>Przepraszam za głupie pytanie, ciekawiło mnie to i widzę sprzeczne informacje na ten temat. Z >jednej strony receptory smaku istnieją tylko u ssaków, więc niektórzy ludzie twierdzą, że nie. Inni >wspominają, jak stosuje się go w środkach odstraszających owady, więc niektórzy twierdzą, że tak? >Czy istnieje bardziej konkretna odpowiedź?
Receptory smaku nie koniecznie są potrzebne innym stworzeniom. Związki chemiczne można odbierać nie tylko smakiem. Np. oczy łzawią nie dlatego, że coś nam nie smakuje...
|