Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy organizm człowieka jest w stanie przetrwać na własnym tł

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
14-07-2024 13:31tellu (-2 punktów)Czy organizm człowieka jest w stanie przetrwać na własnym tł
Tytuł jest nieco mylący, ale nie wiedziałem, jak go poprawnie sformułować;

Nie wiem zbyt wiele na temat składników odżywczych, które przechowujemy, ale powiedzmy, że 1000-kilogramowy mężczyzna powinien przestać jeść i codziennie przyjmować odpowiednią ilość składników odżywczych, których nie zyskał w wyniku spalania tłuszczu. Czy mógłby hipotetycznie przejść od 1000 funtów do chudej/zdrowej wagi, jeśli spełnione zostaną powyższe warunki?

Jeśli nie, co sprawia, że ​​tak jest?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

endymion (638 punktów)
>Tytuł jest nieco mylący, ale nie wiedziałem, jak go poprawnie sformułować;
>Nie wiem zbyt wiele na temat składników odżywczych, które przechowujemy, ale powiedzmy, że
>1000-kilogramowy mężczyzna powinien przestać jeść i codziennie przyjmować odpowiednią ilość
>składników odżywczych, których nie zyskał w wyniku spalania tłuszczu. Czy mógłby hipotetycznie
>przejść od 1000 funtów do chudej/zdrowej wagi, jeśli spełnione zostaną powyższe warunki?
>Jeśli nie, co sprawia, że ​​tak jest?

1000 kilogramowy to raczej warzywo jest lol

w wyniku spalania tłuszczu się nie zyskuje składników odżywczych, a żeby spalić to trzeba się ruszać albo dużo i intensywnie myśleć...

taka jest rola tłuszczu - energia zmagazynowana na potem, pozostałe składniki odżywcze trzeba dostarczać na bieżąco. Nie da się inaczej spalić tłuszczu nie ruszając dupy i nie używając mózgu, trzeba po prostu zużywać energię, a nie tylko przestać jej dostarczać w formie cukrów i tłuszczy. Nie ma cudownej substancji, która spali tłuszcz za ciebie.
alsor (3283 punktów)
Trochę inaczej z tym jest, bo np. niedźwiedzie,
jak i wiele innych zapadających w tzw. sen zimowy,
magazynują ten tłuszcz aby właśnie przezimować.

Ludzie chyba nie mają takich zdolności... bo my nie zimujemy wcale.

Można spalić to sadło ale tak świadomie (nie we śnie),
a jest wielki problem niestety.

Głód przeszkadza, a im większe sadło tym większy głód;

zatem trudno to przezwyciężyć 'siłą woli',
dlatego otyłość jest w zasadzie nie do pokonania.

Podejrzewam że otyłość wynika tu z wady metabolizmu:
organizm niepotrzebnie buduje to sadło (po co?),
a potem to sadło musi być utrzymane - to jest żywa część ciała!,
nie surowiec/zapas... więc to wymaga ekstra pokarmu... itd.

Zdrowy człowiek może sobie żreć dowolnie, a i tak nie utyje,
bo ta nadmiarowa dawka pokarmu jest zwyczajnie ignorowana -
nie jest magazynowana w postaci sadła.
14-07-2024 16:32 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6811 punktów)
>trzeba po prostu zużywać energię,

Siedzący, leżący człowiek zużywa energię na podtrzymanie temperatury ciała.
endymion (638 punktów)
>>trzeba po prostu zużywać energię,
>Siedzący, leżący człowiek zużywa energię na podtrzymanie temperatury ciała.
>

ta, tylko jak się ma masę sadła to nie trzeba tej temperatury podtrzymywać... to tak jakbyś porównał dom ocieplony warstwą styropianu i wełny mineralnej do przyczepy campingowej - żeby utrzymać temperaturę w przyczepie musisz cały czas coś spalać, w docieplonym domu temperatura się utrzymuje i spalać trzeba bardzo niewiele.
16-07-2024 17:03 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
>>trzeba po prostu zużywać energię,
>Siedzący, leżący człowiek zużywa energię na podtrzymanie temperatury ciała.

w temperaturze ponad 30C to chyba raczej nie za bardzo wypada się grzać.
21-07-2024 08:38 
 Ocena 1 na 1
endymion (638 punktów)
www.youtube.com/watch?v=lPrjP4A_X4s

W tym materiale video, twórcy twierdzą, że ćwiczenie nic nie daje (wg najnowszych badań amerykańskich naukowców), bo grubi ludzie są zbyt głupi, że po ćwiczeniu zaczynają się lenić żeby uzupełnić stratę kalorii (znaczy tutaj określają to mianem "twoje ciało cię oszukuje").
Mało tego, wg tychże naukowców człowiek ćwiczący spala tyle samo kalorii co niećwiczący, tyle że na różne pierdoły, jak np.
- układ odpornościowy zaczyna wytwarzać niepotrzebne stany zapalne (:D) co przewlekle doprowadza do raka czy chorób serca,
- ciało wytwarza kortyzol co powoduje u grubych nadpobudliwość i stres
- i moja ulubiona perełka: przy braku aktywności fizycznej twoje ciało zaczyna zużywać nadmiar kalorii na "głupie rzeczy" (to jest cytat z video, gdzie pokazana jest gruba babka siedząca przed telewizorem) 🤣

Więc nie ma różnicy czy ćwiczysz czy nie, bo wg amerykańskich naukowców "ruch nie służy do spalania tłuszczu", a przyczyną otyłości jest obżeranie się.
Teraz jeden z moich ulubionych cytatów w tym materiale "Ludzie wyewoluowali szalejąc za kaloriami, z powodu naszych ekstremalnie głodnych mózgów i naszych ekstremalnie bezużytecznych dzieci" 🤣

reasumując - video zakłada, że jeżeli chcesz zrzucić wagę to dieta jest rozwiązaniem.

