Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polska nierządem stoi.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
10-06-2024 22:12Berzerac (5671 punktów)Polska nierządem stoi.
Ocena 4 na 4
Jak wszyscy wiemy, wczoraj odbyły się wybory, które miały wyłonić posłów - naszych reprezentantów w europarlamencie. Jestem oburzony do granic możliwości tym, że nie dość, że pospolici przestępcy Wąsik i Kamiński, oraz unikający przesłuchania przed komisją śledczą Obsrajtek, sorki Obajtek, mieli w ogóle czelność stanąć do wyborów, to jeszcze dostali się do koryta w Brukseli. Jeszcze bardziej bulwersuje mnie to, że w tym kraju są ludzie, którzy na takich degeneratów głosują. Do tej trójcy zabrakło jeszcze, aby do koryta dostał się Kurski i może jeszcze Zenek Martyniuk.

Takie rzeczy tylko w Polsce. Polska to stan umysłu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Są przestępcami w twoim przekonaniu.

W przekonaniu innych nimi nie są a wręcz przeciwnie w ich przekonaniu są dobrodziejami zasługującymi na rolę prawodawców.

Czułbyś się lepiej gdyby twoi ludzie dorwali się do koryta?

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-06-2024 14:51 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)
>Są przestępcami w twoim przekonaniu.

Są przestępcami w światle polskiego prawa. Dokładnie jak ty. Miejsce przestępców jest areszt, nie europejskie salony
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Są przestępcami w twoim przekonaniu.
>Są przestępcami w światle polskiego prawa. Dokładnie jak ty. Miejsce przestępców jest areszt, nie europejskie salony

Dobrze, że twoje "normy", nazywane przez Ciebie "polskim prawem", czynią Cię tak słabym, że nie masz zdolności mnie i innych uwięzić.

Takie to "prawo".

Trzeba się trochę postarać, żebyś tej siły nigdy nie nabrał, bo twoje wrogie intencje aż biją po oczach. Wyraźnie gotów jesteś niszczyć, żeby zaspokoić swoją chciwość.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-06-2024 18:32 
 Ocena 4 na 4
szarley (54911 punktów)
>Takie to "prawo".

Prawo zakazuje kierowcy wjeżdżać na czerwonym świetle na zebrę, kiedy przechodzą twoje dzieci, a ty policjantów, którzy to prawo egzekwują nazywasz bandytami.

Mam nadzieję, że kiedy pijany kierowca zabije ci dziecko, to powiesz policjantowi po niemiecku "Ty bandyto"

Teraz stajesz w obronie ludzi, którzy złamali prawo, skutkiem była śmierć człowieka, ale co tam czyjaś śmierć dla kogoś kto ma ryj pełen pipcenia o moralności, a jego moralność dopuszcza zwykłą kradzież i zabójstwa, nie dopuszcza za to wezwania policji kiedy ktoś włamie się do domu rodzonej matki

Pytanie w mocy: Czy policjant, który zatrzymuje włamywacza w mieszkaniu twojej matki egzekwuje jej tajny majątek jest bandytą?
TAK/NIE?

Wg ciebie Hamertlik - Konopka jest prawodawcą
Nawet konstytucję ogłosił :
"Dwa pierwsze artykuły konstytucji to:
1. Każdy ma prawo do życia.
2. Każdy ma prawo do prawdy."
Gdzie ona obowiązuje? w Hamerlandzie?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mam nadzieję, że kiedy pijany kierowca zabije ci dziecko, to powiesz policjantowi po niemiecku "Ty bandyto"

Wierzę, że o komunistycznym milicjancie, który bronił twoje dzieci przed zabójstwem a także własność państwową przed prywatnym przewłaszczeniem nigdy nie powiesz jak o bandycie lecz zawsze z największym szacunkiem jak o stróżu prawa, pomimo że jako prywatny właściciel złamałeś komunistyczne prawa.

Prawo przede wszystkim i nieważne jakiej idei służy.

Nikomu nie wolno prawa ani jego egzekutorów opluwać, choćby prawo służyło panowaniu zła.

Mam nadzieję, że mimo naszego konfliktu o władzę, hajs i posiadłości, Ty i twoje dzieci dozyjecie późnej starości.
Nie zrobię nic przeciw waszemu życiu, wprost przeciwnie będę się o nie troszczył ale nie poddam się waszej niedobrej i niszczącej władzy.

Nie będę żył wg waszych zasad.
Nie zmusicie mnie, nie dacie rady.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-06-2024 19:28 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Mam nadzieję, że kiedy pijany kierowca zabije ci dziecko, to powiesz policjantowi po niemiecku "Ty bandyto"
>Wierzę, że o komunistycznym milicjancie,

Czy policjant który chroni posiadłość twojej matki przed złodziejem jest wg ciebie bandytą?
TAK/NIE?

