 |
Wolność jest zwiazana ze złem. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-03-2025 20:39 | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Wolność jest zwiazana ze złem. | Wolność od zła i zniewolenie złem.
Z każdego odmiennego pojęcia zła wynika odmienne pojęcie wolności.
Co dla jednych wolnością dla innych niewolnictwem.
Budownie świata dla jednych jest trwałe związane z niszczeniem świata dla innych.
Rozwój jedynego życia jest okupiony zniszczeniem drugiego. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| panTeista (6812 punktów) | >Rozwój jedynego życia jest okupiony zniszczeniem drugiego.
Jakie wyjście z tej sytuacji proponujesz?
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | > >Rozwój jedynego życia jest okupiony zniszczeniem drugiego.> Jakie wyjście z tej sytuacji proponujesz?Kontrola społeczna - odpowiedni poziom niewolnictwa albowiem "wyzwolenie" to bardzo często demoralizacja i destrukcja. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | 1 na 1 | panTeista (6812 punktów) | >Kontrola społeczna - odpowiedni poziom niewolnictwa albowiem "wyzwolenie" to bardzo często demoralizacja i destrukcja.
Kto sprawowałby kontrolę społeczną- księża i biskupi, sołtysi, rada parafialna? Kto orzekałby co jest moralne? Kto byłby właścicielem niewolników?
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | > >Kontrola społeczna - odpowiedni poziom niewolnictwa albowiem "wyzwolenie" to bardzo często demoralizacja i destrukcja.> Kto sprawowałby kontrolę społeczną- księża i biskupi, sołtysi, rada parafialna? Kto orzekałby co jest moralne?> Kto byłby właścicielem niewolników?Kazdy uczestnik systemu społecznego. Postuluję publicznie jawną księgę kapitału pod kolektywną kontrolą opisującą wszelkie świadectwa własności w powiązaniu każdego przedmiotu własności z osobą fizyczną z nazwiskiem i adresem zamieszkania a także wszystkie zaszyfrowane portfele zawierające systemowe jednostki pieniężne. Proponuję niewolnictwo, w którym panem niewolnika jest społeczeństwo i to ono ma zatruć niewolnikowi życie tak, żeby mu nie przyszło do głowy rozwiać się na redukcji innego człowieka. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | |  | | panTeista (6812 punktów) | >>Kto sprawowałby kontrolę społeczną- księża i biskupi, sołtysi, rada parafialna? Kto orzekałby co jest moralne? >>Kto byłby właścicielem niewolników? >Kazdy uczestnik systemu społecznego.
Różni uczestnicy uważają inne rzeczy (czyny, słowa) za moralne lub zdemoralizowane. Jak całe społeczeństwo debatowałoby nad tym czy czyn jest moralny?
>Proponuję niewolnictwo, w którym panem niewolnika jest społeczeństwo i to ono ma zatruć niewolnikowi życie tak, żeby mu nie przyszło do głowy rozwiać się na redukcji innego człowieka.
A więc społeczeństwo rozwijać by się miało na redukcji niewolników?
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | > Różni uczestnicy uważają inne rzeczyNo tak i podejmują różne decyzje z konsekwencjami dla innych. Chodzi o to, żeby nie dało się ukryć swojej tożsamości i działalności, żeby nie dało się ukryć własnej roli społecznej i skutecznie udawać innej. Chodzi o to, żeby nie dało się uniknąć społecznych konsekwencji swoich wyborów, żeby nie dało się odegrać roli dobrodzieja, kiedy w rzeczywistości jest się brutalnym i bezwzględnym chamem wobec innych. > A więc społeczeństwo rozwijać by się miało na redukcji niewolników?A więc rozwiać kontrolę społeczną i nie słuchać wynurzeń prymitywnych, chciwych, bezwzględnych i brutalnych chamów o koniecznej "wolności", "prywatności", "prawie do tajemnicy" służącym im do bogacenia się na zniszczeniu innych ludzi. Po prostu nie słuchać diabłów i demonów, którzy sobie wyobrażają, że są wyższą formą życia i że własny rozwój oparty na redukcji drugiego człowieka należy im się jak psu buda. Nie, chamowi niszczącemu wszelkie życie na swojej drodze żeby się samemu nazrec, nic się nie należy a już najmniej przekonanie, że jest wyższą formą życia. Nie jest. Jest raczej toksyną zabijającą wszelkie życie, przed otruciem którą żywe organizmy muszą się bronić. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | panTeista (6812 punktów) | >Po prostu nie słuchać diabłów i demonów,
Ludzie popełniający złe uczynki słyszą głosy diabłów i demonów? Czy Ty słyszysz głosy bogów i aniołów?
