Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co to znaczy, że nie mam siebie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
15-09-2024 13:38sipos (3 punktów)Co to znaczy, że nie mam siebie?
Czytam o tym na Reddicie, ale nadal nie rozumiem?

Czy to znaczy, że nie jestem indywidualnością? Jestem wyimaginowany? NPC w matrixie?

Czy ktoś może ELI5?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Bo żeby coś zrozumieć wpierw trzeba to poprawnie przeczytać;
-Co to znaczy, że nie znam siebie.
To znaczy, że w odniesieniu do człowieka rozumieć to należy w sensie empirycznym jako badanie i poznawanie swoich cech, walorów, uwarunkowań i reakcji na to czego jeszcze nie doświadczyliśmy.
Nie wiemy kim dokładnie jesteśmy dopóki się o tym doświadczalnie nie przekonamy.
-Czasem by zrozumieć co jest dla nas najważniejsze, trzeba stracić to co było nam najdroższe, najcenniejsze.
Jest to bolesna nauka ale niezbędna w materialnym świecie.
Ważne by raz popełnionego błędu już nie powtarzać i by wyciągać z takiej nauki właściwe wnioski, które owym błędom w przyszłości zapobiegną.
-Mądre przysłowie powiada; Trzeba z kimś beczkę soli zjeść by go dobrze poznać., oraz Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie.
Co to znaczy ? Potrzeba czasu i okazji by owego doświadczenia poznawczego nabrać..
Każdy kto uważa iż zna siebie niech spróbuje odpowiedzieć na proste pytanie:
Kim jestem ?.
Gdy odrzucisz wszystko to czym nie jesteś, to co pozostanie będzie odpowiedzią.
I zarazem kluczem do drzwi nowej rzeczywistości.
sipos (3 punktów)
>Czytam o tym na Reddicie, ale nadal nie rozumiem?
>Czy to znaczy, że nie jestem indywidualnością? Jestem wyimaginowany? NPC w matrixie?
>Czy ktoś może ELI5?

i got this... vidmate.onl/

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365