio zaangażowała w 1 wś na skutek czego wybuchła u nich rewolucja, straciła Polske i wiele innych krajów, rosjanie są głupi, dotrzymują słowa w odróżnieniu od anglikow, francuzów, którzy nam obiecali pomoc w 2wś (rosjanie by pomogli, mają honor, dla nich słowo ważniejsze od pieniędzy)

usazyd jest rownie falszywy jak angik


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>jest odwrotnie, Rosja obiecała Francuzom, Anglikom i sie głupio zaangażowała w 1 wś na skutek czego wybuchła u nich rewolucja, straciła Polske i wiele innych krajów, rosjanie są głupi, dotrzymują słowa w odróżnieniu od anglikow, francuzów, którzy nam obiecali pomoc w 2wś (rosjanie by pomogli, mają honor, dla nich słowo ważniejsze od pieniędzy)
>usazyd jest rownie falszywy jak angik

Rosja straciła swoje wpływy głównie dlatego, że jej system społeczny przestał generować atrakcyjne życie.

A czy Ty poszedłbyś za nieatrakcyjną Panią?

I co Cię z nią spotka?
Brzydota i wulgarność?

To mogę zrozumieć:
www.tiktok(*)7234858272?_r=1&_t=8lTJV0AbaWP

I tak się ludzi do siebie przekonuje a nie groźbami detonacji Car-bomby
pl.wikipedia.org/wiki/Car-bomba

>Detonacja nastąpiła na wysokości 4000 m. Kula ognista miała promień około 4000 m i niemal dosięgnęła powierzchni ziemi. Mimo zmniejszenia mocy bomby część skalistych wysepek, w pobliżu których dokonano detonacji, wyparowała, a sam wybuch był odczuwalny nawet na Alasce. O sile wybuchu świadczy fakt, iż fala sejsmiczna nim wywołana (rejestrowana przez sejsmografy) okrążyła Ziemię trzy razy, oraz to, że był on widoczny z odległości prawie 900 km. Promieniowanie cieplne było w stanie spowodować oparzenia trzeciego stopnia w odległości 100 km od miejsca eksplozji. Grzyb atomowy miał około 60 km wysokości i 30-40 km średnicy.

Czaisz okrągły różnicę?

Rozumiesz okrągły różnicę pomiędzy atrakcyjną, pachnącą, wykształconą i bardzo kulturalną dziewczyną a tłustą, cuchnącą, wulgarną i agresywną babą? Co wybierzesz?

youtu.be/5VCiU1osa3w
14-04-2024 15:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jest odwrotnie, Rosja obiecała Francuzom, Anglikom i sie głupio zaangażowała w 1 wś na skutek czego wybuchła u nich rewolucja, straciła Polske i wiele innych krajów, rosjanie są głupi, dotrzymują słowa w odróżnieniu od anglikow, francuzów, którzy nam obiecali pomoc w 2wś (rosjanie by pomogli, mają honor, dla nich słowo ważniejsze od pieniędzy)
>>usazyd jest rownie falszywy jak angik
>Rosja straciła swoje wpływy głównie dlatego, że jej system społeczny przestał generować atrakcyjne życie.
usazyd ogromnie się wzbogacił podczas 1 i 2 wś, Rosja ogromnie straciła, z tego powodu miała słabą bazę i wrogie otczenie, nawet Polska na nich napadła w 1920r w wyprawie na Kijów
komunizm gdyby miał swobodę, by zwyciężył, tak jak dzisiaj komunistyczne Chiny, Wietnam

>Rozumiesz okrągły różnicę pomiędzy atrakcyjną, pachnącą, wykształconą i bardzo kulturalną dziewczyną a tłustą, cuchnącą, wulgarną i agresywną babą? Co wybierzesz?
ciekawe jak samice ssaków sobie dobierają sekspartnerów? i my tak powinniśmy

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>komunizm gdyby miał swobodę, by zwyciężył, tak jak dzisiaj komunistyczne Chiny, Wietnam

Przypomnę Ci, bo zapomniałeś, że w Rosji mamy dziś agresywny kapitalizm. W Rosji dominuje własność prywatna a kreacja i emisja pieniądza odbywa się dokładnie tak samo jak na Zachodzie.

Współczesna Rosja nie jest następcą ZSRR a Putin nie jest obrońcą komunizmu.

Błędnie interpretujesz działania Rosji.
Rosja rozpoczęła wojnę o strefę wpływów a Ty odnosisz się do ideologii, która w obecnej Rosji jest tępiona.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Rosja rozpoczęła wojnę o strefę wpływów

Raczej o strefę BEZPIECZEŃSTWA.
Za pierwszej "niepodległej" Polski mieliśmy ambicje kolonialne.

dzieje.pl/aktualnosci/liga-morska-i-kolonialna

II RP była krajem z ambicjami kolonialnymi. Legenda Maurycego Beniowskiego, który starał się odtworzyć nieistniejący kraj na Madagaskarze, ale też Stefana Szolc-Rogozińskiego, który nieco później niemal osiągnął to samo w Kamerunie - działały na wyobraźnię. A ta, podsycona mocarstwową retoryką kolejnych rządów, skłaniała do działania. W ten sposób w 1930 r. Liga Morska i Rzeczna (wcześniej jako Liga Żeglugi Polskiej) przekształciła się w Ligę Morską i Kolonialną. Chociaż terytoria świata zostały już dawno podzielone między wiodące w Europie kraje, członkowie Ligi - a było ich niemało, bo w 1939 r. ok. 1 mln - przystąpili do pracy z rozmachem i zasobem funduszy.

Wtedy żeśmy na Czechów i Słowaków napadli. Gdyby nas Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami nie użyli do proxy war, to bylibyśmy potęgą wśród wrogów, których sobie stworzyliśmy. Oralibyśmy parę hektarów więcej i tak by rosła ta nasza potęga.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Rosja rozpoczęła wojnę o strefę wpływów
>Raczej o strefę BEZPIECZEŃSTWA.

Każdy używa takiej retoryki jaka mu odpowiada.

Ta "strefa bezpieczeństwa Rosji" to przestrzeń życiowa Ukraińców i od niej zależy jakość i sens ich życia.

Ciekaw jak byś się sam zachował, gdyby ktoś wszedł do twojego domu i ogłosił Ci jak masz żyć zeby zapewnić mu strefę bezpieczeństwa?

Czy walczyłbys o niezależne życie czy stałbyś się jego niewolnikiem?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ciekaw jak byś się sam zachował, gdyby ktoś wszedł do twojego domu

W 2014 r. Żydzi przeprowadzili na Ukrainie zamach stanu, na którego organziację wydali 5 MILIARDÓW DOLARÓW.
Ktoś wszedł do ich domu, zamachem stanu zainstalował im prowodyra Żyda Zelenskiego, to co się wtedy Ukraińcom wydawało ??
Że Żyd Zelenski będzie im kolonialne dolary rozdawać ??
W Polsce i na Ukrainie kazdy, od szkoły podstawowej, musi być uczony, co to jest proxy war.
Ile Żydzi amerykańscy zarobili na proxy war na Ukrainie ??
W ten geszeft włożyli 5 mld $ resztę ich agent Żyd Zelenski wziął od Żydów amerykańskich na kredyt i pod zastaw. Jak Żydzi zarobili sto razy tyle ile włożyli, widząc, że nie uda im się zdobyć rosyjskiej bazy surowcowej, to się wycofali. Ci co najwięcej na tym stracili, czyli europejscy wasale Żydów amerykańskich, to się dopiero rozkręcili i chcą zakończyć tą wojnę, wraz z ostatnim Ukraińcem. Proxy war na Ukrainie doszła do takiego momentu, że sami Ukraińcy informują Rosjan, gdzie kolonialiści złożyli u nich broń.
Hamerlik, jakie masz zdanie w temacie proxy war w Japonii ??
Zydzi amerykańscy tresują Japończyków i budują silosy na broń atomową wycelowaną w Chiny.
Katolicy filipińscy sami się zgłosili do udziału w proxy war z Chinami. Żydzi amerykańscy teraz inwestują w proxy war na Pacyfiku.
Hamerlik rozumiesz, jak się prowadzi wojny imperialne tysiące kilometrów od amerykańskich fabryk wojen ??
Żydzi amerykańscy wydają rok w rok bilion dolarów na wojny po całym świecie.
ILE I JAK NA TYM ZARABIAJĄ ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Ciekaw jak byś się sam zachował, gdyby ktoś wszedł do twojego domu
>W 2014 r. Żydzi przeprowadzili na Ukrainie zamach stanu, na którego organziację wydali 5 MILIARDÓW DOLARÓW.
>Ktoś wszedł do ich domu, zamachem stanu zainstalował im prowodyra Żyda Zelenskiego, to co się wtedy Ukraińcom wydawało ??

Każdy widzi to co chce zobaczyć.

Oskarżenia są zawsze bardzo latwe a porozumienia bardzo trudne.

Po co Ukraińcom dawać perspektywę korzyści, wizji dobrej pracy, zbudowania własnych domów, możliwości wyjazdów za granicę na wakacje, skoro można ich oskarżyć i zagrozić im?

Przypomnij mi bo zapomniałem jakie to wspaniałe ofert miała Rosja dla Ukrainy, żeby Ukraińcy nie kierowali się z zazdrością na Zachód?

Bardzo łatwo jest tylko chcieć i nic nie dać od siebie.

Teraz trupów nikt łatwo nie zapomni ani nie wybaczy. Zdarzenie przekroczyło masę krytyczną i zaczęła się reakcja łańcuchowa.

Ruscy zamiast dogadać się z Ukraińcami czekają na broń z USA i UK, która wygeneruje jeszcze więcej trupów i będzie prowadziła do eskalacji i mobilizacji.

Jeśli już chcesz sprawy stawiać w ten sposób to nie tylko Zeleński jest używany do osłabienia Rosji ale także Putin. Wyczuli jego emocje, motywacje i naprowadzają go na konflikt a on daje się prowadzić jak za rączkę.

Z ciągłej pogardy dla Ukrainy, Ukraińców i Zelenskiego żadna siła Rosji nie wyrośnie.
Rosjanie są w pułapce własnego poczucia wyższości, które może ich zniszczyć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ruscy zamiast dogadać się z Ukraińcami czekają na broń z USA i UK, która wygeneruje jeszcze >więcej trupów i będzie prowadziła do eskalacji i mobilizacji.
>

Podaj nazwiska tych UKRAIŃCÓW z którymi miałaby się dogadywać Rosja.
Na Ukrainie od 2014 r. rządzą ŻYDZI i CIA.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Ruscy zamiast dogadać się z Ukraińcami czekają na broń z USA i UK, która wygeneruje jeszcze >więcej trupów i będzie prowadziła do eskalacji i mobilizacji.
>>
>Podaj nazwiska tych UKRAIŃCÓW z którymi miałaby się dogadywać Rosja.
>Na Ukrainie od 2014 r. rządzą ŻYDZI i CIA.

pl.wikipedia.org/wiki/Witalij_Kłyczko


youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik, jakie masz zdanie w temacie proxy war w Japonii ??

Myślę, że problem jest w Chińczykach, którzy nie dają Japończykom poczucia bezpieczeństwa.

Na obu narodach ciąży nienawiść wynikająca z ich historii.

Chińczycy na swojej pozycji powinni masowo rozwijać biznesy z Japończykami a wtedy Japończycy nie chcieliby bomb z Ameryki.

Współpraca gospodarcza jest bardzo ważna dla znoszenia strachu i wzajemnej nienawiści.

Gdyby Ruscy wyszli z programem gospodarczym dla Ukrainy, dzięki któremu Ukraińcy zaczęliby zarabiać hajs, to nie byłoby wojny.

Ale Ruscy tego chyba nie potrafili, przegrali z zachodem, bo ich model społeczny jest za słaby, nie motywuje właściwie i nie generuje dobra dla ludzi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Hamerlik, jakie masz zdanie w temacie proxy war w Japonii ??
>Myślę, że problem jest w Chińczykach, którzy nie dają Japończykom poczucia bezpieczeństwa.
>

Hamerlik jak myślisz, kto jest szefem propagandy w Japonii ?
"Japoński" telawior, tak samo jak "polski" telawizor, poraża telawidzów takim samym zagrożeniem. Japońska konstytucja zabrania utrzymywania wojska i inwestycji w zbrojenia. Żydzi amerykańscy, którzy napisali tą konstytucję, dzisiaj wyłączyli jej działanie.

tvn24.pl/s(*)japonii-aktualizacja-st5780180

były premier Japonii był przeciwny używaniu Japończyków do proxy war z Chinami i został zastrzelony. Pewnie to robota złych komunistów chińskich.
15-04-2024 09:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Rosja straciła swoje wpływy głównie dlatego, że jej system społeczny przestał generować atrakcyjne życie.
mają najwięcej migrantów w Europie oprócz Niemiec, Do Rosji wyjechało 3 x więcej Ukraińców niż do nas


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
14-04-2024 14:47 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Dopóki Ruscy się nie uspokoją, to nie ma z kim i o czym gadać.
Rozumiem, lepiej znowu wojować. Polska jest gotowa na wojnę?
Wiesz kiedy będziemy uzbrojeni w sprzęt, na które poszło zamówienie?
Kto się ma uspokoić? Wiesz co zrobił Borys Johnson?
Trzeba z nimi rozmawiać, by konflikt się nie rozlał po Europie. Masz ochotę by wojna przyszła do Polski? Bo ja nie. Dlatego trzeba uruchomić dyplomację, i zagonić obie strony do rozmów. Z każdym da się dogadać, tylko trzbe chcieć. Czemu ignorujesz wpływ USA i Wielkiej Brytanii na ten konflikt? Wiesz co anglosasi mają do uzyskania w tej wojnie? Z nimi terz trzbea rozmawiać, od nich w zasadzie zacząć. Trzeba ich ustami przekonać Chińczyków by nacisnęli Rosję.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rozumiem, lepiej znowu wojować.

Nic nie mówiłem o wojnie z Ruskimi. Napisałem, że nie ma z nim o czym gadać. Bo o czym?
Będziesz rozmawiał o nazizmie jaki rozwinął się na Ukrainie i o tym jak ten zostanie rozbrojony gdy Rosja dokona już zaboru i rozbioru Ukrainy?

Dla mnie to nie jest żaden temat do rozmowy. Równie dobrze mógłbym rozmawiać o różowych słoniach ale mi się nie chce.

Nie wchodzę w żadną zgniłą narcystyczną retorykę, w której każde słowo jest kłamstwem służącym wrogiej dominacji.

>Polska jest gotowa na wojnę?

A wybiera się na wojnę?
O ile mi wiadomo Polacy siedzą u siebie i zajmują się swoimi sprawami. Gdy pojechali do Afganistanu żeby demontować afgańskie społeczeństwo na polecenie Amerykanów, wtedy Polska poszła na wojnę ale teraz jeszcze na żadną wojnę nie poszła, choć patrząc ja Rosja próbuje złamać i zdominować Ukraińców odbierając im wolność może powinna pójść.

>Kto się ma uspokoić? Wiesz co zrobił Borys Johnson?

Istnieje pełno cwanych narcyzów, którzy prowokują w ten czy inny sposób złość u innych, przejmując dzięki złości kontrolę nad nimi.
Kto tylko da się sprowokować, kto tylko ulegnie złości, nie będzie potrafił zachować dystansu i spokoju to już po nim, zrobią z niego swojego frajera i niewolnika.
Dlatego nie wolno słuchać innych, nie biorąc pod uwagę, że wszystko co mówią jest manipulacją.
Ci ludzie nigdy nie wyrażają swoich prawdziwych przekonań, tylko prowadzą grę z głupkami, którzy się emocjonują tym co mówią.

Nie wiem co zrobił Borys Johnson i mam na to trochę wyjebane.
Nie mów mi, nie chcę tego wiedzieć, to co sam sądzę jest dużo ważniejsze.

>Trzeba z nimi rozmawiać, by konflikt się nie rozlał po Europie.