Proste pytanie

>który bronił twoje dzieci przed zabójstwem a także własność państwową przed prywatnym przewłaszczeniem nigdy nie powiesz jak o bandycie lecz zawsze z największym szacunkiem

Tak, jeśli policjant chronił bezpieczeństwo mojej rodziny i mienie przed kradzieżą zasługiwał na szacunek

>jak o stróżu prawa, pomimo że jako prywatny właściciel złamałeś komunistyczne prawa.
Złamałem prawo?
Udowodnij

>Nikomu nie wolno prawa ani jego egzekutorów opluwać,
Nikomu oprócz Hamerlika - Konopki

>Mam nadzieję, że mimo naszego konfliktu o władzę, hajs
Znów odleciałeś?
Jaki konflikt o jaki hajs?
Nie ćpaj tyle

>i posiadłości,
Jaki konflikt o jaki posiadłości?
Nie ćpaj tyle

>Nie zrobię nic przeciw waszemu życiu, wprost przeciwnie będę się o nie troszczył
Wisi mi to

>ale nie poddam się waszej niedobrej i niszczącej władzy.
Kretynie, nie mam nad tobą żadnej władzy
Nie ćpaj tyle


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tak, jeśli policjant chronił bezpieczeństwo mojej rodziny i mienie przed kradzieżą zasługiwał na szacunek

Milicjant a nie policjant, należy odróżnić milicjantów komunistycznych od policjantów kapitalistycznych, miał za zadanie zgodnie z panującym w komunizmie prawem, uchronić własność państwową przed przewłaszczeniem prywatnym.

Dla przykładu miał za zadanie karać ludzi, którzy kwestionowali komunistyczna ideologię i propagowali sprzeczną ideologią kapitalizmu.

Dziś kapitalistyczni policjanci mają zadanie odwrotne. Mają bronić własność prywatną przed przewłaszczeniem kolektywnym i zwalczać osoby propagujące idee kolektywizmu.

Wtedy kolektyw był na szczycie a jednostka na spodzie dziś na szczycie jest indywiduum a kolektyw na dnie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-06-2024 20:10 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
Czy policjant który chroni posiadłość twojej matki przed złodziejem jest wg ciebie bandytą?
TAK/NIE?

Proste pytanie

Chcesz rozmawiać?
Odpowiadaj na pytania

>Dla przykładu miał za zadanie karać ludzi, którzy kwestionowali komunistyczna ideologię i propagowali sprzeczną ideologią kapitalizmu.

Pytam o ochronę mienia twojej matki wisi mi jej ideologia
Obrońców przed złodziejami nazywasz bandytami a nie obrońców ideologii

Życzę ci, żeby zniszczono twój samochód, a potem nazwij policjanta bandytą
Nazwiesz?

>>Tak, jeśli policjant chronił bezpieczeństwo mojej rodziny i mienie przed kradzieżą zasługiwał na szacunek
>Milicjant
Tak samo

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czy policjant który chroni posiadłość twojej matki przed złodziejem jest wg ciebie bandytą?
>TAK/NIE?

Człowiek asystujący kapitalistycznemu komornikowi podczas egzekucji prawa tajnej i nieopodakowanej własności, przysługujacego spółce z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzącej działalność gospodarczą w skrzynce na listy o nieznanym właścicielu jest z całą pewnością BANDYTĄ i jak bandyta winien być przez społeczeństwo traktowany.

Każdy kto działa przeciw społeczeństwu, który niszczy je i osłabia, żeby nasycić jakieś tam nieznane indywiduum jest szkodnikiem i jak szkodnik przez wszystkich winien być traktowany.

youtu.be/5VCiU1osa3w
12-06-2024 06:51 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Czy policjant który chroni posiadłość twojej matki przed złodziejem jest wg ciebie bandytą?
>>TAK/NIE?
>Człowiek asystujący kapitalistycznemu komornikowi....

Czy policjant który chroni posiadłość twojej matki przed złodziejem jest wg ciebie bandytą?
TAK/NIE?

NAPISZ W KOŃCU JASNO I PO POLSKU CO ZNACZY EGZEKWOWANIE WŁASNOŚCI!!!!!

>Człowiek asystujący kapitalistycznemu komornikowi podczas egzekucji prawa tajnej i nieopodakowanej własności,

Jest wg ciebie człowiekiem moralnym, bo nie uznaje takiej własności
Sam napisałeś, że tajna własność nie istnieje

Ja mam wg ciebie obowiązek wejść do posiadłości twojej matki to i komornik ma obowiązek nieuznania jej tajnej i nieopodatkowanej posiadłości
Odrobiny konsekwencji proszę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czy policjant który chroni posiadłość twojej matki przed złodziejem jest wg ciebie bandytą?
>TAK/NIE?

