Jestem nauczycielem z wykształceniem chemicznym. Dzisiaj uczyłem o atmosferze i mówiłem o tym, że 78% powietrza składa się z azotu i zasadniczo tak było tak długo, jak długo istniało życie na Ziemi. Jeśli azot jest/był najobficiej występującym pierwiastkiem w powietrzu, dlaczego większość życia ewoluowała tak, aby oddychać tlenem? |