Biorąc pod uwagę, jak powszechne, irytujące i niebezpieczne są kleszcze, chciałbym wiedzieć, dlaczego nie opracowaliśmy przeciwko nim szczepionek.
W starszym wątku wspomniano o potencjalnym leku profilaktycznym przeciwko boreliozie, ale ja mam na myśli ogólnie kleszcze, a nie tylko jeden gatunek.
Myślałem, że przynajmniej wojsko będzie zainteresowane tego typu sprawami. |