Człowiek, który egzekwuje przemocą tajną i nieopodatkowana własność, zapewniając tym wybranym ludziom szkodliwą społecznie dominację nad pozostałymi, wykluczając wielu dostęp do zasobów naturalnym i osłabiając całe społeczeństwo jest BANDYTĄ nawet gdy sam wierzy, że jest człowiekiem dobrym i sprawiedliwym.

Kto służy fałszywej wierze staje się narzędziem zła i jako szerzące się zło winien być przez wszystkich pragnących żyć rozpoznany.

Służba fałszywej wierze jest zbrodnią przeciw życiu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
12-06-2024 09:12 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
>>Czy policjant który chroni posiadłość twojej matki przed złodziejem jest wg ciebie bandytą?
>>TAK/NIE?
>Człowiek, który egzekwuje przemocą tajną i nieopodatkowana własność,

Skończ z tym bełkotem
CO TO ZNACZY EGZEKWOWANIE WŁASNOŚCI??????

Jej ochrona przez właściciela i policję czy jej zabieranie przez komornika i policję,
I odpowiedz na proste pytanie Czy policjant który chroni posiadłość twojej matki przed złodziejem jest wg ciebie bandytą?

Drugie pytanie też zalega: Czy twoja matka WIE, że uczyniłeś moim moralnym obowiązkiem nieuznawanie własności jej posiadłości?
Wie czy nie?

>Kto służy fałszywej wierze staje się narzędziem zła
Twoje religijne odloty nie mają znaczenia


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-06-2024 22:04 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)

>Milicjant a nie policjant, należy odróżnić milicjantów komunistycznych od policjantów kapitalistycznych, miał za zadanie zgodnie z panującym w komunizmie prawem, uchronić własność państwową przed przewłaszczeniem prywatnym.

Czyżby???
Dla przestępcy jest różnica, czy przyskrzynił go milicjant, czy policjant? Chociaż jest, bo ci przymknięci przez milicję zwą się teraz więźniami politycznymi. Ale i nie, przecież Wąsik I Kamiński też ogłosili się więźniami politycznymi nowej władzy. Przestępca zawsze znajdzie uzasadnienie swego czynu. Wszakże w więzieniach siedzą sami niewinni.
11-06-2024 21:24 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Wierzę, że o komunistycznym milicjancie, który bronił twoje dzieci przed zabójstwem a także własność państwową przed prywatnym przewłaszczeniem nigdy nie powiesz jak o bandycie lecz zawsze z największym szacunkiem jak o stróżu prawa, pomimo że jako prywatny właściciel złamałeś komunistyczne prawa.

Milicjant, czy policjant nie ma różnicy poza wpajaną zbędną ideologią. I ci i tamci zajmowali się tym, do czego byli powołani, a mianowicie łapaniem przestępców.

>Prawo przede wszystkim i nieważne jakiej idei służy.
>Nikomu nie wolno prawa ani jego egzekutorów opluwać, choćby prawo służyło panowaniu zła.
>Mam nadzieję, że mimo naszego konfliktu o władzę, hajs i posiadłości, Ty i twoje dzieci dozyjecie późnej starości.
>Nie zrobię nic przeciw waszemu życiu, wprost przeciwnie będę się o nie troszczył ale nie poddam się waszej niedobrej i niszczącej władzy.
>Nie będę żył wg waszych zasad.
>Nie zmusicie mnie, nie dacie rady.

To wróć do Polski. Zobaczymy czy prawo zrobi dla ciebie wyjątek. Chociaż twoje przestępstwo na pewno uległo już przedawnieniu, co nie zmienia faktu, że się go dopuściłeś.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Milicjant, czy policjant nie ma różnicy poza wpajaną zbędną ideologią.

Zatem poza zbędnym kapitalizmem i fałszywą wiarą w dobroczynność własności prywatnej.

>I ci i tamci zajmowali się tym, do czego byli powołani, a mianowicie łapaniem przestępców.

W tym karaniem innowierców, za życie niezgodne z powszechnymi wierzeniami.

>To wróć do Polski. Zobaczymy czy prawo zrobi dla ciebie wyjątek.

Jestem w Polsce min. 2x w miesiącu raz tu raz tam. Nigdzie nie wyjechałem. Skorzystałem z UE otwartych granic i mieszkam 100km od granicy z Polską, wciąż i wciąż będąc w Polsce.

>Chociaż twoje przestępstwo na pewno uległo już przedawnieniu, co nie zmienia faktu, że się go dopuściłeś.

Moje przestępstwo, przedawnienie?
Były komunistyczny milicjant, były kapitalistyczny policjant a takie publiczne kłamstwa?

No i po co Ci to?
Czujesz się od tego lepiej?

Nawet nie proszę, żebyś przestał publicznie kłamać, bo wiem, że nie przestaniesz.

