Kaloria to ilość energii potrzebna do ogrzania czegoś o 1 stopień Celsjusza. O ile wiem, nie ma to nic wspólnego z metabolizmem. Mitochondria nie są piecem spalającym cukier. Wykorzystuje cykl Krebsa do wytworzenia ATP z tlenu i glukozy. Dlaczego zatem dietetycy mówią o "nadwyżce kalorycznej" lub "deficycie kalorycznym" jako sposobach na przyrost lub utratę tkanki tłuszczowej/mięśniowej? Nie rozumiem tego speedtest.vet/ . |