Racjonalista - Strona głównaDo treści
miało być tak pięknie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
01-07-2024 20:24okragly (21676 punktów)miało być tak pięknie
po zlikwidowaniu imperium zła (ZSRR) miało być tak pięknie, czemu jest gorzej?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)
>po zlikwidowaniu imperium zła (ZSRR) miało być tak pięknie, czemu jest gorzej?

Chyba tobie.


Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
01-07-2024 20:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>po zlikwidowaniu imperium zła (ZSRR) miało być tak pięknie, czemu jest gorzej?
>Chyba tobie.
mi jest lepiej (Chińczykom jest 10 x lepiej)
narzekam dlatego że nadciąga katastrofa, nie klimatyczna
dlatego że nie ma ZSRR?

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
01-07-2024 20:54 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>po zlikwidowaniu imperium zła (ZSRR) miało być tak pięknie, czemu jest gorzej?
>>Chyba tobie.
> mi jest lepiej (Chińczykom jest 10 x lepiej)
> narzekam dlatego że nadciąga katastrofa, nie klimatyczna
>dlatego że nie ma ZSRR?

Tak tak. Katastrofa. Internet ci odłącza to biedzie katastrofa dla ciebie.


Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
01-07-2024 21:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>po zlikwidowaniu imperium zła (ZSRR) miało być tak pięknie, czemu jest gorzej?
>> narzekam dlatego że nadciąga katastrofa, nie klimatyczna, dlatego że nie ma ZSRR?
>Tak tak. Katastrofa. Internet ci odłącza to biedzie katastrofa dla ciebie.
mam idioto (określenie St Greków na libka) przydział na smierć (obrona powietrzna kraju- obsługa radaru)

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
01-07-2024 21:19 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>>po zlikwidowaniu imperium zła (ZSRR) miało być tak pięknie, czemu jest gorzej?
>>> narzekam dlatego że nadciąga katastrofa, nie klimatyczna, dlatego że nie ma ZSRR?
>>Tak tak. Katastrofa. Internet ci odłącza to biedzie katastrofa dla ciebie.
>mam idioto (określenie St Greków na libka) przydział na smierć (obrona powietrzna kraju- obsługa radaru)

Ale ja szanuje twoja konsekwencje w stosowaniu dawnych okreslen.

Kobieta w pierwotnym znaczeniu, to ta, która służy przy korycie, zajmuje się chlewem. Wyraz miał pejoratywne znaczenie i uchodził za obelgę.


Czyli jak to jest u ciebie. Kobieta z koryta w chlewie wyciga (jedzenie ) dla ciebie IDIOTO.

Smacznego.

Aczkwkliek takie pizdy jak ty to w internecie są mocne.


Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
02-07-2024 07:49 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>po zlikwidowaniu imperium zła (ZSRR) miało być tak pięknie, czemu jest gorzej?
>>>> narzekam dlatego że nadciąga katastrofa, nie klimatyczna, dlatego że nie ma ZSRR?
>>>Tak tak. Katastrofa. Internet ci odłącza to biedzie katastrofa dla ciebie.
>>mam idioto przydział na smierć (obrona powietrzna kraju- obsługa radaru)
>Ale ja szanuje twoja konsekwencje w stosowaniu dawnych okreslen.
>Kobieta w pierwotnym znaczeniu, to ta, która służy przy korycie, zajmuje się chlewem.
w raju nie było koryta, chlewu, a kobieta była bogiem



fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
02-07-2024 08:03 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>>>>po zlikwidowaniu imperium zła (ZSRR) miało być tak pięknie, czemu jest gorzej?
>>>>> narzekam dlatego że nadciąga katastrofa, nie klimatyczna, dlatego że nie ma ZSRR?
>>>>Tak tak. Katastrofa. Internet ci odłącza to biedzie katastrofa dla ciebie.
>>>mam idioto przydział na smierć (obrona powietrzna kraju- obsługa radaru)
>>Ale ja szanuje twoja konsekwencje w stosowaniu dawnych okreslen.
>>Kobieta w pierwotnym znaczeniu, to ta, która służy przy korycie, zajmuje się chlewem.
>w raju nie było koryta, chlewu, a kobieta była bogiem

A ja nie żyje w Grecji starożytnej. Za to ty powiedz jak reagują ludzie gdy nazywasz ich idiotami? I pogardliwe określasz kobiety wg dawnego znaczenia.

