Racjonalista - Strona głównaDo treści
Katastroficzny dramat...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
16-11-2024 11:12scriba144 (277 punktów)Katastroficzny dramat...
Ponieważ 70% populacji zwierząt i roślin bezpowrotnie wyginęło. Dlatego ratujmy pozostałe populacje, zagrożone wyginięciem. Troszczmy się o roślinność. Dokarmiajmy zwierzęta i ptaki, aby populacja ich nie wyginęła. Na balkonach, tarasach wykładajmy karmę. Na parapetach stawiajmy karmniki. W lasach, parkach, skwerkach etc..., wykładajmy karmę. Dostęp do pokarmów niech mają wszystkie populacje, aby bezpowrotnie nie wyginęły. Bo w ekosystemie wszystkie żyją w symbiozie i wszystkie są niezwykle pożyteczne. Natomiast człowiek jest konsumentem, któremu w katastroficznym dramacie. Pozostała tylko troska o ekosystem, czyli czynienie dobra, które do niego wróci. Analogicznie do zła, które na pewno do niego wróci, za życia i po śmierci.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6810 punktów)
>Analogicznie do zła, które na pewno do niego wróci, za życia i po śmierci.

Po śmierci człowiek staje się prochem, nie odczuwa nic, ani zła, ani dobra.
scriba144 (277 punktów)
>>Analogicznie do zła, które na pewno do niego wróci, za życia i po śmierci.
>Po śmierci człowiek staje się prochem, nie odczuwa nic, ani zła, ani dobra.
>
Człowiek jest fizyczno - duchowy. Za czynienie negatywnymi zachowaniami, w ekosystemie destrukcji, na pewno poniesie konsekwencje. W tunelu swoich uczynków. Empirycznie i naukowo udowodniony.
17-11-2024 14:53 
 Ocena 1 na 1
Prazeodym (125 punktów)
>>>Analogicznie do zła, które na pewno do niego wróci, za życia i po śmierci.
>>Po śmierci człowiek staje się prochem, nie odczuwa nic, ani zła, ani dobra.
>>
>Człowiek jest fizyczno - duchowy. Za czynienie negatywnymi zachowaniami, w ekosystemie destrukcji, na pewno poniesie konsekwencje. W tunelu swoich uczynków. Empirycznie i naukowo udowodniony.

Mamy XXI wiek, a Ty nadal tkwisz w tych średniowiecznych zabobonach i bajkach. Naukowo to udowodniono, że bez mózgu człowiek nic nie odczuwa. A te swoje bzdety o duchach zachowaj dla siebie.
scriba144 (277 punktów)
>>>>Analogicznie do zła, które na pewno do niego wróci, za życia i po śmierci.
>>>Po śmierci człowiek staje się prochem, nie odczuwa nic, ani zła, ani dobra.
>>>
>>Człowiek jest fizyczno - duchowy. Za czynienie negatywnymi zachowaniami, w ekosystemie destrukcji, na pewno poniesie konsekwencje. W tunelu swoich uczynków. Empirycznie i naukowo udowodniony.
>Mamy XXI wiek, a Ty nadal tkwisz w tych średniowiecznych zabobonach i bajkach. Naukowo to udowodniono, że bez mózgu człowiek nic nie odczuwa. A te swoje bzdety o duchach zachowaj dla siebie.

Człowiek posiada ciało, które jest rodzajem informacji w formie energetycznej, oraz dusze, która jest informacją o całości rodzaju informacji. Z nośnikami informacji, myśli, słów i uczynków.
DyktaFon (9281 punktów)
>Ponieważ 70% populacji zwierząt i roślin bezpowrotnie wyginęło. Dlatego ratujmy pozostałe
>populacje, zagrożone wyginięciem. Troszczmy się o roślinność. Dokarmiajmy zwierzęta i ptaki, aby
>populacja ich nie wyginęła. Na balkonach, tarasach wykładajmy karmę. Na parapetach stawiajmy
>karmniki. W lasach, parkach, skwerkach etc..., wykładajmy karmę. Dostęp do pokarmów niech mają
>wszystkie populacje, aby bezpowrotnie nie wyginęły. Bo w ekosystemie wszystkie żyją w symbiozie i
>wszystkie są niezwykle pożyteczne. Natomiast człowiek jest konsumentem, któremu w katastroficznym
>dramacie. Pozostała tylko troska o ekosystem, czyli czynienie dobra, które do niego wróci.
>Analogicznie do zła, które na pewno do niego wróci, za życia i po śmierci.