Czasem trzeba też dać sobie po ryju, żeby stworzyć nową relację.
Nie sądzę aby należało bać się wojny.
Będzie trzeba to nauczymy się walki i zwyciężania. Grunt, żeby zachować pewność siebie nawet wtedy, gdy wokoło wybuchają bomby.

>Masz ochotę by wojna przyszła do Polski?

Z nikim wojny nie zaczynam ale jeśli przyjdzie do Polski, bo ktoś zechce z Polaków zrobić swoich niewolników, to trzeba będzie go zabić. Mi wystarczy już w życiu dominantów nade mną, rzygam już nimi. Sądzę, że śmierć w walce z wrogą dominacją to dobra śmierć, jestem gotów taką śmierć zaakceptować.

>Dlatego trzeba uruchomić dyplomację, i zagonić obie strony do rozmów.

Nie trzeba.
Nie trzeba też akceptować obcej logiki, która gwałci twoją.
Wcale nie trzeba unikać konfliktu. Można nawet konflikt eskalować.
Kiedyś sądziłem inaczej ale już tak nie sądzę.
Każda psyche podlega transformacji zależnie od warunków.
Ruscy będą mogli się przekonać, że zachodnie cioty, przebrane w sukienki dość szybko mogą transformować do formy śmiertelnie groźnych żołnierzy, którzy będą zabijać bez zmrużenia oka.

>Czemu ignorujesz wpływ USA i Wielkiej Brytanii na ten konflikt?

Oskarżam tych, którzy do załatwiania swoich spraw używają rakiet, bomb i karabinów.

USA i UK mają wpływy dopóki inni na nich reagują.
Jeśli w państwowych, przymusowych szkołach uczy się Windowsa i tego, że papier zadrukowany na zielono ma najwyższą wartość, to potem są efekty.

Sam staram się olewać to, co sądzą Anglicy czy Amerykanie. Mam własne przekonania i wartość znacznie wyższą od nich.

youtu.be/5VCiU1osa3w
15-04-2024 10:45 
 Ocena 2 na 2
quick (6853 punktów)
>>O ile mi wiadomo Polacy siedzą u siebie i zajmują się swoimi sprawami.
A Jasionka? Polski sprzęt wojskowy oddany bezrefleksyjnie? Zdolności wojskowe i wywiadowcze udostępniane stronie ukraińskiej? Militarne wspieranie Ukrainy nie leży w polskim interesie. Sami zamiast się zbroić i podnosc swoje zdolności bojowe, oddaliśmy kupę sprzętu osłabiając się, wzamian robiąc zakupy, ktoryhh realizacja wynosi parę lat. To jest mądre? To jest polityka bezpieczeństwa?

>Nie wiem co zrobił Borys Johnson i mam na to trochę wyjebane.
>Nie mów mi, nie chcę tego wiedzieć, to co sam sądzę jest dużo ważniejsze.
Powiem Ci jednak, żebyś wiedział. Johnson to gość, który namówił Ukraińców do kontynuowania walki, gdy ci zasiedli do stołu rozmów w Turcji. Johnson wyraził tym interes USA i Wielkiej Brytani.

>Nie sądzę aby należało bać się wojny.
Ruine chcesz zamiast Polski?

>>Dlatego trzeba uruchomić dyplomację, i zagonić obie strony do rozmów.
>Nie trzeba.
>Nie trzeba też akceptować obcej logiki, która gwałci twoją.
>Wcale nie trzeba unikać konfliktu. Można nawet konflikt eskalować.
Brawo, mądre podejście. Są szczeble eskalacji, do których polska sprawczosc już nie sięga. W pewnym momencie konfliktu to nie my będziemy decydować o przebiegu działań zbrojnych, mimo iż będzie to dotyczyć polskiej przestrzeni lądowej i powietrznej. Tego chcesz?

>>Czemu ignorujesz wpływ USA i Wielkiej Brytanii na ten konflikt?
>Oskarżam tych, którzy do załatwiania swoich spraw używają rakiet, bomb i karabinów.
>USA i UK mają wpływy dopóki inni na nich reagują.
>Sam staram się olewać to, co sądzą Anglicy czy Amerykanie. Mam własne przekonania i wartość znacznie wyższą od nich.
Musisz zrozumieć, iż USA i Wielka Brytania mają interes w tym by nie swoimi rękami osłabiać Rosję. Ma to trwać do momentu uznania przez nich, że Rosja nie stanowi już wystarczającego zaplecza strategicznego dla Chin w Azji wschodniej.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie sądzę aby należało bać się wojny.
>Ruine chcesz zamiast Polski?

Ze strachu żadna wspaniała Polska nie wyrośnie.

Strach to nie tylko unikanie konfrontacji to także niewola.

Jeśli jesteś gotów akceptować życie niewolnika, to pozwalaj sterować sobą emocji strachu.

Sam zgadzam się z maksyma "żyj wolny albo giń".
Śmierć lepsza jest od niewolnictwa.

Jeśli nie jestem zdolny do konfrontacji i ciężaru walki, nikt nie będzie Cię respektował.
Czasem musi polać się krew i jak przyjdzie na to czas ja będę gotowy do walki a Ty jak chcesz.

Nie dam zmanipulować się groźbą ataku nuklearnego.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>>>Nie sądzę aby należało bać się wojny.
>>Ruine chcesz zamiast Polski?
>Ze strachu żadna wspaniała Polska nie wyrośnie.
Kto tu mówi o strachu? Chodzi o racjonalną politykę, która nas wyprowadzi ze ślepego zaułku. Polska już wyrosła na piękny kraj, prosperity, zachodnie warunki życia. Tego trzeba bronić.

>Strach to nie tylko unikanie konfrontacji to także niewola.
Mierz swoje siły na swoje zamiary. Należymy do NATO, więc niewola nam nie grozi, ale jesteśmy na wschodniej flance, czyli frontowo, stąd obawa o eksalacje w naszym kierunku (Polska, kraje bałtyckie).

>Jeśli jesteś gotów akceptować życie niewolnika, to pozwalaj sterować sobą emocji strachu.
Mylisz strach z mądrością. Trzba tak działać, by uniknąć konfrontacji.

>Sam zgadzam się z maksyma "żyj wolny albo giń".
Zgoda.

>Śmierć lepsza jest od niewolnictwa.
Zgoda.

>Jeśli nie jestem zdolny do konfrontacji i ciężaru walki, nikt nie będzie Cię respektował.
To prawda. Ja tylko próbuje Ci uzymslowic, iż my jeszcze nie jesteśmy gotowi, a wojna jest za miedzą. Stąd mój apel o dialog.

>Czasem musi polać się krew i jak przyjdzie na to czas ja będę gotowy do walki a Ty jak chcesz.
Jestem gotów stanąć w obronie ojczyzny nie tylko na polu walki, ale także w dypllomacji, która madzrze prowadona powinna przynieść nam korzyści bez rozlewu krwi.

>Nie dam zmanipulować się groźbą ataku nuklearnego.
Czynnik atomowy to również broń psychologiczna. Co byś zrobił gdyby Rosjanie udezyli bronią jądrową w Poznań (sugestie Karaganowa)? Myślisz, że Amerykanie odpowiedzieli by uderzeniem na któreś z rosyjskich miast, ryzykując tym eskalację do poziomu strategicznej wymiany ciosów?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co byś zrobił gdyby Rosjanie udezyli bronią jądrową w Poznań (sugestie Karaganowa)?

Dobrze rozmawiajmy z Ruskimi.

Ale jak mi powiedzą, że Zelenski jest żydowskim pajacem i agentem CIA opętanym przez nazizm, którego muszą zabić dla pokoju, to im odpowiem, żeby się pieprzyli.

Z wrogim chamstwem nie rozmawiam, bo nie mam o czym.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>>Co byś zrobił gdyby Rosjanie udezyli bronią jądrową w Poznań (sugestie Karaganowa)?
>Dobrze rozmawiajmy z Ruskimi.
>Ale jak mi powiedzą, że Zelenski jest żydowskim pajacem i agentem CIA opętanym przez nazizm, którego muszą zabić dla pokoju, to im odpowiem, żeby się pieprzyli.
>Z wrogim chamstwem nie rozmawiam, bo nie mam o czym.
Z nimi da się rozmawiać, tylko trzeba dzielić. Dziel i rządź. Oni wraz z Chinami dzielą między siebie a zachód wpływy na świecie. Jeśli nie będą chcieli wyjść z Ukrainy, to okrojoną Ukrainę należy włączyć do NATO. Chyba, że wyjdą, wtedy Ukraina musi mieć status państwa buforowego. Chodzi o równowagę sił. Naszym zadaniem jest doprowadzenie do takiej sytuacji, iż rząd na Ukrainie nie może być wrogi względem Polski. Jeśli oni będą utrzymywać stanowisko Ławrowa z Grudnia 2021, to my musimy podnieść sprawę obwodu królewieckiego, jego demilitaryzacji, to samo dotyczy Białorusi.

Zważywszy na sytuację geopolityczną na świecie, należy uznać, iż Rosjanie będą skłonni do rozmów, wiedząc jaką rolę mogą odegrać w stosunku do napięcia chinsko-amerykańskiego. Otwarta i niczym nie skrępowana pomoc USA dla Ukrainy, i tak jest strategicznie ograniczona, i Rosjanie o tym wiedzą. Wiedzą o tym, że USA i Wielka Brytania gra na ich osłabienie rękami Ukraińców, ale wiedzą też to, iż ma to wymiar ograniczony, co jest obliczone na przyszłą współpracę, która ma ograniczyć rosyjski udział w konfrontacji z Chinami. Tzw. odwrócony Kissinger.

Nie wiem czy anglosaskie prognozy są poprawnie obliczone, ale Rosję i Chiny może łączyć wspólny strategiczny cel, jakim jest wypchnięcie USA z rimlandu Eurazji. Wtedy równowaga sił będzie na korzyść mocarstw kontynentalnych. Nie chcący się z tym pogodzić Amerykanie, mogą rozpocząć wojnę z Chinami, przy jednoczesnym eskalowaniu konfliktu ukraińskiego, gdzie NATO staje do wojny z Rosją. Czyli III Wojna Światowa.

Jak tego uniknąć?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jeśli nie będą chcieli wyjść z Ukrainy, to okrojoną Ukrainę należy włączyć do NATO. Chyba, że wyjdą, wtedy Ukraina musi mieć status państwa buforowego.

Aha, czyli jeśli chcesz dokonać zaboru połowy innego kraju tp wystarczy zrzucić na ten kraj bomby a potem obiecać, że przestaniesz go bombardować jak Ci oddadzą połowę?

I musisz, bo takie są realia i nie ma innego wyjścia?

A jak już po rozbiorach i zaborach napadną na tę część Ukrainy, którą zabierze Zachód i włączy do NATO to kto pójdzie na wojnę z Ruskimi? Ty albo cwaniaczki, którzy w tajemnicy będą dzielić Ukrainę? A może biedota pod groźbą więzienia?

Czy będą kolejne rozbiory i zabory?

To od takiej zgnilizny wolę od razu iść na wojnę i w niej zginąć.

Ja na pewno nie przyłączę się do rozbiorów i zaborów Ukrainy.
Nie przyloze też swojego palca do rozwoju organizacji militarnych.
Mam w dupie dwubiwgunowe podziały swiata.

Na pewno nie pójdę na taką zgniliznę i z pewnością nie będę walczył też za strefy wpływów cwaniaków.

Moje rozmowy z Ruskimi i podziale Ukrainy są wykluczone.
Będę miał też wywalone na to, co w tej kwestii postanowią zdemoralizowane cwaniaki.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>A jak już po rozbiorach i zaborach napadną na tę część Ukrainy, którą zabierze Zachód i włączy do NATO to kto pójdzie na wojnę z Ruskimi? Ty albo cwaniaczki, którzy w tajemnicy będą dzielić Ukrainę? A może biedota pod groźbą więzienia?
Spokojnie. Ruscy nie przekroczą tej granicy. Poza tym o jakich Ty piszesz rozbiorach i zaborach?
Zrozumiałeś co napisałem, czy wymyślasz projekcie? Musisz pojąć, że Ukraina jest państwem piwotalnym, w strefie zgniotu, i trzeba w jej sprawie dogadać się z ruskimi, czy to Ci się podoba czy nie. Chyba, że z wojny wyniknie coś innego.

>Moje rozmowy z Ruskimi i podziale Ukrainy są wykluczone.
>Będę miał też wywalone na to, co w tej kwestii postanowią zdemoralizowane cwaniaki.
Kogo nazywasz zdemoralizowanym? Gwarantów bezpieczeństwa strategicznego? A kto ma Ci przyjść na ratunek jak nie oni, w razie inwazji? Rozumiesz konsekwencje z art.5 NATO? Dotyczą one gwarancji bezpieczeństwa, również nuklearnego.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Spokojnie. Ruscy nie przekroczą tej granicy.

Z pewnością

>Poza tym o jakich Ty piszesz rozbiorach i zaborach?

O tych, które proponujesz.

>Zrozumiałeś co napisałem, czy wymyślasz projekcie? Musisz pojąć, że Ukraina jest państwem piwotalnym, w strefie zgniotu, i trzeba w jej sprawie dogadać się z ruskimi, czy to Ci się podoba czy nie. Chyba, że z wojny wyniknie coś innego.

Nie dogaduję się z żadnymi agresorami czy Sebastianami wyznającymi ideologię przemocy. Pozostaje z nimi w nieporozumieniu i jest mi dobrze z tym, bez względu na zagrożenie niezadowoleniem i złością Sebastianow. Kto paktuje ze złem sam złem się staje.
.
>Kogo nazywasz zdemoralizowanym? Gwarantów bezpieczeństwa strategicznego?

Tych, którzy ustępują przed wybuchami bomb i akceptują przemoc.
Tzw. "gwaranci bezpieczeństwa" są gwarantami niebezpieczenstwa.
Nie organizuję się militarnie i przystępuję do żadnych militarnych sojuszy.
NATO z całą pewnością nie jest moim sojuszem z innymi ludźmi, ja do NATO nie należę.

Akceptuję sojusze gospodarcze ale militarne mnie nie interesują, bez względu nią niebezpieczeństwa.
Nie umowiam się z nikim na walkę przeciw nikomu.
Walczę jedynie ze złem i z własnego przekonania ale z pewnością nie o złoto banksterki.

>A kto ma Ci przyjść na ratunek jak nie oni, w razie inwazji?

Nikt, sam będę walczyl i sam się umawiał. Nie potrzebuję żadnej pomocy.

>Rozumiesz konsekwencje z art.5 NATO? Dotyczą one gwarancji bezpieczeństwa, również nuklearnego.

Śmieszne. Zdradzą Was i sprzedadzą przy pierwszej okazji tak jak Ty teraz chcesz zdradzić i sprzedać Ukraińców.

Mnie nie zdradza bo ja z nimi żadnego sojuszu militarnego nie mam. Ja nie należę do NATO.

Nienawidzę wszystkich organizacji militarnych tego świata. To czyste zło.
Nigdy nie stanę po stronie zła.
Jak pójdę na wojnę to w obronie dobra ale na pewno nie z tego powodu, że kogoś sprzedaliście ale nabywca Was oszukał i Wam nie zapłacił tyle ile zadaliście za zdradę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
16-04-2024 22:37 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Nigdy nie stanę po stronie zła.
>

Twój dziadek i ojciec też walczyli po stronie dobra.
Tylko, że to co jest dobre, powiedzieli im Brytyjczycy i Francuzi.'
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Twój dziadek i ojciec też walczyli po stronie dobra.
>Tylko, że to co jest dobre, powiedzieli im Brytyjczycy i Francuzi.'

