Racjonalista - Strona głównaDo treści
boczek na boczek

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
28-09-2024 22:04okragly (21676 punktów)boczek na boczek
.
czemu kaloryczność 100 gr boczku tak sie różni, od 136 do 550 kcal (różnica 4 X) w zależności od producenta/ marketu
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14787 punktów)
Producent/market nie mają nic do rzeczy, kaloryczność zależy od podziemnego promieniowania na danym terenie.
www.youtube.com/watch?v=7aEg472vg-I

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
29-09-2024 08:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)ile jest boczku w boczku?
>Producent/market nie mają nic do rzeczy, kaloryczność zależy od podziemnego promieniowania na danym terenie.
>www.youtube.com/watch?v=7aEg472vg-I
tak, czemu sa takie różnice boczka w boczku?
tez przeprowadziłem badania www.tabele-kalorii.pl/mieso.html

w alkoholu sprawa jest prosta, wódka ma zawsze 40% (ciekawe czemu), wino 12%, spirytus 99 a piwo 6%, a boczku w boczku mamy wolna amerykankę?


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
29-09-2024 11:06 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: ile jest boczku w boczku?

>w alkoholu sprawa jest prosta, wódka ma zawsze 40% (ciekawe czemu),

Bo nie ma. Np może miec 38%
> wino 12%,

Też nie prawda.

>spirytus 99

>a piwo 6%,

Co?

Widzę że coraz głupsze to booty trolle. "Powiedz" szefowi żeby dali lepszego programistę.




Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
29-09-2024 11:21 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w alkoholu sprawa jest prosta, wódka ma zawsze 40% (ciekawe czemu),
>Bo nie ma. Np może miec 38%
wódka ma 40 a jak ma mniej to nie jest wódką a więc ma mniejszą akcyzę a producenci większy zysk, chodzi o zysk

>> wino 12%,
>Też nie prawda.
nie może być wina np 20%, fizycznie nie da się zrobić

> Patologia romaro i jego słowa Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
cr dedykowała ci swoją stopke

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
29-09-2024 12:01 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>w alkoholu sprawa jest prosta, wódka ma zawsze 40% (ciekawe czemu),
>>Bo nie ma. Np może miec 38%
>wódka ma 40 a jak ma mniej to nie jest wódką a więc ma mniejszą akcyzę a producenci większy zysk, chodzi o zysk
>>> wino 12%,
>>Też nie prawda.
>nie może być wina np 20%, fizycznie nie da się zrobić

Ale może być mniej lub więcej.tak jak wódka czy wino czy piwo czy spirytus

Widzisz na zdjeciu trollu czy się jestes ślepy?

>cr dedykowała ci swoją stopke

Skąd mogę to wiedzieć co to chamidło wypisuje jak tego CHAMA mam ukrytego?

Polecam to zresztą wszystkim. To typowy cham. Cos chcesz jeszce wiedzieć?

Powinna wykleciec z tego forum na zbity pysk za obrazanie innych użytkowników.

Złamała regulamin.

Ona jest chyba rekordzista w byciu iGNOROWANYM na tym forum co świadczy o niej dobitnie i jej kulturze.

Szkoda tylko że nie można usuwać takich trolli jak ty czy ona.


>
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo



Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
29-09-2024 12:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>cr dedykowała ci swoją stopke
>Skąd mogę to wiedzieć co to chamidło wypisuje jak tego CHAMA mam ukrytego?
zwracam się z prośbą o umieszczenie mojej osoby w tym ekskluzywnym klubie.
Prośbę swą motywuję potrzebą oszczędzania moich nerwów

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
29-09-2024 13:20 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>cr dedykowała ci swoją stopke
>>Skąd mogę to wiedzieć co to chamidło wypisuje jak tego CHAMA mam ukrytego?
>zwracam się z prośbą o umieszczenie mojej osoby w tym klubie.
>Prośbę swą motywuję potrzebą oszczędzania moich nerwów

Troll obrazjacy Polaków nazywając ich psami prosi o oszczędzenie nerwów?

Czyich onuco nerwów? Chyba moich bo ja jestem Polakiem więc goń się.

Wy trolle to chcielibyście się czuć bezkarnie. Przyjsc opluć i robić smrod.