Nie szkodzę żadnemu człowiekowi, to dla mnie moralny fundament i również w zgodzie z waszymi "normami" i z waszą zgniłą kapitalistyczną kulturą kapitalizmu opartego na tajnej i nieopodakowanej własności prywatnej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
12-06-2024 09:13 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Jestem w Polsce min. 2x w miesiącu raz tu raz tam.

A czym przyjeżdżasz? Bo drogami, jak sam napisałeś nie wolno ci jeździć

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-06-2024 21:08 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Dobrze, że twoje "normy", nazywane przez Ciebie "polskim prawem", czynią Cię tak słabym, że nie masz zdolności mnie i innych uwięzić.

Już nie, ale jeszcze kilkanaście lat temu takich wsadzałem bez skrupułów i z całą przyjemnością z mojej strony.

>Trzeba się trochę postarać, żebyś tej siły nigdy nie nabrał, bo twoje wrogie intencje aż biją po oczach. Wyraźnie gotów jesteś niszczyć, żeby zaspokoić swoją chciwość.

???????
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Już nie, ale jeszcze kilkanaście lat temu takich wsadzałem bez skrupułów i z całą przyjemnością z mojej strony.

Dobrze, że twoje wierzenia przegrały i że nie masz już takiej mocy, bo co to byłby za świat?

youtu.be/5VCiU1osa3w
12-06-2024 09:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Są przestępcami w twoim przekonaniu.
>Są przestępcami w światle polskiego prawa. Miejsce przestępców jest areszt, nie europejskie salony
nic nie stoi na przeszkodzie by to zrobić
-zebrac dowody
-na ich podstawie wystąpic do brukseli o zniesienie imunitetu
-osądzić i wsadzic do pudła

zniesienie immunitetu w Brukseli jest łatwiejsze niż w polskim parlamencie. Bodnar wie jak to zrobić, tylko trzeba chcieć


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
12-06-2024 11:05 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)

>nic nie stoi na przeszkodzie by to zrobić
>-zebrac dowody
>-na ich podstawie wystąpic do brukseli o zniesienie imunitetu
>-osądzić i wsadzic do pudła
>zniesienie immunitetu w Brukseli jest łatwiejsze niż w polskim parlamencie. Bodnar wie jak to zrobić, tylko trzeba chcieć

Przecież zebrano dowody obciążające Wąsika i Kamińskiego. Na ich podstawie zostali skazani prawomocnym wyrokiem sądu. Ale co z tego, skoro inny szemrany typ mylnie zwany prezydentem dwukrotnie ich ułaskawił. Taki z niego prawnik jak z koziej dupy trąba, ponieważ debil nie wiedział, że nie można kogoś ułaskawić zanim wyrok się nie uprawomocni.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przecież zebrano dowody obciążające Wąsika i Kamińskiego. Na ich podstawie zostali skazani prawomocnym wyrokiem sądu. Ale co z tego, skoro inny szemrany typ mylnie zwany prezydentem dwukrotnie ich ułaskawił. Taki z niego prawnik jak z koziej dupy trąba, ponieważ debil nie wiedział, że nie można kogoś ułaskawić zanim wyrok się nie uprawomocni.

Czyli autorytet jakiegoś tam sędziego uznajesz ale prezydenta już nie?

Bo Ci to pasuje do twojej wizji świata?

A co powiesz o szemranym typie zwanym sędzią sądu, z którego być może prawnik, jak z koziej dupy trąba?

Ten ma akurat autorytet, który sądzi to co Ty?

youtu.be/5VCiU1osa3w
12-06-2024 15:59 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Czyli autorytet jakiegoś tam sędziego uznajesz ale prezydenta już nie?
>Bo Ci to pasuje do twojej wizji świata?
>A co powiesz o szemranym typie zwanym sędzią sądu, z którego być może prawnik, jak z koziej dupy trąba?
>Ten ma akurat autorytet, który sądzi to co Ty?

Ja uznaję ludzi, którzy są kompetentni na zajmowanym stanowisku. Sądy są niezawisłe, Duda jest kukłą prezesa z Żoliborza. Co mu karze to robi. Podpisze, albo zawetuje. Do takich nie mam szacunku. Mam nadzieję, że kiedy wkrótce przestanie być prezydentem, upomni się o niego odpowiednia komisja.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ja uznaję ludzi, którzy są kompetentni na zajmowanym stanowisku.

W jaki sposób oceniasz kompetencje?
Czy w ten, że mowi, co chcesz usłyszeć?

>Sądy są niezawisłe,

Niezależne od polityki i powszechnych wierzeń? Przecież one powszechne wierzenia mają egzekwować.

Że jakiś sędzia zasądzi niezgodnie z oczekiwaniami interesantow, autorytetów, kolegów sędziów i przewodniczącego, co będzie zagrażało jego wynagrodzeniu i karierze zawodowej?

Nie. Zasądzi tak dokładnie jak większość wpływająca na niego tego oczekuje. Zależy jeszcze w jakim będzie układzie.

