 |
Czy biorąc pod uwagę teorię chaosu, możemy przewidzieć przes Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-08-2024 12:04 | ceddes (3 punktów) | Czy biorąc pod uwagę teorię chaosu, możemy przewidzieć przes | Jeśli założymy, że zasady teorii chaosu są prawdziwe, wówczas staje się oczywiste, że nie możemy przewidzieć przyszłości na podstawie złożonego systemu. Czy to samo dotyczy przeszłości? Bez dowodów pisanych lub archeologicznych duża część naszej wiedzy o wszechświecie wydaje się opierać na ekstrapolacjach z teraźniejszości, biorąc pod uwagę pewne zasady. Jeśli teoria chaosu jest prawdziwa, czy powinniśmy podchodzić do takich modeli ostrożniej niż zwykle? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Thoter (6650 punktów) | >Jeśli założymy, że zasady teorii chaosu są prawdziwe, wówczas staje się oczywiste, że nie możemy >przewidzieć przyszłości na podstawie złożonego systemu. Czy to samo dotyczy przeszłości?
Demonkracja jest najlepszym mechanizmem do obserwowania teorii chaosu. Demonkratyczny "parlament" to jest miejsce największego chaosu wywoływanego przez nieprzewidywalne istoty napuszczone na siebie. Czy można planować i sterować chaosem oraz przewidzieć skutki chaosu w demonkratycznym "parlamencie" ?? Sterowanie chaosem w demonkratycznym "parlamencie" odbywa się poprzez tworzenie ciągów spraw ważnych i natłoku nieważnych. W szumie wywołanym sprawami nieważnymi, przepuszcza się po cichu sprawy ważne. Przeszłość możemy określić ze 100% pewnością pod warunkiem, że zmienimy o 180 stopni kierunek analizowania. Jeżeli zobaczę kogoś, kto ma podbite oczy i wybite zęby, to od razu zastanawiam się: czym sobie na to zasłużył i kto mu się tak odwdzięczył. W książce o tej historii, pod zdjęciem, przeczytamy, że to ofiara wariata. Zdarzenie miało miejsce koło kościoła a ofiara jest przykładnym obywatelem. Mamy dwie możliwości. Niestety istoty, które przeszły szkolną indoktrynację, mają amputowany mechanizm wyciągania samodzielnych wniosków i widzenia różnych możliwości.
|
|
 | 1 na 1 | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | >Przeszłość możemy określić ze 100% pewnością pod warunkiem, że zmienimy o 180 stopni kierunek analizowania. A guzik prawda, bo tak (na podstawie podanego przykładu) możesz jedynie poznać przyczynę na podstawie skutku a nie przeszłość. Czy da się poznać Twoją przeszłość posługując się dowolną analizą ? Nie. Nie da się jej poznać bo znasz ją tylko Ty. Przeszłość to jest teraźniejszość która już minęła a przyszłość to teraźniejszość, która dopiero nastanie. To co nazywamy historią to też tylko wybiórczo spisana pamięć o minionych wydarzeniach, gdyby ich nie spisywać nie dałoby się jej poznać. Skąd miałbyś wiedzieć, że była jakaś II wojna światowa, Hitler, obozy zagłady itd. gdyby nie zapiski historyczne, ludzka pamięć i namacalne dowody ? Załóżmy że chcesz poznać przeszłość księżyca - jak to zrobisz ? Co będziesz analizował ?
|
|
|  | | Thoter (6650 punktów) |
> Skąd miałbyś wiedzieć, że była jakaś II wojna światowa, Hitler, obozy zagłady itd. gdyby nie >zapiski historyczne, ludzka pamięć i namacalne dowody ?> Zapiski historyczne o II WŚ są różne. Nam jest wciskana propaganda napisana przez Żydów w USA, którymi kierował siostrzeniec Freuda Edward Bernays. Ludzie pamiętają co widzieli a są też wybitne jednostki, które rozumiały i rozumieją co się dzieje. Jedni gadają co usłyszeli, mało jest takich, co wiedzą co mówią. Żydów nie wymordowano dlatego, że byli Żydami. Żydów wymordowano dlatego, że byli KOMUNISTAMI. Razem z Żydami wymordowano komunistów nie Żydów. Z Żydów zrobiono męczenników a z komunistów nie Żydów, kanalie. Willy Leow, nie Żyd, został zamordowany przez tych co mordowali: Żydów komunistów i Żydów nie komunistów w czasie ludobójstwa aparatu władzy ZSRR, stworzonego przez Żydów. O tych Żydach ludzka pamięć nie wie. ŻYDÓW TWÓRCÓW ZSRR WŁASNORĘCZNIE ZAMORDOWALI ŻYDZI. Polscy "katolicy" i "patrioci" byli "lepsi" bo zaczęli mordować Żydów, zaraz po "wyzwoleniu" przez amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha. gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/Wiesz o tym, że nas amerykański Żyd "wyzwolił" a potem razem z Brytyjczykami używał do proxy war ??? Skąd miałbyś to wiedzieć, jak wiesz tylko to co usłyszałeś i co ludzka pamięć zapamiętała.
|
|
| |  | 1 na 1 | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | Wiem że bardzo lubisz rozpisywać się o wpływie żydów na losy świata ale nie o tym jest tu rozmowa. I nie wiedziałbyś nic o tych żydach, gdyby informacji o nich nie zapisano. Analiza obecnej sytuacji wstecz nic by nie pomogła. -Jeśli już nalegasz to poznaj moją o tym opinię, otóż w książce "Mein Kampf" Hitler nie ganił żydów za komunistyczne skłonności, lecz za ich wścibskość w dążeniu do przejmowania władzy w krajach gospodarzy. I szczegółowo to uzasadnił. Nie był antysemitą z "urodzenia" w młodości miał kolegów i sąsiadów wśród żydów i nie czuł wobec tej nacji wrogości. Nabył antysemityzm w dorosłości gdy zrozumiał jaki oni mają wpływ na kraj który zasiedlają i dlatego rozkazał ich bezwzględną eksterminację.
