Racjonalista - Strona głównaDo treści
nienawidzimy tych którym najwiecej zawdzięczamy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
20-07-2024 18:06okragly (21676 punktów)nienawidzimy tych którym najwiecej zawdzięczamy
jest taka prawda psychologiczna, że nienawidzimy tych którym najwiecej zawdzięczamy
mam na myśli Rosję, to dzięki niej nasz kraj ma okrągłe granice (idealne)

dostep do morza, którego nigdy nie mieliśmy
ogromne, bogate, ośrodki przemysłowe jak Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Koszalin, Olsztyn, Elbląg, Opole, to nasze najlepiej rozwinięte tereny.
zgineło 6 mln Rosjan, by nas oswobodzić, dziś ich wszystkie pomniki za "wolnej polski" obaliliśmy
a w Austrii, w centrum Wiednia, jest ogromny pomnik ku czci żołnierzy radzieckich

Po wojnie dzieki komunistom mielismy najwiekszy wzrost gospodarczy i najwieksze znaczenie naszego kraju na świecie

dzisiejszy rozwój naszego kraju jest możliwy dzieki Rosji, idealnym granicom, gdybyśmy mieli przedwojenne granice to wojnę z Ukrainą byśmy My mieli, a nie Rosja
nienawidzimy tych którym najwiecej zawdzięczamy
a ja jestem wdzięczny Rosjanom (komunistom?), jestem onucą i dobrze mi z tym
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>jest taka prawda psychologiczna, że nienawidzimy tych którym najwiecej zawdzięczamy
>a ja jestem wdzięczny Rosjanom
Ty jesteś zakłamany, fałszywy lub dotknięty amnezją wsteczną oto dowód:

Ostatnie zdanie.
21-07-2024 13:02 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jest taka prawda psychologiczna, że nienawidzimy tych którym najwiecej zawdzięczamy
>>a ja jestem wdzięczny Rosjanom
>Ty jesteś zakłamany, fałszywy lub dotknięty amnezją wsteczną oto dowód:
>Ostatnie zdanie.
to jest ciekawe, bo moi bracia (podobne geny, srodowisko), rodzina, są za Ukrainą, Ameryka, liberalizmem, a ja za Rosją, rajem (antyliberalizmem)

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w centrum Wiednia, jest ogromny pomnik ku czci żołnierzy radzieckich
Prawda, jest.
Rosjanie sami sobie ten pomnik zrobili i Wiedniowi przekazali, podobnie jak my sami od 2013r robimy pomnik Sobieskiego. Ale na razie jakoś się ten nasz Sobieski w Wiedniu nie przyjął.


cr
21-07-2024 13:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w centrum Wiednia, jest ogromny pomnik ku czci żołnierzy radzieckich
>Rosjanie sami sobie ten pomnik zrobili i Wiedniowi przekazali,
nas lepiej potraktowali, postawili w Warszawie pomnik PKiN (dziwne że nie zburzyliśmy)

>podobnie jak my sami od 2013r robimy pomnik Sobieskiego. Ale na razie jakoś się ten nasz Sobieski w Wiedniu nie przyjął.
i się nie przyjmie, wolą Rosjan niż nas


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
22-07-2024 11:25 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>postawili w Warszawie pomnik PKiN (dziwne że nie zburzyliśmy)
Szkoda gmaszyska, niechby przebudowali.

>>podobnie jak my sami od 2013r robimy pomnik Sobieskiego. Ale na razie jakoś się ten nasz Sobieski w Wiedniu nie przyjął.
>i się nie przyjmie, wolą Rosjan niż nas
Pomnik Armii C. zmajstrowano od razu, to się nazywa kuć żelazo póki gorące. Ale za 9 lat będzie 350-ta rocznica Wiktorii W., może do tego czasu uwiniemy się z nowym projektem. Bo Austriakom pono nasza obecna propozycja się nie podoba.

cr
22-07-2024 16:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>postawili w Warszawie pomnik PKiN (dziwne że nie zburzyliśmy)
>Szkoda gmaszyska, niechby przebudowali.
dzisiaj 22 lipca przypada 69 rocznica PKiN...