Mój ojciec nigdy nie walczył lecz pracował na 2 zmiany.
Patrząc na ludzi, chyba popełnił błąd.


youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>>Poza tym o jakich Ty piszesz rozbiorach i zaborach?
>O tych, które proponujesz.
To jeszcze raz. Żądamy wycofania się rosyjskich wojsk z całej Ukrainy, oraz żądamy respektowania przez Rosję niepodlegosci, suwerenności i integralności terytorialnej całej Ukrainy. Tyle od nas. Wtedy mamy Ukrainę jako bufor, o status którego musielibyśmy negocjować. Jeśli Rosjanie nie będą wstanie spełnić tych warunków, i nie wyjdą z terenów okupowanych, należy wstrzymać ukraińskie działania zbrojne i rozpocząć proces przyjęcia Ukrainy do NATO. Dletego apeluję o nie dozbrajanie Ukrainy przez Polskę, bo to nie dość, że przedłuża wojnę, to jeszcze grozi rozlaniem się tego konfliktu na inne państwa Europy. Będzie to okrojona Ukraina, ale pod naszym parasolem. Nie widzę innego wysjcia.

>Nie dogaduję się z żadnymi agresorami czy Sebastianami wyznającymi ideologię przemocy. Pozostaje z nimi w nieporozumieniu i jest mi dobrze z tym, bez względu na zagrożenie niezadowoleniem i złością Sebastianow. Kto paktuje ze złem sam złem się staje.
Zrozum, że środowisko międzynarodowe rządzi się prawem siły. Twoje emocjonalne traktowanie sprawy nie przybliża ludzi do zawarcia kompromisu. Gdyby Winston Churchill rozumował Twoimi kategoriami, nie byłoby zwycięstwa nad Rzeszą.

>NATO z całą pewnością nie jest moim sojuszem z innymi ludźmi, ja do NATO nie należę.
Należysz, i podlegasz prawu, które w razie potrzeby skieruje Cię na front, gdzie będziesz z bronią w ręku bronił sojuszu.

>Walczę jedynie ze złem i z własnego przekonania ale z pewnością nie o złoto banksterki.
To wykracza poza kompetencje finansiery. Są sprawy, w których przebieg, finansjera jest wtłaczana do mechanizmu nacisku geopolitycznego. Czyli strategia.

>Śmieszne. Zdradzą Was i sprzedadzą przy pierwszej okazji tak jak Ty teraz chcesz zdradzić i sprzedać Ukraińców.
Kompromis nie jest zdradą czy sprzedażą. Optymalne są dwa wyjścia. Ukraina jako bufor, lub Ukraina okrojona w NATO.

>Nienawidzę wszystkich organizacji militarnych tego świata. To czyste zło.
Zrozum, że dzięki parasolowi NATO możemy się cieszyć bezpieczeństwem strategicznym. Inaczej skończylibyśmy w rosyjskiej strefie wpływów.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Andej (374 punktów)
>To jeszcze raz. Żądamy wycofania się rosyjskich wojsk z całej Ukrainy, oraz żądamy respektowania przez Rosję niepodlegosci, suwerenności i integralności terytorialnej całej Ukrainy. Tyle od nas. Wtedy mamy Ukrainę jako bufor, o status którego musielibyśmy negocjować. Jeśli Rosjanie nie będą wstanie spełnić tych warunków, i nie wyjdą z terenów okupowanych, należy wstrzymać ukraińskie działania zbrojne i rozpocząć proces przyjęcia Ukrainy do NATO. Dletego apeluję o nie dozbrajanie Ukrainy przez Polskę, bo to nie dość, że przedłuża wojnę, to jeszcze grozi rozlaniem się tego konfliktu na inne państwa Europy. Będzie to okrojona Ukraina, ale pod naszym parasolem. Nie widzę innego wysjcia.
Czym różni się utopia od sf? Tym, że niektóre pomysły sf są możliwe do zrealizowania. Marzenie o włączeniu Ukrainy do Nato jest utopią. Bo jest możliwe jedynie w wyniku III Wojny. Putinowi jest całkowicie obojętne ilu ludzi zginie, liczy się tylko zwycięstwo. Ale to nie jest idea wariata, ale przekonanie ponad 100 milionów jego podopiecznych. Ich dewizę wyśpiewywał Okudżawa: My za cenoj nie postim. Nam nużna pobieda. Niestety rosyjski lud godzi się na śmierć, kalectwo, głód, byle była pobieda.
III Wojna jest nieunikniona. Ukraina to jak na razie główny pożar. Ale Iran-Izrael w każdej chwili może zapłonąć pełnym blaskiem. Wtedy USA przeniosą tam ciężar zainteresowania, a Putin to wykorzysta. Być może Chiny, też. Wtedy natychmiast rozgorzeją Bałkany.
Prewencyjne uderzenie na wszystkie lądowe wyrzutnie i magazyny jądrowe Rosji przyspieszyłoby wybuch i ograniczyło jego skalę. Ale żaden z zachodnich przywódców na to się nie odważy. TRylko Putin albo Xi są zdolni do takiego kroku.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Prewencyjne uderzenie na wszystkie lądowe wyrzutnie i magazyny jądrowe Rosji przyspieszyłoby wybuch i ograniczyło jego skalę. Ale żaden z zachodnich przywódców na to się nie odważy. TRylko Putin albo Xi są zdolni do takiego kroku.

Kompletnie bez sensu.

Należy całą siłą zachodu zaatakować Ruskich na Ukrainie i wyłącznie do granic Ukrainy.
Ostrzec Ruskich i dać czas, żeby wypieprzali z Ukrainy.
Zignorować groźby Putina o atakach atomowych.

Następnie zupełnie wycofać się z Ukrainy.

A jak Ruscy znowu tam wejdą, to od nowa zaatakować ich na Ukrainie aż się stamtąd wyniosą.

Wszyscy Ruscy prowadzący wojnę na Ukrainie zasłużyli na śmierć.

Równocześnie proponuję znieść wszystkie sankcje i podjąć współpracę naukową i gospodarczą z Rosją, niezależnie od wybicia wszystkich Ruskich na Ukrainie. Przede wszystkim pozwolić na przyjazd uczniom i studentom na wymianę, bo wiadomo, że stara i zmutowana gwardia nadaje się już tylko do piachu ale nadzieja jest w młodych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ostrzec Ruskich i dać czas, żeby wypieprzali z Ukrainy.
>

Hamerlik też chcesz wspólpracować z Żydami amerykańskimi w ich proxy war na Ukrainie ??
Przecież Żydom już się Ukraińcy kończą a my i Rumuni jesteśmy następni w kolejce.
Wojnę można prowadzić pod warunkiem, że są realne szanse na łupy i wartość tych łupów wielokrotnie przewyższa koszty prowazdenia wojny.
Zydzi amerykańscy już osiągnęli korzyści z proxy war na Ukrainie i nie wierzą, że tym razem jeszcze wpadną im w łapy rosyjskie łupy. Żydzi amerykańscy się wycofali z Ukrainy i przenoszą się do swoich wojen na Pacyfiku i z Arabami.
Żydzi amerykańscy zakończyli swoje wojny w XX w. zrzucając bez ostrzeżenia bomby atomowe na ludność cywilną Japonii. Rosjanie powiedzieli, że też mogą, tak samo jak Żydzi amerykańscy, zakończyć ich wojnę.
Rosja pilnuje swoich skarbów bronią atomową.
Hamerlik chcesz się dobrać do tych skarbów ??
Rosja jeszcze jest w strefie bezpieczeństwa Chin. Każdy kto się przymierza do napaści na Rosję będzie niewidocznie osłabiany przez Chiny.
Rosja jest wielka bo nie przyłączyła się do światowych bandytów a broni Chin. Chińczycy zawdzięczają rozwój parasolowi ochronnemu Rosji. ZSRR za darmo przekazał technologię atomową Chińczykom.
Gdyby Rosjanie przyłączyli się do światowych bandytów i napadli z nimi na Chiny, to być ich wychwalał. Ja bronię i podziwiam Chińczyków.
quick (6853 punktów)
>Marzenie o włączeniu Ukrainy do Nato jest utopią. Bo jest możliwe jedynie w wyniku III Wojny.
Pesymista. Jeśli Rosjanie się nie wycofają to nie ma innego wyjścia. Trzeba będzie zrównoważyć rosyjskie posunięcie. Ich odpowiedzią będzie większe zmilitaryzowanie Białorusi i obwodu królewieckiego, a nie atak na NATO. Co prawda napięcie wzrośnie, będziemy na krawędzi, ale czy jest inne wyjście? Są jeszcze dwie możliwości. Ukraina sama się obroni i wypchnie ruskich, wtedy będzie państwem buforowym, o którego status i tak będziemy musieli negocjować, albo dojdzie do zawieszenia broni, i Rosjanie dobrowolnie opuszczą Ukrainę, co również będzie oznaczało, iż Ukraina stanie się państwem buforowym.

>Putinowi jest całkowicie obojętne ilu ludzi zginie, liczy się tylko zwycięstwo. Ale to nie jest idea wariata, ale przekonanie ponad 100 milionów jego podopiecznych. Ich dewizę wyśpiewywał Okudżawa: My za cenoj nie postim. Nam nużna pobieda. Niestety rosyjski lud godzi się na śmierć, kalectwo, głód, byle była pobieda.
Jak przystało na mocarstwo. Rosjanie najlepiej rozumieją język siły, i tym sposobem trzeba z nimi rozmawiać. Lawrow w Grudniu 2021 przedstawił rosyjskie stanowisko co do Europy środkowo wschodniej. W całości dla nas nie do przyjęcia. Czy to musi oznaczać wojnę? Nie, można wypracować kompromis, o którym Rosjanie zapomnieli, decydując się na zaatakowanie Ukrainy. Jaki kompromis? Jeśli Rosjanie wyjdą z Ukrainy, można wtedy podjąć dialog, co do naszego regionu, o którym mówił Lawrow. Jeśli mielibyśmy się zgodzić na ograniczenie obecności militarnej instalacji NATO-wskich (a nie ich całkowite usunięcie, jak sugerował Lawrow) w Polsce, krajach bałtyckich, w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii, to Rosjanie muszą się wycofać militarnie z Białorusi, całkowicie, i muszę zdemilitaryzować obwód królewiecki.

>III Wojna jest nieunikniona. Ukraina to jak na razie główny pożar. Ale Iran-Izrael w każdej chwili może zapłonąć pełnym blaskiem. Wtedy USA przeniosą tam ciężar zainteresowania, a Putin to wykorzysta. Być może Chiny, też. Wtedy natychmiast rozgorzeją Bałkany.
Nie jest nieunikniona. Wojny proxy nie muszą oznaczać wojny światowej. Prawdą jest to, iż mogą do niej wyeskalowac, ale to zależy od woli mocarstw, od ich kalkulacji strategicznej. To ich bezpośrednie starcie jest największym niebezpieczeństwem dla ładu światowego. Gdzie takie ryzyko jest najbardziej prawdopodobne?

>Prewencyjne uderzenie na wszystkie lądowe wyrzutnie i magazyny jądrowe Rosji przyspieszyłoby wybuch i ograniczyło jego skalę. Ale żaden z zachodnich przywódców na to się nie odważy. TRylko Putin albo Xi są zdolni do takiego kroku.
To nie musi iść w tym kierunku. Musimy wygaszać ogniska, nie je rozpalać. Mówisz o prewencyjnym uderzeniu, a liczysz się z odpowiedzią? Wiesz jaka jest cena wymiany ognia bronią jądrową? Załóżmy, iż Twój pomysł wszedł w życie, jak zareagował byś na to, że Poznań przestaje istnieć? Kraków? Warszawa? Albo Boston czy Nowy Jork bądź Waszyngton? Nie łudź my się, takie prewencyjne uderzenie skończyłoby się na wymianie strategicznych ciosów bronią jądrową.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
18-04-2024 11:11 
 Ocena 1 na 1
Andej (374 punktów)
>Nie jest nieunikniona. Wojny proxy nie muszą oznaczać wojny światowej.
Orwellowski pomysł (1984). Kiedyś tak sądziłem. Był Wietnam. Gdzieś daleko. Afganistan - bliżej, ale też daleko. Ukraina - tuż za progiem.
I to co w Ukrainie nie wygląda mi na wojnę pozorowaną. Ograniczona do jakiegoś terenu. To nie tylko doświadczalny poligon i baner reklamowy producentów broni. Choć już widać, że firmy zbrojeniowe coraz lepiej prosperują. A to pobudza gospodarkę, przyspiesza rozwój techniczny. I tak jest dopóki jest gwarancja, że odpryski nie będą spadać na producentów broni.
quick (6853 punktów)
>I to co w Ukrainie nie wygląda mi na wojnę pozorowaną.
Istnieje teoria, która mówi, że ta wojna (proxy) ma namieszać w głowach Chińczyków. By Ci nie dostrzegli tajnego porozumienia na linii USA-Rosja, w którym chodzi o uzsykanie od Rosji wsparcia dla USA przeciw Chinom. To dlatego Rosjanie nie polują na Zelenskiego, dlatego nie niszczą centrów kierowania państwem, nie niszczą logistyki (transporty broni i amunicji, które pociągami wjeżdżają na Ukrainę z Polski) Uważam te teorie za fikcję. Czego mieliby się Chinczycy nie dowiedzieć? Jeśli takie porozumienie byłoby możliwe, to po co wszczynać wojnę? Można z kimś trzymać sojusz, a za plecami planować przeciw. Różna są sposoby ukrywania intencji. Do ostaniej chwili można udawać sojusznika.

>I tak jest dopóki jest gwarancja, że odpryski nie będą spadać na producentów broni.
Oni są trybikiem w maszynie. Mają swoje wpływy, ale w obliczu interesów mocarstw, są instrumentalizowani na potrzeby działań strategicznych.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Poza tym o jakich Ty piszesz rozbiorach i zaborach?
>>O tych, które proponujesz.
>Będzie to okrojona Ukraina, ale pod naszym parasolem.



>Zrozum, że środowisko międzynarodowe rządzi się prawem siły.

Za to ja moralnością rozumianą przeze mnie jako dążenie do podtrzymania i rozwoju życia, nie tylko ludzkiego.

>>NATO z całą pewnością nie jest moim sojuszem z innymi ludźmi, ja do NATO nie należę.
>Należysz, i podlegasz prawu, które w razie potrzeby skieruje Cię na front, gdzie będziesz z bronią w ręku bronił sojuszu.

Nie, w żadnym wypadku. Nie należę i nigdy nie będę należał do żadnej organizacji militarnej.
Mogę walczyć ze złem ale nigdy w obronie waszych stref wpływów.
Wasze tajnie i pośrednio określane prawa i sojusze militarne nie obowiązują mnie i nie interesują. Z całą pewnością nie jestem częścią tego układu.

Nigdy nie pójdę na waszą wojnę, bo dokonacie tajnych rozbiorów ale ktoś zrobi Was w konia, bo wyczuje, że może i będziecie szukać frajerów, którzy będą ginąć za wasze biznesy.

>Kompromis nie jest zdradą czy sprzedażą. Optymalne są dwa wyjścia. Ukraina jako bufor, lub Ukraina okrojona w NATO.

Ale nie dla mnie, ja do waszych podziałów świata nie przystaję.
Cokolwiek sobie tam podzielicie, mnie to nie dotyczy.

>Zrozum, że dzięki parasolowi NATO możemy się cieszyć bezpieczeństwem strategicznym. Inaczej skończylibyśmy w rosyjskiej strefie wpływów.

Największe nieszczęście.
Nie pamiętam od ilu lat już nie jest mi do śmiechu.

