Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cześć i Chwała Wielkiej Polce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
15-08-2024 13:59endymion (638 punktów)Cześć i Chwała Wielkiej Polce
Ocena 2 na 2
4 lipca upłynęło 90 lat od tragicznej śmierci Marii Curie Skłodowskiej. Jej poświęcenie pozwoliło na odkrycie czegoś, w co wcześniej nie wierzono. Być może nie chciała się poświęcać, być może myślała, że jest chroniona, albo że nie może istnieć coś, co może zabić ją na odległość tylko dlatego, że wchodziła z tym w interakcję. Niemniej na jej błędzie wielu naukowców się nauczyło, aby tego nie robić. Promieniowanie jonizujące stało się faktem dokonanym i zmieniło na zawsze świat nauki. Świeć Panie nad jej duszą.


W maju 1921, dzięki amerykańskiej dziennikarce Marii Meloney, Maria wraz z córkami wyruszyła w podróż do Stanów Zjednoczonych, gdzie dzięki zbiórce pieniędzy wśród Polonii amerykańskiej oraz amerykańskich milionerów otrzymała pieniądze na zakup grama radu do Instytutu Radowego. Oprócz wymarzonego grama radu Maria dostała dodatkową gotówkę na wyposażenie laboratorium. Kluczyk do szkatułki z cennym radem wręczył Marii prezydent USA Warren Harding.

W 1926 Irène poślubiła Frédérica Joliot. Małżeństwo Joliot-Curie dokonało w 1934 wielkiego odkrycia – sztucznej radioaktywności, za co w 1935 oboje otrzymali Nagrodę Nobla z chemii. Pod koniec lat dwudziestych zdrowie Marii Skłodowskiej-Curie zaczęło się coraz bardziej pogarszać. Maria zaczęła tracić słuch i wzrok. W 1929 Maria Meloney zaprosiła Marię Curie jeszcze raz do Stanów Zjednoczonych. Tym razem za zebrane pieniądze Maria kupiła gram radu dla Instytutu Radowego w Warszawie (obecnie Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie). Kluczyk do szkatułki z radem wręczył tym razem prezydent USA Herbert Hoover. Maria przekazała cenny dar swojej siostrze Bronisławie. Szpital został otwarty przez obie siostry w maju 1932. W 1934 Maria zaczęła czuć się coraz gorzej: miała wysoką temperaturę, pojawiły się dreszcze. Lekarze zdiagnozowali grypę, później gruźlicze zmiany w płucach. Zaproponowali wyjazd do sanatorium. Maria wraz z córką Ève jako pielęgniarką wyjechała do sanatorium Sancellemoz w Passy. Tam na miejscu lekarze znaleźli prawdziwą przyczynę osłabienia Marii – niedokrwistość aplastyczną (miała także chorobę popromienną wywołaną przez promieniowanie jonizujące) o przebiegu piorunującym. Maria Skłodowska-Curie zmarła tam 4 lipca 1934 o godz. 4 rano. Pogrzeb odbył się 6 lipca 1934 w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Maria spoczęła obok Pierre’a na cmentarzu w Sceaux. 20 kwietnia 1995 szczątki Marii i Pierre’a Curie zostały przeniesione do Panteonu w Paryżu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Również w tej chorobie zauważam związek częstotliwości fali ruchu z długością cząstek materii.

Teoretycznie gdyby za pomocą specjalnego transformatora zmienić częstotliwość fal ruchu na mniejszą wtedy zamiast rozpadu wiązań atomowych ciała Maria mógłby doznać po prostu przyjemnego ciepła od rozpadającego się radu.

Energia energii nierówna, jeden ruch prowadzi do wzmocnienia wiązania a inny do jego rozpadu, dlatego tak ważna jest odpowiednia transformacja energii dla naszego życia.

Można byłoby badana nad transformacją długości fal ruchu określić nazwą "dla Marii", żeby dzięki temu rozumieć jeszcze lepiej jak ważna jest transformacja i jak niebezpieczne bywają energię mikro i makro świata.

Wszelki ruch falowy, który rezonuje z cząsteczkami naszego ciała a nawet z całymi organami jest niebezpieczny, bo może doprowadzić je do rozpadu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Mylisz pojęcia.. ona nie była "wielką polką" lecz naukowcem polskiego pochodzenia.
Wyszła za mąż za francuza i mieszkała, pracowała oraz studiowała we Francji.
Jej grób również znajduje się w tym kraju a nie w Polsce.
Mianem "wielkiego polaka" można określić kogoś kto zasłużył się Polsce np. walcząc o jej sprawy.
Maria Skłodowska Curie o ile mi wiadomo interesowała się tylko nauką a nie sprawą polską, więc bez przesady.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mylisz pojęcia.. ona nie była "wielką polką" lecz naukowcem polskiego pochodzenia.

Była inteligentna, zaangażowana, rozwinęła nowe pojęcie świata, jakiego nie rozwinęła przed nią żadna istota ludzka, przekazała to nowe pojęcie świata innym ludziom i była zrodzona z Polaków.

Czego chcesz więcej?

Żeby Polacy zyskali na jej pracy więcej niż Francuzi?

Ale jesteś chciwy!

Czy Polacy kupiliby jej rad, gdyby mogli, czy raczej złote klamki do swoich domów?

Co znaczy oddanie Polsce?
Podążanie za wartościami, wizjami i chciwością Polaków?
No i dokąd w ten sposób dojdziesz?
Skoro Polacy nie potrafią zauważyć nawet wybitnej jednostki z nich zrodzonej i spróbują ja za wszelką cenę poniżyć, tak jak Ty w tej chwili.

Inne nagrody widzą wyjątkowość nawet indywiduów innej narodowości.

Maria była zajebiście wielką Polską i oby więcej takich Polek, które patrzą na świat i pojmują związki, o których Ty nawet nie śniłeś i nie poradziłbys ich dostrzec nawet gdyby pokazać Ci je palcem i wyjaśnić lopatplogocznie.

Za Polaka miała wyjść i poddać się władzy polskiego prymasa to wtedy spełniłaby twoje oczekiwania co do wielkości.
Idę o zakład, że nawet wtedy byłaby nikim wielkim, zgodnie z polskim zwyczajem poniżania, zarówno swoich jak i obcych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Była inteligentna, zaangażowana, rozwinęła nowe pojęcie świata, jakiego nie rozwinęła przed nią >żadna istota ludzka, przekazała to nowe pojęcie świata innym ludziom i była zrodzona z Polaków.
>
Uważam, że Ida Noddack była dużo lepsza od naszej uczonej.

biotechnol(*)eznane-ida-tacke-noddack,22169

Ida Tacke (Noddack po mężu) była niemiecką chemiczką i fizyczką. W 1934 r. jako pierwsza wspomniała o idei rozszczepienia jądra atomowego. Wraz ze swoim mężem Walterem Noddackiem odkryła pierwiastek 75 - Ren. Była trzykrotnie nominowana do Nagrody Nobla w dziedzinie chemii.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>jako pierwsza wspomniała o idei rozszczepienia jądra atomowego.

Uogolnijmy zatem te ideę na rozpad cząstek materii w każdej skali długości wiązania od atomu po galaktykę i zestawmy ją z ideą syntezy cząsteczek materii, dodajmy do tego jeszcze częstotliwość i kierunek promieniowania.

Jestem głęboko przekonany, że rozczepienie jądra atomu ma wiele wspólnego z rozbiciem szklanej kuli.

vm.tiktok.com/ZGecsqBBv/

Gdybym chciał rozbić szklaną kulę przy użyciu małej energii, żeby odzyskać energię jej wiązania podczas rozpadu, to szukałabym częstotliwości jej rezonansu.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Rezonans

A potem opromieniwoalbym ja z wielu kierunków stosując przy tym odpowiednie przesunięcie fazowe dopasowane do lokalnej amplitudy.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Faza_drgań

pl.m.wikipedia.org/wiki/Amplituda

Gdybym natomiast chciał doprowadzić do syntezy to zastosowalbym odwrotnie materiał w otoczeniu, który pochłaniałyby każda falę w częstotliwości rezonansowej.

Prowadząc do rozpadu dzialabym ruchem a do syntezy oddziaływałbym materia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
16-08-2024 21:29 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Odezwał się głąb, nie mający pojęcia o fizyce

Hamerdebil, który głosi, że jak skoczy z dachu to zgodnie z ruchem falowym wróci na dach
Skocz, udowodnij

Udowodniłeś swój debilizm



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerdebil, który głosi, że jak skoczy z dachu to zgodnie z ruchem falowym wróci na dach

Zastanów się lepiej dlaczego kręcisz się wokół własnego domu i wciąż do niego wracasz.

Ile razy byłeś na Księżycu i innych planetach?

Wszechświat jest nieskończony a Ty poruszasz się w nim jakbyś stał w miejscu?

Zerwij strunę a zobaczysz jak ta powróci do pierwotnej pozycji.

