 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-03-2025 20:32 | okragly (21676 punktów) | przesmyk Suwalski 0 na 2 | mam sąsiada, muszę mu udostępnić przez moją ziemię dojazd do jego domu, i to jest OK Czemu jesteśmy takie hamy i nie udostępnimy Rosjanom dostep do ich ziemi, Kaliningradu? przesmyk Suwalski
Rosja nam dała całą Warmie i Mazury, Pomorze, Śląsk, ... . Czemu nie możemy im wydzielić wąskiej drogi do ich domu? Kaliningradu. jesteśmy niewdzięcznymi hamami. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Duch Prawdy (14788 punktów) | > Czemu jesteśmy takie hamy i nie udostępnimy Rosjanom dostep do ich ziemi, Kaliningradu?"Nie chcemy w Polsce rusyfikacji i dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie nazywania w naszym rodzimym języku Kaliningradu i obwodu kaliningradzkiego. Nazewnictwu nam narzuconemu i sztucznemu, które nie jest związane z naszą historią. Fakt nazwania dużego miasta położonego blisko naszej granicy imieniem M.I. Kalinina, czyli zbrodniarza współodpowiedzialnego m.in. za wydanie decyzji o masowym wymordowaniu polskich oficerów w Katyniu w 1940 r., budzi w Polakach negatywne emocje." minister rozwoju i technologii Waldemar Buda "Królewiec i obwód królewiecki. Polska wraca do ich tradycyjnego nazewnictwa, związanego z naszą historią i dziedzictwem kulturowym." DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>Czemu jesteśmy takie hamy i nie udostępnimy Rosjanom dostep do ich ziemi, Kaliningradu? >"Nie chcemy w Polsce rusyfikacji i dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie nazywania w naszym rodzimym języku Kaliningradu i obwodu kaliningradzkiego. Nazewnictwu nam narzuconemu i sztucznemu, które nie jest związane z naszą historią. dlatego nie było bitwy pod Lenino
>Fakt nazwania dużego miasta położonego blisko naszej granicy imieniem M.I. Kalinina, czyli zbrodniarza współodpowiedzialnego m.in. za wydanie decyzji o masowym wymordowaniu polskich oficerów w Katyniu w 1940 r., budzi w Polakach negatywne emocje." dla mnie negatywne emocje budzą ci którzy wywołali Powstanie Warszawskie, wszędzie mamy ich ulice
zgineło setki tysięcy ludzi wymordowanych przez ukrainców na żołdzie hitlerowców, całe miasto w gruzach, jak to się ma do 4 000 zamordowanych w Katyniu?
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
|  | 2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | > >>Czemu jesteśmy takie hamy i nie udostępnimy Rosjanom dostep do ich ziemi, Kaliningradu?> >"Nie chcemy w Polsce rusyfikacji i dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie nazywania w naszym rodzimym języku Kaliningradu i obwodu kaliningradzkiego. Nazewnictwu nam narzuconemu i sztucznemu, które nie jest związane z naszą historią.> dlatego nie było bitwy pod Lenino> >Fakt nazwania dużego miasta położonego blisko naszej granicy imieniem M.I. Kalinina, czyli zbrodniarza współodpowiedzialnego m.in. za wydanie decyzji o masowym wymordowaniu polskich oficerów w Katyniu w 1940 r., budzi w Polakach negatywne emocje."> dla mnie negatywne emocje budzą ci którzy wywołali Powstanie Warszawskie, wszędzie mamy ich uliceWiem, że wolisz ulice Lenina, Kalinina, Stalina..., zamiast tu jątrzyć dlaczego po prostu nie wyjedziesz do swojej ojczyzny. DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >>>Czemu jesteśmy takie hamy i nie udostępnimy Rosjanom dostep do ich ziemi, Kaliningradu?