dzisiaj mamy dzień żółwia w raju wszyscy byliśmy "żółwiami", nosiliśmy domy na plecach, przenosiliśmy się od żerowiska do żerowiska, od supermarketu do supermarketu, z domem na plecach, pamiętacie filmy z dzikiego zachodu, tam Indianie tak właśnie zyli, będąc uczniem wedrowałem w zorganizowanym przez komunistyczną szkołę tzw "rajd pieszy" przez 2 tygodnie idąc, codziennie nocując w innych miejscach, w namiotach które sami sobie nosiliśmy, sami sobie gotując na ognisku. Szliśmy wtedy na pole Grunwaldu, antykomuniści szli do Częstochowy  często widuje na YT naszych wędrowców pieszo ew rowerem, samotnie, przemierzający świat. Cały swój dobytek dźwigają na plecach. żółwie mają bardzo mocną skorupę, tak się powinno budować domy do życia,  tak przysklepiona jest moja czaszka, żyje pod kopułą, mamy tez sklepienie niebieskie.  ten żółw ma wypustki, jak się przewróci to sam wstaje na nogi, "wańka wstańka", |