Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kto na wojnie jest cywilem?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-08-2024 13:30endymion (638 punktów)Kto na wojnie jest cywilem?
Ocena -2 na 2
Żołnierz na pewno cywilem nie jest, bo bierze udział walce, więc trzeba go wykreślić z tej listy. Ale żołnierz nie strzela z własnej woli, strzela na rozkaz. Jeżeli rozkaz pada od kaprala, który akurat nie strzela (nie bierze czynnego udziału w walce), to kapral mimo wszystko bierze udział w działaniach wojennych i kaprala z listy cywilów skreślamy.
Jeżeli kapral wydaje rozkaz strzelania, ponieważ dostał go od sierżanta, to sierżant również bierze udział w działaniach wojennych i cywilem nie jest...
Jeżeli rozkaz strzelania jest podany od generała, to generał również bierze udział w działaniach wojennych.
Jeżeli rozkaz strzelania pochodzi od polityka, to polityk również bierze udział w działaniach wojennych i cywilem już nie jest.

Czy to jest jasne?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6808 punktów)
Żołnierz nosi mundur i jest oficjalnie w wojsku, dlatego nie jest cywilem nawet jeżeli nie bierze udziału w walce. Generał jest też żołnierzem.
Polityk decyduje o podjęciu działań wojennych ale nie bierze w nich udziału, często nie jest wojskowym- pozostaje cywilem [np. Franklin Delano Roosevelt]. Niektórzy politycy są żołnierzami np. Mu'ammar al-Kaddafi.
quick (6851 punktów)
>Jeżeli rozkaz strzelania pochodzi od polityka, to polityk również bierze udział w działaniach
>wojennych i cywilem już nie jest.
>Czy to jest jasne?
Zależy czy jest wojskowym. Jeśli nim nie jest, to znaczy, że jest cywilem.

pl.wikipedia.org/wiki/Cywil


Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
okragly (21676 punktów)

>Jeżeli rozkaz strzelania pochodzi od polityka, to polityk również bierze udział w działaniach
>wojennych i cywilem już nie jest.
wojna to polityka, żołnierze to tylko mięso armatnie, ja jestem dla patoelit koniem do pracy, ale w razie kiedy będą chciały patoelity zamienią mnie w mięso armatnie
a że nasze patoelity sa psami usazyda, znaczy zostanę mięsem armatnim kiedy będzie chciał usazyd, pan świata
dlatego wybór prezydenta w USA tak ważny, decyduje o wojnie lub pokoju w Polsce czy na Ukrainie, czy gdziekolwiek. Usazyd musi miec gdzieś wojne, inaczej te zbójeckie państwo, tak kochane przez Polaków, padnie

>Czy to jest jasne?
tak

endymion (638 punktów)
wiedziałem że płacz się poleje jak tylko kij w mrowisko wsadzęDDD

do rosji ukraińce nie wtargnęli mordować poborowych (których z resztą oszczędzili), tylko jest list gończy na putina...

oczywiście, że polityk rozpętujący wojnę jest głównym celem do zlikwidowania, ale widzę, że nie dla wszystkich to jest jasne
11-08-2024 18:22 
 0 na 2
panTeista (6808 punktów)
>wiedziałem że płacz się poleje jak tylko kij w mrowisko wsadzęDDD

Nietrafna ocena emocji.

>do rosji ukraińce nie wtargnęli mordować poborowych (których z resztą oszczędzili), tylko jest list gończy na putina...
>oczywiście, że polityk rozpętujący wojnę jest głównym celem do zlikwidowania, ale widzę, że nie dla wszystkich to jest jasne

Putin jest zbrodniarzem wojennym ale jest cywilem, to że jest celem do zlikwidowania nie zmienia faktu że aktualnie jest cywilem. Był wojskowym w latach 1984-1990 służył w KGB jako oficer operacyjny.
Wojskowym jest jego minister Siergiej Kużugietowicz Szojgu (ros. Сергей Кужугетович Шойгу) - rosyjski wojskowy w stopniu generała armii i polityk pochodzenia tuwińskiego. W latach 2012-2024 minister obrony Federacji Rosyjskiej. Uhonorowany wieloma wyróżnieniami, w tym tytułem Bohatera Federacji Rosyjskiej.
Od 25 czerwca 2024 poszukiwany przez Międzynarodowy Trybunał Karny
Putin był wojskowym w przeszłości, aktualnie jest cywilem.
Benjamin Netanyahu jest cywilem.
11-08-2024 18:25 
 Ocena-1 na 1
endymion (638 punktów)
11-08-2024 18:32 
 Ocena 1 na 3
panTeista (6808 punktów)
>putin jest politykiem
>pl.wikipedia.org/wiki/Władimir_Putin

