 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-06-2024 12:45 | roilaa (4 punktów) | Kierunek filozofia | Witam, nie jest to konkretne pytanie akademickie, raczej prośba o poradę, być może jestem w złym miejscu. Jestem w ostatniej klasie szkoły średniej i zastanawiam się nad przejściem z filozofii na studia inżynierskie. Często odczuwam niejasne zamieszanie w związku z tym, jak powinienem żyć i co powinno dyktować wybory, których dokonuję. W pewnym sensie kręci mi się w głowie i czuję się niekomfortowo. Lubię studiować różne filozofie, ponieważ sugerują wytyczne dotyczące tego, jak ktoś powinien żyć i podejmować decyzje. Moje pytanie brzmi, czy zdobycie dyplomu z filozofii pomoże mi osiągnąć intelektualny spokój. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>czy zdobycie dyplomu z filozofii pomoże mi osiągnąć intelektualny spokój. To Twoje wyrażenie 'intelektualny spokój' jest intelektualnie niepokojące.
cr
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>czy zdobycie dyplomu z filozofii pomoże mi osiągnąć intelektualny spokój. >To Twoje wyrażenie 'intelektualny spokój' jest intelektualnie niepokojące. cała filozofia zawiera się w jednym zdaniu; Jest tak jak ma być, inaczej być nie może a ta którą tak zwą i wymaga studiowania 5 lat to nie jest filozofia
|
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> cała filozofia zawiera się w jednym zdaniu;Pewnie chodzi Ci o całą tzw. mądrość. > Jest tak jak ma być, inaczej być nie możeLecz 'jest' co najwyżej 'jak jest', bo inaczej - 'nie'. 
cr
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >cała filozofia zawiera się w jednym zdaniu;> Pewnie chodzi Ci o całą tzw. mądrość.punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, a filozofowie którzy tworzą (myślosferę) należą do elit, ich myśl jest podobna do prezydenta Komorowskiego który powiedział biednej osobie by zmieniła pracę, wzięła kredyt itp dlatego cała ta filozofia (teologia) jest tak skomplikowana by uzasadnic patoelity (kościół z jego religią) > >Jest tak jak ma być, inaczej być nie możeLecz 'jest' co najwyżej 'jak jest', bo inaczej - 'nie'.  wydałaś się, Jesteś filozofką  i to pewnie od urodzenia, może nawet tak się do Ciebie zwracali dorośli już w dzieciństwie
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem św czwórca racjonalistów wg okraglego
|
|
| | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> filozofowie [33 słowa] patoelityPotrzebowałeś aż 33 słów na dojście do tych swoich patoelit.  > Jesteś filozofką  Ta, taką jak Ty. 
cr
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >filozofowie [33 słowa] patoelity> Potrzebowałeś aż 33 słów na dojście do tych swoich patoelit.  to są NASZE patoelity, innych nie mamy i nie będziemy mieli filozofia gr., 'umiłowanie mądrości' < philéō 'miłuję', sophía * 'mądrość'], najbardziej ogólna, fundamentalna, racjonalna i krytyczna wiedza o wszystkim, co istnieje filozofowie mówią, że współczesna jest przypisami do Platona, a on to królewskie dziecko (patoelita) w dodatku homoseksualista, więc "nie może złe drzewo wydawać dobrych owoców" a więc dzieła Platona trzeba spalic żeby nie wydawało więcej złych owoców Dziwne że homoseksualiści sa tak płodni > >Jesteś filozofką  > Ta, taką jak Ty.  wiem czemu takim mądry  bo dużo w siebie wlałem sophíi (mądrości) SOPHIA CABERNET, to moje ulubione Bułgarskie wino
|
|
| | | | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>"nie może złe drzewo wydawać dobrych owoców" Może, wszak nie każda wada jest dziedziczna.
cr
|
|
| roilaa (4 punktów) | > Witam, nie jest to konkretne pytanie akademickie, raczej prośba o poradę, być może jestem w złym> miejscu. Jestem w ostatniej klasie szkoły średniej i zastanawiam się nad przejściem z filozofii na> studia inżynierskie. Często odczuwam niejasne zamieszanie w związku z tym, jak powinienem żyć i co> powinno dyktować wybory, których dokonuję. W pewnym sensie kręci mi się w głowie i czuję się> niekomfortowo. Lubię studiować różne filozofie, ponieważ sugerują wytyczne dotyczące tego, jak ktoś omegle xender> powinien żyć i podejmować decyzje. Moje pytanie brzmi, czy zdobycie dyplomu z filozofii pomoże mi> osiągnąć intelektualny spokój.I got this,...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|