Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak ustalić, na co zasługujemy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
23-11-2024 12:45kolly (-2 punktów)Jak ustalić, na co zasługujemy?
Powszechną definicją sprawiedliwości jest „oddanie komuś tego, co mu się należy” lub „oddanie komuś tego, na co zasługuje”, ale w jaki sposób w pierwszej kolejności określa się, na co ktoś zasługuje?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Thoter (6650 punktów)
>Powszechną definicją sprawiedliwości jest "oddanie komuś tego, co mu się należy" lub
>"oddanie komuś tego, na co zasługuje", ale w jaki sposób w pierwszej kolejności określa
>się, na co ktoś zasługuje?

W pierwszej kolejności, armata jaką posiadasz, określa na co zasługujesz i co ci się należy.
Tak jest przy rachunkach miliardowych. Nie dotyczy to groszowych.
Żeby ustalić czyja armata jest najsilniejsza, niestety trzeba dokonać tego sprawdzenia.
Teraz na Ukrainie sprawdza się czyja armata jest najsilniejsza. Jak już będzie wiadomo to nastąpi spotkanie, na którym nie będzie Ukraińców, i tam się ustali, na co kto zasługuje i co komu się należy.
Drugim miejscem wyznaczonym do sprawdzania mocy armat jest: Tajwan, Filipiny i Japonia. Zainstalowane władze na: Tajwanie, Filipinach i w Japonii już na to wyraziły zgodę. Amerykanie już tam wożą swoje armaty i należy się spodziewać kolejnego sprawdzania ich mocy. Szkoda: Tajwańczyków, Filipińczyków i Japończyków, ale oni nie mają tyle samo do gadania, co my w "demokratycznej" Polsce.
Jak już zostanie ustalone, że chińska armata ma większą moc, dopiero wtedy będzie się czuł bezpieczny cały sojusz BRICS. Do tego czasu, ci co pokonali Żydów komunistów i Oś Berlin Rzym Tokio, decydują: co komu się należy i na co zasługują.
quick (6858 punktów)
>Jak już zostanie ustalone, że chińska armata ma większą moc, dopiero wtedy będzie się czuł bezpieczny cały sojusz BRICS. Do tego czasu, ci co pokonali Żydów komunistów i Oś Berlin Rzym Tokio, decydują: co komu się należy i na co zasługują.
Jest inaczej. BRICS już jest bezpieczny. A zachód nigdy nie miał, i nie ma, możliwości przerywać łańcuchów dostaw do Rosji czy Chin. Słyszałeś kiedyś by amerykańska marynarka wojenna zablokowała jakiś transport do Chin czy Rosji? Chodzi mi o transport strategiczny.

Wiem, że nic nie wiem
Thoter (6650 punktów)
> Słyszałeś kiedyś by amerykańska marynarka wojenna zablokowała jakiś transport do Chin czy >Rosji? Chodzi mi o transport strategiczny.
>
NIedawno słyszałem, że Żydzi amerykańscy wybudowali u nas na brzegu Bałtyku bazę do strzelania rakietami. Oczywiście ta baza będzie nas "bronić" i musimy z tego tytułu płacić im kontrybucję za tzw. bezpieczeństwo.

Frédéric Bastiat powiedział: "Jeśli towary nie przekraczają granic, żołnierze prędzej czy później je przekroczą"
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Powszechną definicją sprawiedliwości jest

Ja mam inną.

Sprawiedliwe jest to co prowadzi wszystkich do zdrowia i rozwoju.

Wystarczy zrobić łapankę w określonym miejscu na ulicy, wysłać ludzi z łapanki do oceny lekarzy i naukowców, żeby w ten sposób ocenić czy w tym miejscu panuje sprawiedliwość.

Jeśli wszyscy będą zdrowi i rozwinięci to jest sprawiedliwie bez oddawania, bez należności, bez zasługi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Powszechną definicją sprawiedliwości jest
>Ja mam inną.

Przymusową eutanazję starych i chorych

Jak ktoś jest na tyle stary, że nie ma siły sprawować "władzy" nad swoim mieszkaniem, to mieszkanie mu zabrać i .... do gazu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przymusową eutanazję starych i chorych
>Jak ktoś jest na tyle stary, że nie ma siły sprawować "władzy" nad swoim mieszkaniem, to mieszkanie mu zabrać i .... do gazu

No tak.