> Wiem, że wolisz ulice Lenina, Kalinina, Stalina..., zamiast tu jątrzyć dlaczego po prostu nie wyjedziesz do swojej ojczyzny.moją ojczyzną jest Warmia, Niemcy stąd uciekli (tak bali się ruskich) np pl.wikipedia.org/wiki/MS_Wilhelm_Gustloffmoi dziadkowie w 2RP zyli w kurnych chatach (głód, analfabetyzm), tu (Warmia) mieli jak w raju, dzięki przelanej krwi Rosjan żyje tu dzięki Rosjanom, czemu mam ich pomstować, czy ociekać? może niech uciekają wrogowie Rosjan
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| | |  | 5 na 5 | TyDraniu (6569 punktów) | > moją ojczyzną jest Warmia, Niemcy stąd uciekli (tak bali się ruskich) np pl.wikipedia.org/wiki/MS_Wilhelm_Gustloff> moi dziadkowie w 2RP zyli w kurnych chatach (głód, analfabetyzm), tu (Warmia) mieli jak w raju, dzięki przelanej krwi RosjanNiemcy uciekli, a potem rosjanie przelewali krew zdobywając Warmię, np. pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Diernow i stworzyli raj. Tylko z kim walczyli, skoro Niemcy uciekli? Tak tak, ta rosyjska wersja jest całkowicie spójna. Informacja dla ciebie: rosjanie na Warmię przynieśli tylko śmierć i zniszczenie, odbudować to wszystko musieli Polscy inżynierowie i robotnicy. Cytat:W wyniku bezpośrednich działań wojennych zniszczeniu uległo stosunkowo niewiele zabudowań. Znaczna ich część została spalona przez żołnierzy sowieckich dopiero po ustaniu walk, bez żadnego uzasadnienia względami militarnymi. Nierzadkim zjawiskiem było celowe podpalanie przez pijanych czerwonoarmistów poszczególnych obiektów. Tak było m. in. w Ełku, Kętrzynie i Olsztynie, gdzie zniszczenia po kilku tygodniach zwiększyły się, przewyższając straty początkowe. Wiele olsztyńskich ulic i dzielnic zostało zniszczonych doszczętnie. Zabudowania olsztyńskiej starówki zostały spalone w niemal 50%. Podobny los spotkał dzisiejsze ulice: Grunwaldzką, Szrajbera, Warszawską, Limanowskiego, Wojska Polskiego, Niepodległości, Knosały, Kościuszki czy Mickiewicza.
Na oddzielne wspomnienie zasługuje Kortowo, gdzie w nocy z 21 na 22 stycznia 1945 roku wkraczający czerwonoarmiści w bestialski sposób zamordowali personel medyczny oraz pensjonariuszy szpitala psychiatrycznego i lazaretu wojskowego, paląc przy tym zabudowania szpitalne. W samym Olsztynie płonęło wszystko, od domów i kamienic mieszkalnych po zakłady przemysłowe. Łuna dymu unosiła się nad miastem do końca stycznia 1945 roku. Konfiskowano i wywożono dosłownie wszystko: zwierzęta hodowlane, wyposażenie fabryk, płody rolne, tory kolejowe, tabor kolejowy i samochodowy, ale także sprzęty domowe i przedmioty codziennego użytku.
Zniszczenia spowodowane działaniem Armii Czerwonej były udziałem wielu miast byłych Prus Wschodnich. W Braniewie sięgnęły 80-90%, w Nidzicy 75-80%, w Piszu 70-85% i w Węgorzewie 70-80%. Według urzędowych danych szacunkowych w Okręgu Mazurskim zniszczonych lub uszkodzonych było 19 080 nieruchomości miejskich o kubaturze 23 477,5 tys. m3 i wartości wynoszącej blisko 392 mln zł. W znacznym stopniu wojska ZSRS zdewastowały też miejską sieć kanalizacyjną i wodociągową.
