Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego priony tak naprawdę wpływają tylko na ssaki?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
23-10-2024 17:34rwagga (2 punktów)Dlaczego priony tak naprawdę wpływają tylko na ssaki?
Nigdy nie słyszałem o prionach występujących u ptaków, owadów, ryb czy gadów. Co sprawia, że ​​ssaki są tak wyjątkowe, że priony wpływają tylko na nas i inne ssaki.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rwagga (2 punktów)
>Nigdy nie słyszałem o prionach występujących u ptaków, owadów, ryb czy gadów. Co sprawia, że
>​​ssaki są tak wyjątkowe, VidMate że priony wpływają tylko na nas i inne ssaki.

I got this,,...
alsor (3283 punktów)
>Nigdy nie słyszałem o prionach występujących u ptaków, owadów, ryb czy gadów. Co sprawia, że
>​​ssaki są tak wyjątkowe, że priony wpływają tylko na nas i inne ssaki.

ssaki nie są wyjątkowe, lecz duże po prostu.

a ponieważ wedle prawa Ohma:

I = U/R, więc to zabija te wielkie, bo dla większego napięcie jest większe;

zatem automatycznie:
U = IR, a rezystancja rośnie z rozmiarami - odległością: R = rho L/S.. itd,

Power = I*U,

co finalnie daje: im większe U = napięcie tym większa moc... co spala tkanki.
.........

dawniej były znane przypadki... pastucha krów:
podczas burzy wszystkie krowy zdechły, a pastuch przeżył bez żadnych obrażeń!

Dlaczego?
Bo krowa stoi zawsze na 4 nogach i jest dość długa...

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365