Dzięki za waszą propozycję ochrony ale nie.
Ja jej nie chcę.
Wolę się już znaleźć w ruskich rękach niż pod waszą ochroną.
Jakoś się z Ruskimi dogadam - SAM - bez waszego parasola.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nigdy nie pójdę na waszą wojnę,

Już jesteś na wojnie i to w roli cywilnego żołnierza.
Nie dostajesz żołdu, nie będziesz miał udziału w łupach a na końcu będziesz lizał rany.
Wojnę nam sprowadzili "wielcy" Polacy z tzw. solidarności z Kościołem. Minęło od tego "wyzwolenia" dwadzieścia lat i Polak z amerykańską i brytyjską bronią strzela do sąsiada.
Jakbyś Hamerlik znał historię, to byś wiedział, że sytuacja się dokładnie powtarza.
Po pierwszym "wyzwoleniu", którego też dokonali Żydzi amerykańscy, byliśmy przez nich używani do wojen imperialnych.

pl.wikiped(*)ście_punktów_Wilsona

13 Stworzenie niepodległego państwa polskiego na terytoriach zamieszkanych przez ludność bezsprzecznie polską, z wolnym dostępem do morza, niepodległością polityczną, gospodarczą, integralność terytoriów tego państwa powinna być zagwarantowana przez konwencję międzynarodową.
Jak to dla naiwnych pięknie brzmi. Polacy się cieszyli. Nie rozumieli tylko: po co Żyd Bernard Baruch ściągnął do siebie Dmowskiego i jakie ma plany. "Niepodległa" Polska stała się bazą Żyda Barucha do wojny z komunizmem Żydów niemieckich. Pierwszy pogrom Żydów, za to, że byli komunistami, nastąpił dziesięć miesięcy po naszym "wyzwoleniu".

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

W piątek 22 listopada 1918 roku o godz. 5.30 nad ranem we Lwowie rozpoczął się pogrom lwowskich Żydów. Wtedy to na ul. Bóżniczej znajdującej się w centrum dzielnicy żydowskiej, wojska polskie, za nieformalnym przyzwoleniem komendanta miasta Lwowa i powiatu lwowskiego kpt. Czesława Mączyńskiego, rozpoczynają pogrom, która trwa do godz. 8.00 rano w niedzielę tj. 24 listopada 1918 r. W wyniku tych wydarzeń, jak podaje raport wysłanników Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zamordowano co najmniej 150 Żydów, spalono ok. 50 dwu lub trzypiętrowych domów należących do Żydów, doszczętnie zrabowano ok. 500 sklepów żydowskich.

"Wyzwoleni" przez Żyda Barucha Polacy rozpoczęli mordowanie Żydów a dokończyli stworzeni Niemcom przez Żyda Barucha naziści niemieccy. Jakbyś Hamerlik nie wierzył, że Niemcom Hitlera stworzył Żyd Bernard Baruch to przestudiuj historię powstania NSDAP.

pl.wikipedia.org/wiki/Ernst_Hanfstaengl

Zacznij od tego absolwenta Harvardu, kolegi kolejnego absolwenta Harvardu i prawej ręki Żyda Barucha, Waltera Lippmanna.

Dwa razy nas "wyzwolili" Żydzi amerykańscy i dwa razy po dwudziestu latach, strzelamy z broni otrzymanej od Zydów amerykańskich i Brytyjczyków do sąsiada.
Uważasz, że to jest przypadek ??
18-04-2024 11:40 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Stworzenie niepodległego państwa polskiego na terytoriach zamieszkanych przez ludność bezsprzecznie polską, z wolnym dostępem do morza, niepodległością polityczną, gospodarczą, integralność terytoriów tego państwa powinna być zagwarantowana przez konwencję międzynarodową.
>Jak to dla naiwnych pięknie brzmi. Polacy się cieszyli. Nie rozumieli tylko: po co Żyd Bernard Baruch ściągnął do siebie Dmowskiego i jakie ma plany. "Niepodległa" Polska stała się bazą Żyda Barucha do wojny z komunizmem Żydów niemieckich. Pierwszy pogrom Żydów, za to, że byli komunistami, nastąpił dziesięć miesięcy po naszym "wyzwoleniu".

Co sugerujesz?

Że nie ma takiego państwa jak Polska?

Że tereny Polski zawsze należały do Rosji i Niemiec i im się należą tak jak tereny Ukrainy?

Daj spokój, mówisz przecież do Polaków a nie do Ruskich.
Polacy nigdy nie będą takich głupot słuchać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Co sugerujesz?
>Że nie ma takiego państwa jak Polska?

Ja nie sugeruję tylko twierdzę, że naród polski nie ma polskich elit, i to od dawna.
Komuniści starali się narodowi polskiemu przewodzić, kierując się NASZYM INTERESEM i trzymając nas z dala od kolejnej imperialnej wojny.
Spotkał ich taki sam los, jak polskich magnatów w czasie potopu polsko-szwedzkiego.
Za naszego życia byliśmy świadkami potopu polsko-żydoamerykańskiego, który już okazał się dużo gorszy od polsko-szwedzkiego.
Polak wciąż ma problem: z robieniem sobie wrogów i finansowaniem komuś interesów.
Polska jest państwem tymczasowym, potrzebnym hegemonom do niszczenia rodzących się potęg.
Sprawdziliśmy się bardzo dobrze w pokonaniu powstającej komunistycznej potęgi Żydów niemieckich a potem resztki sił oddaliśmy ginąc, pokonując następną powstającą potęgę Oś Berlin Rzym Tokio.
Mogliśmy być w centrum jednej z tych potęg.
Hamerlik czy Ty rozumiesz co żeśmy stracili ??
Z jednej strony naukowcy i przemysł na najwyższym poziomie. Z drugiej strony najtańsza i wszechstronna baza surowcowa.
A pomiędzy tym, prymitywny Polak pasł krowy i chodził do kościoła. Polak nie musiał nic robić, ponosić kosztów, wystarczyło tylko powiedzieć TAK. Dziadek z ojcem wsiedli by bez biletu do pociągu, który by ich zawiózł ze stacji średniowiecze w XXI wiek.
Jak się ich losy potoczyły ?? Żyd amerykański z Brytyjczykiem wrzucili ich pod koła tego pociągu.
quick (6853 punktów)
>>Zrozum, że środowisko międzynarodowe rządzi się prawem siły.
>Za to ja moralnością rozumianą przeze mnie jako dążenie do podtrzymania i rozwoju życia, nie tylko ludzkiego.
I elegancko. Więc wiesz, iż nie możesz mylić swojego z cudzym. Państwa się tak achowuja w obronie swoich interesów.

>>Należysz, i podlegasz prawu, które w razie potrzeby skieruje Cię na front, gdzie będziesz z bronią w ręku bronił sojuszu.
>Nie, w żadnym wypadku. Nie należę i nigdy nie będę należał do żadnej organizacji militarnej.
Jak dostaniesz powolanie to co, nie wstawiasz sie?

>Mogę walczyć ze złem ale nigdy w obronie waszych stref wpływów.
Nikt powaznie nie mysli o ataku. Chodzi o obrone. Obrona ojczyzny to walka po stronie dobra.

>Wasze tajnie i pośrednio określane prawa i sojusze militarne nie obowiązują mnie i nie interesują. Z całą pewnością nie jestem częścią tego układu.
Jestes, czy tego chcesz czy nie.

>Nigdy nie pójdę na waszą wojnę, bo dokonacie tajnych rozbiorów ale ktoś zrobi Was w konia, bo wyczuje, że może i będziecie szukać frajerów, którzy będą ginąć za wasze biznesy.
Źle rozumies sprawę. Jesteś obywatelem Polski, i masz swoje prawa, ale są też obowiązki, które trzeba wypełniać.

>>Kompromis nie jest zdradą czy sprzedażą. Optymalne są dwa wyjścia. Ukraina jako bufor, lub Ukraina okrojona w NATO.
>Ale nie dla mnie, ja do waszych podziałów świata nie przystaję.
>Cokolwiek sobie tam podzielicie, mnie to nie dotyczy.
Dotyczy, tylko Ty to wypierasz, nie chac się pogodzić z rzeczywistością.

>>Zrozum, że dzięki parasolowi NATO możemy się cieszyć bezpieczeństwem strategicznym. Inaczej skończylibyśmy w rosyjskiej strefie wpływów.
>Największe nieszczęście.
>Nie pamiętam od ilu lat już nie jest mi do śmiechu.
>Dzięki za waszą propozycję ochrony ale nie.
>Ja jej nie chcę.
>Wolę się już znaleźć w ruskich rękach niż pod waszą ochroną.
>Jakoś się z Ruskimi dogadam - SAM - bez waszego parasola.
Bredizsz. Jesteś pod naszym parasolem, i dzięki temu możesz się swobodnie rozwijać, np. po przez uczestnictwo na tym forum. Wiesz dobrze jak polskie życie wyglądało pod rosyjską kontrolą, więc nie wymyślaj.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jak dostaniesz powolanie to co, nie wstawiasz sie?

Nie słucham poleceń zła i nie pójdę na śmierć w walce o złoto amerykańskich banksterow. W takie szambo nie dam się wciągnąć. Mogę walczyć w ukraińskiej partyzantce ale na pewno nie w amerykańskiej armii.

>Jesteś pod naszym parasolem, i dzięki temu możesz się swobodnie rozwijać,

Dzięki ale obejdzie się.
Postoje sobie na deszczu.
Z waszym "parasolem" proszę mnie nie łączyć, nie zamierzam z nim mieć nic wspólnego.

Sam się obronię albo nie ale to już nie wasza sprawa.

Żadnego układu z wami nie mam i mieć nie będę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

> Mogę walczyć w ukraińskiej partyzantce ale na pewno nie w amerykańskiej armii.

Podaj nazwisko tego kto kieruje ukraińską partyzantką ??
Nie słyszałem, żeby istniała ukraińska partyzantka.
Ukraińcy mają już dość proxy war i sami informują Rosjan, gdzie Żydzi amerykańscy zwożą broń.

Masz wizje jak małe dziecko u cioci na imieninach.
Żyd amerykański trzyma ciebie za ręce a Żyd Brytyjski za nogi i tobą bujają. A tobie się wydaje, że za chwilę tort przyniosą.
Za chwilę to możesz wylądować, jak dziadek i ojciec, na torach przed pędzącym pociągiem, żeby go zatrzymać. Przed ten pociąg Żydzi wrzucają banderowców i nie mogą go zatrzymać. Pociąg Żydów komunistów udało się zatrzymać. Pociąg Osi Berlin Rzym Tokio też milionami ofiar zatrzymano.
Ja chcę wsiąść do tego chińskiego pociągu a Ty chcesz się przed nim na torach położyć.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ja chcę wsiąść do tego chińskiego pociągu a Ty chcesz się przed nim na torach położyć.

Bo nie chwalę Ruskich za bombardowanie Ukrainy?
I nie przestawiam ruskich napastników jako ofiar ukraińskiego nazizmu?

Daj spokój.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>I nie przestawiam ruskich napastników jako ofiar ukraińskiego nazizmu?

Zyd Bernard Baruch stworzył Niemcom nazizm, CIA stworzyła obecnych banderowców.
Żydówka Victoria Nuland zamachem stanu zainstalował tym banderowcom Żyda Zelenskiego na prowodyra. Takie są fakty.
Żydzi amerykańscy po pokonaniu komunizmu Żydów niemieckich, razem z Żydami i po pokonaniu Osi Berlin Rzym Tokio skolonizowali pół Europy. Skolonizowanej Europie dali kredyty, był to tzw. plan Marshalla. Pokonana i skolonizowana część Europy dostała kredyty na budowę fundamentów firm Żydów amerykańskich, którzy do USA wyemigrowali z Niemiec. Jedna żydowska rodzina ze Szwajcarii. To był genialny plan. Żeby dostać ten kredyt, trzeba było w kinach wyświetlać filmy Żydów amerykańskich.
Francuzi mieli w 150 kinach non stop wyświetlać filmy Żydów amerykańskich.
Hamerlik jesteś ofiarą oglądania filmów Żydów amerykańskich więc masz zadanie, ustal w ilu kinach, obrabowani i pokonani Niemcy, mieli wyświetlać filmy Żydów amerykańskich ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>I nie przestawiam ruskich napastników jako ofiar ukraińskiego nazizmu?
>Zyd Bernard Baruch stworzył Niemcom nazizm, CIA stworzyła obecnych banderowców.
>Żydówka Victoria Nuland zamachem stanu zainstalował tym banderowcom Żyda Zelenskiego na prowodyra. Takie są fakty.

Ojej a biedni Rosjanie nie poradzili na Ukrainie zainstalować kontragentow?

I całe społeczeństwo ukraińskie "bez wartości", nie to co ruskie, zostało opętane przez amerykańskich Żydów?

No już przyjmuję tę narrację i zaraz zacznę ją powtarzać.
Jeśli taka narracją posługują się ruscy agenci to jest tak słaba, że nikogo nie porwie.

Manipulować cudzą psyche trzeba umieć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Manipulować cudzą psyche trzeba umieć.
>
A najlepsi są w tym Zydzi amerykańscy.
Ustal, w ilu kinach, pokonani i obrabowani, Niemcy musieli wyświetlać filmy Żydów amerykańskich??
Francuzi, żeby dostać dolary, musieli w 150 kinach wyświetlać filmy Żydów amerykańskich.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Francuzi, żeby dostać dolary, musieli w 150 kinach wyświetlać filmy Żydów amerykańskich.

Nie trzeba brać cudzych dolarów.
Można samemu sobie pieniądz wykreować i go wyemitować.
Nie potrzeba też w tym procesie naśladować Amerykanów.

Sam zaproponowałem kreację i emisję pieniądza w oparciu o automatyczny kredyt związany z wartością publicznie jawnej i opodatkowanej własności. W moim systemie wyłącznie podatek od własności będzie kosztem ujemnego pieniądza czyli kredytu jak również ograniczaniem jego kreacji.

Na razie zainteresowania brak.
Wszyscy ślepo wierzą w dolary.

To nie jest logika i kalkulacja lecz instynkt i ślepa wiara.

Co poradzisz na pęd stadny?
Tego się nie da zatrzymać.

Ja tam żadnych cudzych dolarów nie potrzebuję ale też chętnie oglądam amerykańskie filmy.

Wiedzę jak ich Amerykanie przemycają mit amerykańskiego superbohatera i pritywizm i bandytyzm innych nacji ale mam do tego dystans. Ja tej propagandy nie lykam i pamiętam kto zrzucał po świecie bomby atomowe, napalm i czynnik pomarańczowy w walce o wpływy, posiadłości i władzę.

Niemniej zauważ jak często potrafią być w tych obrazach szczerzy i samokrytyczni.
Jak dobrze rozumieją ludzkie popędy i zahamowania.
Czy Ruscy też tak potrafią?
Raczej nie.

Dlaczego ludzie nie chcą rubli lecz chcą dolary?
W dolary wierzą a w ruble nie wierzą.


youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Można samemu sobie pieniądz wykreować i go wyemitować.

Można, ci to próbowali długo nie żyli.

goldenmark(*)ial-wprowadzic-zlotego-dinara/

Czy Kadafi chciał wprowadzić złotego dinara?
Nowa waluta - złoty dinar - miała początkowo obowiązywać na terenie Afryki Północnej, a następnie wyprzeć dolara ze światowych rozliczeń na rynku ropy. Gdyby takie plany były prawdą i gdyby faktycznie dało się je zrealizować byłby to poważny cios dla wielu zachodnich krajów, a szczególnie dla USA.


www.rp.pl/(*)udne-proby-detronizacji-dolara

W 2006 r. na rozliczenia denominowane w unijnej walucie przestawiła się Syria. W 2000 r. Irak Saddama Husajna przestał przyjmować dolary za sprzedawaną przez siebie ropę i przerzucił się na euro. W 2003 r., w wyniku operacji wojskowej "Iracka wolność", iracki dyktator został obalony, a nowa okupacyjna administracja Iraku, kierowana przez Amerykanów, szybko powróciła do rozliczania handlu iracką ropą w dolarach.

Hamerlik gdybyś zagroził interesom Imperium Lichwy to zaraz propaganda Żydów amerykańskich ogłosiłaby światu, że jesteś tyraniem i despotą i że rozpoczęto operację "Hamerlikowa wolność".
Co byłoby potem, to już wiadomo.
quick (6853 punktów)
>>Jak dostaniesz powolanie to co, nie wstawiasz sie?
>Nie słucham poleceń zła i nie pójdę na śmierć w walce o złoto amerykańskich banksterow.
Tu chodzi o obronę ojczyzny.