Obecność żołnierzy Armii Czerwonej na terenach Okręgu Mazurskiego to także niszczenie i grabież dóbr kultury. Dotyczyło to zwłaszcza drogocennych wyrobów rzemiosła artystycznego, obrazów, rzeźb i innych dzieł sztuki, jak również grabieży kościołów, pałaców, bibliotek, archiwów itp., powodując ogromne straty, których faktyczne oszacowanie jest dzisiaj niemożliwe.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >moją ojczyzną jest Warmia, Niemcy stąd uciekli (tak bali się ruskich) np pl.wikipedia.org/wiki/MS_Wilhelm_Gustloff> >moi dziadkowie w 2RP zyli w kurnych chatach (głód, analfabetyzm), tu (Warmia) mieli jak w raju, dzięki przelanej krwi Rosjan> Niemcy uciekli, a potem rosjanie przelewali krew zdobywając Warmię,miałem na myśli ludność cywilną nie żołnierzy którzy ofiarnie bronili niemieckiej ziemi > Informacja dla ciebie: rosjanie na Warmię przynieśli tylko śmierć i zniszczenie, odbudować to wszystko musieli Polscy inżynierowie i robotnicy.bo to była ziemia niemiecka a w rosjanach uzasadniona ogromna nienawiść front wschodni ogromnie różnił się od zachodniego (popatrz Stalingrad czy dzisiejsze walki w miastach Ukrainy) > W wyniku bezpośrednich działań wojennych zniszczeniu uległo stosunkowo niewiele zabudowań. Znaczna ich część została spalona przez żołnierzy sowieckich dopiero po ustaniu walk, bez żadnego uzasadnienia względami militarnymi. Nierzadkim zjawiskiem było celowe podpalanie przez pijanych czerwonoarmistów poszczególnych obiektów.mi mówili że budynki zostały rozebrane by cegły wysłac na odbudowę Warszawy > Zniszczenia spowodowane działaniem Armii Czerwonej były udziałem wielu miast byłych Prus Wschodnich.bo to były Niemcy, śmiertelny wróg, też niszczyłbym, palił, wszystko co niemieckie. Dziwne że Niemcy nie mają o to żalu do Rosjan, tylko Polacy którzy nic nie zdobyli nic nie osiagneli, mamy poczucie niższośći wywyzszając się nad rosjanami Poza tym, wtedy jeszcze nie wiedzieli że to będzie podarek dla niewdzięcznych Polaków, gdyby wiedzieli nie mielibyśmy Warmi, Mazur. Pomorza, Śląska, a Rosjanie połączyli by Kaliningrad z Rosją, szkoda że byli tak głupi. nam by zostało Królestwo Warszawskie, bez Gdańska, Elbląga, Wrocławia, Opola, Szczecina
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| | | |  | | motox3m (2 punktów) | > >moją ojczyzną jest Warmia, Niemcy stąd uciekli (tak bali się ruskich) np> > Level Devil Game> >moi dziadkowie w 2RP zyli w kurnych chatach (głód, analfabetyzm), tu (Warmia) mieli jak w raju, dzięki przelanej krwi Rosjan> Niemcy uciekli, a potem rosjanie przelewali krew zdobywając Warmię, np. pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Diernow i stworzyli raj. Tylko z kim walczyli, skoro Niemcy uciekli?> Tak tak, ta rosyjska wersja jest całkowicie spójna.> Informacja dla ciebie: rosjanie na Warmię przynieśli tylko śmierć i zniszczenie, odbudować to wszystko musieli Polscy inżynierowie i robotnicy.> Cytat:W wyniku bezpośrednich działań wojennych zniszczeniu uległo stosunkowo niewiele zabudowań. Znaczna ich część została spalona przez żołnierzy sowieckich dopiero po ustaniu walk, bez żadnego uzasadnienia względami militarnymi. Nierzadkim zjawiskiem było celowe podpalanie przez pijanych czerwonoarmistów poszczególnych obiektów. Tak było m. in. w Ełku, Kętrzynie i Olsztynie, gdzie zniszczenia po kilku tygodniach zwiększyły się, przewyższając straty początkowe. Wiele olsztyńskich ulic i dzielnic zostało zniszczonych doszczętnie. Zabudowania olsztyńskiej starówki zostały spalone w niemal 50%. Podobny los spotkał dzisiejsze ulice: Grunwaldzką, Szrajbera, Warszawską, Limanowskiego, Wojska Polskiego, Niepodległości, Knosały, Kościuszki czy Mickiewicza. >Na oddzielne wspomnienie zasługuje Kortowo, gdzie w nocy z 