Pluja na ciebie? każą ci spadać brać leki czy ładują ci z liścia?

Bo skoro tak lubisz dawne określenie to określenie kobiety też.

Więc czemu tak nienawidzisz kobiet i ludzi generalnie? Jesteś toksykiwm jakich mało.

Ale to w internecie.


Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
01-07-2024 21:47 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
Co jest?

Dostałeś zwiechy i zastanwiasz się czy te dawne określenia to są whuj śmieszne dla ciebie gdy chcesz kogoś osmiewzyc ale okazuje się że ośmieszasz się sam.

Szanuj kobiety chamie.

Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
szarley (54913 punktów)
>po zlikwidowaniu imperium zła (ZSRR) miało być tak pięknie, czemu jest gorzej?

Bo masz dalej do strugi putinowskiego moczu jako nektaru?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
01-07-2024 21:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>po zlikwidowaniu imperium zła (ZSRR) miało być tak pięknie, czemu jest gorzej?
>Bo masz dalej do strugi putinowskiego moczu jako nektaru?
bo upomną się o moja niewolniczą daninę krwi patoelity i inne "kulczyki" które tą wojne wywołają
czy o twoją "krew" się ktoś upomni?
stąd ta różnica

CZŁOWIEK CZŁOWIEKOWI WILKIEM jest podstawą paradygmatu naszej wiary, liberalizmu (nas libków niedorozwojków)

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
02-07-2024 09:49 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
Bełkoces jak Konopka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
02-07-2024 10:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Bełkoces jak Konopka
nie czytasz aluzji, dlatego odbierasz jako bełkot
.


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Duch Prawdy (14787 punktów)
>po zlikwidowaniu imperium zła (ZSRR) miało być tak pięknie, czemu jest gorzej?
Imperium zła nie zostało zlikwidowane, obecnie istnieje jako ZBiR napadający na sąsiadów.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
02-07-2024 07:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>po zlikwidowaniu imperium zła (ZSRR) miało być tak pięknie, czemu jest gorzej?
>Imperium zła nie zostało zlikwidowane, obecnie istnieje jako ZBiR napadający na sąsiadów.
IMPERIUM ZŁA był komunizm który wraz z rozpadem ZSRR przestał istnieć i okazało się że jest odwrotnie, IMPERIUM ZŁA jest liberalizm z jego smierć niosacym usazydem, hegemonem świata, jego zbrojnym ramieniem NATO

CZŁOWIEK CZŁOWIEKOWI WILKIEM JEST PODSTAWĄ PARADYGMATU LIBERALIZMU (indywidualizm, wolność, własność)


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
02-07-2024 09:33 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>po zlikwidowaniu imperium zła (ZSRR) miało być tak pięknie, czemu jest gorzej?
>>Imperium zła nie zostało zlikwidowane, obecnie istnieje jako ZBiR napadający na sąsiadów.
>IMPERIUM ZŁA był komunizm który wraz z rozpadem ZSRR przestał istnieć
Komunizm w ZBiR ma się dobrze, dysydenci są represjonowani i zabijani. Wyjedź tam, pomożesz towarzyszom, zamiast bronić demokratycznego zachodu.

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
haish (2904 punktów)
>po zlikwidowaniu imperium zła (ZSRR) miało być tak pięknie, czemu jest gorzej?

