Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bóg@

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
27-08-2024 12:03Smuggler (45 punktów)
(zablokowany)
Bóg@
Ocena 1 na 1
Czy kiedyś nawiążemy z Nim kontakt?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6811 punktów)
Nie. Nie nawiążemy.
farmer (22440 punktów)
>Nie. Nie nawiążemy.
>

Zdania są podzielone. Jedni nawiązali inni że nie a inni się zastanawiają.



Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
panTeista (6811 punktów)
>Jedni nawiązali

Niech opowiedzą o czym rozmawiali i w jakim języku.
farmer (22440 punktów)
>>Jedni nawiązali
>Niech opowiedzą o czym rozmawiali i w jakim języku.
>

To mogło być przelotne spojrzenie. Jako kontakt chyba się liczy ?

Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
panTeista (6811 punktów)
>>Niech opowiedzą o czym rozmawiali i w jakim języku.
>To mogło być przelotne spojrzenie. Jako kontakt chyba się liczy ?

Skłaniam się ku Biblijnemu zapisowi że "Boga nikt nie widział".
Przypuszczam że Bóg nie ma oczu, uszu i ust.
farmer (22440 punktów)
>>>Niech opowiedzą o czym rozmawiali i w jakim języku.
>>To mogło być przelotne spojrzenie. Jako kontakt chyba się liczy ?
>Skłaniam się ku Biblijnemu zapisowi że "Boga nikt nie widział".
>Przypuszczam że Bóg nie ma oczu, uszu i ust.
>

To żaden wyznacznik. Biblia nie jest autorytetem w kwesti Boga. Możesz sobie napisać swoją biblie.

Sprawa kontaktu zostaje więc otwarta.


Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
panTeista (6811 punktów)
>To żaden wyznacznik. Biblia nie jest autorytetem w kwesti Boga. Możesz sobie napisać swoją biblie.
>Sprawa kontaktu zostaje więc otwarta.

Skąd wiadomo że Bóg istnieje?
Po czym ci którzy rzekomo mieli kontakt poznają, że to Bóg a nie kosmita?
farmer (22440 punktów)
>>To żaden wyznacznik. Biblia nie jest autorytetem w kwesti Boga. Możesz sobie napisać swoją biblie.
>>Sprawa kontaktu zostaje więc otwarta.
>Skąd wiadomo że Bóg istnieje?

Rozmawiamy o kontakcie. A ten nie musi polegać na tym że ktoś coś komuś powiedział.

>Po czym ci którzy rzekomo mieli kontakt poznają, że to Bóg a nie kosmita?
>

Nie mam pojęcia. Ale może pytali o statek. Ciężko zweryfikować kosmitę. Nie sądzisz ?



Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
panTeista (6811 punktów)
>>>Sprawa kontaktu zostaje więc otwarta.
>>Skąd wiadomo że Bóg istnieje?
>Rozmawiamy o kontakcie. A ten nie musi polegać na tym że ktoś coś komuś powiedział.

Aby kontakt z Bogiem był możliwy, bóg musi istnieć jako odrębna osoba. Ci którzy mówią że mieli kontakt [Duch Prawdy} lub pytają czy kontakt jest możliwy [Smuggler] zakładają że On istnieje. Skoro twierdzisz że sprawa kontaktu zostaje otwarta, to w domyśle zakładasz Jego istnienie.

>>Po czym ci którzy rzekomo mieli kontakt poznają, że to Bóg a nie kosmita?
>>
>Nie mam pojęcia. Ale może pytali o statek. Ciężko zweryfikować kosmitę. Nie sądzisz ?

Sądzę że inteligentna osoba poza Ziemska [gdyby nawiązała kontakt] to byłby to kosmita.
Jeżeli istnieje jakiś bóg to Bóg panteizmu, a nie bajkowy Bóg z pism zwanych świętymi.
farmer (22440 punktów)
>>>>Sprawa kontaktu zostaje więc otwarta.
>>>Skąd wiadomo że Bóg istnieje?
>>Rozmawiamy o kontakcie. A ten nie musi polegać na tym że ktoś coś komuś powiedział.
>Aby kontakt z Bogiem był możliwy, bóg musi istnieć jako odrębna osoba. Ci którzy mówią że mieli kontakt [Duch Prawdy} lub pytają czy kontakt jest możliwy [Smuggler] zakładają że On istnieje. Skoro twierdzisz że sprawa kontaktu zostaje otwarta, to w domyśle zakładasz Jego istnienie.