Wszelki ruch jest falowy i analogicznie wszelka materia jest cząsteczkowa stąd zresztą fizyka kwantowa ale energia transformuje porcjami pomiędzy swymi dwiema postaciami w ruchu i materii przez co fale ruchu i cząsteczki materii stają się na tyle złożone, że przestajesz je swoim małym mózgiem pojmować i jawią Ci się jako ciągłe i nieskończone jak horyzont.

Wszystko co do horyzontu jest cyfrowe.
Horyzont jest jednak analogowy.
Nasze pojęcie świata kończy się na horyzoncie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Wszelki ruch jest falowy
Amen
Skocz z dachu i wróć, jako dowód

Dopóki nie skoczysz z dachu i nie udowodnisz, jesteś idiotą

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Wszelki ruch jest falowy
>Amen
>Skocz z dachu i wróć, jako dowód
>Dopóki nie skoczysz z dachu i nie udowodnisz, jesteś idiotą

Nie Amen tylko fakty.

Widać to gołym okiem na działaniu prostych układów materii.
Potwierdza to cyfrowa natura rzeczywistości i fizyka kwantowa, w której kwant to porcja energii - fala ruchu i cząsteczka materii.
Potwierdza to istnienie wymiaru czasu, który jest zrodzony z policzalnych porcji ruchu.

I jeśli jakiś ruch jawi Ci się jako ciągły, nieskończony, niepoliczalny to tylko dlatego, że masz do czynienia z tak złożonym układem materii, że nie masz zdolności pojęcia jego działania, bo twój mózg jest na to za mały i nie ma zdolności odzwierciedlić tego działania w swoich procesach.

Działający mózg jest małą kopią rzeczywiści, odzwierciedla w sobie układ i działanie atomu ale także galaktyki, w uproszczeniu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-08-2024 12:36 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Odezwał się głąb, nie mający pojęcia o fizyce
>Hamerdebil, który głosi, że jak skoczy z dachu to zgodnie z ruchem falowym wróci na dach
>Skocz, udowodnij
>Udowodniłeś swój debilizm
>

Przestań chamie wyrażać się o mnie wciąż z taką pogardą!

Po prostu zamknij czasami tę swoją niewyparzoną mordę!

Taki czujesz się lepszy ode mnie i jeszcze wierzysz, że wszystko Ci wolno?

Zamknij skurwielu swoją mordę!

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Przestań chamie wyrażać się o mnie wciąż z taką pogardą!

>Zamknij skurwielu swoją mordę!

Niestety to jedyny twój argument



Też cię lubię

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Przestań chamie wyrażać się o mnie wciąż z taką pogardą!
>>Zamknij skurwielu swoją mordę!
>Niestety to jedyny twój argument
>
>Też cię lubię

Nie, argumentów mam wiele ale wszystkie niezgodne z twoją wizją życia.

To jest moja reakcja na nieustające chamstwo i agresję słowną z twojej strony.

Piszesz pod pseudonimem i czujesz, że wolno Ci pluć na innych ludzi, jeśli są niezgodni z twoimi uczuciami, wierzeniami, racjami, wizjami, celami. Takie prymitywne macie pojęcie wolności.

Nie, nie wolno!
Przypominam Ci o tym.

Ktokolwiek Cię nauczył, że wolno do głębi gardzić innymi ludźmi, kwestionuję jego nauki.

Nie, nie wolno Ci!

Każdy człowiek ponosi konsekwencje swoich wyborów i Ty też poniesiesz. Nie czuj się znowu taki wszechmocny i bezkarny.

Kto niszczy drugiego człowieka ten też będzie niszczony. Nie uciekniesz od odpowiedzialności jak twoi kolesie, którzy żądają władzy bez żadnej odpowiedzialności za podwładnych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
endymion (638 punktów)
a, to pewnie dla tego nazwała odkryty pierwiastek Polon, a nie Frans?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>a, to pewnie dla tego nazwała odkryty pierwiastek Polon, a nie Frans?

Ludzie w kółko szukają potwierdzenia, że są lepsi, ważniejsi, bardziej wartościowi od innych, żeby dzięki temu zbudować wniosek, że im się więcej należy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
okragly (21676 punktów)
>Cześć i Chwała Wielkiej Polce
co dowodzi jak ważne jest środowisko, w odpowiednim wchodzimy na szczyt swoich możliwości, np że 99% zabójstw w USA jest dokonywanych na 5% ulic
99% odkryć naukowych jest dokonywanych w 5 miejscach na ziemi
rodaczka znalazła się w odpowiednim miejscu

poza tym, polak, rusek, niemiec, nie ma znaczenia, wszyscy jesteśmy mieszańcami, kundlami
.
17-08-2024 10:24 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Możesz zamieszkać w dowolnym miejscu wśród dowolnie wybranych ludzi a i tak wynalazcą ani odkrywcą nie zostaniesz.
17-08-2024 11:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Możesz zamieszkać w dowolnym miejscu wśród dowolnie wybranych ludzi a i tak wynalazcą ani odkrywcą nie zostaniesz.
w fizyce, chemii, biologi, wszystko jest zdeterminowane a więc to czy Maria osiągnie sukces czy nie, zależy od szczęścia, bo wśród polskich szlachciców, libków niedorozwojków (indywidualizm, wolność, własnosc) byłaby co najwyżej guwernantką u jakiegoś szlachcica
zmieniła środowisko, zaczęła krakać jak i one. W naszym DNA jest umiejętność kopiowania tych którzy nas otaczają
miała wiele szczęścia, 6 w totku
17-08-2024 14:59 
 Ocena 2 na 2
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Wcale nie, ona poprostu miała swoje zainteresowania które realizowała nawet kosztem własnego zdrowia o rodzinie nie wspominając.
Ty też masz jakieś zainteresowania ale nie podejmujesz nawet próby ich realizacji, dlatego wciąż piszesz opowiastki o "Raju" zamiast go dla siebie stworzyć.
To znacznie łatwiejsze niż jakieś odkrycie naukowe, bo nie musisz nic szczególnego wiedzieć ani niczego poświęcać.
17-08-2024 15:28 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To znacznie łatwiejsze niż jakieś odkrycie naukowe, bo nie musisz nic szczególnego wiedzieć ani niczego poświęcać.

Nie sądzę aby stworzenie małej komuny wyznającej wartości przywoływane przez okrągłego w otoczeniu kultury brutalnego kapitalizmu było łatwe.

Brutalny kapitalizm nie dopuści do istnienia sprzecznej grupy w jego ramach.

Brutalny kapitalizm wpierw spróbuje taką komunę ośmieszyć i zdyskredytować a gdyby jej członkowie nie poddali się temu i nie wycofali się ze swojego wyznania, wtedy określi ja jako niebezpieczną sektę i stanie się wobec niej agresywny. Nie mam tu na myśli jedynie funkcjonariuszy państwa kapitalistycznego lecz jego wszystkich obywateli, zwykłych ludzi z ulicy opętanych ideą kapitalizmu, którzy wpierw będą śmiać się i drwić a potem będą oskarżać, grozić i staną się agresywni.

Także sądzę, że nie masz racji.

youtu.be/5VCiU1osa3w
17-08-2024 16:28 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Brutalny kapitalizm nie dopuści do istnienia sprzecznej grupy w jego ramach.
>
pl.wikipedia.org/wiki/Jakob_Hutter

Jakob Hutter (zm. 1536) - tyrolski anabaptysta, założyciel i lider huterytów. Działalność religijną rozpoczął w roku 1528 w Pustertal w Tyrolu, głosząc naukę o konieczności przyjęcia chrztu w wieku dorosłym, o komunii pod dwiema postaciami oraz o niestosowaniu przemocy. Szybko zyskał sobie rozgłos i zwolenników, głównie wśród rzemieślników i chłopów.(...)
Hutter został uwięziony w 1535 r. Torturowano go i spalono na stosie w lutym 1536 r. Ten sam los spotkał później jego żonę oraz 360 członków ruchu, na czele którego stał.




Huttera i jego malutką grupę wyznawców nie spalili na stosie kapitaliści.
Problemy ludzi nie zrobionych przez kalkę nie zaczęły się dziś.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Problemy ludzi nie zrobionych przez kalkę nie zaczęły się dziś.

Innowiercy - nosiciele sprzecznych memów, są zagrożeniem dla panującej w ludzkich umysłach kultury i w jej obronie zostaną zaatakowani przez jej wyznawców na wszystkie możliwe sposoby, od poniżenia, poprzez izolację, więzienie do eksterminacji włącznie.

Mówiąc o panownaiu kultury nad ludzkim umysłem mam na myśli nie tylko religie ale także wszystkie ideologie systemowe, państwowe, itp.