No cóż, projekt 'komunizm podbije świat' poniósł fiasko - aparatczycy sojuza poszli w biznesy i politykę, olali proletariat wybrali z pośród siebie oligarchów i tych przy władzy, a następnie reaktywowali 'niby trupa' a tak na prawdę coś co było tylko w swego rodzaju hibernacji, czyli Bizancjum - zwierzchnikiem Patriarchatu Prawosławnego został prezydent Rasiji(dawniej za czasów Rosji był nim car).
Miało być lepiej za władzy radzieckiej - nie było, pomału robi się tak jak było za cara - imperium zawsze potrzebuje wojny i wroga.
03-07-2024 10:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>po zlikwidowaniu imperium zła (ZSRR) miało być tak pięknie, czemu jest gorzej?
>No cóż, projekt 'komunizm podbije świat' poniósł fiasko -
musiał ponieść, usazyd go zadusił
jeśli masz małe dziecko, lub roślinkę, dbasz o nią bardzo. Z komunizmem było odwrotnie, jeszcze nie powstał a już Polska ledwo co odzyskała wolność, w 1919 roku napadła na ZSRR, wsparta przez cały zachód, później Niemcy w 2 wś strasznie zniszczyli dopiero co "posadzone drzewko", później usazyd wymyslił NATO by gnebic Rosjan. Byli wyniszczeni przez usazyda, te drzewko musieli umrzeć. Odwrotnie było z Chinami, nikt z nimi nie walczył i dzisiaj komunistyczna partia chin "rządzi" światem


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Thoter (6650 punktów)
>Odwrotnie było z Chinami, nikt z nimi nie walczył i dzisiaj komunistyczna partia chin "rządzi" >światem
>
Chińczycy, na razie bez walki, przejmują hegemonię po Żydach amerykańskich i Brytyjczykach, którzy wymordowali: Żydów komunistów, Żydów nie komunistów i komunistów nie Żydów.
Komunistów mordowano i się bronili. Z wymordowanych Żydów, Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami, zrobili męczenników a z komunistów kanalie. Jedni i drudzy byli przez tych samych mordowani i w tym samym celu.
W miejscach martyrologii Żydów musi się znaleźć miejsce dla wymordowanych komunistów, nie Żydów.

en.wikipedia.org/wiki/Willy_Leow

Willy Leow (25 stycznia 1887 - 3 października 1937) był niemieckim politykiem komunistycznym i działaczem.(...)
W 1936 roku został aresztowany podczas czystek stalinowskich i skazany na śmierć 3 października 1937 roku za zorganizowanie grupy trockistowsko-terrorystycznej w Wojskowym Kolegium Sądu Najwyższego ZSRR i rozstrzelany.


Gdyby Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami nie wymordowali: Żydów komunistów i komunistów nie Żydów, to dzisiaj Europa byłaby technologiczną i nuklearną potęgą, ze stolicą w Berlinie.
Bylibyśmy sto lat przed Chińczykami. Polska leżałaby w centrum tej potęgi. Bylibyśmy sługami Żydów niemieckich, a nie jak to ma miejsce dzisiaj, sługami Żydów amerykańskich, splamionych ich krwią.
03-07-2024 12:44 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Bylibyśmy sługami Żydów niemieckich, a nie jak to ma miejsce dzisiaj, sługami Żydów amerykańskich...
Czyż to nie jest lokajska mentalność?
Czy związanie się z jakimś gwarantem, musi oznaczać wasalizację względem tegoż?
Jak dla mnie, to Ty nie dostrzegasz podmiotowości RP bo ciąży Ci optyka wyregulowana przez determinizm ekonomiczny, co nie jest tu niczym nowym. Zamiast rozmawiać z realistami, prowadzę dyskusje z deterministami. Nie wszystkich tu, rzecz jasna, się to tyczy.
Jak się ma do Twojego twierdzenia, tego o służalstwie, twierdzenie, iż miała to być Europa ojczyzn? Wiedz, że z tego co piszesz, wybrzmiewa brak spójności.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Thoter (6650 punktów)
>>Bylibyśmy sługami Żydów niemieckich, a nie jak to ma miejsce dzisiaj, sługami Żydów >>amerykańskich...
>Czyż to nie jest lokajska mentalność?

