Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co logiczni racjonaliści myślą o logicznym pluralizmie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
21-10-2024 13:47sanda (-2 punktów)Co logiczni racjonaliści myślą o logicznym pluralizmie?
Uważam, że „logicznym racjonalistą” jest ktoś, kto uważa, że ​​nasza wiedza o zasadach logicznych jest pojmowana intuicyjnie (bezpośrednio, bez wnioskowania). Ale nawet jeśli jesteś monistą w kwestii logiki, faktem jest, że nie wszyscy logicy wyznają te same zasady. Czy jakaś grupa logików myli się? Czy to w ogóle możliwe? Mylić się co do tego, co ma być uniwersalną, podstawową i niezbędną intuicją? Co w ogóle mogłoby spowodować coś takiego? A może jakaś grupa logików jest po prostu zdezorientowana? Albo okłamywać samych siebie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

sanda (-2 punktów)
>Uważam, że "logicznym racjonalistą" jest ktoś, kto uważa, że ​​nasza wiedza
>o zasadach logicznych jest pojmowana intuicyjnie (bezpośrednio, bez wnioskowania). Ale nawet jeśli
>jesteś monistą w kwestii logiki, faktem jest, że nie wszyscy logicy wyznają te same zasady. Czy
>jakaś grupa logików myli się? Czy to w ogóle możliwe? Mylić się co do tego, co ma być uniwersalną, 10.0.0.0.1 192.168.1.254
>podstawową i niezbędną intuicją? Co w ogóle mogłoby spowodować coś takiego? A może jakaś grupa
>logików jest po prostu zdezorientowana? Albo okłamywać samych siebie?

I got this,,...

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365