>Mogę walczyć w ukraińskiej partyzantce ale na pewno nie w amerykańskiej armii.
W razie czego dostaniesz powołanie do Wojska Polskiego, nie do amerykańskiej armii.

>>Jesteś pod naszym parasolem, i dzięki temu możesz się swobodnie rozwijać,
>Dzięki ale obejdzie się.
>Postoje sobie na deszczu.
>Z waszym "parasolem" proszę mnie nie łączyć, nie zamierzam z nim mieć nic wspólnego.
>Sam się obronię albo nie ale to już nie wasza sprawa.
>Żadnego układu z wami nie mam i mieć nie będę.
Twoje wypiaranie faktów nie zmieni stanu rzeczy. Musisz się z tym oswoić, bo jak przyjdzie co do czego to będziesz sfrustrowany wykonywał obowiązek, a powinieneś być gotowy.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Musisz się z tym oswoić, bo jak przyjdzie co do czego to będziesz sfrustrowany wykonywał obowiązek, a powinieneś być gotowy.

Raczej muszę w sobie rozwinąć inteligencję i odwagę, które pomogą mi nie stać się tępym narzędziem w rękach zła.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-04-2024 12:29 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Musisz się z tym oswoić, bo jak przyjdzie co do czego to będziesz sfrustrowany wykonywał obowiązek, a powinieneś być gotowy.
>Raczej muszę w sobie rozwinąć inteligencję i odwagę, które pomogą mi nie stać się tępym narzędziem w rękach zła.
Co nazywasz złem? Obowiązki obywatelskie?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tu chodzi o obronę ojczyzny.

Tak to opisujecie w propagandzie.

Nie wspominając przy tym ani słowem, że w mojej ojczyźnie nic nie należy do mnie i wszystko jest w cudzych rękach.

Na żadne poxywar o strefy wpływów globalnych imperiów nie chodzę.

Jeżeli w związku z tym będziecie chcieli mnie uwięzić albo skrzywdzić to zacznę wojnę ale z Wami. Przejdę do partyzantki, schowam się w lesie gdzie mnie nie dopadnięecie, gdzie doczekam końca waszej wrogiej władzy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-04-2024 12:38 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Tu chodzi o obronę ojczyzny.
>Tak to opisujecie w propagandzie.
Czego nie rozumiesz? Twoja odpowiedź jest świadectwem Twojej uległości względem propagandy anty-polskiej. Obowiązek nazywasz propagandą, więc ja pytam, pod wpływem jakiej propagandy jesteś?

>Nie wspominając przy tym ani słowem, że w mojej ojczyźnie nic nie należy do mnie i wszystko jest w cudzych rękach.
Konkretnie, co jest w cudzych rekach?

>Na żadne poxywar o strefy wpływów globalnych imperiów nie chodzę.
Jak Rosjanie zaatakują Polskę to będziesz musiał stanąć do obrony ojczyzny. To jest Twój obowiązek, bez względu na to jaka propaganda ma na Ciebie wplyw.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jak Rosjanie zaatakują Polskę to będziesz musiał stanąć do obrony ojczyzny.

Jeśli Rosjanie zaatakują Polskę, to przez ludzi takich jak Ty a nie takich jak ja i do tego, Ty nigdy nie trafisz na front ale mnie chętnie tam wyślesz gdy sam będziesz umawiał się na strategiczne kolacyjki z Amerykanami.

Nie ma takiej opcji, żebym znalazł się pod rozkazami, które Ty będziesz przekazywał od Amerykanów, które będzie opisywać propagandowo jako zryw w obronie ojcowizny.

Dzielicie sobie Ukrainę jak tam chcecie i bierzcie sobie jej część pod swój parasol ale beze mnie. Na żadne układy militarne jako mięso armatnie z Wami nie idę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Rozumiem, że nie chcesz nikogo i niczego bronić
Nigdy nie miałeś za nikogo odpowiedzialności. Jak ci będą gwałcić żonę,to nic takiego, przywykła do psów to i ruskich sołdatów wytrzyma.

>>Jak Rosjanie zaatakują Polskę to będziesz musiał stanąć do obrony ojczyzny.
>Jeśli Rosjanie zaatakują Polskę, to przez ludzi takich jak Ty a nie takich jak ja

Bardzo poważny zarzut.
masz jakieś dowody ZDRADY?

Jak widzę nie tylko mnie, czy farmerowi poradzisz zarzucać przestępstwa, oto kolejna ofiara twojej psiochujnej fantazji, ukrytej pod anonimowym nickiem i adresem

Masz rację, w oczy byś tego nie powiedział, tak jak w oczy nie powiesz matce że ma się wynosić z tajnego i nieopodatkowanego mieszkania, a policjantowi, ze jest bandytą

>i do tego, Ty nigdy nie trafisz na front ale mnie chętnie tam wyślesz
Kolejna ofiara rzucani przez psiego chuja jego psim gównem

>gdy sam będziesz umawiał się na strategiczne kolacyjki z Amerykanami.
Kolejne zmyślenie psiego gówna pod adresem kolejnego bytownika forum

Na obcojęzycznym. niszowym forum to ty odważny jesteś

>Nie ma takiej opcji, żebym znalazł się pod rozkazami, które Ty będziesz przekazywał
Rozmawiasz z Dudą czy znów naćpałeś się za bardzo?

Nie pomyl kiedyś swojego dziecka z pająkiem i nie zabij

>Dzielicie sobie Ukrainę jak tam chcecie
Kto z kim pajacu?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-04-2024 12:32 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Jak Rosjanie zaatakują Polskę to będziesz musiał stanąć do obrony ojczyzny.
>Jeśli Rosjanie zaatakują Polskę, to przez ludzi takich jak Ty a nie takich jak ja i do tego, Ty nigdy nie trafisz na front ale mnie chętnie tam wyślesz gdy sam będziesz umawiał się na strategiczne kolacyjki z Amerykanami.
Zamiast wymyślać na mój temat głupoty, zastanów się co piszesz. Jesteś pod wpływem myśli, która zatruwa Ci jasność myślenia. Jak można, będąc Polakiem, mówić, iż obrona ojczyzny to wymysł propagandy?

>Nie ma takiej opcji, żebym znalazł się pod rozkazami, które Ty będziesz przekazywał od Amerykanów, które będzie opisywać propagandowo jako zryw w obronie ojcowizny.
To nie propaganda. Istnieje rosyjskie zagrożenie, które może nas dotknąć. Rozumiesz to, czy nie?

>Dzielicie sobie Ukrainę jak tam chcecie i bierzcie sobie jej część pod swój parasol ale beze mnie. Na żadne układy militarne jako mięso armatnie z Wami nie idę.
Chodzi o takie prowadzenie sprwy, które będzie korzystne z punktu widzenia polskiego interesu.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Konkretnie, co jest w cudzych rekach?

Konkretnie wszystko.

Nie mam pojęcia o szczegółowym rozkładzie własności w Polsce i na świecie, bo to jest objęte tajemnicą.

Nigdy nie stanę w obronie tych tajemnic.
Przeciwnie, będę z nimi wszelkimi siłami i środkami walczył.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Konkretnie, co jest w cudzych rekach?
>Konkretnie wszystko.
>Nie mam pojęcia o szczegółowym rozkładzie własności w Polsce i na świecie,

Znowu wracasz do mantr?

Przykład oponiarza, przykład krów
Pytania o wybór pracy i mieszkania

Jesteś głupcem odpornym na argumenta

>bo to jest objęte tajemnicą.
Jak mieszkanie twojej matki, zapytaj przypadkowego przechodnia w Lądku czyje jest
Jak twój samochód w Berlinie bez blach

Przykład włamywacza
Jesteś idiotą odpornym na argumenta

>Nigdy nie stanę w obronie tych tajemnic.
Za ile poszła twoja działka?
Rozumiem tej tajemnicy bronisz jak swoich jaj

>Przeciwnie, będę z nimi wszelkimi siłami i środkami walczył.
Zacznij od siebie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Znowu wracasz do mantr?
>Przykład oponiarza, przykład krów
>Pytania o wybór pracy i mieszkania

Zabawne

Ochrona danych osobowych jest po to, żeby złodzieje Was nie okradli i nie rozpłynęli się we mgle.

Co prawda nie wiadomo kto kradnie miliony ale za to wiadomo ile kosztuje jogurt i ile należy się od niego waszym poborcom, bo jest na paragonie i w transmisji przesłanej przez wasze kasy fiskalne na wasze serwery, o których lokalizacji nic nie wiadomo ani pod czyją znajdują się kontrolą

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Rozumiem, że nie chcesz nikogo i niczego bronić
Nigdy nie miałeś za nikogo odpowiedzialności. Jak ci będą gwałcić żonę,to nic takiego, przywykła do psów to i ruskich sołdatów wytrzyma.

>>Jak Rosjanie zaatakują Polskę to będziesz musiał stanąć do obrony ojczyzny.
>Jeśli Rosjanie zaatakują Polskę, to przez ludzi takich jak Ty a nie takich jak ja

Bardzo poważny zarzut.
masz jakieś dowody ZDRADY?

Jak widzę nie tylko mnie, czy farmerowi poradzisz zarzucać przestępstwa, oto kolejna ofiara twojej psiochujnej fantazji, ukrytej pod anonimowym nickiem i adresem

Masz rację, w oczy byś tego nie powiedział, tak jak w oczy nie powiesz matce że ma się wynosić z tajnego i nieopodatkowanego mieszkania, a policjantowi, ze jest bandytą

>i do tego, Ty nigdy nie trafisz na front ale mnie chętnie tam wyślesz
Kolejna ofiara rzucani przez psiego chuja jego psim gównem

>gdy sam będziesz umawiał się na strategiczne kolacyjki z Amerykanami.
Kolejne zmyślenie psiego gówna pod adresem kolejnego bytownika forum

Na obcojęzycznym. niszowym forum to ty odważny jesteś

>Nie ma takiej opcji, żebym znalazł się pod rozkazami, które Ty będziesz przekazywał
Rozmawiasz z Dudą czy znów naćpałeś się za bardzo?

Nie pomyl kiedyś swojego dziecka z pająkiem i nie zabij

>Dzielicie sobie Ukrainę jak tam chcecie
Kto z kim pajacu?

Znowu wracasz do mantr?
Przykład oponiarza, przykład krów
Pytania o wybór pracy i mieszkania

>Zabawne
Twoje ucieczki dawno przestały mnie bawić

>Ochrona danych osobowych jest po to, żeby złodzieje Was nie okradli i nie rozpłynęli się we mgle.

Także twoją matkę.
Przyjmij to wreszcie pod swój czerep.
Jej posiadłości są tajne, wg twojej definicji, nieopodatkowane wg twojej definicji i dotowane z VATu od jogurtu dla biedoty.

A jawność jest potrzebna tylko twoim kumplom z windykacji, żeby wiedzieli do kogo nie warto przyjechać z wiertarką

Ty nie poradzisz wskazać żadnego pożytku z jawności

>Co prawda nie wiadomo kto kradnie miliony
I nie wiadomo, kto jest właścicielem mieszkania w Lądku

Zdefiniuj kradzież, bo wg ciebie twoja matka jest złodziejką, skoro ma tajne posiadłości w kurorcie

>w transmisji przesłanej przez wasze kasy fiskalne
Twoja żona to k***a dla psów, też poradzę zmyślać

>na wasze serwery,
Twoja żona to k***a dla psów, też poradzę zmyślać

>o których lokalizacji nic nie wiadomo
Ty nie wiesz. I nie jest ci ta wiedza potrzebna

Nie ma znaczenia lokalizacja serwera do naliczania VATu, jest POWSZECHNIE WIADOMO, kto dostaje pieniądze z podatków.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rozumiem, że nie chcesz nikogo i niczego bronić

Jestem gotów do obrony dobra przed złem.

>Nigdy nie miałeś za nikogo odpowiedzialności. Jak ci będą gwałcić żonę,to nic takiego, przywykła do psów to i ruskich sołdatów wytrzyma.

Mogę walczyć z Ruskimi o wolność, godność i prawa Ukraińców ale nigdy w NATO i nigdy pod rozkazami amerykańskich generałów. To wykluczone.

Wasze organizacje militarne nie są moimi podobnie jak wasze kapitalistyczne państwa oparte na tajnej i nieopodatkowanej własności prywatnej.

Na pewno nie umrę za wasze brudne biznesy, bo chcecie więcej złota.

Mogę walczyć w ukraińskiej partyzantce ale nigdy w amerykańskiej armii na Ukrainie.

Do tej pory Ukraińcy powinni byli zrobić znaczenie więcej, żeby porozumieć się z Ruskimi a słyszę jedynie, że potrzebują więcej broni. Nie słyszę o żadnym planie na pokój.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Jak Rosjanie zaatakują Polskę to będziesz musiał stanąć do obrony ojczyzny.
>Jeśli Rosjanie zaatakują Polskę, to przez ludzi takich jak Ty a nie takich jak ja

Bardzo poważny zarzut.
masz jakieś dowody ZDRADY?

Jak widzę nie tylko mnie, czy farmerowi poradzisz zarzucać przestępstwa, oto kolejna ofiara twojej psiochujnej fantazji, ukrytej pod anonimowym nickiem i adresem

Masz rację, w oczy byś tego nie powiedział, tak jak w oczy nie powiesz matce że ma się wynosić z tajnego i nieopodatkowanego mieszkania, a policjantowi, ze jest bandytą

>i do tego, Ty nigdy nie trafisz na front ale mnie chętnie tam wyślesz
Kolejna ofiara rzucani przez psiego chuja jego psim gównem

>gdy sam będziesz umawiał się na strategiczne kolacyjki z Amerykanami.
Kolejne zmyślenie psiego gówna pod adresem kolejnego bytownika forum

Na obcojęzycznym. niszowym forum to ty odważny jesteś

>Nie ma takiej opcji, żebym znalazł się pod rozkazami, które Ty będziesz przekazywał
Rozmawiasz z Dudą czy znów naćpałeś się za bardzo?

Nie pomyl kiedyś swojego dziecka z pająkiem i nie zabij

>Dzielicie sobie Ukrainę jak tam chcecie
Kto z kim pajacu?

Znowu wracasz do mantr?
Przykład oponiarza, przykład krów
Pytania o wybór pracy i mieszkania

>Zabawne
Twoje ucieczki dawno przestały mnie bawić

>Ochrona danych osobowych jest po to, żeby złodzieje Was nie okradli i nie rozpłynęli się we mgle.

Także twoją matkę.
Przyjmij to wreszcie pod swój czerep.
Jej posiadłości są tajne, wg twojej definicji, nieopodatkowane wg twojej definicji i dotowane z VATu od jogurtu dla biedoty.

A jawność jest potrzebna tylko twoim kumplom z windykacji, żeby wiedzieli do kogo nie warto przyjechać z wiertarką

Ty nie poradzisz wskazać żadnego pożytku z jawności

>Co prawda nie wiadomo kto kradnie miliony
I nie wiadomo, kto jest właścicielem mieszkania w Lądku

Zdefiniuj kradzież, bo wg ciebie twoja matka jest złodziejką, skoro ma tajne posiadłości w kurorcie

>w transmisji przesłanej przez wasze kasy fiskalne
Twoja żona to k***a dla psów, też poradzę zmyślać

>na wasze serwery,
Twoja żona to k***a dla psów, też poradzę zmyślać

>o których lokalizacji nic nie wiadomo
Ty nie wiesz. I nie jest ci ta wiedza potrzebna

Nie ma znaczenia lokalizacja serwera do naliczania VATu, jest POWSZECHNIE WIADOMO, kto dostaje pieniądze z podatków.

>>Rozumiem, że nie chcesz nikogo i niczego bronić
>Jestem gotów do obrony dobra przed złem.