Rosjanie pobudowali nam najpiekniejszy budynek na świecie, był to Sobór Katedralny św. Aleksandra Newskiego zbudowany w 1912 r Jego wolno stojąca dzwonnica była najwyższą budowlą Warszawy (70 m), w najważniejszym placu Warszawy, Saskim. Patron Aleksander Newski, święty, książę Nowogrodu Wielkiego i wielki książę włodzimierski.

Sobór został rozebrany przez nas w 1927r, 15 lat po ukończeniu budowy.


tam to bym chodził "medytować", lubie okrągłości, kopuły, ikony
ta cerkiew byłaby formą odlewnicza w których kształtowałyby się nasze właściwości
jakby przetrwała, bylibyśmy mocniejsi jako naród i byłby największą atrakcją stolicy

Chrześcijanie w Rzymie nie zburzyli największej pogańskiej świątyni, panteonu, byli mądrzy



a przecież prawosławie to chrześcijanstwo a nie pogaństwo, wierzą w tego samego Boga
tak mi zal tej świątyni, tyle wysiłku poszło się j***ć

>>>podobnie jak my sami od 2013r robimy pomnik Sobieskiego. Ale na razie jakoś się ten nasz Sobieski w Wiedniu nie przyjął.
>>i się nie przyjmie, wolą Rosjan niż nas
>Pomnik Armii C. zmajstrowano od razu, to się nazywa kuć żelazo póki gorące.
ale my wszystkie pomniki A. Czerwonej rozebraliśmy, a oni nie
to wynika z naszej słabej samooceny, nie lubimy siebie

>za 9 lat będzie 350-ta rocznica Wiktorii W., może do tego czasu uwiniemy się z nowym projektem.
to czemu nie pobudowaliśmy i my po zwycięstwie?

>Bo Austriakom pono nasza obecna propozycja się nie podoba.
pono

23-07-2024 12:28 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>22 lipca przypada 69 rocznica PKiN...
Się nie biorą za przebudowę, szkoda.

>Sobór Katedralny św. Aleksandra Newskiego zbudowany w 1912 r[...] został rozebrany przez nas w 1927r, 15 lat po ukończeniu budowy.[...] tam to bym chodził "medytować"
Możesz pomedytować w Łodzi, gdzie zachował się ten oto przejaw łapówkarstwa łódzkich fabrykantów.

>jakby przetrwał, byłby największą atrakcją stolicy
Mogli przebudować, jak w Łodzi cerkiew garnizonową.


>tak mi zal tej świątyni, tyle wysiłku poszło się j***ć
Rozumiem to. Ale z drugiej strony kościoły są do wiwatu.

>>będzie 350-ta rocznica Wiktorii W., może do tego czasu uwiniemy się...
>to czemu nie pobudowaliśmy i my po zwycięstwie?
Wtedy nie było takiej mody. I byłby sam Sobieski.


cr
okragly (21676 punktów)
>>22 lipca przypada 69 rocznica PKiN...
>Się nie biorą za przebudowę, szkoda.
takiej przebudowy nam potrzeba



Pamiętasz tą przeróbkę fresku? Okazało się, że hiszpańskie miasteczko wyszło dzięki temu z recesji
Sprzedano setki tysięcy koszulek z grafiką i innych gadżetów z wizerunkiem przerobionego Jezusa, stworzono tysiące memów, a niepochlebnych komentarzy wypluto miliony.
Dzieło 80 letniej kobiety jest największą lokalną atrakcją turystyczną. Od słynnej renowacji, liczba turystów od 0 wzrosła do 160 tysięcy rocznie, kościół pobiera opłaty za jego zwiedzanie, to wszystko wystarczyły, żeby wyciągnąć miasteczko z kryzysu gospodarczego.