Nie.

>Niech opowiedzą o czym rozmawiali i w jakim języku.

Dlaczego Ty uznales że rozmawiali? Ja napisałem że sprawa kontaktu jest otwarta bo nie musi być to rozmowa.

Odnosząc się że jedni mieli kontakt. A nie wiem jaki.

>>>Po czym ci którzy rzekomo mieli kontakt poznają, że to Bóg a nie kosmita?
>>>
>>Nie mam pojęcia. Ale może pytali o statek. Ciężko zweryfikować kosmitę. Nie sądzisz ?
>Sądzę że inteligentna osoba poza Ziemska [gdyby nawiązała kontakt] to byłby to kosmita.
>Jeżeli istnieje jakiś bóg to Bóg panteizmu, a nie bajkowy Bóg z pism zwanych świętymi.

A co za różnica? Wygląda na to że masz kontakt z Bogiem.



Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
panTeista (6811 punktów)
>>Sądzę że inteligentna osoba poza Ziemska [gdyby nawiązała kontakt] to byłby to kosmita.
>>Jeżeli istnieje jakiś bóg to Bóg panteizmu, a nie bajkowy Bóg z pism zwanych świętymi.
>A co za różnica?

Bóg panteizmu nie jest osobą z którą można nawiązać kontakt i która czyniła cuda. To absolut który przenika wszystko.

Panteizm (z gr. pan "wszystko", theos "Bóg") - pogląd filozoficzno-religijny (niekiedy teologiczny) utożsamiający wszystko z bogiem (lub absolutem). Neguje istnienie boga osobowego, głosi zaś przenikanie absolutu we wszystkie substancje jakie istnieją. Panteizm często łączył się z ideami rozumnego rozwoju wszechświata, jedności, wieczności oraz żywości świata materialnego.

>Wygląda na to że masz kontakt z Bogiem.

Nie wiem skąd taki wniosek. Bóg panteizmu nie jest czymś [kimś] zewnętrznym z którym można się kontaktować, jest czymś [absolutem] który mnie i innych przenika.
farmer (22440 punktów)
>>>Sądzę że inteligentna osoba poza Ziemska [gdyby nawiązała kontakt] to byłby to kosmita.
>>>Jeżeli istnieje jakiś bóg to Bóg panteizmu, a nie bajkowy Bóg z pism zwanych świętymi.
>>A co za różnica?
>Bóg panteizmu nie jest osobą z którą można nawiązać kontakt i która czyniła cuda. To absolut który przenika wszystko.
>Panteizm (z gr. pan "wszystko", theos "Bóg") - pogląd filozoficzno-religijny (niekiedy teologiczny) utożsamiający wszystko z bogiem (lub absolutem). Neguje istnienie boga osobowego, głosi zaś przenikanie absolutu we wszystkie substancje jakie istnieją. Panteizm często łączył się z ideami rozumnego rozwoju wszechświata, jedności, wieczności oraz żywości świata materialnego.
>>Wygląda na to że masz kontakt z Bogiem.
>Nie wiem skąd taki wniosek. Bóg panteizmu nie jest czymś [kimś] zewnętrznym z którym można się kontaktować, jest czymś [absolutem] który mnie i innych przenika.
>

No to ja nie wiem Bóg to Bog ...kontakt to kontakt. Jak Cię przenika Bóg panteizmu to gratuluję.

Zawsze coś.

Deprecjonowanie Boga osobowego niewiele zmienia.
Jest 2024 rok więc new modern.

Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Czy kiedyś nawiążemy z Nim kontakt?
Jesteśmy z Duchem (Bogiem) w kontakcie od czasu uzyskania samoświadomości.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Załóżmy że jesteś Bogiem.. O czym miałbyś rozmawiać z ludźmi ? Co oni ciekawego mieliby Tobie do powiedzenia ?
Co Ty "Bóg" miałbyś powiedzieć ludziom ?
Jak byś ich przekonał do tego by chcieli z Tobą rozmawiać i cię słuchać ?
-Załóżmy że ja jestem Bogiem.. mówię do Ciebie.. dlaczego mnie nie słuchasz ?
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Załóżmy że jesteś Bogiem.. O czym miałbyś rozmawiać z ludźmi ?
O miłości.
>Co oni ciekawego mieliby Tobie do powiedzenia ?
?
>Co Ty "Bóg" miałbyś powiedzieć ludziom ?
Kochajcie się.
>Jak byś ich przekonał do tego by chcieli z Tobą rozmawiać i cię słuchać ?
Nic na siłę, dawać świadectwo Prawdzie=Miłości, ewolucja mentalności płynie w czasie...
>-Załóżmy że ja jestem Bogiem.. mówię do Ciebie.. dlaczego mnie nie słuchasz ?
Mów, słucham?