Myślę, że w historycznym ujęciu to wyginęło 99% populacji zwierząt i roślin. Większości nie znamy i nigdy nie poznamy. Ale jakie to ma znaczenie dla nas dzisiaj? Poza oczywiście zaczadzonymi, których to wielce smuci...
scriba144 (277 punktów)
@DyktaFon

Historycznie, czyli od Ogrodu Eden.
18-11-2024 17:39 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
> @DyktaFonHistorycznie, czyli od Ogrodu Eden.

Nie mam na myśli bajek. Chodzi o rzeczywistą historię. Od czasu, gdy jej prawie nie znamy. Bo w bajkach możemy sobie wymyślać wszystko. Nawet Ogród Eden
scriba144 (277 punktów)
>> @DyktaFonHistorycznie, czyli od Ogrodu Eden.
>Nie mam na myśli bajek. Chodzi o rzeczywistą historię. Od czasu, gdy jej prawie nie znamy. Bo w bajkach możemy sobie wymyślać wszystko. Nawet Ogród Eden
Biblia jest instrukcją życia w ekosystemie. Zbieżna z odkryciami nauki. Według ciebie, jak zaistniał świat materialny, nazwany umownie. Brak odpowiedzi będzie dowodem, że zaistniał według Biblii.
19-11-2024 11:44 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Brak odpowiedzi będzie dowodem, że zaistniał według Biblii.
FR to nie miejsce dla nielogicznych wypowiedzi.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
scriba144 (277 punktów)
>>Brak odpowiedzi będzie dowodem, że zaistniał według Biblii.
>FR to nie miejsce dla nielogicznych wypowiedzi.
>DUCH
>
www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349

>
Według ciebie, co jest nielogiczną wypowiedzią. Brak odpowiedzi będzie dowodem na pomówienie, które jest pod paragrafem.
19-11-2024 16:59 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>Brak odpowiedzi będzie dowodem, że zaistniał według Biblii.
>>FR to nie miejsce dla nielogicznych wypowiedzi.
>Według ciebie, co jest nielogiczną wypowiedzią.
FR to miejsce dla myślących - racjonalnie i sceptycznie.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
farmer (22440 punktów)
>>>>Brak odpowiedzi będzie dowodem, że zaistniał według Biblii.
>>>FR to nie miejsce dla nielogicznych wypowiedzi.
>>Według ciebie, co jest nielogiczną wypowiedzią.
>FR to miejsce dla myślących - racjonalnie i sceptycznie.

Czemu jesteś bezczelny wobec innego wierzącego ?

>W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą.

Jesteś taki PYSZNY jak mało kto.

2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji

Pycha pycha a w zasadzie twoje ODKLEJENIE.

Ignoruje cię 12 osób.

Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>>>Brak odpowiedzi będzie dowodem, że zaistniał według Biblii.
>>>>FR to nie miejsce dla nielogicznych wypowiedzi.
>>>Według ciebie, co jest nielogiczną wypowiedzią.
>>FR to miejsce dla myślących - racjonalnie i sceptycznie.
>Czemu jesteś bezczelny wobec innego wierzącego ?
Bezczelny jesteś ty, nie ja. A poza tym czy ktoś myśli logicznie, racjonalnie, sceptycznie nie zależy od tego, czy jest wierzący, czy niewierzący.
>>W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą.
>Jesteś taki PYSZNY jak mało kto.
He, he, łapać złodzieja kto krzyczy? Nie myślisz logicznie, stąd obrzucanie mnie epitetami. Nic, pustosłowie, jak zwykle u ciebie.
>2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji
>Pycha pycha a w zasadzie twoje ODKLEJENIE.
Nic, pustosłowie, obrzucanie epitetami. Straciłem już nadzieję, że kiedyś zaczniesz myśleć.
>Ignoruje cię 12 osób.
Hitlera popierały miliony. Poczytaj sobie 10 zasad logiki i postaraj się je zrozumieć - to wszystko, co mogę dla ciebie zrobić. Pozdrawiam.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
farmer (22440 punktów)
>>>>>>Brak odpowiedzi będzie dowodem, że zaistniał według Biblii.
>>>>>FR to nie miejsce dla nielogicznych wypowiedzi.
>>>>Według ciebie, co jest nielogiczną wypowiedzią.
>>>FR to miejsce dla myślących - racjonalnie i sceptycznie.
>>Czemu jesteś bezczelny wobec innego wierzącego ?
>Bezczelny jesteś ty, nie ja. A poza tym czy ktoś myśli logicznie, racjonalnie, sceptycznie nie zależy od tego, czy jest wierzący, czy niewierzący.
>>>W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą.
>>Jesteś taki PYSZNY jak mało kto.
>He, he, łapać złodzieja kto krzyczy? Nie myślisz logicznie, stąd obrzucanie mnie epitetami. Nic, pustosłowie, jak zwykle u ciebie.
>>2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji
>>Pycha pycha a w zasadzie twoje ODKLEJENIE.
>Nic, pustosłowie, obrzucanie epitetami. Straciłem już nadzieję, że kiedyś zaczniesz myśleć.
>>Ignoruje cię 12 osób.
>Hitlera popierały miliony. Poczytaj sobie 10 zasad logiki i postaraj się je zrozumieć - to wszystko, co mogę dla ciebie zrobić. Pozdrawiam.
>DUCH


. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji

>>>>>FR to nie miejsce dla nielogicznych wypowiedzi.
>>>>Według ciebie, co jest nielogiczną wypowiedzią.
>>>FR to miejsce dla myślących - racjonalnie i sceptycznie.


Co to więc robi na tym forum?

Twoich treści nikt nie szukał więc trafiłeś tu.

Nigdy NIGDY racjonalizm nikogo by nie zaprowadził do ciebie.
Wiara owszem.
Gdyby było inaczej nie potrzebne by było tworzyć pojęcie racjonalizm.

A.to że ignoruje cię 12 osób to potwierdza że nie jest poszukiwana trewsc niezgodna z tym miejscem jaka serwujesz.

LOGIKA


Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Duch Prawdy (14790 punktów)
>. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji
>>>>>>FR to nie miejsce dla nielogicznych wypowiedzi.
>>>>>Według ciebie, co jest nielogiczną wypowiedzią.
>>>>FR to miejsce dla myślących - racjonalnie i sceptycznie.
>Co to więc robi na tym forum?
"Działy naszego forum
Religie
Pogadanki 'religijne', tj. o religiach racjonalnie i nieco mniej
Kościół i antyklerykalizm
Dział dotyczący problemów związanych z Kościołem, klerykalizmem, antyklerykalizmem, krytyką i obroną Kościoła, czyli wszystko, co wiąże się z instytucjonalną sferą religii i jej funkcjonowaniem w społeczeństwie."
>Twoich treści nikt nie szukał więc trafiłeś tu.
Wnioski wyciąga się z wiedzy, nie wysysa z palca. Ponownie polecam 10 zasad logiki.
>Nigdy NIGDY racjonalizm nikogo by nie zaprowadził do ciebie.
jw.
>Wiara owszem.
>Gdyby było inaczej nie potrzebne by było tworzyć pojęcie racjonalizm.
Brak logiki w tym co piszesz, ale to nie pierwszy raz u ciebie.
>A.to że ignoruje cię 12 osób to potwierdza że nie jest poszukiwana trewsc niezgodna z tym miejscem jaka serwujesz.
Ponownie wiedza wyssana z palca, 52 osoby oceniają moje wypowiedzi na plus, 18 na minus, ty jesteś liderem punktacji ujemnej.
>LOGIKA
JESZCZE SOBIE TO WYTŁUŚĆ I PRZYKLEJ DO CZOŁA.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
29-11-2024 11:14 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>A.to że ignoruje cię 12 osób to potwierdza że nie jest poszukiwana trewsc niezgodna z tym miejscem jaka serwujesz.
Najlepiej oceniani autorzy Forum z ostatnich 31 dni*:
Lp. Pseudonim Średnia ocena wypowiedzi
1 Duch Prawdy 1.2
2 panTeista 1.1
3 DyktaFon 0.9
4 okragly 0.9
5 Paolo Monstro 0.8
6 zeniu73 0.8
7 Wojciech Przytulski 0.8
8 chętnie racjonalistka 0.8
9 farmer 0.7

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
19-11-2024 11:45 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>> @DyktaFonHistorycznie, czyli od Ogrodu Eden.
>>Nie mam na myśli bajek. Chodzi o rzeczywistą historię. Od czasu, gdy jej prawie nie znamy. Bo w bajkach możemy sobie wymyślać wszystko. Nawet Ogród Eden
>Biblia jest instrukcją życia w ekosystemie. Zbieżna z odkryciami nauki. Według ciebie, jak zaistniał świat materialny, nazwany umownie. Brak odpowiedzi będzie dowodem, że zaistniał według Biblii.
A jak zaistniała biblia?
scriba144 (277 punktów)
>>>> @DyktaFonHistorycznie, czyli od Ogrodu Eden.
>>>Nie mam na myśli bajek. Chodzi...
>>Biblia jest instrukcją życia w ekosystemie. Zbieżna z odkryciami nauki. Według ciebie, jak zaistniał świat materialny, nazwany umownie. Brak odpowiedzi będzie dowodem, że zaistniał według Biblii.
>A jak zaistniała biblia?
>
Biblie, czyli instrukcje życia w ekosystemie. Pisali prorocy pod dyktando Ducha Świętego, czyli doskonałej myśli Boga Wszechmogącego.
19-11-2024 12:04 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)

>...czyli doskonałej myśli Boga Wszechmogącego.