Niszczeni będą nie tylko nosiciele sprzecznych memów ale także wszystkie ich wytwory, zdolne do przenoszenia memów - książki, muzyka, obrazy, rzeźby - wszystko co wyraża emocje ich autorów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Innowiercy - nosiciele sprzecznych memów, są zagrożeniem dla panującej w ludzkich umysłach >kultury i w jej obronie zostaną zaatakowani przez jej wyznawców na wszystkie możliwe sposoby, od >poniżenia, poprzez izolację, więzienie do eksterminacji włącznie.
>

Huttera i jego wyznawców, 360 osób, było łatwo zamordować.
Żydów i ich komunistycznych wyznawców było miliony. Brytyjczycy z Żydami amerykańskimi sobie poradzili. Jak wymordowano oficerów Armii Czerwonej?? 35-45 tysięcy, uzbrojonych silnych mężczyzn zamordowano w czasie ludobójstwa, w którym życie straciło też ponad pół miliona osób. 1,7 mln ludzi aresztowano. Każdy kto miał coś wspólnego z komunizmem i Niemcami dostawał kulkę.

de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWD

Hamerlik, czy Niemcy wiedzą, że w 1937 r. w ZSRR żydowskie NKWD rozstrzelało 42 tys. Niemców ??
Czy Żydzi wiedzą, że Żydów, którzy stworzyli i kierowali ZSRR, własnoręcznie zamordowali Żydzi ?
Dlaczego nikt nie bada na nowo historii ?
17-08-2024 17:52 
 Ocena 2 na 2
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Nie sądzę aby stworzenie małej komuny wyznającej wartości przywoływane przez okrągłego w otoczeniu kultury brutalnego kapitalizmu było łatwe.
Nie ma czegoś takiego jak "brutalny kapitalizm", który miałby do czegoś nie dopuścić.
Jedyne co potrzebne do stworzenia dowolnej "rajskiej" grupy ludzi to ich wola i wzajemna życzliwość.
Nazywa się to życiem poza systemem.
Oznacza to, że nie korzystasz z państwowej energii, wodociągu i wogóle czegokolwiek odpłatnego i już.
Sporo ludzi wybrało takie życie; dobrewiado(*)-od-20-lat-zyje-poza-systemem/
Wszystko jest możliwe, można wyemitować własną walutę, rozliczać się barterem, stworzyć samowystarczalną osadę której członkowie wykonują wszystko sami na własne potrzeby itd.
lub nawet żyć jak indianie.
Istnieją ekowioski, ekoosady, osady intencjonalne oraz komuny.
Do życia wspólnotowego trzeba dorosnąć wyzbywając się egoizmu ale gdy ma się prawdziwych przyjaciół, którzy podzielają taki styl życia - reszta jest kwestią umowną.
-Co nazywasz "brutalnym kapitalizmem" ?
Godzisz się na coś bądź z tego rezygnujesz, gdzie tu ta "brutalność" ?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie ma czegoś takiego jak "brutalny kapitalizm", który miałby do czegoś nie dopuścić.

Widzimy świat zdecydowanie inaczej.

>Nazywa się to życiem poza systemem.

Nie ma czegoś takiego jak "życie poza systemem". Żaden system do tego nie dopuści, bo to zagraża jego egzystencji.

>Oznacza to, że nie korzystasz z państwowej energii, wodociągu i wogóle czegokolwiek odpłatnego i już.
>Sporo ludzi wybrało takie życie;

Bzdury, żadne państwo nie pozwoli Ci żyć sprzecznie z własną definicją ludzkiego życia w tym państwie. Albo zwyczajnie nie przeżyjesz, bo nie dasz rady się utrzymać żyjąc sprzecznie albo jeśli przeżyjesz i jeszcze będziesz się rozwijał zostaniesz przez państwo zaatakowany.

Opowieści dziwnej treści, że ktoś tam żyje poza systemem to są urojenia i wymysły. Jak się temu dokładnie przyjrzeć to odnajdziesz w tym życiu wszystkie atrybuty państwa, w tym państwowe prawa, państwowy hajs, państwowe świadczenia.

Ktoś tam jakieś deklaracji nie złoży i nie zapłaci 100 zł podatku i już mu się w głowie jawi, że jest poza systemem.

Ta mało znacząca deklaracja i te 100 zł są niczym wobec organizacji życia przez system.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Nie ma czegoś takiego jak "brutalny kapitalizm", który miałby do czegoś nie dopuścić.
>Widzimy świat zdecydowanie inaczej.
>>Nazywa się to życiem poza systemem.
>Nie ma czegoś takiego jak "życie poza systemem". Żaden system do tego nie dopuści, bo to zagraża jego egzystencji.

Brednia bez dowodu
Napisałeś, że informatyk mieszkający w najmowanym mieszkaniu w Berlinie ma powody bać się o swoje bezpieczeństwo, a robotnik w Stroniu, pracujący w plajtującej firmie ma dom, więc nie musi się o nic bać
To oczywista brednia

Napisałeś też, że jeśli rodzice tego informatyka mieszkają w najmowanym mieszkaniu, to on nie ma szans na studia
Kolejna brednia, mająca na celu usprawiedliwienie faktu, ze Sonia musiała pracować jako pokojówka, bo tatuś wolał polecieć na wakacje

Napisałeś, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
Brednia

Napisałeś, że coś zagraża twojej egzystencji
Brednia

>>Sporo ludzi wybrało takie życie;
>Bzdury, żadne państwo nie pozwoli Ci żyć sprzecznie z własną definicją ludzkiego życia

Kolejna brednia. Piszesz na tym forum jakieś anarchistyczne brednie i nikt ci włosa z jaj nie urwał

>Albo zwyczajnie nie przeżyjesz, bo nie dasz rady się utrzymać żyjąc sprzecznie albo jeśli przeżyjesz i jeszcze będziesz się rozwijał zostaniesz przez państwo zaatakowany.
Kolejna brednia

>Opowieści dziwnej treści, że ktoś tam żyje poza systemem to są urojenia i wymysły.
Tak, Hamerlik żre z obecnego systemu aż mu się ulewa, psioczy na ten system, że nie wie ile krów ma mój teść, ale żre do syta

Przy okazji: napisałeś, że kontrahentowi, który kupuje mleko jest potrzebna wiedza ile jest tych krów i podpisałeś "debil"
Nie napisałeś po co ta wiedza

Udowodniłeś, że jesteś idiotą

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
17-08-2024 19:34 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
> żadne państwo nie pozwoli Ci żyć sprzecznie z własną definicją ludzkiego życia w tym państwie. >Albo zwyczajnie nie przeżyjesz, bo nie dasz rady się utrzymać żyjąc sprzecznie albo jeśli >przeżyjesz i jeszcze będziesz się rozwijał zostaniesz przez państwo zaatakowany.
>
Zostaniesz przez państwo zaatakowany dopiero wtedy, gdy sąsiedzi, "katolicy", zaczną po urzędach donosy pisać.
Najlepiej mieć "żółte papiery".
Najgorszego wroga ma Polak za płotem.
17-08-2024 18:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>To znacznie łatwiejsze niż jakieś odkrycie naukowe, bo nie musisz nic szczególnego wiedzieć ani niczego poświęcać.
>Nie sądzę aby stworzenie małej komuny wyznającej wartości przywoływane przez okrągłego w otoczeniu kultury brutalnego kapitalizmu było łatwe.
jesteśmy krajem post szlacheckim a ten w swojej zagrodzie równy wojewodzie, stad taka popularnośc liberalizmu (indywidualizm, wolność, własność- typowo szlacheckie) i ich ("inteligentów") niewolników czyli haamów
Szwecja, Białoruś są krajami chłopskimi stąd tam akceptacja komunizmu, socjalizmu i racjonalizmu tzw chłopski rozum. Inteligencja jest głupia

>Brutalny kapitalizm nie dopuści do istnienia sprzecznej grupy w jego ramach.
liberalizm jest religią inteligentów (dawnych panów, szlachty), dla niego smiertelny jest np związek zawodowy nie mówiąc o komunie
libki niedorozwojki (inteligencja) zniszczą każdą wspólnotę tak jak Samoobronę Leppera

>Brutalny kapitalizm wpierw spróbuje taką komunę ośmieszyć i zdyskredytować a gdyby jej członkowie nie poddali się temu i nie wycofali się ze swojego wyznania, wtedy określi ja jako niebezpieczną sektę i stanie się wobec niej agresywny. Nie mam tu na myśli jedynie funkcjonariuszy państwa kapitalistycznego lecz jego wszystkich obywateli, zwykłych ludzi z ulicy opętanych ideą kapitalizmu, którzy wpierw będą śmiać się i drwić a potem będą oskarżać, grozić i staną się agresywni.
formalnie nie ma podstaw prawnych by założyc komunę np działka ma miec min 3500m2, byc ogrodzona, kwadratowa, miec własność
a ja bym chciał bez własności, ogrodzeń, blisko siebie


jak bym miał pieniądze bym założył
np komuny (kibuce) w Izraelu zakładał Rotschild

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>jak bym miał pieniądze bym założył

Pieniądze państw kapitalistycznych w żaden sposób Ci w tym nie pomogą a co najwyżej całkowicie zniszcza te ideę.