Nikt was niechce. Zapewniam cię . Że nie wymawaicie tego co piszecie .

TCHÓRZE.

Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
30-09-2024 08:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Troll obrazjacy Polaków nazywając ich psami prosi o oszczędzenie nerwów?
nasze patoelity sa psami usazyda

> ja jestem Polakiem więc goń się.
ja jestem ham, potomek niwolników Polaków, panów, szlachciców, sarmatów
wyzwolił mnie z niewoli polaków (była tylko szlachta) car Aleksander 2, za to zabił go polak, pan, szlachcic
dlatego wolę byc hamem niż panem
krytykapol(*)-znacznie-mlodszy-niz-myslimy/

ale tematem wątku jest pytanie; ile jest boczku w boczku?

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
30-09-2024 11:53 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Troll obrazjacy Polaków nazywając ich psami prosi o oszczędzenie nerwów?
>nasze patoelity sa psami usazyda

Tylko że ty onuco piszesz tak

....Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies

Ja jestem Polakiem.
Won onuco do sibie. Do swojego pana Putina.

>> ja jestem Polakiem więc goń się.
>ja jestem ham, potomek niwolników Polaków, panów, szlachciców, sarmatów
>wyzwolił mnie z niewoli polaków (była tylko szlachta) car Aleksander 2, za to zabił go polak, pan, szlachcic
>dlatego wolę byc hamem niż panem

Nazwywaj się psem buraku. A od Polaków tchorzliowa onuco się odwal.

W twarz tego Polakowi nie powiesz bo ci da w MORDE.
Tak jak każdy kto innego psem nazywa czy kurwiem

Spytaj się tchórzy jak mordy mają ci co tak MOWIA do innych.

Jeste pewien że co najmniej oplute. Tfu

Bardzo masz mordę obita czy opluta?

>krytykapol(*)-znacznie-mlodszy-niz-myslimy/
>ale tematem wątku jest pytanie; ile jest boczku w boczku?

To po co piszesz mi o tym chamie chętnie racjonalistce trollu ?

Zostaw to forum w spokoju idź gdzieś do sobie podobnych tych od psów ci innych nazywają. Najlepiej z tym chamidłem. Tchorzliwe Trolle.

Won.


Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
30-09-2024 12:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Troll obrazjacy Polaków nazywając ich psami prosi o oszczędzenie nerwów?
>>nasze patoelity sa psami usazyda
> Tylko że ty onuco piszesz tak
>....Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
pisze tu biblie, jej nie czyta sie dosłownie

>Ja jestem Polakiem.
youtube.com/shorts/9iVU89qWiJg?si=Y9VZ5igj1oHnaPwe
kulczyk zarabiał 1 000 000 zł/godz Polacy zarabiali 3 zł/godz i to tolerowali, co za brak honoru i głupota, (pies ma honor i mądrość) i z tej głupoty i braku honoru pójdziesz ginąć za swojegpo pana usdazyda w wojnie z rosją
bądźmy psami, wyjdziemy lepiej niż polak

>Zostaw to forum w spokoju idź gdzieś
bez cr, Konopki i mnie fR umrze
.
30-09-2024 13:06 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>Troll obrazjacy Polaków nazywając ich psami prosi o oszczędzenie nerwów?
>>>nasze patoelity sa psami usazyda
>> Tylko że ty onuco piszesz tak
>>....Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
>pisze tu biblie, jej nie czyta sie dosłownie

Już się boisz ? Obrzydliwy tchórzliwy troll.

Ile razy dostałes w mordę za nazwanie kogoś psem?

>>Ja jestem Polakiem.
>youtube.com/shorts/9iVU89qWiJg?si=Y9VZ5igj1oHnaPwe
>kulczyk zarabiał 1 000 000 zł/godz Polacy zarabiali 3 zł/godz i to tolerowali, co za brak honoru i głupota, (pies ma honor i mądrość) i z tej głupoty i braku honoru pójdziesz ginąć za swojegpo pana usdazyda w wojnie z rosją
>bądźmy psami, wyjdziemy lepiej niż polak

Ile razy dostałes w tą swoją mordę za powiedzenie psie do Polaka ?

TCHÓRZu.


