 |
Jak zapobiec krzywdzeniu zwierząt? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-12-2024 14:33 | scriba144 (277 punktów) | Jak zapobiec krzywdzeniu zwierząt? | W związku z tematem na forum "Czy trzymanie psa na wsi na łańcuchu..." Oraz z drastyczną fotografią. Dotyczącą głodzonego pieska z matową sterczącą sierścią, na krótkim łańcuchu, który stoi w błocie. Pieski nie tylko są systemem wczesnego ostrzegania, są też rasami użytkowymi. Opiekuna uczą odpowiedzialności, obowiązkowości, bezwarunkowej empatii, są też dogoterapią. Od pełnej miski, wolą towarzystwo człowieka. Dlatego adoptujmy ich ze schronisk, z domów tymczasowych, a porzucone przygarniajmy. Możemy też być wolontariuszami, wspierać materialnie etc... Brak troski i krzywdzenie. Wróci za życia i po śmierci, w tunelu naszych uczynków, potęgując uczynioną krzywdę i cierpienie. Analogicznie do czynienia dobra, które wraca. Mój przygarnięty piesek, nauczył mnie bezwarunkowej miłości, która dla człowieka jest niezwykle trudną. Bo gdy odszedł piesek, z którym nie miał dobrego kontaktu. To z tęsknoty za nim przez 3,5 miesiąca, nie chciał spożywać posiłków. Konkluzja moja jest taka, że nie miało znaczenia, jaki był, tylko że miał być. Proszę o wasze konkluzj | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>Dlatego adoptujmy ich ze schronisk, z domów tymczasowych, a porzucone przygarniajmy. Bezpańskich psów dlatego jest tak dużo oraz ich przybywa, że zapanowała moda na ich posiadanie, a każdy przypadek ich posiadania dodatkowo tę modę napędza. A skoro adopcje przynoszą skutek odwrotny do zamierzonego, potrzebne są zupełnie inne działania.
"Stop!" stopkowym mundrościom!
|
|
 | 1 na 1 | Thoter (6650 punktów) |
>Bezpańskich psów dlatego jest tak dużo oraz ich przybywa,
Ja w dzieciństwie mieszkałem w sąsiedztwie magazynu zbożowego, do którego z wiosek furmankami przywożono zboże w workach. Wieśniacy swoich niechcianych czworonogów pozbywali się wypuszczając pod koniec drogi. Koło nas były stada podrzucanych kundli i kotów do tego jeszcze armia wróbli.
|
|
|  | 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Ja w dzieciństwie mieszkałem w sąsiedztwie magazynu zbożowego,W otoczeniu żarcia zawsze rozwija się jakieś życie, takie albo inne. Myślę, że gdybyś woził żarcie w wysokie góry, gdzie nie ma żadnej egzystencji podobnej do naszego dna, to po pewnym czasie, na bazie tego żarcia zaczęłoby się tam rozwijać zycie, takie albo inne. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | |
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Bezpańskich psów dlatego jest tak dużo oraz ich przybywa, że zapanowała modaZasadniczo pies jest gatunkiem odrębnym od homo sapiens i rozwija się w przyrodzie podobnie do innych form życia z właściwości natury a nie z powodu ludzkiej mody. Wielu sądzi, że homo sapiens kontroluje gatunek psa ale to jest tylko złudzenie, bo w rzeczywistości gatunek psa wykorzystał homo sapiens do swojego rozwoju, podobnie zresztą jak świnie czy równe rośliny owocowe. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> >Bezpańskich psów dlatego jest tak dużo oraz ich przybywa, że zapanowała moda> Zasadniczo pies jest gatunkiem odrębnym od homo sapiens i rozwija się w przyrodzie podobnie do innych form życia z właściwości natury a nie z powodu ludzkiej mody.Pies jest udomowiony, a jako taki nie w przyrodzie się rozwija. > Wielu sądzi, że homo sapiens kontroluje gatunek psa ale to jest tylko złudzenie, bo w rzeczywistości gatunek psa wykorzystał homo sapiens do swojego rozwoju, podobnie zresztą jak świnie czy równe rośliny owocowe.Zwłaszcza świnie nas wykorzystują niczym Elojowie Morloków.
"Stop!" stopkowym mundrościom!
