Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego łaziki kosmiczne mają koła, a nie gąsienice?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
26-09-2024 12:02wedra (-2 punktów)Dlaczego łaziki kosmiczne mają koła, a nie gąsienice?
Myśląc o stworzeniu własnego urządzenia RC i decydowaniu, czy tory są lepsze, czy nie, zastanawiałem się nad łazikami na Marsie. Poruszają się po nierównym terenie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale nie są śledzone, a tak naprawdę mają tylko 6 rozstawionych kół. Myślałem, że duże koła zamykają się lub gąsienice jak w pojazdach wojskowych są najlepsze do jazdy w terenie, prawda?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
>Myśląc o stworzeniu własnego urządzenia RC i decydowaniu, czy tory są lepsze, czy nie,
>zastanawiałem się nad łazikami na Marsie. Poruszają się po nierównym terenie 24 godziny na dobę, 7
>dni w tygodniu, ale nie są śledzone, a tak naprawdę mają tylko 6 rozstawionych kół. Myślałem, że
>duże koła zamykają się lub gąsienice jak w pojazdach wojskowych są najlepsze do jazdy w terenie,
>prawda?

Pewnie chodzi o zużycie energii:
te gąsienicowe wymagają znacznie więcej energii,
bo taki napęd ma okropnie niską sprawność.

co widać gołym okiem: na kołach można się dość długo toczyć po wyłączeniu silnika,
natomiast czołg momentalnie stoi.
homopitek (1536 punktów)
Koła są ładniejsze!


Nie stosuję emoticonów
wedra (-2 punktów)
>Myśląc o stworzeniu własnego urządzenia RC i decydowaniu, czy tory są lepsze, czy nie,
>zastanawiałem się nad łazikami na Marsie. Poruszają się po nierównym terenie 24 godziny na dobę, 7
>dni w tygodniu, ale nie są śledzone, a tak naprawdę mają tylko 6 rozstawionych kół. Myślałem, że
>duże koła zamykają się lub gąsienice jak w pojazdach wojskowych są najlepsze do jazdy w terenie,
>prawda?

i got this.. 19216801.onl/
homopitek (1536 punktów)
>i got this.. 19216801.onl/

I to jest kwintesencja tego wątku!!!


Nie stosuję emoticonów

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365