Wynika to z naszego zacofania. Nie byliśmy i nie jesteśmy w stanie w czymkolwiek konkurować. Dzisiaj jesteśmy wciąż narodem rolniczym, pomimo tego, że rolnictwo zmechanizowano i zchemizowano. Niemcy swój awans technologiczny i kulturalny zawdzięczają swoim Żydom. Symbiozę Niemców z Żydami zniszczyli Brytyjczycy. Potem przyłączyli się do nich Żydzi amerykańscy i Francuzi. Żydzi niemieccy strzelali do Brytyjczyków.

pl.wikipedia.org/wiki/Mimoyecques

W ZSRR wzięto do niewoli 10 117 Żydów, którzy walczyli w Wehrmachcie.
W naszym interesie było przyłączyć się do Żydów niemieckich a nie z Brytyjczykami ich mordować.

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

Jak tylko dano nam "niepodległość", to za sprawą: Kościoła, Brytyjczyków i Francuzów mordowaliśmy Żydów. TAKIE SĄ FAKTY.

pl.wikipedia.org/wiki/Nikołaj_Krestinski

Na pewno nie wiesz, jaka była rola Krestińskiego w tym co się działo. To, że był ważny i miał niebezpieczną wiedzę, świadczy to, że go żydowskie NKWD zakatowało.
Ustal kim był Krestiński i za co go Żydzi (którzy ??) zakatowali ???
05-07-2024 11:50 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>Bylibyśmy sługami Żydów niemieckich, a nie jak to ma miejsce dzisiaj, sługami Żydów >>amerykańskich...
>>Czyż to nie jest lokajska mentalność?
>Wynika to z naszego zacofania. Nie byliśmy i nie jesteśmy w stanie w czymkolwiek konkurować. Dzisiaj jesteśmy wciąż narodem rolniczym, pomimo tego, że rolnictwo zmechanizowano i zchemizowano.
Jakiego zacofania? Rolnictwo jakoś nie przeszkadza Francuzom w prowadzeniu podmiotowej polityki. O ile mnie wiadomo, profil ekonomiczny kraju zależy od jego zasobów, np. śmiech mnie ogarnia jak widzę zarzut wobec Rosji, iż ta zależy od swoich surowców. A od czego ma zależeć, skoro posiada taką bazę? Zmiana, idąca za transformacją ustrojową, dotyczy również map mentalnych. Jesteśmy na etapie kształtowania własnej kultury strategicznej. Przyjrzyj się debacie.

>Niemcy swój awans technologiczny i kulturalny zawdzięczają swoim Żydom. Symbiozę Niemców z Żydami zniszczyli Brytyjczycy. Potem przyłączyli się do nich Żydzi amerykańscy i Francuzi. Żydzi niemieccy strzelali do Brytyjczyków.
Niemiec ma umysł przemysłowy, nie potrzeba im "mądrych Żydów", by się prowadzić gospodarczo.

>W naszym interesie było przyłączyć się do Żydów niemieckich a nie z Brytyjczykami ich mordować.
Imperializm Anglii, i okoliczności geopolityczne naszego regionu, przyniosły nam wolność. Gdzie byśmy dzisiaj byli, gdyby zwyciężył niemiecki imperializm? Czemu uciekasz od tego tematu?

>Jak tylko dano nam "niepodległość", to za sprawą: Kościoła, Brytyjczyków i Francuzów mordowaliśmy Żydów. TAKIE SĄ FAKTY.
Pogromy Żydów działy się w różnych krajach, nie tylko w Polsce. Poza tym, sami wywalczyliśmy sobie niepodległość, walcząc na polu bitwy, jak i w gabinetach mocarstw, które to są gwarantem bezpieczeństwa. Jeszcze raz powtarzam, że to związek interesów Polski z mocarstwami morskimi daje nam niepodległość. Mocarstwa kontynentalne mają zupełnie inny pogląd na nasz region. Skończylibyśmy w niemieckiej strefie wpływów, albo w rosyjskiej, bądź poraź kolejny zostalibyśmy rozebrani między wymienionych. To są fakty.

