Racjonalista - Strona głównaDo treści
Początki lepszej Europy aka Nowa Inkwizycja?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
04-06-2024 10:13zeniu73 (6483 punktów)Początki lepszej Europy aka Nowa Inkwizycja?
Ocena 1 na 1
www.cducsu(*)europaeischen-parlamentarismus

Wszystko wskazuje na to, że pod wpływem moraliny parlament europejski przyjął projekt stworzenia urzędu do etyki.

Parlamentarzyści nie stosujący się do odgórnie ustalonych zasad moralnych będą ścigani.

Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym raczej średnio niż dobrze.

No ale dzisiejsza moralność to co innego. Dziś zielono czerwona moralność to same dobro.
Będzie dobrze.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

endymion (638 punktów)
jebać politykę... cała euro-rusko-amerykańska polityka to teatrzyk dla gojów
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>parlament europejski przyjął projekt stworzenia urzędu do etyki
Tyle eurokasy jest do wzięcia, a taki urząd to będzie ładna garść kolejnych synekur.

Czyli urząd etyki to czyste zło.

cr
eggmarked (4 punktów)
>>parlament europejski przyjął projekt stworzenia urzędu do etyki
>Tyle eurokasy jest do wzięcia, a taki urząd to będzie ładna garść kolejnych synekur.
>Czyli urząd etyki to czyste zło.
>
cr

>
To dobry początek!
geometry-lite.io
04-06-2024 17:14 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>parlament europejski przyjął projekt stworzenia urzędu do etyki

>Tyle eurokasy jest do wzięcia, a taki urząd to będzie ładna garść kolejnych synekur.
>Czyli urząd etyki to czyste zło.
>
Powstanie aparat pobierający synekury za karanie nieetycznych.
Powinien powstać kolejny aparat, który NAGRADZA: samocenzurujących się i tych co dbają o nowoczesną powierzchowność.
Lepiej żeby demokratyczni Europejczycy mieli wyznaczony jeden cel, niż żeby bali się bata.
04-06-2024 18:17 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)

>Czyli urząd etyki to czyste zło.

Zło może nie, bo zło jest tak samo nieścisłym określeniem jak moralność 😉

Ale prawie każdy (poza wyjątkami, które również tutaj się udzielają) może wyobrazić sobie jak taki system może ulec degradacji. Chiny to swoim systemem socjalnych kar i nagród pokazują, Kanada dała 2 lata temu namiastkę.

Ale na razie demokracja ma status mitycznego systemu idealnego, który sam siebie kontroluje i na takie coś nie pozwoli.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Czyli urząd etyki to czyste zło.
>Zło może nie, bo zło jest tak samo nieścisłym określeniem jak moralność 😉
Urząd etyki je uściśli.

>Ale na razie demokracja ma status mitycznego systemu idealnego, który sam siebie kontroluje i na takie coś nie pozwoli.
Bez konkurencji wszystko się psuje, demokracja nie jest wyjątkiem.

Bo konkurencja jest bezkonkurencyjna.


cr
04-06-2024 21:18 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>>Czyli urząd etyki to czyste zło.
>>Zło może nie, bo zło jest tak samo nieścisłym określeniem jak moralność
>Urząd etyki je uściśli.

A potem będzie w oparciu o te "uściślenia" walczył z tzw. opozycją.
Do walki tej przyłączy się cały "etyczny" system propagandy i wskazanych delikwentów czeka zesłanie do Tartaru.
farmer (22440 punktów)
>www.cducsu(*)europaeischen-parlamentarismus
>Wszystko wskazuje na to, że pod wpływem moraliny parlament europejski przyjął projekt stworzenia
>urzędu do etyki.
>Parlamentarzyści nie stosujący się do odgórnie zasad moralnych będą ścigani.
>Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym
>raczej średnio niż dobrze.
>No ale dzisiejsza moralność to co innego. Dziś zielono czerwona moralność to same dobro.
>Będzie dobrze.

To straszne.
Niektórzy nie będą mogli pisać..... SZCZAĆ KUNDLE KURWIU?

Co najwyżej będą mogli czepiać się słówek.

>Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym
>raczej średnio niż dobrze.

Europa? Hehehe. Widzę że pobyt w Niemczech ci służy.

Polska to raczej średnio miała udział w tym moralizowaniu.

A Niemcy.... a nie czekaj naziści

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
04-06-2024 18:13 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>www.cducsu(*)europaeischen-parlamentarismus
>>Wszystko wskazuje na to, że pod wpływem moraliny parlament europejski przyjął projekt stworzenia
>>urzędu do etyki.
>>Parlamentarzyści nie stosujący się do odgórnie zasad moralnych będą ścigani.
>>Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym
>>raczej średnio niż dobrze.
>>No ale dzisiejsza moralność to co innego. Dziś zielono czerwona moralność to same dobro.
>>Będzie dobrze.
>To straszne.
> Niektórzy nie będą mogli pisać..... SZCZAĆ KUNDLE KURWIU?
>Co najwyżej będą mogli czepiać się słówek.

Nie. Jeśli będziesz należał do tej czystej grupy, tej moralnej, tej słusznej to będziesz jak najbardziej mógł pisać SZCZAĆ KUNDLE KURWIU.
Wystarczy, że twój oponent będzie należał (za na przykład twoją deklaracją) do nazistów, homofobów, transfobów, wrogów demokracji,

Więc akurat w aktualnie ważnej moralności należysz do tych dobrych.

