 |
problem ocieplania klimatu Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-11-2024 20:47 | alsor (3283 punktów) | problem ocieplania klimatu
1 na 1 | Sprawa znana powszechnie - CO2 i inne skecze... towarzystwa pseudonaukowców, co tu dużo gadać (w końcu stowarzyszenie relatywistów, Big-Bangowców itp. fantastów rządzi tu od ponad 100 lat!). a jak jest faktycznie? podejrzewam że dokładnie tak: www.youtube.com/watch?v=AfBh-h6rSGs | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | fizx (176 punktów) | Z trzeciej strony dzięki ściemie nastąpił rozwój technologii OZE. Masy rzadko myślą o przyszłości, a gdyby nikt dobrej bajki nie wymyślił, być może wypalono by paliwa kopalne do ostatniego litra, co by oznaczało koniec cywilizacji. A nie o to chodzi w ewolucji by coś zakończyć...  Dobra baja nie jest zła, jeśli w dalszej perspektywie przyniesie powszechną korzyść. Przypomina to problem religii, bez niej człowiek nie wytworzył by wyższej kultury, po prostu na pewnym etapie jakaś zgrabna historyjka jest potrzebna jak drabina, by wdrapać się na wyższy poziom. Zmiana taka czy inna zawsze skłania do myślenia i o to chodzi.
|
|
 | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | > Z trzeciej strony dzięki ściemie nastąpił rozwój technologii OZE. Masy rzadko myślą o przyszłości, a gdyby nikt dobrej bajki nie wymyślił, być może wypalono by paliwa kopalne do ostatniego litra, co by oznaczało koniec cywilizacji. A nie o to chodzi w ewolucji by coś zakończyć... Dobra baja nie jest zła, jeśli w dalszej perspektywie przyniesie powszechną korzyść.> Przypomina to problem religii, bez niej człowiek nie wytworzył by wyższej kultury, po prostu na pewnym etapie jakaś zgrabna historyjka jest potrzebna jak drabina, by wdrapać się na wyższy poziom.> Zmiana taka czy inna zawsze skłania do myślenia i o to chodzi.> Nie jest to głupia myśl. Daje do myślenia  Ale problem w tym, że tylko Europa wdrapuje się na ten "wyższy poziom". Tzn. tak przynajmniej twierdzi, bo rzeczywistość zauważa, że Europa raczej spada na niższy poziom, a wdrapują się ci pozostali. Więc nie wiem, czy powyższe tłumaczenie jest realne. Chętnie poczytam rozwinięcie tej teorii... Jako mieszkaniec Europy dałbym się przekonać, ale na razie jestem - delikatnie mówiąc - sceptykiem...
|
|
|  | 1 na 1 | zeniu73 (6483 punktów) |
> Nie jest to głupia myśl. Daje do myślenia Ale problem w tym, że tylko Europa wdrapuje się na ten "wyższy poziom".> obserwator(*)darcza-usa-nie-powinna-dziwic/No narazie Europa spada. Ale tylko po to aby sie tym mocniej odbic  Jedyni, ktorzy zyskuja to kaplanie religii ocipienia klimatu. A zielono-czerwony wyborca siedzi na drzewie i klaska
|
|
| |  | 2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | > >Nie jest to głupia myśl. Daje do myślenia Ale problem w tym, że tylko Europa wdrapuje się na ten "wyższy poziom".> >> obserwator(*)darcza-usa-nie-powinna-dziwic/> No narazie Europa spada. Ale tylko po to aby sie tym mocniej odbic  > Jedyni, ktorzy zyskuja to kaplanie religii ocipienia klimatu.> A zielono-czerwony wyborca siedzi na drzewie i klaska  Dlatego wyższy poziom ująłem w cudzysłów. Jeśli zaś chodzi o odbicie... to bym tu polemizował. Bo nie mówimy o fizyce ciał sprężystych, że jak coś spada, to się odbija i wraca do mniej więcej pierwotnego poziomu. Poza fizyką, jak coś spada, to się nie odbija tylko pogrąża w podłożu i ginie. Ale to oczywiście nie dotyczy Europy, bo Europa ma inne właściwości...  Przewaga USA nad Europą nie dziwi, bo to żadna nowość. Natomiast przewaga Chin nad Europą nie tylko dziwi, ale i wkurza co niektórych. Że państwo trzeciego świata, źle rządzone, pracujące za miskę ryżu, potrafi tą świetnie rządzoną, bogatą, z tradycjami, dominującą Europę prześcignąć bez większych problemów, nie dając żadnych szans. I to wszystko nie z uwagi na warunki obiektywne, ale z uwagi na własne życzenie Europejczyków. Jakby się umówili z Chińczykami...