>Duda jest kukłą prezesa z Żoliborza. Co mu karze to robi. Podpisze, albo zawetuje. Do takich nie mam szacunku. Mam nadzieję, że kiedy wkrótce przestanie być prezydentem, upomni się o niego odpowiednia komisja.

Co z Ciebie za były policjant, który ma w dupie prezydenta i uznaje, że ma wyższe od niego kompetencje, który uznaje także autorytet jakiegoś tam sędziego, bo osądził zgodnie z tym, z czym się identyfikujesz?

Wiesz jaką mielibyśmy sprawiedliwość gdybyś Ty został prezydentem?

Taką, że ludzie skakaliby sobie do gardeł. Takie to kompetencje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
12-06-2024 18:01 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>W jaki sposób oceniasz kompetencje?
>Czy w ten, że mowi, co chcesz usłyszeć?

Albo ktoś się zna na swojej robocie, albo nie. Albo ktoś jest fachowcem, albo zwykłą miernotą.

>Niezależne od polityki i powszechnych wierzeń? Przecież one powszechne wierzenia mają egzekwować.
>Że jakiś sędzia zasądzi niezgodnie z oczekiwaniami interesantow, autorytetów, kolegów sędziów i przewodniczącego, co będzie zagrażało jego wynagrodzeniu i karierze zawodowej?
>Nie. Zasądzi tak dokładnie jak większość wpływająca na niego tego oczekuje. Zależy jeszcze w jakim będzie układzie.

Sądy, prokuratura, policja mają egzekwować prawo. Nic poza tym.

>Co z Ciebie za były policjant, który ma w dupie prezydenta i uznaje, że ma wyższe od niego kompetencje, który uznaje także autorytet jakiegoś tam sędziego, bo osądził zgodnie z tym, z czym się identyfikujesz?

Nie były, tylko w stanie spoczynku. Ja przynajmniej znałem się na swojej robocie i byłem w tym dobry. Co ma do tego prezydent? Nie lubię go jak z resztą dwóch jego poprzedników.

>Wiesz jaką mielibyśmy sprawiedliwość gdybyś Ty został prezydentem?
>Taką, że ludzie skakaliby sobie do gardeł. Takie to kompetencje.

Byłby porządek, a przede wszystkim nie pozwoliłbym sobie w kaszę dmuchać. Prezydent ma konstytucyjny obowiązek stać na straży prawa i praworządności, a nie je łamać. Spokojnie, musiałbym się zeszmacić, aby pójść w politykę. Jeszcze mam do siebie szacunek.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Sądy, prokuratura, policja mają egzekwować prawo. Nic poza tym.

Nie zauważyłeś jeszcze, że tu każdy człowiek jest prawodawcą i że prawa jakie stanowi u różnych ludzi są różne, sprzeczne wykluczające się wzajemnie?

Co dla jednego prawdą to dla drugiego kłamstwem.
Co dla jednego dobrem to dla drugiego złem.
Co jeden uznaję za słuszne drugi widzi jaki absurdalne, co jeden za sprawiedliwe drugi nie.

Które prawo należy egzekwować?
Czyja wiara jest najwyższa?

Ludzie wybierają ludzi na prawodawców, których Ty określasz przestępcami. Czy nie widzisz tej totalnej sprzeczności między ludźmi?

>Spokojnie, musiałbym się zeszmacić, aby pójść w politykę. Jeszcze mam do siebie szacunek.

Zatem kto ma rozwiązać konflikty między ludźmi, żeby Ci nie prowadzili ze sobą niszczącej walki lecz współdziałali?

Kto będzie za to odpowiedzialny, bo najwyraźniej nie Ty.

Sądzisz, że doprowadzenie do zgniłego kompromisu pomiędzy Tobą i tobie podobnymi a ludźmi PiSu, abyście wzajemne nie niszczyli się, jest zeszmaceniem się?

Wiesz jakie to trudne?
Prawie niemożliwe.

Ktoś kto wejdzie w wasz konflikt i będzie Was uspokajał ściągając na siebie całą waszą wzajemną agresję, bo Wy wcale nie macie ochoty się uspokoić lecz wzajemnie się atakować i niszczyć, będzie szmatą?

Nie sądzę.

Ktoś musi wejść w tę rolę inaczej wszyscy się tu pozabijamy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>europarlamencie. Jestem oburzony do granic możliwości tym, że nie dość, że pospolici przestępcy
>Wąsik i Kamiński, oraz unikający przesłuchania przed komisją śledczą Obsrajtek, sorki Obajtek, mieli
>w ogóle czelność stanąć do wyborów, to jeszcze dostali się do koryta w Brukseli. Jeszcze bardziej
>bulwersuje mnie to, że w tym kraju są ludzie, którzy na takich degeneratów głosują.