>>Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym
>>raczej średnio niż dobrze.
>Europa? Hehehe. Widzę że pobyt w Niemczech ci służy.
>Polska to raczej średnio miała udział w tym moralizowaniu.
>A Niemcy.... a nie czekaj naziści

Taaaa 🤣 Żal nadal dupę ściska? 🤣 Mam nadzieję, że wszystkie nazistowskie wynalazki ala Grohe, Osram itd wywaliłeś z domu i oczywiście bojkotujesz.
farmer (22440 punktów)
>>>www.cducsu(*)europaeischen-parlamentarismus
>>>Wszystko wskazuje na to, że pod wpływem moraliny parlament europejski przyjął projekt stworzenia
>>>urzędu do etyki.
>>>Parlamentarzyści nie stosujący się do odgórnie zasad moralnych będą ścigani.
>>>Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym
>>>raczej średnio niż dobrze.
>>>No ale dzisiejsza moralność to co innego. Dziś zielono czerwona moralność to same dobro.
>>>Będzie dobrze.
>>To straszne.
>> Niektórzy nie będą mogli pisać..... SZCZAĆ KUNDLE KURWIU?
>>Co najwyżej będą mogli czepiać się słówek.
>Nie. Jeśli będziesz należał do tej czystej grupy, tej moralnej, tej słusznej to będziesz jak najbardziej mógł pisać SZCZAĆ KUNDLE KURWIU.
>Wystarczy, że twój oponent będzie należał (za na przykład twoją deklaracją) do nazistów, homofobów, transfobów, wrogów demokracji,
>Więc akurat w aktualnie ważnej moralności należysz do tych dobrych.

Przecież i tak większość nie byłaby wstanie wymówić tego w twarz danej osobie.

O czym ja piszę. Większość jest tak zaklamna że często chwali się że zna kogoś takiego.
Ba w pracy w szkole wyraza się poprawnie.

p*****lca dostaje zazwyczaj na jakiś forach.

>>>Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym
>>>raczej średnio niż dobrze.
>>Europa? Hehehe. Widzę że pobyt w Niemczech ci służy.
>>Polska to raczej średnio miała udział w tym moralizowaniu.
>>A Niemcy.... a nie czekaj naziści
>Taaaa 🤣 Żal nadal dupę ściska? 🤣 Mam nadzieję, że wszystkie nazistowskie wynalazki ala Grohe, Osram itd wywaliłeś z domu i oczywiście bojkotujesz.

Nic mi nie ściska. Ale widzę poprawność polityczna
u ciebie.

Ja nie bojkotuje Niemieckich wyrobów. To ty zgodnie z moralnością która tak pietnujesz się wyrażasz poprawnie.(Źle się wyraziłem więc poprawiam)

Zachowawczo.


PS. Słyszałeś o zaszlaxhtownym kierowcy we Francji?
Bandyci pocieli go nożem na parkingu ( żona w kabinie)
Pomoc przyjechała po kilku godzinach.
Gość trup. Tylko był w pracy i miał włam.

Tak pytam bo założyłes temat o nożowniku w Niemczech.

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
04-06-2024 18:47 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)

>Nic mi nie ściska. Ale widzę poprawność polityczna
>u ciebie.

Że co? Że nazista i rasista jest poprawny politycznie?
A to niespodzianka. Pomimo naziszmu i rasiszmu jestem na linii aktualnie panujących eko komunistów???




>PS. Słyszałeś o zaszlaxhtownym kierowcy we Francji?
>Bandyci pocieli go nożem na parkingu ( żona w kabinie)
>Pomoc przyjechała po kilku godzinach.
>Gość trup. Tylko był w pracy i miał włam.
>Tak pytam bo założyłes temat o nożowniku w Niemczech.

O Rumunie z 2021? Tak, czytałem.

Nożownik z Niemiec to jednak inny numer bo zabił ze względów religijnych. Człowiek z epoki kamienia łupanego wyznający religię epoki kamienia łupanego zasztyletował policjanta a lewackie idioty z antify skandowały acab.

A szeregowy wyborca nadal demonizuje wyimaginowanych nazistów 🤣
farmer (22440 punktów)
>>Nic mi nie ściska. Ale widzę poprawność polityczna
>>u ciebie.
>Że co? Że nazista i rasista jest poprawny politycznie?
>A to niespodzianka. Pomimo naziszmu i rasiszmu jestem na linii aktualnie panujących eko komunistów???

Poprawiłem wpis . Gdzie napisałem że piszesz zachowawczo. Mogłeś nie zauważyć.

A urzędu do spraw etyki jeszce nie ma. Sam się korygujewz. To napewno nie to że w Niemczech mieszkasz.

>>PS. Słyszałeś o zaszlaxhtownym kierowcy we Francji?
>>Bandyci pocieli go nożem na parkingu ( żona w kabinie)
>>Pomoc przyjechała po kilku godzinach.
>>Gość trup. Tylko był w pracy i miał włam.
>>Tak pytam bo założyłes temat o nożowniku w Niemczech.
>O Rumunie z 2021? Tak, czytałem.
>Nożownik z Niemiec to jednak inny numer bo zabił ze względów religijnych. Człowiek z epoki kamienia łupanego wyznający religię epoki kamienia łupanego zasztyletował policjanta a lewackie idioty z antify skandowały acab.
>A szeregowy wyborca nadal demonizuje wyimaginowanych nazistów 🤣

Nie jesteś na bieżąco. To było kilka dni temu. Nie interesujesz się co się dzieje na świecie ?

Też bym nie wiedział bo kto by się intereswola co się dzieje w Niemczech np?


Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
zeniu73 (6483 punktów)
>>>Nic mi nie ściska. Ale widzę poprawność polityczna
>>>u ciebie.
>>Że co? Że nazista i rasista jest poprawny politycznie?
>>A to niespodzianka. Pomimo naziszmu i rasiszmu jestem na linii aktualnie panujących eko komunistów???
>Poprawiłem wpis . Gdzie napisałem że piszesz zachowawczo. Mogłeś nie zauważyć.
>A urzędu do spraw etyki jeszce nie ma. Sam się korygujewz. To napewno nie to że w Niemczech mieszkasz.