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Pies jest udomowiony, a jako taki nie w przyrodzie się rozwija.Skoro istnieje to też rozwija się. Człowiek to też przyroda, do której inny gatunek musi się dostosować. Być może jeśli jwirus wybije wszystkie homo sapiens pies stanie się czymś innym niż obecnie przystosowując się do nowego środowiska ale chwilowo korzysta z egzystencji człowieka a człowiek z egzystencji psa. Gdyby nie było wspólnych korzyści to też nie byłoby związku egzystencjalnego. > Zwłaszcza świnie nas wykorzystują niczym ElojowieDla gatunku liczy się efekt i porównaj gatunek świń do innych wymierających lub wymarłych. Kto tu jest frajerem a kto cwaniakiem? Ostatecznie liczy się utrzymanie przy życiu na poziomie komórki, organu, organizmu, jednostki, grupy, gatunku. Ludzccy niewolnicy też sprzedawali swoją energię życiową ludzkim wojownikom za przetrwanie, bez czego zapewne zaczęliby ginąć. Tak wygląda życie, które rozwija się wszelkimi metodami nawet takimi, że twoje ciało staje się owocem innego gatunku w zamian za okresowe przetrwanie i potencjał rozwoju. Sprawdź liczebność świń i wilków i zastanów się, który gatunek jest lepiej przystosowany. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | |  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>>Pies jest udomowiony, a jako taki nie w przyrodzie się rozwija. >Skoro istnieje to też rozwija się. >Człowiek to też przyroda W takim razie 'przyrodą' jest wszystko, a ten termin nie ma racji bytu.
>Być może jeśli jwirus wybije wszystkie homo sapiens pies stanie się czymś innym niż obecnie przystosowując się do nowego środowiska ale chwilowo korzysta z egzystencji człowieka a człowiek z egzystencji psa. Człowiek zrobił sobie z psa zabawkę i narzędzie, czyste niewolnictwo, ale gatunek dobrze funkcjonujący w tak niekorzystnych okolicznościach, na pewno o wiele lepiej poradziłby sobie w lepszych; szkodzimy temu gatunkowi.
>Dla gatunku liczy się efekt i porównaj gatunek świń do innych wymierających lub wymarłych. Kto tu jest frajerem a kto cwaniakiem? Człowiek nie jest gatunkiem ani wymarłym, ani wymierającym, a ten swój sukces zawdzięcza m.in. wykorzystywaniu świń. Zaś gatunek 'świnia domowa', jak tylko okaże się nieprzydatny, wyginie.
>Ludzccy niewolnicy też sprzedawali swoją energię życiową ludzkim wojownikom za przetrwanie, bez czego zapewne zaczęliby ginąć. Nie 'sprzedawali energię' lecz tracili wolność wbrew swojej woli.
>Sprawdź liczebność świń i wilków i zastanów się, który gatunek jest lepiej przystosowany. A te wszystkie wilki w Wall Street i ich pobratymców uwzględniłeś, czy zapomniałeś o nich?
Z google: w 2023 r. na świecie było ponad 778 milionów świń, co stanowi spadek w porównaniu z około 784 milionami sztuk w roku poprzednim'. No, a ludzi...
"Stop!" stopkowym mundrościom!
|
|
1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > W związku z tematem na forum "Czy trzymanie psa na wsi na łańcuchu..."Posiadłość to posiadłość. Świnie zjadasz, kurze kradniesz jajka, krowie mleko a psa trzymasz na łańcuchu, żeby straszył i ostrzegał. Gdyby pies nie chronił przed złodziejstwem, to nie byłoby sensu go trzymać, więzić, karmić, bo po go komu takie koszty za nic? Widać pies wypracował sobie nową funkcję przytulanki u człowieka, substytutu potomstwa i przyjaciela i teraz jest konflikt między ludźmi, którzy chcą posiadać psy dla przytulania z ludźmi posiadającymi psy dla odstraszania składających się nocą złodziei. Co prawda to są różne funkcje psa ale pies wciąż pozostaje posiadłością człowieka i jego niewolnikiem. Znosimy niewolnictwo psów i dajemy psom spokój? Nie sądzę, kto się na to zgodzi? Niewolnicy są użyteczni, tacy i inni. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>Znosimy niewolnictwo psów i dajemy psom spokój? >Nie sądzę, kto się na to zgodzi? >Niewolnicy są użyteczni, tacy i inni. I tylko nie ma zgody, by rzeczy nazywać po imieniu, dlatego zamiast właściciele używa się określeń czworonożni/kudłaci przyjaciele względnie pupile.
"Stop!" stopkowym mundrościom!
|
|
1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | >W związku z tematem na forum "Czy trzymanie psa na wsi na łańcuchu..." Oraz z drastyczną >fotografią. Dotyczącą głodzonego pieska z matową sterczącą sierścią, na krótkim łańcuchu, który stoi >w błocie. Pieski nie tylko są systemem wczesnego ostrzegania, są też rasami użytkowymi. Opiekuna >uczą odpowiedzialności, obowiązkowości, bezwarunkowej empatii, są też dogoterapią. Od pełnej miski, >wolą towarzystwo człowieka...