>>Sobór Katedralny św. Aleksandra Newskiego zbudowany w 1912 r[...] został rozebrany przez nas w 1927r, 15 lat po ukończeniu budowy.[...] tam to bym chodził "medytować"
>Możesz pomedytować w Łodzi, gdzie zachował się ten oto przejaw łapówkarstwa łódzkich fabrykantów.
wszystkie drogi prowadzą do Łodzi

>>jakby przetrwał, byłby największą atrakcją stolicy
>Mogli przebudować, jak w Łodzi cerkiew garnizonową.
>

ciekawe, ale widać że po przebudowie dach jest z innej parafii.
Jakbys chciała przebudowac PKiN?, może wystarczy go pomalować (w originale był biały marmur)

>>tak mi zal tej świątyni, tyle wysiłku poszło się j***ć
>Rozumiem to. Ale z drugiej strony kościoły są do wiwatu.
taki też był Panteon, wybudowany poganskim bogom
tak jak wieże naszej nowej religii np pl.wikipedia.org/wiki/Złota_44
mieszkanie tam uzdrawia, co jest dowodem, że bóg tam mieszka


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
23-07-2024 23:57 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>widać że po przebudowie dach jest z innej parafii.
Widać, że odcebulenie dodało klasy.

>Jakbys chciała przebudowac PKiN?, może wystarczy go pomalować (w originale był biały marmur)
Kulturę i Naukę zostawić, Pałac usunąć.

>wieże naszej nowej religii np pl.wikipedia.org/wiki/Złota_44
Bardzo udane.

cr
24-07-2024 09:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>widać że po przebudowie dach jest z innej parafii.
>Widać, że odcebulenie dodało klasy.
widać wykastrowany budynek

>>Jakbys chciała przebudowac PKiN?, może wystarczy go pomalować (w originale był biały marmur)
>Kulturę i Naukę zostawić, Pałac usunąć.
Kulturze i Nauce trzeba nadac jakąś formę, jaką?


tylko w takiej

>>wieże naszej nowej religii np pl.wikipedia.org/wiki/Złota_44
>Bardzo udane.
chciałabyś oj chciała Formacja Nieżywych Schabów.

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>widać że po przebudowie dach jest z innej parafii.
>>Widać, że odcebulenie dodało klasy.
>widać wykastrowany budynek
Nie domyśliłbyś się, że był inny.

>>>Jakbys chciała przebudowac PKiN?, może wystarczy go pomalować (w originale był biały marmur)
>>Kulturę i Naukę zostawić, Pałac usunąć.
>Kulturze i Nauce trzeba nadac jakąś formę, jaką?
Jak się usunie wszystkie elementy pałacowe, to zostanie Kultura i Nauka.

>>Bardzo udane.
>chciałabyś oj chciała Formacja Nieżywych Schabów.
Pewnie, to bardzo eleganckie budynki.

cr
24-07-2024 15:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>widać że po przebudowie dach jest z innej parafii.
>>>Widać, że odcebulenie dodało klasy.
>>widać wykastrowany budynek
>Nie domyśliłbyś się, że był inny.
gdyby ktoś spytał co tu nie pasuje, od razu bym powiedział że dach, taki prymitywny daje sie tylko za karę (kurniki, obory, świniarnie)
juz lepiej jakby był płaski, niewidoczny, ale w nawiązaniu powinienen byc okrągły, łukowy, tak jak nad oknami, drzwiami

>>>>Jakbys chciała przebudowac PKiN?, może wystarczy go pomalować (w originale był biały marmur)
>>>Kulturę i Naukę zostawić, Pałac usunąć.
>>Kulturze i Nauce trzeba nadac jakąś formę, jaką?
>Jak się usunie wszystkie elementy pałacowe, to zostanie Kultura i Nauka.
tak, najlepiej zakopac pod ziemię
gdyby nie PKiN nie byłoby co pokazywac na pocztówkach, bysmy zostali pozbawieni tożsamości. Wieża Eiffla też jest paskudna, Berlin ma bramę, Londyn też cos tam a Wa-wa PKiN
a Łódź?

