Racjonalista - Strona głównaDo treści
W jaki sposób pierwiastki chemiczne są zwykle pozyskiwane

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
28-09-2024 00:32okllee (-2 punktów)W jaki sposób pierwiastki chemiczne są zwykle pozyskiwane
Rozumiem, że pierwiastki chemiczne można znaleźć w przyrodzie w różnych postaciach, na przykład w rudach, minerałach, a nawet rozpuszczone w wodzie morskiej. Czy są jakieś specjalne zespoły, które się tym zajmują? Czy do poszukiwania tych elementów używa się specjalnych narzędzi, czy też spotyka się je przez przypadek? Na przykład, czy ludzie planują wyprawy w celu znalezienia określonych pierwiastków, na przykład mówiąc: „OK, wszyscy, dzisiaj będziemy szukać cynku”?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okllee (-2 punktów)
>Rozumiem, że pierwiastki chemiczne można znaleźć w przyrodzie w różnych postaciach, na przykład w
>rudach, minerałach, a nawet rozpuszczone w wodzie morskiej. Czy są jakieś specjalne zespoły, które
>się tym zajmują? Czy do poszukiwania tych elementów używa się specjalnych narzędzi, czy też spotyka
>się je przez przypadek? Na przykład, czy ludzie planują wyprawy w celu znalezienia określonych
>pierwiastków, na przykład mówiąc: "OK, wszyscy, dzisiaj będziemy szukać cynku"?

i got this... 9apps.ooo/
homopitek (1536 punktów)
>i got this... 9apps.ooo/
Przecież nic nie dostałeś.


Nie stosuję emoticonów

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365