Jeśli chcesz żeby się udało, to trzymaj się od trędowatego pieniądza państw kapitalistycznych z daleka. One przenoszą choroby umysłowe, miłość przeobrażają w chciwość.

youtu.be/5VCiU1osa3w
17-08-2024 19:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jak bym miał pieniądze bym założył
>Pieniądze państw kapitalistycznych w żaden sposób Ci w tym nie pomogą a co najwyżej całkowicie zniszcza te ideę.
wtedy trzeba miec charyzmę jak Gandhi, Mussolini, Castro, Hitler, Napoleon, Jezus czy Kotanski Charyzmę zastępują pieniądze

>Jeśli chcesz żeby się udało, to trzymaj się od trędowatego pieniądza państw kapitalistycznych z daleka. One przenoszą choroby umysłowe, miłość przeobrażają w chciwość.
pieniądz tylko na założenie, wybudowanie, jednego przykładowego, później takie ośrodki by się rozmnażały przez naśladownictwo szczęścia

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
17-08-2024 19:21 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
> Inteligencja jest głupia

To nie jest inteligencja tylko parweniusze.
W tej chwili parweniuszy nam tworzy demonkratyczny system władzy, który nam stworzyli obcy.
Idioci ciągną do demonkratycznej "władzy" a obcy zezwalają im na szwindle.
Mamy idiotów, którym legalizowanie demokratycznych uchwał, dało dużą ilością papieru fiducjarnego. Ten "bogaty" idiota, który dzięki nam i "demokracji" się stał "bogaty", wyalienował się ze środowiska, które mu umożliwiło dorwanie się do koryta.
Do funkcjonowania demonkracji nie jest potrzebna inteligencja, a wręcz jej szkodzi.
18-08-2024 10:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> Inteligencja jest głupia
>To nie jest inteligencja tylko parweniusze.
robotnicy chcieli jeszcze więcej socjalizmu, przyszli inteligenci, michnik, geremek, macierewicz, mazowiecki i inni biskupi i to przejeli (sami historycy, nauczyciele, socjolodzy, politolodzy, teolodzy) a nam potrzeba technikow, inaczej nigdy nic nie wyprodukujemy, nie stworzymy, tylko będziemy bezproduktywnie filozofowac
Inteligencja ma rodowód pański, od szlachty, właścicieli hamów, i mentalnie tak ma do dziś
mamy najdroższy prąd na swiecie, auto elektryczne na licencji chinczyka juz 5 lat i nie mogą wdrożyć, z powodu inteligencji, jest głupia


z powodu głupiej inteligencji nie mamy żadnej atomówki
wojsko tez mamy głupie, bo tam trzeba umiec mysleć np policzyć tor lotu pocisku, inteligencja tego nie potrafi

Białoruś jest pochodzenia chłopskiego i narzucanie jej szlacheckiej ideologi tj liberalizmu (indywidualizm, wolność, własnosć) jest barbarzyństwem, tak jak narzucenie nam kiedys chrześcijaństwa


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>z powodu głupiej inteligencji nie mamy żadnej atomówki

Na całe szczęście i obyśmy nigdy nie mieli a jeśli to Wy ja będziecie mieli beze mnie, bo ja nigdy atomówki ani żadnej innej broni masowego rażenia nie wyprodukuję, nie kupię i nie będę posiadał, choćbym miał za to zapłacić niewolnictwem wobec innych ludzi.

Atomówka to wymysł szatana powielany przez ludzi opętanych przez demony. Największe zło do jakiego ludzkość jest zdolna.

>wojsko tez mamy głupie, bo tam trzeba umiec mysleć np policzyć tor lotu pocisku, inteligencja tego nie potrafi

O ile zamierzasz mordować wrogów. Ja nie zamierzam, bez względu na to jak bardzo będą ze mną niezgodni, jak bardzo toksyczni dla mojego życia i jak bardzo będą zagrażać mojemu zyciu.

Moja zasada jest prosta nie zabijam innych ludzi. Zmieniam ich, ograniczam w szkodliwej działalności, rozpoznaję i przewiduję ich negatywne dla mnie zachowania ale nie zabijam.

Potrzeba nam informatyków, którzy będą potrafili zaszyfrować portfele biedoty przed działaniem poborcy i komornika państw kapitalistycznych a nie technika, który wyliczy jak wystrzelić bombę czy napalm, żeby je zrzucić innym ludziom na łeb, którzy nie chcą się z nami zgodzić i którzy chcą w sprzeczności z nami czegoś innego niż my.

>Białoruś jest pochodzenia chłopskiego i narzucanie jej szlacheckiej ideologi tj liberalizmu (indywidualizm, wolność, własnosć) jest barbarzyństwem, tak jak narzucenie nam kiedys chrześcijaństwa

Chamstwo wowodzi się z chłopstwa. Chłop nigdy nie dopuszcza myśli, że można inaczej żyć, inaczej działać. On ma zawsze te same zadania na roli, które będzie wykonywał od świtu do nocy bez żadnej refleksji nad tym co robi i co próbuje osiągnąć.

Jeśli stanie Ci się prawdziwa krzywda i twoje życie będzie w zagrożeniu inteligent się nad Tobą zatrzyma i wyciągnie do Ciebie rękę. W normalnym życiu będzie z Tobą rywalizował o władzę ale też zauważy twoją wartość i nie pozwoli Ci zdechnąć. Chłop twojej wartości nie zauważy i jeśli nie będziesz taki sam jak on, to pozwoli Ci zdechnąć.

Nie wierzę w prostych ludzi ani w prosty świat tak jak Ty.

Wiem, że świat jest potężnie złożony i każda jednostka która tę wielką złożoność świata rozpoznaje może więcej niż prostu chłop, który nawet jeśli chce dobrze, to nie rozumie czym jest prawdziwe dobro i prawdziwe zło.

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-08-2024 12:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>z powodu głupiej inteligencji nie mamy żadnej atomówki
>Na całe szczęście i obyśmy nigdy nie mieli, bo ja nigdy atomówki ani żadnej innej broni masowego rażenia nie wyprodukuję,
chodzi technikę, o atom, i czystą energię z niego

>Atomówka to wymysł szatana powielany przez ludzi opętanych przez demony. Największe zło do jakiego ludzkość jest zdolna.
to jest energia, tak jak ogień ujarzmiony w raju

>>wojsko tez mamy głupie, bo tam trzeba umiec mysleć np policzyć tor lotu pocisku, inteligencja tego nie potrafi
>O ile zamierzasz mordować wrogów.
chodzi o technikę, nie potrafimy wybudowac auta elektrycznego na licencji komunistów z Chin

>Potrzeba nam informatyków, którzy będą potrafili zaszyfrować portfele biedoty przed działaniem poborcy i komornika państw kapitalistycznych a nie technika,
informatyk to technik, tu inteligent; filozof, historyk, socjolog, w technice jest za głupi, o tym mówię

>>Białoruś jest pochodzenia chłopskiego i narzucanie jej szlacheckiej ideologi tj liberalizmu (indywidualizm, wolność, własnosć) jest barbarzyństwem, tak jak narzucenie nam kiedys chrześcijaństwa
>Chamstwo wowodzi się z chłopstwa.
to słowa inteligentów, libków niedorozwojków na okreslenie ich niewolnikow, chłopów pańszczyxnianych
w mojej głowie ham brzmi pozytywnie, za głupich uważam libków
ham Lepper był dużo mądrzejszy od inteligenta, libka, prof balcerowicza

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Atomówka to wymysł szatana powielany przez ludzi opętanych przez demony. Największe zło do jakiego ludzkość jest zdolna.
>to jest energia, tak jak ogień ujarzmiony w raju

Transformacja promieniowania wysokiej częstotliwości ruchu powstałego przy rozpadzie jąder atomowych do promieniowania o istotnie mniejszej częstotliwości ruchu potrzebnego do syntezy naszych ciał nie ma nic wspólnego z pojęciem "atomówka".

Pod pojęciem "atomówka" zawiera się znaczenie rozpadu ciał ludzi umysłowo niezgodnych, odczuwających odmienne emocje, podsłuchujący się odmiennym systemem pojęciowym i odmiennym językiem.

>>>wojsko tez mamy głupie, bo tam trzeba umiec mysleć np policzyć tor lotu pocisku, inteligencja tego nie potrafi
>>O ile zamierzasz mordować wrogów.
>chodzi o technikę, nie potrafimy wybudowac auta elektrycznego na licencji komunistów z Chin

Nie takie znacznie ma zdolność obliczania trajektorii lotu pocisków. Umiejętność skutecznego zrzucania bomb jest w ścisłym związku ze zdolnością uśmiercania wrogów - ludzi odmiennych i niezgodnych psychicznie.

W tym nie zawiera się znacznie przenoszenia ludzkich ciał w przestrzeni z wykorzystaniem energii elektronów zmieniających orbity atomowe.