Upublicznienie własności i opodatkowanie własności demokratycznym podatkiem w zasadniczej części na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki to to samo co gromadzenie ludzi w obozach koncentracyjnych i gazowanie.

Wspaniale są te twoje wizje.

Za to przymusowe podatki od biedy pobierane od najemnych roboli pracujących i żyjących na cudzym, bez żadnych posiadłości a jedynie z długami jest wyciąganiem do drugiego człowieka pomocnej ręki i dbaniem o jego rozwój.

Już ci pisałem, że moralność ci kompletnie zgniła i nie można jej uratować.

Prawo jest dla wszystkich a nie dla kilku cwaniackich rodów.

Zresztą do kogo ta mowa?

Twój chory z chciwości i w gorączce złota mózg nic z tego nie pojmje. Strata czasu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Przymusową eutanazję starych i chorych
>>Jak ktoś jest na tyle stary, że nie ma siły sprawować "władzy" nad swoim mieszkaniem, to mieszkanie mu zabrać i .... do gazu
>No tak.

Tak, wiem

Nie będę pisał w kolejnym wątku, wróć tam, skąd tchórzliwie uciekłeś przed pytaniami

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie będę pisał w kolejnym wątku, wróć tam, skąd tchórzliwie uciekłeś przed pytaniami

Powtarzasz w kółko te sam pytania i nie przyjmujesz odpowiedzi innych, niż te, które sam zaprojektowałeś dla tych pytań.

Tworzysz absurdalne wizje, w których wyjawienie i demokratyczne opodatkowanie własności oznacza, że z bandą karków włamię się do twojego domu i wygonię Cię z niego pod most albo inne, że wyjawienie i opodatkowanie własności odbierze Ci wszystko do czego dążyłeś przez całe życie, poświęcając temu wszystko a teraz ktoś chce to wszystko zniszczyć i zabrać odbierając twojemu życiu sens.

Oczekujesz ode mnie potwierdzenia dla tych wizji.
Podążając za nimi w swojej psyche stajesz się agresywny.
Żądasz ode mnie, żebym tłumaczył się z tego co się roi w twojej głowie.

Nie jestem winny złych scenariuszy jakie stworzyłeś w swojej głowie i dla których nie widzisz żadnej alternatywy i też nie zamierzam się z tego tłumaczyć.

Zmień swoje myśli, bo te aktualne są absurdalne.

Moje postulaty nie mają za zadanie doprowadzić Cię do nędzy i zredukować.
Wprost przeciwnie moje postulaty mają dać wszystkim większe szanse, w tym także Tobie.
Pojmij wreszcie, że sprawiedliwszy świat daje zawsze większą produktywność.
Czy nie widzisz konfliktów, w jakie zagłębiają się społeczeństwa, które wszystkich niszczą i osłabiają?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Nie będę pisał w kolejnym wątku, wróć tam, skąd tchórzliwie uciekłeś przed pytaniami
>Powtarzasz w kółko te sam pytania

Sam je sprowokowałeś. Wróć do wątku, w którym od nich uciekłeś fanatyczny miłośniku rosyjskich zabójców z Buczy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Powtarzasz w kółko te sam pytania
>Sam je sprowokowałeś. Wróć do wątku, w którym od nich uciekłeś fanatyczny miłośniku rosyjskich zabójców z Buczy

Po co, skoro po tym co czytam wnioskuję, że nigdy się nie dogadamy?

Jesteś w jakimś afekcie, w jakiejś formie amoku, psychozy. Nie jesteś racjonalny.

Nie masz najwyraźniej zamiaru się uspokoić i powrócić do sensownej rozmowy.

Nie wiem co się z ludźmi dzieje ale wiele powariowalo. Szkoda czasu na brnięcie w wariactwo.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Powtarzasz w kółko te sam pytania
>>Sam je sprowokowałeś. Wróć do wątku, w którym od nich uciekłeś fanatyczny miłośniku rosyjskich zabójców z Buczy
>Po co, skoro po tym co czytam wnioskuję, że nigdy się nie dogadamy?