Przeczysz sobie, chyba, że dobrem określasz putinowskich żołnierzy. Już napisałeś pochwalny pean na ich cześć skoro nie uznali mienia Ukraińca i zabili go bo miał tajny i nieopodatkowany rower i worek kartofli

>>Nigdy nie miałeś za nikogo odpowiedzialności. Jak ci będą gwałcić żonę,to nic takiego, przywykła do psów to i ruskich sołdatów wytrzyma.
>Mogę walczyć z Ruskimi o wolność, godność i prawa Ukraińców ale nigdy w NATO
Z Marsjanami?

>i nigdy pod rozkazami amerykańskich generałów.
Pod rozkazami Muminków?

>Wasze organizacje
I twojej żony - k***y dla psów, też poradzę zmyślać, kundlu

>jak wasze kapitalistyczne państwa
I twojej żony - k***y dla psów, też poradzę zmyślać, kundlu

>oparte na tajnej i nieopodatkowanej własności ...
... twojej mamusi

>>Na pewno nie umrę za wasze brudne biznesy,
twoja żona to k***a dla psów, też poradzę zmyślać, kundlu

>bo chcecie więcej złota.
twoja żona to k***a dla psów, też poradzę zmyślać, kundlu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przeczysz sobie, chyba, że dobrem określasz putinowskich żołnierzy. Już napisałeś pochwalny pean na ich cześć skoro nie uznali mienia Ukraińca i zabili go bo miał tajny i nieopodatkowany rower i worek kartofli

O ile mi wiadomo część swojego życia spędziłeś w putinowskiej Rosji i tam dorobiles się domu w Polsce.

Sam nigdy w Rosji nie byłem i jeśli nic się nie zmieni to raczej już nie będę.

To jest różnica między nami.

Rozumiem, że na Ukrainie są Rosjanie a za nimi inni, którzy wspierają ich z Rosji, z którymi dzieliłes życie, pomagałes im, jadłeś z nimi, śmiałeś się i piłeś, czerpałes korzyści ze współpracy z nimi. Teraz stali się dla Ciebie Sowietami.

>twoja żona to k***a dla psów, też poradzę zmyślać, kundlu

Spojrz lepiej na Ukraińców i Rosjan - zauważ jak niszczą się wzajemnie. Wyciągnij z tego wnioski.

Możemy kłócić się o hajsy i posiadłości ale nie możemy stracić z oczu wspólnych interesów i nie możemy przekroczyć granicy koniecznej przychylności więc wyluzuj bracie.

Spieramy się konstruktywnie a nie żeby się wyniszczyć. Nie zapominaj o tej granicy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka

>>Przeczysz sobie, chyba, że dobrem określasz putinowskich żołnierzy. Już napisałeś pochwalny pean na ich cześć skoro nie uznali mienia Ukraińca i zabili go bo miał tajny i nieopodatkowany rower i worek kartofli
>O ile mi wiadomo część swojego życia spędziłeś w putinowskiej Rosji i tam dorobiles się domu w Polsce.

Między innymi tam.
Cóż z tego wynika?

>To jest różnica między nami.
Niejedyna
Na uważam prawo własności twojej matki
To ważniejsza różnica

>Rozumiem, że na Ukrainie są Rosjanie a za nimi inni, którzy wspierają ich z Rosji, z którymi dzieliłes życie, pomagałes im, jadłeś z nimi, śmiałeś się i piłeś, czerpałes korzyści ze współpracy z nimi.

Tak, pracowałem z nimi, jadłem z nimi i śmiałem się z nimi

>Teraz stali się dla Ciebie Sowietami.
Zmyślaj dalej

>>twoja żona to k***a dla psów, też poradzę zmyślać, kundlu
>Spojrz lepiej na Ukraińców i Rosjan - zauważ jak niszczą się wzajemnie. Wyciągnij z tego wnioski.
Rosjanie realizują twoją wizję - nie uznawają tajnej i nieopodatkowanej własności zawartości ukraińskich mieszkań

>Możemy kłócić się o hajsy i posiadłości
Nie możemy. Znowu zmyślasz pokazując jakim jesteś kretynem

>ale nie możemy stracić z oczu wspólnych interesów
Oczywiście!!!!!!
Wspólnym interesem jest obrona Europy przed Putinem
Ty się z tego wypisujesz

>Spieramy się konstruktywnie
TAK!!!!
Przestań zmyślać
Odpowiadaj na pytania i argumenta

Przykład oponiarza, pytanie o wybór pracy

KONSTRUKTYWNIE!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>To jest różnica między nami.
>Niejedyna
>Na uważam prawo własności twojej matki
>To ważniejsza różnica

Nie, Ty uważasz swoje prawo a moja matka jest dla Ciebie tylko instrumentem w tym uważaniu.
Masz kompletnie wyjebane na prawa mojej matki, chodzi Ci wyłącznie o Ciebie.

Gdybyś był inteligentniejszy to usłyszałbyś, że wszystkie większe kryzysy gospodarcze i stojące za nimi ludzkie wojny wynikały właśnie z nadmiernej koncentracji własności.

Zrozumiałbyś, że nadmierna koncentracja własności jest zła a nie dobra.

Ale nie jesteś inteligentny i martwisz się tylko o to, żeby nikt nie wszedł na twoje podwórko. Cała reszta Cię nie obchodzi.

Jakbyś agresywny nie był i jakby agresywni nie byli twoi w niewyrażonej głośnio zmowie kolesie w biznesach, nie będziecie zdolni kontrolować stosunków społecznych i wiecznie panować. To jest tylko stan tymczasowy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>To jest różnica między nami.
>>Niejedyna
>>Na uważam prawo własności twojej matki
>>To ważniejsza różnica
>Nie, Ty uważasz swoje prawo a moja matka jest dla Ciebie tylko instrumentem w tym uważaniu.

Uważam zajedno prawo własności twojej matki jak i moje, twoje i wszystkich innych wokół
Bez warunków

Ty dajesz sobie prawo kraść

>Masz kompletnie wyjebane na prawa mojej matki,
Twoja żona to dziwka dla psów, zmyślaj dalej
Nie mam ochoty żyć w świecie, w którym mienie innych nie jest chronione

>Gdybyś był inteligentniejszy to usłyszałbyś, że wszystkie większe kryzysy gospodarcze i stojące za nimi ludzkie wojny wynikały właśnie z nadmiernej koncentracji własności.

I dlatego Hamerlik chce zwiększenia tej koncentracji
Przykład Płocka

>Zrozumiałbyś, że nadmierna koncentracja własności jest zła a nie dobra.
Przykład Płocka

>Jakbyś agresywny nie był
Twoja żona to dziwka dla psów, zmyślaj dalej

>zmowie kolesie w biznesach,
Twoja żona to dziwka dla psów, zmyślaj dalej

Pojebie, PRZESTAŃ ZMYŚLAĆ!!!!!!!!
Przestań zmyślać moje poglądy, majątek i kolesi w biznesach
Przestań łżeć, że żyjesz w nędzy i nie wolno ci jeździć drogami

Rozumiesz?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wspólnym interesem jest obrona Europy przed Putinem

"Putin" to stan umysłu starych ludzi chorych od chciwości i pragnienia dominacji.

Nie tylko Europę trzeba bronić przed takim "Putinem" lecz cały świat.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie tylko Europę trzeba bronić przed takim "Putinem" lecz cały świat.
>

A Victorii Nuland i jej szefowi trzeba dać pokojową nagrodę Nobla.
Thoter (6650 punktów)
>słyszę jedynie, że potrzebują więcej broni. Nie słyszę o żadnym planie na pokój.
>

Na tym polega proxy war. Jak się skończą Ukraińcy to my i Rumuni jesteśmy następni w kolejce.
Plan pokojowy ustalą między sobą: Żydzi amerykańscy, Rosjanie i Chińczycy.
Żydowskiego pajaca Zelenskiego przy tym nie będzie. Może nie dożyje do tego czasu.
Żydzi amerykańscy z ustaleń w Jałcie się wycofali, bo im się wydawało, że po zrzuceniu bomb atomowych na ludność cywilną Japonii, są panami świata.
Żyd Bernard Baruch wysłał do Stuttgartu Jamesa Francisa Byrnesa i ten oświadczył, że od jutra Ameryki nie ograniczają żadne granice, umowy i prawa.

pl.wikipedia.org/wiki/James_Francis_Byrnes

6 września 1946 r. na konferencji w Stuttgarcie wygłosił przemówienie, w którym określił politykę Stanów Zjednoczonych względem Niemiec i państw europejskich

Ameryka zerwała ustalenia z Jałty. Po tych amerykańskich groźbach intelektualiści zorganizowali w 1948 r. we Wrocławiu kongres.

pl.wikiped(*)ualistów_w_Obronie_Pokoju

Kajdany amerykańskich imperialistów mają zamienić świat w komisariat policyjny, a jego ludność w niewolników kapitału.(...)
Kulturze krajów europejskich, które wniosły ogromny wkład do światowego dorobku ludzkości, grozi niebezpieczeństwo utraty oblicza narodowego. [...] Ludzie, którzy przyjęli metody faszyzmu, uprawiają w swoich krajach dyskryminację rasową, prześladują wybitnych przedstawicieli nauki i sztuki.






Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Na tym polega proxy war. Jak się skończą Ukraińcy to my i Rumuni jesteśmy następni w kolejce.

Ruscy w końcu zmęczą się.

Rosjanie zapragną zbudować swoje rodziny i domy zamiast tracić życie na niszczenie innych.

Długo to nie potrwa.

Gdyby zabrakło Putina skończyłoby się szybko.

To jest wyraz wizji i wierzeń Putina a cały naród rosyjski jest pod jego silnym wpływem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ruscy w końcu zmęczą się.
>
Ruscy jak się zmęczą to się będą bronić BRONIĄ ATOMOWĄ.
Technologię atomową dali im za darmo niemieccy naukowcy a oni za darmo przekazali ją Chinczykom.
Już wtedy Europejczycy wiedzieli z jak groźnym przeciwnikiem przyjdzie im walczyć.
Rosja jest w strefie obronnej Chin i Chińczycy nie dopuszczą by Żydzi amerykańscy jeszcze im od północy umieścili bazy wojskowe. W tej chwili Żydzi amerykańscy mają ponad 300 baz wojskowych wokół Chin. Ruscy bez problemów budują sobie domy. Nie chcą żeby ich dzieciom Żyd amerykański mącił w głowie i robił geszefty na narkotykach.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Ruscy w końcu zmęczą się.
>>
>Ruscy jak się zmęczą to się będą bronić BRONIĄ ATOMOWĄ.

Nie strasz, nie strasz.

W Rosji ludzie też mają trochę w głowie oprócz nienawiści do Anglików i amerykańskich Żydów, którzy pragną Rosjan wprowadzić w stan haju narkotykowego, powszechnego homoseksualizmu by następnie przejąć rosyjskie posiadłości i uczynić z Rosjan swoich niewolników.

>W tej chwili Żydzi amerykańscy mają ponad 300 baz wojskowych wokół Chin. Ruscy bez problemów budują sobie domy. Nie chcą żeby ich dzieciom Żyd amerykański mącił w głowie i robił geszefty na narkotykach.

Mam taką wizję, że gdy widzisz w drugim człowieku wyłącznie zło i na każdym kroku to podkreślasz to zło w nim wyzwalasz, prowokujesz jego ciemne strony.

Również od Ciebie zależy kim inni ludzie będą.

Jeżeli będziesz w nich widział wyłącznie bestie, to Ci naprawdę staną się tymi bestiami.

Zatem uważaj co myślisz o innych, bo życzenia lubią się spełniać.


youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Zatem uważaj co myślisz o innych, bo życzenia lubią się spełniać.
>
Jakby moje życzenia się spełniały, to nie bylibyśmy używani przez Żydów amerykańskich do proxy war i nie byłoby operacji militarnej na Ukrainie.
Ludzie byliby zdolni pojmować swój i nasz interes.
W szkołach by uczono prawdziwej historii i nie byłoby baz wojskowych żydowskich okupantów.
Dzisiaj Żydzi amerykańscy używają Ukraińców do powstrzymania rosnącej potęgi Chin.
Sto lat temu użyli naszych dziadków i ojców do zniszczenia rosnącej potęgi Żydów niemieckich i Niemców.

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

W piątek 22 listopada 1918 roku o godz. 5.30 nad ranem we Lwowie rozpoczął się pogrom lwowskich Żydów.

cs.wikipedia.org/wiki/Pogrom_v_Holešově_(1918)

Pogrom w Holeąovie w 1918 r. , czyli pogrom Holeąovský, był pogromem antyżydowskim na dużą skalę , który miał miejsce 3 i 4 grudnia 1918 r. w dzielnicy żydowskiej morawskiego Holeąova

W odstępie kilku dni, w jednym rejonie, w dopiero co powstałych "niepodległych" państwach, ktoś zorganizował pogromy Żydów na dużą skalę.
"Niepodległość" te państwa uzyskały, chwilę przed tymi pogromami, dzięki Żydom amerykańskim.
Hamerlik rozumiesz, dlaczego każdy powinien trzymać się jak najdalej od Żydów amerykańskich ??
Ja nie chcę, żeby z nas zrobili sobie kotlety.

20-04-2024 12:47 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>Zatem uważaj co myślisz o innych, bo życzenia lubią się spełniać.
>>
>Jakby moje życzenia się spełniały, to nie bylibyśmy używani przez Żydów amerykańskich do proxy war i nie byłoby operacji militarnej na Ukrainie.

A co by było?
Ukraina w zależności od Rosji jak Białoruś?

>W szkołach by uczono prawdziwej historii
Aleś znów odleciał

Próbki twojej prawdziwej histrorii
1 Polska w 1918 ozdyskała niepodległość wskutek planu Wilsona (jego dywizje walczyły w Poznaniu w 1918)
2 Polacy na polecenie Brytyjczyków w 1939 napadli na gliwicką radiostację
3 W Norymberdze bandyci sądzili uczciwych ludzi

>Sto lat temu użyli naszych dziadków i ojców do zniszczenia rosnącej potęgi Żydów niemieckich i Niemców.
Ot, kolejny przykład twojej chistorii

Gdyby wtedy spełniały się twoje życzenia, to Polski by dziś nie było.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Andej (374 punktów)
>Jak się skończą Ukraińcy to my i Rumuni jesteśmy następni w kolejce.
Nie tak bezpośrednio. Nie sądzę, zbyśmy byli na pierwszych miejscach listy.

>Ruscy w końcu zmęczą się.
Nie zmęczyli się przez kilkaset lat imperialistycznej polityki. A nawet przeciwnie, umocnili swój stosunek do świata. Sa gotowi na wszelkie ofiary, aby tylko car=gensek=prezydent ogłosił, że są najwięksi, najświętsi, najsilniejsi i zawsze zwycięscy.

>Rosjanie zapragną zbudować swoje rodziny i domy zamiast tracić życie na niszczenie innych.
Zapewne tak. Ale chcą te domy budować tam, gdzie mieszkasz. Tam, gdzie ktoś inny mieszka. Tam, gdzie ładniej, lepiej. Na dodatek chcieliby te domy budować rękami podbitych nacji.

>Długo to nie potrwa.
Najwyżej kilkaset lat. Albo do nowego podziału świata. Wtedy zamiast ekspansji militarnej nastąpi rusyfikacja.

>Gdyby zabrakło Putina skończyłoby się szybko.
Gdyby zabrakło Putina, to byłby inny car=gensek=prezydent. Nie ma znaczenia, że nazywa się przywódca, mentalność ta sama. Czy gdyby Nawalny został prezydentem, to zmieniłaby się imperialistyczna polityka Rosji? Wojnę w Ukrainie by skończył aby dostać potężny zastrzyk finansowy z Zachodu. Potrzebny, aby dorównać USA militarnie. I kontynuować ekspansje.