Chcesz, żeby Chińczycy przestali być postrzegani jak komunistyczni demoni to zacznij tłumaczyć ich myśli i publikuj je na Zachodzie. Niech obywatele Zachodu zbliżą się do tego diabelstwa a niektórzy wnikną w nie i przestaną widzieć już tylko demony.

>informatyk to technik, tu inteligent; filozof, historyk, socjolog, w technice jest za głupi, o tym mówię

Sam piszę najczęściej w dziale filozofii i staram się odnosić do wartości ludzkiego życia.

Nie wystarczy rozumieć związki fizyczne w transformacjach energetycznych, trzeba jeszcze wiedzieć jak ukierunkować energię - czy na budowę "atomówek" czy na budowę sieci neuronowej, która będzie łączyła ze sobą wszystkie ludzkie mózgi pomimo, że we wstępnej fazie połączenia będą ciągłe spięcia wskutek sprzecznych prądów myślowych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>Chcesz, żeby Chińczycy przestali być postrzegani jak komunistyczni demoni to zacznij tłumaczyć >ich myśli i publikuj je na Zachodzie. Niech obywatele Zachodu zbliżą się do tego diabelstwa a >niektórzy wnikną w nie i przestaną widzieć już tylko demony.
>
Chińczycy mają identyczne problemy i z tymi sami wrogami, jak mieli: Żydzi niemieccy i Niemcy.
Obywatele Zachodu już byli o krok od komunistycznego "diabelstwa". Udało nam się jednak zniszczyć Europę, wymordować komunistów, głównie kierujących tym Żydów i wygonić do Ameryki wartych miliardy naukowców. W szkołach uczą, że to był wielki sukces, który zawdzięczamy Amerykanom.

de.wikipedia.org/wiki/Heuschreckendebatte

Debata o szarańczy to debata polityczna tocząca się w Niemczech w kwietniu i maju 2005 r. wokół wypowiedzi ówczesnego lidera SPD Franza Münteferinga . Porównał działalność gospodarczą niektórych "anonimowych inwestorów " do plag szarańczy .
Od tego czasu termin "szarańcza" jest używany w niemieckim żargonie politycznym jako obraźliwa metafora zwierzęca określająca spółki private equity i inne formy udziału w kapitale, takie jak: w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego , z przypuszczalnie krótkoterminowymi lub wygórowanymi oczekiwaniami zwrotu , jak fundusze hedgingowe czy tzw. fundusze sępcze .
Termin i debata były krytykowane na różne sposoby, w tym częściowo antysemickie i antyamerykańskie.(...)
"Musimy pomóc przedsiębiorcom, którzy mają na uwadze przyszłą rentowność swoich firm i interesy swoich pracowników, przeciwko nieodpowiedzialnym rojom szarańczy, które co kwartał mierzą sukces, wysysają substancję i powodują upadek firm, gdy zostaną one zjedzone. Kapitalizm nie jest czymś z muzeum, ale raczej czymś bardzo aktualnym."
"Niektórzy inwestorzy finansowi nie myślą o ludziach, którym niszczą miejsca pracy - pozostają anonimowi, nie mają twarzy, atakują firmy jak chmary szarańczy, wyrywają je i idą dalej. Walczymy z tą formą kapitalizmu. "




Niemcy dziesięć lat temu się przebudzili i dostrzegli skutki amerykańskiej demonkracji.
U nas dalej: zachwyt i podziw nad amerykańską demonkracją.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Porównał działalność gospodarczą niektórych "anonimowych inwestorów " do plag szarańczy .

Postuluję publicznie jawną księgę kapitału pod kolektywną kontrolą, związująca każdy przedmiot własności z osobą fizyczną, z nazwiskiem i adresem zamieszkania.

Postuluję demokratycznie określany podatek wyłącznie od własności, w jawnej demokracji bezpośredniej, przeznaczony w zasadniczej części na bezpośredni dochód gwarantowany każdego uczestnika gospodarki.

Postuluję kolektywną kontrolę nad wszystkimi portfelami i zaszyfrowanie portfeli aby dostęp do portfela miał wyłącznie jego właściciel i nikt poza nim.

Niestety nikt na te postulaty nie reaguje.

Każdy naiwnie wierzy, że w tajemnicy coś ukryje, kogoś oszuka, coś ukradnie i nie widzi, że na prawach do tajemnicy i przemocy w stosunkach gospodarczych rozwijają się społeczne pasożyty, nierzadko pochodzący z obcych państw.

Ludzie są w swych umysłach streowni przez prymitywne emocje przejęte od wpółdzikich przodków i jawi się im, że dla ich prymitywnego życia nie ma żadnej alternatywy.

Wierzą, że jak ukradną, oszukają albo nie zapłacą tyle ile należy to zyskają. Nie rozumieją, że właśnie na tym potężnie tracą.

Ludzie są jak dzikie zwierzęta. Mają swój program do wykonania i tego programu nikt nie poradzi zmienić. To ich natura i przeznaczenie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-08-2024 15:45 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>Każdy naiwnie wierzy, że w tajemnicy coś ukryje, kogoś oszuka, coś ukradnie i nie widzi, że na >rawach do tajemnicy i przemocy w stosunkach gospodarczych rozwijają się społeczne pasożyty, >nierzadko pochodzący z obcych państw.
>Ludzie są w swych umysłach streowni przez prymitywne emocje przejęte od wpółdzikich przodków i >jawi się im, że dla ich prymitywnego życia nie ma żadnej alternatywy.
>Wierzą, że jak ukradną, oszukają albo nie zapłacą tyle ile należy to zyskają. Nie rozumieją, że >właśnie na tym potężnie tracą.
>Ludzie są jak dzikie zwierzęta. Mają swój program do wykonania i tego programu nikt nie poradzi >zmienić. To ich natura i przeznaczenie.
>
Zwierzęta nie chodzą do szkoły i nie mają telawizorów.
Cwani kapitaliści do spółki z Kościołem zmonopolizowali swój zasób ludzki i nim manipulują jak dziećmi. Zwierzętami możesz manipulować za pomocą prymitywnej metody kija i marchewki.
Zwierzę widzi kto trzyma kij i marchewkę.
W manipulowaniu zasobem ludzkim nikt nie widzi: kto trzyma kij, kto trzyma marchewkę a kto jest właścicielem telawizora. Wszystkie zwierzęta są tresowane na jeden wzór.
Zasób ludzki jest dzielony i tresowany na antagonistyczne grupy. Grupa wie, kto jest jej szefem ale kto jest szefem szefów, tego nie wie i do tego nie docieka.
W grupach trwa walka o zajęcie najwyższej grzędy, tak żeby srać na innych, a nie żeby srali na ciebie. Ci co trzymają kij i marchewkę dają wolność zasobowi ludzkiemu w zajmowaniu grzęd.
Zasobowi ludzkiemu powiedziano, że ta walka o miejsca na grzędach nazywa się polityką.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zwierzęta nie chodzą do szkoły i nie mają telawizorów.

Zwierzęta obserwują swoich rodzicieli i poprzez obserwację kopiują z ich umysłów memy, które następnie sterują ich umysłami.

Szkoła i telewizja jest tą obserwacją.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Zwierzęta obserwują swoich rodzicieli i poprzez obserwację kopiują z ich umysłów memy, które >następnie sterują ich umysłami.
>
Zdecydowana większość zwierząt nigdy nie widzi swoich rodziców.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zdecydowana większość zwierząt nigdy nie widzi swoich rodziców.

Te, które nie obserwują swoich rodziców nie mają też zdolności do złożonych działań a już na pewno nie mają zdolności do kooperacji społecznej.

Proces wychowania dotyczy zwierząt wysokorozwiniętych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Proces wychowania dotyczy zwierząt wysokorozwiniętych.
>
Pszczoły są wysokorozwinięte a nigdy nie chodziły do szkoły i nie znają rodziców.
19-08-2024 11:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Proces wychowania dotyczy zwierząt wysokorozwiniętych.
>Pszczoły są wysokorozwinięte a nigdy nie chodziły do szkoły i nie znają rodziców.
ul to jeden organizm, królowa to tylko "macica", rodzicem pszczół jest ul (jeden organizm)


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
okragly (21676 punktów)
>>Zwierzęta obserwują swoich rodzicieli i poprzez obserwację kopiują z ich umysłów memy, które następnie sterują ich umysłami.
>Zdecydowana większość zwierząt nigdy nie widzi swoich rodziców.
zwierząt hodowlanych, bo dzikie zwierzęta są przy rodzicach do dojrzałości i dłużej
u ludzi podobnie jak u zwierząt hodowlanych (hoduje nas na niewolnikow usazyd), matka w pracy, dziecko w żłobku, przedszkolu, szkole, w domu dziecko w innym pokoju, na innym piętrze, ogląda w TV, internecie, radio, prasie, kinie, programowanie na niewolnika usazyda

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Cwani kapitaliści do spółki z Kościołem zmonopolizowali swój zasób ludzki i nim manipulują jak dziećmi.