Od 1991r. wystąpił z wojska i jest cywilem.
11-08-2024 18:48 
 Ocena-1 na 1
endymion (638 punktów)
Binjamin Natanjahu jest politykiem

pl.wikipedia.org/wiki/Binjamin_Netanjahu
11-08-2024 18:55 
 Ocena 1 na 3
panTeista (6808 punktów)
>Binjamin Natanjahu jest politykiem
>pl.wikipedia.org/wiki/Binjamin_Netanjahu

Nie zmienia to faktu że jest cywilem [zarówno Netanjahu, jak i Putin}
endymion (638 punktów)
zbrodniarz wojenny może być cywilem
12-08-2024 17:47 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>zbrodniarz wojenny może być cywilem

Nie tylko może ale jest [mam na myśli Putina].
11-08-2024 18:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>putin jest politykiem
>>pl.wikipedia.org/wiki/Władimir_Putin
>Od 1991r. wystąpił z wojska i jest cywilem.
to tak jak ja, też w tym samym roku wystąpiłem z wojska i jestem cywilem.
przysięgę składałem, że będę służyć PRL-owi, który dzisiaj juz nie istnieje, czy przysięga sie liczy? widocznie tak, bo mam przydział mobilizacyjny
ludzie bez przysięgi nie dostają przydziału i nie moga służyć ojczyźnie


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
11-08-2024 19:01 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>ludzie bez przysięgi nie dostają przydziału i nie moga służyć ojczyźnie

Mogą zgłosić się na ochotnika do Wojsk Obrony Terytorialnej, przejść szkolenie i złożyć przysięgę.
11-08-2024 20:24 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Putin jest zbrodniarzem wojennym

Zbrodniarzami są ci co przywieźli broń pod rosyjską granicę i dokonali w 2014 roku zamachu stanu na Ukrainie i zainstalowali banderowcom Żyda Zelesnkiego na wodza.
Banderowców CIA szkoliła od 1953 roku.
Jeżeli BRICS nie obroni się przed Żydami amerykańskimi i ich wasalami, to Putin będzie zbrodniarzem. Jeżeli BRICS się obroni i będzie silny, to ławie oskarżonych o zbrodnie posadzą: Victorię Nuland, kilku banksterów z FED, kilku banderowców, kilku szefów fabryk wojen. Połowa to będą amerykańscy Żydzi.
farmer (22440 punktów)
>Żołnierz na pewno cywilem nie jest, bo bierze udział walce, więc trzeba go wykreślić z tej listy.
>Ale żołnierz nie strzela z własnej woli, strzela na rozkaz. Jeżeli rozkaz pada od kaprala, który
>akurat nie strzela (nie bierze czynnego udziału w walce), to kapral mimo wszystko bierze udział w
>działaniach wojennych i kaprala z listy cywilów skreślamy.
>Jeżeli kapral wydaje rozkaz strzelania, ponieważ dostał go od sierżanta, to sierżant również bierze
>udział w działaniach wojennych i cywilem nie jest...
>Jeżeli rozkaz strzelania jest podany od generała, to generał również bierze udział w działaniach
>wojennych.
>Jeżeli rozkaz strzelania pochodzi od polityka, to polityk również bierze udział w działaniach
>wojennych i cywilem już nie jest.
>Czy to jest jasne?

Nie. Bo politycy nie wydają rozkazów.

Tak samo polityk nie jest policjantem. Bo policjanci strzelają. Z mocy politycznej.



Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Thoter (6650 punktów)
>Żołnierz na pewno cywilem nie jest,

Ale cywil może być żołnierzem, pomimo tego, że nie nosi munduru i nie pobiera żołdu.
Imperialne wojny są prowadzone tysiące kilometrów od metropolii i nazywają się proxy war, po polskiemu wojny zastępcze.
Cywile są szkoleni tak samo jak żołnierze i staną się mięsem armatnim proxy war. Każdy Polak przeszkolony przez funkcjonariuszy ośfiatowych powinien dostawać stopień starszego szeregowego a po opłacaniu abonamentu telewizyjnego przez pięć lat powinien już być kapralem. Trzy udziały w tzw. paradach równości i nowoczesne dzieci, to już stopień sierżanta.
Cywilni żołnierze proxy war oczywiście są pozbawieni żołdu i pagonów, najtańsze mięso armatnie.
Teraz nas zaczną ćwiczyć dynamiczną ceną prądu. Polskie mięso armatnie będzie po nocach prać i gotować i obserwować cenowe rozkazy.
endymion (638 punktów)
sporo tu polityków, patrzę
11-08-2024 21:33 
 0 na 2
farmer (22440 punktów)
>sporo tu polityków, patrzę

Potrzebujesz rozkazu do zrozumienia czy polecenia ?

Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
11-08-2024 21:58 
 Ocena-2 na 2
endymion (638 punktów)
nie bój się droga dziatwo, takiemu cywilowi politykowi jak putin, który jest zbrodniarzem wojennym, który przecież rozkazów wcale nie wydawał, żaden immunitet nie pomoże, także możesz spać spokojnie gdy prawilni żołnierze go ukatrupią jak sadama czy kadafiego
11-08-2024 22:27 
 Ocena 1 na 3
farmer (22440 punktów)
>nie bój się droga dziatwo, takiemu cywilowi politykowi jak putin, który jest zbrodniarzem wojennym, który przecież rozkazów wcale nie wydawał, żaden immunitet nie pomoże, także możesz spać spokojnie gdy prawilni żołnierze go ukatrupią jak sadama czy kadafiego
>

Kogo to obchodzi SYNKU. Zadales pytanie to ci się odpowiada.

Pytam się. Kto każe policjantowi strzelać? Cywil czy policjant i na jakiej zasadzie?

Jak nie rozumiesz pojec i dyskusja jest zbyt trudnym narzedziem to idź gdzie indziej.

Jakim cudem odnalazłes to miejsce. To się w głowie nie mieści jakimi pojęciami kierują się ludzie ze tu trafiaja.
Co jeden to lepszy.


Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
11-08-2024 22:40 
 Ocena-2 na 2
endymion (638 punktów)
To ty mnie posłuchaj. W twoim interesie i twoich kolegów, jest to, żeby Polska była neutralna podczas zaplanowanej przez was III wś.

I szczerze mam wyjebane na to czy to dociera czy nie. Zostałeś doradzony.
11-08-2024 22:47 
 Ocena 1 na 3
farmer (22440 punktów)
>To ty mnie posłuchaj. W twoim interesie i twoich kolegów, jest to, żeby Polska była neutralna podczas zaplanowanej przez was III wś.
>I szczerze mam wyjebane na to czy to dociera czy nie. Zostałeś doradzony.
>

To ty mnie posłuchaj. To forum dyskusyjne a nie miejsce gdzie kilku użytkowników ma spełniać wszystkie pomysły jakie się uroja w głowach.

>I szczerze mam wyjebane na to czy to dociera czy nie. Zostałeś doradzony.

To dobrze bo nie jesteś jedyny i zaraz następny będzie coś chciał.
Ciesz się że ktoś to jeszcze czyta i ma siły na te wasze rewelacje.




Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Cywilem jest każdy kto nie nosi munduru i nie bierze czynnego udziału w walce.


DyktaFon (9281 punktów)
>Cywilem jest każdy kto nie nosi munduru i nie bierze czynnego udziału w walce.
>

"Osoby cywilne w czasie działań wojennych podlegają ochronie"
Sugeruję za bardzo nie wczuwać się w słowo pisane, a bardziej myśleć... Oczywiście, jak chce się samemu przed czymś ochronić, bo jak ktoś ma myśli samobójcze, to droga wolna>>>
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Definicja definicją, prawo prawem a rzeczywistość swoją drogą. Wiemy, znamy, rozumiemy.
Ale teoretycznie jak usłyszysz; "Hande Hoch" to zostajesz pojmany, skierowany do obozu jenieckiego i podlegasz ochronie.. żebyś nie uciekł.
endymion (638 punktów)
i teraz masz przejebane żydowski śmieciu, bo chciałoś do mnie szczekać bez szczekającego... chciałoś mieć wpływ na to co jest sam jednocześnie nie będąc, to się teraz ślicznie nauczysz praw fizyki, od sprawiedliwości począwszy
a konkretnie trzeciej zasady dynamiki

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365