>To jest wyraz wizji i wierzeń Putina a cały naród rosyjski jest pod jego silnym wpływem.
Tak jest. Dokładnie. I tego od niego oczekują. Silnego przywództwa i zwycięstwa. Za wszelką cenę. Tego oczekują od każdego cara-genseka=prezydenta. Aby trzymał za mordy karmił propaganda wielkości.

Rosjanie się powoli budzą. Ale to wciąż, od czasów mongolskich, naród niewolników.
20-04-2024 12:45 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Konkretnie, co jest w cudzych rekach?
>Konkretnie wszystko.
Czy Ty czasem nie uważasz polskich rąk za cudze, bo nie swoje osobiste?

>Nie mam pojęcia o szczegółowym rozkładzie własności w Polsce i na świecie, bo to jest objęte tajemnicą.
Wiesz o istnieniu własności państwowej? Rozumiesz, że własność prywatna też jest zależna od państwa?

>Nigdy nie stanę w obronie tych tajemnic.
Wszystkiego się można dowiedzieć, to zależy od tego jakie się ma zasięgi.

>Przeciwnie, będę z nimi wszelkimi siłami i środkami walczył.
Jak Don Kichot?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czy Ty czasem nie uważasz polskich rąk za cudze, bo nie swoje osobiste?

Polskie też potrafię uważać za cudze, tym bardziej, że polskość to głównie kultura a nie geny, a ta coraz bardziej przypomina amerykańską, z którą mam poważny problem.

Na pewno nie pójdę na śmierć w walce o to, żeby zachodni obywatele nabyli posiadłości na Ukrainie tak jak nabyli je już w Polsce.

Nie będę słuchał ślepo rozkazów wizjonerów, którzy pod pozorem walki o ludzkie wartości będą prowadzić wojnę o złoto i posiadłości.

Ponadto gdy już usłyszałem o twoich planach podziału Ukrainy, obejmowania podzielonych terenów parasolem i o tym, że będę musiał walczyć o wasze wpływy nawet wbrew swojej woli, bo takie będą rozkazy, to już wiem, że z pewnością do Was nie przystanę.

Jeśli to będzie konieczne pójdę na wojnę ale do partyzantki i nigdy pod wasze rozkazy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>Polskie też potrafię uważać za cudze, tym bardziej, że polskość to głównie kultura a nie geny, a ta coraz bardziej przypomina amerykańską, z którą mam poważny problem.
Czyli masz problem z tym co nie Twoje. To jakby należało do Ciebie, a nie kogoś innego to byłoby ok? Polskość różne ma definicje, dla mnie to wspólna kultura, historia, tradycje, język i obyczaje, ale również interesy. Wszyscy Polacy to jedna rodzina. Z genów, Polak to zachodni slowianin.

>Ponadto gdy już usłyszałem o twoich planach podziału Ukrainy, obejmowania podzielonych terenów parasolem i o tym, że będę musiał walczyć o wasze wpływy nawet wbrew swojej woli, bo takie będą rozkazy, to już wiem, że z pewnością do Was nie przystanę.
Przystajesz, czy tego chcesz czy nie. Nigdzie nie napisałem, iż Polska planuje podział Ukrainy. Ty źle mnie zrozumiałeś. Ukraina albo się obroni i wypchnie ruskich, wtedy będzie buforowa, albo zostanie okrojona przez Rosję, i wtedy taką Ukrainę należy wcielić do NATO.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Thoter (6650 punktów)
> Ukrainę należy wcielić do NATO.
>

Rosja sobie pozwoli na to, żeby bandyci mieli przyczółek do napadania na nią.
Żydzi amerykański mają dać żydowksiemu pajacowi Zelenskiemu kolejną partię broni.
Ukraińców może braknąć, zanim żydowska napaść na Rosję się skończy.
Żydom napaść na Rosję w 1905 r. nie udała się. Do ponownej napaści na Rosję, w 1917 r., do Żydów przyłączyło się dużo chętnych coś ukraść.

ruski.radi(*)yskoy-imperii-raskryta-8559885
22-04-2024 12:35 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>> Ukrainę należy wcielić do NATO.
>>
>Rosja sobie pozwoli na to, żeby bandyci mieli przyczółek do napadania na nią.
Kto kogo napada?

>Żydzi amerykański mają dać żydowksiemu pajacowi Zelenskiemu kolejną partię broni.
A co jest w polskim interesie?

>Ukraińców może braknąć, zanim żydowska napaść na Rosję się skończy.
Kto kogo napada?

>Żydom napaść na Rosję w 1905 r. nie udała się. Do ponownej napaści na Rosję, w 1917 r., do Żydów przyłączyło się dużo chętnych coś ukraść.
Rosja zmienia swój ustrój zgodnie ze swą wolą. Nie wiem co słyszałeś, co czytałeś, ale wiedz, że to co piszesz jest efektem teorii spiskowej.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Thoter (6650 punktów)

>Ja na pewno nie przyłączę się do rozbiorów i zaborów Ukrainy.
>

Na pewno to kibicujesz Żydom amerykańskim od 2014 r., kiedy to udało im się zamachem stanu zainstalować Ukraińcom żydowskiego pajaca Zelenskiego u władzy.
Pierwszy etap napaści na Rosję poszedł gładko i kosztował Żydów amerykańskich 5 mld doalrów.
Jesteś za rozparcelowaniem Rosji przez Żydów amerykańskich ale przeciw rozparcelowaniu banderowców przez Rosjan. Rosja musi teraz wywalczyć warunki trwałego pokoju. Nie takie jak Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami i Francuzami ustalili Niemcom i Żydom niemieckim w Wersalu. Niemcy w tym sabacie bandytów nie brali udziału.
Wiesz Hamerlik, że papier na którym spisano rozmowy "pokojowe" w Wersalu spalono a popiół przemielono ??
Naziści niemieccy i obecni banderowcy zostali stworzeni i finansowani przez Żydów amerykańskich. Bernard Baruch to dzisiaj się w grobie przewraca. Jego następcom nie idzie, tak jak jemu udało się połowicznie.
Hamerlik nie chcesz by Lwów wrócił Polski, który nam odciął Żyd Bernstein Namier, brat babki Kurskiego ?
Kapitalizm polega na tym, że się słabszego, który chodzi po swojej ziemi skrywającej skarby, ogłupia, morduje i okrada.
Za imperialnymi bandytami przyjdą spece od prania szarych komórek i nastanie tam demokracja.
Musisz się zdecydować co chwalić, bo jednych to samo pochwalasz, co innych ganisz.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Na pewno to kibicujesz Żydom amerykańskim od 2014 r., kiedy to udało im się zamachem stanu zainstalować Ukraińcom żydowskiego pajaca Zelenskiego u władzy.

Pogarda dla Ukraińców i ich rządu nie pomoże Wam przejąć na Ukrainie kontroli.

>Kapitalizm polega na tym, że się słabszego, który chodzi po swojej ziemi skrywającej skarby, ogłupia, morduje i okrada.

Panujący zarówno w Rosji jak i Chinach, gdzie prawo własności i pieniądze regulują stosunki społeczne.

Jak oni mogą czerpać z ideologii demonów?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Dla mnie to nie jest żaden temat do rozmowy. Równie dobrze mógłbym rozmawiać o różowych słoniach >ale mi się nie chce.
>
W wojnach o hegemonię nikt nie będzie brał pod uwagę głosu agentów CIA prowadzących proxy war.
Osobiście spotkają się mówiące głowy trzech najsilniejszych i ustalą między sobą granice nowych wpływów. Reszta będzie musiała to przyjąć pokornie do wiadomości i się do tego stosować.
Po zwycięstwie Bernarda Barucha i pokonaniu komunizmu Żydów niemieckich i Osi Berlin Rzym Tokio odbyło się spotkanie tzw. Wielkiej Trójki. To co tam ustalono odwołał w 1946 r. przysłany przez Bernarda Barucha, do Stuttgartu, James Francis Byrnes.
Teraz prawdopodobnie też tak będzie. Amerykanie się dogadają z: Rosją i Chinami, a za rok to odwołają i rozpoczną kolejną zimną wojnę.
Musimy czekać aż nastąpi kolejne spotkanie tzw. Wielkiej Trójki. Rosja zaciągnie Żydowskiego pajaca Zelenskiego do swojej Norymbergii. To dopiero będzie sensacja, Żyd do więzienia trafi.
Chyba, że go wcześniej jakiś Zyd sprzątnie.
ktoś będzie musiał napisać "historię" tego co się działo. I tu będzie największy problem.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Osobiście spotkają się mówiące głowy trzech najsilniejszych i ustalą między sobą granice nowych wpływów. Reszta będzie musiała to przyjąć pokornie do wiadomości i się do tego stosować.

Dopóki taka wiara jest w Was.

Robię co mogę, żeby te wiarę w Was osłabić.

Nie wierzę w obecny porządek społeczny i nie jestem jego częścią.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Dla mnie to nie jest żaden temat do rozmowy. Równie dobrze mógłbym rozmawiać o różowych słoniach >ale mi się nie chce.
>>
>W wojnach o hegemonię nikt nie będzie brał pod uwagę głosu agentów CIA prowadzących proxy war.

W każdym twoim zdaniu jest jad.
Czy naprawdę cenisz tylko chińskich komunistów i Putina?
Cała reszta jest dla Ciebie niczym?

youtu.be/5VCiU1osa3w
15-04-2024 22:19 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Czy naprawdę cenisz tylko chińskich komunistów i Putina?

Nie cenię a rozumiem.
Podziwiać można naród chiński i rosyjski za to, że mają przywódców , którzy nie ulękli się hegemoni Żydów amerykańskich.

>Cała reszta jest dla Ciebie niczym?
>
Dla mnie "demokracja" Żydów amerykańskich jest oszustwem.
Tych co ją chwalą uważam za idiotów.

astromaria(*)ierzycie-jeszcze-w-demokracje/

Zamieszczono 26/01/2012
W Polsce (na wzór USA) obowiązuje dwufrakcyjny system jednopartyjny. Oznacza to, że partia rządząca podzielona jest na dwie frakcje, udające koalicję rządzącą i opozycję. Głosując na którąkolwiek z tych frakcji wybierasz tę samą partię, ten sam program (z drobnymi, kosmetycznymi różnicami) i tych samych polityków. Jeśli któryś z liderów ma pecha i jego frakcja nie wygra wyborów nie ma zmartwienia: po kilku miesiącach przechodzi on do frakcji rządzącej i odzyskuje dostęp do koryta.
Jeśli uwierzyłeś w demokrację i głosowałeś, to musisz być (delikatnie mówiąc) naiwny jak dziecko!
haish (2904 punktów)
>>Czy naprawdę cenisz tylko chińskich komunistów i Putina?
>Nie cenię a rozumiem.
>Podziwiać można naród chiński i rosyjski za to, że mają przywódców , którzy nie ulękli się hegemoni Żydów amerykańskich.
>>Cała reszta jest dla Ciebie niczym?
>>
>Dla mnie "demokracja" Żydów amerykańskich jest oszustwem.
>Tych co ją chwalą uważam za idiotów.
>astromaria(*)ierzycie-jeszcze-w-demokracje/
>Zamieszczono 26/01/2012
>W Polsce (na wzór USA) obowiązuje dwufrakcyjny system jednopartyjny. Oznacza to, że partia rządząca podzielona jest na dwie frakcje, udające koalicję rządzącą i opozycję. Głosując na którąkolwiek z tych frakcji wybierasz tę samą partię, ten sam program (z drobnymi, kosmetycznymi różnicami) i tych samych polityków. Jeśli któryś z liderów ma pecha i jego frakcja nie wygra wyborów nie ma zmartwienia: po kilku miesiącach przechodzi on do frakcji rządzącej i odzyskuje dostęp do koryta.
>Jeśli uwierzyłeś w demokrację i głosowałeś, to musisz być (delikatnie mówiąc) naiwny jak dziecko!


Może taki system to 'mniejsze zło' - każdy wymyślony przez człowieka system jest daleki od doskonałości.
Czy istnieje jakiś system ponadludzki, - boski, - chyba tak i tym systemem jest wielosystemowość na świecie - w takim 'szaleństwie(według ludzkiego pojmowania)' jest metoda, ale nie nam ludziom o tym decydować.
Wszystkie mocarstwa tego świata postępują tak, aby ciągle 'gonić króliczka', - nie idzie o to aby go złapać ale o to aby go gonić. Niedopuszczalne jest złapanie króliczka - wszystkie watachy panicznie sie tego boja.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Może taki system to 'mniejsze zło'

Przede wszystkim każda władza musi podlegać ocenie podwładnych.
Wladza, która wyrwie się spod kontroli podwładnych natychmiast dryfuje w kierunku pasożytnictwa społecznego.
Thoter tego nie rozumie.
Wierzy, że rodzą się ludzie moralni z natury.
I owszem pasożyt też ma swoją moralność - rozwinąć się kosztem gospodarza.

Jest bardzo ważne, żeby rozumieć granicę pomiędzy korzystnym przywództwem a szkodliwą dominacją.

Każdy człowiek wyjęty spod kontroli innych rozwinie się w kierunku pasożyta.
To nieuniknione.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Thoter tego nie rozumie.
>Wierzy, że rodzą się ludzie moralni z natury.

Wierzący wierzą w to, że pokazując się w kościele są moralniejsi od innych.
Ja w nic nie wierzę, wszsytko badam i analizuję.
Są trzy możliwości:
Pierwsza, to pasące się swawolnie stado, które od tysiącleci robi to samo.
Druga możliwość jest taka, że w stadzie ktoś opracuje plan zmiany sytuacji i przystąpi do jego realizacji dla dobra wszystkich.
Trzecia możliwość jest taka, że obcy przejmą władzę nad stadem i zagonią je do pracy dla swojego interesu.
HAmerlik nie rozumiesz, że światem rządzą CWANIACY, którzy od dawna nie mają moralności, bo się jej celowo pozbyli. Ci cwaniacy przenoszą odpowiedzialność za swoje brutalne czyny na ofiary.
Nie możesz się w tym połapać. Jak małe dziecko powtarzasz co usłyszałeś. FR powinno być dla Ciebie źródłem wiedzy innej niż ta, zapodawana przez cwaniaków. Inteligencja korzystająca z własnej bazy wiedzy powinna dokonywać rozpoznania pomiędzy prawdą a fałszem.
Nie masz bazy wiedzy i nie masz inteligencji. Masz za to wstawioną nienawiść i jakieś wizje, których nie rozumieją ci co im za to wstawianie płacą. Masz: lokajsko, żołniersko, mesjanistyczną mentalność, która powoduje, że nie domagasz się żołdu i ofiar od wiernych.
Wydaje mi się, że jesteś kolejnym eksperymentem w ramach projektu MK-Ultra, który dzisiaj jest prowadzony pod inną nazwą.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Masz za to wstawioną nienawiść i jakieś wizje

Ty za to kochasz amerykańskich Żydów, Anglików i Francuzów
Twoja nienawiść nie została Ci wstawiona przez zarażenie się nią od autorów dawnych podręczników historii.
Ona rozwinęła się naturalnie i jest jak najbardziej słuszna.

Nie pouczaj mnie w kwestii nienawiści, bo nie masz do tego podstaw, skoro twój mózg przeżarty jest nienawiścią.