Kapitalizm to system władzy w społeczeństwie a kapitaliści są władcami.

Gdybyś nie rozumiał po co ludzie w Amazonie przewalają tysiące pakietów w prędkości światła, to wyjaśniam - po to, żeby nakarmić, ubrać i wyposażyć miliony ludzi.

Amazon jak rodzina jest przedsiębiorstwem ds. przetrwania.

Nie chciałbys znaleźć się w rzeczywistości, w której ta organizacja nie działa. Szybko byś się wyzbył złudzeń o tym, że jeden rolnik może wyżywić 100 ludzi. Okazałoby się, że nie daje rady wyżywić nawet siebie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-08-2024 20:52 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>Nie chciałbys znaleźć się w rzeczywistości, w której ta organizacja nie działa. Szybko byś się >wyzbył złudzeń o tym, że jeden rolnik może wyżywić 100 ludzi. Okazałoby się, że nie daje rady >wyżywić nawet siebie.
>
Ja się wychowałem w takiej rzeczywistości i miło to wspominam.
W koło domu miałem: mleczarnię, młyn, rzeźnię, masarnię, sąsiadkę co sprzedawała najlepszą kapustę kiszoną w Kosmosie, sąsiada co pędził bimber sześćiogwiazdkowy.
Dzisiaj nie ma śladu po tym. Zapach jedzenia się unosił a dzisiaj śmierdzą robole, jak się zjadą na weekend.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W koło domu miałem: mleczarnię, młyn, rzeźnię, masarnię,

Po co mleczarnia, młyn, rzeźna, masarnia przypominające Amazona?

Nie lepiej nóż, miska, pałka i dwa kamienie?

Można przecież przegonić cielaka i ssać mleko prosto z krowiego wymiona?

Świeże mięso zębami odrywać prosto od kości, gdy zdobycz jeszcze wierzga a nie jest takie zatrute przetworzone?

Po co w ogóle jakieś organizacje społeczne skoro człowiek sam wszystko może zorganizować?
Po co nauka, specjalizacja, narzędzia?

Czy finansista zestawiający przychody oddziału Amazona z kosztami zatrudnienia, na polecenie zarządu, w celu określenia dochodowości oddziału jest demonem?

Czy wprowadzenie modelu działania, w którym można szybciej dotrzeć do potrzebnego towaru i innego, przez który jest mniej uszkodzeń w procesie dostarczenia jest złem?

Na świecie dzieje się nie tylko wojna genów o memów, ale także wojna struktur i systemów.

Systemy gopsodarcze podparte organizacją państwa walczą o dominację.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>Systemy gopsodarcze podparte organizacją państwa walczą o dominację.
>
I tą walkę przegrywają.
Zakamuflowany transfer podatków do kieszeni obcych kapitalistów.
Mieliśmy tysiące polskich zakładów, mamy kilka i to łapach obcych cwaniaków.
Polskie stocznie budowały statki a dzisiaj zamówiono je na nasz rachunek w Chinach.
Dotujemy okupantom firmy i dostarczamy roboli. Na końcu i tak Polak za wszystko zapłaci, jak nie za życia to przez następne kilka pokoleń.

businessin(*)-ma-problemy-finansowe/wvj8rhp

Stocznia Nauta, jedna z największych należnych od państwa, ma finansowe kłopoty. "Gazeta Wyborcza" wylicza: Milionowe straty, wpadki wizerunkowe, kontrakty zakończone fiaskiem. Firma sprzedaje majątek, aby spłacić podwykonawców.
Stocznia Remontowa "Nauta" działa w Gdyni i Gdańsku, zatrudnia w sumie ok. 500 pracowników. Jak pisze, "GW", należy do Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego MARS, którego z kolei właścicielem jest Polska Grupa Zbrojeniowa - czytany w "GW".


www.imarine.cn/126336.html

Z doniesień wynika, że ​​armator polskiej firmy PZM zamówił obecnie w Shandong Shipbuilding Industry łącznie 12 masowców typu Great Lakes o wyporności 37 000 ton.

"Polskie" masowce będą wozić pszenicę banderowców.
Polak swoje niszczy a obcego wzbogaca.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Polak swoje niszczy a obcego wzbogaca.

Dlatego też proponuję publicznie jawną księgę kapitału, żeby Polak sprawdził i zrozumiał swoją sytuację.

Niestety jest bardzo wielu wrogów jawności kapitału i wyznawców tajemnicy mienia.

Ludzie są opętani nienawiścią do prawdy, wierzą, że prawda ich zniszczy i zrobią wszystko, żeby prawda nie doszła do głosu.

Mylą się.
Prawda nikogo nie niszczy lecz wszystkim pomaga.

Za to tajemnica, która sprawia tylko wrażenie, że pomaga indywiduum przeciw grupie, w rzeczywistości niszczy wszystkich.

Niestety ludzie nie potrafią odróżnić dobra od zła i ponieważ zło jest zawsze łatwe a dobro zawsze trudne idą na łatwiznę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>Niestety ludzie nie potrafią odróżnić dobra od zła i ponieważ zło jest zawsze łatwe a dobro >zawsze trudne idą na łatwiznę.
>
Żydzi niemieccy próbowali stworzyć potężną i bezpieczną Europę. Daleko zaszli i tragicznie przegrali. Dzisiaj za tą heroiczną przegraną walkę nikt im nie wybuduje pomnika i nikt nie pochwali. Ci co ich pokonali stworzyli setki milionów skurwieli, którym do łbów wstawili złych: rusków i komuchów. Dlaczego, im ze mnie nie udało się zrobić takiego chama ??
Kościoły pełne chamów ziejących nienawiścią. Kaci ściągnęli kaptury, ubrali togi i osądzili swoje ofiary. W całym świecie nikt nie potrafi odróżnić dobra od zła, kłamstwa od prawdy ??
Zostaliśmy zatopieni w oceanie fałszu. Jak otworzysz usta, żeby złapać oddech, to za każdym razem ten fałsz, mimo woli, wciągasz. Agenci katów rozdają medale i kto po nie wypina cherlawą pierś??
Kaci Polaków paradują z medalami. Otumaniony idiota nie rozumie, czy zrobił dobrze czy źle. Dostał medal, by miał poczucie swojej wielkości i innych porażał, tą przez nikogo nie leczoną chorobą. Żyjemy w otoczeniu nieludzkich istot, którym nie jest potrzebne odróżnianie dobra od zła, czy ustalenie prawdy. Nawet jeśli na chwilę odezwą się w nich ludzkie cechy, to jest to hipokryzja, wynikła z chęci zasłużenia na kolejny medal.
19-08-2024 12:14 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Polak swoje niszczy a obcego wzbogaca.
>Dlatego też proponuję publicznie jawną księgę kapitału, żeby Polak sprawdził i zrozumiał swoją sytuację.
>Niestety jest bardzo wielu wrogów jawności kapitału i wyznawców tajemnicy mienia.
>Ludzie są opętani nienawiścią do prawdy, wierzą, że prawda ich zniszczy i zrobią wszystko, żeby prawda nie doszła do głosu.
bez akceptacji usazyda nic takiego nie może się w naszym kraju wydarzyć, musisz namówić do tego naszego pana

>Prawda nikogo nie niszczy lecz wszystkim pomaga.
powiedz to usazydowi

>Za to tajemnica, która sprawia tylko wrażenie, że pomaga indywiduum przeciw grupie, w rzeczywistości niszczy wszystkich.
> ludzie nie potrafią odróżnić dobra od zła
są tylko interesy usazyda, naszego pana, my jesteśmy jego wiernymi psami, za to nas nagradza, jak się zbuntujemy, "zabije" nas, patrz Kuba, Iran (Kuba i Iran były kiedyś wiernymi psami usazyda, tak jak my dzisiaj)


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Andej (374 punktów)
>Ludzie są opętani nienawiścią do prawdy, wierzą, że prawda ich zniszczy i zrobią wszystko, żeby prawda nie doszła do głosu.
Wprost przeciwnie. Ludzie są święcie przekonani, że to, w co wierzą, jest prawdą. I czynią wiele, niektórzy wszystko, aby ta uznana prawda była powszechnie znana i akceptowana. Prawda głównego ścieku. Prawda lemingów. Poprawność polityczna. Wykreowana z pozytywnym przekazem i być może intencjami. Teraz jest kagańcem, kneblem, narzędziem nienawiści w rękach liberolewicy. Czego przykładem program ***** *** realizowany z zaangażowaniem wszystkich polityków, ich mediów, aparat władzy. Jedyny program, na który nie brak pieniędzy.
19-08-2024 12:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Systemy gopsodarcze podparte organizacją państwa walczą o dominację.
>I tą walkę przegrywają.
>Zakamuflowany transfer podatków do kieszeni obcych kapitalistów.
"immperium amerykańskie" jest dziedzicem Brytyjskiego. Woli kolonizować świat (np Polskę) przy użyciu międzynarodowego kapitału finansowego z siedzibą w "City of London", ale nie zawaha się użyć siły gdy taki ma interes (I wojna światowa, II wś, Jugosławia, Irak, Afganistan, Libia, Syria, Ukraina itp.)
celem imperializmu usazyda są bogactwa (ziemi, zasobów, pracy, umysłu itp.) ze świata na korzyść elitarnej rasistowskiej mniejszości (nie robią nic i żyją w edenie, podczas gdy niewolnicy robią wszystko i żyją w np Polsce). Imperializm utrzymuje i zmusza Polskę i inne kraje do pozostawania słabo rozwiniętymi i zależnymi.

dlatego nie mamy polskich zakładów
>Mieliśmy tysiące polskich zakładów, mamy kilka i to łapach obcych cwaniaków.
>Polskie stocznie budowały statki a dzisiaj zamówiono je na nasz rachunek w Chinach.
>Dotujemy okupantom firmy i dostarczamy roboli. Na końcu i tak Polak za wszystko zapłaci, jak nie za życia to przez następne kilka pokoleń.