>pl.wikipedia.org/wiki/Nikołaj_Krestinski
>Na pewno nie wiesz, jaka była rola Krestińskiego w tym co się działo. To, że był ważny i miał niebezpieczną wiedzę, świadczy to, że go żydowskie NKWD zakatowało.
>Ustal kim był Krestiński i za co go Żydzi (którzy ??) zakatowali ???
W tej kwestii już otrzymałeś ode mnie odpowiedź. Masz rację, nie wiem jaka była jego rola w trakcie trwania czystek w ZSRR. Wiem natomiast, iż są różnice między Twoimi ustaleniami, a tym co podaje powszechnie dostępna wiedza historyczna. Czy nie jesteś czasem zwolennikiem teorii spiskowych, które głoszą oglony fałsz w przestrzenii informacyjnej? Nie wydaje Ci się dziwne, by uważać, że tłoczy się kłamstwo do głów milionów ludzi? To prawda, że historię piszą zwycięzcy, ale to nie oznacza, iż pisze się kłamstwa. Za dużo ludzi trzyma na tym łapę.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Thoter (6650 punktów)
>Rolnictwo jakoś nie przeszkadza Francuzom w prowadzeniu podmiotowej polityki.

Francuzom pierwszym wymordowano arystokrację.
Nasza arystokracja utrzymała się najdłużej dzięki ROSJI.
120 lat temu Francuzi z Brytyjczykami wypowiedzieli wojnę Niemcom i Żydom niemieckim.

> Jesteśmy na etapie kształtowania własnej kultury strategicznej. Przyjrzyj się debacie.

Jakiej debacie ??? Kim wy jesteście i w czyim interesie kształtujecie "kulturę strategiczną ??????

>Imperializm Anglii, i okoliczności geopolityczne naszego regionu, przyniosły nam wolność. Gdzie byśmy dzisiaj byli, gdyby zwyciężył niemiecki imperializm?

Bylibyśmy dzisiaj w CENTRUM europejskiej potęgi. Bogaci i bezpieczni dzięki bombie atomowej, którą Żydzi niemieccy byliby w stanie dla nas zbudować.

>Pogromy Żydów działy się w różnych krajach, nie tylko w Polsce.

Żydów w XX wieku nie mordowano dlatego, że byli Żydami. Żydów i komunistów mordowano dlatego, że skutecznie realizowali plan stworzenia potężnej Europy.
Żydzi amerykańscy, Brytyjczycy i Francuzi wymordowali Żydów europejskich i komunistów bo stanowili zagrożenie dla ich interesów. Skłócane narody europejskie doprowadzono do planowanych bratobójczych wojen, co ostatecznie doprowadziło do tego, że Żydzi amerykańscy wywalczyli sobie hegemonię.

>Poza tym, sami wywalczyliśmy sobie niepodległość, walcząc na polu bitwy, jak i w gabinetach >mocarstw, które to są gwarantem bezpieczeństwa.

Ale bzdury. Żyd Bernard Baruch wydał rozkaz utworzenia "niepodległej" Polski. Prezydent USA Wilson odczytał jego rozkaz 18 stycznia 1918 r. w Kongresie.
8 stycznia 1918 r. jest dla nas pierwszym dniem, w którym Żyd Bernard Baruch, zaczął nas używać do proxy wars, które doprowadziły go do stania się HEGEMONEM i to posiadającym broń atomową, którą skonstruowali mu nasi sąsiedzi, Żydzi.
Żyd Bernard Baruch dwa razy ściągał do USA Romana Dmowskiego, za jednych uważany za wielkiego Polaka. Ten "wielki" Polak, Dmowski, po przybyciu do Polski organizował nagonki na Żydów, rodaków Barucha.