W artykule jasno jest napisane, że "Dzisiejsza sesja plenarna ostatecznie zatwierdziła porozumienie międzyinstytucjonalne w sprawie utworzenia organu ds. etyki w instytucjach UE"

Czyli przygotowali grunt pod utworzenie centrali inkwizycyjnej.

;
>Nie jesteś na bieżąco. To było kilka dni temu. Nie interesujesz się co się dzieje na świecie ?

Interesuję się. I jak byś taki wątek napisał tutaj to nie szczekał bym, że to polskie forum i że Francja mnie nie obchodzi i że Francuzi to kolonialisci 🤣

>Też bym nie wiedział bo kto by się intereswola co się dzieje w Niemczech np?

Też można zamknąć oczy i sobie powtarzać, że islamizm nigdy nie zawita do Polski. Czemu nie.
farmer (22440 punktów)
>>>>Nic mi nie ściska. Ale widzę poprawność polityczna
>>>>u ciebie.
>>>Że co? Że nazista i rasista jest poprawny politycznie?
>>>A to niespodzianka. Pomimo naziszmu i rasiszmu jestem na linii aktualnie panujących eko komunistów???
>>Poprawiłem wpis . Gdzie napisałem że piszesz zachowawczo. Mogłeś nie zauważyć.
>>A urzędu do spraw etyki jeszce nie ma. Sam się korygujewz. To napewno nie to że w Niemczech mieszkasz.
>W artykule jasno jest napisane, że "Dzisiejsza sesja plenarna ostatecznie zatwierdziła porozumienie międzyinstytucjonalne w sprawie utworzenia organu ds. etyki w instytucjach UE"
>Czyli przygotowali grunt pod utworzenie centrali inkwizycyjnej.

Ty już piszesz zachowawczo. Sam już się korygujewsz.

Już ci pisałem Polska w tym nie uczestniczyła .



>;
>>Nie jesteś na bieżąco. To było kilka dni temu. Nie interesujesz się co się dzieje na świecie ?
>Interesuję się. I jak byś taki wątek napisał tutaj to nie szczekał bym, że to polskie forum i że Francja mnie nie obchodzi i że Francuzi to kolonialisci 🤣

A co mnie obchodzi co u ciebie w Niemczech ? Ja mieszkam w Polsce.

Ty się nie interesujesz Francja.


>>Też bym nie wiedział bo kto by się intereswola co się dzieje w Niemczech np?
>Też można zamknąć oczy i sobie powtarzać, że islamizm nigdy nie zawita do Polski. Czemu nie.
>

To twoje niemieckie problemy. Nie francuskie. Nie polskie.

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
zeniu73 (6483 punktów)
Taaaaa 🤣
farmer (22440 punktów)
>Taaaaa 🤣
>

Co taaa?

To że nie wiesz co się dzieje we Francji?
No toż pisze.
Kogo to obchodzi ? Ciebie nie.

To że piszesz że Europa coś odjebala ? Nie przypominam sobie żeby Polska coś odjebala. Niemcy owszem.
Ale ty pietnujesz poprawnośc...samemu się poprawiasz..hehehe



Nie wystarczy napisać SZCZEKAĆ.




Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
TyDraniu (6569 punktów)
>www.cducsu(*)europaeischen-parlamentarismus
>Wszystko wskazuje na to, że pod wpływem moraliny parlament europejski przyjął projekt stworzenia urzędu do etyki.

Nie dziwi mnie, że się skarżysz. Powstał zespół do spraw korupcji, to musi boleć.

>Parlamentarzyści nie stosujący się do odgórnie ustalonych zasad moralnych będą ścigani.

A te zasady moralne dotyczą:
  • przyjmowania prezentów oraz korzystania z gościnności i możliwości podróży oferowanych przez osoby trzecie - normy obejmą również przyjmowanie nagród, odznaczeń lub wyróżnień,
  • warunkowości i środków służących przejrzystości, zwłaszcza w odniesieniu do spotkań z przedstawicielami grup interesu - dzięki rejestrowi służącemu przejrzystości Komisja, Parlament Europejski i Rada posiadają już wspólne normy dotyczące spotkań z przedstawicielami grup interesu i publikacji informacji na ich temat. Normy zostaną rozszerzone i obejmą m.in. dostęp do budynków instytucji,
  • interesów i informacji majątkowych, które należy ujawnić, w tym określenia ich kategorii i procedur służących kontrolowaniu tych oświadczeń,
  • działalności dodatkowej lub zewnętrznej, aby zagwarantować brak negatywnych skutków dla dostępności i niezależności członków,
  • działalności byłych członków instytucji - ustanowienie zasad i wymogów w zakresie przejrzystości,
05-06-2024 14:49 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>www.cducsu(*)europaeischen-parlamentarismus
>>Wszystko wskazuje na to, że pod wpływem moraliny parlament europejski przyjął projekt stworzenia urzędu do etyki.
>Nie dziwi mnie, że się skarżysz. Powstał zespół do spraw korupcji, to musi boleć.
>>Parlamentarzyści nie stosujący się do odgórnie ustalonych zasad moralnych będą ścigani.
>A te zasady moralne dotyczą:
>

