Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy któryś z przodków pingwina potrafił latać?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
30-04-2024 10:29nuska (-2 punktów)Czy któryś z przodków pingwina potrafił latać?
Zawsze fascynowała mnie ewolucyjna podróż wielorybów (i innych ssaków morskich). Z oceanu na ląd i wreszcie z powrotem do oceanu. Zastanawiałem się, czy podróż pingwinem byłaby jeszcze bardziej niesamowita: woda, ląd, powietrze, ląd i (przynajmniej częściowo) powrót do wody.

Potem zdałem sobie sprawę, że nie jestem pewien, czy którykolwiek z przodków pingwinów rzeczywiście potrafił latać i czy skrzydła nigdy nie miały takiej zdolności.

Wiem, że to granica z Zasadą 7, ale patrząc na wykresy ewolucyjne, nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie i mam nadzieję, że ktoś będzie mógł mi pomóc.

Dzięki!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

endymion (638 punktów)
Smutne jest to całe forum. Ludzie tacy sztuczni...
nuska (-2 punktów)
>Zawsze fascynowała mnie ewolucyjna podróż wielorybów (i innych ssaków morskich). Z oceanu na ląd i
>wreszcie z powrotem do oceanu. Zastanawiałem się, czy podróż pingwinem byłaby jeszcze bardziej
>niesamowita: woda, ląd, powietrze, ląd i (przynajmniej częściowo) powrót do wody.
>Potem zdałem sobie sprawę, że nie jestem pewien, czy którykolwiek z przodków pingwinów rzeczywiście
>potrafił latać i czy skrzydła nigdy nie miały takiej zdolności.
>Wiem, że to granica z Zasadą 7, ale patrząc na wykresy ewolucyjne, nie jestem w stanie odpowiedzieć 10.0.0.0.1 192.168.1.254
>na to pytanie i mam nadzieję, że ktoś będzie mógł mi pomóc.
>Dzięki!

I got this,...
alsor (3283 punktów)
>Zawsze fascynowała mnie ewolucyjna podróż wielorybów (i innych ssaków morskich). Z oceanu na ląd i
>wreszcie z powrotem do oceanu. Zastanawiałem się, czy podróż pingwinem byłaby jeszcze bardziej
>niesamowita: woda, ląd, powietrze, ląd i (przynajmniej częściowo) powrót do wody.
>Potem zdałem sobie sprawę, że nie jestem pewien, czy którykolwiek z przodków pingwinów rzeczywiście
>potrafił latać i czy skrzydła nigdy nie miały takiej zdolności.
>Wiem, że to granica z Zasadą 7, ale patrząc na wykresy ewolucyjne, nie jestem w stanie odpowiedzieć
>na to pytanie i mam nadzieję, że ktoś będzie mógł mi pomóc.
>Dzięki!

podejrzewam, że te skrzydła pingwina to tylko takie obrośnięte piórami płetwy ryby...

zatem pingwin dopiero w przyszłości zacznie latać... o ile nie wyginie w tej fazie przejściowej ryby-nielota.

fachowo to się nazywa: ekstrapolacja... ewolucyjna w tym przypadku.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365