Ludzie porzucają też zwierzęta z pobudek materialnych, na przykład wtedy, gdy nie stać ich na ich leczenie. Koszty leczenia weterynaryjnego potrafią iść w dziesiątki tysięcy w skali może nie roku, ale kilku lat. Nie zamierzam usprawiedliwiać w ten sposób ich postępowania, ale wskazać na jego przyczyny.
Obawiam się, że w nieco dalszej przyszłości czeka nas depopulacja (wielomilionowej rzeszy) psów i kotów z powodu nasilającego się trendu do eliminacji mięsa z (ludzkiego) jadłospisu. Nie znam przypadku, żeby komuś udało się nakłonić kota na przejście na wegetarianizm. Kot jedzący 100 gr mięsa dziennie zjada go 547 kg w ciągu całego życia (zakładając, że żyje 15 lat). Obecnie w gospodarstwach domowych na świecie żyje 500 milionów kotów.
|
|
 | | scriba144 (277 punktów) | >>W związku z tematem na forum "Czy trzymanie psa na wsi na łańcuchu..." Oraz z drastyczną >>fotografią. Dotyczącą głodzonego pieska z matową sterczącą sierścią, na krótkim łańcuchu, który stoi >>w błocie. Pieski nie tylko są systemem wczesnego ostrzegania, są też rasami użytkowymi. Opiekuna >>uczą odpowiedzialności, obowiązkowości, bezwarunkowej empatii, są też dogoterapią. Od pełnej miski, >>wolą towarzystwo człowieka... > Ludzie porzucają też zwierzęta z pobudek materialnych,... > Nie pomawiać, nie wskazywać winnych, bez statystyki etc... Tylko zwierzętom potrzebującym pomocy, natychmiast jej udzielać.
|
|
|  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>Nie pomawiać, nie wskazywać winnych, bez statystyki etc... Tylko zwierzętom potrzebującym pomocy, natychmiast jej udzielać. Tyle, że tych potrzebujących pomocy zwierząt przybywa, i to z tym należy coś zrobić.
"Stop!" stopkowym mundrościom!
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Nie pomawiać, nie wskazywać winnych, bez statystyki etc... Tylko zwierzętom potrzebującym pomocy, natychmiast jej udzielać.W sensie "nakarmić głodnego"? Nakarmienie głodnego nigdy nie ma końca po nakarmieniu jednego w jego miejsce pojawi się dwóch głodnych a w miejsce dwóch czterech następnych. W realu karmi się tylko te zwierząta, które dają od siebie coś w zamian. Czasem może to być bezwarunkowa miłość, której nigdzie indziej nie znajdziesz, czasem obrona przed złodziejem, czasem znajdowanie ukrytego. Zawsze coś za coś i nigdy nic za darmo. Za darmo jest tylko śmierć. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | | szarley (54913 punktów) | > Ludzie porzucają też zwierzęta z pobudek materialnych, na przykład wtedy, gdy nie stać ich na ich leczenie. Koszty leczenia weterynaryjnego potrafią iść w dziesiątki tysięcy w skali może nie roku, ale kilku lat. Nie zamierzam usprawiedliwiać w ten sposób ich postępowania, ale wskazać na jego przyczyny.
Są bardzo różne przyczyny porzucania zwierząt i niektóre wymagają usprawiedliwienia. Zależy to nie od motywacji, ale od sposobu rozstania ze zwierzęciem. Jeśli ktoś wyrzuca psa z jadącego samochodu lub przywiązuje w lesie do drzewa, to brak słów na opisanie podłości, ale zwierzę można przekazać do schroniska. Co zrobić, kiedy zemrze właściciel a nikt z rodziny nie ma warunków do opieki nad zwierzęciem? Problemem mogą być mieszkaniowe warunki, praca, lub alergia dziecka na sierść. Trzymanie psa kilkanaście godzin dziennie na małym balkonie w bloku to jest tortura.
Przecież są ludzie zmuszeni nawet opiekę nad rodzicami powierzyć domom pomocy, bo alternatywą jest rezygnacja z pracy.
Problemem jest częstokroć zachowanie personelu schroniska. Bywa, że oddający psa do schroniska człowiek, który nie ma możliwości się nim opiekować, a nie chce zostawiać w lesie jest traktowany porównywalnie z wyrodną matką, która porzuciła dziecko na śmietniku
>Obawiam się, że w nieco dalszej przyszłości czeka nas depopulacja (wielomilionowej rzeszy) psów i kotów Niewielka strata, jeśli nie pozwolimy im się rozmnażać
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | | scriba144 (277 punktów) | >> Ludzie porzucają też... Znana z mediów mediów lekarz weterynarii, w swoich audycjach. Proponowała na alergię drugiego pieska lub drugiego kotka.
|
|
| |  | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | >>> Ludzie porzucają też... >Znana z mediów lekarz weterynarii, w swoich audycjach. Proponowała na alergię drugiego pieska lub drugiego kotka.