    >
  • przyjmowania prezentów oraz korzystania z gościnności i możliwości podróży oferowanych przez osoby trzecie - normy obejmą również przyjmowanie nagród, odznaczeń lub wyróżnień,
    >
  • warunkowości i środków służących przejrzystości, zwłaszcza w odniesieniu do spotkań z przedstawicielami grup interesu - dzięki rejestrowi służącemu przejrzystości Komisja, Parlament Europejski i Rada posiadają już wspólne normy dotyczące spotkań z przedstawicielami grup interesu i publikacji informacji na ich temat. Normy zostaną rozszerzone i obejmą m.in. dostęp do budynków instytucji,
    >
  • interesów i informacji majątkowych, które należy ujawnić, w tym określenia ich kategorii i procedur służących kontrolowaniu tych oświadczeń,
    >
  • działalności dodatkowej lub zewnętrznej, aby zagwarantować brak negatywnych skutków dla dostępności i niezależności członków,
    >
  • działalności byłych członków instytucji - ustanowienie zasad i wymogów w zakresie przejrzystości,
    >


Oczywiście, oczywiście. To wszystko tylko dla naszego dobra
Przecież wiadomo, że lewica i zieloni nie przyjmują łapówek oraz że moralność to nie stanowisko w sprawie Ukrainy, Gazy czy antysemityzmu.
Nikt nie na zamiaru wpływać na decyzję parlamentarzystów.

Ten urząd będzie tylko i wyłącznie kontrolował złe rzeczy.

Naiwność ludzka nie zna granic.

Żeby ścigać łapówkarstwo nie wystarczy sąd, policja, prokuratura tylko rządowa komisja 😂😂😂😂😂

Będzie dobrze.
Facebook./U.abdullahh000 (4 punktów)
>www.cducsu(*)europaeischen-parlamentarismus
>Wszystko wskazuje na to, że pod wpływem moraliny parlament europejski przyjął projekt stworzenia
>urzędu do etyki.
>Parlamentarzyści nie stosujący się do odgórnie ustalonych zasad moralnych będą ścigani.
>Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym
>raczej średnio niż dobrze.
>No ale dzisiejsza moralność to co innego. Dziś zielono czerwona moralność to same dobro.
>Będzie dobrze.
Thank for sharing wonderful info, also for utorrent apk version i found this website amazing <a>utorrent mod apk</a>
Facebook./U.abdullahh000 (4 punktów)
>>www.cducsu(*)europaeischen-parlamentarismus
>>Wszystko wskazuje na to, że pod wpływem moraliny parlament europejski przyjął projekt stworzenia
>>urzędu do etyki.
>>Parlamentarzyści nie stosujący się do odgórnie ustalonych zasad moralnych będą ścigani.
>>Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym
>>raczej średnio niż dobrze.
>>No ale dzisiejsza moralność to co innego. Dziś zielono czerwona moralność to same dobro.
>>Będzie dobrze.
>Thank for sharing wonderful info, also for utorrent apk version i found this website amazing <a>utorrent mod apk</a>
>
Thank for sharing wonderful info, also for utorrent apk version i found this website amazing utorrentapk.pro/
Facebook./U.abdullahh000 (4 punktów)
>>>www.cducsu(*)europaeischen-parlamentarismus
>>>Wszystko wskazuje na to, że pod wpływem moraliny parlament europejski przyjął projekt stworzenia
>>>urzędu do etyki.
>>>Parlamentarzyści nie stosujący się do odgórnie ustalonych zasad moralnych będą ścigani.
>>>Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym
>>>raczej średnio niż dobrze.
>>>No ale dzisiejsza moralność to co innego. Dziś zielono czerwona moralność to same dobro.
>>>Będzie dobrze.
>>Thank for sharing wonderful info, also for utorrent apk version i found this website amazing <a>utorrent mod apk</a>
>>
>Thank for sharing wonderful info, also for utorrent apk version i found this website amazing utorrentapk.pro/
Thank for sharing wonderful info, also for Message D'anniversaire Sympa i found this website amazing messagedanniversairesympa.site/
Facebook./U.abdullahh000 (4 punktów)
>>>>www.cducsu(*)europaeischen-parlamentarismus
>>>>Wszystko wskazuje na to, że pod wpływem moraliny parlament europejski przyjął projekt stworzenia
>>>>urzędu do etyki.
>>>>Parlamentarzyści nie stosujący się do odgórnie ustalonych zasad moralnych będą ścigani.
>>>>Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym
>>>>raczej średnio niż dobrze.
>>>>No ale dzisiejsza moralność to co innego. Dziś zielono czerwona moralność to same dobro.
>>>>Będzie dobrze.
>>>Thank for sharing wonderful info, also for utorrent apk version i found this website amazing <a>utorrent mod apk</a>
>>>
>>Thank for sharing wonderful info, also for utorrent apk version i found this website amazing utorrentapk.pro/
>Thank for sharing wonderful info, also for Message D'anniversaire Sympa i found this website amazing messagedanniversairesympa.site/
Thank for sharing wonderful info, also for remini apk version i found this website amazing reminimodapk.pro/
DyktaFon (9281 punktów)
>www.cducsu(*)europaeischen-parlamentarismus
>Wszystko wskazuje na to, że pod wpływem moraliny parlament europejski przyjął projekt stworzenia
>urzędu do etyki.
>Parlamentarzyści nie stosujący się do odgórnie ustalonych zasad moralnych będą ścigani.
>Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym
>raczej średnio niż dobrze.
>No ale dzisiejsza moralność to co innego. Dziś zielono czerwona moralność to same dobro.
>Będzie dobrze.

Ze zdziwieniem zauważyłem, że wiele osób ma podobne zdanie o zasadności tego pomysłu... Aż nie mogę uwierzyć, że ktoś śmie w ogóle kwestionować decyzje naszych wybrańców (naszych i nie naszych, jakby co...). Chyba coś się psuje w narodzie

A na poważnie: proszę tych wszystkich od nowa myślących, o chwilę zastanowienia się przed najbliższymi wyborami: Czy głosowanie "tak jak zawsze" da jakieś inne rezyltaty?
05-06-2024 20:55 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)

>A na poważnie: proszę tych wszystkich od nowa myślących, o chwilę zastanowienia się przed najbliższymi wyborami: Czy głosowanie "tak jak zawsze" da jakieś inne rezyltaty?