|
|
| | |  | 1 na 1 | zeniu73 (6483 punktów) |
> Ale to oczywiście nie dotyczy Europy, bo Europa ma inne właściwości...  o to to  > Przewaga USA nad Europą nie dziwi, bo to żadna nowość.Do 2008 gospodarki USA i EU szly leb w leb. Po czym Europa zczerwoniala i zzieloniala i nastal raj, ktory trwa i rozwija sie nadal  > Natomiast przewaga Chin nad Europą nie tylko dziwi, ale i wkurza co niektórych. Że państwo trzeciego świata, źle rządzone, pracujące za miskę ryżu, potrafi tą świetnie rządzoną, bogatą, z tradycjami, dominującą Europę prześcignąć bez większych problemów, nie dając żadnych szans. I to wszystko nie z uwagi na warunki obiektywne, ale z uwagi na własne życzenie Europejczyków. Jakby się umówili z Chińczykami...No tak, tylko ze Chinczyki sa niemoralne. Nie to co Europa - moralna, sprawiedliwa, antyhomofobiczna, antytransfobiczna, 1000genderowa, kraina myslicieli i poetow, sowem czerwono zielpny raj
|
|
| | | |  | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | > >Ale to oczywiście nie dotyczy Europy, bo Europa ma inne właściwości...  > o to to  > >Przewaga USA nad Europą nie dziwi, bo to żadna nowość.> Do 2008 gospodarki USA i EU szly leb w leb.Tu bym polemizował... ale niech będzie  > Po czym Europa zczerwoniala i zzieloniala i nastal raj, ktory trwa i rozwija sie nadal  > >Natomiast przewaga Chin nad Europą nie tylko dziwi, ale i wkurza co niektórych. Że państwo trzeciego świata, źle rządzone, pracujące za miskę ryżu, potrafi tą świetnie rządzoną, bogatą, z tradycjami, dominującą Europę prześcignąć bez większych problemów, nie dając żadnych szans. I to wszystko nie z uwagi na warunki obiektywne, ale z uwagi na własne życzenie Europejczyków. Jakby się umówili z Chińczykami...> No tak, tylko ze Chinczyki sa niemoralne. Nie to co Europa - moralna, sprawiedliwa, antyhomofobiczna, antytransfobiczna, 1000genderowa, kraina myslicieli i poetow, sowem czerwono zielpny raj  > My jesteśmy najlepsi, ale wg siebie. Wg pojęć Chińczyka jest odwrotnie. No i zgodnie z demokracją nie mamy racji  Ich jest więcej, więc nas przegłosowują. I to nie w jakimś formalnym głosowaniu, ale faktami i gospodarczo. Gorsza kultura zanika, zostaje ta lepsza. I prawdopodobnie ten proces jest już nie do zatrzymania... Młodzi powinni uczyć się chińskiego, nie angielskiego.
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | zeniu73 (6483 punktów) |
> Tu bym polemizował... ale niech będzie de.statist(*)globalen-bruttoinlandsprodukt/Do czasu klimatycznego oswiecienia Europy obie gospodarki byly rowne. Tzw. Pandemia Stulecia dobila na wlasne zyczenie Europe i teraz Europa sobie kwiczy. > My jesteśmy najlepsi, ale wg siebie. Wg pojęć Chińczyka jest odwrotnie. No i zgodnie z demokracją nie mamy racji Ich jest więcej, więc nas przegłosowują. I to nie w jakimś formalnym głosowaniu, ale faktami i gospodarczo. Gorsza kultura zanika, zostaje ta lepsza. I prawdopodobnie ten proces jest już nie do zatrzymania... Młodzi powinni uczyć się chińskiego, nie angielskiego.Demokracja to genialny system. Jednym z najgenialniejszych jej urzadzen jest urzadzenie zwane "moja racja jest najmojsza". I tak demokracja sama ustala warunki gry oraz jako organizator gry ma prawo do zmiany regulaminu gry podczas gry  Dlatego demokracja nie znaczy zawsze, ze wiekszosc ma racje. Kto dostal najwecej glosow w 2023 a kto rzadzi? Nie rzadzi wiekszosc tylko zlepek przegranych  Demokracja to tylko przefarbowany feudalizm.
