Bo żeby coś zrozumieć wpierw trzeba to poprawnie przeczytać; -Co to znaczy, że nie znam siebie. To znaczy, że w odniesieniu do człowieka rozumieć to należy w sensie empirycznym jako badanie i poznawanie swoich cech, walorów, uwarunkowań i reakcji na to czego jeszcze nie doświadczyliśmy. Nie wiemy kim dokładnie jesteśmy dopóki się o tym doświadczalnie nie przekonamy. -Czasem by zrozumieć co jest dla nas najważniejsze, trzeba stracić to co było nam najdroższe, najcenniejsze. Jest to bolesna nauka ale niezbędna w materialnym świecie. Ważne by raz popełnionego błędu już nie powtarzać i by wyciągać z takiej nauki właściwe wnioski, które owym błędom w przyszłości zapobiegną. -Mądre przysłowie powiada; Trzeba z kimś beczkę soli zjeść by go dobrze poznać., oraz Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie. Co to znaczy ? Potrzeba czasu i okazji by owego doświadczenia poznawczego nabrać.. Każdy kto uważa iż zna siebie niech spróbuje odpowiedzieć na proste pytanie: Kim jestem ?. Gdy odrzucisz wszystko to czym nie jesteś, to co pozostanie będzie odpowiedzią. I zarazem kluczem do drzwi nowej rzeczywistości.
|