 |
kryzys naszej cywilizacji Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-09-2024 16:56 | okragly (21676 punktów) | kryzys naszej cywilizacji | mamy kryzys klimatyczny, ekologiczny, ekonomiczny, demograficzny, psychiczny, pandemiczny, kapitalizmu, nauki, gospodarki, moralności, małżeństwa, kościoła, .... Same kryzysy, co z nami będzie?
mamy kryzys cywilizacyjny spowodowany przez pana świata, usazyda, skutkiem kryzysu będzie 3 wojna ale na szczęście tylko pomiędzy białymi chrześcijanami; protestanci, chrześcijanie i prawosławni (kiedyś mieliśmy zniewolony cały świat), ale to nie bedzie wojna religijna tylko upadku cywilizacji białego człowieka, grecko-rzymsko- judeo chrześcijańskiej, opartej na ekspansji, niewolnictwie, wyzysku, własności, indywidualizmie, wolności | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| haish (2906 punktów) | >mamy kryzys klimatyczny, ekologiczny, ekonomiczny, demograficzny, psychiczny, pandemiczny, >kapitalizmu, nauki, gospodarki, moralności, małżeństwa, kościoła, .... Same kryzysy, co z nami >będzie? >mamy kryzys cywilizacyjny spowodowany przez pana świata, usazyda, skutkiem kryzysu będzie 3 wojna >ale na szczęście tylko pomiędzy białymi chrześcijanami; protestanci, chrześcijanie i prawosławni >(kiedyś mieliśmy zniewolony cały świat), ale to nie bedzie wojna religijna tylko upadku cywilizacji >białego człowieka, grecko-rzymsko- judeo chrześcijańskiej, opartej na ekspansji, niewolnictwie, >wyzysku, własności, indywidualizmie, wolności
Faktycznie błędy, głupota, ignorancja i niezdolność do podjęcia reform będą przyczyną upadku religii i kultury budowanej przez stulecia na ideologii chrześcijańskiej - koine i łacina to języki martwe. Chrześcijaństwa nie da się reformować, pomimo że są w nim nurty reformowane - internet i cyfryzacja przeniosły ludzkość na nowe nieznane wcześnie możliwości komunikacji i wymiany wiedzy i informacji. Chrześcijaństwo jest samo w sobie niereformowalne - przez stulecia biblię w grece lub łacinie znali tylko kapłani, czyli hierarchia - wierni nie byli uczeni tych języków. Z biegiem czasu stało się to czego kasta kleru obawiała się najbardziej - powstały alfabety w językach narodowych i powstała literatura w tych językach, oraz krytyka chrześcijańskiej 'nauki'. Język łaciński przestał być językiem nauki na uniwersytetach. Wymysł - termin 'judeo-chrześciaństwo' jest hipokryzją, Chrześcijaństwo zawsze zwalczało Judejczyków i ich ideologię(Torę), udawało się to dość długo, nastały czasy że umiejętność pisania i czytania jest powszechna i powszechny jest dostęp do tekstów pisanych. Judeo-chrześcijaństwo to próba greckiego zdominowania dorobku Hebrajczyków - greccy redaktorzy ewangelii wymyślili Jezusa Żyda i ten twór literacki miał wiedzieć lepiej od samych Hebrajczyków co jest napisane w Torze - on sam nie napisał nigdy żadnego tekstu - takie niedopatrzenie ewangelistów którzy nie mieli pojęcia o języku hebrajskim.
Judaizm i Islam mają się dobrze, ponieważ języków w których napisane zostały Tora i Koran są nauczani wierni Judaizmu i Islamu. Taka sytuacja nigdy nie miała miejsca w Chrześcijaństwie - w czasach gdy wierni byli analfabetami sytuacja dla kleru była komfortowa, ale czasy się zmieniły i ewangelie okazały się bajkami i pierdołami na dodatek sprzeczne z stanem świeckiej nauki.