Można zwalać na ciemnotę, propagandę itp, ale może trzeba się zastanowić na rzeczywistymi przyczynami sukcesów PiSu i jego ludzi i winnymi tego stanu rzeczy

W moim obwodzie najwięcej głosów zebrał Kohut, ale w rozmowach z górnikami padały słowa agitacji za PiSem, a argumentem był sprzeciw PiSu wobec ekologicznej polityki UE. Wyborcy nigdy nie są na tyle zorientowani, że to PiS więcej ograniczał wydobycie niż PO.

W Polsce znacząco się zmieniła struktura społeczeństwa przez ostatnie 30 lat, ale i tak są grupy ludzi, które można nazwać społecznymi nizinami, dla nich obawa przed wpływami liberałów jest bardzo silna, a "lewica" zamiast ich bronić szuka innych elektoratów. Pozostaje PiS.

>Takie rzeczy tylko w Polsce.
Nie tylko

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-06-2024 10:59 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>obawa przed wpływami liberałów jest bardzo silna, a "lewica" zamiast ich bronić szuka innych elektoratów. Pozostaje PiS.
liberalizm jest antyludzki, to bezrobocie, bezdomność, umowy śmieciowe, stawka minimalna 3zł/h
a lewica z Biedroniem jest fałszywa, reprezentuje ludzi jego pokroju (wielkomiejska, wyższa klasa średnia, tacy biedronie)
lewicą jest PiS i ja na nich głosuje


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
11-06-2024 16:02 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Można zwalać na ciemnotę, propagandę itp, ale może trzeba się zastanowić na rzeczywistymi przyczynami sukcesów PiSu i jego ludzi i winnymi tego stanu rzeczy

Tak jest. Sukcesem PISu-arów jest to, że ludziom w Polsce nie chce się robić, wszyscy oczekują gratisów, długich weekendów i z dupy wziętych dofinansowań. Nawet kosztem zadłużania państwa.

>W moim obwodzie najwięcej głosów zebrał Kohut, ale w rozmowach z górnikami padały słowa agitacji za PiSem, a argumentem był sprzeciw PiSu wobec ekologicznej polityki UE. Wyborcy nigdy nie są na tyle zorientowani, że to PiS więcej ograniczał wydobycie niż PO.
>W Polsce znacząco się zmieniła struktura społeczeństwa przez ostatnie 30 lat, ale i tak są grupy ludzi, które można nazwać społecznymi nizinami, dla nich obawa przed wpływami liberałów jest bardzo silna, a "lewica" zamiast ich bronić szuka innych elektoratów. Pozostaje PiS.

Ja też głosowałem za Kohutem. Dyć to nasz karlus. Ale co znaczy jeden głos. Ale zgadzam się z tym, że ta cała unijna ekologia zaczyna mnie wkurzać. Przerost formy nad treścią. I tu PIS-iory mają rację. Pytaniem jest, ile obłudy do której nas przyzwyczaili w tym stanowisku, a ile pozerstwa liczącego na elektorat. Tak, za PISem głosowała "ściana wschodnia" Nie chcą nikogo obrażać, ale elektorat PIS-deuszy to ciemnogród. U nas na Śląsku nie mają czego szukać.
farmer (22440 punktów)
>. Jeszcze bardziej
>bulwersuje mnie to, że w tym kraju są ludzie, którzy na takich degeneratów głosują.

To jakaś anomalia jest? W kraju gdzie ludzie postawią się za księdzem pedofilem?

Już nie wspominając o krytyce hipokrytów. Przecież spokojnie możesz robić jedno mówić drugie.

To wszytko się spina.

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Po pierwsze nie potrzebujemy "europarlamentu" - mamy swój. Ten istnieje bo celem głównym jest likwidacja państw członkowskich na rzecz "landów" państwa europejskiego, ze wszystkimi tego konsekwencjami, pod rządami niemiec i Francji.
-Nie ma na to mojej zgody. Albo jesteśmy niezależnymi sąsiadami z otwartymi granicami albo je zamykamy i występujemy z tego euro-kołchozu.
Po drugie nie może być kogoś takiego jak "zawodowy polityk". Wogóle nie potrzebujemy
polityków, a jedynie ekspertów od zarządzania "przedsiębiorstwem" o nazwie: Polska.
Po trzecie tak jak już pisałem, bez pozytywnej selekcji przyznającej prawo głosu jedynie rozumnym obywatelom a nie całej masie półmózgów - nic z tego nie będzie.
W naszej Polsce gdzie się nie spojrzy; idiotyzmy, głupota, niekompetencja i absurdy wciąż się piętrzą i nawarstwiają, bo po władzę sięgają nie ci którzy są jej godni, lecz ci którzy mają wystarczająco długie łapska i znajomości.
11-06-2024 19:20 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
>Po pierwsze nie potrzebujemy "europarlamentu" - mamy swój. Ten istnieje bo celem głównym jest likwidacja państw członkowskich na rzecz "landów" państwa europejskiego, ze wszystkimi tego konsekwencjami, pod rządami niemiec i Francji.

