Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy szary lis to naprawdę lis?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
06-05-2024 11:13l1umen (-2 punktów)Czy szary lis to naprawdę lis?
Właśnie zobaczyłam post sprzed 4 lat o lisach szarych i lisach rudych. Każdy lis z ich drzewa to „Vuples”, z wyjątkiem lisa szarego, który jest „Urocyonem”. Widziałem też, jak porównuje się je do rzeczy „mysz i szczur”, a słowo „lis” jest pozbawionym znaczenia potocznym wyrażeniem oznaczającym „wygląda jak lis? To na pewno jest lis”. Ale moje prawdziwe pytanie brzmi: czy urocjon to naprawdę lis? Skoro to nie jest vulpes, czy po prostu tak mówimy, bo jesteśmy do tego przyzwyczajeni? Jakbym chciał komuś opowiedzieć o gatunku lisa, czy mogę powiedzieć, że to lis, czy powinienem pominąć ten temat i po prostu powiedzieć, że to NIE jest lis?(Nie jestem pewien, czy wszystko napisałem poprawnie, ponieważ wciąż uczę się angielskiego, więc mam nadzieję, że jest wystarczająco zrozumiałe)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

endymion (638 punktów)
>(Nie jestem pewien, czy wszystko napisałem poprawnie, ponieważ wciąż
>uczę się angielskiego, więc mam nadzieję, że jest wystarczająco zrozumiałe)

jak na angielski to poszło wyjątkowo słabo
l1umen (-2 punktów)
>Właśnie zobaczyłam post sprzed 4 lat o lisach szarych i lisach rudych. Każdy lis z ich drzewa to
>"Vuples", z wyjątkiem lisa szarego, który jest "Urocyonem". Widziałem też,
>jak porównuje się je do rzeczy "mysz i szczur", a słowo "lis" jest
>pozbawionym znaczenia potocznym wyrażeniem oznaczającym "wygląda jak lis? To na pewno jest
>lis". Ale moje prawdziwe pytanie brzmi: czy urocjon to naprawdę lis? Skoro to nie jest vulpes,
>czy po prostu tak mówimy, bo jesteśmy do tego przyzwyczajeni? Jakbym chciał komuś opowiedzieć o
>gatunku lisa, czy mogę powiedzieć, że to lis, czy powinienem pominąć ten temat i po prostu VidMate
>powiedzieć, że to NIE jest lis?(Nie jestem pewien, czy wszystko napisałem poprawnie, ponieważ wciąż
>uczę się angielskiego, więc mam nadzieję, że jest wystarczająco zrozumiałe)

I got this,...

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365