Jeśli nie rozumiem co piszesz, to się nie dogadamy
A jak mam rozumieć, skoro nie odpowiadasz na pytania o doprecyzowanie?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jeśli nie rozumiem co piszesz, to się nie dogadamy
>A jak mam rozumieć, skoro nie odpowiadasz na pytania o doprecyzowanie?

Ja też zadam Ci pytanie w twoim stylu.

Co mi jeśli nie zapłacę podatku od pracy najemnej na cudzym i od konsumpcji produktów?

Czy wasze karki wlamia się do mojego pokoju w hotelu robotniczym, wszystko z niego wyniosą i mnie uwięzia, żeby nastraszyć innych roboli?

Jeśli tak zrobią to czy na tym polega ta wasza szumna wolność?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Odpowiedź masz w swoim wątku

Niestety zmarnowany czas, bo i tak twoją odpowiedzią będzie ucieczka
Nie masz argumentów, udajesz, że nie czytasz


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niestety zmarnowany czas

Na człowieka niezdolnego do rozwoju zaprogramowanych emocji i stojących za nimi wierzeń, przekonań i wizji.

Zgadza się. Masz zabetonowany łeb.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>
>Wystarczy zrobić łapankę w określonym miejscu na ulicy, wysłać ludzi z łapanki do oceny lekarzy >i naukowców, żeby w ten sposób ocenić czy w tym miejscu panuje sprawiedliwość.
>
Lekarz w demonkratycznej Polsce nie może odpowiadać za leczenie, bo jest tylko elementem procedury zatwierdzonej przez WHO na zlecenie karteli farmakochemicznych.
Lekarz będzie odpowiadał tylko wtedy gdy, nie stosuje się do zatwierdzonych "ustaw mających leczyć". Podobno sztuczna inteligencja ma drastycznie obniżyć ilość klientów kartelom farmakochemicznym.
Po co robić łapanki na ulicy, przecież mamy w demonkratycznym sejmie 460 osób złapanych na ulicy.
Lepiej udać się do sejmu i tam zasięgnąć języka w powyższej sprawie.
haish (2908 punktów)
.... Podobno sztuczna inteligencja ma drastycznie obniżyć ilość klientów kartelom farmakochemicznym.

Z AI jest tak jak z rabinem w dowcipie -
" Do rebego po radę przyszedł stroskany Żyd i mówi - 'Zdychają mi kaczki, rebe co robić', rebe mówi aby dodawał kaczkom do jedzenia zsiadłe mleko. Po jakimś czasie ten sam Żyd pyta tego samego rebe - co mam robić ? - 'dodaję im mleko, a one nadal zdychają', rebe rzecze to zamiast mleka daj im wino z wodą'. Po dwóch tygodniach ten sam Żyd mówi rabinowi - 'rebe wszystkie kaczki zdechły' - na to rebe po krótkim namyśle - "szkoda bo miałem jeszcze tyle pomysłów".
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Z AI jest tak jak z rabinem w dowcipie -

AI to po prostu nowy model wyszukiwarek internetowych oparty na przetwarzaniu i modyfikowaniu treści.

Jeśli korzystałeś do tej pory z wyszukiwarki internetowej to AI jest lepsze.

Można się męczyć z manualną skrzynią biegów, można sobie życie poprawić skrzynią automatyczną albo przesiąść się na jednobiegowy samochód elektryczny.

Możesz próbować przetrwać w tundrze a możesz też w pięciogwiazdkowym hotelu we Włoszech.
Albo budujesz w pośpiechu szałas, żeby z trudem przetrwać noc albo zjeżdżasz windą na basen i saunę, gdzie czekają na Ciebie napoje i ręczniki.

youtu.be/5VCiU1osa3w
kolly (-2 punktów)
>Powszechną definicją sprawiedliwości jest "oddanie komuś tego, co mu się należy" lub
>"oddanie komuś tego, na co zasługuje", ale w jaki sposób w pierwszej kolejności określa
>się, na co ktoś zasługuje?

i got this.. 9apps.ooo/

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365