>>>Bardzo udane.
>>chciałabyś oj chciała Formacja Nieżywych Schabów.
>Pewnie, to bardzo eleganckie budynki.
jakbyś tam mieszkała codziennie zyskiwałabyś 2 800 zł (przyjmując ze za 10 lat jego cena ulegnie podwojeniu- licząc od średniej ceny mieszkania w tej wieży)

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
24-07-2024 17:24 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Nie domyśliłbyś się, że był inny.
>gdyby ktoś spytał co tu nie pasuje, od razu bym powiedział że dach, taki prymitywny
Doceń prostotę.

>w nawiązaniu powinienen byc okrągły, łukowy
Ale bez ozdóbek.

>>Jak się usunie wszystkie elementy pałacowe, to zostanie Kultura i Nauka.
>tak, najlepiej zakopac pod ziemię
Widać, że niełatwy do przeróbki.

>Wieża Eiffla też jest paskudna, Berlin ma bramę, Londyn też cos tam a Wa-wa PKiN
>a Łódź?
Jako dziecko uważałam, że łódzkim nr 1 jest pomnik Kościuszki, a oficjalnie najczęściej wskazuje się Piotrkowską. Jednak ostatnio sporo się tu dzieje, więc może łódzka wizytówka to któraś z nowszych rzeczy, np. Manufaktura, Pasaż Róży, Brama Miasta, Stajnia Jednorożców czy np. Łódź Bajkowa. Moim obecnym faworytem jest ławeczka Tuwima, która artyzmem wymiata nie tylko wśród rodzimych ławeczek. Proszę:



cr
24-07-2024 18:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>Wieża Eiffla też jest paskudna, Berlin ma bramę, Londyn też cos tam a Wa-wa PKiN
>>a Łódź?
>Jako dziecko uważałam, że łódzkim nr 1 jest pomnik Kościuszki, a oficjalnie najczęściej wskazuje się Piotrkowską. Jednak ostatnio sporo się tu dzieje, więc może łódzka wizytówka to któraś z nowszych rzeczy, np. Manufaktura, Pasaż Róży, Brama Miasta, Stajnia Jednorożców czy np. Łódź Bajkowa.
zajrzałem na obrazki z Łodzi i wiele się tam ciekawego dzieje, bardzo ładne odrestaurowane czy nowe budynki,
ale żaden z tych pięknych obiektów nie może być symbolem Łodzi, nie ma czegoś tak brzydkiego, nieoczywistego i wielkiego jak PKiN


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nie ma czegoś tak brzydkiego, nieoczywistego i wielkiego jak PKiN
To może to gmaszysko jest dostatecznie upiorne?

A zapomniałam o paragrafie!



cr
okragly (21676 punktów)
>>nie ma czegoś tak brzydkiego, nieoczywistego i wielkiego jak PKiN
>To może to gmaszysko jest dostatecznie upiorne?
Taki PRLowski ratusz jaki lubisz, jest ładny, prosty, bez ozdób, nawet kolor ma jak PRLowski papier toaletowy, ciekawe czy nie został wpisany do rejestru zabytków, wtedy nie będzie go można zburzyć.

>A zapomniałam o paragrafie!
>
widziałem to zdjęcie w zestawie pokazujące nietypowe budynki, ale z poziomu przechodnia w niczym się nie wyróżnia a więc nie może być ikona
jest jakby zaprojektowany dla lotników, taki punkt orientacyjny dla latających


ten pomnik przedstawia łódź przez pomyłke postawili go w Rzeszowie zamiast w Łodzi i tam jest ikoną (nawet powstał społeczny komitet jej obrony), stoi na ziemi zakonników, którzy chcą na jej miejscu wybudować apartamentowiec

u mnie w mieście wojewódzkim nie ma nic ciekawego czym mógłbym się pochwalic, może zamek krzyżacki w którym zostało wstrzymane słońce, ruszył ziemię


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>jest jakby zaprojektowany dla lotników, taki punkt orientacyjny dla latających
I dlatego jest niebyt lotnym pomysłem. A ławeczka Tuwima taka, że proszę siadać.