Patrząc na plakaty wyborcze można zesrać się ze śmiechu.
Partie, które sprokurowały problemy wywiesiły plakaty z tymi samymi frazami co parę lat temu.

W każdym innym przypadku absolutnie każdy człowiek puknął by się w czoło i powiedział "ta, akurat".
Ale tzw wyborca uśmiechnie się jak głupi do sera i wstawi krzyżyk tam, gdzie zawsze.

2 lata narzeka, szczeka, krzyczy, płacze, filozofuje i.... głosuje jak zawsze.

Plakaty i banery jak 50 lat temu: tylko z nami będzie dobrze, jedna partia jeden naród, tylko z nami będzie tanio, tylko z nami nie będzie źle itd.

Wyborca przez dwa lata mógł się przekonać, że "jego" partia spełniła wszystko tylko nie obietnice z plakatów i banerów a pomimo to a piać znowu stawia krzyżyk tam gdzie 2 lata temu argumentując, że "jego" partia tym razem mówi prawdę.

Homo wyborcuff 🤣
05-06-2024 21:25 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>A na poważnie: proszę tych wszystkich od nowa myślących, o chwilę zastanowienia się przed najbliższymi wyborami: Czy głosowanie "tak jak zawsze" da jakieś inne rezyltaty?
>Patrząc na plakaty wyborcze można zesrać się ze śmiechu.

Jak ktoś mieszka w Ameryce Południowej, to i owszem... może. Ale mieszkający tu raczej nie powinni się śmiać.

>Partie, które sprokurowały problemy wywiesiły plakaty z tymi samymi frazami co parę lat temu.

Bo te frazy są skuteczne i wielokrotnie sprawdzone. To dlaczego by zmieniać?

>W każdym innym przypadku absolutnie każdy człowiek puknął by się w czoło i powiedział "ta, akurat".

Człowiek zawsze ma nadzieję, że będzie lepiej.

>Ale tzw wyborca uśmiechnie się jak głupi do sera i wstawi krzyżyk tam, gdzie zawsze.
>2 lata narzeka, szczeka, krzyczy, płacze, filozofuje i.... głosuje jak zawsze.

Na tym wszak polega demokracja. Jakby wstawił krzyżyk gdzie indziej, to by przyznał, że kiedyś zrobił głupotę. A przecież nikt się do tego nie przyzna

>Plakaty i banery jak 50 lat temu: tylko z nami będzie dobrze, jedna partia jeden naród, tylko z nami będzie tanio, tylko z nami nie będzie źle itd.

Tuż przed i krótko po wyborach można mieć taką nadzieję. A to już coś - chwila szczęśliwości

>Wyborca przez dwa lata mógł się przekonać, że "jego" partia spełniła wszystko tylko nie obietnice z plakatów i banerów a pomimo to a piać znowu stawia krzyżyk tam gdzie 2 lata temu argumentując, że "jego" partia tym razem mówi prawdę.
>Homo wyborcuff 🤣

1. Partia zawsze mówi prawdę.
2. Jak nie mówi - to patrz punkt pierwszy...

Starsi pamiętają jeszcze starą Partię, będąc pewnym, że po zmianach stare już nie wróci. A młodych udało się przekonać (przez szkolną edukację), że polityka to dokładnie to, co politycy obiecują w tv. A rzeczywistość to tylko przejściowe kłopoty (pamiętam, że ten sam argument był kiedyś, w PRL - tyczył się kartek na wszystko )

Jeszcze coś sobie przypomniałem: kiedyś straszono amerykańskim imperializmem, dziś - rosyjskim Putinem. Pewnie jeden i drugi argument był siebie wart, ale oba były i są skuteczne
05-06-2024 21:46 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)

>Jeszcze coś sobie przypomniałem: kiedyś straszono amerykańskim imperializmem, dziś - rosyjskim Putinem. Pewnie jeden i drugi argument był siebie wart, ale oba były i są skuteczne

Jest tego więcej.
Ostracyzm to fajna broń. Wystarczy przekonać jednych, że są tymi wybranymi, tymi mądrymi, tymi moralnymi, tymi normalnymi, tymi znającymi się (za pomocą ekspertów i mitycznej, bliżej nieokreślonej "nauki") na wszystkim i lecą z widłami na odmieńców, trollów, agenturaków, wszelakiego rodzaju "anty....." i przeciwników.

Tak było z coroną, Ukrainą, Rosją, Gazą itd.

Gdzie są dziś szczepionkofile, żeby z ręką na sercu podyskutować nad odtajnionymi dokumentami? Siedzą cicho i jak tylko w TV pojawi się kolejny ukaz ze wskazaniem tych dobrych i tych złych, to zaczną drzeć paszczę 🤣
DyktaFon (9281 punktów)

> Siedzą cicho i jak tylko w TV pojawi się kolejny ukaz ze wskazaniem tych dobrych i tych złych, to zaczną drzeć paszczę 🤣

"...jak tylko..."? Przecież to sytuacja ciągła. Nie słyszałeś o globalnym ociepleniu? W Polsce to standard od jakiegoś czasu.
farmer (22440 punktów)
>> Siedzą cicho i jak tylko w TV pojawi się kolejny ukaz ze wskazaniem tych dobrych i tych złych, to zaczną drzeć paszczę 🤣
>"...jak tylko..."? Przecież to sytuacja ciągła. Nie słyszałeś o globalnym ociepleniu? W Polsce to standard od jakiegoś czasu.
>

Przeceniasz tego owczarka niemieckiego że on coś zrozumie.
Wkoncu zakaceptowal regulamin.
Gdyby wróciła moderacja pewnie byłby KWIK albo szczekanie ( tutaj do wyboru) czemu jakieś UKAZY mają wskazywać cokolwiek.

