Racjonalista - Strona głównaDo treści
postanowiłem zrobić sobie balon

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
07-05-2024 18:23alsor (3283 punktów)postanowiłem zrobić sobie balon
Tak sobie wymyśliłem, że sobie polatam balonem...

są oczywiście firmy z gotowymi balonami, no ale po co mi to?
Tam chyba kilka tysięcy trzeba zapłacić, żeby polatać kilka minut... żenada.

Stąd pomysły: robimy swój balon!

i teraz mam zagadkę: ile taki prostacki balon może kosztować?

Taki nieduży, aby z 200kg dał radę poderwać.

Szacuję że to tanizna wyjdzie:
posklejam trochę folii, czy innego materiału.

Potem to napełnię wodorem i gotowe!

Nośność wodoru jest największa z gazów, zatem i cały balonik będzie nieduży - z 2-3 metry średnicy?

co o tym sądzicie?
zatem czekam na... sponsora; no co: polatamy sobie za grosze.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Zacząłeś od "polatam" a skończyłeś na "polatamy", to kto w końcu będzie nim latał ?
Folii nie posklejasz można ja tylko zgrzewać ale i tak daruj sobie tą drogę.
Sprawdź unos typowego balonika z gumy, przemnóż przez wymaganą nośność, przywiąż to wszystko do jakiegoś krzesła przywiązanego sznurem do jakiejś "kotwicy", połóż obok siekierkę do odcumowania a do kieszeni wsadź szpilkę + kijek, żeby nią potem kolejno baloniki przebijać jak się już znudzisz lataniem i zechcesz wylądować.
Zasiądź, odcumuj i leć z wiatrem..
alsor (3283 punktów)
>Zacząłeś od "polatam" a skończyłeś na "polatamy", to kto w końcu będzie nim latał ?

Każdy może sobie zrobić taki balonik,
i latać - razem lub osobno.

>Sprawdź unos typowego balonika z gumy, przemnóż przez wymaganą nośność, przywiąż to wszystko do jakiegoś krzesła przywiązanego sznurem do jakiejś "kotwicy", połóż obok siekierkę do odcumowania a do kieszeni wsadź szpilkę + kijek, żeby nią potem kolejno baloniki przebijać jak się już znudzisz lataniem i zechcesz wylądować.

co to za problem obliczyć nośność balonu?
w końcu ja tu jestem specjalistą od obliczanek - małych i i większych - wszelkich.

Nośność wodoru?

a co za problem:
np. wodór H2 ma masę 2, czyli z 16 razy mniejszą od powietrza - tak?

i co to znaczy?

ile uniesie 1m3 wodoru?

balonik byłby naprawdę niewielki,
a wodór jest tani - sam go sobie wyprodukujesz za pomocą elektrolizy H2O - marne grosze!

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365