Może i nie potrzebujemy, ale on istnieje

>-Nie ma na to mojej zgody. Albo jesteśmy niezależnymi sąsiadami z otwartymi granicami albo je zamykamy i występujemy z tego euro-kołchozu.
Słownictwo iście z propagandy
Zobacz jak rowinęły się nowe kraje Unii po 2004

>Po drugie nie może być kogoś takiego jak "zawodowy polityk". Wogóle nie potrzebujemy
>polityków, a jedynie ekspertów od zarządzania "przedsiębiorstwem" o nazwie: Polska.

Kto ma mianować/wybierać tych ekspertów?

>Po trzecie tak jak już pisałem, bez pozytywnej selekcji przyznającej prawo głosu jedynie rozumnym obywatelom a nie całej masie półmózgów - nic z tego nie będzie.

Tego już kiedyś nie umiałeś obronić

>W naszej Polsce gdzie się nie spojrzy; idiotyzmy, głupota, niekompetencja i absurdy wciąż się piętrzą
Mam lepsze zdanie o Polakach

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Berzerac (5671 punktów)

>Mam lepsze zdanie o Polakach

Ja niestety nie.
farmer (22440 punktów)

>Po trzecie tak jak już pisałem, bez pozytywnej selekcji przyznającej prawo głosu jedynie rozumnym obywatelom a nie całej masie półmózgów - nic z tego nie będzie.

Przypominasz coś czego nie potrafiles zdefiniować.

Nawet nie wiem do której grupy się zaliczasz sam.

Rozumny czy półmózg.

Mam obawy.

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
11-06-2024 21:41 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)
>Po pierwsze nie potrzebujemy "europarlamentu" - mamy swój. Ten istnieje bo celem głównym jest likwidacja państw członkowskich na rzecz "landów" państwa europejskiego, ze wszystkimi tego konsekwencjami, pod rządami niemiec i Francji.
>-Nie ma na to mojej zgody. Albo jesteśmy niezależnymi sąsiadami z otwartymi granicami albo je zamykamy i występujemy z tego euro-kołchozu.
>Po drugie nie może być kogoś takiego jak "zawodowy polityk". Wogóle nie potrzebujemy
>polityków, a jedynie ekspertów od zarządzania "przedsiębiorstwem" o nazwie: Polska.
>Po trzecie tak jak już pisałem, bez pozytywnej selekcji przyznającej prawo głosu jedynie rozumnym obywatelom a nie całej masie półmózgów - nic z tego nie będzie.
>W naszej Polsce gdzie się nie spojrzy; idiotyzmy, głupota, niekompetencja i absurdy wciąż się piętrzą i nawarstwiają, bo po władzę sięgają nie ci którzy są jej godni, lecz ci którzy mają wystarczająco długie łapska i znajomości.

Uchowałeś się w jakiejś komunie, albo sekcie? W dzisiejszym porządku świata nie ma miejsca na indywidualność. Jesteśmy chcąc nie chcąc częścią jakichś układów, powiązań i zobowiązań. Postawa typu "tumiwisizm" tego nie zmieni. Anarchiści też tego świata nie zmienią.
11-06-2024 22:55 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
Właściwie z każdym z tu dyskutujących w pewnej części się zgadzam... Ale jak to jest, że żeby zarządzać malutkim sklepem na wsi, to trzeba coś umieć, jakoś sobie radzić ze wszystkim. Ponosić ryzyko i co miesiąc "wychodzić na swoje"? A żeby zarządzać UE (czyli być w Parlamencie Europejskim), to wystarczy ładnie mówić i umieć mydlić oczy wyborcom? Bezczelnie kłamać i nie robić sobie nic z jakichś tam zarzutów...

To niepojęte i zupełnie nielogiczne. Ale prawdziwe

Ktoś to logicznie uzasadni i wyjaśni, że tak jest właściwie?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>żeby zarządzać UE (czyli być w Parlamencie Europejskim), to wystarczy ładnie mówić i umieć mydlić oczy wyborcom? Bezczelnie kłamać i nie robić sobie nic z jakichś tam zarzutów...
>To niepojęte i zupełnie nielogiczne. Ale prawdziwe

Nic co się opiera wyłącznie na kłamstwie nie ma szansy przetrwać.

UE nie jest kłamstwem ani jej parlament.
To jest prawda choć wcale nie taka piękna jak się opisuje.

Wszyscy ludzie są ze sobą w totalnym konflikcie i pogodzenie ich graniczy z cudem.

Każdy ma własne pojęcie świata i wizje jego organizacji a te u różnych ludzi są różne.

Przez szybki przepływ informacji konflikt ludzi coraz bardziej się okazuje, obnaża swoje oblicze.