>ten pomnik przedstawia łódź przez pomyłke postawili go w Rzeszowie
Gdzie indziej znów był pomnik zwany 'szubienice', ale chyba już po nim.

>u mnie w mieście wojewódzkim nie ma nic ciekawego czym mógłbym się pochwalic, może zamek krzyżacki w którym zostało wstrzymane słońce, ruszył ziemię
Oglądaj Majewskiego "Miasta rytm",


może zahaczył i o Twoje nieatrakcyjne miasto.



cr
25-07-2024 16:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> ławeczka Tuwima taka, że proszę siadać.
youtube.com/shorts/OVvInDb3gGM?si=wrTlqtr__D95m_54
jakbyś koło tego "Tuwima" usiadła, to nastąpiłoby śmiertelne przerażenie
www.youtube.com/watch?v=jH9cBSwzngA

>>ten pomnik przedstawia łódź przez pomyłke postawili go w Rzeszowie
>Gdzie indziej znów był pomnik zwany 'szubienice', ale chyba już po nim.
jeszcze stoi, bo to ponoć wybitny artysta (autor ważniejszy niż dzieło i cel)

>>u mnie w mieście wojewódzkim nie ma nic ciekawego czym mógłbym się pochwalic, może zamek krzyżacki w którym zostało wstrzymane słońce, ruszył ziemię
>Oglądaj Majewskiego "Miasta rytm",
>
może zahaczył i o Twoje nieatrakcyjne miasto.

u nas zahaczył o tramwaje, widać uznał ze nic ciekawszego niema i słusznie

ciekawe co by napisał o osiedlu z 600 zamkami
www.youtube.com/watch?v=Eh-rfldfOTw
całość nie ma co oglądać, tylko pomysł, w USA (u nas tez zaczynają) takie osiedla identycznych domków (niezamków) stawiają i się podobają (tez nie mam potrzeby się wyróżniać)

ale z tymi szubienicami to mnie zaskoczyłaś


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ale z tymi szubienicami to mnie zaskoczyłaś
Cudze chwalicie...

cr
25-07-2024 17:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>ale z tymi szubienicami to mnie zaskoczyłaś
>Cudze chwalicie...
pomnik nie wzbudza żadnych emocji, jest bezpłciowy (chyba że przewodnik wyjaśni symbolikę, znaczenia)
poza tym Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińskiej źle nazwany, tu mieszkali Prusacy od tysięcy lat, a Armia Czerwona ich wygoniła żeby dać miejsce nam, jesteśmy potomkami zbieraniny z całej Polski

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> pomnik nie wzbudza żadnych emocji, jest bezpłciowy (chyba że przewodnik wyjaśni
Pomników czytelnych bez objaśniania, poza martyrologią dzieci, nie jest za wiele.

cr
29-07-2024 12:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> pomnik nie wzbudza żadnych emocji, jest bezpłciowy (chyba że przewodnik wyjaśni
>Pomników czytelnych bez objaśniania, poza martyrologią dzieci, nie jest za wiele.
pewnie artysta nie miał natchnienia?
ławeczka Tuwima jest dobra (choć sposób przedstawienia to nic odkrywczego)


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
31-07-2024 01:23 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ławeczka Tuwima jest dobra (choć sposób przedstawienia to nic odkrywczego)
Nie odkrywczością szutka stoi.

cr
25-07-2024 18:12 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
> Moim obecnym faworytem jest ławeczka Tuwima, która artyzmem wymiata nie tylko wśród rodzimych >ławeczek. Proszę:
>

>

Co sądzisz o wierszu Tuwima "Anonimowe mocarstwo" ????