>Polak swoje niszczy a obcego wzbogaca.
polski inteligent


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Thoter (6650 punktów)
>Na świecie dzieje się nie tylko wojna genów o memów, ale także wojna struktur i systemów.
>Systemy gopsodarcze podparte organizacją państwa walczą o dominację.
>

exxpress.a(*)fe-fuer-chipfabrik-in-dresden/

Komisja Europejska zatwierdziła wielomiliardową pomoc państwa na budowę fabryki chipów TSMC, Bosch, Infineon i NXP w Dreźnie. Koszt: Pięć miliardów euro!

Niemcy ograniczyli wydatki na proxy war na Ukrainie i inwestują kasę w produkcję chipów.
Miejmy nadzieję, że znowu: laureaci nagrody Nobla nie dokonają w niej sabotażu i naukowców nie wykradną im Żydzi amerykańscy.
Wątpię żeby Chińczyków dogonili. Żydzi amerykańscy mają Niemcom zagwarantować więcej i lepszego "bezpieczeństwa" a to nie będzie tanie. Poprzednia walka Żydów niemieckich i Niemców o swoją lepszą i niezależną przyszłość zakończyła się tragicznie dla Żydów niemieckich a dla Niemców wieczną pokutą.
Żydzi amerykańscy ustawili Niemcom poprzeczkę tak, że mogą tylko pod nią przechodzić.
18-08-2024 17:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>>wojsko tez mamy głupie, bo tam trzeba umiec mysleć np policzyć tor lotu pocisku, inteligencja tego nie potrafi
>>chodzi o technikę, nie potrafimy wybudowac auta elektrycznego na licencji komunistów z Chin
>Nie takie znacznie ma zdolność obliczania trajektorii lotu pocisków. Umiejętność skutecznego zrzucania bomb jest w ścisłym związku ze zdolnością uśmiercania wrogów
tak samo budowa noży, aut, sznurów, tabletek antydepresyjnych Najwiecej ludzi ginie od samochodów, sznurów i prochów z aptek

>Chcesz, żeby Chińczycy przestali być postrzegani jak komunistyczni demoni to zacznij tłumaczyć ich myśli i publikuj je na Zachodzie.
to jest inna cywilizacja, tak jak kobieta z marsa a mężczyzna z wenus

>Niech obywatele Zachodu zbliżą się do tego diabelstwa a niektórzy wnikną w nie i przestaną widzieć już tylko demony.
demony widzi inteligencja, robotnik, technik z Niemiec dogada się z robotnikiem, technikiem z Chin, ale inteligent nie, jest ograniczony umysłowo

>>informatyk to technik, tu inteligent; filozof, historyk, socjolog, w technice jest za głupi, o tym mówię
>Sam piszę najczęściej w dziale filozofii i staram się odnosić do wartości ludzkiego życia.
jakbyś poczytał jakąś rozprawke filozoficzną to zrozumiesz że bajają (są oderwni od życia, nie to co ham) bardziej niż katecheci

>Nie wystarczy rozumieć związki fizyczne
fizyka jest podstawą ale inteligenci będą dywagowac o poezji, psychologi (tam to osiągneli kosmos absurdu), filozofii oderwanej od życia, to juz wolę posłuchać teologa, jest bardziej życiowy

>w transformacjach energetycznych, trzeba jeszcze wiedzieć jak ukierunkować energię - czy na budowę "atomówek" czy na budowę sieci neuronowej, która będzie łączyła ze sobą wszystkie ludzkie mózgi pomimo, że we wstępnej fazie połączenia będą ciągłe spięcia wskutek sprzecznych prądów myślowych.
to się dzieje samoistnie, bez inteligencji, tylko przy pomocy techników


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>to się dzieje samoistnie, bez inteligencji, tylko przy pomocy techników

To inteligenci określają wartości, za którymi następnie zwykli ludzie podążają.

Albo są nimi złote klamki w domu albo dobrowolna odpowiedzialność za innych.

Nie mam twojej wiary w zbawienie przez chamstwo i prostotę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-08-2024 19:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>to się dzieje samoistnie, bez inteligencji, tylko przy pomocy techników
>To inteligenci określają wartości, za którymi następnie zwykli ludzie podążają.
bo mają armię, policję, prawo, pieniądze, propagandę, religie, media, wychowanie, szkolnictwo
tak też było w RP, był sarmata i niewolnik
w Indiach do dzisiaj są kasty np nietykalni, u nas to bardziej zakamuflowane, mamy hama i inteligenta (patoelity)

>Nie mam twojej wiary w zbawienie przez chamstwo i prostotę.
inteligencja tak jak duchowni, komplikują zycie by sprawiac wrażenie niezastąpionych, natchnionych przez boga, a to iluzja, bywam szefem i tez potrafię wygłaszać formułki gdzie hamom opadają szczęki, pewnie myslą jaki ja mądry, a to iluzja, wiedzą wiecej niż ja, jak to robic co robią, ja mam do nich szacunek, uwielbiam ich, nie lubię libków (inteligentów)


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>bo mają armię, policję, prawo, pieniądze, propagandę, religie, media, wychowanie, szkolnictwo
> tak też było w RP, był sarmata i niewolnik
>w Indiach do dzisiaj są kasty np nietykalni, u nas to bardziej zakamuflowane, mamy hama i inteligenta (patoelity)

Bo wiedzą co robić, podejmują właściwe decyzje, organizują zbiorowe działanie, zapewniając całej grupie przetrwanie pomimo różnic dobrobytu jej członków.

Robol z robolem bez inteligenta są zgubieni i straceni.

Wszyscy idą za ich przywództwem pomimo poczucia niesprawiedliwości, bo rozumieją, że bez nich nastąpi katastrofa.

Należy odróżnić przyjaznego przywódcę od wrogiego dominanta ale nawet tu granica jest płynna i jest możliwe, że jednostka naprzemiennie przewodzi i dominuje.

Ludzie nie są z natury źli ich ciemne strony ujawniają się w określonych warunkach.

Potrzeba takich ram systemowych w społeczeństwie, w których nikt Cię nie zdominuje nawet jeśli będzie tego pragnął, bo system ograniczy jego możliwości dominacji. Umożliwi mi wejście w rolę przywódcy ale wykluczy osiągnięcie pozycji dominatora.

To jest możliwe i na bazie wartości pochodzących z rozwiniętej inteligencji.

Prości ludzie mają często dobre intencje, którymi wybrukowana jest droga do piekła. Potrzeba dużej inteligencji, żeby odróżnić dobro od zła. Prości ludzie nie mają zdolności odróżniania dobra od zła i inteligenty człowiek musi im powiedzieć co jest dobre i co złe.

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-08-2024 20:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>bo mają armię, policję, prawo, pieniądze, propagandę, religie, media, wychowanie, szkolnictwo
>> tak też było w RP, był sarmata i niewolnik
>>w Indiach do dzisiaj są kasty np nietykalni, u nas to bardziej zakamuflowane, mamy hama i inteligenta (patoelity)
>Bo wiedzą co robić, podejmują właściwe decyzje, organizują zbiorowe działanie, zapewniając całej grupie przetrwanie pomimo różnic dobrobytu jej członków.
mrówki robia to samoistnie, tak samo my, weź 5 hamów do wnoszenia mebla na 5 pietro w ciasnej klatce schodowej, potrafią się zorganizować i wnieść, 5 inteligentów np filozofów (libków niedorozwojków) nie wniesie. Inteligencja jest głupia
może zrobimy eksperyment?