|
|
| | | | | |  | | DyktaFon (9281 punktów) | > >Tu bym polemizował... ale niech będzie  > de.statist(*)globalen-bruttoinlandsprodukt/> Do czasu klimatycznego oswiecienia Europy obie gospodarki byly rowne.> Tzw. Pandemia Stulecia dobila na wlasne zyczenie Europe i teraz Europa sobie kwiczy.No właśnie sęk w tym, że Europa cały czas nie kwiczy, tylko jest dumna ze swoich "osiągnięć". Nie widzi faktów, a swoje idee. Całkiem podobnie, jak kiedyś blok wschodni. Dopóki się nie rozpadł, to był "najbardziej postępowym na świecie". > >My jesteśmy najlepsi, ale wg siebie. Wg pojęć Chińczyka jest odwrotnie. No i zgodnie z demokracją nie mamy racji Ich jest więcej, więc nas przegłosowują. I to nie w jakimś formalnym głosowaniu, ale faktami i gospodarczo. Gorsza kultura zanika, zostaje ta lepsza. I prawdopodobnie ten proces jest już nie do zatrzymania... Młodzi powinni uczyć się chińskiego, nie angielskiego.> Demokracja to genialny system. Jednym z najgenialniejszych jej urzadzen jest urzadzenie zwane "moja racja jest najmojsza".> I tak demokracja sama ustala warunki gry oraz jako organizator gry ma prawo do zmiany regulaminu gry podczas gry  > Dlatego demokracja nie znaczy zawsze, ze wiekszosc ma racje.> Kto dostal najwecej glosow w 2023 a kto rzadzi?> Nie rzadzi wiekszosc tylko zlepek przegranych  > Demokracja to tylko przefarbowany feudalizm.To temat na osobny wątek  I wielu zażartych dyskutantów zapewne się znajdzie  ) I swoją liczebną przewagą oraz erudycją zapewne dyskusję wygrają...
|
|
 | 2 na 2 | zeniu73 (6483 punktów) | > ...być może wypalono by paliwa kopalneZ czwartej strony teoria o paliwach kopalnych tez jest tylko teoria  To, ze paliwo kopalne (fossil - skamnienialosci) powstaje z dinozaurow i innych zyjatek jest tylko teoretyczna przyczynowoscia wysnuta z korelacji. Istnieja kontrteorie do teorii o skamienialosciach. Ile razy ropa miala sie juz skonczyc?  Pozyjemy zobaczymy. Jak na razie religia ocipienia klimatu to gigantyczna machina drukowania, prania i przesuwania kasy
|
|
|  | | fizx (176 punktów) | > Pozyjemy zobaczymy.Zanim zobaczymy, lepiej mieć na boku zapasowy system, żeby móc na spokojnie delektować się ostatnią kroplą ropy
|
|
| |  | 2 na 2 | zeniu73 (6483 punktów) | > >Pozyjemy zobaczymy.> Zanim zobaczymy, lepiej mieć na boku zapasowy system, żeby móc na spokojnie delektować się ostatnią kroplą ropy Ropa konczyla sie juz wiele razy. Conajmniej tyle ile Jezus mial przyjsc posprzatac  Ale tym razem to pewnie na pewno to nastapi
|
|
 | | farmer (22440 punktów) | > Z trzeciej strony dzięki ściemie nastąpił rozwój technologii OZE. Masy rzadko myślą o przyszłości, a gdyby nikt dobrej bajki nie wymyślił, być może wypalono by paliwa kopalne do ostatniego litra, co by oznaczało koniec cywilizacji. A nie o to chodzi w ewolucji by coś zakończyć... Dobra baja nie jest zła, jeśli w dalszej perspektywie przyniesie powszechną korzyść.Myślę że się mylisz. Budując nowy dom nie założysz sobie pieca na węgiel. Składowanie noszenie dokladnie. Masy o których piszesz chcą wejść do ciepłego domu i tyle. Może mając swój las może poświęcisz czas. Ale to już dla chobbystow. A przecież LAS to OZe. Więc siłą rzeczy szukano rozwiązań. > Przypomina to problem religii, bez niej człowiek nie wytworzył by wyższej kultury, po prostu na pewnym etapie jakaś zgrabna historyjka jest potrzebna jak drabina, by wdrapać się na wyższy poziom.> Zmiana taka czy inna zawsze skłania do myślenia i o to chodzi.> Wystarczyło pojechać do Zakopanego zimą. By stwierdzić że coś jest nie tak. Niby ma być czyste powietrze a oddychać nie ma czym. Tylko czemu nie zakładali pomp ciepła 30-40 lat temu? Ludzie to zapominają że pewne rozwiązania dostępne są od niedawna.
Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
|
|
|  | | DyktaFon (9281 punktów) |
>Tylko czemu nie zakładali pomp ciepła 30-40 lat temu? >Ludzie to zapominają że pewne rozwiązania dostępne są od niedawna.
Czyli tak od co najmniej 100 lat... Ja mam pompę ciepła od 25 lat.
|
|
| |  | | farmer (22440 punktów) | >>Tylko czemu nie zakładali pomp ciepła 30-40 lat temu? >>Ludzie to zapominają że pewne rozwiązania dostępne są od niedawna. >Czyli tak od co najmniej 100 lat... Ja mam pompę ciepła od 25 lat. >
To jeszcze lepiej.
Czyli tzw bajka to nie bajka a zwykłe wyparcie jednego na rzecz drugiego.
I nie specjalnie trzeba kombinować. Jedynie poczekać na rozwój technologii jak panele słoneczne.
Bo chyba nie trzeba przekonywać że dostępnosc dziś a kiedyś to zupełnie co inna sprawa.
Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
|
|
| | |  | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | > >>Tylko czemu nie zakładali pomp ciepła 30-40 lat temu?> >>Ludzie to zapominają że pewne rozwiązania dostępne są od niedawna.> >Czyli tak od co najmniej 100 lat... Ja mam pompę ciepła od 25 lat.> >> To jeszcze lepiej.> Czyli tzw bajka to nie bajka a zwykłe wyparcie jednego na rzecz drugiego.> I nie specjalnie trzeba kombinować. Jedynie poczekać na rozwój technologii jak panele słoneczne.> Bo chyba nie trzeba przekonywać że dostępnosc dziś a kiedyś to zupełnie co inna sprawa.To nie takie proste  Pompa ciepła jest niewiele droższa w produkcji od dobrej lodówki. A w sprzedaży kosztuje z 10 lub więcej razy tyle. Więc w ogólności trudno powiedzieć, że jest dostępna. Jest obecnie mocno rozreklamowana i to pozwala trzymać taką cenę. Dzięki temu firm oferujących pompy ciepła jest multum. A dodatkowo jeszcze "pomaga" się pompom ciepła przez straszenie nieekologicznością innych źródeł ciepła. Stąd zapewne wynika taka ich popularność.
|
|
| | | |  | | farmer (22440 punktów) | > >>>Tylko czemu nie zakładali pomp ciepła 30-40 lat temu?> >>>Ludzie to zapominają że pewne rozwiązania dostępne są od niedawna.> >>Czyli tak od co najmniej 100 lat... Ja mam pompę ciepła od 25 lat.> >>> >To jeszcze lepiej.> >Czyli tzw bajka to nie bajka a zwykłe wyparcie jednego na rzecz drugiego.> >I nie specjalnie trzeba kombinować. Jedynie poczekać na rozwój technologii jak panele słoneczne.> >Bo chyba nie trzeba przekonywać że dostępnosc dziś a kiedyś to zupełnie co inna sprawa.> To nie takie proste  > Pompa ciepła jest niewiele droższa w produkcji od dobrej lodówki. A w sprzedaży kosztuje z 10 lub więcej razy tyle. Więc w ogólności trudno powiedzieć, że jest dostępna. Jest obecnie mocno rozreklamowana i to pozwala trzymać taką cenę. Dzięki temu firm oferujących pompy ciepła jest multum. A dodatkowo jeszcze "pomaga" się pompom ciepła przez straszenie nieekologicznością innych źródeł ciepła. Stąd zapewne wynika taka ich popularność.Wg. Mnie proste. Kogo będziesz straszył węglem jak nikt nie ma ochoty iść palić węglem ? To absurd. Kto dziś chce mieszkać na osiedlu na którym nie ma czym oddychać? Przecież tu nie trzeba żadnej filozofii. Kiedyś to było naturalne. Zdaje się jedna Izba swieczka w oknie to nie była Hipsterska fanaberia. No ale przecież zarzadzanie społeczeństwem jest stare jak świat. Nie twierdzę że wszyscy jesteśmy wyedukowani bo nie jesteśmy. Co daje pole do popisu właśnie w takich kwestiach . Pałeczka zostaje odebarna Religi. Ale wg mnie to są dwie odrębne sprawy. Które dzieją się niezależnie
Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
|
|
|  | | fizx (176 punktów) |
> Myślę że się mylisz. Budując nowy dom nie założysz sobie pieca na węgiel.> Składowanie noszenie dokladnie. Masy o których piszesz chcą wejść do ciepłego domu i tyle.> Może mając swój las może poświęcisz czas. Ale to już dla chobbystow. A przecież LAS to OZe.> Więc siłą rzeczy szukano rozwiązań.Tu jeszcze ma znaczenie koszt rozwiązań. Wydobycie i spalanie jest tanią techniką, a masy jak to masy bogate raczej nie są, tylko nieliczni mogli skorzystać z nowych technologii, a bez produkcji na wielką skalę nie można oczekiwać niskich cen. To wahadło trzeba było jakoś rozhuśtać. Tu wchodzi przekręt z manipulacją danymi o klimacie, i cała sprawa rusza naprzód. Rządy zaczynają wierzyć, dają wsparcie, rusza masowa produkcja, koszt spada.
