Racjonalista - Strona głównaDo treści
będę miał setki milionów, ale ...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
07-11-2024 15:26okragly (21676 punktów)będę miał setki milionów, ale ...
Ocena 1 na 1
będę miał setki milionów, ale ... boję się
bo ktoś posiadający setki milionów pragnie potrzebować kolejnych setek milionów. Za 500 milionów będę mógł kupić wszystko, po co mi więc marzyć o całym miliardzie $?
ciekawe co na to mówi filozofia
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>będę miał setki milionów, ale ... boję się
>bo ktoś posiadający setki milionów pragnie potrzebować kolejnych setek milionów. Za 500 milionów
>będę mógł kupić wszystko, po co mi więc marzyć o całym miliardzie $?
>ciekawe co na to mówi filozofia
>
Filozofia na to mówi, że po co zajmujesz się sprawami, które Cię nie dotyczą? Zajmij się rajem - tam jesteś "fachowcem"
07-11-2024 16:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>będę miał setki milionów, ale ... boję się
>>bo ktoś posiadający setki milionów pragnie potrzebować kolejnych setek milionów. Za 500 milionów
>>będę mógł kupić wszystko, po co mi więc marzyć o całym miliardzie $?
>Filozofia mówi, że po co zajmujesz się sprawami, które Cię nie dotyczą? Zajmij się rajem - tam jesteś "fachowcem"
fachowiec bez autorytetu nic nie znaczy, dlatego
najkrótsza droga do raju wiedzie przez zostanie miliarderem (Trump, Musk) i tym sposobem zaprowadziłbym raj
słowa Muska czy innego bogacza nikt nie kwestionuje choćby się wypowiadał o czym nie ma zielonego pojęcia, tak w temacie raju wszyscy bezwarunkowo by mi uwierzyli (nawet jakbym się nie znał, a przecież się znam )


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
07-11-2024 20:01 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>>będę miał setki milionów, ale ... boję się
>>>bo ktoś posiadający setki milionów pragnie potrzebować kolejnych setek milionów. Za 500 milionów
>>>będę mógł kupić wszystko, po co mi więc marzyć o całym miliardzie $?
>>Filozofia mówi, że po co zajmujesz się sprawami, które Cię nie dotyczą? Zajmij się rajem - tam jesteś "fachowcem"
>fachowiec bez autorytetu nic nie znaczy, dlatego
> najkrótsza droga do raju wiedzie przez zostanie miliarderem (Trump, Musk) i tym sposobem zaprowadziłbym raj
>słowa Muska czy innego bogacza nikt nie kwestionuje choćby się wypowiadał o czym nie ma zielonego pojęcia, tak w temacie raju wszyscy bezwarunkowo by mi uwierzyli (nawet jakbym się nie znał, a przecież się znam )

Trzymam więc kciuki. I jakby co, to pamiętaj o mnie w związku z tymi miliardami...

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365