Kryzys dotyczy kleru i hierarchi, - nie da się przeciwdziałać temu aby nadal utrzymywać ludzi w ciemnocie i w uzależnieniu od alkoholu.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>mamy kryzys klimatyczny, ekologiczny, ekonomiczny, demograficzny, psychiczny, pandemiczny, >>kapitalizmu, nauki, gospodarki, moralności, małżeństwa, kościoła, .... Same kryzysy, co z nami >>będzie? >>mamy kryzys cywilizacyjny spowodowany przez pana świata, usazyda, (kiedyś mieliśmy zniewolony cały świat), mamy upadek białego człowieka, jego grecko-rzymsko- judeo chrześcijańskiej cywilizacji opartej na ekspansji, niewolnictwie, wyzysku, własności, indywidualizmie, wolności
> Chrześcijaństwo jest samo w sobie niereformowalne Chrześcijaństwo tak jak islam, jest oparty na księdze, która więzi wiedzę sprzed 2 000 lat w raju nie było pisma a więc nie było zacofania, wierzenia ciągle się zmieniały w zależności od potrzeb
>Wymysł - termin 'judeo-chrześciaństwo' jest hipokryzją, takie mamy źródło zresztą w tym przesmyku pomiędzy Afryką a Azją narodziło się rolnictwo i hodowla, wszystkie rośliny i zwierzęta są z stamtąd
>Chrześcijaństwo zawsze zwalczało Judejczyków i ich ideologię(Torę) to jest normalne, rewolucja pożera rodziców
>Kryzys dotyczy kleru i hierarchi jest szerszy, dotyczy naszej cywilizacji opartej na ekspansji, niewolnictwie, wyzysku, własności, indywidualizmie, wolności
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > mamy kryzysOd tysięcy lat. Łatwo i dobrze było zawsze tylko dla części a dla reszty było ciężko i źle. Winny już jest. Winny sprzecznej wiary i sprzecznych wartości. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>mamy kryzys >Od tysięcy lat. nigdy tak duzo ludzi % nie popełniało samobójstwa, nie było w depresji, nerwic, tylu alkoholików, narkomanów czy innych nałogów
>Łatwo i dobrze było zawsze tylko dla części a dla reszty było ciężko i źle. nigdy nie było takich rozpiętości co dzisiaj
>Winny już jest. Winny jest liberalizm (indywidualizm, własność, wolność), to antyludzka ideologia promowana przez usazyda
dlatego podtrzymuje, mamy ogromny kryzys (wszystkie kryzysy jednocześnie) - klimatyczny- niezaprzeczalny - ekologiczny- niezaprzeczalny - demograficzny- niezaprzeczalny, - psychiczny- niezaprzeczalny - kapitalizmu- niezaprzeczalny - nauki- niezaprzeczalny (od Einsteina nic nie wymyślono, filozofia ciągle studiuje glupiego Platona) - moralności- niezaprzeczalny - małżeństwa- niezaprzeczalny - kościoła- niezaprzeczalny
kryzys nie jest tak groźny jak kumulacja wszystkich możliwych w jednym miejscu i czasie
cywilizacja (grecko-rzymska) białego człowieka oparta na ekspansji, niewolnictwie, wyzysku, własności, indywidualizmie, wolności, musi upaść a z nią zniknie wiele problemów
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > cywilizacja (grecko-rzymska) białego człowieka oparta na ekspansji, niewolnictwie, wyzysku, własności, indywidualizmie, wolności, musi upaść a z nią zniknie wiele problemówOczywiście, że stare, prymitywne i brutalne w końcu upadnie. To jest kwestia ewolucji. W nowym jednak objawią się nowe formy niewolnictwa i wyzysku. Sam też nie trawie kultury katolickiej egoistycznej, prymitywnej i brutalnej i też mam nadzieję, że wiara jaką programują u ludzi starożytne kościoły zostanie w końcu powszechnie zakwestionowana. Też żyje mi się ciężko z egocentrycznymi i brutalnymi katolikami. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|