21 na 22 stycznia 1945 roku wkraczający czerwonoarmiści w bestialski sposób zamordowali personel medyczny oraz pensjonariuszy szpitala psychiatrycznego i lazaretu wojskowego, paląc przy tym zabudowania szpitalne. W samym Olsztynie płonęło wszystko, od domów i kamienic mieszkalnych po zakłady przemysłowe. Łuna dymu unosiła się nad miastem do końca stycznia 1945 roku. Konfiskowano i wywożono dosłownie wszystko: zwierzęta hodowlane, wyposażenie fabryk, płody rolne, tory kolejowe, tabor kolejowy i samochodowy, ale także sprzęty domowe i przedmioty codziennego użytku. >Zniszczenia spowodowane działaniem Armii Czerwonej były udziałem wielu miast byłych Prus Wschodnich. W Braniewie sięgnęły 80-90%, w Nidzicy 75-80%, w Piszu 70-85% i w Węgorzewie 70-80%. Według urzędowych danych szacunkowych w Okręgu Mazurskim zniszczonych lub uszkodzonych było 19 080 nieruchomości miejskich o kubaturze 23 477,5 tys. m3 i wartości wynoszącej blisko 392 mln zł. W znacznym stopniu wojska ZSRS zdewastowały też miejską sieć kanalizacyjną i wodociągową. >Obecność żołnierzy Armii Czerwonej na terenach Okręgu Mazurskiego to także niszczenie i grabież dóbr kultury. Dotyczyło to zwłaszcza drogocennych wyrobów rzemiosła artystycznego, obrazów, rzeźb i innych dzieł sztuki, jak również grabieży kościołów, pałaców, bibliotek, archiwów itp., powodując ogromne straty, których faktyczne oszacowanie jest dzisiaj niemożliwe. gdzie zamiast rajskich obietnic, przyniesiono tylko śmierć i zniszczenie, a prawdziwa odbudowa była dziełem polskich inżynierów i robotników.
|
|
| | |  | 4 na 4 | Duch Prawdy (14788 punktów) | > >Wiem, że wolisz ulice Lenina, Kalinina, Stalina..., zamiast tu jątrzyć dlaczego po prostu nie wyjedziesz do swojej ojczyzny.> moją ojczyzną jest WarmiaTwoją ojczyzną jest Rosja stalinowsko-putinowska, ojczyznę nosi się w sercu, nie na dokumencie, nie jesteś godzien posiadać polski dokument. > dzięki przelanej krwi RosjanZnam, moja babcia z czterema córkami uciekła do lasu, gdy nadchodzili Rosjanie, dziadka owinęli drutem i żywcem zakopali. > żyje tu dzięki Rosjanom, czemu mam ich pomstować, czy ociekać?Żyjesz tu dzięki Polakom, między innymi tym z Powstania Warszawskiego, którym Rosjanie nie pomogli, tylko przyglądali się zza Wisły, aż Niemcy zabiją Powstańców. Żyjesz tu dzięki mojemu Ojcu, który jako żołnierz Pierwszej Armii Wojska Polskiego wyzwalał Polskę i doszedł aż do Łaby. > może niech uciekają wrogowie RosjanW Polsce nie ma wrogów Rosjan, są wrogowie raszyzmu i faszyzmu, masz papkę w mózgu, albo jesteś zakamuflowanym putinistą. DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>>Wiem, że wolisz ulice Lenina, Kalinina, Stalina..., zamiast tu jątrzyć dlaczego po prostu nie wyjedziesz do swojej ojczyzny. >>moją ojczyzną jest Warmia >Twoją ojczyzną jest Rosja stalinowsko-putinowska, ojczyzna jest od ojcowizny, ziemi przodków, tzw "ziemie odzyskane" nie sa ziemią naszych przodków
>ojczyznę nosi się w sercu, ja tak mam, jak wracam np z Warszawy widze te Niemieckie zamki, ceglane domy, kryte czerwoną dachówką, to serce mi mocniej bije widziałem ziemie, domy, moich przodków, w 2rp była ogromna bieda, głód, kurne chaty, analfabetyzm, taką mamy tradycję
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
1 na 1 | quick (6853 punktów) | > Czemu jesteśmy takie hamy i nie udostępnimy Rosjanom dostep do ich ziemi, Kaliningradu?> przesmyk Suwalskipl.wikipedia.org/wiki/Przesmyk_suwalski Obwód Królewiecki ma być natychmiastowo wyłączony na wypadek wojny, by uniemożliwić Rosjanom uderzenia na państwa NATO z jego terytorium. Poza tym chodzi o utrzymanie lądowego połączenia z krajami bałtyckimi, którego nie można dzielić ani z Rosją ani z Białorusią, póki istnieje zagrożenie z ich strony.