Moze TY wiesz jakie zasady społeczne z punktu 4 regulaminu tego forum sprawiają że w życiu codziennym nie słyszy się że się szczeka albo jest się czyimś kundlem?



Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
farmer (22440 punktów)
>>
>2 lata narzeka, szczeka, krzyczy, płacze, filozofuje i.... głosuje jak zawsze.

Kto taki? Wytrsowany Owczarek Niemiecki który nie ugryzie ręki swojego pana tylko na przydługim łańcuchu zapuszcza się na polskie forum ponarzekać a potem wiernie pilnuje swojej niemieckiej budy?

Siad.

Post jak najbardziej skierowany w twoja stronę. Ty lubisz te psie obrazowanie.

Dla takich jak ty tworzą te ustawy.

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
quick (6853 punktów)
>Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym raczej średnio niż dobrze.
Nie średnio a tragicznie.
Odpowiedzią na to jest Europa ojczyzn.
pl.wikipedia.org/wiki/Europa_ojczyzn

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Thoter (6650 punktów)
>>Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym raczej średnio niż dobrze.
>Nie średnio a tragicznie.
>Odpowiedzią na to jest Europa ojczyzn.
>pl.wikipedia.org/wiki/Europa_ojczyzn
>
Europa jest przerabiana w zależności od tego, jaką proxy war prowadzą Anglosasi.
Pierwsi do ostrzału poszli Żydzi niemieccy ze swoim komunizmem, potem Oś Berlin Rzym Tokio a potem Japończycy.
Żyd amerykański jak przeczyta, że mu ktoś chce jego Jewropę, przerobić na Europę ojczyzn, to pęknie ze śmiechu. Na razie Europa jest pełna jego agentów, których sobie ludy "demokratycznie" wybrali. Kolejni agenci będą tworzyć tzw. Europę ojczyzn. Jak kolejny Baruch sypnie papierem fiducjarnym, to się zleci tysiące ojców, by mu budować ojczyzny. W Polsce znowu będzie problem bo się zleci tysiące analfabetów i każdy z autorskim przepisem, na kolejną wielką polską ojczyznę.
Polscy złodzieje i cwaniacy już się szykują do przekręcania kasy, jaka może spłynie na podpieranie i pudrowanie Europy.
Żydzi mówią, że nikt nie wymyślił lepszego systemu jak ich demonkracja. Wydawało, że ten produkt będzie znowu tysiącletni, a tu się rozsypał, zaraz po zassaniu Polski.
quick (6853 punktów)
>>>Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym raczej średnio niż dobrze.
>>Nie średnio a tragicznie.
>>Odpowiedzią na to jest Europa ojczyzn.
>>pl.wikipedia.org/wiki/Europa_ojczyzn
>>
>Europa jest przerabiana w zależności od tego, jaką proxy war prowadzą Anglosasi.
>Pierwsi do ostrzału poszli Żydzi niemieccy ze swoim komunizmem, potem Oś Berlin Rzym Tokio a potem Japończycy.
>Żyd amerykański jak przeczyta, że mu ktoś chce jego Jewropę, przerobić na Europę ojczyzn, to pęknie ze śmiechu. Na razie Europa jest pełna jego agentów, których sobie ludy "demokratycznie" wybrali. Kolejni agenci będą tworzyć tzw. Europę ojczyzn. Jak kolejny Baruch sypnie papierem fiducjarnym, to się zleci tysiące ojców, by mu budować ojczyzny. W Polsce znowu będzie problem bo się zleci tysiące analfabetów i każdy z autorskim przepisem, na kolejną wielką polską ojczyznę.
>Polscy złodzieje i cwaniacy już się szykują do przekręcania kasy, jaka może spłynie na podpieranie i pudrowanie Europy.
>Żydzi mówią, że nikt nie wymyślił lepszego systemu jak ich demonkracja. Wydawało, że ten produkt będzie znowu tysiącletni, a tu się rozsypał, zaraz po zassaniu Polski.
Inaczej rozumiemy układ sił. Już kilkukrotnie pisałem o tym co jest w interesie Polski. Jaką trzeba mieć mentalność, by myśleć, iż Polak sam sobą nie umie rządzić? Ujmujesz sprawy przez pryzmat teorii o cyklach hegemonicznych, co zrozumiałe z powodu lat 90', w których to zaistniał moment jednobiegunowy, tak nazywają to badacze stosunków międzynarodowych. Patrząc jednak przez pryzmat realizmu, wyłania się obraz transformacji ładu międzynarodowego, który przechodzi z dwubiegunowości w wielobiegunowość, co trwa już ponad 30 lat, i skończy się nowym "kongresem wiedeńskim". Zawsze przy zmianie ładu nasila się częstotliwość proxy war i występuje zagrożenie wojną bezpośrednią między mocarstwami (np. USA-Chiny).

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
quick (6853 punktów)
>Żyd amerykański jak przeczyta, że mu ktoś chce jego Jewropę, przerobić na Europę ojczyzn, to pęknie ze śmiechu.
Amerykanie są europejskim gwarantem strategicznym, ich obecność jest konieczna, jako forma odstraszania Rosji. Europa ojczyzn, w odróżnieniu od państwa federalnego (nastał by rdzeń i peryferia), gwarantuje wewnątrz europejską równowagę sił, gdzie "zachodnia Europa" jest przeciwważona "południem" i trójmorzem. Tym samym konstrukcja ta nie wpisuje się, w forsowaną przez kontynentalistów, konsolidację Eurazjatycką, która jest głównym zagrożeniem dla strategicznej pozycji mocarstw morskich, co oznacza również zagrożenie dla niepodległości państw takich jak Polska.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Thoter (6650 punktów)

>Amerykanie są europejskim gwarantem strategicznym, ich obecność jest konieczna, jako forma >odstraszania Rosji.