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
28-08-2024 21:39 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Otwórzcie się na prawdę a ona was wyzwoli.
-Ludzkość żyje w ułudzie kłamstw oszukując samych siebie nazywając to "przeznaczeniem".
Bóg to nie istota pozaziemska - to wyższa inteligencja, coś jak świadomość zbiorowa która mimo iż jej nie ma to jednak jest.
To MOC która którą pokazano w Wojnach Gwiezdnych.. ma dwie strony, jasną i ciemną.
Jest bezosobowa, bezstronna i bezwolna (nie ma własnych upodobań).. poprostu jest i czeka.
>Mów, słucham
Życie nie jest obowiązkiem, jest przywilejem.. a Ty jesteś w nim najważniejszy.. dlatego kochaj siebie.. a gdy będziesz już napełniony własną miłością.. wtedy dopiero będziesz gotów pokochać innych ludzi.
Poważna jest tylko "śmierć".. życie takie nie jest.. dlatego mówię; Z chumorem trzeba żyć !.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Otwórzcie się na prawdę a ona was wyzwoli.
Co to jest prawda?

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
06-09-2024 19:54 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Co to jest prawda?
Wszystko co nie jest fałszem, czy trzeba pisać więcej ?
-Prawda to szczerość myśli, intencji, czynów, słów, zamierzeń.
-Szczerość w tym znaczeniu to; dobro, przyjaźń, szacunek, miłość.
-Dobro to; pragnienie dla kogoś tego samego co dla siebie.
-Przyjaźń to otwartość bez zahamowań, wstydu, radość z bycia w relacji polegającej na zaufaniu że ta druga osoba nie skrzywdzi cię nigdy i w żaden sposób nie wykorzysta.
-Szacunek to wszystkie cztery powyższe w jednym.
Jednym słowem, prawda to miłość.
Oto prawda która ma moc wyzwalania z mroku.
-Dlaczego ludzie się jej boją ? Bo czują strach przed tym, że stając się; prawdziwymi, szczerymi, dobrymi i przyjaznymi zostaną wykorzystani, okradzeni, skrzywdzeni, upokorzeni (uznani za słabych), zniszczeni etc.

"Dzizas" stał się prawdą uosobioną i to go właśnie spotkało.

Wszyscy chcą być szczęśliwi ale nie rozumieją, że jedyną drogą do tego jest być prawdziwym.
Dlatego popadają w ułudę krótkoterminowych przyjemności zmysłowych, zagarniając dla siebie tyle ile zdołają.
-Podstawową prawdą którą każdy człowiek powinien zrozumieć jest odpowiedź na pytanie; po co żyję ?
Gdy odrzuci się wszystko to co zostało wpojone, zapożyczone, wyuczone, wytresowane, zakodowane - to co pozostanie będzie ostateczną i jedyną odpowiedzią od której zacznie się wtedy nowe życie, tym razem prawdziwe.
-Pamiętać jednak należy, że czas upływa z każdą chwilą.. i nikt nie wie ile mu jeszcze go pozostało ?
Poco go więc tracić na bzdury czyli fałsz ?
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Co to jest prawda?
>Jednym słowem, prawda to miłość.
Brawo.

DUCH otwiera umysły...


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
Prazeodym (125 punktów)
>Czy kiedyś nawiążemy z Nim kontakt?

Nie, bo to postać fikcyjna. W dodatku - nie jedna. Ludzkość wymyśliła setki bogów...
alsor (3283 punktów)
>Czy kiedyś nawiążemy z Nim kontakt?

a w jakim celu chciałbyś to robić, że tak paskudnie zapytam?

Przecież sam wiesz że nie masz nic do powiedzenia in general.

A Bóg niby cóż może powiedzieć do... człeka?

no i sory, babe.

[to był właśnie post samego Boga do ciebie]
endymion (638 punktów)
ja cały czas nawiązuję... jak ktoś ma z tym problem to jego problem ;d
12-09-2024 18:45 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Taa, a z archaniołem Gabrielem to o czym gaworzysz ?
-o swojej chorobie psychicznej ?
Wiem ktoś ty jest i jakiś jest.. mnie nie oszukasz.. a ja nie zapominam.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365