Być nie mieć
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>Czemu jesteśmy takie hamy i nie udostępnimy Rosjanom dostep do ich ziemi, Kaliningradu? >>przesmyk Suwalski > Obwód Królewiecki ma być natychmiastowo wyłączony na wypadek wojny, by uniemożliwić Rosjanom uderzenia na państwa NATO z jego terytorium. OK
> chodzi o utrzymanie lądowego połączenia z krajami bałtyckimi, którego nie można dzielić ani z Rosją ani z Białorusią, póki istnieje zagrożenie z ich strony. zróbmy im tunel pod ziemią, tak jak pod kanałem La Manche, w razie wojny wysadzimy go (zyskamy mocny argument dla pokoju, ale my nie chcemy pokoju z Rosja, stąd nasza 2 wyprawa na Kijów, tym razem pod przewodnictwem dudy, co za głupek, pies usazyda)
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
|  | 1 na 1 | Thoter (6650 punktów) | > my nie chcemy pokoju z Rosja, stąd nasza 2 wyprawa na Kijów, tym razem pod przewodnictwem dudy, >co za głupek, pies usazyda)> polska-zbr(*)30954?t=Pakt-Pilsudski-PetluraSto lat temu w Warszawie została podpisana tajna umowa między II Rzeczpospolitą a Ukraińską Republiką Ludową, zwana paktem Piłsudski-Petlura. Sojusz z 21 kwietnia 1920 roku pozwolił Polakom i Ukraińcom na wspólną walkę z bolszewikami. Następstwem umowy była podjęta 25 kwietnia ofensywa przeciwko Armii Czerwonej na Ukrainie.Półtorej roku po pogromie Żydów we Lwowie władze "niepodległej" II RP rozpoczęły pierwszą "imperialną" wojnę. wyborcza.p(*)im-byl-ten.html?squid_js=falseJego zdaniem polskie ambicje terytorialne świadczyły o nieuleczalnym imperializmie, tyleż niemoralnym, co niepoważnym, ponieważ z jednej strony miejscowa ludność nienawidziła Polaków jak nikogo innego, z drugiej - Polacy nie nadawali się do rządzenia kimkolwiek.Od tego czasu nic się nie zmieniło.
|
|
|  | 1 na 1 | quick (6853 punktów) | > zróbmy im tunel pod ziemią, tak jak pod kanałem La Manche, w razie wojny wysadzimy goNie widzę żadnego uzasadnienia dla bycia aż tak przychylnym wobec naszych serdecznych rosyjskich sąsiadów. www.tvp.in(*)suwalski-rosja-gromadzi-wojskaIle razy trzeba dostać w pysk, by wiedzieć kto bije?