Amerykanie to niech swoje odstraszające wojny prowadzą na swoim podwórku i niech sami je finansują.
quick (6853 punktów)
>>Amerykanie są europejskim gwarantem strategicznym, ich obecność jest konieczna, jako forma >odstraszania Rosji.
>Amerykanie to niech swoje odstraszające wojny prowadzą na swoim podwórku i niech sami je finansują.
Kto więc może, realnie, przejąć ich rolę? Jaki masz pomysł? Łatwiej wszystko krytykować, trudniej tworzyć. Załóżmy, że masz możliwość pokierowania polityką zagraniczną Polski, jakie podejmujesz decyzje? Sojusze, układy, umowy, gwarancje etc...? Moim zdaniem Sykulski ma rację tylko w jednym punkcie, z Rosją należy rozmawiać. Po prostu trzeba się dogadać, co do statusu Ukrainy, jak i Białorusi. Nie można jednocześnie udawać, że nic się nie dzieje. Trzeba się zbroić, i trzeba o to zabiegać u innych sojuszników natowskich.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
08-06-2024 22:06 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>Trzeba się zbroić, i trzeba o to zabiegać u innych sojuszników natowskich.
>
Co ty bredzisz ??
Chcesz żeby nas Żydzi amerykańscy jeszcze bardziej uzbroili ??
Może chcesz jeszcze, żeby nam obiecali stworzyć tysiącletnią wielką Polskę.

pl.wikipedia.org/wiki/Charles_Gates_Dawes

Charles Gates Dawes (ur. 27 sierpnia 1865 w Marietta, Ohio, zm. 23 kwietnia 1951 w Evanston, Illinois) - amerykański polityk i finansista. 30. wiceprezydent Stanów Zjednoczonych u boku prezydenta Calvina Coolidge'a (1925-1929) i laureat Pokojowej Nagrody Nobla za rok 1925, przyznanej za pracę nad planem Dawesa, regulującym problem spłaty niemieckich reparacji po I wojnie światowej.

Dawesowi zlecono opracowanie planu sfinansowania stworzenia i uzbrojenia III Rzeszy.
Za opracowanie tego planu dostał pokojową nagrodę Nobla. Ja nazywam ten plan, pierwszym planem Marshalla.
Wytłumacz, dlaczego amerykański finansista dostał pokojową nagrodę Nobla za stworzenie finansowych fundamentów, stworzenia i uzbrojenia nazistów niemieckich i ich III Rzeszy ???
quick (6853 punktów)
> >Trzeba się zbroić, i trzeba o to zabiegać u innych sojuszników natowskich.
>>
>Co ty bredzisz ??
>Chcesz żeby nas Żydzi amerykańscy jeszcze bardziej uzbroili ??
>Może chcesz jeszcze, żeby nam obiecali stworzyć tysiącletnią wielką Polskę.
Istnieje rosyjskie zagrożenie, dotyczy ono również nas. Rosja dąży do odzyskania kontroli nad obszarami, które były wcielone do bloku wschodniego. Są dwie płaszczyzny, militarna i dyplomatyczna, na których trzeba działać. Jak, jeśli nie przez uzbrojenie się, można skutecznie wpłynąć na kalkulację rosyjskich imperialistów? Zbudowanie silnej armii, i zwiększenie sojuszniczych zdolności, to sposób na odstraszenie Rosji. Dyplomatycznie natomiast, należy rozstrzygnąć status Ukrainy, Białorusi oraz Mołdawii.

>pl.wikipedia.org/wiki/Charles_Gates_Dawes
>Charles Gates Dawes (ur. 27 sierpnia 1865 w Marietta, Ohio, zm. 23 kwietnia 1951 w Evanston, Illinois) - amerykański polityk i finansista. 30. wiceprezydent Stanów Zjednoczonych u boku prezydenta Calvina Coolidge'a (1925-1929) i laureat Pokojowej Nagrody Nobla za rok 1925, przyznanej za pracę nad planem Dawesa, regulującym problem spłaty niemieckich reparacji po I wojnie światowej. Dawesowi zlecono opracowanie planu sfinansowania stworzenia i uzbrojenia III Rzeszy.
>Za opracowanie tego planu dostał pokojową nagrodę Nobla. Ja nazywam ten plan, pierwszym planem Marshalla.
>Wytłumacz, dlaczego amerykański finansista dostał pokojową nagrodę Nobla za stworzenie finansowych fundamentów, stworzenia i uzbrojenia nazistów niemieckich i ich III Rzeszy ???
Ty to tak interpretujesz. Finanse to rzecz wtórna. Dla swojej sprawy można je pozyskać z różnych źródeł. Poziom ekonomiczny ustępuje poziomowi strategicznemu, który jest najgłębszy. Dletego kilkukrotnie już linkowałem Ci to;

pl.wikipedia.org/wiki/Mitteleuropa
Stosowane m. in. jako pojęcie historyczne[1], opisujące program polityczny określający cel wojenny Niemiec podczas I wojny światowej, zakładający dominację Cesarstwa Niemieckiego nad Europą Środkową i jej eksploatację przez Niemcy, aneksję terytoriów zamieszkanych w większości przez nieniemiecką ludność autochtoniczną oraz stopniową germanizację miejscowych ludów.

pl.wikipedia.org/wiki/Lebensraum
Termin pojawił się w XIX w. (zwł. po 1870 r. w publicystyce uzasadniającej roszczenia terytorialne); Friedrich Ratzel wprowadził go do geografii politycznej, Karl Haushofer z uczniami nadali mu podstawowe znaczenie w geopolityce; szeroki rozgłos zyskał po 1926 r. dzięki powieści Hansa Grimma Volk ohne Raum (Naród bez przestrzeni).