Tego,ktory przespal Holocaust?
scriba144 (277 punktów)
>>...czyli doskonałej myśli Boga Wszechmogącego.
>Tego,ktory przespal Holocaust?
>
Holocaust był na życzenie żydów, którzy krzyczeli przy ukrzyżowaniu Jezusa Zbawiciela "Krew Jego na nas i na nasze dzieci" Oraz za czynienie negatywnymi zachowaniami, w ekosystemie destrukcji, za którą ponieśli konsekwencje (Mat 27,25)
19-11-2024 12:34 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>>...czyli doskonałej myśli Boga Wszechmogącego.
>>Tego,ktory przespal Holocaust?
>>
>Holocaust był na życzenie żydów, którzy krzyczeli przy ukrzyżowaniu Jezusa Zbawiciela "Krew Jego na nas i na nasze dzieci" Oraz za czynienie negatywnymi zachowaniami, w ekosystemie destrukcji, za którą ponieśli konsekwencje (Mat 27,25)

A twoj debilizm tez jest na wlasne zyczenie czy jakas kara za czynienie negatywnych zachowan?
scriba144 (277 punktów)
>>>>...czyli doskonałej myśli Boga Wszechmogącego.
>>>Tego,ktory przespal Holocaust?
>>>
>>Holocaust był na życzenie żydów, którzy krzyczeli przy ukrzyżowaniu Jezusa Zbawiciela "Krew Jego na nas i na nasze dzieci" Oraz za czynienie negatywnymi zachowaniami, w ekosystemie destrukcji, za którą ponieśli konsekwencje (Mat 27,25)
>A twoj debilizm... :
Pomówienie, proszę uzasadnić. Brak uzasadnienia jest pod paragrafem. I dowodem na to, że piszesz o sobie, wskazując innych.
19-11-2024 20:31 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>>>>> @DyktaFonHistorycznie, czyli od Ogrodu Eden.
>>>>Nie mam na myśli bajek. Chodzi...
>>>Biblia jest instrukcją życia w ekosystemie. Zbieżna z odkryciami nauki. Według ciebie, jak zaistniał świat materialny, nazwany umownie. Brak odpowiedzi będzie dowodem, że zaistniał według Biblii.
>>A jak zaistniała biblia?
>>
>Biblie, czyli instrukcje życia w ekosystemie. Pisali prorocy pod dyktando Ducha Świętego, czyli doskonałej myśli Boga Wszechmogącego.

To mniej więcej tak, jak Maria Konopnicka pisała o Krasnoludkach i sierotce Marysi. Poziom podobny, ale o wiele przyjemniej się czyta. Polecam
alsor (3283 punktów)
>Ponieważ 70% populacji zwierząt i roślin bezpowrotnie wyginęło. Dlatego ratujmy pozostałe
>populacje, zagrożone wyginięciem. Troszczmy się o roślinność. Dokarmiajmy zwierzęta i ptaki, aby
>populacja ich nie wyginęła. Na balkonach, tarasach wykładajmy karmę. Na parapetach stawiajmy
>karmniki. W lasach, parkach, skwerkach etc..., wykładajmy karmę. Dostęp do pokarmów niech mają
>wszystkie populacje, aby bezpowrotnie nie wyginęły. Bo w ekosystemie wszystkie żyją w symbiozie i
>wszystkie są niezwykle pożyteczne. Natomiast człowiek jest konsumentem, któremu w katastroficznym
>dramacie. Pozostała tylko troska o ekosystem, czyli czynienie dobra, które do niego wróci.
>Analogicznie do zła, które na pewno do niego wróci, za życia i po śmierci.

ale co będzie z tymi wszystkimi zwierzaczkami gdy ich ten wieli karmiciel zginie... chodzi tak zwanego homo sapiens?
scriba144 (277 punktów)
>>Ponieważ 70% populacji zwierząt...
>ale co będzie z tymi wszystkimi zwierzaczkami gdy ich ten wieli karmiciel zginie... chodzi tak zwanego homo sapiens?
Człowiek, który troszczy się o ekosystem, czyli zwierzęta i rośliny. Strzeżony jest przez Boga Wszechmogącego.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365