Rodzice z małym dzieckiem wprowadzają się do domu swoich rodziców, żeby móc się nimi opiekować, bo jedno z nich uległo wypadkowi. Okazuje się, że dziecko ma alergię na psa
Wybór:
1 pozostawić starych ludzi bez opieki 2 Oddać dziecko do adopcji 3 oddać psa do schroniska
Co wybierasz?
lub wg pani weterynarz 4 kupić drugiego psa, a dziecko niech cierpi
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens Schiller
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | |  | | scriba144 (277 punktów) | >>>> Ludzie porzucają też... >>Znana z mediów lekarz weterynarii, w swoich audycjach. Proponowała na alergię drugiego pieska lub drugiego kotka. >Rodzice z małym dzieckiem... Nie zrozumiałeś aluzji, że alergia jest wymówką. Na pozbycie się zwierzaczków, które są terapią.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | >>>>> Ludzie porzucają też... >>>Znana z mediów lekarz weterynarii, w swoich audycjach. Proponowała na alergię drugiego pieska lub drugiego kotka. >>Rodzice z małym dzieckiem... >Nie zrozumiałeś aluzji, że alergia jest wymówką. Na pozbycie się zwierzaczków, które są terapią.
Wybór:
1 pozostawić starych ludzi bez opieki 2 Oddać dziecko do adopcji 3 oddać psa do schroniska
Co wybierasz?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | | |  | | scriba144 (277 punktów) | >>>>>> Ludzie porzucają też... >>>>Znana z mediów lekarz weterynarii, w swoich audycjach. Proponowała na alergię drugiego pieska lub drugiego kotka. >>>Rodzice z małym dzieckiem... >>Nie zrozumiałeś aluzji, że alergia jest wymówką. Na pozbycie się zwierzaczków, które są terapią. >Wybór: >1 pozostawić starych... Ponieważ alergia jest wymówką, to wybór jest oczywisty.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | >>>>>>> Ludzie porzucają też... >>>>>Znana z mediów lekarz weterynarii, w swoich audycjach. Proponowała na alergię drugiego pieska lub drugiego kotka. >>>>Rodzice z małym dzieckiem... >>>Nie zrozumiałeś aluzji, że alergia jest wymówką. Na pozbycie się zwierzaczków, które są terapią. >>Wybór: >>1 pozostawić starych... >Ponieważ alergia jest wymówką, to wybór jest oczywisty. A Ty jesteś genialnym doktorem medycyny, że nie widząc pacjenta określasz, że to wymówka
A jeśli NIE JEST wymówką? Jeśli po trzech dniach dziecko nic nie widzi, bo ma zaropiałe oczy?
Wiesz, kto to jest złośliwy symulant? Jeśli nie, poczytaj "Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války" Mam nadzieję, że trafisz na takiego samego lekarza jak Ty. Kaszle od miesiąca? Wymówka, żeby nie pójść do pracy? Nie. To może być rak.
Pytanie w mocy Co zrobisz?
Domyślam się, że pytanie przerosło Twój intelekt i Twoją moralność
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| Kryspinek (94 punktów) | Jak zapobiec krzywdzeniu zwierząt? Wydaje się że podejmowane metody dydaktyczne oraz projekty ustaw cywilizujące los zwierząt są prawidłowym postępowaniem. Problemem są partie polityczne takie jak PiS, PSL, Konfederacja, które bardzo lubią hołubić motłoch i zacofany, wiejski elektorat i nie pozwolą, żeby im włos z głowy spadł. Gdyby egzekwować w 100% obecną ustawę o ochronie zwierząt to więzienia zapełniłyby się oprawcami zwierząt i miałoby to odbicie przy wyborach. Zresztą wspomniane partie nie kwapią się też do cywilizowania tegoż elektoratu, bo gdyby byli bardziej wrażliwi i świadomi ludzie, to przestali by kupować ich inne treści np. teorie spiskowe, mowę nienawiści, które kolportują itp.
|
|
 | | scriba144 (277 punktów) | >Jak zapobiec krzywdzeniu
Proszę zacząć od siebie, troszczyć się o ekosystem.
|
|
|  | | beercloth (6 punktów) |
Walmart is among the largest retailers in the world, with its headquarters in the United States. Verifying the balance on your gift card is easy and simple. It only takes a few minutes to obtain the information you require. You just require the PIN number that is on the back of the card. You can also check the balance on your card on the internet. Walmart Gift Card Balance
|
|
|  | | Kryspinek (94 punktów) | >>Jak zapobiec krzywdzeniu >Proszę zacząć od siebie, troszczyć się o ekosystem. Ja się troszcze ale jak inni też nie zaczną to moje starania są na nic.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|