Być nie mieć
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>zróbmy im tunel pod ziemią, tak jak pod kanałem La Manche, w razie wojny wysadzimy go >Nie widzę żadnego uzasadnienia dla bycia aż tak przychylnym wobec naszych serdecznych rosyjskich sąsiadów. >Ile razy trzeba dostać w pysk, by wiedzieć kto bije? taki tunel to żyła złota i AS w rękawie, (taka bomba atomowa o która zabiega Duda, ale wiadomo że przyciski miałby usazyd) a do tunelu wszystkie przyciski byłyby w Warszawie, Rosjanie ogromnie by się bali
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| | |  | | quick (6853 punktów) |
>taki tunel to żyła złota i AS w rękawie, (taka bomba atomowa o która zabiega Duda, ale wiadomo że przyciski miałby usazyd) a do tunelu wszystkie przyciski byłyby w Warszawie, Rosjanie ogromnie by się bali Rosjanie wiedzą gdzie są czerwone linie. Potrzebna jest tylko odpowiednia siła, by ich nie kusiło. Zbrojenia nie są bezsensownym wymysłem Anglosasów. Przypomnij sobie co mówił Lech Kaczyński, i kiedy to mówił.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >taki tunel to żyła złota i AS w rękawie, (taka bomba atomowa o która zabiega Duda, ale wiadomo że przyciski miałby usazyd) a do tunelu wszystkie przyciski byłyby w Warszawie, Rosjanie ogromnie by się bali> Rosjanie wiedzą gdzie są czerwone linie. Potrzebna jest tylko odpowiednia siła, by ich nie kusiło.jakbym miał sąsiada który aby dojść do swojej działki to tylko przez moją, pozwoliłbym, miałbym ogromną siłe w stosunku do niego, jak bym mu nie pozwolił to wroga śmiertelnego taka bezinteresowna zawiść? (jak nazwać takie zachowanie?) jest mi obce, nie chciałbym miec Polaka za sąsiada  w raju przyjaciół mieliśmy blisko a wrogów daleko, my odwrotnie
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | quick (6853 punktów) | > jakbym miał sąsiada który aby dojść do swojej działki to tylko przez moją, pozwoliłbym, miałbym ogromną siłe w stosunku do niego, jak bym mu nie pozwolił to wroga śmiertelnego> taka bezinteresowna zawiść? (jak nazwać takie zachowanie?) jest mi obce, nie chciałbym miec Polaka za sąsiada  > w raju przyjaciół mieliśmy blisko a wrogów daleko, my odwrotnieWszystko fajnie i cudownie, ale ten akurat sąsiad dał nam się dość dobrze poznać. Ich realny stosunek do nas nie był i nie jest dobrosąsiedzki. Może zmienią swój stosunek jak zbudujemy własne zdolności, które wpłyną na ich kalkulacje względem Europy środkowo wschodniej? Problemem nie jest więc nasza rzekoma zawiść, tylko ich imperializm. Oni chcą zneutralizować strategicznie nasz region. Sami to publicznie wyrazili w Grudniu 2021. Jeśli o mnie chodzi to ja wolałbym się dogadać, ustalić kto za co bierze odpowiedzialność w regionie, ale uważam, że bez silnej armii nie jest to możliwe. Oni póki co traktują nas jak wasala Ameryki, który nie ma nic do gadania nawet w sprawie własnego bezpieczeństwa.
|
|
| | | | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>jakbym miał sąsiada który aby dojść do swojej działki to tylko przez moją, pozwoliłbym, miałbym ogromną siłe w stosunku do niego, jak bym mu nie pozwolił to wroga śmiertelnego W polityce wzmacnianie silniejszego, więc groźnego, jest działaniem wbrew własnemu interesowi. Tzn. można, ale tylko na korzystnych dla siebie zasadach.
"Stop!" stopkowym mundrościom!
|
|
| | | | | |  | | okragly (21676 punktów) | > >jakbym miał sąsiada który aby dojść do swojej działki to tylko przez moją, pozwoliłbym, miałbym ogromną siłe w stosunku do niego, jak bym mu nie pozwolił to wroga śmiertelnego> W polityce wzmacnianie silniejszego, więc groźnego, jest działaniem wbrew własnemu interesowi.jest raczej odwrotnie, wspieraliśmy hegemona, pan świata, USA, robił co chciał, kiedy chciał, my do niego dołączaliśmy na skinienie dłoni (Irak, Afganistan, więzienia CIA w Klewkach  > W polityce wzmacnianie silniejszego, więc groźnego, jest działaniem wbrew własnemu interesowi. Tzn. można, ale tylko na korzystnych dla siebie zasadach.tak było, oddaliśmy mu duszę, serce, ciało to była/ jest miłość na odległość, Duda czekał w komnacie pana 60 min żeby porozmawiać 7 minut
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|