Racjonalista - Strona głównaDo treści
język ojczysty

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
18-03-2025 17:14okragly (21676 punktów)język ojczysty
.
szkoda że naszym językiem ojczystym nie jest rosyjski, gdyby był, miałbym 300 mln czytelników a tak, tylko garstka na fR
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2904 punktów)
>.
>szkoda że naszym językiem ojczystym nie jest rosyjski, gdyby był, miałbym 300 mln czytelników a tak,
>tylko garstka na fR
>
Poeta ongiś napisał - " Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia, przeżytych kształtów [Kraje Demokracji Ludowej(i dyktatura proletariatu) pod przywództwem ZSRR] żaden cud nie wróci do istnienia" i temu poecie było od urodzenia Adam Asnyk.
Zawsze możesz zacząć pisać w esperanto(jezyk popularny w Ameryce Południowej), lub w lingua franca współczesnego świata czyli po angielsku. Domyślam się, ze tematem będą wymysły na temat stada i raju .

Możesz również założyć stronę-portal w Rosji i tam pisać skolko ugodno.
19-03-2025 20:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>szkoda że naszym językiem ojczystym nie jest rosyjski, gdyby był, miałbym 300 mln czytelników a tak, tylko garstka na fR
>Poeta ongiś napisał - " Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia, przeżytych kształtów [Kraje Demokracji Ludowej(i dyktatura proletariatu) pod przywództwem ZSRR] żaden cud nie wróci do istnienia" i temu poecie było od urodzenia Adam Asnyk.
przecież on zmarł w 1898, nie było wtedy Krajów Demokracji Ludowej(i dyktatury proletariatu) pod przywództwem ZSRR]

Asnyka "Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia, przeżytych kształtów, żaden cud nie wróci do istnienia" to nieprawda, z słowa powstało ciało
dlatego piszę, jezyk polski zniknie, może go uratowac tylko nasz bratni j rosyjski

>lub w lingua franca współczesnego świata czyli po angielsku.
my nie gęsi i swój, słowiański, ogólnoświatowy, język mamy (są angielski, rosyjski i chinski)

>Domyślam się, ze tematem będą wymysły na temat stada i raju .
właśnie, jak tu był raj wszyscy mówiliśmy po naszemu, po "rusińsku", dopiero po ochrzczeniu dostaliśmy w prezencie obcy nam jezyk i alfabet łaciński


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365