Już w podziemiach synagog wszystko złoto leży.
Amunicje przenoszą czarni przemytnicy.
Naradzają się szeptem berlińscy bankierzy,
Dzwoni tajny telefon z warszawskiej bożnicy.

W Londynie, w wielkiej loży, już postanowiono...
Siedem pieczęci kładą masoni pod dekret.
Nad skrwawionym Talmudem żółte świece płoną,
W płachtę zwinęli szczątki i przysięgli sekret.

I zaraz Żydzi w Kremlu dostali depesze!
I skoczyła iskrówka! Zawrzały redakcje!
Paryski Rotszyld ręce zaciera w uciesze:
W Amsterdamie i Rzymie wykupiono akcje.

Smok olbrzymi od morza do morza się wije,
nocą go widza w ogniu najśmielsi lotnicy,
Ciemny łopocze w miastach i na trwogę bije,
Sygnał strzelił rakietę znad pruskiej granicy.

A po naszych miasteczkach, w straszne skwarne święto,
Wieje z sieni ziejących pomruk głuchych nowin:
"Do kościoła się zakradł pejsaty żydowin
I dzieweczkę w cegielni na mącę zarżnięto".

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Co sądzisz o wierszu Tuwima "Anonimowe mocarstwo" ????
>Już w podziemiach synagog wszystko złoto leży.[...]
>A po naszych miasteczkach, w straszne skwarne święto,
>Wieje z sieni ziejących pomruk głuchych nowin:
>"Do kościoła się zakradł pejsaty żydowin
>I dzieweczkę w cegielni na mącę zarżnięto".

Sądzę, że "na macę". I że pogadałbyś sobie tutaj z Julkiem.


cr
23-07-2024 17:28 
 Ocena 2 na 2
Thoter (6650 punktów)
> I byłby sam Sobieski.
>

deon.pl/wi(*)ze-szwedami-jasna-gore,2111657

kiedy Szwedzi zdobywali Jasną Górę, to Jan Sobieski - bo przecież jeszcze nie król - był pod tą Jasną Górą pod stronie szwedzkiej a nie po stronie paulińskiej. Czy to prawda? (...)
Jan Sobieski ponad wszelką wątpliwość służył w armii szwedzkiej.


Sobieski nigdy nie był sam.
Wiedział gdzie można szybko zarobić.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>deon.pl/wi(*)ze-szwedami-jasna-gore,2111657
> kiedy Szwedzi zdobywali Jasną Górę, to Jan Sobieski - bo przecież jeszcze nie król - był pod tą Jasną Górą pod stronie szwedzkiej a nie po stronie paulińskiej.
No ale mamy interes, żeby nas w Wiedniu chwalili, więc walczymy o ten pomnik. Choć oczywiście, z powodu podanego w tytule wątku, tym bardziej nas nie polubią.

cr
24-07-2024 00:51 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>mamy interes, żeby nas w Wiedniu chwalili, więc walczymy o ten pomnik. Choć oczywiście, z powodu >podanego w tytule wątku, tym bardziej nas nie polubią.

10 kwietnia 1938 r. w Austrii przeprowadzono plebiscyt. 99,7% Austriaków opowiedziało się za przyłączeniem do Niemiec.
Wrogowie Niemiec, Brytyjczycy i Francuzi, natychmiast uznali Wielkie Niemcy. Ciekawe dlaczego ??
Austriacy, tak samo jak Niemcy i Żydzi (nie amerykańscy ), nigdy nam nie zapomną, że przyłączyliśmy się do: Brytyjczyków i Francuzów i razem ich mordowaliśmy. Żadne pomniki tego nie zmienią.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Austriacy, tak samo jak Niemcy i Żydzi (nie amerykańscy ), nigdy nam nie zapomną, że przyłączyliśmy się do: Brytyjczyków i Francuzów i razem ich mordowaliśmy. Żadne pomniki tego nie zmienią.
Coś tam zmienią, bo czas goi rany, a pomniki są z tworzywa o długim terminie ważności.

cr

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365