>>Zostaw to forum w spokoju idź gdzieś
> bez cr, Konopki i mnie fR umrze

Ty się boisz że nikt cię nie będzie czytał. Nie ja nie inni.

To będzie piękny dzień jak was tu nie będzie tchórzliwe trolle.

Jeden się boi powiedzieć do szefa bandyta bo wie że go wywali na zbity pysk z roboty.

Zostaw to miejsce i się przekonaj.

Was tu nie powinno być. tchórze

Męcza was konsekwencje waszego chamstwa?
Było trolle myśleć zanim zczelisxcie obrażać.





Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
30-09-2024 17:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>....Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
>>pisze tu biblie, jej nie czyta sie dosłownie
>Już się boisz ? Obrzydliwy tchórzliwy troll.
farmer, napisz ile jest boczku w boczku

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
30-09-2024 17:49 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>....Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
>>>pisze tu biblie, jej nie czyta sie dosłownie
>>Już się boisz ? Obrzydliwy tchórzliwy troll.
>farmer, napisz ile jest boczku w boczku

Po co trollu pytasz mnie o tego CHAMA chętnie racjonalistke.

Uważasz że ci wszystko wolno.

Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
30-09-2024 19:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>farmer, napisz ile jest boczku w boczku
>Po co trollu pytasz mnie o tego CHAMA chętnie racjonalistke.
jeśli weźmiesz pod uwagę prośbę cr co do naszych stopek (ja swoją poprawiłem), chetnie Ci odpowiem


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
farmer (22440 punktów)
>>>farmer, napisz ile jest boczku w boczku
>>Po co trollu pytasz mnie o tego CHAMA chętnie racjonalistke.
> jeśli weźmiesz pod uwagę prośbę cr co do naszych stopek (ja swoją poprawiłem), chetnie Ci odpowiem

Zdecyduj się temat jest o boczku czy o chamie chętnie racjonalistce?

Bo nie widzę związku. A ty trollu piszesz jak ci pasuje a potem się zalisz.

Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Taylor3Erik (-6 punktów)
to jest bardzo poprawne
01-10-2024 11:55 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Uważasz że ci wszystko wolno.
mogę cię zaczernić, nawet skasowac, moja moc jest wielka


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
01-10-2024 13:07 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Uważasz że ci wszystko wolno.
> mogę cię zaczernić, nawet skasowac, moja moc jest wielka
>
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo



Mogę ci zadać pytanie ile razy dostałes po mordzie za nazwanie Polaków psem ?

Bo że pyskwować TCHÓRZu w internecie jedynie potrafisz i obrażać Polaków nazywając ich psami.

Pytam się trollu po co mi piszesz coś o tym chamie chętnie racjonalistce w temacie o boczku .

>mogę cię zaczernić, nawet skasowac, moja moc jest wielka

Musiałbyś trollu zaprzeczyć sam sobie tak jak chentine racjonalistka.

Ktora łamie regulamin ale potem chernie z niego korzysta. Ot typowe dla cwaniakow.

Jesteście zwykłymi tchórzliwymi małymi cwaniakami.
Co nie znaczy żeby na wasze chamstwo dawać przyzwolenie.

Zamknięcie się tak jak robicie to w życiu.




Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
30-09-2024 16:13 
 Ocena 1 na 1
haish (2904 punktów)

>
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo


No wreszcie jakowaś lepsza alternatywa dla raju(=ciąża).
Małe wspólnoty są sprawdzonym i chyba najlepszym rozwiązaniem dla myślących i twardo stąpających po ziemi ludzi.
Takie formy istnieją od dawna, a w zależności od celu który sobie stawiają mają różniste nazwy
takie jak Esseńczycy, Amisze, Jehowi, ale też kibucnicy, ci co mieszkają w moszawach.
Są też inne formy małych oaz i 'obszarów leśnych'(np. związki zawodowe - te zależne jak i niezależne ).

Ja osobiście preferuje formę kibucową - nie ma szału, ale przynajmniej jest przewidywalna jesień i zima życia, - coś za coś na uczciwych zasadach.
farmer (22440 punktów)
>>
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

>No wreszcie jakowaś lepsza alternatywa dla raju(=ciąża).
>Małe wspólnoty są sprawdzonym i chyba najlepszym rozwiązaniem dla myślących i twardo stąpających po ziemi ludzi.