PS. I to była jedna z wielu książek, które przeczytałem..
|
|
| | |  | | Thoter (6650 punktów) | > w książce "Mein Kampf" Hitler nie ganił żydów za komunistyczne skłonności, lecz za ich > >wścibskość w dążeniu do przejmowania władzy w krajach gospodarzy.
Hitlera wytypował i na początku prowadził agent Żyda Bernarda Barucha Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl. W tym czasie Amerykanie zabronili organizować zamachy na Hitlera. Mein Kampf nie napisał Hitler. Hitler miał kolegów Żydów i Żyda lekarza. Mein Kampf napisał ksiądz Bernhard Stempfle. Został zamordowany przez agenturę, która ułatwiała zainstalowanie Niemcom Hitlera u władzy. Wcześniej zamordowano Żyda Erika Jana Hanussena, który poznał i ujawnił plany tej agentury. W "niepodległej" Polsce los Żydów był wtedy jeszcze gorszy.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | >W tym czasie Amerykanie zabronili organizować zamachy na Hitlera.Mein Kampf nie napisał Hitler. Komu zabronili ? Każdy zbulwersowany i zdeterminowany człowiek może zostać zamachowcem i nikt mu niczego zabronić nie może. Gdyby ktoś naprawdę chciał go usunąć wystarczyłoby, że go zastrzeli z bliska pistoletem, lub z daleka karabinem podczas defilady, przemówienia, wiecu itd. Organizowali jakieś kretyńskie zamachy bombowe całkowicie nieskuteczne zresztą. -Wszyscy wiedzą że napisał tą książkę gdy siedział w więzieniu. To nie powieść lecz zwyczajna "deklaracja światopoglądowa", więc nie musiał mieć zdolności pisarskich. -Podajesz różne informacje ale żadnego ich źródła, skąd mam(y) wiedzieć że są prawdziwe a nie zmyślone ? To co piszesz o żydach to znacznie większy rzekomy spisek niż obecne NWO, czy to są fakty dające się potwierdzić czy tylko Twoja teoria spiskowa ? Na jakiej podstawie wysnułeś takie wnioski, co analizowałeś wstecznie ? Inaczej mówiąc; Jak przewidziałeś tą (rzekomą) przeszłość ?
|
|
1 na 1 | alsor (3283 punktów) | >Jeśli założymy, że zasady teorii chaosu są prawdziwe, wówczas staje się oczywiste, że nie możemy >przewidzieć przyszłości na podstawie złożonego systemu. Czy to samo dotyczy przeszłości? Bez dowodów >pisanych lub archeologicznych duża część naszej wiedzy o wszechświecie wydaje się opierać na >ekstrapolacjach z teraźniejszości, biorąc pod uwagę pewne zasady. Jeśli teoria chaosu jest >prawdziwa, czy powinniśmy podchodzić do takich modeli ostrożniej niż zwykle?
Prosty błąd: nie ma czegoś takiego jak teoria chaosu;
co jest nawet całkiem oczywiste, przynajmniej w tym kontekście: termin chaos znaczy nieokreśloność, zatem nie można tego opisać, więc teoria chaosu nie istnieje.
[Potocznie chaos ma zapewne inne znaczenie: bałagan, bajzel, itd. co nie ma akurat znaczenia w sprawie.]
Jest jeszcze 'chaos deterministyczny', no ale wiadomo co to jest - efekt motyla itd.
ale nie jest to chaos w dosłownym sensie, lecz tylko taka alegoria przypominająca o bezsilności nauki.
|
|
 | | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | Słowo "chaos" pochodzi z greckiego i oznacza stan pierwotny przed uporządkowaniem się materii co należy rozumieć jako początek wszechświata zanim powstały cząstki elementarne i atomy. -Skoro jest termin "teoria chaosu" to znaczy że takowa istnieje. Prawo Murphiego jest jego częścią i np. mówi że; jeśli coś może się zepsuć to na pewno kiedyś się zepsuje. Teoria chaosu opisuje zatem prawo dążenia materii do stanu nieuporządkowania - z naszego punktu widzenia. Inaczej mówiąc teoria chaosu jest próbą opisania kierunku przepływu energii do jej najniższego stanu.
|
|
| ceddes (3 punktów) | > Jeśli założymy, że zasady teorii chaosu są prawdziwe, wówczas staje się oczywiste, że nie możemy> przewidzieć przyszłości na podstawie złożonego systemu. Czy to samo dotyczy przeszłości? Bez dowodów> pisanych lub archeologicznych duża część naszej wiedzy o wszechświecie wydaje się opierać na 10.0.0.0.1 192.168.1.254 > ekstrapolacjach z teraźniejszości, biorąc pod uwagę pewne zasady. Jeśli teoria chaosu jest> prawdziwa, czy powinniśmy podchodzić do takich modeli ostrożniej niż zwykle?I got this,...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|