>Robol z robolem bez inteligenta są zgubieni i straceni.
taka jest Białoruś, uważam że b dobrze sobie radza co wkurwia naszych inteligentów (patoelity; geremków, tusków, michników, dudów, prof balcerowicza, i innych biskupów)
jak oni nienawidzą innej organizacji społecznej niż narzuconej przez usazyda

>Ludzie nie są z natury źli ich ciemne strony ujawniają się w określonych warunkach.
tymi warunkami jest liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ)


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>mrówki robia to samoistnie, tak samo my, weź 5 hamów do wnoszenia mebla na 5 pietro w ciasnej klatce schodowej, potrafią się zorganizować i wnieść, 5 inteligentów np filozofów (libków niedorozwojków) nie wniesie. Inteligencja jest głupia
>może zrobimy eksperyment?

pl.m.wikipedia.org/wiki/Blockchain

To nie jest dzieło robola

Ani to

de.m.wikipedia.org/wiki/Boolesche_Algebra

A wpływa na jego życie

Twórcy tych koncepcji prawdopodobnie nie wnieśli żadnego mebla na żadne piętro, podobnie jak wybitni twórcy muzyczni, którzy stworzyli niewiarygodnie złożone systemy dźwięków.

Okrągły świat nie jest cepem i jego budowa jest bardziej złożona. Inteligencja nie jest głupia pomimo, że czasem niemoralnie nadużywa swojej przewagi nad głupimi i ich wyzyskuje, niszcząc ich.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-08-2024 11:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>mrówki robia to samoistnie, tak samo my, weź 5 hamów do wnoszenia mebla na 5 pietro w ciasnej klatce schodowej, potrafią się zorganizować i wnieść, 5 inteligentów np filozofów (libków niedorozwojków) nie wniesie. Inteligencja jest głupia
>>może zrobimy eksperyment?
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Blockchain
>To nie jest dzieło robola
to technika, która tworzy technik, tak jak technik Ford stworzył Forda
inteligent to ktoś kto nic nie umie dlatego idzie do polityki i tworzy patoelity
to historyk tusk, komorowski, socjolog, politolog, biskup,
premier Leszek Miller, Andrzej Lepper, to technicy, robole, całkiem inny poziom

a w parlamencie mamy samych inteligentów, opanowali kraj swoją głupotą, dlatego proponuje wyłaniac sejm przez losowanie, wtedy okaze się że salowa jest mądrzejsza od ordynatora czy innego prof dr hab generała biskupa głódzia


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Thoter (6650 punktów)
>Robol z robolem bez inteligenta są zgubieni i straceni.
>Wszyscy idą za ich przywództwem pomimo poczucia niesprawiedliwości, bo rozumieją, że bez nich >nastąpi katastrofa.
>

Inteligent wśród roboli, zostanie przez nich zagryziony.
Robola genetyka stwarza z niego niebezpieczną istotę dla tych, co nie mają odcisków od łopaty i wideł.
Roboli używa się do proxy war z lokalną inteligencją i z sąsiada.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Inteligent wśród roboli, zostanie przez nich zagryziony.

Są też tacy noszeni na rękach.
Zależy od poziomu wzajemnego zrozumienia.
Jeśli inteligent nie sięga po przemoc i nie osiąga nigdy zbyt wysokiego poziomu władzy nad innymi, ma szansę być lubiany przez podwładnych.

Nienawidzi się rych, którzy z użyciem przemocy narzucają własne wizje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Inteligent wśród roboli, zostanie przez nich zagryziony.

>Są też tacy noszeni na rękach.
>
Noszeni, ale na stos.
CIA przeprowadziła w Polsce miękki zamach stanu. Operacja miała kryptonim QRHELPFUL.
Otumaniono roboli i napuszczono ich na polską inteligencję.
Dzisiaj polskojęzyczna władza im za to medale daje.
Robol nie kieruje się rozumem. Jest jak panna na wydaniu. Wpada w pułapkę pochwał i komplementów.
Czy robol wie, co w książkach piszą ?? Wie co mu powie telawizor. Czy robol jest w stanie odróżnić telawizyjną fikcję od rzeczywistości ??
Czy robol wie: co to jest wolność a co to jest swawola ??
Zauważ, że obca agentura używa wobec roboli magicznego słowa WOLNOŚĆ, robol nie rozumie znaczenia jego i nie wie jak rozpoznać, że jest wolny. Głupiego robola najłatwiej na to oszukać. Gdyby robolowi obiecano dom, to by wiedział, czy spełniono obietnicę, jakby zobaczył swój dom. Roboli i prostaków mami się jakąś wolnością.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czy robol wie: co to jest wolność a co to jest swawola ??

Wolność to prawo do rezygnacji ze wszystkich swoich udziałów i prawo odejścia z raju bez strzału w plecy.

Prawdziwa inteligencja wie gdzie jest granica pomiędzy przyjaznym przywództwem a wrogą dominacją a fałszywa nie wie i jawi się jej że wciąż przewodzi pomimo, że dominuje.

Ciebie też otumaniono w komunizmie przez co przestałeś zauważać, że nie służysz przywódcom lecz dominatorom.

Teraz też masz za zadanie, z dominatorów zrobić przywódców, które posłusznie wykonujesz bez żadnej refleksji.

Znowu chcesz wprowadzić na ludzie kolejnego imperatora, faraona, którego będziesz czcił i nie wolno Ci na to pozwolić.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Znowu chcesz wprowadzić na ludzie kolejnego imperatora, faraona, którego będziesz czcił i nie >wolno Ci na to pozwolić.
>

Nie mogę nikogo czcić, bo bym stracił możliwość logicznego i obiektywnego widzenia.
Do nikogo się nie przyłączę. Stoję z boku i obserwuję walkę. Nie kibicuję Żydom amerykańskim i Brytyjczykom z moralnego obowiązku. Kiedyś spotka ich kara za wymordowanie Żydów komunistów.
18-08-2024 08:24 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Nie ma żadnych wymagań co do wymiarów, kształtu i powierzchni działki.
Nie trzeba jej ogradzać, jest wiele wiosek w których sąsiad od sąsiada niczym się nie odgradza, poza ścieżką, linią drzewek czy wąską miedzą.
Nie trzeba być jej właścicielem by na niej mieszkać, wystarczy dzierżawa.
Gadasz o czymś czego nie znasz i nie sprawdziłeś w praktyce.
Działka może mieć nawet 100 właścicieli - nazywa się to współwłasność i będziesz miał swój "kibuc" jak sobie pejsy zapuścisz.
18-08-2024 10:10 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie trzeba być jej właścicielem by na niej mieszkać, wystarczy dzierżawa.

Za dzierżawę trzeba zapłacić w państwowym fiacie przelewem bankowym. Właściciel będzie chciał wiedzieć co zamierzasz na dzierżawionym robić i cokolwiek wyda mu się nienormalne odmówi Ci dzierżawy. Musisz zawrzeć umowę z bankiem, przestawić się państwowym dokumentem tożsamości, zarabiać państwowe fiaty do opłacenia dzierżawy i nie wolno Ci wzbudzić u innych podejrzeń, że jesteś nienormalny tzn. inny niż oni.

Przyjdzie do Ciebie kurator zapytać o twoje dzieci, urzędnik skarbowy, żebyś pokazał kwwity, ksiądz zapytać co tam się wyprawia, epidemiolog szczepić twoje dzieci. Sanepid będzie sprawdzał jak się odżywiacie, funkcjonariusz urzędu nadzoru budowlanego będzie sprawdzał wasze budowy i bez odpowiedniej zgody każe Wam wszystko rozebrać.

Jeśli dorośli w otoczeniu zaczną mówić, że jesteście nienormalni wtedy młodzi będą Was podglądać, będą czuli, że mają prawo Was poniżać, ośmieszać, dręczyć czy nawet pobić, bo jako nienormalni nie macie żadnej wartości.

Nikt Wam nie da spokoju i nie pozwoli w ten sposób żyć. Członkowie takiej komuny żyjący w ciągum strachu przed "normalnymi" będą uciekać do "normalnego" życia do prawdy jedynej, do braku alternatywy.

Twoje dziecko pójdzie do przymusowej szkoły państwowej przymuszone przez uzbrojonego policjanta, wróci do namiotu ze smartfonem, ktory jakoś załatwi i puści Ci normalną piosenkę, którą słuchają normalni i Ty z respektu dla własnego dziecka wysłuchasz co artyści mają do powiedzenia:

youtu.be/1c08hJi7RFM?si=NNj9viVwwX0scLwV

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-08-2024 11:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Nie ma żadnych wymagań co do wymiarów, kształtu i powierzchni działki.
są działki rolne- nie można mieszkac
są działki budowlane w gminach ustalone pod dom jednorodzinny, że min ma miec 3500m2 na jeden dom
są działki budowlane w mieście pod dom jednorodzinny, musi miec min 300m2?
sa działki rekreacyjne

>Nie trzeba jej ogradzać,jest wiele wiosek w których sąsiad od sąsiada niczym się nie odgradza, poza ścieżką, linią drzewek czy wąską miedzą.
rolna, ale nie można na niej budowac

>Działka może mieć nawet 100 właścicieli - nazywa się to współwłasność i będziesz miał swój "kibuc" jak sobie pejsy zapuścisz.
pod dom jednorodzinny?
i na takiej można budować, mieszkać, zameldować 100 rodzin?

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365