Racjonalista - Strona głównaDo treści
stanie na nodze

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
07-11-2024 21:05okragly (21676 punktów)stanie na nodze
Ocena 1 na 1

stanie na jednej nodze przez 4 min dziennie wydłuży Twoje życie o 2 lata, jak to możliwe? odpowiedź znajdziemy oczywiście w fizyce
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>stanie na jednej nodze przez 4 min dziennie wydłuży Twoje życie o 2 lata, jak to możliwe?
Niemożliwe. A jak nie wierzysz, to sobie sprawdź jak przyjdzie na Ciebie TA czarna godzina.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
08-11-2024 10:48 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>stanie na jednej nodze przez 4 min dziennie wydłuży Twoje życie o 2 lata, jak to możliwe?
>Niemożliwe. A jak nie wierzysz, to sobie sprawdź jak przyjdzie na Ciebie TA czarna godzina.
>
"Stop!" stopkowym mundrościom!


Nie tylko stopkowym mądrościom...

A że są takie rzeczy, że nie da się ich sprawdzić (np. czy dane lekarstwo działa nie jest możliwe do sprawdzenia na pojedynczym przypadku, a jedynie statystycznie), to różni ludzie zbijają kapitał na tym, że umieją przekonująco nawijać makaron na uszy...
09-11-2024 14:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>stanie na jednej nodze przez 4 min dziennie wydłuży Twoje życie o 2 lata, jak to możliwe?
>>Niemożliwe. A jak nie wierzysz, to sobie sprawdź jak przyjdzie na Ciebie TA czarna godzina.
>A że są takie rzeczy, że nie da się ich sprawdzić (np. czy dane lekarstwo działa nie jest możliwe do sprawdzenia na pojedynczym przypadku, a jedynie statystycznie), to różni ludzie zbijają kapitał na tym, że umieją przekonująco nawijać makaron na uszy...
tak, chodzi o statystykę, utrata równowagi jest druga po komunikacyjnych przyczyną śmierci z urazów, stanie na nodze trenuje w mózgu ośrodek równowagi i mięśnie
wystarczy przy myciu zębów



potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
09-11-2024 15:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>stanie na jednej nodze przez 4 min dziennie wydłuży Twoje życie o 2 lata, jak to możliwe?
>Niemożliwe. A jak nie wierzysz, to sobie sprawdź jak przyjdzie na Ciebie TA czarna godzina.
godzina to była w raju, dziś czesto przeciąga się na wiele miesiecy, nawet lat. Empatyczny właściciel konia który złamie nogę strzela mu w łeb by złagodzić cierpienie, a my?
musimy nieść swój krzyż

powinienen tu byc kącik porad, jak zejść z "sceny" na własnych warunkach, jako egzaminem dojrzałości racjonalistów


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>stanie na jednej nodze przez 4 min dziennie wydłuży Twoje życie o 2 lata, jak to możliwe?
>>Niemożliwe. A jak nie wierzysz, to sobie sprawdź jak przyjdzie na Ciebie TA czarna godzina.
> godzina to była w raju, dziś czesto przeciąga się na wiele miesiecy, nawet lat.
To o ile wg rajskich rachub stanie na jednej nodze przedłuża życie?

>powinienen tu byc kącik porad, jak zejść z "sceny" na własnych warunkach, jako egzaminem dojrzałości racjonalistów
Harakiri?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
09-11-2024 16:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>stanie na jednej nodze przez 4 min dziennie wydłuży Twoje życie o 2 lata, jak to możliwe?
>>>Niemożliwe. A jak nie wierzysz, to sobie sprawdź jak przyjdzie na Ciebie TA czarna godzina.
>> godzina to była w raju, dziś czesto przeciąga się na wiele miesiecy, nawet lat.
>To o ile wg rajskich rachub stanie na jednej nodze przedłuża życie?
my od urodzenia chodzimy po idealnie płaskiej podłodze, chodnikach, w raju wszystko było krzywe, dzięki temu tak nam się rozwinął mózg, od utrzymywania równowagi
znowu dzięki rozmowie z Tobą wpadłem na (jak sądzę) genialny pomysł, mózg sie rozwinął od nierównego terenu (nam dwunożnym jest dużo trudniej niż 4 nożnym)

>>powinienen tu byc kącik porad, jak zejść z "sceny" na własnych warunkach, jako egzaminem dojrzałości racjonalistów
>Harakiri?
trzeba dbać o naszą wspólnotę, wisielce, skoczki z 10 pietra, (z Twojego bloku ktoś skoczył? z mojego młody chłopak), walnięcie autem w drzewo czy ciężarówkę jest liberalne; indywidualistyczne, wolnościowe, ale nie rajskie

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>my od urodzenia chodzimy po idealnie płaskiej podłodze, chodnikach, w raju wszystko było krzywe, dzięki temu tak nam się rozwinął mózg, od utrzymywania równowagi
Odwrotnie: dwunożność rozwinęła się wcześniej niż powstało pierwsze choćby klepisko.

>z Twojego bloku ktoś skoczył? z mojego młody chłopak)
Chyba na każdym osiedlu jest taki blok lub nawet kilka.

>walnięcie autem w drzewo czy ciężarówkę jest liberalne; indywidualistyczne, wolnościowe, ale nie rajskie
Pewnie.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
09-11-2024 17:55 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>my od urodzenia chodzimy po idealnie płaskiej podłodze, chodnikach, w raju wszystko było krzywe, dzięki temu tak nam się rozwinął mózg, od utrzymywania równowagi
>Odwrotnie: dwunożność rozwinęła się wcześniej niż powstało pierwsze choćby klepisko.
nasza dwunożność powstawała równolegle z wzrostem mózgu (domyślam się że celem zachowania równowagi)
dzisiaj mamy płaskie podłogi, chodniki, dlatego kurczy nam się mózg
niektórzy lubia chodzić po górach, pływac na jachtach, jeździć na rowerze, nieuświadomionym celem moze być rozwoju mózgu wynikający z kontrolowania równowagi
możliwe że degeneracje mózgu mozna sprawdzać jak długo potrafimy zachowac równowagę, jeśli to prawda wtedy ćwicząc równowagę regenerujemy, ćwiczymy mózg, a więc podane od czapy moje 4 lata może być prawdziwe (średnio)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365