Kiedyś gdy przepływ informacji był bardzo słaby ludzie żyli w swoich komfortowych wyobrażeniach, teraz te fałszywe wyobrażenia zderzają się z twardą jak skała rzeczywistością.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>UE nie jest kłamstwem ani jej parlament.
>To jest prawda choć wcale nie taka piękna jak się opisuje.
>Wszyscy ludzie są ze sobą w totalnym konflikcie i pogodzenie ich graniczy z cudem.
>
Dlaczego z historii usunięto takie fakty jak: skolonizowanie przez Brytyjczyków Indii i lata dojenia Hindusów ?? Brytyjczycy opanowali ogromny obszar zamieszkały przez miliony ludzi potrafiących wykonywać podstawowe czynności. Jak Brytyjczycy z tych ludzi wyciskali soki i jak przeciwdziałali buntom ?? Brytyjczycy prowadzili atak na Chiny niszcząc ich narkotykami. Kto produkował te narkotyki i kto dzisiaj ma fortuny warte miliardy, które powstały na handlu tymi narkotykami ???
UE tym się różni od skolonizowanych Indii, że nas oprawiają Żydzi amerykańscy. Europejczyk niczym się nie różni od skolonizowanego Hindusa. Nawet nie zauważył, że w Europie zniknęła inteligencja i kultura. Za to zjawił się telawizor i kult robola. Robol, w starym mercedesie na łysych oponach, zasuwa w poszukiwaniu roboty, która da mu papier fiducjarny niezbędny do przeżycia. Robolowi podoba się "sztuka" więzienia i tą sztuką się wytatuował. Żydzi amerykańscy z Europy zrobili kolonialny pchli targ i fabrykę mięsa armatniego. Doją nas, narkotyzują i używają do swoich wojen imperialnych. To samo co robili Brytyjczycy w Indiach.
12-06-2024 11:39 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)
>Właściwie z każdym z tu dyskutujących w pewnej części się zgadzam... Ale jak to jest, że żeby zarządzać malutkim sklepem na wsi, to trzeba coś umieć, jakoś sobie radzić ze wszystkim. Ponosić ryzyko i co miesiąc "wychodzić na swoje"? A żeby zarządzać UE (czyli być w Parlamencie Europejskim), to wystarczy ładnie mówić i umieć mydlić oczy wyborcom? Bezczelnie kłamać i nie robić sobie nic z jakichś tam zarzutów...
>To niepojęte i zupełnie nielogiczne. Ale prawdziwe
>Ktoś to logicznie uzasadni i wyjaśni, że tak jest właściwie?
>
Fakt, ponieważ właściciel takiego sklepiku jeśli nie wykaże się przedsiębiorczością, to taki sklep upadnie, a co za tym idzie, straci swoje źródło dochodu. Polityk natomiast za nic nie odpowiada. Dostaje niemałą kasę za nic, a kiedy zostaje wybrany - w dupie ma swoje obietnice i swój elektorat. Byle tylko przesiedzieć na dupsku 4 czy 5 lat na koszt podatnika.
DyktaFon (9281 punktów)
>>To niepojęte i zupełnie nielogiczne. Ale prawdziwe
>>Ktoś to logicznie uzasadni i wyjaśni, że tak jest właściwie?
>>
>Fakt, ponieważ właściciel takiego sklepiku jeśli nie wykaże się przedsiębiorczością, to taki sklep upadnie, a co za tym idzie, straci swoje źródło dochodu. Polityk natomiast za nic nie odpowiada. Dostaje niemałą kasę za nic, a kiedy zostaje wybrany - w dupie ma swoje obietnice i swój elektorat. Byle tylko przesiedzieć na dupsku 4 czy 5 lat na koszt podatnika.
>
Też tak uważam. Ale jak to możliwe, że miliony ludzi dają się robić w konia i nikomu to nie wadzi? A jeszcze spróbuj to powiedzieć głośno, co wyżej napisane, to zostaniesz okrzyknięty idiotą i wywrotowcem A ostatnio ruskim agentem

Czekam na emocjonalne wypowiedzi innych z tego forum... jakby przysnęli na razie. Pewnie zmęczenie ostatnimi wyborami daje znać o sobie
12-06-2024 12:52Nie na temat 
farmer (22440 punktów)

>Też tak uważam. Ale jak to możliwe, że miliony ludzi dają się robić w konia i nikomu to nie wadzi?

A jak to możliwe że nikomu nie wadzi

Kundle
kurwiu
idioto szczekasz
bandyto
sqrwysynu
psy

Założysz się że wybrano by z tego MODERACJE?

Bo ja nie mam wątpliowści.

Wiesz kto by nie został moderatorem?

O, widzę że Berzerac by wziął udział w głosowaniu....w końcu napisał Jestem oburzony do granic możliwości tym



Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365