> Jeszcze raz powtarzam, że to związek interesów Polski z mocarstwami morskimi daje nam >niepodległość.

Te mocarstwa morskie używają nas do niszczenia powstających potęg na kontynencie euroazjatyckim.
Przez to ich agentura tworzy nam wrogów i z naszego budżetu finansuje swoje fabryki wojen.
Ja nie chcę żeby sąsiad powybijał mi zęby i podbił oczy. Ja chcę robić interesy z sąsiadami i samodzielnie kierować swoimi sprawami.


>Masz rację, nie wiem jaka była jego rola (Nikołaja Krestińskiego) w trakcie trwania czystek w >ZSRR.

W czasie żydowskich czystek w 1937 r. w ZSRR rola Krestińskiego polegała na tym, że żydowskie NKWD katowało go, by wydobyć z niego informacje.
Co robił Krestiński PRZED ŻYDOWSKIMI CZYSTKAMI ????

> Nie wydaje Ci się dziwne, by uważać, że tłoczy się kłamstwo do głów milionów ludzi? To prawda, >że historię piszą zwycięzcy, ale to nie oznacza, iż pisze się kłamstwa.

Żydzi Żydów mordowali, to kto mógł napisać fałszywą historię ??
Żyd Bernard Baruch ściągnął do USA siostrzeńca Freuda Edwarda Bernaysa i to on kierował grupą Żydów, która stworzyła wersję historii, której celem są kolejne niekończące się bratobójcze wojny w Europie.
06-07-2024 16:04 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>120 lat temu Francuzi z Brytyjczykami wypowiedzieli wojnę Niemcom i Żydom niemieckim.
Anglia wsparła Francję, wobec rosnącej, i zagrażającej Europie, potędze Niemiec.

pl.wikipedia.org/wiki/Trójprzymierze
Trójprzymierze było rozwinięciem tajnego Dwuprzymierza z 1879, czyli sojuszu Niemiec i Austro-Węgier. Sojusz ten miał chronić oba państwa przed napaścią ze strony Rosji[3]. Jednak skierowanie go przeciw Rosji - niezgodnie z myślą polityczną niemieckiego kanclerza Ottona von Bismarcka - spowodowało w 1892 jej sojusz z Francją (sojusz francusko-rosyjski) i sprawiło, że Niemcy znalazły się pomiędzy dwoma nieprzyjaznymi im państwami[4].

>>Jesteśmy na etapie kształtowania własnej kultury strategicznej. Przyjrzyj się debacie.
>Jakiej debacie ??? Kim wy jesteście i w czyim interesie kształtujecie "kulturę strategiczną ??????
W interesie RP.

>>Imperializm Anglii, i okoliczności geopolityczne naszego regionu, przyniosły nam wolność. Gdzie byśmy dzisiaj byli, gdyby zwyciężył niemiecki imperializm?
>Bylibyśmy dzisiaj w CENTRUM europejskiej potęgi. Bogaci i bezpieczni dzięki bombie atomowej, którą Żydzi niemieccy byliby w stanie dla nas zbudować.
Nie wciskaj kitu.
Odnieś się do tego;
pl.wikipedia.org/wiki/Mitteleuropa
Stosowane m. in. jako pojęcie historyczne[1], opisujące program polityczny określający cel wojenny Niemiec podczas I wojny światowej, zakładający dominację Cesarstwa Niemieckiego nad Europą Środkową i jej eksploatację przez Niemcy, aneksję terytoriów zamieszkanych w większości przez nieniemiecką ludność autochtoniczną oraz stopniową germanizację miejscowych ludów.

pl.wikipedia.org/wiki/Lebensraum
Projekty i pierwsze programy osadnictwa Niemców na wschodzie kosztem wypędzeń rodzimej populacji rozpoczęto w Niemczech już podczas I wojny światowej (np. koncepcja Mitteleuropa). Później z idei Lebensraum naziści wywiedli jako cel zdobycie dla Rzeszy terenów po Ural, gdzie po zwycięskiej wojnie miano osiedlić ludzi "krwi czysto nordyckiej".