Projekty i pierwsze programy osadnictwa Niemców na wschodzie kosztem wypędzeń rodzimej populacji rozpoczęto w Niemczech już podczas I wojny światowej (np. koncepcja Mitteleuropa). Później z idei Lebensraum naziści wywiedli jako cel zdobycie dla Rzeszy terenów po Ural, gdzie po zwycięskiej wojnie miano osiedlić ludzi "krwi czysto nordyckiej".

Dlaczego milczysz wobec powyższego?
Fakty są niewygodne?
Coś nie pasuje do Twojej teorii?
Rozumiem, że masz wiedzę historyczną, ale nie możesz ignorować faktów, inaczej uprawiasz politykę historyczną, która wpisuje się w narrację rosyjskiej propagandy. Podobnie Sykulski, ma wiedzę, ale dryfuje z rosyjską narracją. Co mi odpowiesz? Że jesteście obiektywni? Skoro tak, to ile było wojen polsko-rosyjskich, a ile polsko-niemieckich? Jaki jest tego powód? Okrągłego już pytałem, i twierdzi, że większość była naszą winą. Rosyjska optyka. A Ty? Piszesz o złowrogim imperializmie anglosasów i Francuzów, a który imperializm dla nam niepodległość? Rosyjski? Chiński? czy może niemiecki albo japoński?

Wspomniałeś kiedyś w rozmowie ze mną, że Polakiem powinien rządzić ruski lub chińczyk, albo niemiec. Wyciągam z tego wniosek, że jesteś kontynentalista, któremu obca jest wartość, którą jest niepodległość. I kto tu ma lokajską mentalność? Jaką Ty rolę widzisz dla Polski?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Thoter (6650 punktów)

>Wspomniałeś kiedyś w rozmowie ze mną, że Polakiem powinien rządzić ruski lub chińczyk, albo >niemiec.

Nic takiego nie mówiłem.
Tak jak Hamerlik, nie potrafisz zrozumieć: co się dzieje i co ktoś pisze.
Wiesz: co to jest koniunkcja a co to jest alternatywa ??
quick (6853 punktów)
>>Wspomniałeś kiedyś w rozmowie ze mną, że Polakiem powinien rządzić ruski lub chińczyk, albo >niemiec.
>Nic takiego nie mówiłem.
Kłamiesz, a to dowód;

www.racjonalista.pl/forum.php/s,921541
Twoja odpowiedź ma numer 2.
To jej końcowy fragment;
Ja czuję się przez ten burdel w wojsku bezpieczny. Boję się tego, że Żydzi jeszcze ściągną do Polski broń atomową. Polska nie powinna mieć wojska a władzę nad nami powinni nam wybierać, do spółki, Niemcy, Rosjanie i Chińczycy. Wtedy by się skończyły prowadzone na naszym terenie proxy war.

Jak mamy to rozumieć?
Oczywiście można się wypierać, że to nie to samo, ale co to tak naprawdę oznacza? Jeden huj.

>Tak jak Hamerlik, nie potrafisz zrozumieć: co się dzieje i co ktoś pisze.
Wyżej wykazałem co jest prawdą. W odróżnieniu od niektórych potrafię czytać ze zrozumieniem, i staram się odpowiadać na zadane mi pytania. Czemu Ty robisz uniki?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Thoter (6650 punktów)

>Kłamiesz, a to dowód;
>
To jest dowód na to, że nie odróżniasz mojej koniunkcji od swojej alternatywy.
Paolo Monstro (6146 punktów)
>www.cducsu(*)europaeischen-parlamentarismus
>Wszystko wskazuje na to, że pod wpływem moraliny parlament europejski przyjął projekt stworzenia
>urzędu do etyki.
>Parlamentarzyści nie stosujący się do odgórnie ustalonych zasad moralnych będą ścigani.
>Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym
>raczej średnio niż dobrze.
>No ale dzisiejsza moralność to co innego. Dziś zielono czerwona moralność to same dobro.
>Będzie dobrze.
O ile zgadzam się z opinią CDU co do bezsensowności tego pomysłu - nie ma sensu tworzyć nowego 'urzędu' do prostego opisu problemów konfliktu interesu w pracy/zapisów antykorupcyjnych, o tyle jeśli chodzi o Twoją (za CDU) interpretację zadań tego przyszłego 'urzędu', to strzeliłeś kulą w płot.
Być może jest to kwestia tłumaczenia, w języku 'euro-angielskim' słowo ethics przykrywa również zachowania antykorupcyjne i o tym tutaj mowa w 'ethics body' (ec.europa.(*)esscorner/detail/en/ip_23_3106)
Idea wymuszania zachowań antykorupcyjnych jest jak najbardziej pożyteczna w administracji publicznej. Wystarczy spojrzeć na polską administrację żeby zauważyć jak ważna jest to kwestia i jakie są konsekwencje braku takiego kodeksu etycznego.
Na przykład: nie zatrudniasz kuzynów, żon, kochanek, kolegów z partii itd ... nie bierzesz udziału w przetargu, w którym startuje Twoja żona, albo nie bierzesz pieniędzy od firmy, w sprawie której toczy się jakieś postępowanie administracyjne w instytucji, w której pracujesz, tudzież nie wypłacasz pieniedzy podatnika kolegom z partii.
Takie zasady polepszają zarządzanie pieniędzmi podatnika i powodują, że pieniądze są wydawane w realnych celach a nie na 'religijne dokształcanie prokuratorów' z kasy na pokrzywdzone dzieci.

Jaki masz z tym problem?

Pozdrawiam
Paolo Monstro

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365