|
|
| | | | | |  | | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | > >Po prostu nie słuchać diabłów i demonów,> Ludzie popełniający złe uczynki słyszą głosy diabłów i demonów?> Czy Ty słyszysz głosy bogów i aniołów?Słyszę tylko głosy innych ludzi i zwierząt. Z ludźmi jest taki problem, że mówią co innego niż w rzeczywistości robią. Mówią to, żeby inni uwierzyli, że są kimś, kim nie są i żeby być traktowanymi przez innych jak ci, którymi nie są. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | | | | | |  | | Thoter (6650 punktów) |
>>Czy Ty słyszysz głosy bogów i aniołów?
>Słyszę tylko głosy innych ludzi i zwierząt. >
Samotny człowiek przebywając na pustyni będzie słyszał głosy i prowadził dialog.
|
|
2 na 2 | okragly (21676 punktów) | >Wolność jest zwiazana ze złem. wolność to śmierć wolność to zaprzeczenie praw fizyki wyobraź sobie wolną ziemię, ba, wolny księżyc (który leci gdzie chce) tylko MY, libki niedorozwojki, wierzymy w wolność, indywidualizm, własność, mało tego, oddamy za to życie (ja dziękuję, nie będę walczył za wolność patoelit, kulczyków, czy innych usazydów (cały nasz "majątek" nie jest nasz) zabijając rosjan)
krzyżacy w bitwie pod grunwaldem byli honorowi, walczyły elity, zginął Wielki Mistrz tak i dzisiaj, niech staną nasze patoelity naprzecie ruskim, niech się biją, ale niech nie liczą na mnie, ja nie mam czego bronić
>Rozwój jedynego życia jest okupiony zniszczeniem drugiego. nieprawda, w moim ciele zyje więcej drobnoustrojów niż moich własnych komórek, bez nich bym umarł. Powszechną reguła świata jest współistnienie
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
 | | panTeista (6812 punktów) | >wyobraź sobie wolną ziemię, ba, wolny księżyc (który leci gdzie chce)
To są obiekty martwe, niczego nie wybierają. Libki niedorozwojki są żywe mają (ograniczony) wybór, mogą się na coś zgodzić lub nie zgodzić, np. na ślub kościelny lub cywilny.
|
|
|  | | okragly (21676 punktów) | >>wyobraź sobie wolną ziemię, ba, wolny księżyc (który leci gdzie chce) >To są obiekty martwe, niczego nie wybierają. my też podlegamy prawom fizyki, taka mrówka, jeśli będzie wolna zaraz umrze
>Libki niedorozwojki są żywe mają (ograniczony) wybór, mogą się na coś zgodzić lub nie zgodzić, np. na ślub kościelny lub cywilny. to iluzja, wyobraź sobie dzieciaka, jest wolny, bądź pewny że zaraz umrze (chyba że go zamkniesz w klatce). Rządzą nami prawa fizyki a tam nie ma miejsca na łaskę boską, ducha świętego czy Aniele Boży Stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój. Rano, wieczór, we dnie, w nocy, bądź mi zawsze do pomocy. Broń mnie od wszystkiego złego i doprowadź do Żywota wiecznego. Amen.
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | > >wyobraź sobie wolną ziemię, ba, wolny księżyc (który leci gdzie chce)> To są obiekty martwe,Jak atomy w twoim ciele, w których elektrony uparcie trzymają się własnych orbit. Wg ludzkich wierzeń na pewnym poziomie złożoności elektrony latają gdzie chcą a nawet nie zachowują ciągłości ruchu przez chwilę na Ziemi a potem na Księżycu tak spontanicznie, bo tak chcą. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|