Co to Qrwa jest, panie historyk?

>...Skłócane narody europejskie doprowadzono do planowanych bratobójczych wojen, co ostatecznie doprowadziło do tego, że Żydzi amerykańscy wywalczyli sobie hegemonię.
Tak, wedle różnych teorii różna jest interpretacja wydarzeń. W ladzie realistycznym nie ma czegoś takiego jak hegemon.
Np. tu;
pl.wikipedia.org/wiki/Realizm_(stosunki_mi%C4%99dzynarodowe)
Głównymi założeniami klasycznego realizmu są: prymat państwa jako podmiotu w stosunkach międzynarodowych; ograniczona lub żadna rola moralności w stosunkach między państwami; analiza oparta na pomiarze siły poszczególnych państw. Istotnym elementem teorii realistycznej jest też przekonanie o interesie narodowym jako nadrzędnym celu, do jakiego dążą elity polityczne suwerennych państw. Według zwolenników tej teorii, prowadzi to nieuchronnie do antagonizmu w celach różnych państw narodowych, co uniemożliwia realizowanie tych interesów za pośrednictwem uniwersalnych globalnych organizacji. W związku z tym, że dostęp do dóbr, o które rywalizują państwa, jest ograniczony dochodzi do konfliktów między nimi, a jedyną drogą by ich uniknąć ma być dążenie do stanu równowagi sił (starają się ją ustanowić państwa działając samodzielnie, a w przypadku państw o podobnej kulturze i ideologii jako narzędzia utrzymywania stanu równowagi realizm nie wyklucza całkowicie roli sojuszów i dyplomacji)[1]. Zgodnie z założeniami tej koncepcji tylko w takich warunkach państwa zaniechają wzajemnego konfliktu w obawie przed odwetem i jego konsekwencjami.

>...8 stycznia 1918 r. jest dla nas pierwszym dniem, w którym Żyd Bernard Baruch, zaczął nas używać do proxy wars, które doprowadziły go do stania się HEGEMONEM i to posiadającym broń atomową, którą skonstruowali mu nasi sąsiedzi, Żydzi.
Wyszukane fakty mieszasz, zupełnie niepotrzebnie, z teorią, która ogranicza perspektywę rozumienia zdarzeń. Teoria, na której się opierasz, bazuje na determinizmie ekonomicznym. Żeby jadnak pojąć złożoność tych spraw, należy posługiwać się narzędziem, którym jest realizm polityczny.

>Te mocarstwa morskie używają nas do niszczenia powstających potęg na kontynencie euroazjatyckim.
Bzdura. MOcarstwa morskie równoważą wpływ mocarstw kontynentalnych, które w sposób ciągły, dążą do konsolidacji kontynentalnej. W przypadku zaistnienia takiej, równowaga geopolityczna byłaby dla nich korzystniejsza, co prowadziłoby do zmniejszenia wpływu handlu morskiego, a co za tym idzie, do wypchnięcia wpływów mocarstw morskich z terenów takich jak; Europa środkowo-wschodnia, Bałkany, Skandynawia, Bliski Wschód, i Azja południowo wschodnia, oraz wschodnia. Tereny te, stały by się podzielone na strefy bezpieczeństwa mocarstw kontynentalnych, co automatycznie oznaczałoby to utratę niepodległości państw takich jak Polska.

>Żyd Bernard Baruch ściągnął do USA siostrzeńca Freuda Edwarda Bernaysa i to on kierował grupą Żydów, która stworzyła wersję historii, której celem są kolejne niekończące się bratobójcze wojny w Europie.
Nie wiem gdzie i kogo Baruch ściągał, ale fakty są takie, iż amerykańska projekcia siły, pozwala równoważyć wpływ mocarstw kontynentalnych, co gwarantuje nam bezpieczeństwo.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365