Racjonalista - Strona głównaDo treści
kwestia powstania człowieka i kobiety w ramach ewolucji

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
29-07-2024 16:14alsor (3283 punktów)kwestia powstania człowieka i kobiety w ramach ewolucji
Kto był pierwszy: chłop czy baba?

Wedle religii kobieta powstała z żebra.

No, ok, ale jak tak patrzę, no to wedle ewolucji chyba odwrotnie musiało być.

Mianowicie: ciało męskie jest jakby deformacją - degeneracją kobiecego,



vs





Kobieta ma optymalnie wyważone ciało - harmonijne,
a facet ma przeładowane - jakby zdegenerowana wersja optimum, popsuta.

Zdaję sobie sprawę moje estetyczne odczucia są tu skrajnie wypatrzone...
z racji naturalnych... zboczeń pro kreacyjnych

no ale to jest przecież, tak czy siak, obiektywna ocena,
i wiem że jestem piękny, no ale... jednak.

...

Sprawę kości pozostawiam otwartą:
wiemy że w dłoni jest 27 kości a stopa ma tylko 26...

przy okazji zagadka:
w stopie brakuje jednej kości - a której?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Błędnie postawione pytanie.
W przypadku wielu gatunków o płci decyduje temperatura w trakcie wylęgu np. z jaja.
Wiele gatunków potrafi zmienić płeć wedle aktualnej potrzeby (ryby), zdarzają się przypadki partenogenezy nawet u krokodyli.
Jedna z takich samic złożyła niedawno jaja mimo iż od 20 lat nie miała kontaktu z żadnym samcem.
Zdarzają się kobiety z męskimi narządami jak i mężczyźni z żeńskimi.
Doskonale wiesz, że o płci człowieka decyduje poziom hormonów.
Co do bajek o żebrach, to powiem tak; jest to alegoria przedstawiająca różnicę w chromosomach miedzy naszymi płciami.
Każdy posiada ich 23 pary, u kobiet ostatnią parą jest "XX" a u mężczyzny "XY".
Czym się różnią te dwa zapisy ? Jednym elementem... "żebrem".
Tak oto kobieta powstała z żebra mężczyzny. Wniosek kobieta powstała później jako modyfikacja męskiego ciała, któremu zmieniono końcowy chromosom.
W Sumeryjskiej mitologii występuje bogini Nin-ti (pani od żebra).
Jak chcesz wiedzieć więcej i szczegółowiej - kup sobie książkę; "Genetyka Bogów".
DyktaFon (9281 punktów)

>Jedna z takich samic złożyła niedawno jaja mimo iż od 20 lat nie miała kontaktu z żadnym samcem.

Musiała być po prostu mocno zakochana
29-07-2024 22:40 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
Kobiece ciało ma większą sprawność:

www.youtube.com/watch?v=6oB5hR5sRv0

dlaczego?
bo to optymalna budowa, która daje maksymalną; sprawność = siła / masa.

To czym facet dysponuje nie jest optymalne, bo to widać:

www.youtube.com/watch?v=FQ5XaafPD_E

i to jest słabsze, bo nieoptymalne - finalny efekt jest gorszy, bo sprawność mniejsza!
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Kobiece ciało ma większą sprawność:
Taa ? A słaba płeć coś panu mówi ?
Nawet w sporcie obowiązują lżejsze zasady dla dyscyplin żeńskich.
I wogóle o czym tu mowa..
Kobiety w pewnych zadaniach okazują się lepsze, mają też nieco wyższy próg bólu ale co tu porównywać.. każda płeć ma swoje zadania i tyle.
Od zawsze mężczyźni wojowali i polowali a kobiety zajmowały się domem - ciekawe dlaczego bo mają "większą sprawność" ?
Optymalne jest to co dostosowane do swojej funkcji - kropka.
Oglądałeś film; "Sex misja" ? One też myślały, że ciało kobiety jest "optymalne i naturalne".. nie promuj więc tych feministycznych bzdur.
okragly (21676 punktów)
>Kto był pierwszy: chłop czy baba?
w raju kobieta dla wspólnoty była 20 x bardziej cenna niz mężczyzna
była boginią (bogiem)



do niej się modliliśmy
odpowiadając, kto był pierwszy: chłop czy baba? pierwsza była baba
DyktaFon (9281 punktów)
>Kto był pierwszy: chłop czy baba?

Że też ludzie nie macie ciekawszych zajęć? Może rozpatrzycie ciekawe zagadnienie, co było pierwsze: kura czy jajo?
alsor (3283 punktów)
>>Kto był pierwszy: chłop czy baba?
>Że też ludzie nie macie ciekawszych zajęć? Może rozpatrzycie ciekawe zagadnienie, co było pierwsze: kura czy jajo?

Kura z jaja wyszła... które sama sobie zniosła;

czyli to tak samo jak Maria Jezusa urodziła - samodzielnie,
tyle że jeszcze o 1 poziom abstrakcji wyżej.

Bogów zrobili Tytani, a Tytani... wprost z chaosu wyszli;
inaczej zwane: żywiołaki, czyli ognik, wodnik, wichrek... no i ten... ziemniak.

no i chaos piąty (element), ale jako ten pierwszy.

wtedy bogów jeszcze nie było więc nikt nie pilnował zasad:
e=mc^2 itd. nie były przestrzegane.. zatem mogło się dziać cokolwiek - fizyka kwantowa wtedy rządziła, czyli taka czysta - wcielona sama w siebie loteria = baby of chaos.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365