A jak brakuje ziemi to co ? Napaść na inny kraj?

>Takie formy istnieją od dawna, a w zależności od celu który sobie stawiają mają różniste nazwy
>takie jak Esseńczycy, Amisze, Jehowi, ale też kibucnicy, ci co mieszkają w moszawach.
>Są też inne formy małych oaz i 'obszarów leśnych'(np. związki zawodowe - te zależne jak i niezależne ).
>Ja osobiście preferuje formę kibucową - nie ma szału, ale przynajmniej jest przewidywalna jesień i zima życia, - coś za coś na uczciwych zasadach.

Jaką formę mają w Izraelu?

Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
30-09-2024 18:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
>No wreszcie jakowaś lepsza alternatywa dla raju(=ciąża).
to jest to samo, raj = ciąża
popatrz na te ciasne domki, one sa trwaniem ciąży po ciąży, są dla bliskości, ciasności

ciasny domek nastepnym etapem "ciąży", łona "matki", raj jest jak ruska matrioszka,
ciąża trwa 9 m-cy a powinna 20 i te ciasne domki to zapewniają, nastepnym etapem jest komuna

> kibucnicy co mieszkają w moszawach.
to komunistyczny kibuc urodził najwybitniejszego współczesnego filozofa, homoseksualisty, Yuval Noah Harari. Naszym najlepszym filozofem jest też żyd, Stanisław Lem, my libki zawsze będziemy niewolnikami pana

>Ja osobiście preferuje formę kibucową - nie ma szału, ale przynajmniej jest przewidywalna jesień i zima życia, - coś za coś na uczciwych zasadach.
wg mnie kibuce są za duze, 1000 kibucników, ludzki umysł nie ogarnia


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Taylor3Erik (-6 punktów)
to jest bardzo poprawne
haish (2904 punktów)Odp: boczek na boczek
>.
>czemu kaloryczność 100 gr boczku tak sie różni, od 136 do 550 kcal (różnica 4 X) w zależności od
>producenta/ marketu
>.

Za czasów PRL-u cały przemysł i wytwórczość podlegały kryteriom jakości określonym przez Polskie Normy. Mięsa ogólnie w sklepach było niewiele, ale kiełbasa była kiełbasą, a boczek boczkiem.
W czasach gospodarki rynkowej są kiełbasy mające w składzie aż 40% mięsa, ale są i takie których 100 gram wyprodukowano np. że 115 gram mięsa.
Obecnie z boczkiem sprawy mają się tak, że boczek (dawniej cały płat mięsa z boku wieprzka razem z żeberkami) udają inne częsci mięsa z wieprzka takie jak np. pachwina - dużo twardsza niż boczek. Nieoszukany boczek można przygotować samemu, - zakupić konkretną część półtuszy wieprzowej, namoczyć w soli z saletrą i samemu uwędzić.
Nie będzie taki boczek jak był w PRL-u (wieprzki karmiono przeważnie ziemniakami, zaś obecnie mieszankami paszowymi) ale będzie lepszy to co udaje boczek w marketach.
01-10-2024 11:49 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>czemu kaloryczność 100 gr boczku tak sie różni, od 136 do 550 kcal (różnica 4 X) w zależności od producenta/ marketu
>Za czasów PRL-u cały przemysł i wytwórczość podlegały kryteriom jakości określonym przez Polskie Normy. Mięsa ogólnie w sklepach było niewiele, ale kiełbasa była kiełbasą, a boczek boczkiem.
>W czasach gospodarki rynkowej są kiełbasy mające w składzie aż 40% mięsa, ale są i takie których 100 gram wyprodukowano np. że 115 gram mięsa.
podejrzewam, że boczek faszerują tanim płynem (szkodliwym dla zdrowia) który wiąże się z nim, celem zwiekszenia wagi a kaloryczność pozostaje (tak jak dodanie wody do alkoholu), dlatego boczek kapitalistyczny dla biedaków może zwiększyć swoją wagę 4 X
liberalizm to wolność, własność, indywidualizm, wiadomo za wolność (wyzysk), własność, ginęli nasze pany

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Taylor3Erik (-6 punktów)
to jest bardzo poprawne

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365