"amerykański naukowiec", odpowiedzialny za te rewelacje:
This video was created with scientific advice by Dr. Mike Israetel

Po pierwsze to video samo sobie przeczy, bo na początku stwierdza "The harder the movement is, the more calories you burn" a następnie "movement is not really ment to burn your fat though".
Te kalorie, które spalasz wykonując ciężki wysiłek fizyczny nie pochodzą z tłuszczu... czyli skąd? Z fantazji amerykańskich naukowców?

No cóż, cokolwiek amerykańscy naukowcy by nie stwierdzili, nie da się przetrwać na własnym tłuszczu, a żeby go spalić trzeba ruszyć dupę lub używać mózgu, a nie tylko przestać żreć.
21-07-2024 11:47 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
Chyba dobrze mówią.

Same ćwiczenia niewiele pomagają,
bo ten tak zwany trening trwa zwykle z godzinę albo i mniej, a to jest nic.

Trzeba przez cały dzień biegać, a nie siedzieć i żreć co godzinę:
wystarczy raz na dzień zjeść coś, a nie nonstop, co widać powszechnie:

obiadzik, potem zaraz idziemy na spacer.. czyli na lody, ciasteczka, kawka, piwko, hamburgery, itp.
wracamy i jemy podwieczorek, potem kieliszeczek... i robimy grilla: kiełbaski, chrupki, karkówka...

a potem robimy kolację.

........

kalorie?

weźmy ekstremalny trening - bieganie po schodach!

załóżmy że skaczemy po 4 czy 5 schodów aż,
co daje prędkość około 1m/s w górę,
zatem tu łatwo wyliczyć moc/enegię:

P = mgh /T = 100 kg x 10m/ss x 1m / 1s = 1000W = 1kW mocy taki bieg wymaga.

zatem gdybyśmy tak biegli przez całą godzinę, co jest oczywiście niewykonalne dla żadnego człowieka, nawet super-sportowiec zdechłby po kilku minutach!

Work = 3600s * 1000W = 3600 kJ,
czyli w tych kaloriach byłoby to niecałe 1000 kcal!:

1kcal = 4.18kJ => 3600kJ / 4.18 = 861kcal

w praktyce człowiek może wyciągnie 1/10 z tego, czyli chodząc schodami spaliby 86 kcal,
może podwoimy to bo sprawność jest tu marna: 200kcal... na godzinę.

200 kcal to chyba byle kotlecik, kiełbaska albo sereczek więcej zawiera!

........

Trening/ćwiczenia mają na celu doskonalenie umiejętności - poprawianie sprawności:
koordynacji, siły, zwinności... a nie do odchudzania.
endymion (638 punktów)
No tak, ja daję radę jedząc 2 posiłki dziennie: na śniadanie 2-3 kanapki i obiadokolację wieczorem. Ruszam się dość dużo bo codziennie robię ok 25 km rowerem i pracuję fizycznie. Przy czym zawsze dostosowuję ilość kalorii do ilości pracy - po prostu jem kiedy zgłodnieję, a nie kiedy mi się nudzi, lub dla zasady. Poza tym nie bawię się w szabaty czy inne niedziele wolne od pracy. Moje BMI to 22,5.
Jednak kiedy rodzinka wpadła do mnie na majówkę i zobaczyłem ich tryb życia to byłem zszokowany - dokładnie to co opisujesz.
tellu (-2 punktów)
>Tytuł jest nieco mylący, ale nie wiedziałem, jak go poprawnie sformułować;
>Nie wiem zbyt wiele na temat składników odżywczych, które przechowujemy, ale powiedzmy, że
>1000-kilogramowy mężczyzna powinien przestać jeść i codziennie przyjmować odpowiednią ilość
>składników odżywczych, których nie zyskał w wyniku spalania tłuszczu. Czy mógłby hipotetycznie
>przejść od 1000 funtów do chudej/zdrowej wagi, jeśli spełnione zostaną powyższe warunki?
>Jeśli nie, co sprawia, że ​​tak jest?

i got this... 100001.onl/
panTeista (6811 punktów)
>Czy mógłby hipotetycznie przejść od 1000 funtów do chudej/zdrowej wagi,

Korzystaj z porad specjalisty:

www.bing.c(*)DC61E34957072DC2188DDC61E34957

www.bing.c(*)F8368ED6F64DFEB07993F8368ED6F6

www.bing.c(*)0772AEC4BFBC77BD27510772AEC4BF

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365