|
|
| |  | | farmer (22440 punktów) | > >Myślę że się mylisz. Budując nowy dom nie założysz sobie pieca na węgiel.> >Składowanie noszenie dokladnie. Masy o których piszesz chcą wejść do ciepłego domu i tyle.> >Może mając swój las może poświęcisz czas. Ale to już dla chobbystow. A przecież LAS to OZe.> >Więc siłą rzeczy szukano rozwiązań.> Tu jeszcze ma znaczenie koszt rozwiązań. Wydobycie i spalanie jest tanią techniką, a masy jak to masy bogate raczej nie są, tylko nieliczni mogli skorzystać z nowych technologii, a bez produkcji na wielką skalę nie można oczekiwać niskich cen. To wahadło trzeba było jakoś rozhuśtać. Tu wchodzi przekręt z manipulacją danymi o klimacie, i cała sprawa rusza naprzód. Rządy zaczynają wierzyć, dają wsparcie, rusza masowa produkcja, koszt spada. > Masy się przesuwają. Dziś osiedle to dom i garaż. A nie dom i stodoła. Jest internet a nie listonosz. Łatwiej było dostrczyc kompleksowe rozwiązanie do wszystkich wsi gdzie nie dojeżdża PEKES. Czyli węgiel lub opał. Myślisz obecnymi czasami a nie czasami gdy wodę czerpali że studni wiadrem. Tak jak pisałem wyżej. Dziś nie postraszysz piekłem więc przekaz idzie z innej strony. Kogo chcesz przekonać do palenia węglem ? Proste pytanie. A bajki Nikną.
Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
|
|
 | 1 na 1 | alsor (3283 punktów) | > Z trzeciej strony dzięki ściemie nastąpił rozwój technologii OZE. Masy rzadko myślą o przyszłości, a gdyby nikt dobrej bajki nie wymyślił, być może wypalono by paliwa kopalne do ostatniego litra, co by oznaczało koniec cywilizacji. A nie o to chodzi w ewolucji by coś zakończyć... Dobra baja nie jest zła, jeśli w dalszej perspektywie przyniesie powszechną korzyść.> Przypomina to problem religii, bez niej człowiek nie wytworzył by wyższej kultury, po prostu na pewnym etapie jakaś zgrabna historyjka jest potrzebna jak drabina, by wdrapać się na wyższy poziom.> Zmiana taka czy inna zawsze skłania do myślenia i o to chodzi.Mało sensowne, w zasadzie kompletnie mylne. Fakty: A. nie ma pożytku ze skorumpowanych pseudonaukowców B. nowe źródła/metody na energię są od dawna znane, i pomimo tego nadal nie są używane - a z jakiego powodu? z powodu A. zapewne, bo niby jak taki niedouczony, skorumpowany, fałszywy expert od energetyki może cokolwiek sensownego zrobić? Nie ma nauki, bo wyeliminowali, zniszczyli faktycznych fachowców w ramach tego generalnego planu który ma zatrzymać ocieplanie: mniejsza konsumpcja, mniej ludzi, mniej energii, no i przede wszystkim: silna władza + policja + 5+% na wojsko, itd. Przecież widać do czego to prowadzi: do średniowiecza i dokładnie!
|
|
|  | 1 na 1 | fizx (176 punktów) | > Przecież widać do czego to prowadzi: do średniowiecza i dokładnie!  Władza była też przed ociepleniem, i jakoś specjalnie lepiej nie było. Chyba że ktoś pomyli czas swojej młodości z globalnym poziomem cywilizacji. Ta burza mózgów może nieco odświeżyć świat nauki. Nauka błądzi to naturalne, czasami celowo wprowadza w błąd. Wszyscy korzystamy z jej postępu, więc wypada też pogodzić się i z błędami /wadami.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|