Moje wizje janwwgo kapitału są dla mnie znacznie lepsza od twojej, nie wiadomo skąd biorących się komunistycznych sekretarzy, wyjętych spod wszelkiej kontroli, którzy rządzą światem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ona rozwinęła się naturalnie i jest jak najbardziej słuszna.
>Nie pouczaj mnie w kwestii nienawiści, bo nie masz do tego podstaw, skoro twój mózg przeżarty >jest nienawiścią.
>
Jaką nienawiścią ??
Ja analizuję fakty i wyciągam logiczne i racjonalne wnioski.
Przedstawiam podstawy moich wywodów i nie mają one nic wspólnego z nienawiścią.
Fakt to jest fakt i ja nie mam na to wpływu. Masz problem z przyjmowaniem faktów do wiadomości i wyciąganiem wniosków dlatego, że masz pokoleniowo wstawianą nienawiść.
Ja twierdzę, że komunizm Żydów niemieckich był dla nas najlepszą ofertą na rozwój i bezpieczeństwo. Kilku pojęło moje wywody i przyznało mi rację. Jak mogą pojąć to inni, skoro od żłobka wszyscy mają styczność z istotami, którym też wstawiono nienawiść do komunizmu.
Komunizm stworzyli wielcy Żydzi niemieccy. Penalizowanie komunizmu wprowadzili Żydzi amerykańscy.
Ja nic nie poradzę na to, że nie potrafisz się oczyścić z wstawionych nienawiści i racjonalnie oraz obiektywnie wyciągać wnioski. Gdybyś jeszcze potrafił zrozumieć w czym jest interes, to byłbyś bardziej zadowolony z życia.
Elasp (6859 punktów)
> rozmowa P. Zychowicza z prof. Z. Lewickim, amerykanistą, dotyczył konfliktu rosyjsko-ukraińskiego
>z punktu widzenia USAŻYDA. Zychowicz zapytał, jakie cele realizują USAŻYDY na wojnie pomiędzy Rosją
>a Ukrainą.

1. Nie rozumiem, dlaczego nie masz nic przeciwko temu, by Rosja realizowała swoje cele, a masz pretensje do USA, że realizuje swoje cele? W czym cele Rosji są lepsze od celów USA?

2. Polska była w latach 1945-1989 w orbicie wpływów Rosji. Czy chcesz, by powróciła do tej orbity, a jeżeli nie, to jaką masz gwarancję, że nie wróci, jeżeli wygra wojnę z Ukrainą?
Thoter (6650 punktów)

> 2. Polska była w latach 1945-1989 w orbicie wpływów Rosji.

Na orbicie w którym Kosmosie ??
W LATACH 1945-1989 NIE BYŁO PAŃSTWA ROSJA
07-04-2024 21:23 
 Ocena 3 na 3
Elasp (6859 punktów)
>> 2. Polska była w latach 1945-1989 w orbicie wpływów Rosji.
>Na orbicie w którym Kosmosie ??
>W LATACH 1945-1989 NIE BYŁO PAŃSTWA ROSJA

Mówiłem o Rosji, a nie o państwie Rosja.
Thoter (6650 punktów)
> Mówiłem o Rosji, a nie o państwie Rosja.
>
Czy jesteś zbadany jako dyslektyk ??
07-04-2024 21:32 
 Ocena 3 na 3
Elasp (6859 punktów)
>> Mówiłem o Rosji, a nie o państwie Rosja.
>>
>Czy jesteś zbadany jako dyslektyk ??

Jeżeli nie rozumiesz, nie zabieraj głosu.
08-04-2024 11:33 
 Ocena 4 na 4
TyDraniu (6569 punktów)
>W LATACH 1945-1989 NIE BYŁO PAŃSTWA ROSJA

Nazwa państwa się zmienia, nazwa cara się zmienia, a skarpetkosceptyczni wciąż tacy sami.
08-04-2024 14:42 
 Ocena 2 na 2
Andej (374 punktów)
>>W LATACH 1945-1989 NIE BYŁO PAŃSTWA ROSJA
>Nazwa państwa się zmienia, nazwa cara się zmienia, a skarpetkosceptyczni wciąż tacy sami.
Tak toczno. Od kilkuset lat Rosja się nie zmieniła. Ten sam imperializm. Ekspansjonizm. Ten sam fanatyzm. Ten sam rodzaj władzy. Czepianie się nazwy jest dziecinadą. Tak samo jak zwracanie uwagi na to, jak się nazywa car=gensek=prezydent. Zawsze, od czasów mongolskich, autokrata. +Choć były krótkie wyjątki.
08-04-2024 15:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>W LATACH 1945-1989 NIE BYŁO PAŃSTWA ROSJA
>>Nazwa państwa się zmienia, nazwa cara się zmienia, a skarpetkosceptyczni wciąż tacy sami.
>Tak toczno. Od kilkuset lat Rosja się nie zmieniła. Ten sam imperializm. Ekspansjonizm. Ten sam fanatyzm. Ten sam rodzaj władzy. Czepianie się nazwy jest dziecinadą.
a jaki jest błogosławiony przez nas usazyd, ma 1 000 baz wojskowych poza swoimi granicami, wydaje na zbrojenia tyle co wszyscy pozostali razem wzięci, jak ambasador usażyda powie coś naszemu rządowi, to jest to świete (jakby sam Jezus zstąpił)

usazyd opanował 90% globu (oprócz Rosji i Chin), słynny filozof usazyda to określił jako Koniec historii - Francis Fukuyama, wg niego na całym swiecie będzie tylko liberalizm, co oznacza zniewolenie Polski i całego świata pod panowanie Jezusa narodów (usazyda)
amerykanie i żydzi sa nastawieni do swiata w pozycji władcy, że niby są najwyższą formą ewolucji, my mamy im służyć, tak jak niemcom w 2 wś

my, władze usazyda traktujemy tak jak chrześcijanie Jezusa
jesteśmy jego psami

albo baranami, poświęconymi na rzeź
że nie mamy godności

dowiedz się co powiedział dzisiaj usazyd, jutro nasz patoelity będa to głosic jako prawdę objawioną. Jestesmy wiernymi psami usazyda

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
08-04-2024 15:46 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
Thoter (6650 punktów)
> Od kilkuset lat Rosja się nie zmieniła.

skąd to może wiedzieć istota, która w życiu książki w ręce nie miałą ??
08-04-2024 18:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>W LATACH 1945-1989 NIE BYŁO PAŃSTWA ROSJA
>>Nazwa państwa się zmienia, nazwa cara się zmienia, a skarpetkosceptyczni wciąż tacy sami.
>Tak toczno. Od kilkuset lat Rosja się nie zmieniła. Ten sam imperializm. Ekspansjonizm. Ten sam fanatyzm. Ten sam rodzaj władzy. Czepianie się nazwy jest dziecinadą. Tak samo jak zwracanie uwagi na to, jak się nazywa car=gensek=prezydent. Zawsze, od czasów mongolskich, autokrata. +Choć były krótkie wyjątki.
ciekawe czemu na mieszkańca USA mówimy amerykanin? a na mieszkańca Kanady, kanadyjczyk,... meksykanin, wenezuelczyk, argentyńczyk, brazylijczyk, oni wszyscy są amerykanami
czemu usazyd w warstwie słownej nazywa siebie amerykaninem?
bo jest panem świata i może się nazywać jak chce
a my jego wierne psy tylko potwierdzimy, tak jest, hau, hau, jesteś amerykaninem, hau, hau, ameryka jest naszym bogiem, hau, hau

hitlerowskie niemcy zastąpił usażyd

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
09-04-2024 19:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> rozmowa P. Zychowicza z prof. Z. Lewickim, amerykanistą, dotyczył konfliktu rosyjsko-ukraińskiego
>>z punktu widzenia USAŻYDA. Zychowicz zapytał, jakie cele realizują USAŻYDY na wojnie pomiędzy Rosją
>>a Ukrainą.
> 1. Nie rozumiem, dlaczego nie masz nic przeciwko temu, by Rosja realizowała swoje cele, a masz pretensje do USA, że realizuje swoje cele? W czym cele Rosji są lepsze od celów USA?
Rosja ma konflikty z sąsiadami tak jak Pawlak z Kargulem, USA wywołuje wojny tysiące km od swoich granic np Wietnam, Irak, Afganistan, miliony zabitych niewinnych ludzi

> 2. Polska była w latach 1945-1989 w orbicie wpływów Rosji. Czy chcesz, by powróciła do tej orbity, a jeżeli nie, to jaką masz gwarancję, że nie wróci, jeżeli wygra wojnę z Ukrainą?
najwiekszym błędem będzie spełnienie marzeń naszych rusofobów, tj wyrzucenie Rosji z Europy, wtedy ich razem z Chinami, nikt nie pokona

usazyd to wie, wywołał wojne, zrealizował swoje cele, teraz odpuści, odda Ukrainę osłabionej Rosji, dla naszego dobra , aby nie zjednała się z Chinami (za Czyngis-chana to byl jeden kraj)

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
09-04-2024 20:17 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>> rozmowa P. Zychowicza z prof. Z. Lewickim, amerykanistą, dotyczył konfliktu rosyjsko-ukraińskiego
>>>z punktu widzenia USAŻYDA. Zychowicz zapytał, jakie cele realizują USAŻYDY na wojnie pomiędzy Rosją
>>>a Ukrainą.
>> 1. Nie rozumiem, dlaczego nie masz nic przeciwko temu, by Rosja realizowała swoje cele, a masz pretensje do USA, że realizuje swoje cele? W czym cele Rosji są lepsze od celów USA?
>Rosja ma konflikty z sąsiadami tak jak Pawlak z Kargulem, USA wywołuje wojny tysiące km od swoich granic np Wietnam, Irak, Afganistan, miliony zabitych niewinnych ludzi

Rosja także wywołuje konflikty tysiące kilometrów od swoich granic, np. w Ameryce Południowej czy Afryce. Poza tym Federacja Rosyjska jest największym krajem na świece, co to więc za zaleta, że "ma konflikty z sąsiadami"?

>> 2. Polska była w latach 1945-1989 w orbicie wpływów Rosji. Czy chcesz, by powróciła do tej orbity, a jeżeli nie, to jaką masz gwarancję, że nie wróci, jeżeli wygra wojnę z Ukrainą?
>najwiekszym błędem będzie spełnienie marzeń naszych rusofobów, tj wyrzucenie Rosji z Europy, wtedy ich razem z Chinami, nikt nie pokona

Nikt nie wyrzucał Rosji z Europy - ona nigdy do niej nie należała pod względem kulturowym. Z natury rzeczy bliżej jej do Azji.

>usazyd to wie, wywołał wojne, zrealizował swoje cele, teraz odpuści, odda Ukrainę osłabionej Rosji, dla naszego dobra , aby nie zjednała się z Chinami (za Czyngis-chana to byl jeden kraj)

Rosja sama oddaje się w ręce Chin, prowadząc bezsensowną wojnę z Ukrainą. Trzeba było inaczej wykalkulować ten konflikt, nie liczyć, że będzie to trzydniowa "operacja specjalna". Pod względem militarnym i politycznym jest to jeden wielki blamaż.

Myślę, że gdyby nie powściągliwość USA, Rosja przegrałaby wojnę już dawno. Niestety Biden nie ma w sobie cech Reagana, który wiedziałby jak postępować.
11-04-2024 17:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Federacja Rosyjska jest największym krajem na świece, co to więc za zaleta, że "ma konflikty z sąsiadami"?
W ZSRR nie miało znaczenia czy Odessa jest Ukraińska czy Rosyjska, dzisiaj jak to sa oddzielne, śmiertelnie wrogie sobie kraje, ma (Ukraina ma obiecaną obecność w wrogim sojuszu NATO) Krym, Odessa, Charków zawsze były Rosyjskie (Ukraincy z tych miast nie powołują do wojska bo wiedzą, że zaraz przejda na stronę Rosyjską)

> Nikt nie wyrzucał Rosji z Europy - ona nigdy do niej nie należała pod względem kulturowym. Z natury rzeczy bliżej jej do Azji.
Polskie wyprawy do Moskwy, Napoleon, 1 i 2 wś, cała kultura, architektura, nauka, świadczą o europejskości
Thoter (6650 punktów)

>najwiekszym błędem będzie spełnienie marzeń naszych rusofobów, tj wyrzucenie Rosji z Europy, >wtedy ich razem z Chinami, nikt nie pokona
>

en.wikipedia.org/wiki/German_Corpse_Factory

Niemiecka Fabryka Zwłok lub Kadaververwertungsanstalt (dosłownie "Fabryka Utylizacji Zwłok"), czasami nazywana także "Niemieckimi Zakładami Renderowania Zwłok" lub "Fabryką Łuszu" była jedną z najbardziej znanych antyniemieckich historii propagandowych o okrucieństwie krążących po świecie I wojna.(...)
Historyk Piers Brendon nazwał ją "najbardziej przerażającą historią okrucieństwa" I wojny światowej, podczas gdy dziennikarz Phillip Knightley nazwał ją "najpopularniejszą historią okrucieństwa wojny". Po wojnie John Charteris , były szef wywiadu wojskowego Wielkiej Brytanii, rzekomo oświadczył w przemówieniu, że wymyślił tę historię w celach propagandowych, a głównym jej celem było nakłonienie Chińczyków do przyłączenia się do wojny z Niemcami.


Sto lat temu, jak Brytyjczycy z Żydami amerykańskimi oprawiali Niemców i Żydów niemieckich, to ogłupiali człeków nienawiścią do Niemców i Żydów.
Wredni Brytyjczycy rozpowszechniali propagandę, że Niemcy trupy przerabiają i nawet świnie nimi karmią.
fazimodo (251 punktów)
Tak, tak USAzydzi wzięli Putina zmusili do zaatakowania Ukrsiny żeby w imie Izraela wykrwawic Słowian.
Jakim k***a debilem trzeba być żeby w to wierzyć?
Putin zaatakował Ukrainę nie USA, nie Żydzi (No chyba że brać pod uwagę że Putin to niby żyd).
To że USA gra pod siebie i ma wyjebane w Ukrainę i woli wykrwawic Rosję niż wygrać ad hoc? No k***a zbrodnia niesłychana. Gorsza zbrodnia niż napastnik na suwerenny kraj któremu obiecało się nienaruszalność granic za oddanie Arsenalu nullearnego co zrobiła k***a Rosja, a nie USA.

Jedyny pies jaki tu jest to gownojad okrągły który szczeka jak mu Ruska propaganda zagra (ktora jest pełna zydow) i ślepy jest ma fakt, że Rosja zaatakowała suwerenny kraj z którym miała umowę o nienaruszalności granic.
okragly (21676 punktów)
>Tak, tak USAzydzi wzięli Putina zmusili do zaatakowania Ukrsiny żeby w imie Izraela wykrwawic Słowian.
>Jakim k***a debilem trzeba być żeby w to wierzyć?
>Jedyny pies jaki tu jest to gownojad okrągły który szczeka jak mu Ruska propaganda zagra i ślepy jest ma fakt, że Rosja zaatakowała suwerenny kraj z którym miała umowę o nienaruszalności granic.
żyją sobie spokojnie NIEDŹWIEDŹ i ZAJĄC, po czym zając oświadcza że przyprowadzi do swojej nory agresywne watachy wilków tj usazyda (od 70 lat ani chwili bez zabijania, ma na kącie 2 000 000 ludzi, gryzie bez zastanowienia np Irak)
Niedźwiedź byłby głupi gdyby pozwolił królikowi przyprowadzić śmierć niosącego, szukajacego ciągle zwady usazyda

Rosja tylko chciała by zając nie przyprowadzał do nich watachy krwiożerczych, agresywnych, wilków (nato)


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
okragly (21676 punktów)

> USAŻYD ma 3 cele, które już udało im się osiągnąć.
>1) to maksymalne osłabienie Rosji - gospodarczo i politycznie -
>2) rozpoznanie możliwości broni rosyjskiej.
>3) to było sprawdzenie własnej broni w warunkach bojowych.
>Te 3 cele zostały osiągnięte bez straty choćby jednego amerykańskiego żołnierza
Płonące i rozbite Abramsy to zła reklama dla amerykańskich koncernów zbrojeniowych.
Dlatego ta kolejna "cudowna broń" została wycofana.
A miało być tak pięknie, cały świat śledził jak te czołgi jada wyzwalać Ukrainę


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
26-04-2024 20:42 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>
>Płonące i rozbite Abramsy to zła reklama dla amerykańskich koncernów zbrojeniowych.
>
Amerykańskie abramsy, malowane w kolorze piaskowym, były budowane z zamiarem mordowania ludzi w Afryce i Arabów. Sprawdzają się w mordowaniu ludzi broniących się i swoich skarbów oszczepami.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365