Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego muchy latają tak chaotycznie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
20-06-2024 17:02reheg (-2 punktów)Dlaczego muchy latają tak chaotycznie?
Obserwując muchy, zwłaszcza muchę domową, wydaje się, że nigdy nie latają po linii prostej z punktu A do B, ale zawsze mają nieprzewidywalny wzór muchy (co również utrudnia ich złapanie). Dlaczego? Czy to jakiś ewolucyjny mechanizm obronny, który sprawia, że ​​trudniej je złapać? Czy dzieje się tak z powodu ich wizji/percepcji przestrzeni? Czy ich lot jest tak niestabilny, że dosłownie nie mogą lecieć prosto?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

reheg (-2 punktów)
>Obserwując muchy, zwłaszcza muchę domową, wydaje się, że nigdy nie latają po linii prostej z punktu
>A do B, ale zawsze mają nieprzewidywalny wzór muchy (co również utrudnia ich złapanie). Dlaczego?
>Czy to jakiś ewolucyjny mechanizm obronny, który sprawia, że ​​trudniej je złapać? Czy
>dzieje się tak z powodu ich wizji/percepcji przestrzeni? Czy ich lot jest tak niestabilny, że
>dosłownie nie mogą lecieć prosto?

i got this.. omegle.onl/
alsor (3283 punktów)
>Obserwując muchy, zwłaszcza muchę domową, wydaje się, że nigdy nie latają po linii prostej z punktu
>A do B, ale zawsze mają nieprzewidywalny wzór muchy (co również utrudnia ich złapanie). Dlaczego?
>Czy to jakiś ewolucyjny mechanizm obronny, który sprawia, że ​​trudniej je złapać? Czy
>dzieje się tak z powodu ich wizji/percepcji przestrzeni? Czy ich lot jest tak niestabilny, że
>dosłownie nie mogą lecieć prosto?

Kiedyś długo obserwowałem latające muchy i...
odkryłem że one wcale nie latają chaotycznie.

zatem jak?

a poobserwuj sobie, a wtedy się dowiesz.
tarkos (10757 punktów)
> Czy ich lot jest tak niestabilny, że
>dosłownie nie mogą lecieć prosto?

Dlaczego miałyby latać prosto?
Chyba tylko w dążeniu do konkretnego celu w przestrzeni, namierzonego wzrokiem.
Tymczasem kierują się one prawdopodobnie węchem, więc muszą latać 'zakosami', by co rusz sprawdzać stężenie substancji lotnych, które je pociągają.

Ciekawe co na to entomolodzy (do których się nie zaliczam))..
.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365